ren St. Nicolaas Botti de Beuver, St. Nicolaas-Expositie Brandverzekering- JANSEN TILANUS te Friezenveen AmeFsfoortsehe Wielrijsehool. Met dit bericht wordt dn» uitgemaakt, dat het verhaal omtrent nieuwe belang rijke overwinningen der Engelschen, weder uit de lucht gegrepen was. De Fransche Senaat, die als Hoog gerechtshof fungeert in zake het proces over het .groote komplot," heeft Don derdag zijn eerste zitting gehouden. De beschuldigden Buffet, Ghevilly, Frecken- court, Godefroy, Beaumont, Déroulède, Barillier, Ballières, Guérin, etc., antwoor den allen toen hunne namen afgeroepen werden. Daarna deed de griffier voorlezing van de acte van verwijzing Een levendig incident viel voor den aanvang van de zitting in de ge- tuigenzaal bij de aankomst van Roche- fort. De aanwezige getuigen brachten hem eene ovatie en riepenleve Ro- chefort I Leve Derouléde I en stieten vijandige kreten uit legen het Hoogge rechtshof. Daar de prefect van politie Lépine er niet in slaagde de orde te herstellen, riep hij de hulp in van den militairen commandant bij den Senaat, die de ge- tuigenzaal deed omringen door een cordon republikeinsche garden. Het Russisch keizerpaar heeft Woensdag 1.1. te Potsdam een bezoek gebracht aan keizer Wilhelm. Dat dit bezoek meer was dan een gewone beleefdheids-visite, valt juist in deze dagen schier niet te be twijfelen. De Nordd. Alg. Ztg. zag ia deze samenkomst een waarborg voor de vriend schappelijke betrekkingen tusschen Je vorstenhuizen van Rusland en Duitsch- land,en roemde keizer Nicolaas als den man, die den eersten stoot gegeven heeft tot het verkrijgen en bestendigen van eenen wereldvrede. Nog zeide het blad o.a.„De voor beide rijken zegenrijke samenwerking brengt te weeg, dat de Duitsche en de Russische macht in Europa vredelievend naast elkaar werken en buiten Europa zich vol vertrouwen kunnen wijden aan andere roepingen." Ook hoopt het blad, dat dit bezoek gelukkige gevolgen voor de welvaart en den vrede der wereld zal hebben. Ook de Germania is van gevoelen, dat er iets bijzonders op til is, doch wat het zijn zal is nog een geheim en zal de tjjd ons wel leeren. Vooral die .andere roepingen buiten Europa," wijzen op de hooge politieke beteekenis van dit bezoek. De tegenwoordigheid van den minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Muraview, en het feit, dat prins Von Radolin. de Duitsche gezant te St. Petersburg, te Berljjn was aangekomen, wezen op staatkundige besprekingen. De Köln. Ztg., sprekende over dit be zoek meent, dal op beide vorsten, de schoone en dankbare taak rust te zor gen, dat de oorlog in Zuid-Afrika zich niet buiten de grenzen der Republieken uitbreide, en geen groote Europeesche oorlogsfakkel ontstoken worde. Keizer Wilhelm en Tzaar Nicolaas kunnen op dit oogenblik beschouwd worden als de hechtste steunpilaren van den vrede. Aan den vrede was, volgens dit orgaan, de samenkomst van Woensdag j.l. gewijd. De ontmoeting tusschen de beide Keizers was buitengewoon hartelijk. Het familie-dejeuner des middags en de gala-maaltijden des avonds in de Jas piszaal van het Nieuwe Paleis, waren bijzonder luisterrijk. Des middags reden de Keizerparen naar de Russische kolonie, waar overal vlaggen wapperdendaarna ging de tocht naar het mausoleum van Keizer Frederik 111, waar een stil gebed gestort werd en de Tzaar een groote krans neerlegde. Beide keizers reden daarna naar huis in eene dogcart, gemend door Keizer Wilhelm in hoogst eigen persoon. Des avonds om 9 uur verliet het Rus sisch Keizerpaar hun hoogen gastheer, die hen uitgeleide deed tot aan het station. BINNENLAND. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft de nieuwe aartsbisschop pelijke woning in de Maliebaan defini tief betrokken. De Minister van oorlog brengt ter kennis van de lotelingen van de lichting van 1900, die wenschen te worden in gedeeld bjj een van de, bereden korpsen, dat zij bjj een corps naar hunne keuze 'kunnen worden geplaatst, indien zjj zich met een daartoe strekkend verzoek schrift tot hem, minister, wenden. In het verzoekschrift behooren behal ve de naam, de voornamen en het duideljjk adres van den loteling, ook te worden vermeld de gemeente, waar hij voor de militie is ingeschreven en het lotingsnummer. Het verzoekschrift behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld en kan ongefrankeerd worden verzonden. In de laatste dagen is er in den Tielerwaard een drukke handel in eerste-klasse-paarden voor Engeland. De beer Sleuff van Kellendonk, vertegen woordiger van een groot Londensch handelaar, koopt de beste paarden uit deze streek op. De fokkers zien hem gaarne komen, want er worden flinke jogzen besteed: f750 k f 1100. Het R. K. armbestuur te Rotter dam heeft een gift van f 100.000 ont vangen als bijdrage in "den bouw van een nieuw R. K. weeshuis. Wijlen dr. F. S. Hermus, te Bergen-op-Zoom, heeft gelegateerd, vrij van successierechtenf 56,000 aan het R. K. armbestuur, f 40,000 aan de Ver- eeniging van den H. Vincentius a Paulo, f40,000 aan het R. K. weeshuis, f 6000 aan het prot. weeshuis, f 2000 aan het evang. luthersch armbestuur, f 1000 aan het israëlietisch armbestuur, f2500 aan de R. V -«O»*... f 30i f301 St.-l Donderdag had de collecte plaats voor ome stambroeders In Afrika. Het totaal der iokomaten ia nog onbekend. Het booi begint in prjjs te stijgen en geldt thans 30 a 31 golden de 1000 kilogrammen. De speculanten maken tbans vrij goede zaken. Hilversum. Aan het Achterom is Maandag nacht algebrand hel hois „Land- en Kerkzicht," bewoond door twee gezinnen. De bewoners wa ren op de zilveren bruiloft en badden daartoe 's avonds te zeven oor bet huis verlaten, 's Nachts om twee our kregen ze de tijding, dat het huis in brand stond. Men denkt aan kwaad- Gemengde berichten. Een treurig ongeluk is aan den Nieuwen Badhuisweg te Schereningen bjj den bouw van een nieuwe villa voorgevallen. De metselaar v. d. Lubbe en zjjn 16-jarige zoon, zoomede een werkman waren bezig aan de fandeering van een kelder, toen op eens eene instorting van zand plaats greep. Van der Lubbe en de werkman werden ge deeltelijk bedolven en konden zich met moei te reddenmaar de zestienjarige v. d. Lubbe was geheel bedolven. De vader en andere ze uitsprak, bleef de schilder onbeweeglijk. De uitgestrekte band bedekte nog alljjd het portret en de keizer gal toe. Lachend zei bjj, terwijl hij de kamer verliet: „Ik ruim voor u het slagveld, mijnheer Guérin." Den volgenden dag werd de schilder door Duroc op de Tuilerieén ontboden. Hjj moest den k°izer schilderen. jlicbj BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Hilversum. OsnzHTROuwDL. van den Brul en G. Laus- berg. J. Groeohuyzen en D. Hasselt. G. van Keateren en Z. Westerveld. - C. Baas en M. van der Vliet. J. Engel en G. Jebbink. J. W. Heinbach en M. J. Angel. - J. P. van der Veer en A. M. Nieuwenhujjzen. GrTKOuwnA. Heldring en E. J. J. A. Cramerus. Gssonia: Johannes jacobus, z. van J. van Nieuwkasteel en A. van Asselt. Adeline Adelheid Johanne, dr. van A. Kugaart en H. C. Helmers. Hendrik, z. van A. Versteeg en A. van Ginkel. Johannes Jacobus, z. van G. Wiegers en J. Merlyn. - Jan, z. van C. van de Peppel en C. Woudenberg. Pbilippus Leonardos, z. van J. (i. W. Loos en L. van Wilgenburg. - Ariena Margaretha, dr. van H. Spikker en G. Westra. Piet, z. van T. van den Broek en J. Buitenhuis. - Johannes Pbilippus, z. van J. van Kampen en P. Dejjs. Cornelis, z. van A. Veldntefler en J. Pol- hout. Jacobus Adrianus, z. van A. P. L'mans en L. de Graal. Eleazer, z. van J. Elburg en E. Zwelheim. Gerrit Dirk, z. van J. van den Heuvel en T. van de Beek. - Willem Nicolaas, z. van G. M. Burgering en T. Spijker. Hendriks Carolina Agatha, dr. van D. W. Gemeente Naarden. GrraouwnA. Brouwer en M. W. van Zanlwp. Groens»Cornelia Aogenieta, d. van C. van Roekei en M. Wessels. Jacobus Antbooius, z. van J. A. van der Plujjm en G. J. Vos. Ovziilsdki: Maria Vos, 86 j., wed. van W. de Gooyer. Jannetje Schram, 36 j., echtg. van A. van den Dolder. Gemeente Nijkerk. Oidzrtrouwd Aart van den Born en Jan netje Doornekamp. Pbilippus Wilhelmus Bjj- vank en Willemina Johanna Mol. Bevallks Bartba Ham, gob. Knip, d. Jo hanna van den Berg, geb. van do Kraats, z. Jannetje van den Bosch, geb. van Dijkhui zen, z. Gezina van de Pol, geb, Vonhofl, z. Cornelia van Esveld, geb. van Zoeren, z. Jannetje Bujjtenhuis, geb, van Dusselaar, z. Lubbertje van Doorn, geb. Knip, d. Teuntje van Strjjland, geb. van Manen, z. Hendrika Bruinekool, geb. Priem, d. Overleden Jannetje van Putten, eerst wed. van Gerrit Bruinekool, thans geb. met Johan nes van Drie, 57 jr. Maria Kamphorst, 3 w. Advertentiën. Fabriek van Zleklekiemvrl|e Melk Producten AMERSFORTIA'S FLESSCHENMELK, KOOK en SLAGROOM, KARNEMELK, Boter f 145 per Kg. zijn erkend de beste, de smakelijkste en de zuiverste. Daardoor de goedkoopste in het gebruik. Filiaal Melksalou Winkel Utrechtacheatraat 89. gV Wilt gij voor weinig geld een lekkere kop KOFFIE, probeert dan die eens van 35 CENT PER 5 ONS. Bij 5 pond 2'/j cent per pond minder. Zeer goede nog van 30 en 26 cent per pond. i. Stöeker, Hof, Amersfoort. Beste Sucadekoek 6 en 12 ct. p. stuk- Fijne Boterkoekjes 8-10 en 12 ct. p. ons. EES'OrQSCel.rES Tuniura voor oude en jonge Heeren, bejaarde en jonge dames. Maar vooral voor de lieve jeugd van Amersfoort en omstreken, want is heden bij Bonnier in het verkoophuis op den Hof te Amersfoort aangekomen en afgestapt. Op last van Mgr. zijn de koffers en kisten, inhoudende een rijken voorraad NIEUWE ARTIKELEN van weelde, kunst en smaak, in verschillende LOKALEN van zijn HUIS ONTPAKT, derhalve wordt men beleefd uitgenoodigd deze schoone vroegtijdig en bij herhaling met een bezoek te vereeren. Door de groote hoeveelheid der verschillende voorwerpen en buitengewone drukte in dezen tijd, kunnen geen goederen, op zicht worden afgegeven. Nederlandsche Maatschappij VAN zijn verkrijgbaar bij Langestraat, Amersfoort. Oudste rijwielhandel alhier. Grootste en meest geschikte wielrijsehool. Opruiming tegen spotprijs der nog voorradige RIJWIELEN. Groote sorteering Onderdeelen. Reparatie-inrichting, 4™b'™d G-. van Ede, Langestraat B 13, Amersfoort. TEN KANTORE VAN HAMERS C", te Amersfoort, Koningstraat bij het plantsoen, D 35, wordt gezorgd voor het aankoopen en verkoopen van Effecten, de uitbetaling van Coupons, het aan nemen en uitgeven van gelden in prolongatie enz. Ba le dragen ook de nieuwe gemeentewegen van eleclriach licht te voorzien, na vooral daarvan kosteloos een proef te hebben gegeven. Daar Je Maatschappij deze verlichting goedkooper noemt, dan die met gas, werden B. en W. ge machtigd met genoemde Mjj. ia onderhandeling sdagavond had tea huize vau G. vau Dalen eene vergadering plaats van deel hebbers der onderlinge veeverzekering. De pen- neester deed rekening en verantwoording het gehouden beheer. De rekeoing sloot een batig saldo van f 66.89. Het verzekerde vee werd met 10 stuks vermeerderd. ihepan van hooi aan de baveo kantelde een der voeren, waardoor J. Hainers- veld zoodanig op het schip terechtkwam, dat hjj zich den pols brak. TTtreoht. Op de Woensdag alhier gehouden paardenmarkt waren 980 paard, en ven), aan gevoerd. De paarden werden verkocht van 160 tot 1650, de veulens van 165 tot 1250. Zeiat. Het voornemen bestaat eene Naam- looze Vennootschap op te richten tot exploitatie van een hotol-pension alhier. De daartoe benoo- digde grond is reeds aangekocht. Volgens de gemaakte plannen zou het hotel met het iront naar de Wilhelmina-laan komen, met uitzicht dus over 'l park naar de Slotlaan. Aan de lin kerzijde grenst hetdan aan de uitspanning Boschlnst, aan de rechter- en achterzijde zon een heerlijk uitzicht over de Zeister bosschen verkregen worden. schouder van den schilder heen kjjken om het schilderen te zien. Groot was echter zijn ver wondering toen de kunstenaar snel met zjjne hand het portret bedekte en met trots zei .Vergeef rnjj, Majesteit, ik laat mönschilder stukken eerst dan zien, als zjj geheel voltooid „U zult toch wel met mjj eene uitzondering maken antwoordde de keizer met vriendelijke stem. „Ik kan het niet doen, Sire, ook de schilders hebben hunne eigenaardigheden." Napoleon bleel echter aandringen en ten laatste over den hardnekkigen weerstand van den schil der vertoornd, riep hjj eindeljjk met veldheers- stem uit: „Ik wil het." Maar ook by deze woorden, voor welke an ders half Europa sidderde, els dezelfde mond AGENDA van den Amersf. R. K. Volksbond. Zondag lï November. Maandeljjksche vergs in acht D Halfjaarljjksch verslag van den Secretaris en Penningmeester. 3. Mededee- liogeo. Lezing. Betaling van de contributie van 7 tot 8 ure. 's Middags ten 12 ure vergadering van de timmer li eden-vereeoiging SL Joseph. Zitting voor de Spaarkas. Lezing. De penningmeester van het Onderslennings- fonds by ziekte, zal zitting bonden tot het ont vangen van contributie des Zondags van half twaalf lot een ure, en herinnert de leden, dat zjj tot en met Zondag den 3en December bonne achterstallige contributie kannen aanzuiveren.

De Eembode | 1899 | | pagina 4