DE VROUW II 'T SPEL. Gevraagd FRÖBELSCHOOL FISBELOUEiïïS weerbericht. stadsnieuws. allerlei. advertentien Thermometerstand BINNENLAND. Kunst en Wetenschap. Uit de Omgeving. Soc Amicitia Amersfoort. N. V. „HET TOONEEL", Scheepswerf „de Klop". Zuilen bij Utrecht. Ter overname aangebeden een Flinke Melkzaak, Beekensteiusche Laan. J. m dep Horst Brnyn. Wilhelminastr. 13. WITWERK. H. BRITS, Stucadoor MEOEDEELINGEN VAN HET K.ONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorra. 10.50 uur. De Bildt, 9 April 1910 Hoogsto barometerstand 767.8 m.M. te Valentia, laagste 741.2 m.M. te Haparanda. Verwachting Cot den avond van 10 April 1910. Meest matige N.-lijke tot W.-lijke wind. Gesteldheid van de luchtVeranderlijke bewolking, waarschijnlijk rogenbuien. TemporatuurDezelfde. Barometerstand te AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 762 m.M. Vorige stand te 12 uur 764 m.M. te Amersfoort. Hoogila gisterenF. 52 Laagste hedennachtF. 34 Hedenmiddag 12 uurF. 53 Het conflict in de bouwvakken te Amsterdam. Het naar huis brengen van hen, die gewerkt hadden, ging met eenig ru moer gepaard. In de Goudsbloemstraat verzamelden zich een paar honderd stakers voor de woning van een on derkruiper. Op weg daarheen was deze herhaaldelijk lastig gevallen, zoodat de politie handelend moest optreden. Op de Lindengra.-ht werd bij herhaling door de politie gechar geerd. Eenige personen die een paar gevoelige klappen hadden ontvangen, werden verbonden in het lokaal van den geneeskundigen dienst in de Willemstraat. Zoüdag te 12 uur zullen de stakers zich verzamelen op den Dam en ge zamenlijk trekken naar Plancius, al waar een openbare vergadering zal worden gehoudeD. Hierin zullen als sprekers optreden de heeren Domela Nieuwenbuis, G. Rjjnders en mej. Edelenbosch. Door de patroons wordt evenals door de stakers een „Staking Bulle tin" uitgegeven. Er zal zoo mogelijk een colportage- commissie gevormd worden. Den geheelen avond bleef het nog rumoerig in de Jordaan. VOOR DE KUNST. Van 3 24 April is er in de zaalijes van „Voor de Kunst" te Utrecht een tentoonsselling van wer ken van Steinieu schilderijen, teeke- ningen, litograhieën en etsen. De schilderijen en de pastels, eigendom van den schilder, zijn in ons land nog nooit geëxposeerd geweest, evenmin de meeste teekeningen, waaronder portretten van Prof. P. Dupont, van Anatole France en Renoir fils, en een dertigtal studies en schetsen. Ver- d.r zijn er een reeks propagandistische teekeniDgen van socialistische couran ten en zeer bekende litho's en etsen, benevens 't portret van Steinlen door Dupont. In de gisterenavond gehouden vergadering van het bestuur van Han del en Nijverheid is besloten met de ruim 70 toegetreden leden de volgende week e»d6 vergadering te houden tot het stichten eener vereeniging voor handels-onderwijs te Amersfoort, het kiezen van een bestuur, het ontwerpen van Statuten enz. enz. De muziekvereeniging „Harmo nie", directeur de heer C. PI. Stoet- zer, geeft Woensdag 13 April a.s. in het Valkje een feestconcert ter ge legenheid van de aanbieding van een vaandel aan de vereeniging. Medewer king wordt o.a. verleend door de ge heelonthouders tooneelvereeniging „de Propagandist" u't Utreeht, die in Amicitia met zooveel succes „Paljas" en „Voor uw naaste" opvoerde. De derde voordracht van de Theosofische Vereeniging wordt Don derdag 14 April a.s. in de Remon- strantsche kerk gehouden. De heer J. de Jager uit Amsterdam zal alsdan spreken overIs Theosofie geloof of weten We vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende adverten ties betreffende de aangifte voor den Fröbelcursus in de Fröbelschool. ZEIST. Steeds romantischer worden de geruchten omtrent het in ons dorp vermiste knaapje v. d. W. Wel ge looft de overgroote meerderheid, dat de arme jongen bij het spelen in de nog zoo maagdelijke streek, in welke hy woonde, in een der talrijke kuilen gestoit, onder zand bedolven en daarin gestikt is, waarom dan ook nog tel kens in de zg. duinen gezocht wordt, doch „men" ook ons dorp heeft een „men", die hulptroepen recruteert als-ie zelf te zwak is spreekt van een vorig huwelijk der moeder, 't welk door echtscheiding zou zijn ontbonden. In dat eerste huwelijk zou de nu ver miste zoon geboren zijn en de eigen vader zou den knaap hebben ontvoerd of hebben laien ontvoeren naar Amerika. Deze „Kaffeeklatsch" vond via een plaatselijk blad zijn weg tot de pers. Sedert wordt men met den dag meer romantisch. Volgens sommigen woont de Amerikaansche vader iu Duitschland of houdt daar nu althans verblijf. Het nieuwste is, dat de jongen van uit Amerika een brief geschreven heeft aan zijn ouders en daarin de ontvoering-door-den-vader bevestigt. Ziehier na wat de inspecteur van politie ons zeer bereidwillig mede deelde. De heer v. d. W. is voor de tweede maal getrouwd. Zijn vrouw was bij baar huwelijk slechts negen tien jaar. Uit dezen echt, die zeer ge lukkig was, werden tien kinderen ge boren. De „Amerikaansche" vader be staat alleen in men's verbeelding, de door den jongen uit Amerika geschre ven brief eveneens. Dit zal wel voldoende zijn om de vele praatjes te weerleggen. Verdei informeerden we nog naai den jongen in zijn vorige woonplaats, Ede. Hij was daar allesbehalve een lummeitje. Integendeel een echte rob bedoes en dolleman, die graag katte- kwaad uithaalde. Juist die dolheid en speelschheid doen vermoeden, dat hij in de heuvels en kuilen in den omtrek een oogeluk gekregen beeft. De ongelukkige geschiedenis met dit knaapje doet bij ons opnieuw de vraag rijzeuwaarom worden voor alle politiediensten herdershonden, airedales en Döbbermanupinchars ge bruikt, die verdedigingshonden en geen speurhonden zijn Zou in der gelijke gevallen de bloedhond niet wel eens een spoor vinden, dat de herder bij gebrek aan neus niet waar neemt BAARN. In de gister gehouden zit ting van den Gemeenteraad werd aan genomen eeD voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende de salarissen van het onderwijzend personeel verbonden aan de school voor M. U. L. O. Aan het nieuw te benoemen hoofd wordt dan een vaste jaarwedde gegeven vanf 2000 met vrij woning. Toegestaan werd het verzoek van de dames Maris om met 1 Juni e. k. ontslagen te worden van de huur van het huis „De Oorsprong". Afgewezen werd een \erzoek van de N. V. „Olso", spaarlicht-maatschap- pij gevestigd te Utrecht, om over te willen gaan tot eene proefneming met de spaarlichtbranders. Besloten werd tot het doen veilen van het oude gemeentehuis annex het post- en telegraafkantoor. Een adres van de directie van het scheikundig laboratorium Wijnhof!'en Van Gulpen te Amsterdam, verzoe kende de keuring van levensmiddelen en verbrniksartikelen aan haar op te dragen tegen een vergoeding van f8 per 100 inwoners eu per jaar, werd aangehouden en in handen gesteld van B. en W om later tegelijk met de melkverordening in behandeling te komen. Over het algemeen was de Raad overtuigd van het noodige en nuttige eener algemeene keuring. Over een verzoek van J. Korver en J. H. de Bruyn, steenhouwers te Baarn, om vergunning tot het oprich ten van een steenhouwerij op een terrein der Centraal spoorwegmaat schappij, ontstond eenige discussie en werd ten l lotte een voorstel aan genomen van den heer Bickor Caar- ten om een nieuwen kring te bepalen, waar dergelijke inrichtingen, bedoeld in |de Hinderwet, konden gevestigd worden. Afgewezen werd een verzoek van de bouwmaatschappij „Nieuw-Baarn" te Amsterdam om de wegen in het Emmapark over te nemen onder de door den Raad in zijn vergadering vao 2 Juli 1909 gestelde voorwaarden. De voorwaarden werden gehandhaafd van een later besluit. De heer v. d. Veen had een schrij ven ingezonden waarbij hij meêdeelde, wegens gezondheids redenen zijn ont slag als lid van den Raad te moeten nemen. De voorzitter bracht den heer Van Veen een woord van hulde, waarmee de Raad zich vereenigde. Soliede en practische spaargelegenheid. Door dezen vestigen wij de aandacht onzer lezers op de in dit rummer voorkomende advertentie der Obligatie-Maatschappij „Het Witte Kruis" te 's-Gravenhage, welke zooals uit de advertentie blijkt de eenige Maatschappij is die 3 pCt. rente gevende Obligatiên op termijn betaling uitgeeft, en door welke geld belegging men eveneens de kans heeft een bedrag van f 15000 aan premiën uitgekeerd te krijgen, omdat de premiën dezer Obligatiên door de trekkingen der Staatsloterij worden aangewezen en de Obligatiên van iedere serie even als de loten der Staatsloterij het num mer dragen van 1 21000, terwyi de Obligatie-Maatschappij „Het Witte Kruis" eveneens het voordeel I iedt dat de rente der Obligatiên onmiddel lijk na de eerste termijnbetaling in gaat. Wij raden onze lezers aan eens inlichtingen te vragen en inzage te nomen van het prospectus dat op aanvrage door het hoofdkantoor der Maal schappij franco wordt toegezonden. Heden overleed onverwacht in den ouderdom van 70 jaar, mijn geliefde Echtgenoot, de heer S. W. H. M. COLOMBIJN. L. CH. COLOMBIJN Van der Kellen. Amersfoort, 8 April 1910. Dir. WILLEM ROYAARDS. Maandag 11 April 8 nnr 6Vste voorstelling van Tooneelspel n/h Engelsch in 3bedrijven van CLYDE FITCH. Margaret Rolfe Sophie de Vries. Claire Forster Car. van Dommelen. Prijzen der plaatsen le rang f 1.75, (Leden f 1.50), 2e rang fl.3e rang f0.40. Plaatsbespreking, bij loting om 12} uur. Beveelt zich beleefd aan voor het vervaardigen van Motorschepen met zuiggas en Petroleumraotoren, Bagger molens en Zandzuigers met zuiggas motoren, Sleepbooten, Dekschuiten en verdere aannemersmaterialen. VAN NOORD ENNE CO. een net actief persoon als vertegen woordiger eener prima Maatschappij van Levensverzekering zoowel voor hare afdeeliuggroot verzekeringen als volksverzekeringen. Hooge afsluit- en incassoprovisie en bij gebleken activiteit vast salaris. Op de hulp van den Inspecteur kan worden gerekend. Br. fr. lett. M. C. 485 Alg. Adv. Bur. D. IJ. ALTA, Amsterdam. waar 250 L. melk per dag verkocht wordt en die ruim f 35 verdienste per week oplevert. Te bevragen bij G. VAN PUTTEN, Markstraat 55 te UTRECHT. Maandags en Donderdags aan gifte bij de Directrice van nienwe leerlingen. Aanvang cnrsns 1 MEI a.s. Met aanvang van den nieuwen cur sus, 1 JUNI a.s., bestaat gelegenheid voor jonge dames tot opleiding van Fröbelonderwijzeres. SCHOOLGELD f30.—. Aangifte bij den Heer Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor al het voorkomende Voor net werk wordt ingestaan tegen concurreerende prijzen. MUURHUIZEN 86, Hoek Kerkstraat.

De Eemlander | 1910 | | pagina 2