BUITENLAND. Den eersten Pinksterdag heeft Keizer Wilhelm een ongeval gehad, dat ern stige gevolgen had kunnen hebben. In een open rijtuig incl één |taard bespan nen, dat hij zelf bestuurde, reed hij te Potsdam met den Erfprins van Snksun- Meiningcn naar de aanlegplaats der stoomboot, toon het rijtuig bij het in slaan der Jagerslaan door den korten draai zoo aan het slingeren raakte, dat het op hel voetpad kwam. De keizer sprong er af en viel op der. grond. De leidsels braken, het paard sprong terug en wierp het rijtuig omde erfprins van Meiningen en de koetsier raakten er onder. De keizer was ongedeerd, behalve dat hij pijn in don iechter voet had. De ril werd dan ook voortgezet en het voorgenomen watertochtje naar het Puuwcneiland gedaan. Toen 's avonds de voel zwol, werden de gcucesheeroii ontboden, volgens de ltmehx Anteii/er moest du keizer op verlangen zijner geneesheeren ecnige dagen rust nemen. Aangaande den toestand van Vorst Bismarck geeft de Huale Zyt. geene rooskleurige schets. liet blad schrijft „Hel is treurig, maar waar, dat reeds phychiutrici van naam zich bezig houden niet de vraag, of niet de grootc ge moedsaandoeningen der laatste maanden den gezondheidstoestand van vorst Bis marck hebben geschokt en zoo zij, naar wij hopen, voorloopig te ver gaan, valt toch niet to ontkennen, dal zijne sedert jaren bekende zenuwachtigheid tegen woordig buitengewoon is verergerd." In dezen zin worden in het keizerlijk slot voorlaan alle handelingen en uitlatingen van don vorst opgevat en do keizer moet, naar van geloofwaardige zijde wordt verzekerd, tot oen lid van hot kabinet hebben gezegd: .Dat zijn stork pathologische ouderdoms verschijnselen: men zul verstandig doen, zich over niets meer te verwonderen." Daarom volgde van deze zijde nog geene terechtwijzing De laatste avond, dat hij rijkskanselier was, was zoo ontsluimig, dat de vorstin inderdaad zich erg over hein bezorgd maakte. Hij rausde en schreide afwisse lend en zooveel is zeker, dat zijn ge moedstoestand niet meer zoo is, als zijn oprechte vrienden, ja het gunsche volk, dut hom vereert, van een man mocht verwachten, die na zjjn groot verleden zijn vul met muimcljjke gelatenheid moest en getroost kon dragon." Kfizor Wilhelm heeft graaf Moltke, naar aanleiding van diens redevoering in den Rijksdag, zijn warmslcn dank beluigd voor de wijze waarop hij voor hel leger is opgekomen. De mededeuliiigen van den Minister van Uorlog in den Rijksdag over de noodzakelijkheid der vermeerdering van liet leger, hebben zelfs bij de trouwste aanhangers der regeering bezorgdheid verwekt. De opgewonden haast waarmede Rusland en Frankrijk hunne strijdmacht uitbreiden, en nog sterker trachten le maken dan die van Duilschlaud, is niet erg geruststellend. De minister heelt dan ook verkluurd, dal het hij cene vermeerdering der vredesterkte van 18.000 man nicL zal blijven, muur dut allen, die voor den dienst geschikt zijn, ook zullen moeten dienen. Wel een treurig vooruitzicht voor liet Duitsehe volk! Om nu eenigc verlichting van do zware lasten te verkrijgen, wordt, door velen verlangd, dal de effectieve dienst tijd van drie tot twee jaron zal worden verminderd, doch volgens de regeering is daar vooreerst geen denken aan. De gevolgen van zulke militaire lasten zijn ook op linautiou) gebied niet uit gebleven. In I87G had het Duitsehe rijk geene schuldvolgens de laatste opgaaf, 15 October 1889, bedroeg zij 975 miliioen Mark. Daarna kon de regeering krachtens verschillende wetten een half milliard opnemen en wanneer men de uitgaven uiederekont, die de thans aanhangige vermeerdering van het leger eischl, kan men in ronde .maar zoowel de oude als do jongens slaun mij tegen. l)ie kerels moeien in do tiossclien schuilplaatsen welen, die san niemand anders bekend zjjn. Meer dun eens was ik lisn mei den jager dos graven op hol spoor, en ieder keer oolkwamen zjj uan onze handen; maar dal ge peupel moei uil deze streken van daan, want te vertrouwen zijn ze geen zier, en die oude heks, hunne grootmoeder, luut ik". .Wat laat je mij, Jean Italian?" klonk eene kr||schende stem van zoo nabjj. dat beido van schrik ineenkrompen; .hlhihil Heb je de oude moeder (ircgolro nlot liet, en haar klelnzouns ook nlot, mtjn popje, omdat zjl niet even als andoren luisteren naar do lokslem van liet vo geltje, voordat z|) beproefd bobben of dlo stem nchl ol valsch is 1 Neem Jo in scht, Joan Italian Ik leos in jo ziel on Ik wool dat je zuster oen engel is, maar j(j bent osn gluiperd, en gjj, dikke Laroobe, zjjl «en domkop, om u zoo door eon jongen op de kop te laten zitten. Inhibit" De itorke man slond als verstaand, zoozeer bad de plotselingo verschijning der oude die even snel achlor de bosobjes verdwenen wu» als s|j was gakomon, dien bjjgoloovige be dwelmd. Jesn uitte een vloek. .Zou z(j ons beluisterd hebban?" vroeg hy. .Haar is niats varburgen," zelda Laroche sidderend, (HV* cereetgd.) cijfers de rijksschuld op 1500 miliioen stellen. Voor 3'l« pet kun het rijk niet gemakkelijk meer geld krijgen en, terwijl de Duitsehe papieren daalden, verbeter de de Franselie rente en hieven de Eugelsche consols op hun vasten koers. De revolutionnairen te F'arijs heb ben Zondag op het kerkhof Pére I.a- chaise, den verjaardag van den val der Commune herdacht, 's Morgens waren liet do possibiliston, die kwamen mani- festeeren en kronen neer te leggen bij den muur der fédérés, waar de Com munards werden neergeschoten. Onder den kreet van „L«"o de sociale revo lutie" ging men uiteen. In den namid dag was Rut de beurt der Blanquistcn. Nu weet men, dut deze partij in tweeën is gesplitstanti-boulangklen, onder de leiding van Viiilluiit en boiilangiston, met Granger aan 'I hoofd. Beide gene pen zijn hunne hulde komen neerleggen op het graf van Blanqui en het is daar bij wal onvermijdelijk was tot cene botsing gekomen. Hot regende stokslagen en Icn slotte bleven de anli- bnulangisteii meester. De President der Fransehe Republiek is Woensdagavond van zijn uitstapje tc Parijs teruggekeerd. Te Coehcl en omstreken, in Ierland, hebben weder botsingen plaats gehad. De politie had er eene openbare bijeen komst verboden, waarop de lieden zich naar een naburig dorp begaven, waar Dillon en O'Brien hen toespraken. Iels later evenwel verscheen ook de politie, die de menigte met stokslagen uiteendreef, waarhij Dillon gekwetst werd. Bij iuin terugkomst te Cochei werden dc inimifcsluiiten andermaal uiteenge dreven. In sommige streken van Italië begint hel vrij woelig te worden, en wel zoo, dal de Minister van Oorlog last gegeven h'-eft om de garnizoenen in dc Romagna te versterken. De beweging ill die streek wordt geweten aan de socialisten, die het volk aanzetten lot werkstaking, '/-ij hebben limns een manifest uitgevaar digd, waarin zi| de arbeiders aansporen; 1o. de afschaffing te eischen van het inzamelen van den oogst hij aanneming in plants van hij daglaak; 2". de op richting le verlangen van markten voor hot sluiten van werkcontracten en 3°. voor den hooioogst een minimum-loon te cischenvoor de maaiers van 2,50 lire, voor degenen uic het hooi hij elkaar harken van 1.75 lire en voor de vrouwen van 1.25 lire. Ook zijn op twee plaatsen in Italië wéér baldadige knul-aanslagen gepleegd; de con op bel politiebureau te Massa Lombards, dat aanmerkelijk beschadigd werd; dc andere te Bnnin Cavallo, waar een man midden op de straal een bom deed springen, bij welke ontplofiing hijzelf do beide boenen brak, Aan de 1/uitvis wordt uil Rome ge meld, dnt Z. II. de Paus aan den Prins regent van Beieren ceti schrijven beeft gericht, waarin de II. Vader zich be klaag! over 's Prinsen tegenwerking in zake de to houden Algemcene vergade ring van Duitsehe katholieken. Uit Rome wordt tevens gemeld, dal Z. H. de Paus onlangs oen onderhoud moet gehad hebben met een vreemde prelaat over de sociale quaostic on over dc encycliek, welke de II. Vader bezig is daarover te schrijven. Z. H. moet duiirhjj hebben doen uitkomen hoe moei lijk en ingewikkeld dit vraagstuk is cu met welke voorzichtigheid het moet be handeld worden, om te doen begrijpen, dal de oplossing er van bestaat in hot nuleven der wederkeorige rechten tus- schen werkgevers en arbeiders. De II. Vader prees zeer de pogingen, door eenigc bisschoppen en door katholieken reeds aangewend, oin lot een praclische oplossing van dit vraagstuk tc komen. BINNENLAND. Naar men verzekert zal de commis sie van Rapporteurs betreffende bet wetsontwerp lot verdeeling van de meer voudige in enkele kiesdistricten, dezer dagen bijeenkomen lol vaststelling van hot voorloopig verslag. De leden der Tweede Kamer zijn lol hervatting der werkzaamheden bij eengeroepen tegen Dinsdag 3 Juni e.k. Het bericht, als zouden de leger- wottcn nogmaals in den ministerraad oen onderwerp van beraadslaging heb ben uitgemaakt is volgens de Stand, onjuist. Tengevolge van de benoeming van den lieer Smeenge, lid van de Tweede Kamer, lot kantonrechter te Iioogeveen, zal eerlang eene Kamerverkiezing in hel kiesdistrict Mcppel plaats hebben. Plaatselijke berichten. Amersfoort. Donderdagavond werd alhier op plechtige wijze de Katholieke Mllitairen-Vereeniging geopend. Reeds sinds eenigen lijd was men in stille werkzaam om deze gewichtige zaak voor te bereiden, en in het leven te roepen. Want om eene dusdanige Ver- eeniging niet slechts le beginnen, maar met goed succes voort te zetten, gaat met bezwaren en moeilijkheden gepaard. Nochtans deze bezwaren mochten geen beletsel worden voor de oprichting. Immers nieuwe kazernes werden bijge bouwd, het gelal militairen zou aan zienlijk worden vermeerderd. Eene Ka tholieke Mililitiren-Vereeniging derhalve werd voor Amersfoort dringend nood zakelijk. 'I Valt toch niet te ontkennen, dat de militairen anti groole gevaren zijn bloot gesteld. Vandaar begrijpen wij, waarom zoovele brave katholieke ouders hun zoons met nijpende bezorgdheid zien vertrekken. Zij welen, dut hun zoons, die hel vaderlijk dak verlaten om te dienen, nog eenvoudig, braaf en godsdienstig zijninaar zullen zjj na volbrachten diensttijd deugdzaam en onbedorven in den familiekring terug- kceren V ziedaar de pijnlijke vraag, wel ke zich bij het heengaan hunner zoons onwillekeurig in liet ouderhart opdringt. Welk eene geruststelling voor katho lieke ouders le vernemen, dut daar, waar hun zoons in garnizoen liggen, cene Katholieke Militairon-Verecniging bestaat, te vernemen dut hun zoons trouwe leden zijn van eene dusdanige Verccni- ging. De nijpende bezorgdheid mankt plaats voor eene zoete gerustheid en tevens voor de overtuiging, dat hun zoons als getrouwe leden der Katholieke Miiilairen-Vereeiiigiiig voor de zoo talrijke gevaren blijven beschermd en behoed. De katholieke militairen le Amersfoort vinden voorlaan hun tehuis in het ruim en gunstig gelegen St. Agatha klooster. Ruime zalen zijn voor hun geopend daar komen de katholieke militairen te zamun uit verschillende oorden des lands één in godsdienst en gezindheid en worden te zumen vcreonigd door de innigste bunden. Daar vinden zij katho lieke bladen en lectuur, daar gelegen heid voor onschuldige ontspanningen spel, voor versnaperingen tegen geringe prijzen; daar is men meestal in hot gezelschap van een of under priester, die hun samenzijn zoo uutigciiutini mogelijk tracht te maken; daar wordt na deze onschuldige en ge zellige avonden gezamenlijk het avond gebed verricht, waarna zjj welgemoed en zonder eenig zolfverwjjt naar de kazerne lerugkeeren. Eene groole vreldnad werd door de oprichting dezer Veieoniglng bewezen aan zoovele katholieke ouders en ka tholieke militairen. Wjj mogen dan ook de verwachting uitdrukken, dat zij hooglijk zullen beseffen, wat ill hun belang tot stand werd gebrachtdat zjj hol mogelijke zullen bijdragen, om deze llieuw opgerichte Verceiiigiug le doen bloeien en zoo bloeiend moguljjk te doen zijn. Dat men dc oprichting der Katholieke Mllitairen-Vereeniging waardeert, ge tuigde de nlgcmcene belangstelling, welke dien avond werd aan den dag gelegd. Do plechtige opening toch werd opge luisterd door den HoogEerw. Deken en de geestolijkhcid der stad, door de mili taire autoriteiten, door het dugclijksch bestuur en vele katholieke ingezetenen. De ZeerEerw. l'astoor v. d. Bosch, Directeur dezer Katholicken-Verceniging, door zjjne ijvervolle zorg opgericht, imin in het begin der bijeenkomst hot woord en zette in juiste bewoordingen het doel der Vereeniging uiteen. Daarna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den Heer Croockewit, loco-burge meester, die iu naam der gemeente den ZeorEerw. l'astoor v. d. Bosch geluk wensehte met de oprichting der Ver eeniging, welke zonder twijfel zou bij dragen lol de ontwikkeling en de zede lijkheid van de vele toegetreden leden door den HoogEdelGestr. overste Wel- lan, die zijn hoogste sympathie betuigde mei deze begonnen zaak en de toezeg ging gaf immer op zijn steun en die zijner collega's le kunnen rekenen; door Majoor Boogaard, die de katholieke militairen feliciteerde met liet gelukkig tehuis, voor hen geopend; door den HoogEerw. Deken Jansen, die treffend in hot licht stelde de overeenkomst lusschen den geestelijken en militairen stand, die beiden geroepen zijn tot verdediging en bevordering der hoogste belangen en beiden bjj uitnemendheid steunen op hel gezag, waarom dan ook ieder priester vervuld is van eerbied en sympathie jegens den militair; door den ZeerEerw. l'astoor Beekman, die zijn mede-Pastoor gclukwenschte met het begonnen werk en behartigingswaar- digc woorden richtte tot de 'aanwezige militairen, om steeds getrouw te blijven nan hun plichten; daardoor zouden zij de achting en de eerbied winnen bij superieuren en inferieuren; door den Heer Hamers, lid der Prov. Staten, die hulde bracht aan den ZeerEerw. Direc teur en zjjne kapelaans en betuigde de ingenomenheid der Amersfoorische bur gerij met deze oprichting: door een der onderofficieren, die hartelijken dank bracht in naam van allen aan de Eerw. Geestelijken der parochie; en eindelijk door den heer Kuiper, die den wensch uit drukte, dat de katholieke militairen in deze Vereeniging zouden vinden, wat hij gedurende drie jaren als zouaaf van Pius IX te Rome in het militair tehuis had gevonden Allen, die deze plechtige opening heb ben bjjgewoond, zjjn hoogst voldaan huiswaarts gekeerd en voorzeker hebben zij den wensch gekoesterd: moge dc Ka tholieke Mllitairen-Vereeniging alhier groeien en bloeien. Behalve de onderofficiers, die eere- ledcn zijn, hebben de volgenden zich als leden laten inschrijven: Arnlz, Boek liussint', Hilversum Bluemer. Gcmlringonv. Kreukelen. Sneslv. d. Her* J. E. Arnhem v. d. Berg J.. Nijmegen dc Brcurk, De verbouwing eu bijbouwing van de R. K. Parochiale Jongensscholen alhier is gegund aan den minslen in schrijver den Heer H. J. Pijnenberg, voor f 18289.- volgens bestek en leeke- ningcu van den Heer C. L. M. Robbers, architect te Haarlem. Dc hoogste inschrijving bedroeg f19500. - Bij kon. besluit van 26 Mei 1890 No. 26 is benoemd, lol officier van ge zondheid der 2e klasse Dr. D. M. Pronk, vuil den gen. dienst der landmacht. De le luitenant bij het escadron ordonnaneen in garnizoen le Amersfoort, VV. Witsen Elias, lieert wegens gezond heidsredenen nonuctivileit aangevraagd. De Directeur van hel Postkantoor maakt hekend dat van af 1 Juni e.k. de lmslichtingen voor de verzending met dc verschillende spoortreinen zullen geschieden als volgt Dichting Utrecht, 7.56, 10.50 's m. 2.7, 5.25, 7.35, 8.30 's av. Dichting Kampen, 8.18, 9.40, 11.20 's m.. 4.15, 6.25, 9.5 's av. Richting Amsterdam, 8.—, 8.35,10.35, 11.28 'sin., 1.30, 2.15 5.30, 7.35,8.25, 10.5 'sav. Richting Winterswijk, 8.20,11.18 's m., 3.25, 0.40, 8.55 'sav, Richting Nijmegen 6.40, 8.50 'sm., 12.45 6.40 's av. De lichtingen van de bijbussen aan de St. Jansstrnat, Slijkpoort en 't Zand zullen geschieden te 6, 9.30 's m., 1.20, 4.45, (alleen op Werkdagen) 7.50 's av. De tijdsbepalingen zullen spoedig ver krijgbaar zijn. De Directeur, C. SMITT. Amehsvooht, 29 Mei 1890. Baorn. Woensdagavond, omstreeks hall twaalf, is op de Zandvoortsclie Laan alhier oen hevige brand uitgebro ken iu eene grootc boerderij, bewoond door drie gezinnen. Do mensehen kon den niet dan met moeite hun leven reddenhun huisraad werd cene prooi der vlammen. Twaalf biggen en eene geit verbrandden eveneens. De brand spuiten konden door gebrek aan walei niet werken, zoodat de boerderij met schuur en hooi bergen tot op den grond toe afbrandden. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Hilversum. Naar wij vernemen, is het bouwen var. eene nieuwe R, C. Kerk in deze gemeente opgedragen aan den laagsten inschrijver don heer J. van Grocnendaal, te Nieuwer-Amstel voor f 184.457. Deze aanbesteding is geschied bij ver deelde inschrijving, en wel: le voor bet geheele werk, namelijk de kerk met toren, (doch deze laatste slechts opgetrokken tot 3.30 M. boven de nok middelsehip), verder sacristie, eulechismuskapel, Doopkapel en Pastorie; 2e. de kerk slechts tot aan den tijde- lijken westgevel (alzoo zonder toren, catechismus- en doopkapel) met sacristie en pastorie. De aannemer had ingeschreven voor f 232.537 er. voor bovengenoemde som, zoodat hieruit blijkt dat volgens punt 2 de gunning is geschied. Woensdagmiddag werd alhier weder een kind overreden, door een voerman, naar men zegt uit een naburige gemeente, die echter door hard door le rijden, onbekend wilde blijven. Achter volgd door een politieagent wist hij evenwel te ontkomen. Het kind moet ernstige kneuzingen hebben bekomen, en is terstond door twee doctoren geneeskundig behandeld geworden. 28 Mei. De koeienmarkt was hier heden niet druk bezocht. Er heerschte weinig handel ofschoon er best vee aan de lijn was. Voor kalfkoeien besteedde men van f170 a f250, terwijl voor guste koeien van f 130 a f 200 werd betaald. Dinsdagavond even vóór 8 uren ontstond alhier in de R. K. Kerk tijdens de godsdienstoefening, een groote op schudding, doordien een baldadige jongen een voetzoeker te midden der vrouwen wierp. De ontsteltenis welke hierdoor ontstond was geweldig; gelukkig even wel zijn geen ernstige ongevallen voor gekomen, hetwelk in de paniek van het oogenblik zeer goed had kunnen gebeuren. De dader, die zich haastte, om uit de voeten te komen, werd echter buiten spoedig gegrepen, en naar het politie bureau gebracht; hij zal zijn welver diende straf niet ontgaan. Laxen. Eene familie alhier, die zich had voorgesteld om op den S1'®" Pinkster dag een flink rijtoertje tc maken, is daarin zeer bedrogen geworden.- Een ruim kwartier uurs buiten de gemeente zijnde op den Naarderstruatweg tegenover Crailoo, rijdende in een brik met één paard, ontmoette zij een rijtuig. Er werd niet naar beliooren uitgehaald, ten minste de rijtuigen geraakten met elkander gemeen er. vielen beide omver; liet eene, de brik, geheel onderstboven. Met ecnige gvmmaslieke loeren en vrij wat schrik liep dit gevalletje ten einde. Tot notaris alhier is benoemd de heer L. J. Keuls, cundidaat-notaris te Alkmaar. Naarden. Het provinciaal Bestuur vun Noord-Holland heeft bij enkele in schrijving aanbesteedhel onderhoud van den Zeedijk lusschen Naarden en Muiderberg, van den dag der goedkeu ring van de aanbesteding tot 1 Mei 1891, henevens hel uitvoeren van ecni ge grondwerken op het terrein van den Zeedijk beoosten Naarden tot Oud- N'aarden. Hiervan was de laagste in schrijving die van den heer P. van Asperen, voor f 989. t Leusden. Terwijl de landman T. P. den eersten Pinksterdag naar de vroeg mis reed, werd zijn paard schichtig. Hij slapte uil het rijtuig en leidde liet dier aan de hand. Dit doende geraakten paard en wagen over den voerman heen van den weg in de sloot. T. P. bleek later het sleutelbeen gebroken te heb ben, terwijl de twee vrouwen, die in den wagen zaten, met den schrik vrij kwamen. c B&rneveld. Het onderzoek van de verlofgangers der nationale militie te land, c.ok die van de lichting 1884 en 1885, gevestigd in deze gemeente, zal alhier plaats hebben op Woensdag 4 Juni a.s. 's voormiddags om 9'. uur vóór het logement de Bonte Koe. Nljkerk. Door Burg. en Welh. dezer gemeente worden alle ingezetenen, die in het vorig jaar om ziekten of andere redenen voorwaardelijk van den schutter lijken dienst zijn vrijgesteld, opgeroepen, om op Dinsdag 3 Juni a. s. des voor middags te 10 uren in hel Gemeente huis te verschijnen voor de Commissie, ten einde hunne redenen van vrijstelling opnieuw te doen onderzoeken. Het onderzoek van de verlofgan gers der nationale militie te land, die in deze gemeente zijn gevestigd, zal alhier plaats hebben op Zaterdag den 14 Juni a.s. te 10 uur voormiddags. Ook die van de lichtingen van 1884 en 1885 moeten aanwezig zijn. Veenendaal. In hel Ederveen bij deze gemeente is het huis van H. Don kelaar, tijdens hij met vrouw en kind naar den dokter te Lunteren was, een prooi der vlammen geworden. De brand inoet ontstaan zijn, door het spelen met lucifers door kinderen bij een hooiberg. Niets was verzekerd. Het vee werd. evenals een groot deel van den inboedel gered. 27 Mei. Ter Wolmarkt aangevoerd 3150 vachten. Handel levendig. Ge- wasscben Kleiwol f 1.af 1.30, Zand- wol fl.01 a fl.05 en Smeerwol 75 a 90 cis. per Kg. 28 Mei. Ter Veemarkt besteedde men f35 a f140. De markten zijn thans geëindigd. Apeldoorn. Op Donderdag 5 Juni a.s. zal alhier het onderzoek plaats hebben van alle verlofgangers der militie le land die vóór 1 April van liet jaar der in spectie in hel genot van onbepaald verlof zijn gesteld, om liet even lot welke lichting zij behooren, dus ook de lichtingen van 1884 en 1885. Ter Veemarkt besteedde men de volgende prijzen: neurende Koeien f115 a f180, guste dito f95 a f170, drachtige Vaarzen f 100 a f 150, guste Pinken f60 a f 110, 1-jarige Stieren f40 a f70, Kalveren f45 a f65, allen per stuk. Handel minder vlug. Zeist. Door het munt-college te Utrecht is weder een onlangs alhier in beslag genomen gulden verklaard te zijn valsch en vervaardigd in nabootsing eenr echte rjjksinuntspecie, Het schei kundig onderzocht gedeelte bleek te bestaan uit tin met kleine hoeveelheden koper, benevens sporen van lood. Door het afkeuren van 2 der in gelijfde manschappen van de lichting der nat. militie van dit jaar zijn de houders van de aan de beurt van op roeping liggende nummers opgeroepen om zich op Woensdag den 25. Juni aan staande ter inljjving aan te melden.

De Eembode | 1890 | | pagina 2