Paui heeft «edert geruimen tijd geregeld zjjn gewone audiënties gehouden. Gis teren heeft hij nog een honderd vreem delingen ontvangen en hun zijn Pause lijken zegen geschonken." Geheel buiten verwachting heeft de Bel gische Kamer vrij rustig hare werkzaam heden hervat. Het eerst kwam de militaire quaestie aan de orde, maar dit ontwerp liep vlot van stapel. De regeering stelt voor uitbreiding van het vrijwilligerstel- sel en vermindering van diensttijd, doch verlangt, hetzelfde getal soldaten in de kazerne als voorheen. Naar men stel lig vermoedt zal de rechterzijde hierin met de regeering inedegaan. De herziening van het reglement der Kamer zal van de zjjde der socialisten een krachtige bestrijding ondergaan. Het doel dezer herziening is dan ook geen ander dan don moedwil der socialisten een weinig te temperen, want, tooneelen die zij in de laatste jaren in de Kamer ten beste gaven, waren soms allerschan delijkst. De heer Beernaert stelt daarom voor hel reglement zoo te herzien, dat den president de macht gegeven wordt, een wanorde-stichter eenvoudig aan de deur te laten zetten. In de laatste dagen liepen er geruch ten, dat de nieuwe president der Ver- cenigde ataten geneigd was zijn tus- schenkomst te verleenen ten behoeve der Boeren in Zuid-A frika. De correspondent der New-York He rald. te Washington meldt echter over de geruchten van een mogelijke tus- schenkomst, die de Vercenïgde Staten op de een of andere wijze ten behoeve der Boeren zou verleenen, dat in goed ingelichte kringen wordt gezegd, dal president Roosevelt geheel instemt met Mac Kinley's politiek ten aanzien van alle zaken, die met den Zuid-Afrikaan- schen oorlog in verband staan, en dat voorzoover men weel geen der ambte naren uit 's presidents naaste omgeving reden heeft te gelooven, dat de presi dent ook in het minst van houding zal veranderen. Ook berichtte de correspondent, dal geen Europeesche mogendheid eenige verloogen richtte tot de Vereenigdc Sta ten over een tusschenkomst. De berichten der laatste dagen van Kitchener over de krijgsbedrijven in Zuid-Afrika kunnen we thans veilig laten rusten, want even als altijd onbetrouw baar, geven ze thans zoo duidelijk spo ren van onder het snoeimes te zijn door gegaan, dat ze eigenlijk tusschen de regels door moeten gelezen worden, en dan schijnt het den Engelschen nog maar niet voor den wind to gaan. De tucht en heldenmoed laat bij de En- gelsche troepen zeker al heel wat te wenschen over. De Daily Chronicle neemt een brief op van een jong officier in Zuid-Afrika, waarin deze het schandelijke gedrag van de nieuwe yeomen, die gedeeltelijk door Kitchener als volkomen onbruikbaar zijn teruggezonden, beschrijft. De yeomen wierpon op groote.schaal hun geweren en schietvoorraad weg, waarvan een massa is buitgemaakt door de Boeren. Etteljjke officieren weigerden straat wegen langs te trokken, waar een ont moeting met de Boeren te duchten was. Zoo ziet men, dat de «chrik voor de Boeren bij de dappere Engelschen er diep ingeslagen zit I President Kruger moet een rapport ont vangen hebben van den waarnemenden president Schalk Burger, gedateerd van 23 Sept. De laatste zegt hierin, dat het grootste deel der Kaapkolonie in open lijken opstand is. De heer Schalk Burger voegt hieraan toe, dat meer dan 15.001) Afrikaanders gedurende de laatste drie maanden, door de Boeren zijn gewapend en dal hun aantal nog dagelijks toeneemt. De stand van zaken is zeer gunstig. De groote werkstaking, waarmede de mijnwerkers in Frankrijk dreigden, is voor 't oogenblik uitgesteld, maar het ministerie-Waldeck-Roucseau zal daarmede wel niet heel gerustgesteld zijn. Het uitstel dezer werkstaking vindt haar aanleiding in het feit, dat de Fran- sche Kamer Dinsdag met 321 tegen 254 stemmen de onmiddellijke behandeling verworpen heeft van een voorstel, in gediend door den afgevaardigde, oud mijnwerker Basly. Deze wilde de Kamer winnen voor de invoering van den wel- telijken achturigen arbeidsdag, de vast stelling van een minimum-loon en pen- sionneering van 2 francs per dag na 25 jarigen arbeid. Na de verwerping van de behande ling van hel voorstel-Basly, werd de Regeering heftig aangevallen door den socialist Viviani, die het vooral op mi nister Millerand voorzien had. Reeds het vorige jaar, zoo sprak Viviani, deed de minister aan de mijnwerkers van het Noorden plechtige beloften en reeds in Mei beloofde de minister-president middelen te zullen beramen, om de door hen verlangde hervormingen tot stand te brengen. En tot heden is daarvan niets gekomen. Viviani's rede werd door de Mélinis- ten en de geheele rechterzijde luide toegejuicht. BINNENLAND. Te Arnhem is Zaterdagnacht ten half twee jhr. mr. Leo van Nispen op 62 jarigen ouderdom overleden. Jhr. mr. L. C. C- O. M. van Nispen was in Sept. 1887 door de Prov. Staten van Utrecht gekozen tol lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal Ier vervanging van jhr. Huydecoper van Maarsseveen en sedert telkens her kozen. Omtrent den verdienstelijken man deelt de jV. Arnh. Cl. nog het volgen de mede Den 19 December 1839 te Zevenaar geboren, studeerde jhr. Van Nispen te Leiden om zich na zijn promotie als advocaat te Arnhem le vestigen. Latei- werd hij, toen de Staten van Utrecht „om" waren, tot lid van de Eerste Kamer voor dat gewest gekozen. In zijn laatste levensjaren oefende hij geen praclijk inecr uit als advocaat. Arnhem verliest voel, zeer veel in jhr. mr. Leo van Nispen, want hij deed veel wel in onze stad en was veler raads man. Lang heeft hij geleden, het vorig jaar onderging hij een operatie, die, hoewel niet geheel naar wensch geslaagd, toch herstel scheen te brengen. Een dezen zomer gevatte koude deed de kwaal evenwel opnieuw terugkomen en sleeple den man, die nog veel voor Arnhem had kunnen doen, ten grave. Dinsdag jl. ii hel lijk bijgezet in den familiegrafkelder le Zevenaar. Nog vóór de begrafenis van jhr. van Nispen wist liet Centrum te be richten, dat tot diens opvolger als lid der Eerste Kamer voor Utrecht werd genoemd de heer mr. A. H. M. van Berckol te Njjinegen, oud-lid der Twee de Kamer. De Stichtsche C't., hel orgaan van het anli-rev. Kamerlid De Waal Male- fijt, betoogt de wcnschelijkheid van een onderzoek naar de werking der wet op den leerplicht. De Kath, School bevatte reeds voor veertien dagen het bericht, dat een commissie zou worden gevormd uiteen inspecteur, twee districts- en vier arr.- schoolopzioners, ten einde de noodige wijzigingen le overwegen. Omtront den gezondheidstoestand van mgr. Tarnassi verneemt men uit de beste bron, dal Z.Exc., die van zijne ernstige ziekte reeds "geheel "hersteld scheen, wederom is ingestort en dal, ofschoon opnieuw eenige beterschap le constatceren valt, de toestand van den internuntius toch nog steeds 'zorgelijk wordt geacht. Plaaiselijko Berichten. Amersfoort. Bij de gehouden her stemming voor een lid voor de Provin ciale Stalen in bel kiesdistrict Amers foort is gekozen de heer J. Bolk met 1097 stemmen. Op den heer L. Onvlee werden 1036 stemmen uitgebracht. Ziedaar de uitslag van een slembus- strijd, die heel anders had kunnen zijn, als het Bestuur dor Cenlr.-Anti-rev. kiesvcrceniging niet moedwillig in die richting gedreven had. Of al lijdig ge waarschuwd word, dat een nederlaag de anti-liberale partij in uitzicht werd gesteld, wanneer hardnekkig werd vastgehouden aan een eandidatuur, waar mede geen succes te behalen viel, men in er eenvoudig geen nota van. Ook derliug overleg bleef ten eenenmalc buiten gesloten. De uitslag der eerste stemming gaf reeds veel te denken en verwekte dan een rechtmatige vreeze bij het be stuur der Centrale Anti-rev. kiesveree- nigiog, hetwelk, na die stemming, steun vroeg aan het Bestuur der R. K. Cen trale Kiesverecniging. Laatstgenoemd Bestuur, dat bij de eerste stemming besloten had de keuze vrij te laten van der beide Anti-rev. candidaten, kon zich in dit geval niet onthouden, hoewel te voorzien was dal de uitvoering van zijne aanbeveling op vele moeilijk heden zou stuiten. i zoo is het dan ook geschied, dat de Anti-rev. candidaat niet gekozen werd, maar de slotsom is, dat het Bestuur der Centrale Anti-rev. Kiesver ecniging van deze stembus-nederlaag de volle verantwoordelijkheid te dragen heeft. Niar aanleiding »»n do uitroeiing iu deo R. K. Volksbond schrjjll men ons. Wanneer men gaarne kermis viert en dozo bezoekt, moet men thuis komende kunaeo zeg gen, ik heb op die kermis genoten. Weina ia den R. K. Volksbond werd Woensdag 33 Oct. een uitvoering gegeven voor de leden met hun ne dames en iDtroJucées en die daar zijn ge weest, hebben bepaald pleizier gehad. Grappige en lollige stokjes, echte kermismoppen we daar vertoond en gelukkig heelt men ku zeggen dat daar is kermis gehouden op vrooljjke en gepaste wjjze. Zeker is zulks boog le waardeeren, vooral ten opzichte van jonge li' a, daar zoo menigmaal in andere gelege: I. op do kermis niet zoo heel onschuldig pi -wordt goinaakl. Onzen harteljjken brengen wjj aan het bestuur en aan de tooneelrce- eenigiog voor dezen oprecht geooogoljjken avond en wjj hopoo op een volgend jaar dat he stuur van den R. K, Volksbond niet 46n meer dergelijke avonden in de kermisweek te genieten zal geven. Bjj de ten overslaan van notaris Joh. Knoppers gebonden verknoping gold de land- bouwerswnning mot srhterhnis aan de Achter straat le Wondenberg, groot 10 Areo, f 3360 en een perceel weiland, aan den Molenweg al daar eo groot 51.50 Aren, 11510. Bjj do ten Raadhuize gelioudea aanbeste- weg en de Pantenburgerlaao eo een gedeel'e van deo Ouden Vlasnkkerweg tosschen de Kor te Bergstraat en de Wilhelminastreat is inge schreven door B. van Hulst, te Amsterdam, voor t 4094 C. Spoon Az, le Baarn, voor 14693J, vun den Berg, te Amersfoort voor I 4O40i Wassiok, voor f5369Th. W. Bonte, voor f 4183.80; C. de Loos, te Amsterdam, voor f 4500W. van denderen, te Amersfoort, voor f 4096. Ajo dea lieer J. tao den Berg werd als minsten inschrijver het werk gegund. Zaterdag werd door notaris Vos in hel hótel „de Zwaan" alhier, public n Boerss 1. et ruis, verhuurd aan rnej. wed. J, M. Boode, roor f 375 's jaare, ingezet door den heer J. G. van der Geest voor I 26ÏO: 2. een pakhuis, ir J. T. v heer D. de door den heer 1). de Graal, voor I 840, welke perceelen in massa werden toegewezen aan dep heer L. Muller, voor de som van f 6600. Daarna werd door dionzcifden notnris publiek verkocht voor ,len heer Koipmejjcr eec burger woning, gelegen aan den Noorderslraatweg, voor I 900. - Door de hoeren Van Achterberg en Van 'l HofT, bouwondernemers alhier, is au eenige msterdamrclie heeren oen groot p»rcecl bouw- rrein vorkoch', aan de Hendrik van Vianden- raat, nnh|j het landgoed Beekestem. Zijn wjj goed ingelicht, dan zullen binnen- pig tjjdelijk is henonnd de heer H. Klerk, le Oudkoop, volontair ter genteeote-secrelarie lleiloo, Burgemeester en Wolhouders van Amers- irt, doen te welendat op Donderdag, den 21 November 1901, des voormiddag» te 10 ten rnudhuizo do uitbetaling zal plaats heb- van: 6 obligation der geldleeniog, d.d. 30 Augustus 1889. 2 Ohligaliüo der geldleening, d. 8 Februari 1893. 1 Obligatie der geldleening d. 13 October 1896. 4 Obligaties der geld- ening, d.d. 9 Februari 1897. 3 Obligator, der •Idleeniog, dd. 15 Maart 1898. 10 Obligation der geldleening, d.d. 6 Juni 1899. Allosbaar op 31 December 1901. - ZntermidJag overleed alhier de HeerG.J. boron van llardenbroek van Ainmorstol, oud- gemeestor van Leusden en Stoutenburg en I-lid van den gemeenteraad alhier, in den leeltjjj van ruim 68 jaren. larou Van llardenbroek was sedert jaren Eetti, Reken eo aankleve van dien, en be stuurslid vau de afdeeliog Amersfoort d.rNed. Heidemaatschappij. stoffelijk ovorsohol is Itjigezel in deo familie-gralkelder te Noorlangbroek, Vergadering van don raad der Gemeente Amersfoort op Woensdag 30 Oelobe- 1901, des imiddags ton oen ure. Punten van behandeling: 1. Voorstel tot goedkeuriug van den gewy- gden dag voor de wekelyksclic iergadering in het Dagoljjksch Bestuur. 2. Id. tot bepaling van lictlydvik, waarvoor de lüdeljjke leeraar M. O. F. L. Bergusius is Ontwerp contract betreffende liet hebben van gasbuizen onder sjioortvegen. Vooistel tot benaming van wegen. van Curatoren van liet Gymnasium (vacature Ds. I». P. M. Graswinkel). 6. Vooralel tol verhooging van de toelage a den concierge van hol Raadhuis met f 50. 7. Advies betreffende hot request vao den immissaris van Politie omtrent verhooging 8. Voorstel tot toekenning eener persoonlijke toelage van f200 aan den inspecteur van poli tie S. Posthuma. 9. Request der vrjjwilligo Brandweer om verhooging van subsidie met advies lot ver hooging met I tOO. 10. Request van den opzichter der gemeente werken P. van dea Hooff om verboogiog vso traktement, met advies tot toekenning eener verhooging van f300. lichter dor gcraeeole-eigcndomiiieo en werken op een jaarwedde van 1800 eo verleeniog van dcD titel vun ten opzichter aan P. van den Hooff. 12. Request der voroenigiog lot bevorderieg van hel Vreemdelingen-verkeer, mót advies 13. Ontwerp - besluit tol heffing van 50"/, in hel jaar 1903. 14. Bcgrooliog der dd. schutterij voor liet jaar 1903. 15. ld van bet BurgorlUk Armbesluur met ontwerp besluit tol toekenning van subsidie. 16. Id van het Burgerweeshuis. 17. ld der g»meente met toelichting, rappor ten der atdcelingen, memorie tan antwoord eo nota van wijzigingen. 18. Reqnest van P. H. van Haselon tot over name van een weg verbindende de Hendrik van Viandenstrant mol de negen op bet land goed Boekosteio, met advies. 19. Request vau H. Kroes en Th. A, Kinl lot overname van een weg verbindende ,de groote Koppel" langs de Beek mbt de Schim- melpenninckstrval met advies. Burn. Maandagmiddag jl. conlereerden ten gemeentehuize de heeren deskundigen met de gascommissie en hel college van Burgemeester en Wethouders over bel door heo uitgebracht verslag over de overname der concessie van de lennootschsp .de Baarnvcbe gasta- In herinnering wordt gebracht, dat deze con cessie afloopt in September 1907 en dat de maatschappij een alkoopsom heeft bedongen van f 65000, waaronder begrepen ia de fabriek Rekent men dal deze alkoop doorgaat met 1 Januari 1902, dan koopt do gemceote zes jaren der concessie nl. Wanneer nu dezelfde winst gemaakt worjt ais de maatschappij, wel ke ruen veilig op f 7000 per jaar mig stelleo, oen, gebouwen en verdere tuebehooren te staan voordeel de zaak der gasverlichting in de hand te hebben en kin men overgaan tot eene zoo noodige uitbreiding der fabriek, waardoor men rlaogl en ook hel muntgasmete Verplaatst met iogaog vao 16 November a.a. de klerk der posteijjen en lelegraphiu van de le klasse J. 11, En-kelens van hel Post- en Telegraafkantoor le Bokstel naar dat leHarder- ir ak Zaterdag- >n landbouwer half uur t(jds Eemnea. Een felle brat morgen 11. uit ten huize va T. Üoslrum. In minder duo De oorzavk wordt toegeschreven aan liet uit braden van spek of vet, waarbij de vlam inde pao sloeg. De brandweer was spoedig ter plaatse en trad Hink op. Aan Itsar is het le danken, dat schuur en hooiberg, in da onmiddeilyte nabijheid van liet brandende perceel staande, behouden zjju gebleven. Huis en inboedel waren inboedel van IJ. Kroeskamp, die een deel van dit huis bewoonde en op enkel huisraad na, alles verloor. Zaterdag 19 October werd door eenige heeren, die danrloo door Hare Majesteit Konin gin Emma waren uitgenoodigd, een groote drijf jacht gehouden op de Bultendjjker jachtvelden. Er werden ongeveer 80 stuks wild geschoteo, Het herhalingsonderwjji zal voor de jon gens op do openbare school gegeven worden gedurende de 4 wintermaanden des avonds van Donderdag en Vrijdag. Aan de meisjes eiken nsdag en Donderdag van hall twee tot vjjf tr des namiddags. Teo huize van den kastelein I. Eek in I Keikstraat le Eeninevliuilen werd Maandag- end eene algemrenc vergadering gehouden van de leden der aldoeling Ecmnes van dep Nod. Boerenbond. Druk werd van gedachten den coöperatie.en aankoop van lijnkoeken voor den aanstaanden wint'-r. Er waren vier aanbiedingen ingekomen, Alge- neen werd besloten om met do Gooisoho Veo- :uekeDfabriok te controcleoreu. wanneer de lerste bezending van 5000 koeken aan de ge leide eischen voldeden. Hilversum, io de Eniinaitraat rood üon- lerdag de lieer L in matigen dral in zijn auto 'Oorby een met een piard bespannen rijtuig -an den heer B. Reeds was de auto 80 M.ver n de richting van den Ulrechlschen weg, toen iet paard op hol sloeg, de auto achterop snel le en lot tweemaal toe daar achterop poogde o springenDoor deze vijandige capriolen iwani het ten laatslo terecht io het hel voor le woning vau den heer v. R. in genoemde Iraat en verwonde zich daarby zoo erostig, dat iet waarschijniyk'zal moeten worden afgemaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet voor- Op de Woensdag gehouden veemarkt wa- n aangevuurd 207 kooien, 69 keuen en 4 brammen. Er was tamcljjk veel handel eo menig beestje werd voor een flinken prys van de hand gedaan. Dinsdag werd alhier door een groot aan tal heeren en dames de aangekondigde collecte gehouden voor da Boerenvrouwen co kinderen in de concentratiekampen in Zuid-Afrika, wel ke de belangrijke som van f 1276opbracht. De commissie, die hiertoe hel iuilistief nam, mag met voldoening op baar pogeo terugzien. Laren. Do eorclcden cn donateurs van do B. K. Werklieden-Vorwmiging ,St. Jozcl" mochten 1. 1. Dinsdagavond weder het voor- recht hebben een uitvoering bij te wonen van de Tooiieelaldeeling dier Voreoniging. Opgevoord werden Hot drama „Do Gift menger" in 5 bedrijven, twee muzikale voordrachtou genaamd „Professor Mljmpits met wonderkindorou" en „Hot muzikale Klaverblad," on het bljjspol „Do Honderd duizend uit de loterij". Zooals w'u van do spelers gewoon zijn is weer bot bcsto beenljo voor gozot, dank zij de ijvcriga studio, door de lesten gomaakt. Allen waron goed rolvast on het publiek amu seerde zich goed. Do hoofdrollen in hot treur spel waren aan goede handen toevertrouwd, en wior vertegenwoordigers wij vroeger reeds met succes zagen optreden. Zoo ook nu. Op een enkelo uitzondering na, bleek, dat in do andere stukjes ook goede cn bekende krachten aan het werk waren, en ieders bij val Inoogstten, bewijze het applaus. Allen hebben een gonoegelijken avond doorgebracht en roepen zeker de tooneel- geestelijk w.icviu uui voreeniging, maakte van de pauze gebruik de talrfjko aanwezigen op de hoogte te stellen van de financiën, en het Bestuur. Met genoegen constateerde ZEerw. de oprichting van een leesbibliotheek en een batig saldo van het Zlekonfonds van f 198 Door vereende krachten, men ziet het, kan veel worden_tot eland gebracht. Putten. Nonnetje van D., die Maandag met den locaallrein van Njjkerk kwam en te Diermen wilde uitslappez. had de onvoorzichtigheid dit te doen, toen de trein reeds weer io beweging was. Ze bezeerde zich zoo ernstig, dat ze oaar de wooing van G. v. W. moest worden overge bracht eo tbaos niet loopen kan. Ze vertoeft nog by v. W. Zeist. By de gehouden veiling door notaris de pryz-n besteed. Dubbele wooing n. d, Ja gerlaan voor f 4370, gekocht door gehr. Pjjper; dubbele woning aan dn Krugerlaan voor 12735, gekocht door v. d. Mast; perceel Kerk weg, hoek Maaritsstraat.gckochl door A. Klomp voor I 1525. Maandag werd alhier in een eikenboscli aan den Utrechlschen straatweg een min ge vonden, die hljjkcn gaf van krankzinnigheid, tiy werd door de politie per brancard naar het bureau vervoerd eo is aldaar, na verwar ming en liet gebruik vin voedsel, spoedig weder bygekomen, waarna hjj, nadat men liern vso de ontbrekende kleediog bad voorzien, zjjn weg Drankmisbruik bleek oorzaak van 's mins Kerknienwa. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht hoeft benoemd tol kapelsan le Zwolle (H. Mi chael) den welnerw. lieer Z. A. V. M. vao bilzhujjzen, tot kapelaan le SteenivijkerwoMc den weleerw. heer T. Th. Aodriesson, tol assis tent le Reokuin den weleerw, heer S. de Lange, tol assistent te Oosterhout don weleerw, heer C. Th. B. Terborst en tot kapelaan te Actile- veld den weleerw. heer S. J. Brenuiakmejj.T. Gemengde berichten. - Woensdag morj terUam nog in den ti lerwyl deze reeds ic De rykavoidwachter in de gemeente 't Bild (Fr.) heeft opnieuw 40 dagvaardingen uitgereik aan ouders wegens overtreding van de Leer plichtwei, waaronder een aantal wegen» over treding hy herhaling gepleegd, De oorzaak grootendeels, dat de ouders do verdiensten deze kinderen niet kunnon missen of dal ze hei thuis houden om kleinere broertjes c i passen iseljjk irk te land zjjn om te werken. Eenige dagen geledon weigerde de water leiding ia de Bleekerstraal en omstreken le opgebroken om de buizen te onderzoeken. Spoedig vond men do oorzaak der verstoppiog, liet was een ledige wüofiesoh. Men veronderstelt, dat bij het leggeu der buizen jenever uit genoemde llesch werd gebruikt itucii daar dit was verboden, deze hy de on verwachte komst van don opzichter in de huis werd geborgen en daarin au vele jaren is ge- aan beeft gedacht. De bej sarde A. v. d. Min Idaarderadeel, deed een wandeling door de weide van den veehouder B., waarin eenigo runderen graasden. Onverwachts kwam een van die dieren op hem af en wierp hem mei de horens op den grond. Toen de oude man zich opgericht bad, kwiti het dier nogmaals op hem af, doch werd loeo Joor hem by den kop gegrepen, waarbjj eene worsteling ontstond en do man om hulp riep. De burgemeester en gemeente-secretaris, die de angslkreten boorden, snelden toe, maar durlden bet woedende dier niet aan. Gelukkig kwamen nog twee personen toesnellen en au waren zy mot hun vieren by machte den ver schrikten v. d. M. uil zyn neteligen toestand te bevryden; waarna liet rund zich naar do andere runderen begal, die op eonigen alsttnd gravsdeo. Wonder boven wonder dat v. d. M. er nog vry goed is afgekomen. Hetzelfde rund heelt ook reeds do dienstmeid van den veehouder B- al eens over hel land geworpen. De Duitsche postmeester-generaal Von Stephan was eens met den spoortrein uil Ko ningsbergen vertrokken, om eenige dagen op do jacht te gaan. Te Dirschau, eene stad dicht by de plaats zyoer bestemming, stapte hy aan het station al en Lep het telegraafkantoor in, om zyne vrouw le Beityn zyoe veilige aankomst te bo- richten, De telegrafist herkende zyn chet dade lijk en schreef gedienstig het bericht voor hem op. Opeens begon de Morae-telegraaf, die alleen voor dienatlclegrammen gebruikt wordt te wer ken en Stephao «pitste zyn ooren, want uit hel getik herkende hy zyn eigen naam. Een blik op het gelast van doo klerk, die nu doods bleek werd, liewoog'hem verder te ooderxoeken, wal dit telegram behelsde, co toeu hst getik had opgehouden, nam hy bet lint en las als volgt „Pasop. Stephen is ergens op de lQn. Hy zal zyn neus wel overal insteken." De postmeester-generaal glimlachte sarcas tisch, trad naar den klerk toe cn seinde terug Te laat. lly beefl zjjn neus hier al inge stoken. Stephan. Op een 50-tal na, die nog te Potsdam vertoeven, zyn byna alle paarden ven den Duilschen keizer, ruim 300, noar de nieuw gebouwde st illen op ds Schloesplatz te Berlyo, aan de oevers van de Sprao, overgebracht.

De Eembode | 1901 | | pagina 2