Uit de Pers. WEERBERICHT. Thermometerstand STADSNIEUWS. Rechtszaken. MEDEDEEL1NGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorin 10.50 uur. De Bilt, 22 Augustus 1910. Hoogste barometersta id 773.2 m.M. te Horta laagste 749.8 te Haparanda Verwachting tot den avond van 23 Au gustus 1910. Waarschijnlijk heden onweers buitjes, morgen zwakke tot matige meest Westelijke wind. Gesteldheid van de lucht: Gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk dioog weer. TemperatuurDezelfde. (Barometerstand te AMERSFOQgT-' Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 759 mM. Vorige stand te 12 uur 764 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 75 Laagste hedennachtF. 56 Hedenmiddag 12 uurF. 67 AMERSFOORTSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. TEMPERATUUR van het water op Maan dag 22 Aug. des morgens 7 uur is 65° F. Bekend toch is dat Dora gaarne de een of andere lekkernij had en or zeer op gesteld was om met dezen of genen mee te rijden. Wrel weten wij dat de justitie op alle mogelijke manieren tracht Dora weder te vinden. Doch tot nu toe blijkt alles echter zonder resultaat. Waaraan moet het te wijten zijn Aan het talmen van de eerste dagen? Dit voorzeker is nen voorname fout. Er is te lang gedraald. Allerlei redenen of verontschuldigingen zijn hiervoor bij te brengen, maar o.i. echter weinig, die de overheden vrij pleiten. We herinneren er aan, dat de rijksveld wachter uit Oosterbeek kort na hot ver dwijnen een week met verlof is geweest, dat de burgemeester een maand met verlof is. Zoo zou men door kunuen gaan met noemen van personen die met vei lof ziju of zijn geweest. En dat alles zou moeten genoemd ter verontschuldiging. Doch laten we dit thans rusten en over gaan tot de nuchtere beschouwing van alles wat omtrent deze zaak de ronde doet. liet meisje zou reeds verschillende keeren gevondeu zijn. Helaas, dit is niet waar. (Volgen ecnige staaltjes daarvan). Heeft de politie of justitie zich reeds in vorbiuding gesteld met do buitenlandsche politie? Met verwondering vernam ik dat de Dniisehe politie nu pas (na het ontvangen der prentbriefkaart Dinsdag jl.), in kennis gesteld werd met de vermissing van Dora. Moet, omdat de ouders niet bij machte zijn een f 500 of f 1000 als premie uit te loven, alles maar op z'n elf en dertigst gaan Wat meer voortvarendheid en activiteit ware in deze zeer gewenscht. Spoorwegpersoneel. Door de directie der Hollandsche Spoor is een nieuwe regeling getroffen in zake hetver- leenen van vrij vervoer aan gopensiunneerd personeel. Voortaan zal o.a. personeel, dat gepen- 6ionneerd wordt na 25 of meer dienstjaren. 12 maal per jaar een vrijbiljet worden verstrekt, terwijl de gepensionneerden, die minder dan 25 dienstjaren hebben, 6 vrij- biljetten per jaar krijgen. Verder kunnen de echtgenooten van ge- pensionneord personeel voortaan 6 maal per (aar een vrijbiljet krijgen terwijl dezelfde gunstige bepaling ook gemaakt is voor de pensioentrekkcude vrouwen van overleden personeel. Tot nu toe werd aan do in de laatste categorie bedoelde personen in het geheel geen vrij vervoer verleend. Vliegweek te Utrecht. Daartoe uitgenoodigd door het comité, dat van 24 tot en met 28 Augustus te Utrecht een vliegweek organiseert, bezich tigden we heden morgen het terrein, waar J. Olieslagers op die dagen vliegtochten' zal houden. Het terrein ligt achter het Wilhelmina- park en is vanaf het Centraalstation het gemakkelijkst te bereiken met een tram van lijn 2. Deze stopt voor het Wilhelmina- park, alwaar door het comité handwijzers zullen worden geplaatst, die den korsten weg naar de weide aangeven. Het geheele terrein beslaat een opper vlakte van ongeveer 10 II.A., het eigenlijke vliegterrein is 350 M. bij 85 M. Kosten noch moeite worden gespaard om dit gedeelte zoo goed mogelijk in orde te brengen Eenige 6loten en greppels worden geheel met een planken vloer overdekt, opdat do aviateur bij het dalen geen moei lijkheden zal oudervinden om te lauden. De hangar is ongeveer in 't midden geplaatst, mot de opening naar het fort Vossegat. Het publiek, dat tegenover en rechts bezijden den hangar kan plaats nemen, krijgt een goed gezicht op de demonstra ties. Olieslagers toch vliegt van uit den hangar naar rechts om daarna met een cirkelboog naar links te gaan. Ten einde de landing te vergemakkelijken, wordt daarom het terrein links van den hangar vrijgehouden, waardoor de landingsplaats een breedte krijgt van 85 -f- 70 M. Het Utr. comité heeft veel medowerking ondervonden van autoriteiten, terwijl do Ned. Ver. voor de luchtvaart zich officieel doet vertegenwoordigen bij de vliegproe- ven. Wanneer nu het weer maar meewerkt, dan kunnen wc vorwachten, dat het publiek zich niet zal laten wachten. Ook uit Amersfoort zal zeker menigeen getuige willen zijn der vliegtochten vau den Ant- werpschen duivel. Dat hij goede plannen heeft blijkt uit het feit, dat hjj hot hoogte record en het tydrecord zal trachten te verbeteren. Het uur der opstijging is uit den aard der zaak moeilijk aan te geven, maar naar alle waarschijnlijkheid zal het vliegen wel tusschen 5 en 7 plaats hebben. Een onpartijdig man. In De Maasbode een ingezonden stuk van den volgenden inhoud: Geachte Redactie, Nu er in den laatsten tijd meermalen in vele dagbladen den Katholieken een ver wijt van wordt gemaakt als zoude onver draagzaamheid voortaan hun leuze zijn, mag het zeker niet onvermeld blijven, dat het bestuur en do leden van het R.-K. Textielarbeidersgilde St. Severus te Eind hoven een schitterend voorbeeld heeft ge geven van het tegendeel. Dit Gilde vertrouwde de vervaardiging en levering van haar vaandel, prijkend met het beeld van deu II. Patroon St. Severus, aan een Israëlietische firma te 's Graven- hage toe. Het vaan is aldaar tentoongesteld ter zelfde plaatse waar enkele maanden geleden de versierselen prijkten van een Hoogwaar- digheidsbekleeder der Loge. Zonderlinge Combinatie, St. Severus eu Br. Critiok op do uitvoering laat ik liever aan deskundigen over, maar wel rijst by mij de vraag op: Wordt hier de verdraag zaamheid niet in verkeerde richting gestuurd door speciaal Katholieke afbeeldingen van Heiligen en c-mblema's te doeu uitvoeren in Israëlietische werkplaatsen, terwijl er onder ons Katholieken verschillende dege lijke firma's worden gevonden, welke op het gebied van borduurkunst vermaard zijn. UEd. dankend voor de verleende plaats ruimte verblijf ik Hoogachtend, Uw Abonné. Wat zegt men wel van zulk een voor beeld van verdraagzaamheid eu onpartijdig heid? Vraagt het Vaderland. Concours-hippique. Gisterenmiddag werd op het sportterrein Birkhoven een concours hippique gehouden, uitgeschreven door de N.V. .Maatschappij tot Exploitatie van Feest-, Sport- en Ten toonstellingsterreinen". Het weer werkte ditmaal uitstekend mede om dit sportfeest goed te doen slagen. Een groot aantal dames eu heeron volgde met belangstel ling de verschillende nummers waaronder vooral het springconcours en den jacht- rit zeer interessant waren. De uitslag was als volgt I. Concours eenspannen, ingespannen voor tweewielig rijtuig, toebehooreude aan landbouwers, die uitsluitend het landbouw bedrijf uitoefenen le prijs, f80: D. Oskam te Cothen, met Julia 2e prijs, f 60 D. van dor Grift te Baaro, met Emmo 3e prijs, f 40J. Ko perdraad te Muiderberg, met Casimer. Eervolle vermeldingD. van der Grift te Baarn, met Bries. II. Concours eenspannen, toebehoorende aan particulieren, hoogte stokmaat boven 1.54 Meter le prijs, groote verguld zilveren medaille: J. L. van Eijk te Gouda, met Golden Chain; 2e prijs, groote zilveren medailleJhr. F. van Reenen te Zeist, met Cousin Bobby 3de prijs, zilveren medailleJ. Harff te Utrecht, met Mariëtte. Eervolle vermeldingJ. L. van Eijk te Gouda met Vulcano en Gustaaf Jiskoot te Baarn met Charley. III. Concours tweespannen, toebehoo rende aan particulieren, stokmaat boven 1.54 Meter. le prijs, grooto verguld zilveren medaille: J. L. F. Dyckmeester te Utrecht, met Ri- colo en Diabolo 2e prijs, groote zilveren medaille: John. Wurfbain te Voorburg; 3e prijs, Jhr. F. van Reonen te Zeist, met Cousin Bobby en Mis Grace. Eervolle vermeldingA. J. Korthals te Baarn met Socrates en Xansippe eu J. L. van Eijk te Gouda met Golden Chain en Vulcano. IV. Concours voor het bestgaand rij paard, toebehoorende aan officieren of .heerrijders le prijs, f 150Luitenant R. J. Wilson te Haarlem met Debutant 2e prijs, f 100: luitenant J. Knel te Haarlem met Red Cap 3e prijs, f 50 luitenant J. J. van Santen te Amersfoort met Intreprid. Bestuurspryzen luitenant R. J. Wilson met de Hengst eu luitenant Jhr. K. F. Quarlcs van Üfford te Arnhem met Jean ne d'Arc. V. Groot springconcours voor spring paarden, toebehooreude aan officieren of heerrijders. Er werd op tijd gereden. le prijs, f 150 luitenant J. A van Gel- licum te 's Gravenhage, met Powerful 2e prijs, f 100 luitenant baron van Voorst tot Voorst te 's-Gravenhage, met Maayke Meu 3e prys, f 50luitenant H. Mathon te Leideu, met Held 4de prijzen, f 25 luitenant II. C. Labouchère te Amersfoort, met Vanguaro, Dr. Bemelmaus te Rotter- dam, met Black Paddy (berijder luitenant Coblijn), luitenant baron van Voorst tct Voorst met Gravin Ada en luitenant J. M. de Ivruyff te Amersfoort met Mog (R. P.). VI. Jachtrit achter een jagermeester, eindloop van 1200 M., voor officieren en heerrijders. Als jagermeestar fungeerde luitenant G. J. Pitlo. le prijs, f 150Luitenant J. J. van Santen, met Intreprid. Tweede was luitenant J. J. van Santen met Goodshot (berijder Loke) en derde luitenant R. J. Wilson te Haarlem met Debutant (berijder luitenant Knel), maar deze prijzen zullen eerst later worden toe gekend daar bij de jury een protest werd ingediend door luitenant Coblijn, die dicht bij de ciudstreep wa9 aangereden door Loke. Luitenant Coblijn bokwam hierbij een ver wonding aan de linkerknie, die echter niet ernstig bleek. Hot bestuur, dat dit concours organi seerde mag met groote voldoening er op terugzien en verdient ongetwijfeld een woord van lof voor de goede regeling. De muziek van het le regiment huzaren deed zich op het terrein hooien. Het Bestuur van de Amersf. Veree- niging tot bestrijding der tuberculose zal pogingen in het werk stellen het Tuber- culoso-museum van de Zuid-IIollandsche vereeniging .Het Groene Kruis" ook te dezer stede ter bezichtiging te stellen. Het doel van dit museum is in breede kringen der bevolking eenige elementaire kennis te verbreiden omtrent de vreeselijke ziekte, die steeds voortgaat de volksgezondheid en de volkswelvaart te ondermijnen. Te dien einde worden verschillende middelen ter bestryding van de tuberculose gedemon streerd, terwijl ook de ware aard van tal van kwakzalversmiddelen wordt bekend gemaakt. Bij Kon. besluit van 5 dezer is met ingang van 21 Augulus bevorderd tot lui tenant ter Zee 2de klasse, de adelborst der lste klaBse G. B. Willemstyn. In de Zaterdagavond gehouden be stuursvergadering van den Nederl. Voet balbond is ,IIet Vijfde" te Amersfoort toegelaten tot de N. V. B. competities. H. V. C. werd voorwaardelijk aange nomen. Tot lid der protest commissie werd be noemd de heer A. M. Hartemink. In ons vorig nummer is meegedeeld, dat mej. C. R Kok alhier slaagde voor het examen gymnastiek, L. O. Dit is een vergissingmej. Kok blaagde voor hetexameu Middelbaar Onderwijs gymnastiek. Zaterdag slaagde te Wageningen voor Tuinbouwkunde L. O. onze vroegere stadgenoot N. M. Heilijgers, thanB onder wijzer te Utrecht. KANTONGERECHT. Door den Kantonrechter alhier zijn de navolgende vonnissen gewezen: ln dronkenschap orde verstoren. W. H. te Bunscnoten, f 5 of 5 d. W. v. d. V. te Hoevelaken, f5 ol' 5 d. G. M. te Amersfoort, f 3 of 3 d. Trekdieren onbeheerd talen staan. J. D. W. te Amersfoort, f2 of 2 d. Nachtelijk burengerucht verwekken. L. J. zwervend, f 3 of 3 d. H. v. D. zwervend, f 3 of 3 d. Dronkenschap. A. de P zwervend, f 5 of 3 d. J. S. te Amersfoort, f 3 of 3 d. J. v. B. te Amersfoort, f 5 of 3 d. J. H. te Amersfoort, 2e herhaling 3 d. J. R. te Laren, f 3 of 3 d. A. v. B. te Scherpen- zeel, f 3 of 3 d. J. v. d. B. te Baarn, f5 of 3 d. Vervoer door trekdier doen plaats hebben op een noodeloos pijnlijke wijze. J. v. B. te Baarn, f 6 of 3 d. Vee op bezaaiden grond laten toojien. J. S. te SoeBt, vrijgesproken. Op verboden grond loopen. C. R. te Amersfoort, f 2 2 d. J. de B. f 2 of 2 d. D. v. E. f2 of 2 d G. K. f 2 of 2 d. H. M. f2 of 2 d. K. J. f 1 of 1 d. M.S. f 3 o 1 3 d. J. R. f 1 of 1 d., allen te Amersfoort. H. M. te Hoevelaken, f 2 of 2 d. H. W. te Soest, f 5 of 3 d H. J. K. te Baarn, f 1 of 1 d. J. J. P. te Baarn, f 2 of 2 d. H. P. te Baarn, f 1 of 1 d. Valschen naam opgeven. J. de B. te Amersfoort, f 10 of 1Ü d. Overtreding Ardeidswet. W. K. v. R. te Amersfoort, f 2 of 2 d. J. B. te Amorsfoort, 2 X f2 of 2X2 d B. P. te Eemnes, f3 of 3 d. H. A. v W te Baarn, 2 X f3 of 2 X 2 d. Overtred. Wapenwet en vaischen naam opgeven. L. K. te Baarn, f 1 -j- f 6 sub sidiair 1 d. -{- 6 d. hechtenis en verbeurd verklaring pistool. Op Spoorweg loopen. G. J. S. te Baaru, f 2 of 2 d. F. V. te Amersfoort, f 2 of 2 d. Overir. Drankwet. M. v. B. te Amersfoort, f 10 of 10 d. Wielrijden zonder licht. G. P. M. S. te Utrecht f 2 of 2 d. A. v. d. V. f 2 of 2 d. J. K. f 2 of 2 d. G. B. f 2 of 2 d. A. v. A. f2 of 2 d. G. J- R. (2 of 2 d. f2 of 2 d. A, J. K. f 2 of 2 d. allen te Amers foort. J. P. f 3 of 3 d. R. K. f 2 of 2 d. J. E. Tzn. f2 of 2 d. A. L. f 2 of 2 d. C. v. d. Z. .f 2 of 2 d. allen te Eemnes. J. S. f2 of 2 d. F. K. f2 of 2 d. M. S. f 2 of 2 d. R. V. f 3 of 2 d. D. de R. f 2 of 2 d. J. B. f2 of 2 J. M. B. f 2 of 2d. allen te Baarn. H. v. d. B. te Barneveld f 2 of 2 d. II. W. J. de G. te A'dam f 2 of 2 d. J. W. F. v. R. B. te Soost f 2 of 2 d. D. E. te Hoogland f 2 of 2 d. J. W. te Woudenberg f2 of 2 d. J. de G. te Nijkerk f2 of 2 d. H. G. S. te Arnhem f 2 of 2 d. J. M. S. te Erinelo f 2 of 2 d. G. V. f 2 of 2 d. C. v. d. B. f 2 of 2 d. J. A. K. f 2 of 2 d. allen te Leusden. R. v, H. te Utrecht f 2 of 2 d. Ut'elrijden tonder bel. A. H. te Amers foort f 2 of 2 d. Met voertuig op rijwielpad rijden. G. C. te Laren f3 of 3 d. C. v. E. te Gouda f3 of 3 d. Mei auto te snel rijden. R. W. N. te A'dam f 10 of 5 d. J. B. R. (e Soest

De Eemlander | 1910 | | pagina 2