Bijvoegsel behóorende bij DE EEMLANDER van Zaterdag 6 JULI 1912. Landarbeiders INGEZONDEN. WEERBERICHT. Thermometerstand STADSNIEUWS. Advertentiën. Industrie- en Huishoudschool bij acclamatie word aangenomen. De Amersf. Chr. Besturenbond omvat tende de navolgende vereenigingeu: de afd. Amersloort van Patrimonium, den R. K. Volksbond en onderafdeeIingeu,den Bouwvakarbeidersbond, de Pr. Chr. Yer- eeniging van Spoor- en Trampersoneel, de R. K. Spoor- en Tramweg Vereeniging St. Raöfel," de afd Amersfoort van deu Bond van Chr. Kantoor- en Handelsbe dienden in zijne vergadering van 4 Juli bijeen, kennis genomen hebbende van do verwer ping der Bakkerswet in de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zegt den Minister Talma hartelijk dank voor zyn krachtige verdediging der Bakkerswot, waardoor bij vernieuwing gebleken is dat hy sooiale misstanden wil wegruimen; spreekt hare groote teleurstelling uit over de verwerping dier wet, zoowel door het tegenstemmen, weg te blijven als zich te verwijderen, ook door rechtsche kamer leden en gaat over tot de orde van den dag. De heer J. C. Paber, ambtenaar aan het post- en telegraafkantoor alhier, wordt overgeplaatst uaar het postkantoor te Scheveningen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Geachte Redactie. Door dezo zeggen wij hartelijk dank aan N. N. voor het ingezonden stuk in dit blad van 4 Juli 1912. Hoogachtend, Gebr. SCHOLTENS. Soesterberg 6 Juli 1912. PRÜDIKBKCRTEJf. Op ZONDAG 7 JULI 1912. EVANG. LUTH. KERK. Yoorm. lO'/a uur. Dr. H J. Toxopeiis. Doopbediening. REMONSTRANTSCHE KERK. Yoorm 10!/a uur. Prof. Dr. H. IJ. Groene- wegen 10 Leiden. DOOPSGEZINDE KRING. Gocn dienst. BURGERLIJKE STAND. 6 JULI 1912. MEDEDEELINGEN YAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt voorm. 10.42 uur. De Bilt, 6 Juli 1912. Hoogste barometorstand 771.0 m.M. te Horta, laagste 756.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 7 Juli 1912. Zwakke tot matige Oostelijke totZui- delyke wind. Gesteldheid van de lucht: Toenemende bewolking, droog weer, behoudens kans op onweer, vooral in hot Zuiden en Westen. Temperatuur: Aanvankelijk warmer. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur 768 m.M. Vorige stand te 12 uur 768 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 70 Laagste hedennachtF. 59 Hedenmiddag 12 uurF. 71 AMERSFOORTSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. TEMPERATUUR van het water op Zater dag 6 Juli des 's morgens 7 uur is 64° F. Aan bet eind van den cursus 1911 /12 werden aan het Gymnasium alhier Bevorderd van kl. I tot kl. II: Onvoorwaardelijk: M. W. Best, F. J. Callenbach, H. G. Donnor, A Du- mont, C. C. van Essen, W. J. A. Kernkamp, Th. H. Lankamp, J. Moolhuizen, P. C. v. d. Nieuwenhuizen, M. M. H. Ris, M. A. Thiel, R.W.v. Vollenhoven en C. v.d. Wal. Voorwaardelijk: C. C. Kempeu. Niet bevorderd vier: Vin kl. II tot kl. IH. Onvoorwaardelijk: P. J. Conyn, A. M. G. A. v. Heioma, H. A. J. Hotz, J. C. Houbaer, H. L. de Jong, D. S. van Lent, H. J. F. Nab, J. A. A. du Quesna van Bruchem, G. A. Smit, E. D. L. Spel berg, H. B. Spijkurboer en P. D. E. Texeira de Mattos. Voorwaarde! ij k: W. Rinkel en K. Teerink. Niet bevorderd één. Van kl. Ill tot kl. IV. Onvoorwaardelijk: R. J.A.Ben jamin, H. J. Biegel, J. Birnie, E. W. K. Cox, H. Craandijk, L. W. van Esveld, E W. Scheltema de Heere, J. H. van Willigen en P. M. Millenaar. Niet bevorderd twee. Van kl. IV tot klasse V Onvoorwaardelijk: C. L. van Beyma thoe Kingma, H. van Dam van Isselt, S. van 't Eynd, C. A. Hesta, J. H J. Hoog, G. Knoppers, M. C. H. Spit en A. H. Wyers. Voorwaardelijk: J. J. Querido. Van kl. V tot kl. VI: Onvoorwaardelijk: N. Beckering Vinckei-8, II. G. J. de Bruijo, J. G. Escbcr, Th. H. A. Guntenaar, M. E C. Kempen, C. C. Schreuder en T. Taconis. Voorwaardelijk: Tb. J. v. d. Veer en F. W. J. Westra. Aan het eind van den cursus 1911,12 der Hoogere Burgerschool zyn de volgende leerlingen bevorderd: a. Uit de le naar de 2e klasse: Onvoorwaardelijk:R. M. Achmad, Daisy Arnold, Pauline S. Arnold, C. W. J. Bruens, P. van Goor, A. J. Harp, W. van Haselen, II. Hogervorst, J. C. Knoppors, F. K. J. Kohlbiugge, J. F. Koudijs, D. Langereis, G. A Miiijs, J. J. Penters, Anna Stas, W. A. S. van Straaten, N. J. C. Versluijs, J. Veth, C. Viuju, A. Vlezen beek en P. Wagenaar; met een of meer taken: Octavie van den Bergh, A. J. Bou- wen8ch, F. S. van Linge. G. J. A. van Munster en J. G. C. P. van der Werf; met herexamen: Kato Drijber. Niet bevorderd werden S van de 35 leerlingen der le klasse. b. Uit de 2o naar de 3e klasBe: Onvoorwaardelijk: J. J. J. M. Bal, J. van den Donker, J. Hooykaas, E. C. Kan, Corna. M. Kolff, L. M. Lefébure, W. A. J. Maarleveld, Louis E. C. Mahler, W. Meursing, J. Nieuwenhuis, Elize de Roij van Zuydewyn, G. II. Roll, D. Sand brink, Gerrit C. van Schuppen, R. Gadjala Soemanagara, L. Stas, G. L. van Straaten, G. A. Suermondt, T. W de Tourton Bruijus, G. Vellemau, Antha. de Vries, J. Wolfs winkel en J. M. van Zeveutei met een of meer taken: W. J. v.d. Berg, J. Homan van de Heide en P. E. Rintel; met herexamen: F. van Hogendorp en J. C. E. W. van Styrum. Niet bevorderd werden 13 van de 41 leerlingen der 2e klasse. c. Uit de 3e naar de 4e klasse: Onvoorwaardelijk:H. Barondiegt, J. D. Berkhuijsen, K. W, Bouwensch, G. J. van de Bovenkarap, Rika Fransen, D. van de Heg, E. J. Hilling, A. Horsman, H. K. Hylkema, Maria W. Roll, D. H. van Schuppen, Heintje de Weert, Annie Welt, L. W. Wildervanck, J. W. C. Wol- terbeek en N. J. Zylstra; met een of meer taken: A. J. G. Jappe Alberts, Gerard Bonk, Anna van Griethuisen, N. J. J. van der Lyn, G. Naeff, F. M. van Veen, S. W. de Veer, en H. Wys. Niet bevorderd werden 11 van de 35 leerlingen der 3e klasse. d. Uit de 4e naar de 5e klasse: Onvoorwaardelijk: G. L. M. Baas Becking, J. W. U. Doornbos, H. A. de Groot, R. Koudijs, W. E. Kroesen, J. Oosterhuis, J. H. Romijn, W. J. H. Schop- huijs, J. G. la Seur, J. E. Stumpff, Thallea G. Taconis, Geertra., R. de Vries en Catha. R. de Winter; met een of meer taken: H. Ph. Abbioga, G. D. J. Birnie, S. Boeln.ans ter Spill, K. Bosch, W. van Hemert, M. W. Hogenboezem, D. van Kolfschoten, H. Moorrees, J. Mulder, H. A. Münzebrock en M. de Vries; met herexamen: H. F. Arnold en J. E. F. Alberdiogk Thijm. Niet bevorderd werden 6 van de 32 leer lingen der 4e klasse. Donderdagmorgen had zich voor de recht bank teUtrecht te verantwoorden debekende Amersfoortsche kippendief Dries van R., wegens het stellen van een 10-tal kippen op den 17den Mei bij den hoofdonderwijzer te Stoutenburg. Boklaagde beweerde de kippen verdiend te hebben van een hem onbekend persocn door hem op lugubre wijze van dienst te zijn, waar over wij hier niet zullen uit weiden. Hoe de man aan de kippen was gekomen wist hy niet, maar bekl. had zo niet gestolen. De kippen waren door hem verkocht aan een koopman te Nijkerk die f 1 por stnk had betaald. Verschillende getuigen hadden bekl. 's avonds op weg naar Stoutenburg gezien in gezelschap van een anderen persoon, een zekeren Hol. De politie is er echter tot op heden niet in geslaagd dien aan te houden. Het O. M. het woord verkrijgende, wees erop hier met oen onverbeterlijke recidivist te doen te hebbeD. In den laat- Bten tijd, aldus do officier van justitie, is zoowel door uw rechtbank als door het hof te Amsterdam 3 jaar gevangenisstraf opgelegd voor kippendiefstal, en ofschoon het wol hier geen kantongerecht is en het O. M. ook niet voor eiken kippendiefstal 3 jaar zal vragen, komt het hier wel ge- wenscht voor, dat te doen, reden waarom 3 jaar werd geëischt onder aftrek der preventieve hechtenis. Mr. Aita als verdediger optredende, wees erop, dat het moeilijk zal zijn uit te maken of beklaagde veroordeeld zal moeten worden wegens diefstal of diefstal in vereeniging en pleitte ten slotte voor een clemente straf. In de Donderdagavond gehouden vergadering van den Chr. BestuurJersbond werden eonige besprekingen gehouden be treffende de actie voor de voorwaarden in de gemeentebestekken en bet concept werklieden reglement. Daarna kwam tor sprake minister Talma en zyn sociale wetten. Uit den boezem der vergadering werd een motie van hulde betuiging aan den minister ingediend, die na ampele bespreking voor wat betreft het niet aanwezig zijn, of het zich verwij- doren van enkele rechtsche Kamerleden by de eindstemming over de Bakkerswet, By Kon. Bosluit is met ingang van 1 September benoemd tot leeraar aan de R. II. B. S. te Wageningen, de heer W. Emmens, thans leeraar aan de H. B. S. alhier. Met 1 Augustus a.s. worden de adjunct ingenieurs bij de H.S.M., de heeren Y. H. Kalt, te Haarlem, en J. Streefkerk teAmsterdam overgeplaatst uaai Amersfoort. Morgen wordt in de zweminrichting alhier voor de competitie een polowedstrijd gespeeld tusschen Het IJ II uit Amsterdam en A. Z. P. C. Daarna zal het tweede zevental der Amersfoorters uitkomen tegen het dorde van Het IJ, terwijl ten slotte een nummer snelzwemmen, 40 M. voor aspiranten, wordt gegeven. De prijzen hiervoor bestaan uit kunstvoorwerpen. Het feestconcert door Amersfoort's Mannenkoor gisterenavond, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan, op het terras van Aniicitia gegeven, met medewerking van de stafmuziek van het 5de reg. inf., mag in alle opzichten welgeslaagd hceten. Het prachtige zomerweer had vele dames en heeren naar Amicitia doen opgaan, torwijl het getal buitenleden natuurlijk eveneens zeer groot was. Het koor zong een viertal nummers, waarvan vooral do Uymnc, aan de Muze der touen, met een kourige in strumentatie, zeer in den smaak viel. Ook de andere liederen vonden veel byval, boe- wel liet geluid voor de buitenlucht nog wel eens wat yl was. De heer Hazendonk kau echter over zijn wakker troepje zangers ten volle tevreden zijn; zij toonden zich ziju uitstekende leiding weer volkomen waardig, Met genoegen mag eveneens geconsta teerd worden, dat onze stafmuziek bewees, op don naam van een goed harmonie-orkest nog steeds ten volle aanspraak te mogen maken. Bij beschikking van den Minister van landbouw is met ingang van 1 Aug. voor een jaar benoemd tot technisch assis tent van de Octrooijraad,de heer W. do Geus,hoofdopzichter bij de Gemeente water leiding alhier. Wegens Heursyacautie heden geen noteering. AGENDA DagelijksBioscoop, Langestraat. Dagelijks, behalve Maandag en Dinsdag: Bi oscoop de Arend. GEBOREN: Margaretha Ida, d.v. Jan Philip Kortholt Altes en Albertiue Marga retha Jantina de Wal. HendrikGustaaf Otto, z.v. Richarp Paul Otto Weber en Jannetje van Vcluw. Klaarjo d.v. Jaco- bue van de Veen en Rykjo Bootsen. OVERLEDEN: Geen. Begin SEPTEMBER toelating van leer lingen tot: Opleidingscursus v. huishoudkundigen Kookcursus voor dames. Kookcursus voor dienstboden. Aanmelding bij de Directrice. IIET BESTUUR. I». NIEUWENHUIS KONEN, Bloemisten te LIS9K, (Z.H.) vragen bekwame voor vast werk, P. G- Leeftijd 20 tot 35 jaar. Aanbiedingen worden ingowacht met getuigschriften. Gisteren heeft het leger geschoten in den hoofd korps wedstrijd van den gioo- 1 ten schietwedstrijd op Ockenburgh. In de afd. C. (wapen der infanterie) werd de tweede prijs behaald door het 5de regi ment infanterie met 64 punten en in de afd. AP (cavalierie) behaalde het le regt. huzaren den eersten prijs. - Morgen wordt te Utrecht een groote proviuciale betooging voor drankbestrijding en Local option (plaatselijk verbod) gehou don ook uit Amersfoort zullen een groot aantal betoogers naar de mooting gaan. Een gehuwd persoon, oud 39 jaar, dio veel gereisd heeft en bekend is met enkelvoudig boekhouden er. de moderue talen, biedt zich aan, 't zij als administrateur, particulier secretaris, controleur, opziebter of wat dan ook. Is niet ongenegen, kleine reizon te ondernemen. Brieven onder motto Fatum, bureau van dit blad. A. J. VAN ZAI.INOEN LANGESTRAAT 1 Hoek "Varkonsm. TELEPHOON No. 17/ Ontbijtkoek van 10, 20 en 30 ct. Gemberkoek SO et. Sucadeboek van 30, 40, 50, 60, 70, 80 en f 1.-

De Eemlander | 1912 | | pagina 5