BUITENLAND. In de Italiaansche Kamer van Afge vaardigden heeft de Minister van Finan ciën eene reeks van bezuinigingen op de begrooling voorgesteld, waardoor hij verzekert ontvangsten en Uitgaven te kunnen in evenwicht brengen. De be zuinigingen bedragen te zamen 26 mil- liocn en zijn over de verschillende departementen verdeeld. Bij de behandeling der begrooling van Buitenlandsche zaken voerde Crispi het woord en zeide, dat de huitonland- sche politiek van het kabinet geene oorlogspolitiek was, maar een politiek van vrede. De trachtten, tusschen Duilsch- land en zijne bondgenoolen gesloten, zijn defensief niet offensief, ilij sprak tegen, dal du politiek der allianties Italië dwong zich te wapenen. Italië heeft in alle quacstics met den grootst mogelijke» tact gehandeld. Crispi wees er ook op, dat du landverhuizing uil Italië veel verminderde, hetgeen bewees, dal geene cller.de in Italië heerseltlo. Om te beweren dat in Italië geen ellende heerschl, moot men voorzeker de onbeschaamdheid van een Crispi bezitten. Uit Spanje luiden de berichten over den socialen toestand gunstiger. l)e be tooging op den Mei heeft te Madrid weinig indruk gemaakt. In de fabrieks plaatsen van Catalonië, Andalusië, en de Baskische provinciën is het evenwel anders; daar duren de werkstakingen nog voort, uiaar de vrees vour ernsti ge rustverstoring is geweken. Vele fa milies, die uit Valencia en andere ste den waren gevlucht, zijn teruggekeerd. In den Senaat van Spanje is dooi den afgevaardigde Marcoarlu liet denk beeld geopperd van een internationaal scheidsgerecht, waarin cok dc kleine Staten moesten worden vertegenwoor digd. Daarbij moest Spanje een soort vredebond sluiten met de Staten van minderen rang. Door den Minister van Buitenlandsche Zaken werd dit denkbeeld zeer toege juicht, docli tevens onuitvoerbaar ge acht. Hij meende, dat de volken zeiven moesten bewijzen geen strijd meer te willen en zich onthouden van alles, wat tweedracht en verbittering kon wekken. In den Duitschen Rijksdag werd Maan dag aan dc orde gesteld het door de Regeering gevraagde aanvullings-erediet van 4 millioen mark voor Oost-Afrika. De minister van Buitenlandsche Zaken, Vrijheer Von Marschal-Bieborsteiii, lichtte deze voordracht toe met ocne redevoe ring, waarin Ilij te kennen gaf, dat liet moeilijk was de kosten voor dergelijke ondernemingen vooraf te bepalen. Niet temin moet Dultschlnnd doorzetten, wat hel in die streken ondernomen heeft het beschermen van üuitschland's handel en de onderdrukking van den vloekwaar diger! slavenhandel. De Rijkskanselier, von Caprivi, kwam mede het verleenen van het gevraagde crediet aanbevelen. Men kon onmogelijk terug keeren, zeide hij, wegens do ge dane uitgaven, en ook om de eer, Wat vooral de aandacht heeft ge trokken, is, dal Caprivi hij zijn eerste optreden in den Rijksdag met geen en kel woord zijn voorganger herdacht heeft. Mei. leidt hieruit af, dat er on tevredenheid bestaat over de uitlatin gen in sommige bladen, die aan Bis marck worden toegeschreven. Dinsdag werd hel debat over koloniën voortgezet en ten slotte heeft de Rijks dag het voorstel naar de commissie voor de begrooting verzonden. Woensdag werd in den Duitschen Rijks dag de legerquaeslie behandeld, en ver wees de minister van Oorlog daarbij op de vertrouwelijke bespreking van het militair ontwerp in de commissie. Met de organisatie van hel leger, die niet plotseling kon worden ingehaald, moest men met anderen gelijken tred houden. Daarna voerde Moltke het woord en betoogde, dat de zware krijgstoerustin gen niet alleen ter wille van de bezit tende klasse worden gemaakt. De regee ringen willen den oorlog niet, maar de elementen, welke den vrede bedreigen, liggen in de volken zeiven. Men vindt deze elementen bij de velen, die, door het lot in ongunstigen toestand geplaatst, door een verandering der maatschappij langs den weg van geweld hun toestand hopen te verbeteren, ofschoon dit alleen door geregelde hervormingen en arbeid kan verkregen worden; terwijl in hel buitenland de vrede door hel nationale streven der afzonderlijke rassen wordt bedreigd. Alleen eene sterke regeering kan deze elementen in toom houden en eene verstandige regeering, die zich sterk gevoelt, en het geluk van liet volk door hervorming wil vestigen, zal zich wel wachten een oorlog te beginnen. Eene zwakke regeering daarentegen is steeds een gevaar voor den vrede. Dnl juist de grootste Staten in Europa zwaarder gewapend, don ooit te voren, tegen elkaar over staan, is zeer te bc- icgenwenschen van honderden brave menscheo, naar bare residentie U-rug en vertelde later meermalen, dat de dag van het rozenfeest in Sslency voor hasr een der aangenaamste her inneringen was in haar veelbewogen levan. treuren. Wee hem, die het waagt de lont in het kruit te werpen! Wanneer hel geldt liet behoud van den vrede cn de maatschappelijke orde, dan moet geen geldelijk offer te groot zijn. Zelfs de best gevulde schulkisl haat niets, wanneer de vijand in hel land is en de Staatsban ken en de particuliere banken, alles kan plunderen. Dat de oorlog, die ons reeds tien juren boven het hoofd hangt, tot dusver is vermeden, hebben wij alleen te danken aan onze sterke regcering, die een krachtige vredespolitiek kan volgen. Ik geloof zeide Moltke ten slotte dut alle regeeringon oprecht streven naar behoud des vredes, ovenals de vol keren zclven. Ik hel» ook vertrouwen op de goede bedoelingen onzer huren, maar zekerheid vinden wij alleen hij ons zeiven. Windthorst stelde voor, eene com missie van 28 leden te benoemen, die de quaeslie van de jaarhjksclie vast stelling der vrcdcsslerklo en der ver korting van den dicnsttijil zou onder zoeken. Het Engelsche Lagerhuis beraadslaagde Woensdag over do tweede lezing van het voorstel der Pawellisten om woningen tc houwen voor hoeren. Hol gouverne ment ondersteunde een amendement van Johnstown, verklarende dut het kerke- fonds van Ierland niet voldoende is om die koslen en die, welke uil het gou- verncmciits voorstel tol aankoop vuil grond zullen voortvloeien, te dekken. Ondanks eene ernstige bestrijding vnn de zijde der Regeering is het voorstel der Ierschc partij aangenomen. De Fransche leger-comniissie heeft liet ontwerp goedgekeurd, maeliligeiid lot de formatie van brigaden, division cn legercorpsen met de territoriale troepen cn hel gebruik van deze troepen hij actieve operation. Jules Ferry, de man, aan wion de Fransehen de annexatie van Tonkin wijten, acht. zeker hel nogcnhlik geko men om de opetthure ineeiiing weder voor zich in tc nemen. Hij heeft eene brochure uitgegeven, getiteldTonkin et In inilrieDaarin wordt aangetoond, dal Tonkin slechte 325 millioen tres. en 'JtlüO Fransche soldaten heeft gekost en niet een milliard en 35.000 soldalen, zooals Ferry's vijanden opgeven. De houding der Fransche Regeering ter gelegenheid van de manifestatie op I Mei is door de Kamer van afgevaar digden goedgekeurd met 304 tegen 54 stemmen. BINNENLAND. Vereeniging voor werklieden te Rome. Sedert. 1871 beslattl deze vereeniging, welker doel is, liet heilig geloof en de gods vrucht le bewaren vun de zoo talrijke cn belangrijke klasse dor werklieden. Ouder de bescherming en iiuiimoedi- ging van de Iwce groolo pausen l'ius IX en Leo XIII, is deze vereeniging lang zamerhand ontwikkeld lot een getal van 3000 leden. Steeds gaat zij vooruit in hare moei lijke tuuk, om het Christendom te ver dedigen onder dc kinderen des volks. Te midden van de voortdurende aan vallen tegen den godsdienst, welke een treurige schaduw werpen over de heilige stad, wil zij de sociale quncstie, die in onzen tijd dc wereld beroert, oplossen, niet door vage leerstelsels, maar met de daad, door de liefde voor de belangen der werklieden geloid. Veel geld is er voor noodigen aan gezien het van het hoogste belang is, dat het heilig geloof bewaard blijvo in de hoofdstad der christenheid, wordt een beroep gedaan op de medewerking van de katholieken der wereld; slechts een enkele maul wordt eeli klein olTer ge vraagd door Monseigneur Jacobin! Aartsbisschop van Tyrus, die door Z. II. den Paus belast is met dit hoog be langrijk werkde bewaring en ver dediging van liet geloof der werklieden in de hoofdstad der christenwereld tegen de verleiding en aanvechting van het socialisme en de vrijmetselarij. De bijdrage is gering; slechts 50 cents voor éénen keer; waarvoor de gever in geschreven wordt in eene serie van 100; voor elke serie wordt een geschenk van den Paus afkomstig van het l'iïes- ter-jubilée van Z. H. beschikbaar gesteld, om onder de inschrijvers ver loot te wordenbuitendien worden hunne namen naar Rome gezonden, waar zij bewaard zullen blijven als een aanden ken van N'eèrlands hulp aan de werk lieden van Rome. Mgr. Jacobin! beeft den ZccrEerw. pater M. H. Heuser, S. J. te Rot terdam, voor dit liefdewerk in Neder land aangesteld. Gaarna bevelen wij dit schoon liefde werk aan, onder mededeeling, dal de Heer A. J. Duchateau, Langegraclit F. No. 200 te Amersfoort, bereid is, ge melde giften in ontvangst te nemen, met inschrijving van de namen der ge vers, die daarvan een genummerd be wijs ontvangen. In de Tweede Kamer is in de vorige week eene zaak behandeld, welke tn de tegenwooidige omstandigheden, wel de aandacht verdient. De minister van Oorlog had namelijk het noodig geacht aan de Katner goedkeuring te vragen om zeven lichtingen van miliciens onder dc wapenen te houden, mot het oog op dc .buitengewone omstandig heden" waarin Europa verkeert. Dc drie vorige jaren werd, ook al wegens be zorgdheid omtrent den algcmeenen toe stand verlenging van den diensttijd voor één jaar aangevraagd en toegestaan. Thans achtte hij de omstandigheden zoo buitengewoon, dat liet noodzakeljjk was, om twee lichtingen in dienst te houden. Dat verscheidene afgevaardigden zich hiermede niet konden vereonigen, is zeer begrijpelijk. Door Dr. Sehaepmnn werd liet voorstel van den Minister dun ook met kracht bestreden, als zijnde geheel onnooilig, wijl de omstandighe den in geen enkel opzicht buitengewoner waren dan bet vorig jaar. Ook merkte liij terecht op, dal zoodoende «le mili taire lasten ongemerkt zonden ver zwaard worden. Met mr. Haffniitns stelde liij daarna een amendement voor strekkende om den verlengden diensttijd lot zes lichtingen le bepalen. Dit zeer billijke voorstel vun de liceren Schaapman en HalTmuns werd desniet temin verworpen met 40 tegen 3S stemmen. Wat nu dit geval zeer inte ressant maakt, is, «int al de nnli-revo- lulioniuilren op één na, en zelfs twee katholieke afgevaardigden de hoeren Borrel en Bevers, er tegen slemden. Ook de lieer van der Velde, die dezer dagen lii| de verkiezing te Delft, zooals het heette, zulke geruststellende ver klaringen heeft afgelegd, slemile tegen het amendement. De minister van Oorlog kan tevreden zijn, nu zijn voorstel werd aangenomen; muur of hel vertrouwen in liet verstan dig beleid der tegenstemmende anti liberale kamerleden luermedo is ver sterkt, inocnen wij te mogen be twijfelen. Waren de afgevaardigden bij deze gewichtige aangelegenheid wal trouwer op huil post geweest, wellicht ware men dan van zulk een ontmoedigende verrassing verschoond gebleven. Volgens een schrijven uil. Batavia, d. d. Ill April, is aldaar de ceuige Katholieke kerk, staande op liet Wulcr- lonplcin, ingestort; doch gelukkig zijn geen iiiensclieiilevens daarbij verloren gegaan. Ware dit onheil ccnige dagen vroeger gebeurd, dan was du ramp niet le overzien geweest, daar toen de kerk hij gelegenheid Vail het hoogfeest van Paseheii telkens met geloovigen gevuld was. Het altaar, waarin zich het Allerheiligste bevond, is als door ccn wonder gespaard gebleven Voor de Katholieken van Batavia, die weder zonder kerkgebouw zijn, is het een treurige slag, zoo op eens «Ie vrucht van jaren van opoffering verwoest te zien. /.ij immers zijn meestal onbemiddeld, zoodat het heel wat moeite en opoffering kosten zal, vooraleer weder een kerkge- bouwin hun midden prijkcnznl. Hel isdnar- om te hopcn.dat aobckonde liefdadigheid van Nederlands Katholieken ook in dil geval weder zal uitschitteren. Hol Fm', bericht, dat de hervatting van de werkzaamheden der Tweede Kamer bepaald is op Dinsdag 3 Juli e.k. Naar bet Centrum verneemt, heeft de bevoegde autoriteit den conducteurs verboden hij aankomst aan bet station Beest le roepen: Beest uitstappen" doch in plaats daarvan duidelijk ver staanbaar .Station Beest" daarvoor in dc plaats te stellen. De Heer A. Bakker, te Helena- veen, heeft de eerste erwten van den kouden grond Z. M. den Koning aan geboden. Een der lolelingen uit Den Haag, die onder zijne makkers socialistische smaadschriften verspreidde, is op hoo- ger last ingedeeld bij bet garnizoen te Vlissingen. Aangaande den handel in fokvee in Noord-Duitschland schrijft men: De prijzen in Oost-Friesland zijn nog steeds rijzende, vooral voor hel rood bonte fokvee, dat scliaarsch begint le worden. Met de weide staat het gunstig en het jong vee heeft de sluiten reeds verlaten. In den poldér van den Weser in Oldenburg, loopen de veeprijzen nog steeds omhoog en betuien de vetwei ders f28 a f36 meer per os. In Hol- landsch vee is eveneens rijzing, vooral in pinken en overjarigen. Uit de provincie Groningen worden tegenwoordig groote hoeveelheden rog- gestroo, tegen f 17 a f 18 per 1000 K.G., naar Duitschland uitgevoerd, om in de omstreken van Maagdenburg tot strooliulzen verwerkt te worden. Aan mr. L. W. C. Keuchenius zal het eereblijk, waarvoor de d'tun- duard indertijd eene inschrijving open de, op 20 Mei worden aangeboden. Het zal bestaan in eene buste van Groen van Prinsterer en in werken over ge schiedenis en letterkunde. Hoe verbazend de bevolking van onze sleden is toegenomen in de laat ste vijftig jaren blijkt uit liet volgende staatje, waarbjj wij achtereenvolgens de bevolking geven der plaatsen in 1847, 1864 en 1890. Amsterdam, 211,000, 2G4.000 en 406,000 Botterdam, 78,000, 115,000, 203,000; 's Hage, 50,000, 86,000, 156,000; Utrecht, 47,000,58,000,85,000; Groningen, 32,000, 38,000, 54,000; Haarlem, 23,000, 20,000, 52,000; Arn hem, 16,000,27,000, 50,000; Maastricht. 21.000, 27,000, 32,000; Leeuwarden 23,000, 25,000, 30,000; den Bosch, 19,000, 24.000, 27,000: Dordrecht, 21,000, 24,000, 32,000. De Eerste Kanier der Staton- Genernal zal eerst in de helft van Juli terugkomen, o. a. ter afdoening van het voorstel tot verlenging van den inilitiediensttijd. Plaatselijke berichten. Amersfoort, De heer M. van Beek alhier is door Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, bij besluit van den 8. Mei jl. no. 16, met ingang van I Juni 1800 tol 1 Juni 1806, herbenoemd lot voorzitter van hel waterschap ,de ge combineerde stooinbemaling van do Zclderlsche Wetering" te Hoogland. c Voor de vacature van Hoogheem raad - ontslaan door de benoeming van den Heer M. van Beek tot dijkgraaf van liet Hoogheemraadschap -de Bun- schoter Veen- cn Veldendijk" zijn II. Dinsdag 13 Mei, in liet district Hoogland, door stemgerechtigde ingelanden geko zen, om te worden voorgedragen de Uccren Jhr. Mr. H. J. L. van Sassc van Ysselt te Amersfoort, J. van den Hengel Mz. te Stoulcnburg cn W. Tolboom te Hooglanddie allen de vereiscliten tol toelating bezitten en, naar men mug aannemen, door liet Bestuur op dc voordracht zullen worden gestold, ter opzending aan Z. M. den Koning ten einde uit dit drietal de benoeming te i - Woensdag II. 14 Mei is als Heem raad van hel Walerschap .De Slaag" herbenoemd de lieer A. Elbersen te Amersfoort. 16 Mei. Ter lieden gehouden veemarkt, waren ongeveer 40 runderen aangevoerd. Guste koeien f 130 a f170; Kallkoeieii f 180 a f230; Kalfvaarzeii f 140 u f 160. Aan het gebouw de Manége alhier zullen op Maandag den 0 Juni luistaandc 's vooriuiddags lialflien, door den Kolo nel, Militio-coinimssaris in de provincie Utrecht worden onderzocht alle in de ze gemeente gevestigde verlofgangers der militie lü land, die vóór 1 April 1890 in het genot van onbepaald ver lof zijn gesteld, om het even of zij in den loop van dit jaar al dan niet tot opkomst onder de wapenen verplicht zijn, (inet uitzondering alleen van hen die in Juni a. s. in werkelijke» dienst moeten opkomen), of wel tot vroegere lichtingen belmoren cn wegens latere inleving of om andere redenen niet met de manschappen van de lichting, waar voor zij bij de militie dienen, ontslagen zijn. Gedurende hel Zomerseizoen van 18'JO zullen op bet terras der Buitcn- sociëteil .Amicitiu" te Amersfoort des avonds de volgende muziekuitvoeringen plaats hebben Zondag 8 Juni 5c Heg. Inlaat. G. C. van Aken. Zondag 22 Juni le Heg. Hussarcn H. Kareis. Maandag ,10 Juni 7e Heg. Infant. Joh. Zaagman*. Zondag 13 Juli 5e Heg. Intant. G. C. van Aken. Dinsdag l'J Aug 3e Heg, luf int. Bouwman. Woensdag 27 Aug. 7e Heg. iiifant. Joh. Zaaginans. De gemeenteraad alhier zal op Dinsdag, 20 Mei a.s. des namiddags half twee eene vergadering houden waarin de volgende punten zullen be handeld worden 1Ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving van posten op de gemeenle- begrooling voor 1889. 2. Ontwerp-besluiten tol af-«n over schrijvingvan posten op de begrooting der schutterij. 3. Voorstel van Burg. en Wetli. ter voorziening in het onderwijs aan de school, 3e soort (Koningstraat) tenge volge van een aan het hoofd dier school verleend verlof. 4. Voorstel van Burg. en Welh. tot lijdelijke uitbreiding van hel onderwij zend personeel aan de school 3e soort, Koestraat. 5. üntwerp-besluit tot vaststelling der jaarwedden van tijdelijke onderwijzers. 6. Voorstel van Burg. en Welh. lol verhooging der jaarwedden van den onderwijzer C. J. F. Prins en de onder wijzeres J. van Goor. 7. Voorstel vun Burg. en Welh. tot het plaatsen van een pomp aan de .Groote Koppel". 8. Voorstel van Burg. en Welh. tot bestrating van een gedeelte van het stationsplein. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tol verbetering van den toegang voor het vervoer der privaattonnen naar de schuit achter de Lieve Vrouwentoren. Baarn. Blijkens het jaarverslag der Baarnsche Bouwterrein-maatschappij in de gehouden vergadering uitgebracht, werden aan bouwterreinen verkocht 6.52,72 hectaren tot een gezamenlijk bedrag van f74,851. Van dat bedrag werd f74,480 in obligation bouwter rein-maatschappij betaald, waarvoor 98 aaiideelen ter afstempeling der obliga tion ad 1760 werden aangeboden, zoo dat. de geidleening op 31 December 1889 nog bedroeg f 109,440. De netto winst over het afgcloopcn jaar bedraagt f2223; de balans sluit met f214,486. Hoogland. Na het houden eener proelles, waurbij de Arrondissements- sehoolopzicner en Burgemeester en Wet houders tegenwoordig waren, is de voor dracht voor den le benoemen onderwijzer opgemaakt. Zij bestaat uil rie Heeren: Bos te Pullen, J. de üruijn te Rens- woude en K. In 't Veld le Nieuw-Beierland. Hilversum. Maandagavond liep een meisje van omstreeks 4 jaar met haar broertje op de Kerkbrink, toen een dogenr. bespannen met twee paarden vóór elkander, kwam aanrijden. De kin deren werden door den lieer K., die dc paarden mende, niet opgemerkt, althans hij reed door, met dit gevolg, dat het meisje door het voorste paard werd omgeworpen en een trap van de vourpoolen ontving. Ook van hel achter ste paard kreeg het kind een trap, waardoor de voet ernstig verwond werd. Door den vader werd de arme kleine opgenomen, en terstond onder genees kundige behandeling gesteld. Laren. Het bestuur van de zieken bus allner heeft in de plaats van H. C. Majoor tot busmeoster benoemd: J. Sil vester. Donderdag den 12 Juni a.s. des voormiddugs ten tl'» uur zal voor deze gemeente dc inspectie van de ver lofgangers gehouden worden. Woensdag, den 21 Mei a.s. n.m. 5 uur ter gemeente-secretarie in schrijving voor dc schutterij. Den I Mei 1.1. is een nieuwe dienstregeling van de Gooische Stoom tram in werking getreden, welke ver moedelijk tot October zal sland houden. Voor deze gemeente is ze geregeld als volgt: Van Laren naar Amsterdam 6.35, 8.50, 11.10, 12.32, 2.40, 4.50, 7.5 en 9.10. Aankomst te Laren uit Amsterdam: 8.50, 11.25, 1.30, 3.38, 5.5, 6.30, 8.50 en 11.35. Van Laren naar Hilversum. 6.31 (niet 's Zondags), 8.1, 9.—, 11,25 1.30, 2,41, 5.46 en 8.56. Aankomst te Laren van Hilversum. 7.50 (niet 's Zondags), 8.50, 10.11 12.3G, 2.40, 4.41, 6.31 en 9.56. Bus sum. In de jongsle raadsverga dering (9 Mei) is met algemeenc stem men benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school mej. vnn Thiel te Utrecht Vc >rt. werd besloten vnn de Bouw- Maatsrhappij te aanvaarden de Staven en do Visserstraat, mits een uitweg aan gelegd worde in de richting Visserstraat Nieuwslraat. B. en W. werden gemachtigd in over leg mol dc plaatselijke schoolcommissie het door den Raad toegedane crediel van f 150 voor prijsuitdeelitig en school feest, zoo noodig, te verhoogen. Kaarden. Kapitein D. G. van der Nagel is op zijn verzoek van Hoorn naar hier overgeplaatst. Harderwijk. De kapitein A, van Hille. van het 2e bat. 6 reg. infanterie le Breda, wordt op 1 Augustus gede tacheerd bij het koloniaal werfdepot alhier. Apeldoorn. Door onbekende oor zaak brandde Zondagavond, omstreeks middernacht, op den Ankelaar, onder deze gemeente, een huis af, bewoond door twee gezinnen, w. o. de eigenares, de landbouwster E. A. H. Weinig is gered, ook een paar geiten en kippen zijn verbrand. Huis en inboedels waren verzekerd. Utrecht. Woensdagavond geraakte hel 11-jarig zoontje van de wed, van E. in de Hooge Jacobijncstraat, al spelende door de balies aan de Jaco- biebrug op de werf. Na heelkundig behandeld te zijn door den chirurgijn de Wildt, werd hij naar de ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. Gemengde berichten. Op verschillende plaatsen van ons land hecfl in hel begin dezer week een geweldig onweder gewoed. Te Amerongen nam Maandag de bliksem een gedeelte van den gevel van een perceel von mejuflr. Schouten weg, Te Kerkwijk is een man, en le Zailichen eeae vrouw door den bliksem gedood. Hel le veld slaande gewas heeft belangrijke schade geleden door den hagel. De meeste velden slaan onder. Ook zjjn verscheidene kersenhooingaarden vernietigd. Van vele huizen xjjn de ruilen verbrijzeld. Te Moordrecht sloeg gister de bliksem in den houtzaag- en runmolen van dc gebr. Tom. aan den Kanaaldijk nabij hel dorp. In eeu oogwenk stond liet gcheele pand in lichlelaaie, ea aan blusschen viel niet te denken. Dc onmiddelijk toegesnelde brandweer kon alleen het naastbij- staande arbeidershuis beveiligen. Persoonlijke ongelukken hebben niet pieets gebed.

De Eembode | 1890 | | pagina 2