WEERBERICHT. Thermometerstand Gemeenteraad. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.34 uur. De Bilt, 30 April 1912. Hoogste barometerstand 771.4 m.M. to Aberdeen laagste 753.2 te Nico. Verwachting tot den avond van 1 Mei 1912. Meest matige tot N.-Oostelijke Noor delijke wind. Gesteldheid van do lucht: Hall be wolkt, weinig ol geen regen. Temperatuur: Koele nacht, dagtempera tuur iets hooger. Barometerstand te AMERSFOORT. van luit. Daondels, gereden door den ree.- tweede-luitenant Loke, kwam bij de tweede hindernis te vallen, liep zonder ruiter ver- dor mee eu lag na de derde hindernis nog maals op den rug. Luit Loke bekwam ge lukkig geen letsel, maar moest te voet terug- keereu. Een tijdlang was „Cappadocia van luit. S. J. v. d. Borg no. 2, met „Flirtation" van ritmeester De Bas achtei zich. Maar deze begon bij het ingaan van de laatste ronde op te halen eu wist in de laatste bocht de tweede plaats te bezetten, zoodat hij ten slotte met een lengte won. De uitslag was dus: 1. „Good Shot" (luit. v. Santen); 2. „Filiation" (ritrn. adj. De Bas); 3. „Cappadocia" (luit. v. d. Berg). Deze ren was vau het begin tot het eiude zeer spannend. Er weid krauig gereden eu de ruiters werden luide toegejuicht. Een adres van hot bestuur van de Vereeniging „Openbare Leeszaal en Biblio theek te Amersfoort," waarbjj verzocht wordt een jaarlijkscho subsidie van f 1500 te willen geven. In handen gesteld van B. en W. om prea-advies. Een adres van P. van Achterbergh en een adres van H. van den Hoek, waarbjj zy verzaekeu adressen, welke in Augustus 1909, betreffende de verharding en ver lichting van den Bisschopsweg en Achter Luiaard zijn ingekomen, in openbare be handeling te willen nemen. De Voorzitter deelt mede, dat deze adressen roeds zijn behandeld in de ver gadering vau 21 Dec. 1909, weshalve B. en W. voorstelleu dicadies voor keunis- geving aan te nemen. Aldus wordt zhst. besloten. Vau de Raadscommissie in zake het markwezen het rapport betreffende het marktwezen. Zal in do eerstvolgenden vergadering behandeld worden. De Voorzitter stelt hierop al spoed- eischend voor aan bei iugenicursburau S. C. Snellen van Vollenhovc te Utrecht onder shands op te dragen de levering van een electrischen aanwijzer van den waterstand ten behoeve der gem. Waterleiding voor de som vau f3311.90. Z. h. st. wordt aldus beslist. Aan do orde is vervolgens de agenda. 1. Voorstel vau Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van reclames in zake den aanslag in het vergunningsrecht. Tot berschatter wordt benoemd de heer A. L. van Leer. 2. Beuoeuiing van 2 ouderwijzers aan de openbare lagere school 3e soort aan do Koningstraat (vacatures Kuiper en van 't Slot), en van een ouderwijzer aan de openbare lagere school 2e soort aan de Hellestraat. Benoemd wordt met algomcene stemmen in de vacature-Kuiper de heer J. Benniuga te Sappermeor, in de vacature van 'tSlot de heer S. II. van Ingen te Zwollu en in de vacature Bouwman de heer W.F. Zim merman te Eek en Wiel. 3. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de open bare lagere school 2e soort aan de Helle straat (vacature Mej. Dekker) Benoemd wordt mej. G. Vonk met 9 stemmen mej Salomons verkreeg tj stem men. 4. Voorstel van Burgemeerter en Wet houders tot het verleenen van verlof we gens ziekte aan do onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school 2e soort aan de Hellestraat, Mej. M. A. M. Radersma. Een verlof wordt verleend, met behoud van jaarwedde, v.15 29 April, terwjjl B.enW. gemachtigd worden zoo noodig door het aan stellen van een tijdelijke leerkracht in het onderwijs te voorzieu. 5 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ont slag aan de onderwijzeres aan de openbare lagere school le soort voor meisjes Me vrouw van Slooten-Spruyt. Het ontslag wordt eervol verleend met ingang van 1 Mei a.s terwijl B. en W. gemachtigd worden door het aanstellen van een tijdelijke leerkracht in het onder wijs te voorzien. De Voorzitter brengt mevr. van Slooten Spruyt dank voor de veile diensten aan do gemeonte bewezen. 6. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de schoolgeld regeling voor het lager onderwijs. Zouder hoofdei, stemming goedgekeurd. 7. Voorstel van Burgemeester en Wot- houders tot het toekennen eener gratifi catie aan den waarnemend Directeur der lloogere Burgerschool. Een gratificatie wordt toegekend van f361.64. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders beti effende de tijdelijke benoeming van Tj. Kielstra tot tijdelijk buitengewoon leeraar in de Hebreeuwsche taal en let terkunde aan het Gymnasium. Voorgesteld wordt de tijdelijke benoeming te doen gelden tot 1 September 1913. 9 .Voorstel van Burgemeerster en Wet houders tot vaststelling van jaarwedden en pen8ioensgiondslagen van leeraren, verbon den aan Gymnasium en Hoogere Burger school. Zonder hoofdei, stemming goedgekeurd. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de voorwaarden- verbonden aan de subsidie, toegekend aan de vereeniging Amersfoortsche Indu strie- en Huishoudschool. Zouder hoofdei, stemming goedgekeurd. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de behandeling van armlastige ooglijders. Dit voorstel wordt door B. en W. voor- loopig teruggenomen om in een volgende vergadering met eennader voorsteltekomen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de begrooting, dienst 1911. Zonder hoofdei. Btemming goedgekeurd. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan eener tijdelijke geldleening en tot wyziging van de be grooting, dienst 1911. Zonder hoofdei, stemming goedgekeurd. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging vau de begrooting, dieuBt 1912. Zouder hoofdei stemming goedgekeurd. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening regelende het bebouwen van gionden in de gemeente Amersfoort, bestemd voor open bebouwing. De heer Hagedoorn heeft geen kennis kunnen nemen van de voordracht eD vraagt een inlichting, welke hem door den Wethouder verstrekt wordt, 't Blijkt een administratief voorstel te zijn. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden van H. van Maneu en E. J. Ruitenberg. Zonder hoofdei, stommiug goedgekeurd. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhuring van het perceel, staande aan de Kampei-binnenpoort no 6. Zonder hoofdei, stemming goedgekeurd. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een verzoek van de Gymnastiekvereniging Ajnx om subsidie. Voorgesteld wordt afwijzend op het ver zoek te beschikken. Aldus wordt zonder hoofdei, stemming besloten. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende het beroep van J. Pot hoven Azn betreffende een uitweg op den Berkenweg. Wethouder R ij k e n s zegt van opinie voranderd te zijn. Eerst dacht hij, dat de eigenaar door het riool ook zijn menage water zou kunnen loozen. Nu is hem ge bleken, dat het riool alleen bestemd is voor 't hemelwater. Dat men hem nu noodzaakt een lengte van 20 M. te dempen en te rioleeren gaat z. i. te ver. Er is dan toch ook een gemeentebelang mee gemoeid. Wat het bruggetje betreft, dit is een kwestie van smaak. Spr., en de heer Pothoven, dio bekend staat als een architect van smaak, vinden het niet leeljjk. In 't algemeen echter meent Spr. dat men de bouwers wat ter- wille moet zijn, om het bouwen wat aan te moedigen. Spr. kan dan ook niet mee gaan met de meerderheid van B. en. W. De heer Vols H e ij n is dezelfde mee ning toegedaan. Deze drooge greppel, waar. aan de eigenaar niets heeft, kan men toch niet vergen geheel te dempen. Een dam met een brugje zal de omgeving niet ont sieren. De heer Van Duinen beziet do zaak van een ander standpunt. Z. i. zal de ge meente geen onbillijkheid tegen den bouwer begaan met te eischen, dat hij de heele sloot zal dempeu. Bij fabricage handelde men oorspronkelijk naar de ingeving van het oogeublik, doch langzamerhand is men er een systeem gaan volgen. Een zeer juist standpunt. Toen is er geeischt van alle eigenaren, van pcrceelen aan do Berken, weg die een uitgang op dien weg wilde hebben, de Bloot te dempen. Deze eige naar heeft toon een andere uitweg ge maakt, doch nu hij er één wil op den Beikenweg moet bij zich ook maar onder werpen aan de voorwaarden. Overigens gelooft Spr. dat dempen nog niet zoo duur zal uitkomen. Alle onderhoud vau een brug enz. wordt dan gemist. De heer Es veld meent, dat hetstand- puni van de minderheid voldoende bekend is, vooral nu de heer v. Duinen het nog eens ge adstrueerd heeft.Met de minderheid verschilt Spr. uit aestbetisch oogpunt. Zoolang de bruggetjes goed onderhouden zijn, zullen zij niet misstaan doch wanneer ze wat ouder worden, zullen wij er spyt van hebben. Wethouder Kam wijst nog op de on billijkheid tegenover heeren, die daar ge bouwd hebben en ook een riool gelegd hebben. Wethouder R ij k e n s meent dat die on billijkheid der kwestie niet opgaat. Als er eens een fout is begaan moet men dit zoo spoedig mogelyk teniet doen on er niet uit z g. billjjkheid aan vast houden Dat er systeem bestaat isgoed, maar dat neemt niet weg, dat daarvan indien noodig, van afgeweken kan worden. Overigens wijst Spr. er nogmaals op, dat men het Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 762 m.M. Vorige stand te 12 uur 760 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 55 Laagste hedennachtF. 44 Hedenmiddag 12 uurF. 52 1. Wachtm. le kl. Jausen met „Nap"; 2. id. Schapers met „Jo"; 3. id. Van Unen met „Simon"; 4. opperwachtm. Instr. Bremer met „Emma"; 5 id. VauDreumel met „Velo"; 6. wachtm. Ie. klas De Ruyter met „Piet." De hindernissen waren vrjj zwaar. Vooral de twee dicht bij elkaar staande horden en de sloot brachten voor meerdere ruiters eenige punten verlies. Een van de deelnemers nam zelfs met zjju paard een koud bad. E. Sweat Briar-prijs. Steeple chase voor erkende halfbloeds van 4 jaar en ouder, benevens voor paar den, afkomstig uit de remonte, toebeboo- rendc aan een officier of aan het Rijk. Gewicht volgens de schaal. Afstand 2400 meter Er waren slechts 3 deelnemers. Luit. Knel ging, toen de vlag gevallen was, dadelijk aan het hoofd met „Silvertail," die bij de tweede hindernis echter weiger de. Hierdoor werd de volgorde: luit De Villeneuve met „La Joconde," luit. Van Wijk met „He" (eig. luit. S. J. v. d. Berg) en luit. Knel. „La Jaconde" ging den weg naar de sloot voorbij, waardoor „He" aan aan het hoofd kwam. Deze zou zeker ge wonnen hebben, indien luit. v. Wijk de hindernis vóör de tribune niet vergeten had. „Silvertail" weigerde voor de sloot, zoodat luit. Knel het op moest geven. Nu kwam luit. De Villeneuve met „La Joconde" opzetten en werd no 1. Hij verwierf hiermede de prijs van fi60, be nevens twee gravures in lijst (Homewards en From Covert to Covert,) aangeboden door den heer Tromp v. Holst. De 2e prijs, 150, was voor „He" jf. Bronze-prij8. Steeple, chase voor paarden van 4 jaar en ouder, toebshoorende aan en gereden door actieve officieren of reserve-officieren van het Nederland6che of hetNederlandsch- Indische leger (leden van de Koninklijke Militaire Sport vereeniging) in uniform. Gewicht 5 KG. onder de schaal. Voor eiken in 1911 gewonnen reu 2 KG. overwicht. Voor eiken in 1912 gewonnen ren 4 KG. overwicht. Maidens 3 KG. ontheffing. Officieren, die nooit wonnen 2 KG. ont heffing. Afstand 2400 M. Prijzen: le f 160 benevens een kunstvoor werp, aangeboden door de heer A. M. Tromp van Holst, voorzitter dor Maatschappij „Sportterrein Birkhoven"; 2e f50, 3c f25. Ingeschreven 5 deelnemers. „Silvertail" van luit. Knel kwam niet op. Luit. Van Santen ging met „Good Shot" dadelijk aan het hoofd en bleef de eerste plaats voortdurend behouden. „Cragrette" Vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 April 1912, des namiddags te 1'/, ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de hooien Jorissen, Salomons, v.d. Wal, Gerritsen. De notulen worden ongewijzigd gearre steerd. De voorzittor verheft zich hierop van zijn zetel en spreekt als volgt: M. H. Nu de gemeenteraad juist op deu verjaardag van H.K.II. Prinses Juliana wensch ik dezen van het Kon. Huis eu het Ned. Volt. gedenkwaardigeu dag met een kort woord te herdenken. Iudordaad is de 30o April een gedenk waardige dag, omdat in de persoon van H.K H. de wensch, de hoop van het Ned. Volk voortleeft dat de band tusschen Neder land en Oranje nooit zal worden verbroken. Moge onze beminde Prinses tot in hoogrn ouderdom voor Nederland gespaard blijven en moge ouder Gods zegen zij groeien tot het geluk van het Kon. Huis en het heil van het Ned. Volk. Ik stel U voor om dezen wensch van den Gemeenteraud door middel van de telegraaf aan H. M. de Koningin en Z, K. H. Prins Hendrik der Nedorlande aan te bieden in dezen vorm „Aan Uwe Majesteit en Uwen Kon. Hoog heid werdt eerbiedig do uitgesproken ge- lukwensch van den vergaderden gemeente raad van Amersfoort aangeboden ter gele genheid van den verjaaidag van H.K.H. Prinses Julians". Deze woorden woiden staande aangehoord en met instemming begroet. De vergadering wordt hierop, te 1.50 veranderd in eene met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting te 2.20, worden de notulen ongewijzigd gear resteerd. Ter tafel komen de volgende ingekomen stukken. Van Burgemeester en Wethouders het proces-verbaal van do kasopname van den gemeente-ontvanger op 29 Maart. Zal ter visie gelegd worden vbor de leden ter secretarie Van Dr. de Rochenant een bericht, dat hij zijn benoeming tot lid van de commis sie van toezicht op het Lager Ouderwijs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Een dankbetuiging van de regelingscom- missie van het kegelconcours voor de ver leende gouden medaille. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den agent van politie P. Smid, waarbij hij verzoekt maatregelen te nemen ten aanzien van zijn woning B. en W. stellen voor 't verzoek te wijzen van de hand, op grond dat inder tijd alleen aan de agenten lo klasse wonin gen zijn gegeveu tegen een zeer lagen huurprijs. Een woning was er toen over en deze is toen gegeven aan den oudsten agent tweede klasse. Nu is er echter weer een agent 1 klas die op die woning aan spraak kan maken eu moet Smid dus wijken. Zonder hoofdei, stemming overeenkom stig besloten. Een adres van den Amersfoortschen Christelijkeu besturen bond en van den Amersfoortschen bestuurdersboud en andere vakvereenigingen, waarbij verzocht wordt wijziging te willen brengen in de veror deningen betreffende het fonds tot bevor dering van de verzekering tegen de gel delijke gevolgen van onvrijwillige werk loosheid. In handen gesteld vau B. en W. om prae-advies. Een adres van de Tuinbouwvereening Amersfoort waarbij een subsidie gevraagd wordt van f 350 voor een prooftuin. In handen gesteld van B. en W. om prae advies.

De Eemlander | 1912 | | pagina 2