Bijvoegsel'behoorende bij DE EFMLANDEB van Zaterdag 26 Maart 1910. STADSNIEUWS. Brandstoffen, AGENDA. Kerk en Schoolnieuws. Allerlei. Wegens beursvacantie heden geen noteering. Advertentiën. Venduhuis aan het Havik. De Groot en Kuyters verkoopen Eenige MEUBILAIRE en andere roerende goederen, L. VAR ACHTERBERGH. De jaarvergadering van Vreem delingenverkeer wordtf? Woensdag a.s. in de Zwaan gehouden. De agenda luidt al volgt 1. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 2. Benoe ming eener Commissie tot het na zien der rekening. 3. Jaarverslag over het afgeloopen jaar. 4. Verkie zing van drie bestuursleden wegens periodieke aftreding, van de heeren J. v. d. Horst Brujjn, M. L. Celosse, A. M. Tromp van Holst. 5. Ingekomen brieven. 6. Mededeelingen. De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, vergezeld van den griffier, bracht hedenmiddag een bezoek aan de tentoonstelling van de Ambachtsschool. Na door het Dag. Bestuur der school en den Directeur verwelkomd te zijn werden de verschillende werkstukken en teekeningen bezichtigd. HET GROENE KRUIS. Donderdagavond werd in Ons Huis de jaarvergadering gehouden van de vereeniging ,Het Groene Kruis", on der voorzitterschap van Ds. J. L. F. de Heijere. Na opening der vergade ring leest de w.n. secretaris de notulen van 25 Maart 1909, die worden goed- gekerd. De voorzitter brengt een woord van dank aan den w.n. secre taris voor de voorlezing er van en by- zonder veel dank aan den afgetreden secretaris, den heer H. Tromp van Holst, die van af het begin zjjn werk heeft vervuld met een accuratesse en toewijding, zooals de vereeniging geen tweeden secretaris zal krygen. Een woord van groote hulde verdient de heer Tromp van Holst voor al hetgeen hy tijdens zyn secretariaat voor de vereeniging heeft willen doen. (A p- p 1 a u s). I. Jaarverslag. De w.n. secretaris, arts B. J. van Enst brengt het jaarverslag uit, waar aan we het volgende ontleenen. In herinnering werd gebracht het vertrek der wijkzusters en de aan stelling als zoodanig van de zusters N. van Wijngaarden en J. F. Voigt. Daar de Ver. tot bestr. der t. b. c. een eigen enquetrice heeft benoemd, wordt die functie thans niet meer vervuld door een der wijkzusters van het Groene Kruis. In September ver loor 'de vereeniging door het bedanken van dan heer Tromp van Holst baar ijverigen secretaris, die sedert de op richting der vereeniging die functie steeds met zeer grooten ijver en toe wijding had waargenomen. Gaarne wordt hem een woord van lof en waardeering gebracht voor alle uit stekende diensten door hem aan de vereeniging bewezen. De vereeniging blijft steeds toe nemen in ledental. Het aantal leden op 31 Dec. 1908 ongeveer 1600 be dragend is geklommen tot 1720 op 't eind van 1909. Aan contributie werd ongeveer f100 meer ontvangen dan in het jaar te voren. De gijten, als dank voor genoten verpleging, vloeiden echter belangrijk trager dan in 't voorafgaande jaar, nl. f jS.jo tegen over f 166.Jy in igoS. Deze belangrijke vermindering heeft het bestuur doen besluitendat voortaan een matig tarief in rekenitig zal worden gebrachtal leen aan de meergegoeden voor de diensten door de vereeniging aan hen bewezen. Dit tarief zal echter niet worden geheven als de betrokken per sonen meenen, daarvoor niet in de termen te vallen. De noodzakelijke uitgaven konden geschieden en buitendien kon van de leening ten behoeve van het wykge- bouw, benevens de voldoening van de rente, 8°/0 worden afgelost. Van de gelegenheid voor 10 ct. per bad, ge bruik te maken van de Amersf. bad en zweminrichting werd 310 malen gelii uik gemaakt door werklieden en daarmee gelijk gestelden. De wijkverpleging blijft steeds de hoofdwerkzaambeid der vereeniging. Door het wisselen van het personeel kan het geheele aantal bezoeken over het afgeloopen jaar niet nauwkeurig worden opgegeven. Sedert 1 Octobor werden door de tegenwoordige wijk zusters afgelegd circa 1400 bezoeken, terwijl pl.m. 800 keer een patient in het wykgebouw werd geholpen. Het wijkgebouw met de verplegings- artikelen bevinden zich in goeden staat. De gummi-artikelen vooral eischen veel zorg en belangrijke be dragen uit de kas voor onderhoud en vernieuwing. Daarom zij het nogmaals, het in goeden staat en zoo spoedig mogelijk terugbezorgen der artikelen van het magazijn der leden dringend aanbevolen. Het jaarverlag wordt onder dank aan den w.n. secretaris goedgekeurd. II. Rekening en verant woording. Inkomsten: Contributie f 1820.29, subsidie Gemeente f 300, giften ver pleging f 48.50, reglementen f 0.40, badkaarten f31.diversen f 76.05, totaal f2276.24. Uitgavennadeelig saldo f 9.40, tractementen f900, bode f150, grati ficatie bode f 50, waarneming der wijkverpleging f84.onderhoud ma gazijn en gebouw f 577.69, diversen f 77.83, rente leening wijkgebouw f 108, aflossing f 320.totaal f 2276.92. De rekening sluit dus met een na deelig saldo van f0.68. In verband hiermede is de begroo ting voor 1910 opgemaakt als volgt Inkomstencontributie f 1800, subsidie f 300, badkaarten f 50, giften f 50, diversen f 50, totaal f 2250. Uitgaven tractementen f 1200, bode f 150, onderhoud magazijnen f 420, diversen f 101.60, renteleening f 98.40, aflossing f 280, totaal f 2250. De begrooting wordt aldus vast gesteld. De voorzitter brengt den penningmeester dank voor zijn beheer. De heer Vrijdag heeft zjjn eerste liefde voor de Vereeniging niet ver loren steeds is hij met nog meer ijver werkzaam. Een woord van barte- lijken dank voor zijn uitstekend be heer, wil hij hem daarom brengen. III. Verkiezing commissie tot nazien der rekening e n verantwoording. Gekozen worden de heeren A. M. Tromp van Holst, W. C. Oosterman en L. van Dommelen, die de benoe ming aannemen. IV. Bestuursverki ezing. Herkozen worden de heeren J. W. Middelburg en B. Schooleman en ge kozen in de vacaturen ontstaan door het vertrek van Ds. J. L. F. de Meijere en het bedanken van den heer H. Tromp van Holst, de heeren B. J. van Enst en mr. J. K. H. de Beaufort. Aan den heer de Beaufort zal be richt worden gezonden, de andere hee- 1 ren nemen de benoeming aan. Tot voorzitter wordt hierna geko zen de heer W. H. E. Vrijdag, die eveneens deze benoeming aanneemt. De Voorzitter: Mijnheer Vrij dag, ik wensch u van harte geluk met deze benoeming. Ik kan niet ont kennen, dat ik met groote blijdschap en groote geruststelling den voorzit ters hamer aan den heer Vrijdag overgeef, zijn beproefde sympathie en toewijding waren steeds zoo groot, dat de Vereeniging onder zijn leiding zeker in bloei zal toenemen. (A p p 1 a u s). De voorzitter memoreert dat het voor de zusters een drukke tijd is geweest. In de laatsten 3 maanden hebben ze 1400 visites afgelegd. Thans is echter ook gebleken, dat wat de werkzaamheden betreft, de keuze van het Bestuur een zeer gelukkige is geweest. Rondvraag. De heer Oosterman: Mijn heer de Voorzitter. Nu u ons gaat verlaten wensch ik u een woord van dank te brengen voor al hetgeen u voor de vereeniging hebt gedaan. Er is hier eenige maicn al dank gebracht aan den afgetreden secretaris en den penningmeester voor bun toewijding, ook deze was zeker bij u niet minder groot. Van af de oprichting der ver eeniging en ook reeds bij de voor bereidende maatregelen en bij het verder werken hebt u steeds met veel liefde Je taak vervuld, die ge op u genomen hadt. Al zijn hier weinig leden tegenwoordig, ik houd mij er van verzekerd te spreken namens alle leden van het Groene Kruis, wanneer ik u daarvoor hartelijk dank zeg. Al verheugen we ons in de verbetering uwer maatschappelijke positie, we zien u noode vertrekken, het doet ons leed voor het Groene Kruis. We ho pen, dat het u en uw gezin wel zal mogen gaan en twijfelen er niet aan, of ook in Haarlem zult u gelegenheid vinden u nuttig te maken in den geest onzer vereeniging. (Applaus). De voorzitter dankt voor deze woorden. De beer Vrijdag: Mijnheer de Voorzitter. U was zooeven zoo wel willend mij geluk te wenschen met mijn benoeming tot voorzitter en gaarne wil ik nu even den voorzitters hamer van u overnemen om in over eenstemming mst de woorden van den heer Oosterman, voor te stellen, u die gedurende 5 jaar onze vereeni ging ten goede hebt geleid, bij ac clamatie te benoemen tot Eere-Voor- zitter van de vereeniging „Het Groene Kruis". (Applaus). De voorzitter. Die bijzondere onderscheidiog is mij zeer welkom en ik aanvaard ze dan ook zeer gaarne. Vaststaande is het dan, dat de banden zullen blijven en niet worden ver broken. Ook hierom doet het mij zooveel vreugde, omdat ik als voorzitter van het Groene Kruis, de eer heb, te wor den uitgenoodigd lid te zijn van het Comité-generaal van de jubilé-tentoon- stelling, die in den loop van dit jaar, waarschijnlijk te Utrecht wordt ge houden. Deze tentoonstelling is geor ganiseerd, omdat bet Groene Kruis dan 10 jaar bestaat. Het is niet noo- dig in vele woorden te zeggen, waarom ik zooveel sympathie heb voor de ver eeniging. Iu bijna 9 jaar zijn ruim 400 afdeelingeu van het Groene Kruis in ons land opgericht. Meer dan vol doende bewijst dit reeds, dat daarin een dankbaar arbeidsveld ligt en het Groene-Kruiswerk heeft dan ook in menig gezin grooten zegen gebracht. Ik was al voornemens te bedanken als lid van dat comité, maar misschien is het nu niet noodig. Mocht ik het kunnen blijven, dan zal mij dat per soonlijk zeer aangenaam zijn. Ik wil eindigen met den hartelijken wensch, dat de beweging, die in Amers foort is uitgegaan, ten gunste van het Groene Ki uis en die zoo is vooruitge- gegaan, steeds hechter in bloei zal worden en dat in lengte van jaren het Bestuur zal mogen ervaren, dat onder zjjn leiding grooten zegen zal worden verspreid in de gezinnen. Moge het ledental toenemen, het is een ver eeniging voor allen en moge steeds meerderen de vruchten plukken van de zegeningen, die het verspreidt. Van harte wensch ik het Bestuur toe, dat het de Vereeniging in grooten bloei zal zien komen. (Applaus) Hierna wordt de vergadering ge sloten. (Hieronder worden gratis opgenomen aankondigingen van vergadorlngen, uitvoeringen enz.) 3 April. Uitvoering Amersf. Muziekver. in Amicitia* 7 April. Ver. voor VrouwenkiesrechtOpenb. Verg. in de Arend. 7 April. N. V. Amersf. Glasverz.-Maatsch. in de Zwaan, uur. 7 April. N. V. Bouwmaatsch. „Birkhoven" in One Huis, 3 uur. 13—16 April. Huisvlijttentoonstelling in Ami- citia. 21 April. Toonkunst. Amicitia. 23 April. Uitvoering Nap. de la Mar in Amicitia. PREDIKBEURTEN Zondag le Paaschdag. EVANG. LUTH. KERK. 's Avonds. 7 uur Ds. J. L. F. de Meyere, Afscheidsrede. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10) uur Ds. H. C. Lohr te Haarlem. DOOPSGEZINDE KRING. Logegebouw van Persijnstr. 1. Voorm. 10) uur Ds. E. M. ten Cate. Weer een knaap ver mist. Sedert een tiental dagen is te Prinsenhage verdwenen de 16-jarige zoon van zekeren v. d. L. uit de ZuileDstraat. Tot beden heeft men nog niet het minste spoor van hem gevonden. Een grootverlies. Artis" heeft een groot verlies geleden. Deze week toch stierven in deu dierentuin twee leeuwinnen. Burgerlijke Stand van 26 Maart 1910. GEBORENJohannes Jacobus, z. v. Jaco bus Johannes Klaasing on Catharina Zeg veld. Antonie, z. v. Philippus Antonie Nicolaas van Neerbos en Dirkje van Hat- tem. Plonia, d. v. Johannes Vingerhoets en Elizabeth Hoogenboezem. Gerritje, d. v. Evert Jan Arbon en Johanna Hoogeweg. Antonie z. v. Johannes Tesson en Cor nelia van den Hengel. OVERLEDENHendrika Hooft 7 maan den. Rijntje Dina Hoenders 8 dagen. 30 Maart, Ver. tot bev. van het Vreemd. verkeer in de Zwaan 8 uur. 2 April. Weldadigheidsuitvoering in Ami citia. 2 April. Ledenvergadering Onderoff. Socië teit „Eensgezindheid in de Arend, De DEURWAARDERS zullen op Dinsdag 5 April 1910 's mor gens half tieu ure in bun Venduhuis aan het Havik no. 20 te Amersfoort waaronderameublementje, diverse salon- en andere tafels, chiffoniere, prachtige mahonie kuifkast, stoelen, schrijfbureau, mahonie buffet, spiegels, verschillende klokken, nieuwe naai machines, waschkast, diverse ledi kanten, verschillende rijwielen, vloer- kleeden, vloerzeil, bloemstandaard, pai ty geëmailleerd goed, partij nieuw borstelwerk, sponsen enz., kuikenren, groote party gaas en draadv Jeenig hout enz. enz. enz. Kykdagen Zondag 3 en Maandag 4 April a.s. <3EVEMXIOl) I89Q. HANDEL IN le KWALITEIT. aiagazijiieii: Koestraat, Bi-glelkautoor: Arnhemschestr. 1. Telefoonnummer 155. „De Graaf van Atlone".

De Eemlander | 1910 | | pagina 5