Stoel, verklaarde de minister, .en maatregel rechtvaardigen. je Senaat verwierp daarna het t «iel van Clemenceau met 18f regen 82 stemmen. In Duitschland is Zondag een sterke aardbeving waargenomen. In den och tend zijn in den Pfalz, in de dorpen Wörth, Kandel, Hagenbach, Keuburg, Jockgrim en Rhemzabern, geweldige hevige schok ken gevoeld. De aardbeving was ver gezeld van een aanhoudend onderaardsch gerommel. In de woningen vielen meubels om, werden keukengerief en pollenwerk naar omlaag geworpen en vensters ver brijzeld. In de dorpen liep de verschrikte bevolking schreeuwend de slraat op. Ook te Karlsruhe werd, om 6 ure 's morgens, een zeer hevige schok waargenomen. Ten 2 ure 's namiddags werd een minder hevige schok gevoeld. De minister voor Ierland, de heer Wyndham. verraste Woensdag het Engel- sclie Lagerhuis met de indiening van bet ontwerp van de lersche Landwet. Het wetsontwerp bepaalt, dat aan de pachters voorschotten in geld kunnen worden verstrekt ten einde hen instaat te stellen hunne pachthoeven te koopen. Om de benoodigde gelden te bekomen, zal eene leening worden aangegaan onder den naam ,2s pets, gegarandeerde leening, niet aflosbaar: binnen 30jaar." De leening zal worden gegarandeerd door de jaarlijksche stortingen uit de rijksschatkist ten behoeve van het lersche landfonds, De minister betwijfelde ol meer dan honderd millioen pond sterling noodig zou zijn. Gedurende de eerste driejaren zullen slechts vyf millioen per jaar v een uitgegeven. Tevens wordt een vrjje gift beschikbaar gesteld van twaalf millioen pond. De voor deze gift benoodigde gel den zullen worden verkregen door ver hooging van de te leenen soin met een jaarljjksch bedrag van ten hoogste 390 000. pd.st. Voorzieningen zijn getrof fen voor de terugbetaling van de voor schotten door de pachters in termijnen. De heer Wyndham zeide ten slotte, dat de Regeering ten volle doordrongen is van de groote beteekenis van dezen maatregel, die ongeëvenaard is en waar toe de gelegenheid wellicht nooit terug keert. De sociale verzoening in Ierland kan echter slechts worden verkregen door de oplossing van het landvraagstuk. De lersche leider John Redmond wilde geen definitieve meening over de voor stellen uitspreken, maar erkende, dat de Regeering inderdaad de oplossing van het landvraagstuk wil. De leider der oppositie, sir Henry Campbell Bar.nerman, wees er op dat de flnancieele voorstellen nauwkeurig onderzocht dienen te worden in de verdere behandeling. Het wetsontwerp werd daarna voor de eerste maul gelezen- Uit Rome wordt gemeld, dat 's Pau sen gezondheid wel is waar beter is, dan in de eerste dagen van Maart, maar kjj vereischt toch nog vele zorgen. Onge lukkig houdt Leo XIII niet veel van de voorzorgsmaatregelen, welke men hem aanraadt te nemen. Hjj is altijd min of meer in strijd met de voorschriften zijner doctoren. Zijne omgeving maakt zich hierover nog al ongeruit, van meening zijnde, dat een grijsaard van 93 jaar ten slotte toch niet het weerstandsver mogen heeft van een jonkman, Maar 't is ve.geefsche moeite dit tegen den Paus te zeggen. De Romeinsche correspondent van den Patriate schrijft, dat de Paus de leiders van hel .Werk der Congressen" uitgenoodigd heeft, den 15en April a.s. te Rome te komen, om met Z. H. te beraadslagen over de verdere ontwikke ling dezer nieuwe organisatie. De H. Vader toont zich zeer tevreden over de werkzaamheid, die de leiders aan den dag leggeD. De conlerenties door de jonge garden gehouden, werpen de beste vruch ten af. Op verlangen van den Paus heb ben de bisschoppen de een na den ander besloten, op de seminaries ook onderwijs te geven in de sociale vraagslukken. ,Wij wenschen," zei de Paus tot een aartsbisschop, „dat dit in alle seminaries geschiede." Men verzekert, dat de Paus dit onderis ijs ook in de seminaries van andere landen wil invoeren. BlNi\ENLANl>. Bij kon. besluit is eene staatscom missie ingesteld lot het voorbereiden van voorstellen aan de regeering tot reorganisatie van het lagere, middelbare en hoogere onderwijs, voor zoover deze b>r*a ZOOG te hebben geweend," Hel kundige huid werd bet mee getoerd. Een snede, ,lk geoof, del bet gelakt le." Een (onderling geeoel »«o blijdschap vervulde hem. toen hjj die woorden •prak. H(| wisl niet, wil hem overkwim. •Irenge zorg, bel gezicbl zou dio behouden ego. Le peli3nt werd weggebracht, zij boople, al zag zg ook oog niets, op beretel. (Wordt vtrvolfd.) tol eene betere ineenschakeling van de onderscheidene deelen van hel onder wijs noodig zal blijken, met bepaling, dat hel door haar daaromtrent uit te bren gen verslag zal vergezeld gaan van een beredeneerd voorstel, bevattende de uit werking van hare denkbeelden in den vorm van wet. Deze commissie zal vergaderen te Amsterdam. Tot leden dezer commissie zijn o. a. benoemd prof. J. V. de Groot O. P. en dr. W. H. Nolens. De Tweede Kamer komt Dinsdag 31 Maart a.s. des voormiddags 11 uur in openbare zitting bijeen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een welsontwerp, strekkende dat de ingeljjfden bij de militie te land van de lichtingen 1901 en 1900, die ingevolge de bepaling van de Militiewet krachtens kon. besluit van 5 Februari jl. onder de wapenen zijn geroepen, ond'r de wapenen blijven zoolang zulks raadzaam geacht wordt. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. De «cie nuttige bindwerken werd alsnog behaald door de Jongedame» M. E, A. van Steyn en K Stmon». - Ter Dinsdagavond gehouden Jaarver gadering van de hier ter stede sedert 1898 beslaande .Vereenlglng tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer* waren alccbt» 6 Bestuurs- en evenveel gewone leden op gegaan. Nadat de notulen der vorige vergadering, op 24 April 1902 gehouden, waren gelezen en onder dankbetuiging vastgesteld, word het Jaarverslag gelezen waarin o. a. word gememoreerd, dat de vcreenigtng het eerst de plannen voor een nieuwe Zwem- en Badinrichting aanhangig (naakte, dat de vor- eenigtng toetrad tot den Natlonalen bond, en een zilveren medaille uitloofde voor den zoo welgeslaagden etalage-wedstrijd van de .Handel en Nijverheid* en een paar zwanen ton geschenke gaf aan de Gemeente Amen- Do vereentging telt thans 109 leden, ,94 begunstigers, 1 donateur en 1 cerelid. Haar voordeellg saldo bodraagi bijna 1800. waar van echter rond f200 moet afgenomen wegens kosten van de plannnen voor de Zwem- en Badinrichting. Het Jaarverslag, dat zeer ruim in druk zal worden verspreid, werd onder dankbe tuiging aan den Secretaris gearresteerd en hierna de Penningmeester onder dankzegging gedechargeerd. Hierna werden als Bestuurslid herkozen 3 beeren C. B. Kok en M. W.F. J, do Jong i gekozen lu do vacature-Schulman de heer H, E. van Sweden Sr. Vervolgens werd meegedeeld, dat, nu alle pogingen zijn mislukt om hier een Zwem en Badinrichting te stichten welke voldoet aan de elschen des tijds, omdat slechts ruim f5000 van do benoodigde f18 000 Inkwam, de commissie haar mandaat 16 Maarl heeft Na lange discussie, van welke do hoofd zaken zullen worden weergegeven als de tijden gnnstiger zijn, deelde de Voorzitter, nu ruggespraak, mede, dat .Vreemdelingen verkeer" in plaats van de commissie de zaak weer ter hand zal nemen en, In overleg met andore vcreenigingen hier ter slede en met particulieren, de plannen zal trachten tot ulivoerint te brengen. Hierna werd de vergadering gesloten, Bij de Donderdag ten Roadhutxe ge houden aanbesteding van het uitbaggeren de binnengrachten volgens oude-, en do huren volgens gewijzigde voorwnar- werd Ingeschreven als volgt: A.Schim- te Amersfoort, voor f 1785J. Leen heer Cz.. te Heinenoord, f1749; en C.Leenheer, aldaar f 1C93. Het werk werd den minsten inschrijver opgedragen. Voor lint vernienwen van den kademuur in den Grooten Koppel werd Ingeschreven door C. fluitenberg, voor f28 000; J. van den Berg 126 790; A. Mlchels f26 237A. Herder te Utrecht, en N. Bolk. te Zwolle, f25 340 G. Wassink f24 980; P. W. Dijker, Utrecht, <24 944; F. H. de Vries, to Gro ningen, f24886; K. J. Looyen, te's-Gravon- hage, f23 900; A. van der Meyden te Har dingsveld, f23 540; F, Evbers, te Apeldoorn, f20 590; Th. W. Bonte 120 350; S. Schoon- boom. te Voorburg, f19 980; en J. van Har pen, te Amersloort. f18 926. De gunning Is ln beraad gehouden. Op ioilialiel van de hoeren J. Nelkeof, J. ren Dnoro, S. J. Deelman en F. Huiler had JO dezer in ,Do Keizerskroon" bier een verga ring plaeti ran molenaar» uit Amersfoort en natreken. De heer Nelkcns leidde do rorgade- ring en toonde de aanwezigen het nat aan ran in rereenigiog ter behartiging bnooer belan- lo, om door aamennerkiog meer eenheid lot «ud te brengen in de prjjzen ran maalloon, iz. Eeo der aanwezigen besprak met een en- •I woord tiet coOperetief iokoopeo. Tot de oprichting eeoer rereenigiog werd na inige diecoaeie besloten. In de aerarhillende Beatnura toocliêe werden g'koien de beeren: J. Nefkens, Amersfoort, Voorzitter; S. J. Deelman, Secretaris; ej F. Huider, Barnereld, Psooingaieester. Aio de halfrasteopiardenmarkt waren jL Haasdeg aangeroerd 330 paaiden, 60 aeulena en 76 hitteo. Bjj levandigen handel en aanwezig heid ook ran vreemde kooplieden, besteedde f190 Burgemee-ter en Wethouder» ran Amers foort, breogeo Ier kennis ran belanghebbenden, dat heden '23 Haart) ia raalgealeld en ran den 24 Haart tol en met 21 April a.e. ter Secretarie roer eeo iedor ter visie zal liggen en in drnk legen betaling der kosten verkrijgbaar ie de KIEZERSLIJST voor XS03 1904 Een ieder bevoegd tot en met 16 April a. e bjj het Gemeentebestuur verbete ring van die lijst te vragen op onge- eegeld papier kraobteae art 50 der gemelde wet, op grond, dat bij srioh of een ander ln etrfid met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet be hoorlek voorkomt. De ingezetenen worden oadrokkeljjk gewezen opdewensoheljjkheid, zich ter Secretarie 'e komeo vergewissen of ij) op de Keizer-ljjat zjjn geplaatst, daar, mocht dit verzuimd zijn, alsdan herstel nog mogelijk ia door middel van reclame. Tevens liggen ter Secretarie de alphabetieche o de ef- iltjaf (Qn gebri gevoerden, ter lezing. De oienwe vastgest-lde Kieiereljjat telt thans 1973 namen, tegen 1790 ten vorigen jare. aan beroep voor de Ongevallenwet ijjn Iragengeen werkgeler» ale lid ot eraangeod liden als lid- werkman Jan in Brink, hontbvwerkerals plaatwer- J lid- werkman J. A Verhaar, metaalbe- gea, welke drie ol miuder tot bewonio «t»mde vertrekken bevatten, onverschillig of de woning np zich zeil een gebouw vormt of van een geboow deel uitmaakt, aan de verplich ting om, ter Secretarie) aangifte te doen bjj het bestuur der geineeote, waarin de woning la gelegen van: ti. ligging, zoo mogeiyk met aanduiding van woning zich bevindt. c. het aantal vertrekkeo der woning. d. het aantal der bewoners met vermeldiog Onder verhuurder worden verstaan de perso nen. die hetzij voor zlchielve, hetzij in eeoige hoedanigheid eene woning schriftelijk ol mon- De aangifte moet geschieden op ter Secretarie kosteloos te verkrijgen formulieren, t-rwijl geen andere dan dete mogen gebezigd worden. Voor iedere woning behoort een afzonderlijk formulier te worden ingevuld. De aangifte moet geschieden vóór dezz aden KEI, terwijl de vei huurders verder verplicht zijn, telkens wanneer do woning door een niea- wen huurder betrokken wordi, nieuwe opgave als boven bedoeld te doen binnen eene maand na dit betrekken, tenzij de nieuwe huurder de bewoning inmiddels reeds heelt gestaakt. Zij die Inter ala verhuurder optreden, moeten aan gifte doen binnen twee maanden, nadat de wo ning ia betrokken. Hjj, die uiel Ol behoorlijk voldoet ean een der bovengenoemde verplichtingeo, wordt ge straft met een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden (art, 39 der Woningwet) Soest. Aan den rjjkeveldwacliler W. van Ameroogen, alhier, en den jachlopzienner J. J. Njjeboer, te Socaterberg, is toegekend de rang van brigadier-titulair. Door den Hoogen Raad is naar bet Ge rechtshof le 'a-Gravenhage verwezen de zaak van den koopman in deze gemeeenle, die door maal gepleegd. In strijd met de wet was recht gedaan op de verklaring van een scholier bene den de 16 jaar. Laren. Op de jongst gehouden vergadering van den Boerenbond werd besloten we erom steun te vorleenen om de kalvereomarkt le Hilversum lot bloei te brengen. Alle aanwezigen keurden het bealllit goed om den eersten Donderdag in Mei zooveel mogeljjk kalveren aan le voeren. M-n Ujjlelde niet of de slagers uit den omlrek zouden dit besluit toejuichec, omdat zg dan de kalveren op de markt kunnen koopen en niet behoeven rond te gaan. Ook de omliggende plaatsen lullen ongetwijfeld hieraan meedoeo. In de Zondag jl. gehouden vergadering van het Losse arbeidersgilde zette de voor zitter hei nol van den Gooischen Bood breed voerig uiteen en wees daarbjj op de oogemoli- veerde spoorwegstaking, waario een waarschu wing ligt tegen sociaal-democralen en -nar- chisten, die Staat en maatschappij omver willen werpen. Hjj ried daarom de aanwezigen aan op hunne hoede te zjjo. Daarna ging men over tot bet verkiezen tan een bealuuralld van den Gooischen Bond. Het meerderheid van aiemmeo werd de voorzitter, de beer S. v. d, Briok, ge'ozeo, die deze be noeming aannam onder dankz-ggiog voor het vertrouwen, dat men in hem etelde, Volgens meededeeliog zal de eerste vergade ring van den Chriatel|jkea Bood met Paachen te Hilveraum gehouden worden. Dat onze gemcento nog steeds groote aantrekkelijkheid bezit, wordt thans opnieuw bewezen, doordat men ook op Steenbergen, bet fraaie punt vso Laren, met den bouw eeoer villa is aeogevaogen. Zonder twijfel zal dit roorbeeld daar narolgiog vinJen. Baarn. Eeo geval is hier voorgekomen, dat levendige deelneming verwekt. Eene moeder san kinderen, waarvan bet jongste nog maar vier maanden is, is tengevolge van bloedver giftiging overleden. Meo ken zich geraedeljjk tellen, welk een verliaadit voor haar zwaar beproatden echtgenoot la. Naar men onz mededeelt, bestaat het plan om alhier eene R. K. Werkliedenvereni ging op te richten, lot hel bereiken van welk doel bereids stappen zijn gedaan, die onge- Lwjjfeld tol het gewensebte resultaat zulleo leiden. Btznaiun. Naar men one meededeelt, beslaat bg de Naaivereeoigiog St. Maria alhier hel plan een kookcursus op te richten, welke zal gebon den worden in het gebouw der R. K. Werklie- vereeoiging. Bg 't j.l. Maandag le Utrecht gehouden examen Nuttige Handwerken slaagde o. m. mej. W. H. van Ophoven alhier. Maandsgavood ia het Triduum, gehouden io de R. K. kerk alhier voor de leden der R. K. Werkliedenvereniging, met plechtig Io' eo den lotzaogTe Deum gesloten. Eenuaee. Aanstaanden Maandag des voor middags om ell uur zal in de openbare school alhier gelegenheid gegeven worden tot kos- Donderdag 26 Maart werd door notaris S. Cambier van Nooten in het Roode Krnis te Eemnesbinnen een huis met erl en grond geveild ten verzoeke van den heer van der Waaidt, tor grootte van 11 A. 70 cA. Het werd verkocht voor de som van f1585 aan den heer K. Bangerd te Eemnes binnen. Maandag a.s. dea voormiddags 11 nur zal In de openbare school te Eemnes builen gelegenheid gegeven worden tot koalelooze Hunting. Maandag werd ten huize van den Secre taris van den Ned. Boerenbond eene verga dering gehouden van ecnige leden, die tot coöperatieven aankoop ven eene dorsebma- chine haddeu besloten. Eeu concept regie ment werd vastgesteld, dat as. Maandag aan de goedkeuring der leden zal worden onderworpen. Maandagmorgen werd onder presidium van den burgemeester eene vergadering van den gemeenteraad gehouden. De voorzitter deed mededeeling van ingezonden stukken, le dat Gedeputeerde Staten de volgende stukken goedgekeurd, hadden teruggezonden a. Het Raadsbesluit tot wijziging der be- grooling voor deu dienst 1902. b. Een Raads besluit van dienzellden datum, waarbij Bur gemeester en Wethouders gemachtigd wor den tot hot aangaan eener geldleening om te voorzien in de tijdelijke behoefte aan kas geld gedurende de eerste maanden van het jaar. 2e dat op don 30en Jan. II. b(j den ge meente-ontvanger de kas en boeken zijn na gezien, waarbij nlles in orde is bevonden. Voorts werden met algemeene stemmen vast gesteld le Een paar Conceptbesluiten tot het doen van af en overschrijving op ver schillende posten der begrooting van uitga ven over den dienst 1902 ie. Het kohier van don hooldelijken omslag en dat der belasting op de henden beide over 1903. Het verslag over den toestand der gemeente over 1902 werd den Raad aangeboden. Daarna werd besloten de verhuring der landerijen van de gemeente te doen houden op Donderdag 9 April a s. op dezelfde voorwaarden alB in 1902. Daarna werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Hilversum. Bg de Woensdag plaats gehad hebbende aanbesteding van een (nuragemaga- zjjn en woning aan den Liebergerweg, voor re kening van deo heer J. A. van Dongen, door den architect J. Hnizmga, waren de inschrij vingen als volgt: J. Oovtveen, Amsterdam 19500Diepcobroek id., 8122; B. A. van Rhjjo, alhier, 8180; N, Jongerden, id., I. 8097; R. Mouw, id., f 8050; Gebr. Vleugel, id., f 7750; P. Zwaag, id., I 7630; C, Glazenmaker, id., f 76C0; J. R. Boonacker id., f 7542; A. Klaver, id„ f7500; Hesselingeo, Buseum, t 7091. Het werk is nog niet gegund. Op de Woensdag gehouden koeien- en paardenmarkt waren aangevoerd 118 koeien, handel werden toch nog hooge prjjzea besteed. Het vorig jaar bedroeg hel aantal aangevoer de koeien 218, dat der paarden 20; dit ver- ■chil vindt waarschijnlijk zjjo oorzaak in het samenvallen van de markt met den Katholieken Dinsdagavond, omstreeks half negen ont stond brand in de loods van de cartonoagefa- den Hooge Liarderweg, in welke loods veel oud papier ia geborgen. Door de spoedige bulp v. o de omwonenden, was men het vuur weldra meesier, zoodat de brandweer niet gealarmeerd behoefde te worden. - Het elijarige Jansje van Rijn, woneo de Honiogstraat alhier, bad Zondag onder bel talud langa de Gooische vaart, waarbij 'B een ernstige hoofdwonde bekwam. Eeo in de nabij heid liggende schipper droeg hel kind in zjjae schuit, waar de inmiddels ontboden art», de heer Peters, spoedig de eersle geneeskundige hulp verleende Het kind kon dearnt naar huis gaan. waar het lot oog toe onder dokters ban- BTijkerk. De door Bnrgemeester eo Wethou der! deler gemeente voorloopig vastgestelde- kiezerslijst voor 1903/1901 bevat 1013 namen, t.w. 1013 Tweede-Kamerkiezera, 1011 Pruïinei- ale-Statenkiezera en 994 Gemeenteraadskiezers. Dinsdagavond jl. werd de Algemeene Ver gadering gebonden van de Onderlinge Brand waarborg Haalecbappjj „Njjkerk". Uil de Beetaarsmededeeliogen bleek, dat op it oogeoblik reeds 25 verzekeringen loopende zijn voor risico der Maatschappij voor een lo- bedrag van f47.210, terwgl het aantal aan- eu tot verzekering beloopt 133 voor een waarde van 1789.070, Het Bestuur bestaat uit zeven leden. Voorzitter ia de heer I'. H. de Vroom, Vice-Voorzitter de heer E. v. d. Pol Jbzn. De Boantieêle Commis sie is gevormd door de beeren A Heiting eo J. B. Bredewold eo de Commissie voor Verze keringen door de beeren J. J.'ScbQaeler, A. v. Dijkhuizen Jr. en A. v. Ramshorit, terwjjl het Bestaar ter zjjde wordt gestaan doo. den heer A, J. Alfriok ala taxateur. AU Commissie vin Controle werden benoemd de beeren C. C. Callenbacb C.Cx,. G. J. Koel man en He. Soapper. Putten. In den nacht van Haandag op Diosdag is io Krachligbuizeo afgebrand het huis bewoocd door S. Doppenberg. Door den bevigen wind aangewakkerd, kon meo alleen Q 60 3 g< i. Oorzaak onbekend. Bg de Woensdag gehouden aanbe steding van het boawen van een Post- eo Telegraafkantoor alhier, zjjo de oavolgeode inschrijvingen ingekomen J. W. Mattbgs Utrecht 20175Wed. R, van Beek, alhier 115690W. Pasman, alhier f15544; H. Scbuilemaker, albler f14695; J. v. d. Geest, alhier 114600C. Kok, Harderwgk f 14600; B. Smiok, Harderwgk (14500; W. Wildeman, Ermelo f14500; J. Kok. Harder wgk 114490C J. Gaasbeek, alhier f 14300 R. v d. Berg, alhier 114150; J. v. d. Berg, Ermelo f 14055W. Zwak, Erinelo, 1 13758. Gooniog aangehouden. De jl. Dinsdag vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente bevat 742 namen. Van dit aao- tal kiezers zjjo er 17 niet gerechtigd lot bet kiezen van leden voor den gemeenteraad. Apeldoorn. Alhier heelt op verzoek der slakende loodgieters de conferentie van de be- middeliogscommissie van patroons en werklieden pianist gehad. Nadat men aanvankelijk geneigd was eenigszios loe te geven, bleek Zaterdag avond, dat eeo patroon werd lastig gevallen en zelfs met een steeo geworpen door een onbekend persoon. Op een Maandagavond gehouden vergadering van patroons werd het besluit genomen Iliaos niet toe te geven, terwjjl de werkliedeo alsnog in de gelegenheid werden gesteld binnen 8 dogen voor het oode loon weder aan hel werk gaan. d leo worden ingenomen. De afd, Apeldoorn van den Bond van Orde lelt thans 42 leden. Van do aldeeliug der Vereeniging van Spoor- eu Tramweg- pereooneel hebben alle leden, op twee na, bedankt. Ede. Io de iaatsl gehouden raadsvergadering werd op eeo desbetreffend verzoek van de beeren Scbelzer, Heony c, e. té Geld. Veeoeodaal, voorloopig concessie verleeod voor den aanleg en exploitatie eener steeokoleogisfabriek aldaar. Wat de verlichtiogikwestie alhier aaogaal, werd door B. eo W. voorgesteld, tot I Juli a. s. gelegenheid te geven tol concessie-aanvragen, doch op voorstel van den beer Tulp, werd be sloten eerst te ondertoeken of eigen exploitatie oiet meer io bet belaog der gemeente zal tgo. Tol het dueo van onderzoek zollen B. en W, ter zjjde gestaan worden door twee raadsleden. De Bilt. Zoodagavond had een lietsrjjder op den straatweg het ongeluk om te vallen. Hel het hoofd kwam bg' op de slraat terecht en bleef bewusteloos liggen. Na ruim een half nar mei hem le zjjo bezig geweest, kwam hjj wat bjj. werd in eeo oniboden rijtuig gedragen en huiswaarts gebracht. Zeiat. Dinsdagavond had alhier in het gebouw ,de Vereeoiging" de aangekondigde vergadering plaats, uitgeschreven door het comité vsn verweer, aldeeling Uitrecht. Als spreker trad op de heer dr. H. Gorter, uit Bussum, die eeo leziog hield tegeu de aanne ming van de aanhangige wetsontwerpen. Nie mand maakte van de gelegenheid tot debat gebruik, waardoor de voorzitter maar lot de conclusie kwam, dat de geheele vergadering, circa 90 man bet met deo spreker eens was. Toen evenwel de bekende motie werd voor gesteld, werden de voorstanders daarvan ver zocht ban baad op te steken, en ongeveer 20 handen werden geteld, Dinsdagavond werd door den heer K. G. Pit per namens zijn principaal in 't hotel Willemee aanbesteding gehouden van den bouw eener villa in het Wilhelmina park alhier waarvan de uitslag is als volg'. Er werd ingeschreven door de h.b.: Gebr. Voermans. f 11050; G. Vermeer, f11200; A. van Krimpen, 111409; J. Vonk, 111466J. A. v. Nie en Zn. f 11537. Harderwijk. Evenals 't vorig jatr ia de heer H. Dalbniseo, ooderwjjzer alhier benoemd als deskundige bg de onderwijzers-examens te Arnhem en wel voor het vak Natuurkennis. Het de haringvangst ii het ln dezen tjjd al zeer treurig gesteld. Andere jaren werd voor de baring b. v. per tal 10 cent betaald, na geldt ze oog f250. Wet een bewijs, dat dit viscbje bijna niet wordt vernomeo, eo dat io een maand, waario de viaacher andere nog al hoopt op een rjjke vangel. Onze stadgenoot A. Mulder, die meer malen hulpdiensten aan bet postkantoor alhier verrichtte, is sinds eeoige dagen werkzaam ge weest aan het postkantoor to Amsterdam. Op de Woensdag alhier gehouden vee markt waren de prjjzen als volgtVette koeien f101 k 1119; kalikoeien 1130 k (160 guste- en melkkoeien f 105 h f 120pinken eo kalveren 137 k (58. BarnsTnld. De Heer H. Roskam Sr., ld Maandag bet ongeluk een ketel met kokend water over afin belde voeten te

De Eembode | 1903 | | pagina 2