DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN. buitenland. "feuilleton. binnenland. fo. 27. WOENSDAG 2 FEBRUARÏ 1910. 7e JAARGANG. LIET DOODENMASKER. ËEMLANDEB Hoofdredacteur R, Cr. RIJKENS. ABONNEMENTSPBÏJS Per jaar mot geïllustreerd Zondagsblad f4.Franco per post id. f5.60. Per 3 maanden id. f 1.Franco per post id. f 1.40. Afzonderlijke nummers f0.05. Bureau BREEDESTRAAT 18. Telefoon Interc. 62. PRIJS DER ADVERT ENTIEN: Van 1 tot 5 regels f0.40. Voor iederen regel meer fO.OS. Buiten het Kanton Amersfoort per regel ^f 0.10. (Bij abonnement belangrijke korting.) rot plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het kanton Amersfoort in dit blad is „uitsluitend" gerechtigd het Algemeen Binnen- en 8uiten!andsch Advertentiebureau 0. Y.ALTA,Warmoesstraat 76 78 te Amsterdam. FRANKRIJK. De vrees dat de overstrooming de lanleiding kan zijn tot ernstige on- reilen te Parijs, is niet geheel denk- peeldig. Vooral het ondergrondsche Parijs |net name de riolen zijn, volgens J sommigen, een bron van gevaar. In gewone omstandigheden loopt het Inwater uit naar beneden hellende riool- ij ouizen in de Seine. Door de gewel dige kracht van de gezwollen rivier werd thans het water in de huizen teruggedrongen, zoodat deze laatsten ten slotte hier en daar barstten dooi den geweldigen druk. Gelukkig zijn het volgens de verklaringen gisteren in den Gemeen teraad door den directeur van den einigingsdienst afgelegd geen hoofdbuizen geweest, die uiteen zijn gesprongen. Het waren slechts eenige kleinere buizen, onder de huizen ge legen, die het afvalwater van de hui zen naar de hoofdbuizen voeren. Verder is men bevreesd, dat van vele huizen, die diep in het water hebben gestaan, de grondvesten on- derspoeld en losgewerkt zullen zijn, zoodat zij misschien later zullen in storten. Al heeft zich tot dusver in dit op- Izicht ook nog niets onrustwekkends voorgedaan het blijft toch noodza kelijk dat men het gevaar onder de iogen ziet en er maatregelen tegen neemt. Want alleen een ongeluk met de jriolen zou te Parijs, welks ondergrond in zoo vele richtingen doorboord en doorgraven is, een ramp kunnen ver oorzaken. GRIEKENLAND. Gelijk te voorzien was, zijn alle Naar het Engelsch van HORACE ANNESLET VACHELL. 96) He?" Hy begreep haar niet. Je tilde me op. Herinnert ge het je?" O ja, ja!" Zij keek blozend op zij. Ik ben benienwd of ge het nu nog zoudt kunnen, fluisterde zij. Tot eenig antwoord pakte hij haar beet en tilde haar ophij keek in haar gezicht en zij keek op hem neer, half bevreesd en half verheugd over die uiting van kracht die zij uitgelokt had. Toen hij haar weer naar beneden liet glijden, deed ze hare oogen half dicht, er over denkend of hij haar hart zou kunnen hooren kloppen. Op eens deed zij hare oogen wijd open en keek hem half verbaasd, half vragend aan. De maan verkocht nu geen kunstjes. De Michael die haar nu onderzoekend aankeek, was een man van vijf en dertig jaar, die heel veel geleden hadzij wist nieuwe ministers eigenlijk niets dan werktuigen van den Militairen Bond. Het Kabinet staat geheel buiten het ParlemeDt, dat zelf trouwens spoedig plaats zal maken voor de nationale vergadering. Sommige bladen zien in die bijeen komst der nationale vergadering een groot gevaar voor de rust op het Balkan-schiereiland, ja wellicht voor den Europeeschen vrede. Wat zal die nationale vergadering doen met de Kretenzer-quaestie Is het niet de bedoeling van den Militairen Bond om aan te sturen op aansluiting van Kreta bjj Griekenland, die immers ook door de Kretenzers zoozeer wordt gewenschl? Zou de Bond zich niet onbedachtzaam in een politiek avon tuur begeven 't Is altijd gevaarlijk, als een laDd zijn constitutioneele basis verlaat. En indien Griekenland inder daad eenigermate krachtig mocht gaan aansturen op die inlijving van Kreta, dan zou het zeker op Turkije's hef- tigen tegenstand stuiten, want Turkije heeft duidelijk genoeg getoond dat het Zich Kreta niet straffeloos zal laten ODtnemen. Een botsing tusschen Griekenland en Turkije zou derhalve bijna onvermijdelijk zijn en wie weet wat daaruit nog meer kan voort komen Zoo laten tal van bladen zich hooren en de Kölnische Zeitung spreekt zelfs ronduit over een „drei genden storm." DUITSCHLAND. Het schriftelijk protest, door den afgevaardigde Ledebour ingediend Le gen het optreden van den vice- president Hohenlohe, die hem tijdens het Oldenburg-spektakel tot de orde had geroepen, is afgestemd. De afstemming van Lederbour's protest was reeds voorzien door de Frankfurter Zeitung, die in haar num- dat zij in zjjn oog nu niet langer een nymf was, maar een vrouw die kinder achtigheden al lang achter den rua had maar niet allemaal I Hij liet haar nog een oogenblik tusschen het verleden en de toekomst zweven. Toen zette hij haar voorzichtig neer. Ik ben sterker dan ik vroeger was," zei hij. Ik ben ook sterk," antwoordde Téphany ietwat uitdagend zjj wist dat hjj niet aan zijn maar aaD hare zwakheid twijfelde. Michael glimlachte. Michael Nu Als jo morgen komt, breng dan het masker mee." Het masker Dan kunnen we het samen ver nietigen voordat we een nieuw leven beginnen." Hij wachtte even voordat hij ant woordde. Toen hij haar in hare oogen keek, begreep hij dat zij hem niet in den steek zou laten, dat de nacht haar slechts zou versterken in haar besluit om het nieuwe leven te beginnen zon der om te kijken naar het oude. Je hebt gelijk," antwoordde hij. „Ik zal het marker meebrengen en jij zult het vernietigen. Is het je wensch om het nu te mer van gieter had geprofeteerd, dat de rechterzijde, het centrum eu een deel der linkerzijde tegen het protest zouden stemmen. Als reden voor deze houding, ook van een deel der linkerzijde, wordt door het blad opgegeven, dat men de Oldenburg-quaestie niet wilde vertroe belen door een vice-presidents-quaestie. Bjj een tusscheutijdsche verkie zing in het district Eisenach heeft tegen aller verwachting in, de sociaal democratische candidaat Leber met 10.250 stemmen reeds bij eerste stem ming de zege behaald. De nationaal- liboraal kreeg 5786 en de anti-semiet die ook de stemmen van het cen trum op zich vereenigde kreeg 4356. In een beschouwing door do Köl nische Zeitung aan dezen uitslag ge wijd, wyst het blad op de aftakeling der anti-semieten in dit district. Verder oppert het blad de onder ste.ling, dat een aantal kiezers, die op den sociaal-democraat hebben ge stemd, geen partijgenooten zijn, doch slechts tot de zg. meeloopers dei- partij behooren. „Maar juist een dergelijke houding van lieden, die anders tot de burger lijke partijen behooren, is bet on weerlegbare bewijs voor de hevige verbittering en de ergernis, welke onder een groot gedeelte des volks bestaat", voegt de Kölnische er bij. SPANJE. Te Barcelona is een meeting ge houden waaraan 4000 personen deel namen en waar de wenschelijkheid van de heropening der leekenscholen betoogd werd. Heden zal te Madrid een dergelijke bijeenkomst plaats hebben. vernietigen, Michael Hij maakte een toestemmend gebaar. De droevige nadrnk op dat nu belette hem te spreken. Hij liep vlug weg zonder om te kijken. Téphany zag zijn mooie gestalte in de duisternis verdwijnen. Toen zij niets meer van hem zag of hoorde glimlachte zij triom fantelijk, maar hare oogen waren vochtig. XVI. Dien nacht bracht Téphany wakende door, maar tegen den morgen viel zij in een zoeten droomloozen slaap en zjj werd eerst wakker toen de zon al hoog aan den hemeltrans stond. Een oogenblik bleef zij zalig lui liggen zij ademde de morgenlucht in en wist dat alles nu goed was. Door de half geopende blinden kwamen de zonnestralen en de geur van rozen en kamperfoelie naar binnen. Toen zij hare oogen open deed zag zjj een bree- den lichtstraal waario tallooze stofjes dansten. Het ware gewone stofjes, maar de zon vergulde ze. Téphany sprong uit haar bed en liep naar het venster van waar men een mooi uitzicht had. Ofschoon de zon scheen, was er dien nacht regen ge vallen en daardoor hing er een mist; Rapport Ineenschak e- lingscom missie. Naar uit goede bron aan de Tijd wordt medegedeeld, is het rapport der Staatscommissie, iu zake de reorganisatie van het onderwijs (z.g. ineenschakelingscora- rnïssie) geheel gereed. Het is op het oogenblik bij den drukker en zal eerstdaags verschijnen. Het is een lij vig boekdeel. Ongevallenwet eu ziekte verzekering. Uit het antwoord van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op bet voor- loopig verslag van de Eerste Kamer, bl(jktEen uitgebreide herziening van de ongevallenwet is ook naar de meening van den Minister noodzake lijk. Aan een daartoe strekkend wets ontwerp wordt reeds geruimen tjjd gearbeid. Dit belet echter niet ten aanzien van de punten, waarvan de wijziging urgent is, afzonderlijke voor stellen te doen. Van den minister is niet anders dan in verband met de ziekteverze kering een voorstel te verwachten om over de eerste weken na het ongeval geen vergooding toe te staandat de ziekteverzekering niet gecentraliseerd mag worden, staat ook naar 's Mi nisters meening vast. Zondagsrust. Naar het orgaan der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel meedeelt, had een arbeiderremmer der S.S. te Leeuwarden om godsdienstige overwe ging vrijstelling van allen Zondags dienst aan de maatschappij en den chef gevraagd, hij wensohte geen loon voor zijn werk op Zondag meer te ontvangen. Hem werd te konnen gegeven, dat sluier boven de rivier en het laag liggende land. Terwijl zij naar buiten stond te kyken, dacht zij teeder aan Michael. Hjj werd ook door een mist- sluier omgeven, maar zjj had hem toch lief. Zij was erg, erg blij, dat zjj naar hem toe kon gaan z(j telde de minuten en de mijlen die tusschen hen lagen. De lange slapelooze nacht had haar versterkt in haar besluit om het verleden den rug toe te keeren. Zjj keken het heden en de toekomst nu onbevreesd en vastberaden onder het oog. Toen kwam op eens een licht briesje dat stuk van den mistnevel uiteen drijven, waardoor poelen in glinsterende zilveren vlakten waren omgetooverd. Een flauwe, vieze geur drong tot haar door, nu het vuile moeras zich open baarde, maar de raistsluiei daalde weer even snel en Téphany rook weer de rozen en de kamperfoelie uit haar tuin. Maar de vroolijke uitdrukking was uit hare oogen verdwenen. Toen zij dichtbij Trimour was even voor tienen was de mist op getrokken. (Wordt vervolgd.)

De Eemlander | 1910 | | pagina 1