Een Koffiehuis LANDBOUWZOUT ;is Afbraak, AFBRAAK SPARREPUNSEL, Dringende uitnoodiging. VERHURING. ERFHUIS. BALKEN eu PLANKEN, Een Winkelhuis Inboedel, w«d, u itiMedeeling r.n lagaiotnen Mokka, bot mluidt orde gau-ld de b*oo*mlnf ran wo wisgmeesier. Bjj herstemming werd benoemd B. Ooipuir mat 7 tegeo 4 etem- men, "olio op C. Hogereeo waren nilgebracht. Op tooratel ran Bnrg. en Weth. wordl baaloten da verordeningen op da heffiog an iovordertng Tan weegloon te doen af kondigen op S9 Januari 1904 en data in werking te doen treden I Febr. 1904. De Voort, doet namens Burg. en Welb. het voorstel een commieeie aan twee raadsleden te benoemen ten einde den Raad le dienen me! bericht en nud intake of de bij den heer Lang- mau in gebrnik qjnde lgobaao al ol niet ge- meentelgke erfpachlegrond ie. De Voort. tegt. dat Bnrg. en Weth. dit voor stel doen naar aanleiding van een vertoek van den heer Langman om het gebonwtje, op de ljjnbaan steunde, te mogen vergrooten voor bet plaatsen van een gasmotor. Doel vandatonder- toek ia om de teak voor beide partijen op een beteren grondslag te brengen. De Voort, ton dat ondersoek willen opdragen aan de heeren Harens en Weatra. De heer Westra tegt eene benoeming als lid dier commissie niet te knnneo accepteeren, met het oog op den aard tjjaer betrekking. Spr. ton een rechtskundig advies in die taak teel tniverder en duidelijker achten. Ook da heer Marcus is die meening toegedaan. Na nog eenige besprekingen tegt de beer Harens den Raad le willen dieoen van advies. Ingekomen ir oog van D. Boterenfcrood een vertoek om ontbelflog van ijjoeo aanslag in den Hoofdeljjken omslag wegens het 9 maanden afwetig ijjn uit de gemeente. Wordt overeenkomstig dat vertoek besloten. Da ponten der agenda algebandeld tjjnde en geen der heeren bet woord verlangende, alnit de Voort, de vergadering. De officier van getondbeid le klasse J. D. Eaderle, bier te lande met verlof, vertrekt 13 Februari a.s. per .Koning Willem 1" weer naar laaie. Harderwijk. Op de adhesie-ljjaten voor bet nienwe Drankwet-ontwerp door de Ontb. Ver. alhier aangeboden en deter dagen aan bet Hoold- Coraiié opgeiondeo, is door 867 ingetetenen geleekend. Er tal een kleine verbonwing van hel onde Klooster, Ibana dienende tot Rgkakleediug- msgaijjo, plaats hebbeo, ooi een aantal goederen, die tol dnsverre in het Centraal-Hagaijjn te Amsterdam werden bewaard, albier te kannen opbergen. Kerknieuws. Te Harmeien is 22 deter overleden de recreerw. heer I. T. Woeterman, pastoor Slechts drie jaren was de overlodene, in 1846 geboren en in 1870 tot priester gewijd i als pastoor aldaar werkzaam. BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort 'an 21 tot en met 27 Jannari 1904. GasoautHendrikns Albertns, t. van C. van Beek en A. H. Groot. Cstbarina Maria Aona, d. van F. H. Honbaer on J. C. T. van den Bocb. Loendert, t. van G. van Alpben en L. F. Boehnlzen. Johannes, t. van R. Veencn- daal en C. Footgo. Gerardus, a. van H. Halentgn en R. van de Pol. - Jobanoa Wilbel- mina, d. van H. de Wit en G. ven den Bon- geard. Geerlrnida Elisabeth, d. van W. Pot en G. van Empelen. Cornelia Agatha Geer lrnida, d. van W. H. Vink en J. H. deboen- makers. Harinnv, i. van C. de Rujjter en C. H. de Bie. Hendrik, a. ven H. van Surksnm en B. van den Brink. Hendrikna Gerardus, m. van G. van Lejjenborat en R. van Grol. Christina Alijda, d. vso J. C. Capello en A. den Eotiog. Maria, d. van J. Bouwmeester en A. Beek. OnnamtooirnG. A. ven Roogea en W. van Doorn. J. den Ondeo en J. Zweneobnrg. J. Hendriksen en H. A. R. vso der Hilst. H. van Keken en G. van Plnnren. P. H. Bronwer en A. van der Geld. L. J. Hemels en H. Kaspers. J. G. van der Linden en D. Heee ter. Gibdwd: J. Njjman en H. H. Helmerhoret. OvanuomStjjotje ven Appelen, 63 j. echtg. ven H. de Goede. - Johanna Maria Alfriok, 23 j. oogeb. Catharina Geertrnlda Dina Boa- hirt, 2 m. Gjjsbertos van Kenlen, 58 j. echtg. ven J. Hacbielee. Frederlk Kibbel, 68 j. echtg. van 1. Arler. Pctrna Hendrikns Koeleveld, 76 j. wedr. van A. Steenbeek. Akks vao der Werff, 26 j. oogeb. Gerardes Antonina Fran ciscan Wind, 1 m. Gemeente Leusden. Gdobcs: Janna, d. van Geuit Egdom en Gerritje Broekhniaen. Johannes, i. van Johan nes Smit en Jannetje Hiddelaar. Ososbtfoüwd Gredna Lieltiok met Cornelia Janaen, wed. ven Johannes v. Drie. Gshuwd Hermanns Voskollen met Gerrigje V. Beek. OvEitLsruiDirk Egdom, 68 j. oogeb. Jobanoa v. d. Pol, 65 j. wed. van Jobannee Theodorua Hendricna Beeking. Johannes Vrijboe), 70 j. ongeb. Lammerdina Dirkje Fliek, 11 m. Gemeente Stontenburg. OnzninoowDPeter v. Roomen met Jannetje Gemeente Hoogland Quoro Bartje, dr. van Wonter Heinlen en Pennetje Heloten. Onarraoown: Antonina Berg en Ggaberta Tolboom. Willem van Hiddelaar eo Hendriks van de Burgwal. Peter Reokaraen Htrie Steen- kemp. Otzblidd Aart Tgmense 67 j., echtg. van Grietje Hoefaloot. Gemeente Baarn. OnonisJacob, t. na W. Boterenbrood en H. van de Berg. Theodorua Johannes, I. van A, C. Bon wm eest er en R. C. Hartman. - Gerril, i. van M. Versteeg en G. van Steeg. Anthonia, dr. van J. vin Lensden en T. (koolveld. Getrouwd E. D. t. d. Sleesen en M. Poe. Ovausn; Jannetje Bouwmeester, 63 J., ren Q. Bronwer. Sart Carolina Strnmphler. 69 j. - AUdaBteshsar,42j.,«ht*. van J. H. Fakkeldij. Jacob, 2 d., t. van W KÏÏSSi""1--0-* Gemeente Laren. Gbtbouwd: Ch. Vermolen en M. Smit. - H. P. v. d, Kruis en M. A. van den Broemer. Gemeente Eemnes. Gbborin Maris Alidu, d. van B. Post en G. Koelink. Qbtkouwd Johannes Blom en Maria Helena Staal. Gemeente Naarden. Gaman: Tijmetj» Anna, dr. van N. van Doorn en G. Wiogmiok. OsoasraouwoJ. Vos eo H. Dekker. Ovsniaom: Jobsona Geertrni Hol, 68j., wed. van G. van Rlja. Gemeente Bussum. Graonra: Wilhelmas Everardas, t. van Th. de Poel en H. Hamers. Sophia Ettioa, dr. K. J. Hein eo G. N. Houtschild. Hendrik, i. van R. do Brain en R. Jaarame. Geer- truida Haria, dr. van A. H. Petera en B. G. Sleeking. Antbonina Jacobus, i. van A. Ebbe- laar eo M. J. Ernst. Anne Hsrius, z. van C. A, van dor Waal en E. Haas. - Will, - mijntje Hendrika. dr. van W. Krjjnen en N. E. Rcnea Titia Jacobs, dr. van G, Jonker eo J. K. OlthoCf Osdsrtrouwd t W. F. C. Langendorff en J. Heus. - T. de Jager eo K. de Wit. Getrouwd A. Smelok en W, H. ven de Poll, H. van Djjk eo E. Sleeking. Ovirlsdzn Haria Hendrika Rilhorat, 4 j. Gemeente Blarikum. Geboren Alida Gerarda, dr. van Adriaans van Meerwijk en Elisabeth van Thieneo. Overdeden Mijntje Vo», 77 j,, wed. van Jan Tabak. Gemeente Hilversum. GesorsH Petros Johannes Haria, z. van H. K. J, A. Thjjsseo eo H. M. H. II. Garrel». - Sophie, dr. vao G. A. Brander it Brandia en S. van den Arend. Geerlruida, dr. van E. vao der Wonde en S. B. van der Wel. Lammert, i. van R, Barlo en E. Overeem. Elsje, dr. van H. van den Hoek eo G. Wester- veld. - Johanna Haria Wilhelmina, dr. van J. van Eek en E, Blom, - Janos, dr. van J. de Hens en A. do Rniter, - Nelletje, dr. van W. J. Pel en W, J. Snel. Johan Herman, z. van P. L, Gielo en C. van Oojjen: Geurtje, dr. van W. Wallenburg en G. Twilhsar. Benjamin, z. van E, de Leenw en N. Vromen. Lambertna, z. van W. Dgkman en W. de Graaf. OfirzRTROuwoN. Does en H. J. G. Kamer. H. Sleking en G. A. Davelaar. A Bnrgering en C. Tabak. - J H. van der Linden en II. J. Fennis. - W. Veltmejjer en M. Ravel. - B. Raven en S. Marions. J. Voogel en W. Lavertu. P. T. Ge ,-ers en W. van de Peppel, Tb. H. Thoolen en J. W, H. van Hennes. N. Klink en A. A. J. Appelboom. Ovebleden Jannetje van Houtrgva, echtge. van B. J. van Leer, 70 j. Hendrik Cornelia van Kampen, 5 m. Veronica Heoderika van Dijk, 7 m. Sophia Maria Alpboagft de Brnijo, 11 m. - Maria Jobanoa van Wegen, In. - Francises Cornelia Hendrica de Rubier, 73 j. Antje Elieabetb Johanna Groen, 26 j. Gemeente Barneveld. Bevallen Wejjmtje van den Brink, geb, Bos, x. Gerritje vao den Brink, geb. san Nordeo, d. Neellje Klomp, geb. Bloemendal, d. leveoi. Willemtje van Beek, geb. van den Briok, z. - Hendrika Bnrgers, geb. van Dijk, Klaasje van den Pol, geb. van der Veer, Beertje Versteeg, geb. KoBter, z. Kornelisjc van 't Land, geb. van der Hoef, i. Ondiutrouwd David Bernardus Nieowalad en Frederika Grada van den Beid. Gerrit Bonw en Evertje van 't Land. Bartas Jansen en Derkje vao Stoeobeek. Gehuwd Hendrikns Scbul met Jacobs Blenke- •poor, Jao vao deo Brink met Gerritje Ror. Overleden Haria Frederique van de Lasr, 78 j„ wed. van David Brodie. - Wouter van Ede, 61 j., geb. met Grietje Vink. Gemeente Nijkerk. Geboren Aaltje, d. van Klaas van Soeren en Jaooetje Broekhuis, Jacotf, van Renger van de Bunt en Johanna Bronkborst. Aaltje, d, van Wichroan van 'l Haseveld en Maarlje van Hontfrans. - Gerrit, z. van Jao Hendrikven Onetereng en Willempje Vedder. Anna Cornelia, d. van Klaas Nieboer en Gerritje Visser, Aartje, d. van Jacobus van de Beek en Beertje Zeeboer. Bartbe, d. ven Jan Ham en Willempje van den Brink. Aalberl, t. van Evert van de Kamp en Cornelia Vedder. Overleden Jannetje Reiohold, ongeb. 73 j. Hendrik ven Dijkhuizen, gehuwd roet Evertje van Dealer 79 j. - Aartje van de Beek, 1 d. Gemeente Hoevelaken. Drankbestrijders Genootschap „HET KRUISVERBOND Den 2en Februari 'a avonds na bet Lof zal de Meria-Vereenigiog hare kerkelijke oefening mei installatie ven nieuwe leden honden ia de kerk ven deo H. Frenciscus Xnvtrius. Tronwe opkomst der leden wordt verwacht. Advertentiën. Heden overleed, na voor zien te zyn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer PetrasHeDdrikasKoeleveld, in den ouderdom van bijna 77 jaren. Zijne Kinderen, Bebdvvd- hnderbn en kleinkind. Amersfoort 24 Jan. 1904. lie Notaris i. N. J. TOS te Amersfoort, zal op Dinsdag 2 Februari 1904, des namiddags 9 uur aan de Groote Koppel te Amersfoort publiek om contant geld verkoopen: Eene groote partij alszware Richter, Masten van een Schuit, rroote Blokken, Planken, ver schillende Trappen, Tonnen, Zinken Pjjpen, Regenton, Pompstokken, Schop pen, Druiven, Gewichten, Jalousieên, Ijzerwerk, groote Slede, 8 vaatjes Pek, Zakken, Lantaarn, Lamp, Tuinstoelen en Tafel, Kruiwagen, Scherm eene party AFBRAAK en hetgeen verder te voor- schijn zal worden gebracht. 's Morgens vóór den verkoop te be zichtigen. De Notaris A. N. J. VOS te AMERSFOORT, zal op VRIJDAG 5 FEBRUARI 1904, des namiddags 1 uur, aan de Varkensmarkt te Amersfoort publiek om contant geld verkoopen Eene groote partij afkomstig van het hótel Schwemmer, als diverse soorten steenen, balken, palen, planken, ramen, deuren, kozijnen, luiken, brandhout en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 's Morgens vóór den verkoop te be zichtigen. De Notaris Johs. Knoppers Ie Amersfoort, zal op Vrijdag 5 Februari 1904 des voormiddags 11 uur precies, by het koffiehuis bewoond door den Heer B. J. Jen9 aan de Utrechtsche- straat te Amersfoort publiek ongeveer 20 's Morgens voor den verkoop te be zichtigen. Betaling kooppenningen op 1 October 1904, mits twee ten notaris bekende borgen stellende. De Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort zai op Vrijdag 5 Februari 1904, des voormiddags II uur, in bet koffiehuis „Har Valkje" aldaar, publiek verkoopen le. Voor de Gemeente Amerefoort, 26 perceelen Beiken- Uakhout, op de Leusderheide, den Amersfoort- schen berg en op het terrein van de oude Gasfabriek. 12 perceelen Beuke-, lepe-, Elke-, Linde- en Perebo omen, in het Plantsoen, aan den Hoogeweg, buiten de Koningspoort en op de bleek van Goldewyk langs hel Smaiie prd. Nadere inlichtingen by den Gemeente- opzichter, den heer P. VAN DEN HOOFF. Se. Voor H. KUIJER, 15 perceelen Slieten en Boonenstaken aan de Paulus Buijslaan te Amersfoort" 3e. Voor den Heer HEILIJGERS (om contant geld) kastanje, lepe-, eschdoorn- en vruchtboomen en de gebouwen voor AFBRAAK, alles aanwezig op het terrein der voor malige Zwem- cu Badinrichting buiten de Koningspoort te Amersfoort in 9 perceelen aanwijzing 's morgens voor den verkoop. Betaaldag kooppenningen 24 Juni 1904. A. PIJPERS, Schoorsteenveger en Rookverdrijver, Janstraat 9, AMERSFOORT, beveelt zich beleefd aan tot het ver richten van alle voorkomende werkzaam heden en metselwerk aan schoorsteenen, bet inzetten van nhbussen, ijzeren luikjes enz. Inlichtingen van Bouwkundigen voorhanden. Het bestuur der R. K. Kiesvereeniginp „RECHT EN ORDE" noodigt alle Katholieken die loonkiszar zjjn geweest of dit kunnen worden dringend uit zich te vervoegen op Zondag 7 Februari a.z., van des voormiddags half elf tot des namiddags half éón ten lokale aan de R. K. Jongensscholen, waar zy dan in de gelegenheid zullen worden gesteld zich zonder de geringste moeite de noodige inlichting en bijstand te verschaffen, om als kiezer ten Gemeentehuize in aanmeiking te komen. Zy, die als Hnur- of Wonlngklezerz zich wenschen aan te geven, worden beleefd verzocht, te zorgen, dat zü het wyknummer van huune woning en den naant en woonplaats van den eigenaar van het door hen bewoond perceel kunnen opgeven, omreden zulks bij de invulling van het biljet, tot aanvrage van het kiesrecht, moet vermeld worden. HET BESTUUR. Amersfoort, 28 Januari 1904. ■MF* Dijkgraaf en rioogheem- raden van den Bunschoter Veen- en Veldendijk zuilen op Do«- derdag 18 Februari 1904, 's voor middags lO nor in het Koffiehuis „HET VALKJE" te Amersfoort publiek verhuren: voor 2 jaren 1904 en 1905; DE DIJKEN, uitmuntende Wei- en Hooilanden en Uiterwaarden, aan het Hoogheemraadschap toebehoorende, ge legen in de gemeenten Bunschoten, Eemnes, Baarn en Hoogland, In 71 perceelen benevens het viachrecht in het geslagen wiel op de doorbraak van 1895 voor 1094 en 1905 en het jacht- recht op de bovenvermelde eigen dommen gedurende het jachtseizoen der jaren 1904 en 1905. In het breede omschreven op de aan plakbiljetten. Sommige peroeelen op do biljattsn mot oen toeken gemerkt, worden voor 4 Jaren verhuurd onder verpliohtlug van bemesting. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris van het Hoogheem raadschap te AmersfoortLangegracht 17. JOHS. KNOPPERS, Dijkgraaf. G. JANSSEN, Secretaris. De DeoFwaardee J. C. KLEBËR te Amersfoort is voornemens om op Vrijdag den 5den Februari 1904 des voormiddags ten ll'/a ure aan de Stoom- houtzaagmolen buiten de groote Koppel te Hoogland by Amersfoort, publiek om contant geld te verkoopen eene groote partij zware beslaande in Balken 40X30 cM.,in lengte tot 8.50 Meter, Eikenplaten in diverse lengten, Brugleggers, Brugdekplanken, bezaagd Eiken Ribhout, Greenen Balk- hout en Ribben in alle lengten. Voorts beste Greenenplaten zwaar 7 X 30 cM. geschikt voor Kruiplalen, Schuil ingpalen, Vloer-, Schutting- en Kapdelen, diverse zware stukken voor Stophout, Latten, Regels en eene groote partij Brandhout. Daags vóór den verkoop op de gewone uren te zien. DE NOTARIS A.N.J. VOS te Amersfoort, zal op Zaterdag 6 Februari 1904, des avonds 7 uur in het hótel ,de Vergulde Zwaan" aan de Utrechtschestraat aldaar publiek verkoopen: IN DE GEMEENTE AMERSFOORT. No. I. in de Haversleeg no. 2 nabij den Hof; groot 56 centiarenin eigen gebruik by den Heer J. Th. Massa. No. 2. in de Koningstraat no. 40 hoek Teut straat, groot 80 centiarenin eigen gebruik by de erven van de wed. F. Kroes. Aanvaarding by de betaling der koop penningen op 6 Mei 1904. Breeder bij biljuten. A f 1.30 per 60 Kilo. J. van Vollenhovan. DE NOTARIS C. A. VAN BLARICUM te Amersfoort is voornemens op Dinsdag 2 Februari 1904 (inplaats van 26 Januari 1904), des morgens ten 12 ure precies op de hofstede „BEEKHUIS" te Hamers- veld publiek te verkoopen 1 Gladtands zwart-bruin Merriepaard, 1 vyfjarige dito 1 tweejarig zwart dito, tweejarige hit of ponny, 2 kalfdragende vaarzen, Ulrechtsch of tent wagen, tilbury, 5 boerenwagens met zwaar beslag en lamoenen, 2 startkarren, 3 gierbakken, ploeg, span eggen, wan molen, snijmachine, kortkist, berghaaf met stoel, bergladder, kleine melkkarn, tonnen, voerbakken, rookverdryver, 1 en 2 spans paardentuigen, 14000 halve Kilo's best gewonnen hooi, 45 vim rogge en haver, eene party mest, balkslieten en palen, de AFBRAAK van eene SCHUUR, als planken, gebinten en balken en het geen verder te voorschyn zal worden gebracht. Daags te voren te zien. N.B. De Koopen tot en met f 10 be nevens de onkosten contantdaarboven op dag tot 1 JUNI 1904, mits solide, den notaris bekende borgen stellende. Breeder by Biljetten. De Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort, zal op Dinsdag 2 Februari 1904 des voormiddags 9 uur, ten huize van M. RAMSELAAR in „Het Vischje" buiten de Kleine Koppel te Amersfoort, publiek om contant geld verkoopen bestaande voornamelyk inKasten, Tafels, antieke Bybel, dito Kast en dito Schalen, 30 Stoelen, Klok, Fornuis, Kachels, Schilderijen, Spiegels, 5 Veeren Bedden met loebehooren, 5 Kapok Bedden, Le dikanten, Matrassen, Gordynen, Kleeden, Karpetten, Koffer, Kisten, Serviezen, Bierfleschjes, Bier- en andere Glazen, Karaffen, Muziekdoos, Toonbank, Glas-, Blik-, Tin- en Aardewerk. Voorts Hit en Hittenkar, 2 vette Varkens, Geit, Tuigen, Kruiwagens en heigeen verder te voorschyn zal worden gebracht. Ta bezichtigen daags vóór den ver koop van 2—5 uur. Zelf BakkenI EXTRA BESTE TARWEBLOEM 6 cent, bij 10 pond 55, per zak fö.40. GOEDE TARWEBLOEM 5 cenl, by 10 pond 471/«. per zak f4.60. PUIK GRUTTENMEEL 7 ct. per pond. Hienwe Kranten vanaf 8 ot. p. pond. Qroote B,o«(jnon „29 Boxjjnon a. pitten „19 Bnoade 98 Proimodanten 13 X8 Appelen .18 Peren 98-SO Abrlkoaen 30 Blanke Bjjnt 5 OrUemael 19 Mooie Eieren fl stok. Aardappelmeel 4 pak. Oortmont 8 poad. Havermout fa Fjjne Frambozen-, Aardbeien-, en Abri kozenjam, 25 en 33 ct. per pond. Bessenaap, 22 en 25 ct. per flescb. Eerste soort Bessenwyn 35 ct. per flescb. Prima Poedercbocolade vanaf 12 ct. per ons. Chocoladekoekjes 4, 5, 6, 7 en 8 ct. per koekje. Anijs-, Slemp- en Vaniile-Koekjes (goed voor één kan melk) 4 en 5 ct. per stuk. PUIKE KOFFIE 25 en 30 en FIJNE 40 en 50 cent. De bekende fijne Ntat-KIcelsM 25 cent per pond. A. Stöcker. Hof Amersfoort. VOOR DE WASCH: Beste Groene Zeep 8 ct., Soda 2 ct per pond. Zeep poeder 4'/a en 6 ct. Sodex 3 cent per pakje. Sunlightzeep 23 cent per pak. Pnik kokende Groene erwten 12 cent per kop en Boonen vanaf 7 r it per kop.

De Eembode | 1904 | | pagina 3