Rechtzaken, STADSNIEUWS. Uit de Omgeving. WEERBERICHT. Thermometerstand BINNENLAND. Schoolnieuws. ALLERLEI KANTONGERECHT. Door het Kantongerecht te Amersfoort zijn de volgende vonnissen uitgesproken: Straatschenderij. G. H. vrijgesproken. W. C. W vrijgesproken, beiden te Baarn. Niet zorgen dat een op zijn last op den openbaron weg geplaatst voorworp verlicht is. P. H. te Stoutenburg f 3 of 3 d. Yerwekkon van nachtelyk burengerucht. S. H. R. P. te Baarn f 5 of 3 d. J. v. E. te Amersfoort f 5 of 3 d. Dronkenschap bij le herhaling. A. de P. zwervend 3 dagen. J. J. by 4e herhaling 3 weken. H. de L. bij 8e herhaling 3 weken. J. HP. f 3 of 3 d., allen to Amersfoort. F. M. f 3 of 3 d. G. ter V. f 3 of 3 d., beiden te Baarn. W. G. te Nijkerk f 3 of d. W. v. Y. te Scherpenzeel f 3 of 3 d D. v. B. f 5 of 3 d. G. S. f 3 of 3 d. W. \V. f 3 of 3 d., allen te Soest. Het vervoer door een trekdier doen plaats hebben op eone uoodeloos pijnlijke wjjze. F. v. 't K. te Soest f 5 of 3 d. Op verbodeu grond loopen. E. v. R. f 3 of 3 d. H. R. f 3 of 3 d., beiden te Haarn. H. D. te Zeist fS of 3d. R. deO- te Leusden f 3 of 3 d. Vervoeren van kievitsoieren na 5 Mei. E- v. d B te Amersfoort f 3 of 3 d. H J. K. te Ede f 3 ef 3 d. In gesloten tjjd met ongeoorloofd vischtuig visschen zonder vergunning. K. do J. en W. v. d. G. beiden te Spakenburg iedor 2 X f 3 of 2 X 2 d. en vernieling aalrcpen en zetljjnen. Overtreding Leerplicht Wot. A. M. f 2 of 2d. E. G. f2 of 2 d., boiden te Amersfoort. Overtreding Hinderwet. A. M. J. en J. E. te Leusden ieder f 10 of 4 d. Arbeidswet. B. P. te Eemnes f3 of 3 d. Een rijwielpad te paard berjjden. J. E. v. \V'. te Eemnes f 5 of 5 d. Wielrijden zonder licht. W. v. K. ont slagen van rechtsvervolging. J. G. v. K. f 2 of 2 d. J. E. f 2 of 2 d., allen te Eemnes. J. H. f2 of 2 d. Th W. f 2 of 2 d,, beiden te Soest. A. C. v. N te Baarn 2 X gopl. 2 X f5 of 2 X 5 d. Met auto rijwielpad bereiden. G. J. G. te Baarn f 5 of 5 d. C. K. te Rotterdam 15 of 5 d. Wielrijden zonder licht. J. R. P. f 3 of 3 d. D. P. C. L. f 2 of 2 d., beiden te Baarn. Wielrijdon zonder licht en vabchcn naam opgegeven. L. G. teBarneveld f2 en f 10 of 2 d. en 10 d. Rijden met voertuig op rijwielpad. J. L. f 5 of 5 d. G. Z. f 2 of 2 d. C. E. f 5 of 5 d., allen to Amersfoort. Varkens vervoeren in verboden kring. K. v. d D te Drieborgen, vrijgesproken. Te Soest met auto te snel rjjden. J. H. D. te 's Hertogenbosch f 5 of 2 d. A. A. M. v. d. W. te 's Gravenhage f 5 of 2 d. D. L. lo Amsterdam f 5 of 2 d Te Amersfoort buiten urinoirs wateren. H. P. f 1 of 1 d. C. H. v. K. f 1 of 1 d. G. F. v. K. f 1 of 1 d. A. E. f 1 of 1 d„ allen te Amersfoort. Te Amersfoort rumoer maken. Ph. J. ter W. f 5 of 5 d. S. I. f 5 of 5 d., beiden te Amersfoort. Te Amersfoort goederen op daarvoor niet aangewezen plaats ter markt brengen. A. v. d. B. te Amersfoort f5 of 2 d, Te Amersfoort vuil in gracht gooien. B. J. te Amersfoort f 1 of 1 d. Te Soest zich te laat in tapperij be vinden. J. W. to Soest f 3 ot 3 d. 1. Straatschenderij. A. v. d. D. te Soest f 1 of 1 week tuchtschool. 2. Valschen naam opgeven f 3 of 3 weken tuchtschool. Te Amersfoort met rijwiel een daarvoor verboden weg berijden. J. D. W. te Amersfoort f 0.50 of 1 week tuchtschool. Zoeken naar eieren van wild. D. v. d. M. te Eemnes, berisping. Daardoor bljjven die kinderen, toch reeds zoo misdeeld, niet alleen verstoken van 't genoegen, maar moeton zjj tevens missen 't groote voordeel, 't nut dat aan dergelijke schoolreisjes is verbonden. De afdoeling meent nu, dat de vraag hoe voortaan alle kinderen te laten profi- teeren, 'u oplossing vindt, zoo 'n fonds kan worden verkregen, waaruit naar evenredig heid dan zou worden afgestaan voor de verschillende scholen. De gelden voor dit fonds dienen te worden bijeengebracht door de gegoede burgerij, benevens, voor zooveel mogelijk, door de ouders der betrokken kinderen, waarbij het onderwijzend personeel onge twijfeld zal voorgaan. 'n Commissie zal werden benoemd tot nadere regeling der werkzaamheden. Dat haar arbeid succes hebbe 1 In de commissie voor het afnemen der examens ter verkrijging van een diploma M. U. L. O. heeft o. a. zitting de heer G. A. L. Spelberg, hoofd der Jongensschool alhier. De heer Spelberg zal Geschiedenis examineeren. Bij het conoours hippique te '6 Graven hage behaalde luit. Cobljjo met Black Paddy in het Houtrust Springconcours oen derde prjjs. Eervolle vermeldingen: It. H. Hathon, Amsterdam, met Held; res. luit. L. A. Gastmann, Den Haag, met Bles; luit. baron van Voorst tot |Voorst, Amersfoort, met Gravin Ada. De by het wapen dor cavalerie ge. detachoerde 2e luits. der infanterie H. I. B. T. A. Von Heijden, jhr. J. J. Teding van Berkhout en M. R. A. Biachoff van Heemakerck worden eerstdaags definitief by de cavalerie overgeplaatst. Mej. A. G. M. den Hartog is benoemd tot tijdelijk onderwyzeres te Baarn. Ljjst van onbestelbare Brieven en Brief kaarten verzonden van het Postkantoor te Amersfoort in de le helft der maand Juni 1911. Brieven Binnenland. D. Schornagcl Bergen op Zoom. Mej. A. van Elven Haag. Mej. T Berkhoudt J. Nooron Utrecht 'Brieven Buitenland. Dr. D. Manuel Garcia Laméron Madrid Briefkaarton Binnenland. Mej. M. M. Schreuder Amsterdam. Wed. P. Bralkom Njjkerk A. Pauw Utrecht 2 zondor adres. Briefkaarten Buitenland. Ph. Schippers Duitschland. Louis Bredé Wiesbaden. L. J. van Keulen Seattlle Washington. 14 drukwerken. ZEIST. Het gemeentebestuur van Zeist heeft, by dezer dagen gedane oproepingen van sollicitanten voor ambtenaar ter secre tarie en onderwijzer gebroken met de gewoonte dat door de sollicitanten gezegelde sollicitatieadressen worden ingezonden. Zy, die in aanmerkerking wenschen te korneu, worden by de oproeping uitgenoodigd dit per brief te melden. Naar de mecning van het gemeentebestuur is een stuk in brief vorm, waarin geen verzoek voorkomt om benoemd te worden, maar alleen de mede- deeling wordt gedaan dat men in aanmerking wenscht te komen, volgens de zegelwet niet aan zegelrecht onderworpen. Daar door de vordering van bedoelde zegelgelden h.i. een onbillijko heffing wordt gevorderd van hen, die meestal be zwaarlijk in staat zjjn daze op te brengen, heeft de afdeeling Utrecht van den Neder- landschen bond van gemeenteambtenaren besloten te bevorderen, dat de handelwijze van bet gemeentebestuur van Zeist door andere gemeentebesturen worde nagevolgd. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NEP. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.50 uur. De Bilt, 5 Juli 1911. Hoogste barometerstand 774.7 m.M. te StMathieu en LaHague, laagste 750.6 te te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 6 Juli 1911. Zwakke meest Westelijke wind. Gesteldheid van de lucht: Lichtbewolkt, waanchijulijk droog weer. Temporatuur: Warmer. !R*rometerslaj)d te AMERSFOORT. 773 m.M. Vorige stand te 12 uur 774 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 72 Laagste hedennachtF. 54 Hedenmiddag 12 uurF 72 AMERSFOORTSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. TEMPERATUUR van hot water op Woens dag 5 Juli des 's morgens 7 uur is 62° F. zijn daarbij slaags geweest en de laatsten verloren 27 man. Men leest nog altijd over hel leger huur lingen van Koning Manuel, dat het uoorden zal binnenvallen of reeds binnengevallen is. Het gevecht, waarvan hierboven sprake is, moet het begin zijn van een regulieren veldtocht door eerstgenoemden ondornomen. De minister van oorlog is van plan allo beschikbare troepen aan de grens samen te trekken en te trachten het legertje van kouing Mannel in één slag te vernietigen. Van de 20.000 man, die thans onder de wapenen zyn, zijn er 10.000 uitgezonden om de bergketen van de SierraB Suajos te bezetten, met veertien batterjjen, de rest is verdeeld over de districten Braga en Monteleri. Onder de republikeinsche troepen heerscht groote geestdrift. Het geheele Zuiden dea lands is der republiek getrouw; alleen de boerenbevolking in het Noorden is royalis tisch gezind; en ofschoon de regeering zich den ernst van den toestand niet ontveinst, is zy overtuigd, dat het royalistische legertje, dat voornamelijk uit avonturiors bestaat, indien geen vreemde staat hen ondersteunt, totaal verpletterd zal worden. Turkije. De regeering te Constautinopel ia van meening, dat do cischen, welke de op standige Malissoren voor hun onderwerping stellen, onaannemelijk zyn. De Porte wil wellicht toegeven, dat de Albaneezen hun dienstplicht in Albanië zullen volbrengen en dat de bevolking haar wapens mag behouden, maar ze stemt niet toe in de benooming van een Albaneeschcn inspec teur-generaal voor Albanië. De minister raad zal nu weldra definitief beslissen wat tegenover de opstandelingen gedaan moet worden. President Fallièrks in ons land. De ontvangst van den president der Fransche Republiek door ons Koninklijk Echtpaar te Amsterdam heeft geheel vol gens het programma plaats gehad. Aan het diner teu paleize hield H. M. de Koningin de volgende toespraak in het Fransch: Mijnheer de President, Ik beu zeer verheugd u welkom te heeten in Mijn hoofdstad en Ik breng U er Mjjn warmen dank voor, dat U de reis naar Nederland gemaakt heeft. Ik en Mijn landgenooten stollen Uw yriendelyk bezoek op hoogon prijs. Ik zie er een waarborg in voor de goede betrek- j kingen, die zoo gelnkkig tusschen Onze boide landen bostaan on die, Ik ben er van overtuigd, nog bevestigd zullen worden door Uw verblijf in Myn vaderland. Van het schoone land van Frankrijk gaat een onbeschrijflijke bekoring uit. Het Fransche genie heeft door de wereld gestraald, en straalt er door, en de Fransche kunsten en letteren ondervinden overal do rechtmatige waardeering van haar hooge waarde. Ik herinner My nog met groot genoegen het bezoek dat Ik vroeger aan Parijs, dien haard van licht, heb gebracht; Ik herinner My alles, wat lk daar bewonderd heb en de vriendelyko ontvangBt, die Mij daar is bereid. Ik drink op Uw gezondheid, Mijuhecr do President, en op den roem en den voor spoed van Frankrijk. President Fallières antwoordde het vol gende: Mevrouw, Ik ben diop getroffen door de gratie, waarmede Uwe Majesteit mij ontvangen heeft iu Haar hoofdstad en in Haar Koninkrijk. Sta my toe er een nieuwen waarborg iu te zien van de uitstekende botrekkingon, welke zeer gelukkig bestaan tusschen Frankrijk en Holland, dat terecht zoo trotsch is op zijn onafhankelijkheid en welks rol in Europa met den dag toeneemt door zijn moreeleD invloed. Met een gevoel vau groote hoffelijkheid, dat ik ton volle op prys stel, heeft het Uwe Majesteit behaagd eon kiesche hulde te brengon aan den roem en de verbrei ding der Fransche lotterkunde. zoowel als aan den glana onzer voorbreugselen van kunst. Heeft uw schoone land, Mevrouw, zijnerzijds niet groote wysgeeren en groote kunstenaars gehad, die ic de wereld den lichtenden schijn van hun genie verspreid hebbou? Frankrijk, dat er zich kort geleden over verheugde do toekomst uwer dynastie verzekerd te zieu door do geboorte eener jonge prinses, op wie zooveel verwachtingen gebouwd zijn, zal niet ongevoelig zyn voor Je goede herinnering, die U behouden hebt aan zijn hoofdstad. Het verheugt er zich over, dat het mij gegeven is U hier zijn huldo en zijn beste wenschen te betuigen. Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteit, van Hare Majesteit do Koningin- Moeder, van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses JuliaDa. Ik drink op den roem en den voorspoed van Holland. Arbeidswet. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer be- treffende de Arbeidswet deelt Minister Talma mede, dat op het oogenblik nog afzonderlijke ontwerpen in studie zijn in het belang van de veiligheid van arbeiders bij de uitvoering van bouwwerken, ter voorkoming van ongevallen ten gevolge van de ontploffing van ruw en distilleer ketels in branderyen en van andore toe stellen, zoomede ter voorkoming van lood vergiftiging. Dat voor alle bij deze regelingen betrok ken arbeiders daarbij oene beperking van den arbeidsduur zal worden voorgesteld, is niet te verwachten. .Vrije Universiteit". De Vrije Universiteit zegt haar zalen open te zetten voor ieder, zonder naar de persoonlijke overtuiging der studenten onderzoek in lo stellen. Evenzoo staat de gelegenheid open, om de vereischte examens af te leggen, zonder instemming to be tuigen met de beginselen waarvan V. U. uitgaat. Inderdaad studeeren nu en dan overtuigd niot gereformeerden dsaraan. Een inzender in de N. R. Ct. deelt nu echter het geval mede, dat aan een Btudent in de theologie aan de Vrije Universiteit wel werd toegestaan het caudidaats-examon af te leggeD, maar hem do bul van oandi- daat geweigerd werd, terwijl hem in plaats daarvan na voldoend examen een getuig schrift werd ter hand gesteld, verklarende, dat hij voldoeudo is onderlegd in de theologie om den graad van candidaat te verkrijgen, maar dat zij hem deze niet heeft kunnen verleenen om zijne van de Gereformeerde belijdenis afwijkende ge voelens. Op de laatst gehouden huishoudelijke vergadering der afdeeling Amersfoort v.d. Bond v. N. O. werd besloten tot 't voeren eener salarisactie in de omliggende ge meenteo. Verder werd aangenomen 't voorstel tot instelling van een fonds voor schoolreisjes. Tot heden wordt nl. door do onderwy zers, die in hunne klassen laten sparen voor 't maken van schoolreisjes, de treurige ervaring opgedaan, dat 'n gedeelte der kinderen, meestal door onmacht der ouders, niet mee mag sparen. De heele belasting gestolen. In den nacht van 23 Mei jl. is ingebroken in het kantoor van den controleur te Bindjei, Boven Langkat. Een jjzeren kist, inhoudende do belasting van het Langkat- sche, zynde (4000 aan contanten en f18000 aan cheques, is verdwenen. De twee „wachthebbende politiedie naren, door slaap overmand, hadden niets, vat» dit alle? bemerkt,

De Eemlander | 1911 | | pagina 2