EYSINK Rijwielen M. SMIT 6IEBR. NEFKENS- AMERSFOORT alles Cialage RIJWIELENfen AUTOMOBIELEN. jVlf1GERHQEÏ5 Joh.Vingerhoets, Langestraat44. H. BOTTELIER J. J. CASANDER Soliede Uitvoering. Billijke Prijzen. Inrichting lekl. Magazijn: Juliana Plein - Amersfoort. Uitgebreide Sorteering. Neuwste Modellen. geregeld en op tijd, dank mijn Horloge uit het huis Lange slraat44 AMERSFOORT. De Ster van het - - Zuiden. - - Heeren-Modeartikelen. Hoeden en Petten Boorden, Fronts en Manchetten. Groote sorteering in OVERHEMDEN. Fijne collectie DASSEN. Tevens speciaal adres voor alle voorkomende reparatie. Kampstraat 8 Amersfoort. Goedkoopste Meubelmagazijn Sport-™ Kinderwagens per ons. E. Noack's Smeerworst 10 cent. Boterham men worst 10 Dnitsc-.hr- Leverworst 8 Tlittriitgor Bloedworst 8 14 Tongen worst 14 Delicatessen Ham 18 Schouder ilani li> - Itund-Rookvleesch 22 12 KROMHESTRAAT 8 (uitsluitend voor Rijwielen). Abonnementen voor hunr en schoon honden Nog nooit hebt n zoo goedkoop gekocht. Mijn bekende v o o r- jnnrsopruiming is weer begonnen. Praeht eolleetie horloges, pen dules, klokken, goud en zilver, brillen en pinze-uez. Ktij (armbanden voor de helft van den prijs, f.oudeu en Kil- vereu Dame s- en Heercn- Horloges tegen spotprijzen. Niet anders dan prima soorten nikkelen en doublé So-Easy" I*luce-Nez. BIJ F EUILLETON. Vertaald uit het Italiaansch. 67) Wanneer dan, als door een toover- spreuk, op de bergen de anemonen hare steiren ontvouwen, de viooltjes geuren, narcissen, anjeliereD, rozen euduizenderlij planten onspruiteD, als enn dagelijksch bewijs van de scheppende krach der natuur, dan begint ook het menscheD- hart zich weer te verjongen, dan heeft het afgedaan met den rouw en de tranen het zielewee cd het verleden, dan opent de meuschenborst zich weer voor hoop en blijde verrassing, voor levenskracht cd energie. Gelukkig peinzend en droomend zat hertogin Estella op een balkon aan de noordzijde van het kasteel van Positano Zij was in groot toilet, en ofschoon de steil oploopende rotswanden van den monte Sint Angelo haar het uitzicht grootendeels belemmerden, en hier niet haar gewone zitplaats was, nam zij toch gedurig den verrekijker in de hand, om naar de wegen te turen, die van Castel- lamare naar de andere zijde voeren en langs welkezij blijk baar bezoek verwachtte. Zij zag er opgewekt eu welvarend uit De vreeselijke emoties van den vorigea winter, de zorgen en vermoeiei issen was zij goed te boven gekomen, en daartoe hadden de gebeurtenissen die zich sedert in haar omgeving hadden afgespeeld, ook niet weinig bijgedragen. Allereerst had natuurlijk de verple ging der zieken, van hertog Attilio en graaf Tozzo veel van haar tijd in beslag genomen en haar gedachten afgeleid. De laatste herstelde zeer spoedig. Zijn beenwonde genas binnen drie weken volkomen. Daarentegen boezemde de toestand van Attilio tot ver in den win ter groote bezorgdheid in. Eerst in Ja nuari kan hij het bed weer verlaten. En ook toen ging het met de geneziug nog maar heel langzaam. Onder zulke omstandigheden had natuurlijk niemand karnen verwachten, dat hij zijn examen zou doen. Stilzwijgend had men dit tot den volgenden zomer verschoven. Bovendien had hertogiu Estella een groote voldoening gevonden in de ener gieke leiding van het proces tegen de c imorra van Napels. Men had eene goede twintig van de gevaarlijkste leden der g.iuwdievenbendaohter de tralies ge zet en onschadelijk gemaakt. Don Giaui- no Deruzzi, Carluccio, evenals de in Agropoli gevangen genomen bandieten waren naar het bagno gezonden, en een groot aantal andere schavuiten, helpers en handlangers, troffen lichtere straffen. Reeds spoedig na de gevangenneming der roovers in de bergen van Agropoli was ook de advocaat Pietro Castaldi gearresteerd, Het was nu voor den rechter van iustuctie Chilazzi g"en moei lijke taak meer door kruisverhooren van de gevangenen 't verband tusschen de onderscheiden misdrijven aan het licht te brengen. Overtuigend werd bewezen dat don Giauino reeds sedert jarcr lid van de camorra was, dat don Luigi door zijn vader naar Positano was gezonden, en volstrekt niet tot herstel van ge zondheid, maar om de levensgewoonten van hertog Cesare uit te vorscben eu voor een overval te, rein te verkennen. Naar zijn opgaven was het plan door zijn vader ontworpeD en door den .ge neraal" en zijn bende uitgevoerd. Zelfs de goede Napolitanen vonden het wat sterk, dat menschen, als don Gianino G'eruzzi, don Luigi eu zelfr een advocaat met wien zij dagelijks hadden verkeerd, met de camorra in verbinding hadden gestaan, zonder dat ooit iemand er iets van had vermoed. In de meer voorname kringen ver heugde men er zich algemeen over, dat men dezen lieden nu eindelijk eens voor goed huu handwerk had afgeleerd. Maar de grootsle voldoening daarovor onder vond natuurlijk hertogiu Estella, wier geheele levensgeluk bijna door de ban dieten verwoest was geworden. Nu waren de dagen van droefenis voorbij en de toekomst vertoonde zich iu een rooskleurig verschiet. Cesina eu graaf Emillio Tozzo haddeD elkaar eindelijk gevonden. Kort na zijn herstel was de graaf tot hertog Cesare en her togiu Estella gekomeD met het verzoek, zijn sinds lang voor Cesina gekoesterde Melde door den zegen der kerk te mogen doen wijden. Dit zou nu heden geschieden. Er was in geen enkel opzicht iets tegen in te brengen geweest, te minder, omdat ook Cesina den graaf beminde. Juist kwam zij stralend van geluk bij haar moeder. „Waar blijven ze toch zoo lang, riep ze ongeduldig. „Ik begrijp 't niet". Haar moeder bescüouwde haar glim lachend met een welgevalligon blik. „Maar kind, het is inmers nog geen tijd. Zij kunnen nog niet hier zijn". Cesina was nerveus. Zij keek eerst eenigszins verlegen langs haar moeder naar het bekoorlijke landschap, maar trad toen met een haastige beweging op haar toe en kuste haar teeder op beide wangen. „Wat zijt ge geagiteerd, Cesina"! Suist rde deze zacht. „Waarom draagt gij den tooi niet. dien ik u voor dit teest heb geschonken?" „Waarom? Acb, dat zou voor Emilio te zwaar, te ernstig zijn ik ge loof Hier bleef zij eensklap steken. „Wat gelooft gij, Cesina, vroeg haar moeder, haar nog steeds opmerkzaam, beschouwende. (Wordt vervolgd.) Laugestraat 58 Tyroler HANDSCHOENEN van «le Firma Laiuibóeh. Alle wagens worden geleverd met 2 jaar garantie. AANBEVELEND, Aangemoedigd door het Succes be haald ln 1911 met den verhoop van van een heter eu Sierlijker fabri kaat als voorgaande jaren doet ons een nog grootcr omzet verwachten; zoo wel do goedkoopste als de fijnste Piomenadewagens zijn alle op krulveeren van Prima staal, te vens zijn alle wagens met afneembare wielen gepatenteerde stormsrangen en losse en af neembare Kappen. Alle kinderwagens ziju verkrijgbaar op FI HTS WIELEN loopende op kogels Promenadewagen op Krulveeren van 12 gld. Huiiten Kinderwagens vanaf 12 gulden.

De Eemlander | 1912 | | pagina 6