WEERBERICHT. Thermometerstand Rechtszaken. STADSNIEUWS. MEDEDEELIN GEN YAH HET KONINKL. EED. MET. INSTITUUT. geuit, ten deze groote behoedzaamheid te betrachten. Men meende, dat de behoefte aan een vlieg- en luchtvaartdienst in ons leger niet groot ie. Indien hiertoe door den Raad mocht worden besloten, zal de som van zijn pensioen en gratificatie te samen twee derde deel van zijn tegenwoordig salaris bedrageu, zoodat hij, bij aanneming van dit voorstel, eigenlijk een „vol pensioen" zal genieten. B. en W. leggen over een adres vau het regelingscomité voor den nationalen wedstrijd in solo- en duettenvoordrachten, uitgeschreven door de tooneel vereeniging „Door Inspanning Uitspanning" te Amers foort, waarbij hot verzoek, van gemeente wege een medaille voor dien wedstrijd be schikbaar te stellen. Naar de meening van B. en W. bestaat er voor de Gemeente geen aanleiding, voor bovengemeld doel een medaille beschikbaar te stellen. B. en W. zijn namelijk van oordeel, dat slecht6 in zeer bijzondere go- vallen de Gemeente moet overgaan tot het uitloven van prijzen en dat dit niet gebeu ren moet bij elke gelegenheid, dat ecne vereeniging een concours uitschrijft. Op grond van hot bovenstaando stellen B. en W. de Raad voor, afwjjzend op het adres te beschikken. B. en W. bieden den Raad weder aan het in hun handen geBtelde adres van de Amersfoortscbe kleedermakers-vereeni- ging, waarbij verzocht wordt, haar voor het houden van een snijcursns iD den win ter 1912| 1913 een subsidie van f150. benevens de beschikking over een lokaal te geven. In 't algemeen hebben B. en W. geen bezwaar tegen de inwilliging van het ver zoek; in meerdere opzichten steunt de Raad het geven van vakonderwijs, door de aan de Ambachtsschool en de Industrie- en Hnishoudschool verleende subsidies; tevens brengen B. en W. den Raad in herinne ring, dat indertijd, bij Raadsbesluit van 1 October 1907 eene, subsidie van f 40. verleend is aan eene vakvereeniging voor het houden van een cursus ter bevordering van de vakkennis onder de behangers, stoffeerders en beddenmakers. Het komt B. en W. echter voor, dat voor het aangegeven doel geen hooger bedrag dan f 100. van gemeontewege besteed mag worden; aan het verzoek tot het in gebruik geven van een lokaal, kan niet voldaan worden, aangezien de Ge meente geen lokalen beschikbaar heeft B. en W. stellen den Raad derhalve voor aan adressante voor het gevraagde doel eene subsidie van f 100.voor één jaar toe te kennen, onder de volgende voorwaarden a. het aantal deelnemers aan den cur sus bedraagt ten minste 15; b. alle vakgenooteu, zonder onderscheid of ze al dan niet lid van de vereeniging zijn, moet allen op de zelfde voorwaarden worden toegelaten; c. na afloop van den cursus wordt aan den Raad een verslag met rekening en ver antwoording aangeboden. Aanbeveling voor' de benoeming van een leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. 1. M. R. J. Brinkgreve, Doet. Lett. Class te Utrecht. 2. Dr. A. C. H. Boissevaiu te Win schoten. Voordracht voor do benoeming van Onderwijzeressen a. aan school C. Ie betrekking 1. Mej. W. M. v. Eek te Amersfoort. 2. Mej. A. M. den Hertog te Koog aan de Zaan. 3. Mej. J. Murkens te Utrecht. 2e betrekking: 1. Mej. G. Th. "W. Mezger te A'foort. 2. Mej. W. Ravenhorst te Lensden. 3. Mej. A. M. den Hertog to Koog aan den Zaan. b. aan school B. 1. Mej J. Murkens te Utrecht. 2. Mej. J. S. C. Brederode te Soest. 3. Mej. J. E. Onnekes te Lonoeker. C. aan school E. Ie. betrekking: 1. Mej. J. S. C. Brederode te Soest. 2. Mej. C. E. Mensing te Amersfoorl. 3. S. G. G. van Kalken te Amersfoort. 2e betrekking: 1. Mej. C. E. Mensing te Amersfoort. 2. Mej. S. G. C. v. Kalken te A'foort. 3. Mej. E. M. van 't Wel te Haarlem. Voordracht voor de benoeming van Onderwijzers. a. aan school E. 1 I. Meijer te Amersfoort. 2. K. A. Groenhuizen te Dordrecht. 3. W. C. Luberti te Maarssen. b. aan school C. voor de klasse g. 1. o. Ie. betrekking: 1. P. Kortland te Amersfoorl. 2. K. A. Groenhuizen te Dordrecht. 3. W. S. Bruinenberg te Wapenveld. 2e betrekking: 1. K. A. Groenhuijzen te Dordrecht. 2. W. S. Bruinenberg te Wapenveld. 3. W. C. Luberti te Maarssen. 3e betrekking: 1. W. S. Bruinenberg te Wapenvelde. 2. W. C. Luberti te Maarssen. -3. A. M. Hordijk te Hagestein. 4e betrekking: 1. W. C. Luberti te Maarssen. 2. A. M. Hordijk te Hagestein. 3. B. van Elk te Diemen. c. aan school C. voor de klassen M.u.l.o. Ie betrekking: 1. A. Pot te Amersfoort. 2. G. Hooghwinkel te Harderwijk, 3. H. J. I. Klunder te Groningen. 2e betrekking: 1. W. C. de Blecourt te Hoorn. 2. I. van Spiegel te Amersfoort. 3. G. Boland te Hengelo. 3e betrekking: 1. T. Bovcrlo te Amersfoort. 2. H. Meijlink te Culemborg. 3. I. van Spiegel te Amersfoort. Agenda voor de openbare ver gadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag 30 Juli 1912, des iramidtlags ten half twee ure. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer P. van Achterberg!]. 2. Benoeming van een leeraar in de oudo talen aan het Gymnasium. 3. Benoeming van personeel bij het lager onderwijs. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opmaken eeuer opgave voor de benoeming van drie leden van het college van Zetters voor 's Rijks directe belastingen. 5. Benoeming van een stembureau voor de aanstaande verkiezing en eventuecle herstemming van leden van de Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven te Amersfoort. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van jaarwedden en pensioensgrondslagen van de leeraren Tj. Kielstra en W. Emmens. y 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag op verzoek aan den leeraar aan het Gym nasium en de Hoogere Burgerschool W. Emmens. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende reorganisatie van de brandweer. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende verkoop van haver en rogge. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleidiog van een verzoek van de rogeling6Commissie voor der natio nalen wedstrijd in solo- en duetten voor drachten om beschikbaarstelling van eene medaille. 11. Voorstel van Burgemeester enWet- houders betreffende een verzoek van de Amersfoortsche Kleermakersvereeniging om steun voor een snijcureus. 12. Voorstel van Burgemeester enWei- houders tot het geven van pensioen en eene gratificatie aan N \ink. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het in beroep gaan van het besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 15 Juli 1912, 3e afdeeling, no. 289112014, waarbij goedkeuring isont- houden aan het raadsbesluit van 20 Fe bruari 1912, no. 6S. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de begroo ting dienst 1912. 15. Benoeming van eene commissie, bedoeld in artikel 1 der verordening naar aanleiding van de 3 en 4 dei Woning wet. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een stukje grond in eigendom toobehoorende aan de gemeente Amersfoort. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hot verleenen van afschrij ving inzake inkomstenbelasting wegens vertrek en overlijden, dienst 1911 en 1912. 18. Benoeming van een tydelrjk wet houder wegens ontslagname als lid van den Gemeenteraad door den heer W. ,H. Kam. Naar de Stichtsche Courant uit goede bron verneemt, komt de groote tent der Nederl. Tentzending weder hier en wel van 31 Juli31 December. Zij zal komen te staan op het open terrein aan de Persyustraat. Opgemaakt voorm. 10.40 uur. De Bilt, 26 Juli 1912. Hoogste barometerstand 770.0 m.M. te Seydisfjord, laagste 754.4 te Valentia. Verwachting tot den avond van 27 Juli 1912. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelijke wind. Gesteldheid van de lucht: Licht tot half bewolkt, droog weer behoudens kans op on weer. Temperatuur: Aanvankelijk warmer. Barometerstand te AMERSFOORT. Barometerstand hedenmiddag te 12 uur, 762 m.M. Vorige stand te 12 uur 758 m.M. te Amersfoort. Hoogste gisterenF. 84 Laagste hedennachtF. 64 Hedenmiddag 12 uurF. 72 AMERSFOORTSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. TEMPERATUUR vau het water op Vrij dag 26 Juli des 's morgens 7 uur is 69" F. Overigens werd door verscheidene leden met nadruk opgekomen tegen de in het verslag geuite klachten over kadergebrek in het algemeen. Zij wensebten integen deel lof te brengen aan den Minister, dat hij blijk geeft te beseffen, hoeveel meer nut de oefeningen afwerpen, indien zij mot een minumum aan kader werden ge houden zoodat de zelfstandigheid van een ieder meer tot haar recht kwam. Eenige leden vatten hun bezwaren tegen het voorstel van den Minister samen in beschouwingen, in hoofdzaak betoogende, dat er zoo min mogelijk vaste kaders be- hooren te zyn en dat het voor de eigen lijke mobilisatie onnoodig is, dat steeds aanwezig is een kern onder de wapenen, een geraamte der oorlogsorganisatie. De toestand zal door de nieuwe organisatie verslechteren en niet onwaarschijnlijk zal na eenige jaren, wanneer dat aan het licht treedt, als de oorzaak daa'rvan de korte eerste-oefening worden aaBgewezen en het geneesmiddel in een verlenging dier oefe ningen worden gezocht. Verscheidene leden bepleitten een vre desorganisatie van het regiment van 3 ba taljons van 4 compagnieën, alle volledig geformeerd. Bij mobilisatie ware dan elke compagnio te verdubbelen, door eenvoudig van de 2 pelotons 2 compagnieën te ma ken; de 3 X 8 - 24 oorlogscompagnieën waren vervolgens te vormen tot 6 bataljons van 4 compagnieën, desgewild in twee re- gimentsafdeelingen te verdeelon. De eind uitkomst, voor oorlogstijd zou dan dezelfde zijn als in het stelsel van den minister Bereden Artillerie. De argumenten aangevoerd ten gunste van den overgang bij onze veldartillerie naar de driestukken batterij, kwamen velen leden onvoldoende voor. Verschillende leden drongen op na- dero motiveering aan en op toelichting, waarom de Minister meent, dat voor ons land kan worden doorgevoerd, wat voor alle andere ondeugdelijk is geoordeeld. Tegenover deze opmerkingen werd de invoering der driestukkenbatterij door an dere leden krachtig verdedigd, als bet stelsel, waarin van ouze betrekkelijk ge ringe artilleriemacht het meeste profijt is te trekken. Naar aanleiding van '6 Ministers mede- deeling, dat een volledige organisatie van den vliegdienst en de luchtvaart nog niet geheel gereed is, werd zoowel de opmer king gemaakt, dat de Min. blijkbaar wei nig symeathie gevoelt voor deze onderwer pen als, van andere zijde, de waarschuwing KANTONGERECHT. Door het Kantongerecht te Amersfoort zyn de volgende vonnissen uitgesproken: Overtreding der Jachtwet. D. L., Soest, recidivist 2 X f 15 of 2 X 4 d. met ver beurdverklaring geweer en last tot uitleve ring Bubs. betaling van f 15 of te onder- gaau 5 d. hechtenis. Dronkenschap. H. v. d. K., Nijkerk f 3 of 3 d. J. K., Leusden f 6 of 3 d P.v.M. Ede f 3 of 3 d. A. IIPutten f 3 of 3 d. N. v. ZBaarn f 3 of 3 d Een wapen bij zich hebben. P. v. M., Ede f 5 of 5 d met verbeurd vcrkl. van den boksbeugel. Op bezaaiden grond loopen. J. B., f 3 of 3 d. W. B., f 10 of 3 d. beiden te Laren. Op verboden grond loopen. R. v. H., Zeist, f 3 of 3 d. Wielrijden zonder bel. P. B., Soest, f 2 of 2 d. Wielrijden zonder licht. J. H., Soest. L. v. d. B., A. J. v. d B beiden te Hoog land, T. R. B., ;D. D., B. v. V. G. L. allen te Baarn, ieder f 2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht. W.v.E., A'foort, f 1 of 1 d. Wielrijden zonder licht. J. B., A'foort, f 2 of 2 d. Niet op vordering dor politie Rijwiel doen stilhouden. J. B., A'foort f 5 of 5 d. Overtreding Veiligheids wet. L. G. P., f 15 of 10 d, R. U., f 3 of 3 d. beiden te A'foort. Overtreding Leerplicht wet. G. v. F., J. E. de R., bieden te A'foort, ieder f 2 of 2 d. A. v. d. B., Hoevelaken, f t;of2d. Boterwot. A. H., A'foort, f 5 of 5 d. Visscherijwet- J. T., f 3 of 3 d. H.M.S. 2 X f 3 of 2 X 3 d. W. T., f 3 of 3 d. allen te Hilvorsum. Hinderwet. E. G. P., A'foort, f 10 of 5 d. Trekhonden wet. J. W. ten H., A'foort, 2 X f3 of 2 X 3 d. Te Hoevelaken met auto te snel rijden. C. H. L., Bloemendaal, f 10 of 5 d. C. de V., 's Ilage, f 5 of 5 d. H. J. M. H., Utrecht, f 5 of 3 d. E. J. V., Utrecht, f5 of 3 d. Te Woudenberg met auto te snel rijden. E- S. v. d. D., 's Hage, f2 of 2 d. Te Baarn met rijwiel op voetpad rijden. M. C. te Rotterdam, f2 of 2 d. Te Soest met auto op verboden weg rijden. C. R., Huizen, f 4 of 4 d. Te Amersfoort niet stapvoetsrijden op aangewezen straat. J. v. d. W., Amers foort, f 3 of 2 d. Straatschenderij. W. v. d. B., f 6 of 3 d. H. R., terug ouders, G. H., terug ouders, allen te Baarn. Te Baarn rijden op rijwiel waarop te veel personen hebben plaats genomen f 2 of 1 week tuchtschool. Wielrijden zonder licht. C. P., Eemnes, f 1 of 1 week tuchtschool, F. J. S., Amers foort. f 2 of 1 week tuchtschool. Te Amersfoort fti het plantsoen een tak van een boom afbreken. J. P. de G., te Amersfoort, f 2 of 1 week tuchtschool. Overtreding Jachtwet. T. W. de H., f 10 of 4 d. Op verboden grond loopen. T. W., f 6 of 3 d., D. v. V. f 15 of 3 d., D. v. V., f.3 of 3 d. UAADffIGKKfIN. Bij besluit van B. en W. van 27 Juni 1912, is aan den Bode ter Secretarie N. Vink, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus 1912 eervol ontslag gegeven, onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten, door hem bewezen. Deze ambtenaar kan wegens de indertijd vastgestelde overgangsbepalingen van de pensioenvorordening, geen hooger pensioen krijgen dan f 140ondanks het feit, dat hij circa 50 jaren in dienst van de Ge meente heeft doorgebracht, waarvan ruim 12 jaren als agent van politie en ruim 37 jaren als bode. Lettende op deze omstan digheid en de trouwe wijze, waarop Vink steeds zijn plichten vervuld heeft, achten B. en W. het wenschelijk, cn stellen dus voor aan dezen ambtenaar, die thans 79 jaren telt, boven zyn pensioen eene jaar- lijksche gratificatie toe te kennen ten be drage van f 260.

De Eemlander | 1912 | | pagina 2