Dames- en Kinderhoeden, Vlugge jongens Afslag Cokes. Crediet-Fereenigiug Ned. Staatsloterij. OPRUIMING LAUHENS J. LUYCX, Ziet de étalage. Tit kennismaking. Hof, A. Stöcker, Amersfoort, Het Engelsche orgaan Daily Graphic ziet in de vertraging, welke er thans weer ontstaan is, een feit van weinig beteeke- nis, en geeft eenige verklaringen hiervan. „Het groote gevaar in de Chineesche kwestie," zegt het blad, „lag niet daarin, dat de Mogendheden er niet in zonden slagen in het Rijk van het Midden een normalen staat van zaken te herstellen, maar wel daarin, dal zij met elkaar aan hel kibbelen zouden raken. Uil gevaar is afgewend, en de tegenwoordige samen werking tusschen de Mogendheden mag beschouwd worden als een verblijdend voorteeken." Naar verluidt heeft de Keizerin van China toegestemd in de volgende vredes voorwaarden Een spoedige terugkeer van den Keizer naar Peking, de betaling van schadevergoeding van een milliard francs, machtiging voor elk gezantschap om eene wacht van 2000 man Ie heb ben en benoeming van consuls der Mogendheden in elke provincie. In Engeland heerscht een ge drukte stemming nu de jobstijdingen uit Zuid-Afrika weder inkomen. Uit Londen wordt reeds gemeld, dat van den dankdienst in St. Paul's, ter ge legenheid van lord Roberts terugkeer, is afgezien, daar men in de hoogste kringen van meening is, dat rnet het oog op de jongste belangrijke tegensla gen, een algerncene dankdienst even misplaatst zou zijn als de ontworpen lijkdienst voor de te Peking vermoorde personen zou geweest zijn. De Koningin gaf bevel een legerorder uit te vaardigen, om de Yeomanry, de Volunteers en de Kolonialen te danken voor de in Zuid-Afrika en elders bewe zen diensten, en waarin het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de mannen, die nog dienst doen buitenslands, hun beste krachten zullen blijven geven, om het geregelde leger te helpen. Lord Salisbury voerde Dinsdag het woord in een vergadering van de Con servatieve Unie in het Hotel Metropole, en zeide, dat hij sprak op een oogenblik, waarop er eenige ongerustheid heerscht, zonder dat men nauwkeurig weet, wat er heeft plaats gehad. De roem van het Rijk, zeide hij, hangt af van den uitslag der groote onderneming, waarin wij be trokken zijn; wij moeten geen moeite ontzien, nu het geldt den roem en de handhaving van het Rijk. Dat het handhaven van den roem vau het Rijk in deze niet gemakkelijk gaat, bewijst een Reuterbericht, hetwelk melding maakt van toenemende roerig heid der Boeren, en mededeelt, dat Kitchener aan het Britsche Departement van Oorlog dringend om meer bereden manschappen heeft gevraagd, en men in verband daarmede heeft besloten, alle beschikbare bereden infanterie en cava lerie naar Zuid-Afrika te zenden, zoo dra de gelegenheid daartoe bestaal. Dientengevolge zal de werving voor „Imperial-Yeomanry" worden heropend. En een telegram uit Kaapstad, datum 18 dezer, meldt niets minder dan de tijding, dat een troep van 70.» Boeren Zaterdagavond over de Oranjerivier trok en in de Kaapkolonie viel nabij Aliwal North, en Knapdaal, ten noorden van Alberljunction, bereikte. De Boeren stie ten op een afdeeling bereden Kaapsche scherpschutters en Brabants ruiters, die met verlies terugtrokken. De toestand in het Noorden van de Kaapkolonie, aldus wordt uit Kaapstad onder datum 20 dezer gemeld, wordl ernstiger. Naar schatting zijn tweeduizend Boeren over de Oranjerivier de Kolonie binnengevallen. Hoewel men geen onge rustheid koestert over den einduitslag, bestaat er ernstige vrees voor aansluiting van Afrikaner vrienden bij de Boeren en voor uitbreiding van den opstand. Het gebrek aan geoefende bereden troepen wordt zwaar gevoeld. Zij die de toestanden in de kolonie zeer goed kennen, wijzen op de noodzakelijkheid om alle beschikbare bereden troepen naar Zuid-Afrika te zenden. binnenland. b is reeds gelood eo de tnaap ei en prinsessen van Waldeck, zusters van de Koningin-moeder. De hoofdbesturen van de drie R. K. Onderwijzersbonden in de bisdommen 's-Bosch, Roermond en Breda, hebben aan de R. K. leien van de Eerste en Tweede Kamer een verzoekschrift ge richt, waarin wordt aangedrongen op medewerking aan de totstandkoming van een bevredigende regeling der jaarwed den van de onderwijzers. Naar wordt vernomen, is in eene Dinsdagavond te Amsterdam gehouden vergadering van het comité van de gouden koets de officieele mcdedeeling gedaan, dat Hare Majesteit met Haar bruidegom daarin te 's-Gravonhage zal rijden naar 't stadhuis en kerk. op den de vorige vergadering h commissie van Toezie Zeer waarschijnlijk zal hjj legen »,a, zijne heirekking hier kunnen ni Nijkork In ile raadszitting van Johannes Joseph Tommei, 9 jr. Alida Vorst. 18 j., ongeh. - Melis Versloeg, 2 m. - T.nn» Wijnands. SS d. Cornelia Josephs Maris Sloetzer, ij. Biaal Berghuizen, 68 j., ecbtj. van E. Slikvoorl. Willem Musman. 78 Jr echtg. van H. 6. Brasz. -- Hendrik Cornelii van Boeijen, 3 m.— Jacobus Johannes Peenuo. 20 j., ongeh. Gerardus van Empelen, 11 ro, Gemeente Stoutenburg. Gebohex Hendriks Aljjda, d. van Franci-cm Middelman en Filipje Vaarkamp. Gemeente Leusden. OxnsBTnouwnJacobns Cornells Poslma eg Everlje Knjjl. Gemeente Baarn. Gebobzs: Johanna, d. van T Slein en j. en°G. Ras. Ber'nardus Johannes, z. van'.V Onder de gekroonde hoofden en vorstelijke personen, die bij gelegenheid van het huwelijk van de Koningin te 's-Gravenhage worden verwacht, worden genoemd de koning en de koningin van W'urtemberg, grootvorst Wladimir van Rusland, de groothertog van Oldenburg merlje twee lachende gezichten. Doch de vreug- maakte. Daar stond in het smalle woonvertrek een tafel, inel geschenken rijkelijk beladen; deetralender morgenzon verguldden het kerst boompje van den armen knaap, dat nn met lichten versierd, als een lachende lenle de koude armoedige kamer hinoeogluurde. Er was meer vrengde op den Kerstmorgen in dil sobe re verblijf der weduwe, dan in geheel Frank fort in alle huizen te zamen. En wilt ge weten hoe het verder is gegaan De r - 1 nooit verlateD. En gn diens naam weten, slaat dan de Duitscue geschiedenis open, want ook daarin wordt zijn naam genoemd. Het is dezelfde, die immer bereid was, le helpen,die als dichter machtig in de snaren sloeg om de verharde harten tot mild dadigheid te bewegenhet is dezeltue, die van Ondcrgeteekende beveelt zich beleefd aan tot het vervaardigen van Dames- en Kindercostuums, als ook alle voorkomende ondergoederen worden netjes en accuraat afgewerkt. Aanbevelend, M van der Straten. HAVIK 24. Per 32 K. O 70 cent. Per gemeten H. L. 90 Franco huis. Petroleum 40 eent per 5 Liter. W. BINNEVELD, Elleboogsteeg. Amsterdam. CORRESPONDENTSCHAP te Amers foort H. J. CH.OOCKEWIT, kassier, n effecten, Langeslraat Bij Jos. J. van Lindeht te Cuyk zijn verschenen Gemoedelijke Praatjes over de Huishouding. Een Boekje voor Gehuwden en Gemoedelijke Praatjes over de Opvoeding. Een Boekje voor Ouders. Prjjs van elk deeltje, resp. 112 en 96 bladz, 8o post, 25 cent, franco per post 30 cenlbij 13/12 en. van elk 22'/. cent en bij 26/24 ex. van elk 20 cent. In fraai linnen stempelband 25 cent per deellje Beide werkjes van den bekenden ver dienstelijke schrijver, den Z.E. Pastoor Vrancken (Broeder Pacilirus), geschreven in gemoedelijken, cigenaardigen, humoris- tisch-emsligen tranf, zijn voor Christelijke Ouders ware schatkamers. In elk Kalho- liek gezin verdienen zij eene eereplants. Deze boekjes zijn mede zeer geschikt voor winteravondlectuur. Bij alle boekbandelaren ligt ter inzage de le aflevering van Het Katholieke Stuiversmagazijn prijs 65 Ct. per 3 maanden, franco per post 80 Ct. Ztj bevat ONDER. BOEREKVLAG door Eonive Stratenns. - Wee» geluk- Hg. Dit het leven. Het geheim van den kapitein. Het dertien aan tafel. Grootmoeders Kerstfeest. DE VLOEK VAN HET GOUO door Gelrins. - Hoeders voorbeeld. Anecdoten. - Gedachten Nuttige wenken Raadsels, em Al de S3 jaargangen zfjn totaal uitverkocht, dit spreekt voor het bloeiende van zijn inhoud P STOKVIS-WATERREUS, Uitgever 's-Bosch. Te koop gevraagd een gebruikt doch in goeden staat zijnd Handwagentje of BakkerBkarretje. Brieven onder lett. N. E. bureau dezer 1 Courant. kunnen direct geplaatst worden ter Stoom drukker ij van A. -T MICHIELSEN, Breede- Btraat, hoek Hellingbrug. om in dit vak te worden opgeleid. Aan het kantoor van den Collecteur, HAVIK 20, te Amersfoort, zijn voor de aanstaandetrekkiugloten verkrijgbaar. Kandelaars in Brandstoffen, berichten hunnen geachlcn begunstigers dat zij ruim voorzien zijn van prima kwaliteit grove steenkolen (bijna zonder aanslag) per Hectoliter f 1.15. Grove en gebroken Belgische GASCOKES. Antliracit en Briquetten tegen concurrBerende prijzen. Voor liefdadige doeleinden vermindering van prijs. Huishoudster. Men vraagt voor eene zeer fatsoenlijke Katholieke burgerweduwe, zonder kinde ren, van ongeveer 50-jarigen leeftijd, eene betrekking als III INIIOIUKTKK om de taak der huisvrouw over te nemen of Ie deelen. Brieven met voorwaarden worden franco ingewacht onder letter H. bureau van „De Eembode". van alle voorhanden zijnde tegen veel verminderde prijzen. LANGESTHAAT 20 Ten kantore van HAMERS O', te Amersfoort, Koningstraat bij hbt plantsoen, D 35, wordt gezorgd voor het aankoopen en verkoopeii van Effecten, de uitbetaling van Coupons, het aan nemen en uitsreven van celden in prolongatie enz. Cadeau. Cadeau. Van Korffs overheerlijke Cacao g'ef ik met de as. feesten, St Nicolaas. Kerstmis en Nieuwjaar, bij iedere heele bus f 1.60 of 2 halve van f 1.70 of busjes A f 1.80 of 3 flacons Fosco van f 1.65 een Bjn pDreeleinen choooladekop en schotel eadean, bovendien is op ieder bus nog een fijne tablet zoete chocolade gelegd. Men profiteere dus van deze voordeelige aanbieding. 40Cr Beste St Nicolaas 25 cent, en nieuwe Gember 30 cent 't pond. Extra fijne roode Bessenwijn 35, witte 40 en Bessensap 18 cent per flesch. icrelarie Omtrent de gnnning wordt nader beslist. Onze stadgenoot jbr.J. A. Sandberg, vc heen volontair ter Gemeente-si Baarn, is thans werkzaam gesteld secretarie van Hoogland. De plaatselijke commissie te Amersloort in zake bet Nationaal geschenk aan H. M. de Koningin der Nederlanden verzoekt allen, die nog een bjjdrage wenschen te geven, hiervan te doen blijken bü den Penningmeester, den heer E. L. H. van Lanschot Hubrecht, vóór 31 December a. 3. De jacht op klein wild worüt n Dec. a. s. gesloten. Bussnm. Op de vergadering, 15 D in het café Delta gebonden, ter bespreking onderlinge Veeverzekering, werd door de derheid besloten, daar deze opkomst t bad kunnen zijn, een tweede bijeenkomst houden op beden Zaterdagavond 22 Dec. pre< drjjker Gertrudis Willemina Cornelia Henrielte. d. van H. T. Eijsvoge! en J. M. Dupont. Dina, d. van R. de Ruiter en W. de Wgs. - Wilhel- mina Alida, d. van P. Mertz en A. de Roojj. Hendrika, d. van A. van Doornik en A. van der Geld. -- Jan, z. van J. van Plateringen en E. Klok. - Geraid. z. van H. de Winter en C. van Pluren. Klaasje Johanna, d. van P. Timmerman en G le Kolve. - Maria Hen drika Johanna, d. van J. P. A. Holmann eo G. Eibers. Gerarda Johanna, d. van A. Sleaking en J. Peterse. Wilbelmina Gerrit- dina, d. van J. H. Aaraen en G. G. van den Berg. woond door den noogtreooren neer Graaf F. D. SCH1MMELPENNINCK nabij de Koppelpoort te Amersfoort, publiek verkoopen: Ongeveer 200 perceelen Houtgewassen, bestaande in STAANDE- en GEVELDE BOOMEN, TAKKENBOSSEN, RIJS HOUT, PALEN, VREDINGHOUT enz. Betaaldag 24 Juni 1901. Breeder bij biljetten.

De Eembode | 1900 | | pagina 4