aarde na langdurige voorbereiding de sterfdag van den engelaclitigen Jongeling in vereenigingen en opvoedingsgestichten luisterrijk is gevierd, hoe in menig ka tholiek tijdschrift op dit feest de lof is bezongen van deze roemrijke spruit uit den vorstenstam van het huis van Gon- zaga, hou eindelijk honderdduizenden in den ochtend van dezen feestelijken dag zich hebben gevoed mot hel brood des levens, om daarna niet meer over tuiging en krachtiger liefde zich toe te wjjden aan hun Patroon, er. hij de vele zielsgevaren zich nauwer onder zijne hoede te stellen. Dat ook wij dan als getrouwe en recht- geloovige kinderen der Kerk ons nie' onbetuigd laten op dezen dag, en, zij het dan ook zondci uitwendig feestbe toon, deze gelegenheid wel benuttigen om voor ons zeiven en vooral voorliet heil van de jeugd de machtige voorspraak in te roepen van den heilige, die reeds door Paus Benediclus XIII bij een de creet van 22 November 1729 als bijzon dere beschermheilige aan de jeugd ter navolging is aangewezen. V. C. t. A. BUITENLAND. Ferdinand de Lesseps en diens zoon Charles zijn tegen Maandag a.s. voor den rechter van instructie geroepen en Dinsdag moet de Lesseps' tweede zoon, Victor, ahtaar verschijnen. Zij zullen zich te verantwoorden hebben over eene tegen hen gerichte aanklacht van over treding der wet op de naamlooze ven nootschappen. Volgens Figaro moet aan deze .ver volging" geene andere beteekenis worden gehecht, dun dat eene nieuwe instructie gelast is, 0111 de aanklacht tegen het bestuur der Panama-kanaal maatschappij niet te doen verjaren en de justitie op nieuw drie jaren tijd te geven tot onderzdek der zaak. De Heer De Lesseps, die alleen in zijn qualiteit als president der Panama- maatschappij aansprakelijk is gesteld, moet, als drager van het Grootkruis van het Legioen van Eer, niet voor de gewone Rechtbank, maar voor het Hof van Appél vervolgd worden. Hij is tot dusverre nog volstrekt niet voor eenige gerechtelijke ondervraging opgeroepen. Maar hoe ook de zaak loopt, aan de goede trouw van den thans niet meer zoo gevierden Grand Frangais heeft niemand ooit getwijfeld. Men heeft steeds eerbiedig gezwegen over zgne onmisken bare dwalingen. .Laat ons nooit vergeten", zoo be sluit Figaro, .dat wij aan De Lesseps het Suez-kanaal hebben te danken, het grootste werk orizer eeuw, en gunnen wij den grijsaard, die weldra zijn 87e jaar intreedt, een rustig voleindigen van een leven, dat niet alleen aan Frankrijk, maar de geheele wereld tot eer heeft verstrekt". Het meliniet-proccs te Parijs is geëin digd met de vcroordceling van Turpin, Triponef, Fcuvrier en Fasseler, ieder tot vijf jaren gevangenisstraf en tot hooge geldboeten, benevens verlies van burgerlijke rechten gedurende vele jaren en verbod van verblijf in sommige plaat sen. In zake de iumiruf-geschiedenis in Engeland heeft de Prins van Wales den minister van oorlog gemachtigd 0111 na mens hem te verklaren dut lij} erkent, gedwaald en onoordeelkundig gehandeld te hebben, door niet dadelijk van Gor don Cumrning verlangd te hebben de zaak.te onderwerpen aan zijne superieuren. De Engelsche staatscourant vermeldt, dat sir Gordon Gumming van de rang lijst van het leger geschrapt is. De werkstaking van de beambten dor omnibussen is geëindigd, maar nu is die van de Londensche waschvrouwen aangevangen. Zij eischen een werkdag van 8 uren en 3V« shilling loon per dag. De Russische Joden, die over Berlijn naar Hamburg reizen, en by Charlotten- burg in een daarvoor opgericht hulpge bouw een onderkomen vinden, worden aan een streng sanitair onderzoek onder worpen. Er zijn vele zieken onder hen en daarom wil men vooral de overbren ging van besmettelijke ziekten uil Rus land verhoeden. Het Berlynsche hulp comité heelt tot dusver 55,090 reiskaar ten afgegeven, waarvan 1500 aan Roomsch-Kalholieken, die ook wegens hun geloof uit Rusland verdreven waren. De heeren Alphonse de Rothschild en Hirsch zijn te Hamburg geweest, ten einde te overleggen, waarheen de stroom der Joodsche landverhuizers voorloopig geleid moet worden. Een besluit werd nog niet genomen. Van Hamburg reis den beide heeren naar Berlijn, om daar met het hoofdcomité te beraadslagen. In overleg met den chef der Haiuburg- sche politie zijn voorloopig maatregelen genomen om de verdreven joden, die te Hamburg vertoeven, daar van een onderkomen en het noodige te voorzien. Volgens offlciëele verklaring van den Russische minister van Financiën heeft het ingetreden warme weder, gepaard met regen, ten gevolge, dat de vooruit zichten omtrent den oogst in Rusland, vooral die omtrent het zomergraan een veel gunstiger aanzien gekregen. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de minister van Financiën in de Kamer heeft medegedeeld, dat het .zijn voornemen is, de overeenkomst met de Bank van Portugal te wijzigen, ten einde de cir culatie van het papieren geld te bevorde ren. De minister zal den dubbelen stand aard aannemen. De Oostenrijkschc minister van Finan ciën heeft bij de Kamer van Afgevaar digden een voorstel ingediend tot verlenging van het voorloopig budget tot het einde van Juli a.s. Dit voorstel is bij tweede en derde lezing aangenomen. BINNENLAND. Onze jeugdige Koningin was in het begin dezer week door eene lichte on gesteldheid genoodzaakt haar kamer te houden, doch is gelukkig weer geheel beter en beweegt zich als gewoonlijk iloor hel Palcis. Gisteren heeft II K. IL weder een rijtoer door het dorp Apeldoorn ge maakt. In de zittingen welke de Eerste Kamer in deze week gehouden heeft zijn eenige a mhangig gebleven wetsont werpen afgedaan en aangenomen. Alleen het wetsontwerp tot verlenging van den diensttijd voor de ingelijfden bij de militie te land der lichtingen van 18858G en van de zeemilitie, lichting 1887, liep gevaar van verwor pen te worden. Na verdediging door den minister van Oorlog werd het aan genomen met slechts 20 legen 17 stem- De Kamer is lol nadere bijeenroc- ping gescheiden, zoonut nu het parle mentair jaar - behoudens buitenge wone omstandigheden nis geëindigd kan beschouwd worden. De heer Mutsaors heeft zijne be noeming tot lid der Tweede Kamer voor Waalwijk aangenomen. Daardoor moet eene nieuwe verkiezing plaats hebben te Eindhoven, waar de heerJos. Smits, burgemeester van Eindhoven, uls can- didaut genoemd wordt. De heer A. Smit opteert voor Ridder kerk, zoodal Middelburg op nieuw te kiezen heeft. Dit zal plaats hebben op Donderdag, 25 Juni. De R. K. contrale kiesverecniging .Recht voor Allen" in het hoofdkies- drict Gouda heeft met 137 tegen 7 stem men besloten bij de herstemming op 23 dezer den heer van Wassenaer te steunen. Ook te Franckcr zal de candidaat der Anti-revolutionairen door de Katho lieken gesteund worden. Naar ,d> Tijd" mededeelt, zullen bjj gelegenheid van hel bezoek van den Duitschen Keizer hier te lande over ver scheiden reeds aanhangige zaken lusschen de Duitsche en Nederlandsche regeerin gen nadere besprekingen plaats hebben. In verband daarmede zal het Minis terie eerst na hel vertrek van den Kei zer zijn ontslag indienen. Dc hoer van Tienhoven is even eens voornemens om 11a de komst van den Duitschen Keizer zijn ontslag aan te vragen als burgemeester van Am sterdam. Bij do Exploitatie-Maatschappij en do Nederlandsche Centraal Spoorweg- Maatschappij treedt met primo Juli a.s. in werking een nieuw tarief voor ahonnementskaaitcn, goedgekeurd bij Ministcrieele beschikking van 21) Mei 1891. Dc thans bestaande tarieven zullen alsdan gelijktijdig vervallen. De Inininerverzeudingen van het eiland Texel zijn voor dit jaar weer afgeloopen, althans degroole verzendin gen. In hot geheel zijn 18.175 lammeren uitgevoerd. Sommige veehouders hebben vele lammeren in de weide gehouden, om deze in liet najaar met meer kans op winst te kunnen verkoopen. Uil Apeldoorn wordt, aan het U. D. gemeld: Zondagavond omstreeks 9 uur kwam de timmerman G. W. v. d. B. te Brink en Orden met zijn gezin en den by hem inwonenden zoon A. v. d. B., mede timmerman en aannemer, te huis, en bemerkte dat het laam open stond, do kasten open waren en nage zien bleken te zijn, waarbij" de zoon de ontdekking deed, dat te zijnen nadeele een zak met f 1400 4 f 1500 ontvreemd was. Onmiddellijk werd hiervan aangille bij de politie gedaan, die Woensdag den dader ontdekte, zekere J. d. B., oud 16 jaar, woonachtig in de nabijheid. Deze heelt bekend in een kast en een vest f3.50 te zamen gevonden en zich dit toegeëigend te hebben, doch overigens had hij geen waarde, behalve een hor loge, gezien. Deze f3.50 zijn dan ook op zijne aanwijzing gevonden ondereen eiken struik, waar hij het geld verstopt had. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Woensdagavond ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging .Recht voor Allen" om hare houding te bespreken bij de aanstaande her stemming. Hel Bestuur had deze ernstige zaak rijpelijk overwogen en gaf hij mende van den voorzitter een helder overzicht van de moeilijke positie, waarin de Katholieken in hel district Amersfoort zich ten aanzien van deze herslemming bevinden. Aan de eene zijde de anti- revolutionnair, die in vee! gevallen onze bondgenoot zou kunnen zijn, doch die in zake de legcrwet, welke wij uit er harte verfoeien, zich beslist tegenover ons geplaatst heeft. Aan de andere zijde de liberaal, wiens beginselen door eiken rechlgeaarden Katholiek moeten bestre den worden. Na deze toelichting stelde hel Bestuur aan de vergadering voor om hij deze herstemming tot algehcelu onthouding te besluiten. De vergadering was hel blijkbaar eens met den geachtcn voorzitter, want na eenige bespreking, waarvan de mo- tievon alle neerkwamen op iirotesl tegen dc legerwel en strijd tegen het libera lisme word hij hoofdelijke omvraag mei algemcene stemmen besloten lot strikte onthouding, Maandag is door hoeren Regenten van hel Burgerweeshuis te Amersfoort aanbesteed liet houwen van vier wonin gen aan den Zuidsingel te Amersfoort. Inschrijvers: de heeren Joh. Bijlaard Hilversum f22090. 1'. Boks Amersfoort .21989. J. H. Boks .21044. J. C- v. Kijbcrgcn en T. v. Daal ,21400. J. G. v. d. Geest .21000. I.. v. Ruitenberg .20400. W. v. d. Kooij 19600. A. Haar Wagcningcii .19498. Joh. v. Peppel en J. M. Boos Nijmegen 19407. H. Hcilijgcrs Amersfoort 19200. liet werk is den minsten inschrijver gegund. Dc heer Jhr. II. II. Sandherg, ci viel ingenieur te Amersfoort, is benoemd lot opzichter bij de Nederlandsche Zui- dcr-SpoorwegniaaUchappij, ter stand plaats Heerle. Door onzen stadgenoot, den lieer J. Scholman, zul bij gelegenheid van het bezoek van H.ll. M.M.den keizer en de kei zerin van Duitschland aan 0 is land, een gedenkpenning worden geslagen. Dc me daille zal op de voorzijde dc tegenover- elkander gestelde borstbeelden onzer koninginnen (bustes alïrontés) dragen, lerwyl aan de keerzijde de leger elkan der geplaatste horstheelden (bustes ae- colcs) van het Duitsche Keizerpaar zul len voorkomen. De medaille, groot 45 millimeter in middellijn, zul in brons en in zilver verkrijgbaar worden gesteld. Door burgemeester en wethouders is Maandag ten raad huize aanbesteed: I. het leveren en plaatsen van eenige ijzeren rasterwerken aan den ingnng van het plantsoen bij de Arnhemschestraat en langs het Smallepadingeschreven door: G. Wolbers f887.80; G. Blok f870.90; wed. J. Blok f752;C. A. van Kalvecn f700 en I>. Hoogland f 099.99. 2. Het vernieuwen van twee stukken werfmuur aan den Zuidsingel bij het brugje van de Anna Paulowna-bewaar- school en tegenover de r. k, kostschool: ingeschreven door: E. Boks f989: T. vuil Daal f908: T. W. Bonte f870 en L. Ruitenberg f849. 3. Het leveren en plaatsen van twee duo d'alven en tien zeepalen aan den Eeuiinom!inge schreven door: II. J. Pijnenberg, voor f 950. Alle inschrijvers wonen te Amers foort. De pereeelen 1 en 2 zijn den liiagsten en perceel 3 den eenigen in schrijver gegund. Onze stadgenoot de Heer D. Klerk is met ingang van I Juli door den Raad der gemeente Baam benoemd tot onderwijzer te Lage-Vuursche. Hoogland. In de vorige week werd aan de lijn van den Ned. Gentraalspoorweg onder deze gemeente eene rol geel koper lelephoondraad vermist, toebe- hoorende aan de Ned. Bell- Telephoon- ■nnatschappij, die eene telcphoon- ver binding aanlegt van Utrecht naar Zwolle. De rijksveldwachter W. Krijkamp te Hoevelaken, onverwijld hiervan in ken nis gesteld, kwam na gedaan onderzoek al zeer spoedig tot de ontdekking dat de rol in den avond van 9 Juni om streeks 9 uur was vervoerd door twee personen, waarvan een hunner als sol daat gekleed was en in de richting van Amersfoort den weg waren ingeslagen. Eindelijk mocht hij er in slagen de beide personen nog denzelfden dag te Naarden op te sporen en met behulp van den aldaar gestationeerden rijksveldwachter brigadier titulair J. A. van Gelderen hen tot bekentenis te brengen en boven dien de rol draad, die zij te Hilversum bij- den koopman Ph. de J. gebracht hadden, in beslag te nemen. Maandag stond te Utrecht terecht P. L., wonende te Amersfoort, beklaagd van diefstal onder deze gemeen te op verschillende plaatsen, 0. a. op .Coelhorst", in Maart en April jl. ge pleegd. Dc Subst.-ofl, van justitie, mr. De Ridder, achtte eene gestrenge slraf noodig, wijl beklaagde veel schrik in en om Hoogland heeft verspreid. De eisch luidde: schuldig verklaring aan 3 dief stallen met inbraak en wederspannigheid, en gev; ngenisslraf voor den lijd van 3 jaar. Uitspraak over 14 dagen. Eemnea, 10 Juni. Een bewijs, dat er elders maar weinig gras gevonden wordl, bi-slaa! hierin, dat een stalhou der uit den omtrek voor honderd oude roeden (14 aren) gras 25 gulden be taalde, en voor liet maaien zelf zorg moest dragen. Hilversum. Bij de aanbesteding van het vergroolen en bijhouwen van de bestaande concertzaal van het .Hof van Holland" zijn 17 biljetten ingeko men, waarvan de hoogste inschrijving was f28.408 en de minste die van den heer Gerrit Teunissen, te Bussum.voor f 24.400. Het werk is nog niet gegund. Laren. Tol directeur van liet post kantoor alhier is benoemd de commies der posterijen 3e klus E. F. J, Dinaux te 's Gruvenhagc. Als naar gewoonte zal op 24 Juni a. s. de jaarlijksi-hc Sint Jans-processie alhier weder plaats hebben. Dc loling voor de schutterij zal plaats holibm a. s. Manudag, den 22 Juni, des namiddags ten 0 ure, len gemeenlehuize. Bussmn. Woensdag a.s. wordt van Gemeentewege in de openbare school gelegenheid tot kostclooze inenting gege ven ('s middags om éen uur). De kinderen moeien voorzien zijn van een geboorte bewijs. De loling voor de schutterij is in deze Gemeente bepaald op Zaterdag 27 Juni. De alphabelische lijst der lolelingen ligt van 17 tot 25 Juni Ier inzage. Maandag en Dinsdag a.s. om 10 uur v. m. beslaat alsnog gelegenheid tot inschrijving van leerlingen voor dc open bare school, onder de bepalingen verleden week vernield. Barneveld. Op het verzoekschrift van belanghebbende bewoners van Gar deren, Meervcld, Ouwcndorp, Vossen en Sol, om de in dc Gurderensche maal» schap gelegen, tot dc gemeente Apel doorn behoorende heidevelden onver deeld tc laten blijven en in algemeen gebruik te houden, is dezer dagen door 11. M. de Koningin Regenles goedgunstig beschikt. Door die beschikking blijft mede hel op die gronden in der lijd aangegane crfpachtsreclit ten volle ge handhaafd, Veeneudaal. 10 Juni. Aan de wol markt werden hier heden 12.500 vachten wol aangevoerd. De handel was vrij leven dig. Men besteedde de volgende prijzen voor gewassc'icn klei wol f 0.70 af 1.18' zandwol f 0.75 4 f 1.05, smoorwol f 0,52' a fO.SO per KG. Aan de kade hij deze gemeente was een kleine van J. Bos bezig -met het plukken van bloemen langs den wa terkant; het kind schoot in dc sloot en werd later levenloos op het droge ge bracht. 17 Juni. Ter markt besteedde men voor kalfkoeien flÜOa f130, vette pin ken die vlug van de hand gingen gol den f70 a 110. Zeist. Een reiziger in een der laat ste treinen van Arnhem naar Amster dam ontdekte Zondagavond, ter hoogte van hel station Zeist—Driebergen, dal een der wagens door het warmloopen de - assen in brand was geraakt. Onmid- delijk werd aan den noodrem getrokken, waarna de passagiers uit dezen wagen in een anderen overgingen. Te Zeist werd daarop de wagen afgehaakt. Utrecht. Het Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde te Utrecht zal door den heer G. C. D, baron van Hnr- denbroek van Lockhorst, lid Tan het hoofdbestuur van dat genootschap, ver tegenwoordigd worden op de vergadering van den 24 Juni a. s„ uitgeschreven door de Nederlandsche Kamer van koop handel te L'nden, ter bespreking van den zuivelhandel tusschen Nederland en Groot-Brittannië. Op dc paardenmarkt alhier is een voor een wagen gespannen paard, dat beproefd werd, op hol gegnan. Het dier werd in zijn vaart gestuit, doordat het legen een der hardsleenen palen aanliep, waardoor dat voorwerp brak. De bestuur der viel door den schok van den bok en word met kneuzingen aan armen en beenen opgenomen en onder geneeskun dige behandeling gcstvld. Aan hel Vreeburg kreeg een buitenman zulle een geweldigen trap van een paard, dat de man op straat viel, aan het hoofd verwond geraakte en onder heelkundige behandeling moest worden gesteld. Hel instellen van de hengstenmarkt le dezer slede is met een schitterenden uitslag bekroond. Niet minder toch dan 80 hengsten waren aangevoerd. Dit cijfer is van belang, vooral wanneer men weel, dat op de Beusichemsehe paardenmarkt, welke de grootste hier te lande is, de aanvoer van hengsten niet grooter is, maar de aanvoer van heden morgen dien te Bcusichnm soms nog overtreft. De grootste aanvoerders waren de hh. J. Klaphek. Nijkerk, 6; D, Streefkerk, Baarn, 6J. v. d. Hengel, Stoulenburg, 5J. van Schaick, Houten, 4T. v. Bemmel, Wijk bij Duurstede, 4; M. Bos, Zoelermeer, 3D. Eskes, Oudenrijn, 3; W. Spinhoven, Jutfaas, 3. Er waren veel binnen- en builenland- sche kooplieden bij tamelijk drukken handel. De eerste hengst, die werd aan gevoerd, werd onmiddellijk aan een Engelschman verkocht voor ruim f700, terwijl kort daarna .weder een 3-tal werden aangekocht en naar Groningen vervoerd, Er waren vele schoone dieren ter markt gebracht, die door de kenners met genoegen werden bewonderd. Op de alhier gehouden paarden markt waren 080 stuks aangevoerd. De prijzen zijn geloopen voor de paarden van f30 tot 1700, voorde veulens van f70 lot f250, en voorde hengsten van f700 lot f900. JTF.RKNLEU WS Z. D. Hoogw, de Aartsbisschop van Utrecht zal de geheele volgende week afwezig zijn, om in het dekenaal Oldenzaal het H. Vormsel loe Gemengde berichten. De heer P. L. Slennekes le 'sGravenhage heelt een middel uitgedacht, 'dat voor Indische expedities, naar hij meent, goede diensten kan bewgzen. Het zjjn nl. vuurpjjltjes, klein en licht, die men op een afstand van 100 pas op rieten daken blaast, waar zjj eenigen tijd blijven lig gen en dan beginnen le branden, zoodat men b. v. een kampong ongemerkt op verschillende plaatsen le gcljjk in brand kan zeilen, en wel zoo, dat er geen blusschen aan is dan alleen als de inlander doel, is geen sprakeliet vuur brandt in. Deze pjjlijes kosten 1 cl., zjjn in een oogenblik gemaakt en vallen, daar ze klein en rinthleurig zjjn, volstrekt niet in 't oog als ze op een dak liggen. De heer S. gelooft zelfs, dat men met zjjn vinding in korten lyd den Atjoh- oorlog zou kunnen uilmaken- Te Brielle maakte eene vrouw zich over haar zoontje, dat niet dadelijk haren wil opvolgde, zöó driftig, dat zjj bezweek. Argenl'eau. een lieer mei dames, met eigen rjj- luig Maastricht en stapte af aan de sociëteit Momus, waar zjj den kellner verzochten het paard te «lallen. Deze verklaarde hel onmidde- l(jk te zullen doen m vertrok blootshoofds mot liet rijtuig, waarin de mantels en regenscher men der dames gebleven waren, Toen men een tjjd daarna aan de hospita vroeg waar het rij tuig gestald was, om dc mantels le halen, ver nam men dal er geen stal was, en dus de kell ner er blijkbaar met het rijtuig van door was. Er werd naar Valkenburg en Gulpen getelegra feerd, en men vernam van twee ruiters, dat lijj inet het rijtuig op den weg naar Meersen was gezien. Tegen 7 uur kwam het rijtuig in eenigs- zins gehavenden toestand te Maastricht terug, met den vluchteling, hel hoold omwonden met doeken (hü was uit het rjjtuig gevallen.) Een boerenkueehl zat als koelsier op den bok. - Voor dc arrondissementsrechtbank te Heerenveen heeft lerechl geslaan de boerin K. B,, Ie Kortoliommen, beschuldigd van rervalschiog van melk met water, welke vloeistof zij dus voor melk aan do boterfabriek Ie Drachten poogde «r te leveren. De directeur der fabriek gat kennis aan den burgemeester, door wiens ijver deze vervalsching goed aan hot licht kwam. Na hel hooren der getuigen en deskundigen, mei bet onderzoek der in beslag genomen melk belast, eischte het O. M. tegen de beklaagde, die haar vervalsehing ontkende, eene gevangenisstraf van 1 jaar en openbaarmaking van hel vonnis. - Te Avenhorn (X.-H.) is Zaterdagnacht een paard uit do weide gestolen. De eigenaar herkende zijn paard op de Hoornsche markt. Toen bleek, dat dc dief het voor f 40 had ver kocht. Nog in het bezit van de koopsom werd de dader te Lutjebroek gearresteerd. - Een even schandelijk als gelukkig zeld zaam misdrijf heelt men tegenover de landbou wers J. M. cnJ. O., te Sl Maartensdijk, gepleegd. Met ruime hand heeft men door .ie le veld staande vruchten dezer hoeren zaden van on kruid gestrooid. Dal hierdoor geldelijk nadeel aan de belrokken personen berokkend wordt, ligt voor de band. Het ïs der politie nog niet mogen gelukken de dadeis .e ontdekken. - L'il het diaconiehuis te Schiedam was een 13-jarige jongen wcggeloopen. De Schiedammer Courant deelt mede, dat alleen de zucht om naar zee te gaan den knaap tot dien stap had gedreven. Snikkende vroeg hjj bjj zjjn terug komst den binnenregenlen om vergiffenis, onder betuiging dot hjj niets dan lielde en hartelijk heid van zijn pleegouders had ondervonden. De volgende brief werd bij hem gevonden welke hij van plan was, bjj zjjn vertrek naar zee aan zjjn moeder op te zenden. Lieve Moeder. Hoe gaal hel met u en de familie? Ik ben er loc overgegaan om weg le loopen. Nu ben ik op het schip en vertrek dadolijk. Ik zal u zoo dikwijls als ik kan schrijven. Mijn bril is weer kapot, toen ik nog thuis was. Hoe gaat het de broers en met Nel. Als ik terugkom, zal n me dan weer goed ontvangen? Nu moe, ik zal myn brief eindigen. Ik heb geen tijd meer. Hartelijk omhelsd door L'w liefhebbenden zoon E. •Te Hoorn zal een standbeeld worden opge richt van Jan Pieterszoon Coen. die in bel jaar 1619 Batavia slichtte. Het model is ontworpen door den heer F. Leenhoff, hooglocraar aan de Rijks-Academie voor beeldende kunsten Is Amsterdam. Een vrouw me! een zuigeling op den arm, die door een ol andere vergissing te Umuidon

De Eembode | 1891 | | pagina 2