Botti&De Reuver AmersfooFtsche Wielrijsehool. H. J. Bonnier. G-. van Ede, poortburchl) niet innemen. Om twee uur 's namiddags drongen de Engelsche en de Amerikaansche troepen door de poort, die het dichtst bij de gezantschap pen is gelegen (de Toengpien-poort van de Chineezenstad), de stad binnen en ontmoetten slechts zwakken tegenstand. De Japanners hadden bij de noord-oost poort (Toengtsji) grootere moeite. Nadat zij een geheelen dag gestreden hadden gelukte het hun, de poort tegen midder nacht te forceeren. De belegerden waren wel, doch nog al uitgeput. De Ameri kaansche gezant Congei verklaarde „Op den dag vóór de aankomst van de verbondenen, hebben de Ghineezen nog eenmaal beproefd ons te vermoor den. Prins Tsjing, voorzitter van het ïsoeng-li-Yamen, had ons medegedeeld, dat de Chineesche officieren, onder be dreiging met de doodstraf, bevel gekre gen hadden, de vijandelijkheden testaken. Toch werd de beschieting voortgezet, en wanneer de verbondenen vandaag niet waren aangekomen, dan hadden wij morgen het onderspit moeten del ven." In elf dagen vielen 2000 granaten op de gezantschappen. In de keizerlijke stad boden de Chineezen vertwijfelden tegenstand. De verbondenen drongen 's middags van den 15en in de stad. Het gerucht, dat de Chineesche autori teiten aan de gezantschappen levens middelen verschaft hadden, is geheel ongegrond. Het totale aantal slachtoffers onder de belegerden bedraagt 67 dooden en 120 gewonden. Te Sjang-Hai loopt een gerucht, dat de Keizer en Keizerin naar het noorden zijn gevlucht en 50 millioen taels, onge veer 250 millioen gulden, hebben mee genomen. De te Londen geaccrediteerde Chineesche gezant heeft echter als zijn raeening te kennen gegeven, dat de beide Majesteiten in de oude hoofdstad van het Hemelsche Rijk een veilige schuilplaats hebben gezocht. Li-Hoeng-Tsjang heelt zich opgewor pen als bemiddelaar, nu de troepen Peking hebben ingenomen. In eene nota aan de Britsche Regeering zegt hij: „Alle mogendheden hebben verklaard, dat het eenig doel van den opmarsch der troepen naar Peking de bevrijding was der gezanten. Dit doel is thans bereikt. De verbonden troepen bevinden zich te Peking en hebben daar de ge zanten aangetroffen in goede gezondheid, Op dit oogenblik kan dus tot de staking der vijandelijkheden besloten en over gegaan worden tot onderhandelingen betreffende de regeling van alle moeilijk heden. Daarom richt ik tot de Britsche Regeering het verzoek haren gevolmach tigde te willen benoemen of aan haren gezant te Peking bevoegdheid te schen ken om onderhandelingen aan te knoo- pen. Ik zal naar Peking vertrekken, zoodra de Britsche Regeering mij een beslissend antwoord heeft doen toe komen." Veel verwacht men niet van Li's tusschenkomst, althans Amerika wil er niet van weten, en ook DuiUchland zal wel krasse maatregelen wenschelijk achten, al ware het enkel om Von Ket- telers dood te wreken. Ir.de Missions catholiques wordt het treurig bericht opgenomen, dat Mgr. Guillon, de eerw. paters Emonet en Jean Li, alsmede twee zusters der Voor zienigheid met alle Christenen te.Moekden den 3en Juli levend zjjn verbrand. De Amerikaansche Regeering heeft Woensdag een telegram ontvangen van generaal Chaffee, waarin deze te kennen geeft, dat waarschijnlijk nog heel wat zal gevochten worden rondom Peking en tusschen Peking en de kust, en dat het daarom onmogelijk is, ook maar bjj benadering den datum te bepalen, waarop de Amerikaansche troepen uit China kunnen teruggetrokken worden. En de „American Association of China" seint uit Sjang-Hai „De toestand in het Yangtse-dal wordt steeds kritieker. Volgens raming van militaire zijde zullen 15000 man noodig zijn om Sjang-Hai afdoende te bescher men. Dring er bij de regeering op a dat zjj onmiddellijk troepen zendt." Het telegram is aan het departement van buitenlandsche zaken te Washington van zijn ziel, over de kerkelijke overheid geklaagd, alsof deze was afgeweken van de allerheiligste wetten der Kerk. Het is noodig te verklaren, dat de kerkelijke overheid de begrafenisplech tigheden voor den overleden koning heeft toegestaan, niet alleen om te pro testeeren tegen de afschuwelijke misdaad, tegen zijn persoon bedreven, maar ook en meer nog ter oorzake van persoon lijke omstandigheden, daar de koning, vooral in den laatsten tijdjran zijn leven, ondubbelzinnige bewijzen heeft gegeven godsdienstige gevoelens, zoodat hij, men gezegd heeft, heeft verlangd, zich met God door middel der Sacra menten in dit heilig jaar te verzoenen. Dientengevolge is er reden te ver moeden, dat hij in de laatste oogenblik- ken van ziin leven de oneindige barm hartig! indien weest, De Osservatore Romanohet officieuze orgaan van het Vaticaan, schrijft het volgende Vele Italianen en vreemdelingen heb ben, naar aanleiding van de godsdien stige begrafenisplechtigheden ter eere van den overleden koning en naar aan leiding van zeker gebed voor de rust heeft schuldig gemaakt. Donderdag werd op gemerkt, dat hg te 9 uur 35 op het laatste oogenblik in den sneltrein sprong, die van Waterloo naar Southampton vertrok. De ge heime politiebeambte, die hem vervolgde, vertrok met denzeltden trein, maar toen hj te Southampton aankwam, was de verdachte verdwenen, De trein heeft onderweg nergens stilgestaanook was er niet a gelrokken. Men moet derhalve de oplichter, zich op zijn vlucht i land ontdekt achtende, in vertwijfeling uit den trein is gesprongen, ofschoon men tot dusver geen spoor van hem heelt ontdekt." „Wat zeg je daarvan vroeg de stoker. „Alleen dat w(j zwijgen moeten," antwooi ik. „Maar ik moet zeggen, ik heb nog nooit iemand aangetroffen, die zóo goed kon liegen 1" Tot regent van bet SI. Pieters- en Blok- lands-Gasthuis is benoemd de beer Jhr. Mr. T. A. J. van Asch. van Wjjck. Van wege het Utrechlsche Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde, afdeeting Amers foort, zal een ploegwedstrjjd te Amersfoort gehouden worden op Dinsdag !5 September 1900. Onze vroegere stadgenooten kapitein jbr. Ram en luitenant Thomson, attachés bi) bet Boerenleger, zullen binnenkort uit Zuid-Afrika terugkeereo. Bjj Kon. Besloit zijn nieuwe voorschriften en bepalingen vastgesteld betreffende het Re servekader bjj het wapen der inlanlerie, en is o.a het aantal vrijwilligers per regiment uit gebreid van 170 tot 200, en het aantal vaan drigs van 30 tol 40. - De beeren J. S. H. Kever en F. Hart Nibbrig, kunstschilders alhier, zjjn door de jury der Parjjscbe Wereldtentoonstelling be kroond geworden. Het onweder van 1.1. Dinsdagmiddag was boven deze gemeente verschrikkelijk. Geweldige slagen gingen gepaard met hevige stortregens. De bliksem sloeg in de woning van H. D. alhier, en beschadigde veel aan de meubelen vooral aardewerk moest hel ontgelden. AL door een wonder kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. Maarden. De officieren, alhier in garnizoen, doch te Bussum woonachtig, betalen geen hoofdelijken omslag. Bij beschikking van Ge- dep. Staten van Noord-Holland op de bezwaar schriften van Baron Van Ljjnden en andere te Bussum wonende officieren tegen don aanslag in den hoofd .dijken omslag is bedoelde aanslag 0 vee LCD es Bartje van de Bnnt, 72 j., wed. van Geurt Mjjnteo. Gerritje Schoooderbeek. 78 j., wed. van Geurt Botlerblom. Gerrit Herder, 7 m. Gemeente Stoutenburg. Overledks Johanna Theodora Vermeulen, Gemeente Baarn. Gzbobes: Nelly Frederika, d. van A. G. J, Ambrosius en N. Fr. Scbaly. Gjjsbertje, dr. van D. Radstok en A. Roodhart. Christiaan Hendrik, z. v. C. van den Burg en J. van der Vuurst. Jan, z. van C. van Diermen en S. van de Biezen. Osoebtboi-wo C, A. H. Schiebergen en I. Overeem. Grrnouwn: Willem Stoltenkamp en Wijntje Rigler. Ovzbledes Cornelia de Ruig, 3* j., echlg. van J. J. van Nieuwkasleel. Gemeente Eemnes. Gsthouwd: Jaap Krjtnen en Wilhelraina gebed h'cid, wetten niet g goedgt overhc Vrie schouv Eert .n dt de Sta ,Zoek rechtig dienen wachtt Alle. anarch Laai justitia tigheid de I Er is lenprjjz' voorrad Daarl heid in In d> trade i: staal- r tons be zelfs di Nu waa de zaak spoedig opgehelderd, en de vurige bewonderaar van Haydu maakte stotterend verontschuldigingen over eene lompheid, die de componist hem onmogelijk kwalijk kou nemen. BURGERLIJKE STANOEN. Gemeente Hilversum. OsDzavnouwDM. C. Hetsing en E. Veen Gztbouwd: J. Beekes en J. vun Leeuwen. - T. van Dieren en W. Heltelder. - B. de Wit en IJ. Bootsma. - M. A. Valk en H. C. M. van Ejjk. GzuonzsAlida Adriana Everilioa, dr. van B. Knegt en A. E. Verburgh. Israel Abraham, z. van G. Boutelje en A. v. Horst. Jan z. van D. J. Vlaanderen en F. W. Bierling. - Jacob, z. van D. J. a Wilh a Clasi W. Sikkel eo A. Hamburger. Wouterus Jo hannes, z. van P. v. Roomeu en A. v. d. Djissel. Elizabeth llina, dr. van A Lutlik en E. Hoetmer. Cornelia, z. van C. Cruijs en E. M. Henn. Mariane, dr. van J. de Leef en H. de Leeuw. Arie, z. van J. Methorst eo O. Wiggemanseo. Steplianus Heodrikus, z vao J. W. A. Gantevoort en W. J. Elsendooro. Eldert, z. van G. Koster en T. Houtbuis. Clasioa Wilhelinina, dr. van G. Sikking eu S. v. Velzeo. Abraham, z. van G. Boel houwer en J. J. Landman. - Geertruida Jo hanna, dr. van H. W. Brandatna en J. de Ruiter. Aallje, dr. vau H. v. Dijk en M. Koodhart. Susanna Maria, dr. van J. F. v. Doornik en A. M. Sandmann. Johanna Francina Maria, dr. van P. J. v. Djjk en C. C. v. Riel. - As- selina Maria, dr. van C. J. v. Wegen en M. M. Poppe. Gerrit Gflsberlns, z. van A. C. v. d. Wijngaard en C. A. v. Stigt. Hermanus, z. van H. de Ruig en D. v. d. Loodjjk. Bertha, dr. van W. Murk en L. Brouwer. Salomon, z. van L. v. d. Kop en D. de Leeuw. Wil helmus Kichardus. z. van J. J. Sleeking en A. J. v. d. Veen. - Elisabeth, dr. van W. Huiten- beek en W. Fuliren. - Geertruida, dr. van J. Klarenbeek en G. Hettclder. OvcatzDEs: W. Hom, z. van C. Hom on C. Schoutense, 7 w. Johanna G. de NUs. dr. van G. J. de Ngs en A. H. Hendriks, 2 m. K. A. Esman, dr. van H. Esman en H. M. Schrijver, 8 w. J. Kaspers, dr. van J. C. Kaspers en J. van Empelen, 22 j J. A. Mel- gera, z. van H. Melgers en J. Willemsen, 10 m. - B. Murk, dr. van W. Murk en L. Brou wer, 6 uur. Gemeente Naarden. üveblzden: Elisabeth Helena de Brujjn, 44 j., eebtg. van J. P. De Groot. Gemeente Blaricum. OsDERTaouwn t Jacobus Sas en Geertje Lampben. Gemeente Nijkerk. Ondertrouwd Jan den Boer en Femuiigje GrraouwDHartog van Straten en Sophia Uammelburg. Bevallen Grietje van de Pol, geb. van Om- Janoetjt Advertentiën. Voorhanden bij den Boekhandelaar Jos. P. H. Hamers, Langeatraat 39, AMERSFOORT, Aan de Verdedigers van het Vaderland. Merkwaardige daden en voorvallen uit het krijgsleven, naar het FTansch van O. Bischoff C. SS. R. door Th. H. van Veen S. J, een flink boekje van 233 bladz. Prijs 10.60, tt. p. p. f0.67'.. De eerw. schrijver, die zooals hij in zjjne voorrede zegt altijd eene voorliefde vo«r den krijgsmansstand gehad heeft? bewijst door het verhalen van tal van daden en voorvallen in dien stand, dat godsdienstzin, vaderlandsliefde en moed, vereenigd, den waren krijgsman ken merken. PlfL. Zuigfiessclien, Sjieenen, Borstlioedjes, Melktrekkers, Borstpompen. Hospitaalliniien (bedbeveiliging). Prima zwarte slang voor bierbottelaars, W. F. AJ GROENHUIZEN, Instrument- en Horlogemaker, Langeslraat F 48. Langeslraat, Amersfoort Hoek Zevenhuizen. Zijn steeds ruim gesorteerd in alle soorten Tricot Ondergoederen, Gemaakte Witte goederen, als: Negligés, Chemises, Pantalons, Flanellen enz. Vesten, Dameskousen, Heerensokken; IJzersterke schoolkousen, Handschoenen, Damesboezelaars, Huishoudschorten enz. Dames- en Heeren Mode-artikelen, Jongensblouses, Heerendassen, Fronts, Overhemden enz. enz. Zeer lage prijzen. Ruime keuze. PETROLEUM-LAMPEN, zoowel met koord- plat- rond- Duplex, Gloeilicht, Universal en Lampe-Belge-Branders, uitmuntende in qualiteit en zeer lage prijzen. Voor H.H. Winkeliers extra voordeelige condities. WINKELLAMPEN SCHEEPS-LAMPEN. NACHT-LAMPEN, WAND-LAMPEN, DESSERT-LAMPEN, VOET-LAMPEN, RING-LAMPEN, LOOP-LAMPEN, SCHERM-LAMPEN, VAAS-LAMPEN, HANGLAMPEN, KATROL-LAMPEN, GANG-LAMPEN, LAMPEN-KAPPEN, LAMPEN-GLAZEN, LAMPEN-HOEDJES, LAMPEN-TULPEN, LAMPEN-PIT, LAMPEN-SCHOORSTEENTJES, DWALM-SCIIALEN, GASKOMMEM, Dubbelsterke GASGLAZEN en Beste Fransche NACHTPITJES. Hand- 4 Stormlantaarns, Liehtbrenkers 4 Kapsebalen, nnz. enz. Verkoophuis op den Hof te Amersfoort. Oudste rijwielhandel alhier. "^6 Grootste en meest geschikte wielrijsehool. Opruiming tegen spotprijs der nog voorradige RIJWIELEN. Groote sorteering Onderdeelen. Reparatie-inrichting, Langestraat B 13, Amersfoort. Amersfoort. Aan de Amersfoorlscbe pro cessie naar Kevelaar bebbeu deze week onge veer 1200 pelgrims deelgenomen. Op de paardenmarkt waren aangevoerd 220 paarden, 20 billen eu 70 veulens. Men besteedde voor paarden van f80 tot f400, hitten van f60 tot f 140, veulens van 180 lot 1200. Weinig handel eu geen buitenlandsche koop lieden aanwezig. Naar wjj vernemen is in de afdeeling tapijten op de Parjjscbe tentoonstelling, de Amersfoortsche tapjjtfabriek met een zilveren medaille bekroond. (aftredende leden) en J. Hamdorff met W. Pendelaar. De gemeeulerekening over 1899 wordt aan geboden met benoeming van de h.ta. Hamdorff en W. Pandolaar tot leden der commissie van onderzoek. De bekende railing van gronden met de bb. Hamdorff en Stark en verlegging van een ge deelte weg aan de Naarderstraal wordt aan genomen. Aan de Wed. H. Wiegers, alhier, is ten laste van den Staat, toegekend een jauljjksch pensioen van (276. Vremeeuie ouesu Geboren Maria Richarda, d. van E. Hiihorst en E. Bosboom. OndertrouwdP. C. Mejjer en L. Floor. Overleden i A. Plekkepoel, 25 jr. A. Vos- kujjl, 81 j., echtg. van G. Westermeijer. G. van den Berg Jeths, 6 mnd. H. Ploeg, 9 mnd. J. H. Dinklage, 6 mnd. Gemeente Hoogland. Jannetje, d. van Dirk Catoen en Steven i Ham. Corni Jacob Voorburg eo Geertje Voskuilen. Hen drikus, z. van Hendrikus Ossendrijver en Dirkje van de Lodjjk. Gerrit, z. van Rjjk Voskui len en Gjjsbertje Botterblom. Alberta Wil. belmina, d. van Hendrikus Zwanenburg en Gerritje Blank. HUISHOUDSTER. Men vraagt voor eene zeer fatsoenlijke Katholieke burgerweduwc zonder kinde ren, van ongeveer 50-jariger leeftijd, eene betrekking als HUISHOTTDBTEB. om de taak der huisvrouw over te nemen of te deelen. Brieven met voorwaarden worden franco ingewacht onder letter H, bureau van „De Eembode."

De Eembode | 1900 | | pagina 4