WEERBERICHT. Thermometerstand Kerknieuws. Rechtszaken. STADSNIEUWS. Uit de Omgeving. ALLERLEI, MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 11.2 uur. De Bilt, 19 April 1912. Hoogste barometerstand 771.7 m.M. to Haparauda, laagste 714.4 te \estmanoer. Verwachting tot den avond van 20 April 1912. Meest zwakke veranderlijke wind. Gesteldheid van de lucht: Waarschyn- lijk licht bewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweei. Temperatuur: Mogelijk nachtvorst, over dag zacht weer. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 764 m.M. Vorige stand te 12 uur 762 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 61 Laagste hedennachtF. 43 Hedenmiddag 12 uurF. 61 Vredespaleis. Het Vredespalies is deze week ten be zoek opengesteld voor de gevolmachtigde gezanten en het hooge personeel der lega- tiën te 's-Gravenhage. Eenige Oud-Katholieke leeken, voorstan ders van opheffing van het verplichte coe- libaat der geestelijken, hebben zich tol eene commissie gevormd. Deze is bezig te onderzoeken, hoe de meeuiog der lee ken in deze is, om later het resultaat van het onderzoek eventueel aan het episco paat over te leggen. Het initiatief tot dit onderzoek is geheel buiten de geestelijkheid om genomen, ter wijl ook dit onderzoek uitsluitend door lee ken goleid wordt. KANTONGERECHT. Door het Kantongerecht te Amersfoort zijn de volgende vonnissen uitgesproken: Uitspraak van 1 April. Strooperij gepleegd bij herhaling: J. K. te Soest, 1 week gevangenisstraf. In dronkenschap orde verstoren. P. v. d. B. te Baarn, f 5 of 5 d. Trekdier onbeheerd laten staan. G. V. te Huigen, f2 of 2 d. Valschen naam opgeven. A. v. V. te Soest, f 20 of -0 d. T. W. te Soest f 1-6 of 15 d. Dronkenschap. A. C. K., Soest, f 3 of 3 d. W. v. d M., Baarn, f 3 of 3 d. J. v. d. H., Hoogland, f 3 of 3 d. N. B., Amers foort, f3 of 3 d. G. J., Woudenborg, (re cidivist) 3 d. Zonder recht zijn kippen op een anders grond laten loopen. J. v. d. B,, Wouden- betg, f3 of 3 d. Op verboden grond loopen. J. de G., Amersfoort, f 5 of 3 d. J. K., Blaricum, fó of 3 d. G. V., Soest, f3 of 3 d. J. v. K., Soest, f3 of 3 d. A. v. V., Soest, f 15 of 3 d. Valschen naam opgeven. A. v. V., Soest, f 20 of 20 d. Op verboden grond loopen. E. H., Soest f 1 of 1 d. J. M., Soest, f 1 of 1 d. D. v. V., Soest f 15 of 3 d. C. terM., Wou denberg, f 15 of 3 d. In verloflokaal sterken drank aanwezig hebben. Th. 8., Amersfoort, f 10 of 10 d. Overtreding Trekhondenwet. C. v. B Amersfoort, f 3 of 3 d. Zonder recht op spoorweg loopeo. E. E. Amersfoort, f 2 of 2 d. Op openbare weg wapens bij zich heb ben. P. do J., ScherpeDzeel, f 3 of 3 d. en verbeurdverklaring buks met last tot uitlevering of betaling van f 1 of 1 d. Wielrijden zonder licht. A. R., Baarn, f2 of 2 d. G. H., Hoevelakeu, 12 of 2d. H. H., Bussum, f 3 of 3 d. B. van H., Amersfoort, f 2 of 2 d. Wielrijden zonder bel. A. C. H Amers foort, f 2 of 2 d. Rijden met rjjtuig zonder licht. D. W., Amersfoort, f 2 of 2 d. Overtreding Leerplichtwet. C. J. R., f3 of 3 d. A. H-, f2 of 2 d. M. v. D., f 3 of 3 d., allen te Amersfoort. W. R., f 1 of 1 d. J. R. v. D., (recidiviste) f 2 of 2 d beide te Baarn. Overtreding Jachtwet. Th. W. de H., Hilversum, f 10 of 4 d. C. H.,Bemnes, 2 X f5 of 2 X 4 d. Overtreding Visscherijwet. D. de G., Spakenburg, f 3 of 3 d. Te Amersfoort de orde verstoren. J.W., Amersfoort, f 3 of 3 d. Te Amersfoort met een voertuig op voetpad rijden. A- A. S., Amersfoort, f 3 of 2 d. J. de G., Amersfoort, f2 of 2 d. Te Baarn muziek maken. H. L., Hil versum, (recidivist) 3 d. H. L., Hilversum, (recidivist) 3 d. Te Eemnes schreeuwen op straat. J.J. v. d. B., Eemnes, f 3 of 3 d. Te Amersfoort goederen op daarvoor niet bestemde plaats ter markt brengen. R. ten H., Oud-Leusdon, f 3 of 2 d. Te Soest in café schreeuwen. P. M., Soesterberg, f 5 of 5 d. Te Woudenberg met waren venten. J. B., zwervend, f 3 of 3 d. Te Woudenberg met woonwagen ver blijven. K. D., zwervend, f 5 of 5 d. Te Barneveld met woonwagen verblijven. P. O., zwervend, f 3 of 3 d. Te Baarn op eenpersoons rijwiel rijden waarop 2 personen hebben plaats genomen. H. v. d. B., Baarn, f3 of 2 w. tuchtschool. Straatschenderij. A. M., Baarn, f 1 of 1 w. tuchtschool. Wielrijden zonder licht. C. J., Amers foort, f 2 of 2 weken. Uitspraak van 10 April. Overtreding IJkwet. G. K., 7 X f0.50 of 7 X 1 d., en verbeurdverkl. 7 gew. F. S. v. E10 X f 0 50 of 10 X 1 d. en verbeurdverkl. 10 gew. P. de Z., 4 X fO.öO of 4 X 1 d. en verbeurdverkl. 4 gew. J. H., 2 X f 1 of 2 X 1 d. en verbeurdverkl. gewicht en maat. L.J. L., 2 x f 1 of 2 x 1 d. en verbeurdverkl. lengtematen. D J. S., f2 of 2 d. en verbeurdverkl. lengtemaat. R. H. S. 5 X f 1 of 5 X 1 d. en verbeurdverkl. 5 gew. G. v. D-, 8 X f 0.50 of 8 X 1 d. en verbeurdverkl. 8 gew. J. v. B., f 1 of 1 d. en verbeurdverkl. 1 maat. G. v. Z., 2 X f 1 of 2 X 1 d. en verbeurdverkl. 2 maten. G. W. 10 X f 0.50 of 10 X 1 d. en verbeurdverkl. 9 gewichten en elf maten. W. M. V, 6 X flof6 X ld. en verbeurdverkl. 6 gew. N. Y-, f2 of 2 d. en verbeurdvorkl. 1 maat. W. de G., 2 X f 1 of 2 X 1 d. en verbeurdverkl. 2 gew. H. H. de R., 4 X f 1 of 4 X 1 d. en verbeurdverkl. 4 lengtematen. S. K., 2 X f 1 of 2 X 1 d. en verbeurdverkl. strijker eo gew. J. v. d. V.. 2xfl of 2 X 1 d. en verbeurdverkl 2 gew. J. M. 2 X f 1 of 2 X 1 d. en verbeurdveral. 2 gew. G. J. v. d. W., f4 of 4 d. en verbeurdverkl. 1 gew. A. v. Z. f 2 of 2 d. en verbeurdverkl. 1 maat. A. W., 2 X f 2 of 2 X 2 d. en verbeurdverkl. 7 gew. Y. H., f 3 of 3 d. en verbeurdverkl. 1 maat. S. J. C., 2 X 1 of 2 X 1 d- en verbeurdverkl. 2 maten. J.C., 1 X en 1 X '2 of 1 X 1 d- en 1 X 2d. en verbeurdverkl. 2 gew. W. v. d. B., 3 X fl en 1 X '2 of 3 X 1 d- en 1 X 2 d. en verbeurdverkl. 4 gew. H. V., 9X f0.50 of 9 X 1 d- en verbeurdverkl. 1 maat en 8 gew. J. de G., 2 X U of 2 X 1 d. en verbeurdverkl. 2 gew. J. W. H. f4 of 4 d. en verbeurdverkl. 1 gew. J. L. v. N., 1 X f 1 en 1 X f 3 of 1 X 1 d. en 1 X 3 d. en verbeurdverkl. 2 gew. M. d. G., f 1 of 1 d. en verbeurd verkl. 1 maat. S. K., 5 X 0.50 of 5 X 1 d. en verbeurdverkl. 4 gew. en 1 maat. I. V., f 1 of 1 d. en verbeurdverkl. 1 maat. G. B., 9 X f 0.50 of 9 X 1 d- en Ter" beurdverkl. 9 gew. A. P., 2 X 1 2 X 1 d. en verbeurdverkl. 2 maten. K.Y., 10 X '0-50 of 10 X 1 d- en verbeurd verkl. 13 gew. en 4 maten. J. R, 4 X f 1 of 4 X 1 d- en verbeurdverkl. 4 gew. B. C. W., f 2 of 2 d. verbeurdveiklaring lengtemaat. J. D. v. d. II., 8 X 10.50 of 8 X 1 d- en verbeurdverkl. 8 gew. N. v. Z. f2 of 2 d. en verbeurdverkl. 1 maat. J. v. E., 6 X °-50 of 6 X 1 d- en verbeurdverkl. 6 gew. Ph. M. P., 6 X f 0 50 of 6 X 1 d. on verbeurdverkl. 5 maten en 1 gewicht. A V., f 2 of 2 d. en verbeurdverkl. 1 maat, allen te Amersfoort. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Hendrik woei heden van de open bare gebouwen en van een aantal particu liere woningen de vaderlandsche driekleur. Het carillon van O. L. Vrouwentoren gaf om 12 uur de volksliederen te hooren. Bij beschikking van den Minister van Oorlog Is de 2e luit, op non-activiteit O. A. H. L. Wilst, van het wapen der in fanterie, met ingang van 17 Mei weder in actieven dienst geplaatst en wel bij het 5e rog. inf. Eer. treffendo illustratie van de tal- looze ernstige gevaren, welke in hetdage- lijksch loven voorkomen, wordt verschaft door de „OCEAN", dat zij in 1911 voor 98.886 ongelukken, waarvan 966 met doo- deljjken afloop, aangesproken werd, alzoo een gemiddelde van 271 eiken dag. De ondervinding van de grootste Onge vallenverzekering-Maatschappij ter wereld bewijst ten duidelijkste het steeds toene men van het aantal ongelukken en moet iedereen de noodzakelijkheid doen inzien van de bescherming welke een Ongeluk- kenpolis eener kapitaalkrachtige Maatschap pij geeft. Hedenmorgen werd gehouden de plaatselijke schermwedstrijd uitgeschreven door de Onderofficiers Schermvereeniging „E.M.M.A." voor het 5e regt. inf. Nadat de voorzitter, de heer Katerberg, onder eenige hartelijke woorden den deel nemers en belangstellenden aan dezen wed strijd een welkom heeft toegeroepen, brengt hij oven in herinnering, dat ongeveer een maaud geleden de vereeniging het initiatief genomen geeft, om ook niet leden van „E.M.M.A." mede te laton diogen naar de fraaie prijzen, om alzoo den lust voor de schermsport te verhoogen. De wedstrijd op floret ving ten ongeveer 9,30 v.m. aan,waar voor elf deelnemers hadden ingeschreven. Van de 17 prijzen, die voor dit concours ter beschikking zijn gesteld, dient vermeld te worden dat overste De Jager een kunstvoorwerp, de „K.O O.S B." een medaille (zilver) voor geweer en een (brons) voor floret de vereeniging heeft aangebo den, terwijl de heer Keotell „E.M.M.A." met een zilveren medaille voor sabel heeft vereerd. De belangstelling was groot, zoowel van officieren, onderofficieieu en minderen. We merkten op onder de officieren, de sportlief hebberSjdeLuit.-KolonelDeJager, w.n.Regt. Commt. de kapiteins Boeth, Bouwensch en Ruempol, de luitenants Ludwig, Scher- penhuizen en Wolfson. Prachtige partijen floret gaven ons de heeren Castein Jr., Grootheest en Ekkart te zien. Vooral Castein, die slechts korten tijd iets op het gebied van schermen presteert komt een warm woord van lof toe. De uitslag floret is als volgt: Castciujr. Ie prijs, Grootheest 2e prijs, Ekkart 3e prijs en Koopman 4e prijs. Hierna wordt direct een aanvang ge maakt met het sabelscheimen, waarvoor 15 deelnemers zijD. Over het algemeen werden er goede par tijen gemaakt. De uitslag hiervan is als- volgt: Grootheest le, Entzinger, 2e. Ekkort 3o en Krujjne 4e pi(js. Heden middag van 26 uur zullen de deelnemprs op geweer, 35 elkaar be kampen, waarvan wij morgen den uitslag hopen te vermelden. Onder leidiDg vau den adjudant A. van Helden van de jagers, is gisteren te Amersfoort de 10de jaarlijksche vergade ring gehouden van de Nationale Christen- Ooderofficieren-Vereeniging voor de mili tairen van land- en zeemacht, die thans ruim 900 leden telt. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen sergeant-majoor schrijver J. van Mourik, van het lste regiment huzaren te Amersfoort)]algemeen secretaris), sergeant majoor S. Wierdstra, van het 10de regi ment infanterie te Haarlem, en sergeant- majoor L. Kampes, van de vesting-artillerie te Utrecht. Bij do rondvraag werden ter sprake ge bracht; het sluiten van de cantines des Zondagochtends onder kerktijd; het kerk- gaan van daartoe in staat zijnde verpleeg den in de hospitalen; kerkgaaD en cathechi- seeren van minderjarigen; het bezoeken van schouwburgen uit de cantine fondsen; en het deelnemen aan wedstrijden op Zondag. Het hoofdbestuur zal deze zaken nader overwegen. In de middagvergadering hield de heer G. Kamerling, hoofd van de Chr. normaal school te Dokkum, een feestrede. In het Nederlandsche officieren hockey elftal, dat Zondag in den Haag te gen T.O.G.O. zal spelen, zijn o.a. opge nomen de luitenants H. D. S. Hasselman en G. J. Hulsteyn. Het 4e bataljon van het 7e reg inf. uit Amsterdam onder majoor W. A. Yer- steeg zal van 3 tot en met 21 Sept. een kamp betrekken in de legerplaats bij Laren; de beide andere bataljons uit Amsterdam betrekken die legerplaats van 12 tot en met 21 September tot het houden van regimentsoefeningen onder leiding van den kolonel M. W. de Yries. Aan deze oefeningen zullen gedurende enkele dagen deelnemen onderdeelen van het le reg. huzaren en het le reg. veld-art. uit Amers foort. De bataljons van het 10e reg. inf. uit Haarlem, Hoorn en den Helder zullen van 10 tot en met 19 September kam peeren in de legerplaats bij Zeist tot het houdeD van oefeoiDgen onder commando van den kolonel jhr. J. T. van Spengler; gedurende één of meer dagen zullen aan deze oefeningen deelnemen onderdeelen van het le reg. huzaren en van het lste reg. veld-art. uit Amersfoort. AGENDA Dagelijks: Bioscoop, Laugestraat. Dagelijks, behalve Maandag en Dinsdag: Bi oscoop de Arend. 19 April. Bouwmeester in Amieitin. 21 April, Concert Zang vereeniging ..De Blauwe Vaan" in Amicitia. 26 April. Concert Hruby gezelschap, Amicitia. 29 April. Toonkunst. 30 April. Toonkunst. 4 Mei, Cabaret-avond iu Amicitia. BARNEVELD. De „WesBelsche heide" te Barneveld, die reeds zooveel aanleiding tot onderlinge twisten gegeven heeft, blyft tusschen de landbouwers van een gedeelte der buurtschap Esveld nog steeds een punt van krakeel uitmaken. Thans heeft weder de landbouwer V. expresselgk zyn schapen doen grazen op aldaar gelegen rogge-ak- ker8, toebehoorende aan den rijks-veearts, den heer Barmen t Loo, die van een en ander aangifte aan de politie gedaan heeft. De schipbreuk van de Titanic. Hedenmorgen ontvingen wij het bericht door bulletins reeds bekend gemaakt dat de Carpathia te New-York aangeko men is en dat de White Star line mede gedeeld heeft, dat er slechts 421 geredden aan boord waren, waarvan er nog ver scheidene in hoogst zorgelijken toestand verkoerden o. a. mevrouw Astor; onderwog waren er reeds enkele van de schipbreu kelingen gestorven. Het aantal geredden is dus aauzienlijk kleiner dan aanvankelijk gemeld was en alle hoop is thans vernietigd, dat het getal van 1500 slachtoffers overdreven zou ziju; integendeel de ramp blijkt steeds ontzag- lijker te zijn. Een omstandig verhaal van de schipbreuk is er nog altijd niet, maar nu de Carpathia gearriveerd is, zullen wij spoedig alles ver nemen. In het hedenmorgen ontvangen telegram, werd ook medegedeeld, dat de kapitein en verschillende officieren van de Titanic in wanhoop zelfmoord gepleegd hadden. Of dit op waarheid berust zullen wij nog moeten afwachten. Er wordt een streng onderzoek inge steld naar den oorsprong van de valsche berichten,die aanvankelijk verspreid werden. In het kantoor van de Cunard-lgn beweert men, dat de White Star lijn reeds Maan dagmorgen om 10 uur met het vergaan van de Titanic bekend was en dat de Cunard lijn hot bericht van den kapitein van de Carpathia, dat hij de geredden aan boord had, met 24 uur vertraging ontvan gen heeft. In New York beschuldigt men de White Star-lijn bet bericht een etmaal achtergehouden te hebbeD om de eigen risico van de bevriende bevrachters door herverzekeringen te kunnen dekken. Een van die eerste valsche berichten schijnt te wijten te zijn aan eeD broer van den marconist vaD de Titanic, die ter ge ruststelling van de familie een telegram seinde, dat niet van de Titanic kwam. De Senaat heeft besloten, dat Ismay, de directeur van de White Star line, die onder de geredden behoort, bij aankomst in hechtenis zal woiden genomen. Tevens heeft de Senaat een commissie van onder zoek naar den ramp van de Titanic be noemd,! welke onmiddelijk aan boord van de Carpathia zal gaan. Met hardnekkigheid worden de eerste berichten, door de White Star line later tegengesproken, als zonden de reddings- booten, die aan boord waren, slechts 900

De Eemlander | 1912 | | pagina 2