er nu den geheelen zomer mede voortgaan. De gezondheid van den H. Vader is uit muntend. Het begint nu met de Iersche Horae- Rule-voordracht op te schieten. In de zitting van Donderdag werden niet min der dan elf artikelen algehandeld, waar van één (art. 39) zonder stemming werd verworpen, als zijnde geheel onnoodig. Op art. 30 was door (iladstone-zelfeen amendement ingediend, strekkende om aan de Iersche Wetgevende Macht te beletten een nieuwe gewapende politie in te stellen na ophelling der tegen woordige politie. Dit amendement werd met overgroote meerderheid aangeno men en daarop het artikel met de ge wone meerderheid, 26 stemmen, goed gekeurd. BINNENLAND. Bij Kon. besluit van 15 dezer is aan mr. C. Pijnacker Hordijk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Gou- verneur-Generaal van Nederl.tndsch-In- dië, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen, en met bepaling dat voormeld eervol ontslag gerekend zal worden in te gaan met den dag, waarop hij de functie van Gouverneur- Generaal aan zijnen opvolger zal hebben overgegeven. B() Kon. besluit van denzelfden datum is benoemd tot Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-lndië, de heer jhr. C. H. A. van der Wjjck, oud-vice-president van den haad van Nederlandsch-lndië, met bepaling dat hij als zoodanig op treedt den dag, waar op hij te Batavia zal aankomen. De heer Van geboren en heelt zijne studiën vo> voltooid te heb betrekkingen met is geheel op de hoogte van Qe maiscne toestanden. De nieuwe gouverneur-gene- •raal is van gematigd vooruitstrevende richting. Het heeft Z. H. den Paus behaagd, mr. J. J. 1. Harte, lid van de Tweede Kamer der Btaten-Generaal, te benoemen tol ridder in de orde van den H. Ure- gorius den Groote. De leden der Tweede Kamer zijn opgeroepen, om Dinsdag 25 dezer, na de trekking van de afdeelingen, terstond de Kieswet te behandelen. De Koningin-Regentes heelt aan hel bestuur der Geldersche Harddraverij en Kenvereenigiug te Arnhem voor de rehnen op 24 Augustus een zilveren bokaal als eere-prys geschonken. Voor de aanslaande tentoonstelling van tuiubouwvoorlbrengsclcn te Nijme gen heeeft li. M. twee zilveren medailles beschikbaar gesteld. In het Oranje-hólel te Scheveningen vertoeven op dit oogenblik de Koning en de Koningin van Saksen, Prinses Heinrich, zuster van den Duitschen Keizer, en Aartshertogin Maria Josepha van Oostenrijk. Er worden nog meer vorstelijke per sonen verwacht. Van wege de Geldersch-Overijsel- sche Maatschappij van Landbouw wordt thans te Wamel door een landbouw- leeraar een cursus gegeven in de zuivelbereiding, waaraan door ruim 30 botennaaksters uil Maas-en-Waal wordt deelgenomen. By eeu militairen uiirscb uit Breda op een der heele dagen in de vorige week moesten do heltt der eolduten ichtorblyvcn, omdat zy, wegens de zware bepakking, uitgeput waren Noor aanleiding daarvan been Dr. Kalme, officier van gezondheid le kl. te Breda, aan den Minister van Oorlog eeo request gericht, waarin bü verklaart, dal voor don infanterist niet deugen: lo. de zware schako, 2o. bet riemstelscl, 3o. de zwaro bepakking; dat daardoor in oorlogstyd de soldaten in massa zullen achterblijven en deze bepakking zullen wegwerpen, Hy zou daarom wenscbea, dat bg de kleediog de schako veel lichter zal worden de uitrustingde randsel doen vervallen en de achtertasch zal vervoerd woideo met sportkarren. Plaatselijke Bericliteu. Amersfoort. Ter verkiezing van vjji leden voor den gemeenteraad zijn ingeleverd 353 stembiljetten, waaronder 9 van onwaarde. Gel dig alzoo 3*4. Volstrekte meerderheid 173. Op den beer M. W. F. J. de Jong zyn uitgebracht 283, op deo heer W. A. Croockewlt 273, op mr. J. G. A. van Zjjsl 2(11, op den beer H. W. van Esveld 257 en op den heer G. J. baron van Hardenbroek van Ammerslo! 250 stemmen, zoodat alle altredeodeo zjj" herkozen. Verdur waren nog uitgeLracht op de hecren W. F. N. van Roolsclaar 23, J. Sinnige 20, S. Knoppers, 8, mr. F.D. graaf Schimmelpenninck 5 stemmen, op enkele anderen 1 it 2 stemmen. De Directeur v,'h Postkantoor alhier maakt bekend dat legen betaling van 10 ct. te zynen kantore verkrijgbaar zyn tabellen aanwijzende de Postverbindingen tusschen Amsterdam, 'a Grnvenhage en Botterdam ter eene, ca sommige plaatsen in Europa ter andere zyde. De Directeur, a smrr. 21 Juli. In de beden gehonden vergadering van don gemeenteraad is aan den heer A. Zeiler, op zyn verzoek, een eervol ontslag ver leend nit de beüekking van Ieeraar in de Fransche taal en letterkunde aan bet gymnasium en de hoogore burgerschool. Ten dienste der keuring van het vleesch was voorgesteld de aanschaffing van een micros coop, doch op voorslel van dr. Groeneboom werd deze zaak tot aan de behandeling der begrooting over 1893 aangehouden. Een voorstel van bet dageiyksch bestuur tot het verleeneo eene gral f 100 ai diging der tienjarige lalels op de registers van den Burgeriyken stand, werd aaDgenomen, zoomede een voorstel van burgemeester en wet houders om aan den eervol te ontslanen agent van politie der 1. kasse J. de Vos eene jaar- ljjksche gratificatie van f300 te verleeneo. Het afwijzend praeadvies op een verzoek van den diri- geerenden officier van gezondheid, om verbetering van den toestand van den weg van de Steenen- brug naar den Hoevelakerstraalweg in het belang vi a liet ziekentransport, werd op voorstel van den heer v. d. Wall Bake aangehouden lot de behandeling der gemcentebegrooting voor 1894. De nfwyzing was voorgesteld met hel oog op de belangryke kosten aan dien maatregel verbonden en op grond van de omstandigheid, dat door eeo kleinen omweg te maken, een be leren en tol bet verroer alleszins geschikten weg gebruikt kan worden. Tot loeraar in de Dr. P. M. Bolderman le 'a Gravesande, terwijl tot regenten en regentessen van het burger weeshuis werden gekozen de heeren W. 1.. Schcltus en Dr. P. Groeneboom benevens me vrouw van Mansvelt, geb. Suringar, en mevrouw van Zjjst, gcb. Cochius. De gemeente-rekening Hoogland. By de op Dinsdag gehouden verkiezing voor leden van den gemeente is herkozen de lieor G. Voskuilen met 55 dc 51 uitgebrachte stemmen. In plaats van den beer J. Schoondcrbeck, die verzocht had niet weder in aanmerk! komen, is gekozen de beer D. Hejjndcrs met 31 Bleiomen. Leasden. De altredende raadsleden, heeren J. Huberts, Tolboom en A. O i er vest zyn allen herkozen. Hoevelaken. By de gehouden stemming van leden voor den gemeenteraad zyn herkozei de heeren W. van Biezen, J. Huuidcman ei Stontenburg. By de stemming op Diasdat 1.1. voor drie leden van den gemeenteraai zyn de drie altredende leden herkozen. Di namen dier leden zyn de heeren G. vai den Drilaliker, J. van den Hengel Mz, en P. van Esveld. Soeat. By de plaats geluid hebbende verkiezing van leden voor den gemeenteraad zyn her de heeren mr. C. J. W. Loten van Doelen Grotlie en F. Kuyper, en gekozen de heeren A. Kok en C. Kok Tl. 18 Juli. Heden is door mevrouw Loten van Doelen Grolhe, de directrice der nas brcischool van 11. M. de Koningin-regentes, de eerste steen van de In aenbuuw zijnde school gelegd, lie voorzitter der commissie vanweldi digheid bracht in herinnering wat deze gemeente sedert 75 jaren van het vorslelyk huis genot heelt, terwyl ze thans weder inslaat gestold een nieuw schoolgebouw le stichten. Do hoor T. Muüsken. lid der Coram, van W, beval de zorgen voor het onderwys aan dei school aan in de belangstelling van mevrou de directrice, en hoopte, dat hare zorgen en moeite rykeiyk beloond zouden wordeu door het onderwys, Het beboelt geen betoog, eene inrichting, waar de voor iedere huisvrouw onmisbare vaardigheid ia hol vervaardigen en verstellen van kloedingstukken verkregen wordt, Hel werkvolk had voor de plechtigheid d( groen en vlaggen versierd. Baar». Do uitslag der heden alhier gehouden verkiezing voor vier leden van den Gemeend rand is als volgt; Gekozen de heer G. Schipper met 150 stemmen. Herstemming tusschen do heeren A. van Leersum, 133 stemmen. H. Velaars 116 st., Dr. K. W. V. Gorkom 115 st., 11. H. H. toe Laer 37 al. J. Velb 92 st„ J. Westerwoudt 88 st. De overige slemmea waren onder 31 perso nen verdeeld. Op de bloemententoonstelling, van wege de afdeehng .Gooi- eo Kernland" der Neder- landsche Maalschappy van Tuinbouw en Plant kunde in het hotel Velaars gehouden, waren verschillende inzendingen uil Baarn. Bussum. Naarden en Hilversum ingekomen, zoodat de zalen en tuinen van het hotel gevuld waren met zeldzame cn schoone bloemen en planton. Kon 'n-Regcntes, beschermvrouw der Muatsc had i beschikbaar gesteld met de beeltenis van Koningin Wilbelmina. Deze medaille werd toegewezen aan den beer Lamfers, bloemist alhier, voor een fraai bloemstuk. Het aangebouwde gedeelte aan het kantoor is voor het publiek opengesteld. Hel is ruim e« doelmatig en als een groote verbe Werd voor oenige jaren het statioi de voortdurendo toename der bevolking te klein geacht voor onze gemeente en door het bouw van een doelmatige abri daarin voorzien, tha blykt de ruimte voor het goederenvervoer beknopt U zyn en zal aan deo linkervleugel aa [rijke verbouwing plaats grijpen. De aan besteding hiervoor is reeds geschied. De prachtige stallen op Prins Hendrik Oord, zoo terecht om hunne grootte si» om hun comfort elks aandacht Irokken, zyn.dezcr dagen in gebruik genomen. De heer Oudshoorn, die voor het grootste gedeelte de werkzaamheden aldaar leidde, ia tot vollooiing rijner studie naar de tentoonstelling te Chicago vertrokken. Eemnea. Uitgebracht werden 81 stemmen, volstrekte meerderheid dus 41 stemmen. Hier- n verkregen de heeren C. Kujjer 73 en H. >yer 67 stemmen, zoodal deze heeren, die aan beurt van aitreding waren, herkozen zyn. Verder bekwam do heer 1. Makker *8 stemmen, zoodat deze io do plaats van wylen den heer G. Stalenhoef gekozen is. De aardappelen, die bier gerooid worden, zyn lekker van smaak, maar klein van stuk. De aardappelen elaan goed to velde en de e valt niet tegen. De boekweit staat mede Hilversum. De uitslag der verkiezing van leden voor den gemeenteraad is als volgt Uitgebracht werden 630 stemmen, zoodat slechts 60 kiezers niet van hun kiesrecht gebruik hebben gemaakt. De volstrekte meerderheid was 315, aaogezien 6(n biljet van onwaarde was Gekozen werden de candidaten der vrijzinnige kiesvereeniging „de Eendracht", en welmr. K. Banga (altr.) met 585 St., J. Peet Jz. (altr.) mot 358 al, N. van Veerssen (altr.) met 370 st. J.F. I'asstoorsmel317 st. en B. W. Blydensteyn met 315 si. Verder kregon nog W, J. do Wit (aftrj 312 sL, S. J. Seefat 268 st., J. N. Meckmann 258 sl en J. Reyn Az. 251 stemmen. Bü Kon. besluit is de heer J. W. Tuincnbcrg, commissaris van politie alhier, met t Aug. a.s. als zoodanig benoemd le Wageningen en is in diens plaats tol commissaris van politie alhier benoemd dn lieer W. van Dyk, thans te Goes. Eenigen tyd geleden is het kerkbestuur der oieuwgebouwdo It. K. kerk alhier, door een inilden gever een geschilderd glasraam aangeboden, dal geplaatst moest worden boven bet loekomslig altaar in '1 zuidclyk gedeelte dor kerk. De afgcloopen week is dit glasraam geplaatst, 't welk een waar kunststuk raag genocind worden. De ontwerper is er in geslaagd eene zinrijke voorstelling er op aan te brengen cn de leekening daarvan is zeer schoon. In het middengedeelte van 't raam zetelt de Hoofdpersoon, Christus, zegenend de handen uitstrekkend, ter rechtcrzüdo hoven den apostel Petrus, die tegelijk de sleutels dor Kerk ontvangt, ter linkenjjda boven Z. H. Leo XIII. Deze laatste houdt eene rul vast met hel opschrilt „Rerum novarum", de bekende encycliek, waardoor deze Puu» zich den eerenaam van Paus der Workliedcn hoeft verworven. Lager, aan de buitenzyden, staat reohls de H. Willebrordus, links de H. eerste geloofsverkondigers ia Nederland. Een weinig lager, tusschen deze twee figuren in, is Paus Leo op zyn troon gezeten, on ontvangt de begroeting van geostclyko en wereldiyko personen. Dezen stt Pausciyken zetol. De bedoeling der voorstelling ryke en duurzame herinnering aan het 50-jarig priesterjubilé van den tegenwoordigon Paus. De nnsm dos schenkers is onder het raam te lezen. Het ontwerp en de leekening zyn van dr. Cuypers, architect; de uilvoeriog is geschied door de firma Nicolas, lo Roermond. Nader vernemen rrü, dat 't altaar onder die glasschildering spoedig zal geplaatst worden. Eeu gedeelte er van is reeds afgezonden uit de (shriek van de heeren Cuypers en Stolzenherg. (V, D.) Zaterdag is alhier, na eene korte onge steldheid, op 43jarigen leeftijd overleden de heer E. F. M. DieudonnO, sedert 13 Maart 1874 secretaris dezer gemeente, welke betrekking hy sleeds met den meest mogelyken yver t grootste nauwgezetheid vervulde. Laren. Uilslag der l.l. Dinsdag alhier houden verkiezing voor 3 leden van den Ge meenteraad. Van de 147 klazers zyn er 126 opgei Een aterobrielje werd wegens ondertee van onwaarde verklaard, zoodat 125 geldige Daarvan verkregen de heeren P. van den Brink Cz. 105, H. Smit Hz. 98. Jan Majoor Tx- 56 en J. G. Erftemeyer 52; de overige stemmen werden op 16 verschillende personen uitgebracht. Alzoo zyo herkozen de heeren P. van den Brink Cz. en H. Smit Hz., tcrwyi herstemming op 1 Augustus a.s. moet plaats hebben.tusschen de heeren J. Majoor Tz. en J. G. Erftemeyer^ Donderdag, den 27 dezer des namiddags van 3 lot 7 ure, zal ter gemeentesecretarie gelegenheid zyn tot nfbaling der patenthladeD voor het dienstjaar De niet afgehaalde patenten worden door don deurwaarder aan huis bezorgd legen betaling van 10 cents voor elk blad. Den 16 Aug. a. s. zal het kamp alhier worden betrokkon door het Regiment Grenadiers en Jagers, dal daar tot 29 Aug. zal vorbiyven. Daarna lot half September komen het 4e en 7e Regiment Infanterie hunne oefeningen ma ken. Tusschen dien lyd zullen voor enkele dagen ook de leerlingen van het gymnasium uit Amsterdam zich op de Larensche heide komen vermaken. Blaricum. De heeren E. Heerschop (burge meester), W. Puyk Cz. en T. Rokcbrand zijn allen tol raadsleden herkozen. Tydens het onweder, dat boven deze streken woedde, sloeg de bliksem in de hoerdery van L. Rokebrand. De schoorsteen werd geheel vernield en eenige voorwerpen warden van den muur geslagen doch braad te vareoreakea. Buaatun. Uilslag der verkiezing van drie imeenteraadsleden. Uitgebracht 320 stemmen. Van onwaarde 4 biljetten. Volstrekte meerderheid 159. Gekozen de heeren C. Sliphorst, afir. lid, H st, J. Th. Platte, afir. lid, 200 sL, en B. d. Bergh, 165 st. Dr. J. M. Clinge las de oorkonde voor, welke daarna la den steen gemetseld werd. Een groote menigte belangstellenden jwoonden de plechtigheid by. Gemengde berichten. 112 st i. Norre Wattez 99 st, W. v. Beers, afir. lid, 30 st Haarden. By de gemeenteraadsverkiezing zyn op den heer H. van Rhyn 138 en op den heer U. B. Sweclkerk 173 die alzoo zijn hc Door lieer H. M. Wesseling (burge- eerstaanwezend ingenieur alhier .is as van de brug over de Voorgracht buiten de Amstcrdnmsche Poort der vesting (Raming f9300), Laagste van de zeven inschryvingen was van den heer J. Ensink, te Hilversum, met 19180. 2o. Het hei-stellen van bruggen en vernieuwen van ducdalven. (Raming f3000.) Laagste van de drie inschrijvingen was van den Heer N. MOhl, le Muiden, mot f3720. ven, J. H. Krudop, J. J. Scbussler en J. Hoon horst. Herstemming tusschen de heeren A. van Ramshorst en G. Prins, Ai. Potten. (Wit stembillel). Hsrkozen de al tredende leden D. van Hell met 181, G. van der Zande met 173, H. van Winkoop met 161 en van Eeghen (burgemeester) met 138 vaa de 223 geldige stemmen. (Blauw stembillel. Vacature Rociersen). Her stemming tusschen de heeren Jan Ruitenbeek met 80 en A. Knoperscn met 48 van de 220 geldige stemmende overige stemmen waren verdeeld. Harderwyk Tot leden van den gemeerle- raad zyn herkozen do hecren D. Berend en H. G. Goossen. Herstemming moet geschieden tusschen de heeren Jlu. It. Sandberg, I. D. van vier leden Barneveld. By de a voor den gemeenteraad werden 363 briefjes ingeleverd. Volstrekte meerderheid 182. Geko- Schuiteman met 335, G. C. van Versondaal met 266 en G. J. Schimmel met 255 stammen. Ede. Maandagmorgen is by den e raten overweg tusschen hel station Eden en dat van Vcenendaal Dc Klomp, de 23-jarige Reintje Maassen door den te 10,10 van Utrecht komen den sneltrein overreden. De slagboomen waren geslotenzjj wilde de rails oversteken en kroop onder de boomen door. Door de zware regen bui hcefi zjj den trein waorsehynlyk niet zien aankomen zy werd door de locomotief aange. grepen en een eindweg voortgesleept. De ongelukkige was onmiddellyk dood. Vcenendaal. De nitslag der gemeenteraads verkiezing is, dat de heeren H. van de Schans, J. van llerdeveld Cz. en J. C. van den Bosch - 19 Juli. Aan de veomarkt was de handel iels vlugger. Men boslcedde voor pinken 140 f80 per stuk. Apeldoorn. Alhier zyn tot raadslede herkozen de hecren G. Geurts en A. W. C. de Groot, en gekozen de heeren T. de Brnin, G. Eikendal en R. Kerkhoven, terwgl moot geschieden tusschen de heeren P. G. Sager, H. J. Kok Ankorsmil, B. van Viersen en G. J. l'loeg. Woensdag zyn de drie jonge prinsen van Benthoim op Het Loo aangekomen. Zy zullen er een tiental dagen vcrblyf houden. Beict- Tot raadsleden zyn herkozen de hecren I. Meerdink. jhr. I. Huydecopcr cn jhr. mr. Pauw van Wieldrecht En gekozen de heer W. van Oosterwyk Bruyn. Drieborgen. Tol raadslid is herkozen de heer N. W. van Woudenbergb. Herstemming tusschen J. van Selm. B. Koudys, W. van Dyk Dz. en Jhr. J. Hora Siccemavan de Harkstede. KTTR.K WIEUWB. Frieeter-jnbilée. Op 10 Augustus a. s. wordt in het aartsdio- coes van Utrecht hel zilveren priesterfeest ge vierd door de wcloerw. heeren Marlinus Berk, pastoor te Amersfoort (H. Franc. Xaver.). Joan. Theod. Te Braake, pastoor van SL-Maarten te Arnhem, Joan. Reynier v. Groeningen, pastoor te Hasselt, Joan Bern. Guiting, pastoor te Die ren, Joan Heer. Jooslen. pastoor le Lemmer, Henr. Joan Kleve, pastoor van O. L. Vt. le Amersloort. Hear. Gerard. Lohuis, pastoor le Dalfsen, Wilh. Am. Ign. Roygcrs, pastoor le Laluin. Bern. Wcatcrvcld, pastoor le Rumpt, en Gerard Woldberg, pastoor te Kokkengen. Op het feest van O. L. V. Hemelvaart her denken hun 40jarig priesterschap de zeereerw. heeren Anton Kerkhof, pastoor te Olburgen, Henr. Joan Piock, pastoor te Hoogland, en Ge rard Joan. Volkering, oud-pastoor van Oude- Peketa, terwyl de hoogeerw. heer H. B. Kok, deken van Utrecht en kanunnik, op 29 Augus tus e. k. het gouden feest van het H. Priester schap hoopt te vieren. Z. D. Hoogw. de aartsbisschop van Ulreeht, heeft benoemd tot pastoor le Herwen en Aerdt den weleerwaarden heer J. F. Gommich. Donderdag had te Utrecht de kerkelyke plechtigheid ploals van de eerste steenlegging der nieuwe kerk van O. L. Vronwe aan do Billstraal De plechtigheid werd verricht door den hoogeerw. heer H, B. Kok, kanunnik, deken en pastoor der parochie van den H. Marlinus, ge assisteerd door de weleerw. heeren dr. M. J. Schrader en Th. A. Smit De weleerw. heer P Post, kapelaan der parochie van O.L. Vrouwe, Te Utrecht is uit eene sloot aaa den Koningsweg hel lijkje opgenaaid van een twee jarig knaapje, dat kort te voren ongemerkt met ipclen daarin gevallen en verdronken was. Te Rozendaal, in Noord-Brabant, ver- naakten zich jl. Zondag eenige knapen met boogschieten, toen joist op bel oogenblik, dat yl was afgeschoten, een knaap over de doelen liep zoodat hy het volle schot in hel kreeg en de p(jl diep in het .hoofd drong. De knaap zal waarscbynlyk voor altyd het linkeroog moeten missen. Te Leeuwarden heeft een anderballjarig ind, by tydelyke afwezigheid der ouders, hel ongeluk gehad een met heele koffie gevulde kan le stooten, met het treurig gevolg, dat bjjna geheele inhoud over hem werd uitgegoten, t 'ind is nog denzelfden dag aan de gevol gen overleden. Te Oudeschoot, in Friesland, ia een 'enlienjarig meisje, terwyl zy in een winkel s om boodschappen te doen, plotseling doof stom geworden. Te Heerenveen (Haskerland) hield de geraeentelyke brandweer dezer dagen eene ■uiog met de brandspnit. Een jongen stond t voor den ptjpenhonder, die een waterstraal op den knaap richtte, vlak ia het aangezicht Hevig kermende ea uit een zyner oogen hevig bloedende, viel de jongen tegen den grond cn werd dadeljjk geneeskundige hulp ingeroepen. De politie heeft legen den spuitgast proces-verbaal opgemaakt Te Bergea-op-Zoom werd dezer dageo verkooping gehouden van den faillieten boedel van een bakker. Begaan met het lot van den ongo- lukkigen bskker en vooral van diens eebtgenoote, bewaarde het publiek gedurende de verkooping het diepste stilzwygen. Niemand der aanwezigen bood. Dientengevolge werden al de meubelen en huisraad 6 10 cents per stuk gegund aan den meest biedenden kooper, namelijk den bakker zelf. In een bosch le Elshout, in Noord-Brabant heelt de landbouwor \V. Klyn een nest met drie jonge arenden gevondea. Toen by zich heinest wilde toeéigenen, inoesl by zich de ouden, die woest rondvlogen, met geweld van het lijf hou den. De jonge vogels zitton thans by den bur gemeester in eene kooi. Eene Belgische jonge dame, de 22-jarige gravin de Emilie Caramau zag, voor een vens ter van hel kasteel te Beaumont staaode, een vrouw, wier kleederen In brand stonden, een huis uilloopen. Zonder zieb te bedenken was zy met dekens toegesneld en had zij spoedig de vlammen gebloseht De vrouw werd daarna door baar verzorgd en herstelde vaa hare wondea. Voor die kloeke daad is au de Gravin vereerd mei het Burgerkruis le klasse, wegens het redden van een menschenlcven. I'rins Maximiliaan van Sakaen, een neef van Koning Albert en luitenant by de Ulanen te Dresden, heeft zyn regiment vaarwel gezegd en rich begeven in een kloosler le Eichsffidt. De prins is 22 jaren oud en doktor in de rechten van de hoogesrhool te Leipzig. By de Belgische grens, aan den zooge- naamden Paal, niet ver van Ginneken, bjj Breda, is de landbouwerswoning met schuur, bewoond door Van Opstal, een prooi der vlam men geworden. Tydens den brand miste men het kleinste kind van ruim twee jaar. Overal werd gezocht, doch nergens werd bet knaapje gevonden. Ein- del'yk vond men het in een zandhok onder het bakhuis, in gezelschap van den hond, dio zyn kleinen makker hier veilig waande. Een man, die hel kind daar zag, wilde het spoedig naar de in angst verkeerende ouders brengen, maar de hond duldde niel, dat men zyn bescherme ling aanraakte en beet van zich af. Eerst toen do ouders zeiven kwamen, gaf hy aan dezen het kind af. Te Londen heeft Dinsdag zulk een hevige brand gewoed, als daar in jaren niet was voorgekomen. Niet minder dan 25 groote ge bouwen, meest handelskantoren en msgazynen, zya in korten tyd in asch gelegd. De schade wordt op vier eo twintig millieen gulden geschat Gelukkig zyn geen menschenlevens te betrenren. Et» krasse oudk, Een inspecteur der koop- vsordy-marine in een der groote Britsehe ha vens ontving onlangs van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken kennisgeving, dal by nel zou doen, zjjn ontslag te vragen, wegens tjjn hoogen leeftjjd hjj is over de tachtig. De oude beer had daarin echter niet veel zin en hjj schreef met een mooie hand een brief aan den minister Gladstone, waarin by dezen de vraag stelde „als iemand op 83jarigen leeftijd eerste minister van een groot land kan zjjn, waarom zou men dan op dien leeftjjd niet inspecteur kunnen wezen bjj een klein departe ment van Marine?" Het gevolg was, dat de ambtenaar op zyn post gehandhaafd werd, door persoonlyke tusschen- komst van den heer Gladstone. Valencia, in Spanje, is José Galindo, burgemeester van Albe, wegens 217 gevallen van valschheid in geschrifte tot evenveel malen 14 jaar, dos te zanten 3038 jaar, gevangenisstraf veroordeeld. Burgerlijke Standen- Gemeente Amersfoort. Gkboezs 13 Joli. Maria, d. van Albert us van Empelen en Catharine van Wandelen. Gerarda Catrina, d. van Cornells Everardns Jansen en Hendriks de Ridder. 14 Juli Henrica Elisabeth d. ven Rutgerus van 't Wal en Barbara van

De Eembode | 1893 | | pagina 2