i met de katho lieken! Hjj verkiurl" dal het noodig is, ora in de gemeenschap der vrijmetselarij te bljjven, den oorlog sans merci t-'gen de Kerk roort te zetten. Ten slotte waarschuwt b(j den minister president Fortis, dat een ma<;onnieke veroordee ling hem zal treffen, indien hij, zelfs als minister, niet gehoorzaamt aan de bevelen der vrijmetselarij. Het gerucht loopt te Berlijn, dat de koning van Engeland het plan zou hebben. te brengen aan keizer het doel, een verbetering te brengen tusschen de EngeUch-Duitschc betrek kingen. De berichten, die in de laatste dagen uit Rusland kwamen, geven een juister inzicht in den toestand aldaar. Het Petersburgsche Telegraafagent- scbap meldt Om de openbare meening te prikkelen, bevallen zekere couranten van de linker zijde berichten over de inhechtenisneming van een groot aantal revolutionnairen en over de wreedheid der troepen bjj botsingen met opstandelingen. Wij kun- gen slechts ten doel hadden, de door revolutionnairen voorgenomen aanslagen op de vreedzame inwoners te voorkomen. Bjj de arrestaties zijn wapens en ont plofbare stoffen in zoo groote hoeveelheid aangetroffen, dat zij voldoende geweest zouden qjn om duizenden personen te dooden en geheele steden te verwoesten. Wat de zoogenaamde wreedheid der troe pen betreft, ten gevolge van het onmen- scheljjke optreden der revolutionnairen tegen de trouwe dienaren der monarchie, moesten strenge maatregelen genomen worden. De regeering is er van overtuigd, dat de bevolking de houding der troepen goedkeurt. Ten gevolge van het krachtig optreden der troepen zijn de opstandelingen te Rostof aan den Don met achterlating van wapens uit hun versterkte stellingen gevlucht. Het leven in de stad begint weer normaal te worden. De troepenafdeeling, die naar Windau was gezonden, heeft hei plaatselijk comité van sociaal-democraten gevangen geno men. Van 16 raddraaiers werden bij een poging tot vluchten drie gedood en een zwaar gewond. Dit SL-Petersburg wordt gemeld, dat graaf Witte reeds het ceremonieel beeft vastgesteld der plechtige opening van de Rijksdoema, waarbjj de Czaar den eed van trouw aan de grondwet zal afleggen. In een interview met een vertegen woordiger van het Petersburgsche Tele- graafagentschap heeft Witte gezegd.dat de beweringen, als zou keizer Wilhelm een aanvallende Marokkaansche politiek beoogen, allen grond missen, aangezien Duitschland onder de regeering van Wilhelm II uitsluitend een vreedzame politiek volgde. Witte was overtuigd, dat de Duitsche po'itiek altijd zoo zou bljjven, dat de Marokko-conferentie zonder incidenten, voornamelijk tusschen Duitschland en Frankrijk zou afloopen. Witte hield het er voor, dat dergelijke on rustbarende berichten beursmanoeuvres waren. Over den bewogen toestand van Rus- tand sprekend, zei Witte, dat een der gelijke speculatie tegen Rusland werd beproefd, maar ondanks de ernstige crisis zou het daaruit als herboren te voorschijn komen. De regeeringen der vreemde mogend- beden kennen volkomen den stand van zaken in Rusland, in 't bijzonder de regeering van het bevriende en ver bonden Frankrijk. De Fransche regeering gedraagt zich tegenover Rusland met dezelfde ge voelens van vriendschap en welwillend heid als vroeger. Dit berust op weder- keerigheid. Plaatselijke Berichten. Zondag 7 Januari bad de maondelüksche vergadering van den R. K. Volksbond plaats. Na voorlezing der notulen wenschto de voorzitter op deze cers e ver gadering den leden een Zalig Nieuwjaar, waarna hij eenige nieuwe leden installeerde, die door hero werden aangespoord hunne krachier. te besteden tot nut van den R. K. Volksbond en opdat anderen hun goed voor beeld ziende, ook zouden opgewekt worden om rich bu ons te scharen. Aan de orde was de vorklczing van <Sén bestuurslid. Als candldaten waren gestold de lieereu W. van Doorn, S. Kraan en M. van Lent, bjj her stemming verkreeg de heer S. Kraan de Wegens het opheffen der leeskring waren eenige boeken In onbruik geraakt Het rijn eenige boeken van de Katholieke Illustratie van het Katholiek Sociaal Weekblad en andere, die nn aanstaanden Zondag ten 12 uur onder de leden zullen worden verkocht. De nropaganda-club heeft zich weder beijverd om enne propaganda-avond te be leggen voor de vakorgasnlatie en deze zal plaats hebben In de maand Februari opeen bate van het gegeven Kinderfeest uitvoering! sullen geschieden op Zondag 11, Dinsdag en Zondag 21 Januari, telkens dee avonds ten half 8 uur. Op de beide eerste avonden hebben de leden met hunre dames op ver toon van een kaart vrijen toegang. Op 21 Januari echter, wanneer sfl voot de tweede maal van dlo uitvoering wenschon gebruik H tnaken, 10 cis. Niet-leden hebben dan i. met verplicht program oote nut van den Socialen nog veion, die|aiwczig 1 de ionsreren die des volgen. Na nog eenige besprekingen van hulshondelUken aard, verkreeg thans de Wel- Ecrw. hoor H. Akkerman,Geestelijk Adviseur, het woord, die daarmedo zijn beloofd apolo getisch onderricht wenschte aan te vangen. In deze onderrichting toonde Z.Eerw. aan van hoe groot gewicht de Hcrum Sovarum is en welke lessen daaruit zijn te trekken. Deze Encykliek, geschreven om de middelen aan te geven tot oplossing van het Sociale vraagstuk, houdt ook In zich het doel om degenen die op den vorkeerden weg geraken ervan terng te trekken. Ook spoor die Encycliek aan tol hei kweeken van gods dienstzin, zoo noodig ook voor ons aardsch den Eerw. spreker, sloot de voorzitter Hst beslour van dsn Amersfoorlschen R. K. Volksbond ,Sl. Joris" verzoekt ons meds ts desleo, dat van de preinie-leeniog ten lists, van Heereo Hamers so Co. xjjo uitgeloot de uo- desleo No. 30 en No. 15; dit aan de houders dezer atndseleo van de ultloliog is keonis ge geven en de beechikbaarslelliog der gelden 15 Januari 1900 heeft plaats gehad. - bjj besluit van den Mioialer van FinanclSn is de 381e Staatsloterij vastgesteld, welke aan vangt 10 Maart en eindigt 0 Jnni 1906. De directeur-generaal der Posleryen en Telegraphie heeft bekend gemaakt, dat voortaan het Hjjkslelefooakantoor alhier ook des Zoodags tal geopeod tjjo en wel van 19.30 lot 1.30 nam. Spoortjjd. - Over 1906 znllen, als Provinciale opcenten, geheven worden 9 opcenten op de hoofdsom der belastiog op de gebouwde en op die der ongebouwde eigendommea sn op die der Per- soneele.belasting. De Staatscourant van 8 dezer bevat de staluten der Naamloozs Vennootschap: Amera- loortscbo rijwiel-, automobiel- eo machinslabriek (voorb. D. H.Eysink). opgericht met eeo kapitaal serie, tot een bedrag van 125000 G. word! uit gegeven en k pari ge plaatst. Als directeuren treden voor de eerste maal op voor den tjjd van 20 jaren de heeren Angust, Menno en Lonwerena Eyaiokals com- G. C. D. baron van Hardenbroek van Ammer- atol, mr. A. van Traa en D. Reiman Jr. Het 58ste Landhnishondkandlg congres zal dit jaar alhier gebonden worden, ia de maand Jnni e.k. Het ligt in de bedoeling van de pltaleeiyke aldeeling ven het ,Ulrechlsch Genootschap voor Landbouw eo Kruidkunde", welke aldecling alsdan levens haar vjjflig jarig beslaan zal herdenken, dit leest met eene land bouwtentoonstelling te vieren. Reeda werd een commissie gevormd bestaande nil Je heeren J. B. de Beanlort voorzitler, mr. H. J. M. van ds Berg, A. J. Frederiks en H. Tromp van Holst secret.-penm. der afd. Amers- loort. De commissie belast zieh mat de voor- loopige werkzaamheden sn de regeling. Het' lentoonsielliogsterreln zal gevestigd zjjn op hel onbebouwde terrein bjj hst Stations gebouw in de nabijheid van den .Amersfoort, schen Berg." Naar wjj vernemen zal de nieowgebonwde stal met remise op het terrein van het te atichten Berghölel voorloopig tot faólel worden ingericht. Op bedoeld terrein zijn grondboringen ver richt, met hel oog op de voorziening in drink water dat, wegens niet voldoenden druk, ten gevolge van de hooge ligging der gronden, uit de gewone waterleiding niet kan verkregen Naar wij .vernemen, is in de Bergslraal een beer zijn rijwiel, dal by onbeheerd in een der voortninljcs daar had laten slaan, onlslolen. De R. K. Gemengde Zangvereeoiging .Kunst naar Vermogen" heeft tot baar Directeur benoemd den Heer C. A. Heuokv. Hoogland. Zondag jl. hield de afdeeling van btt Kraisverbond alhier eene vergederlng. Daarin bracht de secretaris, de herr H. Eggen- kamp bet verslag mt van het algeloopen half jaar, terwijl de penningmeester, de heer F. van Heev, rekening en verantwoording deed «jjoer gehouden administratie, welke uitst-kenj in orde bevoodsn werd. Utt eeo eo ander bleek, dat in genoemd tjjdvak 1000 conrantra eo 50 almanakken werden verspreid. Eeo bitig raldo bestond ven f 86,«5, Voor zyo degelyke edmioistretie werd den poooiogmeestcr warm tocgcjoioht. Woensdagavond gaf ons lanfare-corpa .Volharding" voor zijne donateurs een goed geslaagde uitvoering ten huize van G. van 't Klooster aan den Langenoord. Dat do verschillende nummers neer in den smaak vielen, bewees het luid applaus, dat telkens volgde. De komische stukken, die ter alwisseling zoor mooi werden voorgodrahon door de leden L. Kooke en H. Schoonderbeek brachten de lechtspieren gedurig in beweging. De Heer te Lintelo bracht namens de aanwezigen een kort woord van dank aan den talontvoUen Directeur-, den Heer Jansen van Nljkerk fn bet bijzonder en sprak den wensch uit, dat .Volharding" aan zijne begunstigers nog dikwijls xoo'n gezelligen avond moge bezorgen. Zonder twijfel zal de lijst, die binnenkort zal worden aangeboden, niet alleeD door de tegenwoordige donateurs, maar ook door vele nieuwe begunstigers worden geleekeod. Zoo zij hetl Aoktpveld De coöperatieve boerenloen. beuk, welke bier sedert 1 Januari 1902 be staat, hield Donderdagavond -en openbare ver gadering. waarin als spreker optrad Jhr. Mr. de Wijckersloot de Weerdestein uit Utrecht. Z.Ed. toonde iu zeer populaire taal, ware van alle geleerdheid, het nut van vereeni- glngen ter verbetering van de cconomiBchen toestand der boeren. Boerenbonden en Raiffci- senboerenleenbanken vonden ln hem een krachtig verdediger. Tal van voorbeelden uit sprekers ervaring vérbelderden zijne rede. Met den gloed dor innlgrie overtuiging wekte hij zijne hoorders op toch deel te nemen aan de sociale beweging, welke ook voor den boerenstand verbetering kan, moet en zal brengen, als de boeren zelvcn niet door een valscli wantrouwen of lichtvaardig vertrouwen of onverstandige gehechtheid aan oude en verouderde gebruikeu en inzich ten de passende middelen tegenwerken en i. Een talrijke opkomst van vulde de lokall- Voskuilen. Met onver deelde aandacht volgde men den spreker. De dank, hem door don Voorzitter gebracht, vindt zeker by allen, die hem hoorden, instem ming. Boost. Zondagavond half teven ore oat atood in een achnur, bahoorende aan eo alaands In ds oabyheid van hel Klooster der Eerw. Zustere alhier eeo hevige uitelaaode brand. Door het gelui der klokken van hel Raadhuis, R. K. Kerk on Gemeenteloreo werden de inge zetenen van den brand verwittigd, die zich zeer erna tig liet aanzien. Gelukkig was de wind, die hel «nor sterk aanwakkerde zeer gunslig, andere nier zelf eo zeker nog eenige tegenover het Klooster gelegen Ier vlammen geworden. t cerate alarm en op het geroep ,het alaat in brand" waa een massa volk plaati de« onheila heeo geaneld, doch spoedig zag meo, dat bet vaurzich zou bepalen tot do in vlammen staande schuur. Behalve 2 koei-n en 1 varken, die met veel moeite gered werdeo, verbrandde al hetgeen zich ia de «chnar bevond, waaronder 2 koeien. Ua oorzaak van den brand is vermoedelijk bet vallen van een vonkje uit eene brandende pyp in het hooi, waardoor dit waarschyolyk aan 't smeulen ia gegaan. Allea waa legen brand schade verzekerd. Algemeen boorde men afkeurend apreki yver het langzame en tactlooie oplredeo der brandweer. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1901 nil 2373 manoen en 1264 rroo- weo, totaal 4637 personeo. Op 31 December 1905 uit 2459 maonen, 2361 vrouwen, tolaal 4810 personen. Alzoo vermeerderd In 1905 roet 183 personen. Op Dinsdag, 16 Januari e. k. zal in het nieuwe schoolgebouw aau den Holleweg alhier eene uitvoering gegeven worden door de Chr. Zangvereeoiging .Soli Dei Gloria". Omtrent doze uitvoering kunnen wy mededeeleo, dat door erkelo kracblen der Utrechtscbe Vereenigiog voor kerkgezang het Soeetor Koor versterkt zal worden. Deze versterking is voornamelyk met 't oog op eDkele groote nnmmers noodig om een goed geheel te verkrijgen. De begeleiding voor piano ia weder opgedrageo aan den lis er 1. va i Water Ie Utrecbl, voor orgel eao deo heer E. v. d. Flier, lid der Vereooiging eo voorts aan een dubbel atrykkwart-t van 't Utrekhtscbe muziek gezelschap .Mozar't Geheel zal bsstian uit circa 45 krachten. Behalve enkele kleinere nnmmers zyo op 't programma als hoofdnummers gebracht. a. Psalm 8. van S. A. Appel voor Soli, Koor, Piano en Strijkkwintet. b. Psalm 150, vin M. H. van 't Kruijs, 8-stem- mig voor Koor, Piano en Slrykkwartet, voorts werd op vereerend ï-rtnek weer op 't pro gramma geplaatst 't Vaderlandsch lied van NicolaT, dat op de vorige uitvoering snik een succes had. Door 't strükkwartet zullen een drietal nummert worden uitgevoerd, waarvan 't Andante Cantabile van Tscbaijkowsky wel 't eersl mag genoemd wordeo, doch watrvan de mandoline serenade teer zeker ook in den smaak zal vatten. De kaarten met programma's tallen aan de Dooatenrs wordeo uitgereikt, welke ook ad 75 eu 50 cents verkrygbaar z(jo gesteld by de heeren P. C. W. Foekeo te Soestdyk en E. v. d. Flier, Ku.kebunit. Baars. Maandag wza het een kwart eenw geleden, dat de zeereerw. heer P. J. C. Kok tol pzatoor werd benoemd. Ofschoon Z.Eerw- geen feestviering wenschte, ging de dag toch oiet ongemerkt voorbij. By wijze van verrassing waa Maandagmorgen voor een fraaie versiering van het boofdallaar zorg gedragen, terwyl I- laogkoor op keorige wjjae een Mis van Vranke uitvoerde. Ook werd door bet koor den eerw. jubilaris een fratie gong voor bet altaar aan geboden en ootviog Z.Eerw., al waa het juiat niet algemeen bekend, lalryke gelukweoschen. De R, K. Werkliedenvereniging St. Joseph zal op 4 Febr. a.s. baar jaarteeet vieren in Hotel Velaars. De tooneelvereeniglng .Onder- liog Genoegen" zal alsdan opvoeren bet bekende tooneehlnk in 3 bedryveo ,de Kerkvervolger" van mgr. Rntieo Naar wy vernemen heeft H. M. d» Koningin- Moeder aao hel beetonr van hel Cbrietelyk Nationaal Zendiogsfeeet ve-gunnin» gegeven op Woensdag den 4 Juli a.s, -eren in de heerlyke hooch"- - goed Soestdyk. De bevolking dezj, '-"ld op - Het gerechtshof te Amiterdam deed Woensdag uitspraak in de zaak tegen deo 28- jarigen Th. Aglerberg en den 29-jarigen H. Miltenbofg, door de Ulrecblacbe Reehtbaok onderscheidenlijk veroordeeld tol 1 Jaareol'Jv jaar gevangenisstraf. wegens onder onze ge meente gepleegden diefstal van vee nit de weide. Het Hot veroietigde het voooi», wat betrelt de opgelegde Blrat en opoieuw rechtdoende, ver oordeelde Agteiberg tot 1 */a jaar eo Miltenburg tot 3 jaar gevangenisstraf. Da heer A. Bonger», vedert tyna 25 jaren hooi donder wjjzsr alhier, heeft wegenv ge- eervol onlvlag aangevraagd. Ede. By de Dinadag gebonden groole jaar- lijkschc hontvei kwiping werden hooge pryien besteed. Voor eikenbuomen werd betaald 113 k I 28 per M3 zware denneoboerehen f 7 k 19 per M» scbelhout op stam f25 k f35 per voer schors (910 K.G.J. dennentakken f4 per vim (104 bos]. Nn waa dat anders. De laod- taiken mestte, had hel ver- het gewogen wordeo, maar de materialen van den waagmeeeter wsren Men vcbatle ik om allen op tj n. Het rood- vronweo, te ztinen 8138. Op 81 Dec, rr 1905 nil 3738 mennen, 4629vrouwen, tezamen8267. Alzoo vermeerderd in 1905 met 62 mannen en 77 vrouweo, te «men 129 personen. vonk, begint langz.reorhaod te bedaren. Een jongetje, dat op de opeobare school onderwezen werd en middags bnitwairta keerde, reed met een boorman mede. Daar de paarden eenigsiins schrokken viel bel ventje van den wagen en kreeg een rad over bet been, waardoor het vry ernstig verwond werd, Door bevriende bolp werd by met een wagentje thuis gebrachr. Door de rechtbank te Utrecht werd een boerenknecht alhier tol 3 maanden gevangenis straf veroordeeld wegens verzet tegen een politie agent te Soeat. Tengevolge van den beerschenden wind ia de waterstand boog eo men vreesde by het •tormachlige weder van de vorige treek voor eeoe overatroomiog, die gelukkig achterwege bleef. Hilvernuiu. Do bevolking ooier gemeente had op 1 Jacnari 1906 het cyfer 26,417 be reikt, tegen 24,754 op deuzelfden detnm van hel vorig jaar. Alzoo een totale vermeerdering van 1663. De bevolking ie over de verschillende kerk- genootscheppen verdeeld als volgt13195 Ned. Hcrv., 8419 R. K., 1794 Geref., 613 IiraBI. 612 Ond-Roomschen, 610 Lotb 102 Doopegea., 190 Reraoostr., 121 Waalsch-Horv., 9 Heret, Apost., 7 Vrye gemeente en 446, dte tot geen dier gezindten bebooren. Maandagavond vergaderde in Ca'k de Pauw de Tdinbouw-Voreenigiog .Theorie eo Prsktyk". Slakken waren oiet ingekomen, zoodat dade- Ijjk werd overgegaan lot poot 2, rekening en verantwoording van den penniogmeesler. De kas sloot met eeo voordeellg saldo, Vor. volgens werd na eenige discusvis besloten, zich voorloopig azn lo sluiten bjj den Ned. Tuin- bouwbonj, Hierna hield de beer Vriesman eeo inte ressante causerie over .Indrukken van een Hol- landichen bloemist-leerling io hal buitenland" Ingezonden was door deo Heer Vriesman, sen cyclame met nieuwe kleurspeling, n.l. Cyclame-Salmonicnm Nasr wy vernemen tyo eenige Noord- Brabantscbe heeren, alhier woonachtig, van plan eene vetetoigiog .Rrabanlia" op Ie rich ten, in den geest als de verecnigingeo Limborgia en Nienw-Limburgi» ti Amilerdim. Da beer Leo, redacteur aan de Maasbode, nit Rotterdam, hield Dinsdagavond in de Ka tholieke Kiesvereeniging eeoe lezing over .Ge dwongen werkeloosheid". Naar aanleiding van bet door hem genoemde, door beroegden aan bevolen Deutsche stelsel [d. i. onderlinge ver zekering der werkliedeo, met geldeljjke hulp der gemeente) werd eeoige discussie gevoerd, waaruit bleek, dat door enkele vakvereenigin- gen der R. K. Werkliedeavereen, alhier reeds stappen in die richting xyo gezet, Ook over eeo arbeidsbeurs werd gesproken; hieromtrent lollen nadere besprekingen, ook mei den voor zitter der Ziesverecoiglng, worden gebonden. In de Zoodag j.l. gehouden vergaderiog van deo Jongensbond, ia bet beslunr als volgt samengesteld H. te Helix, voorzitter, kapelaan Langendyk, vice-voorzitter, J. Hammann, secre tarie, B. Knyper, 2de secretarie. P. Jongman, Penningmeester, L, Fokker, B. Feoais, B. Wallet eo A. Bylard. Woensdagnacht ia ingebroken in de villa .Johanna" aao de Naasanlaan alhier bewoond door de familie Cate. Men voad dee morgene de etrealdear en een ream in het ealoo open en by een Ingesteld ondersoek bleek, dat in hel aalon en in de voorkamer alle ka»- leo waren geopend, laden waren uitgehaald en ds iohond over deo vloer verspreid. Niets wordt echter vermist den evn gouden dames horloge eo een spairpol met ongeveer 110, die zich bevonden in een bnffelkaelje. Verschillende voorwerpen van waarde, dia voor hel grypeo lagen, stonden nog op hun plaats. De dieven tyo blykbaar gestoord. Laren. Dinsdagavond hield de lieer Joh. van Wnlfen, voor de leden vao Sint Jotef, de aangekondigde lezing over Egypte en 't Heiligs Lnnd. Onnoodig Ie zeggen, dat de sprekei ook nu weer zyo gehoor wiel te boeien, dat in stilte, nu en dan afgebroken door gullen lach of laid nppleas, meereisde. De Z.Eerw. Paler Innoceotias Stampei, die met den Z. Eer», heer Putoor, ure-voorzitter van de R. K. W. V., tegenwoordig wu, dankte in gevoelvolle woorden den heer van Wallen voor zyo voordracht. De vergadering zelf vond ge legenheid. loan de beer van W. over den berg Karmel aprak, den Z.Eerw. Paler, die tol de Orde der Czrmelieten behoort, een warme ovatie Naar we tementen bevtaat er nitaicht, dat de beer van W„ getolg gevende aan vriend». dezelfde lezing zal houden, dilmaal voor de leden onzer Sociëteit met bun damev eo be- Izngilellenden. Een kleioe entree sal dan ten goede komen aan Armenzorg. De teotoooitelling van het werk dea beeren S. C. Bosch Relti io Oen Lareasclien Kunst handel, die tot 20 Januari geopend blijf', trekt veel belangstelling uit den omire';, Verkocht werden drie dockeo .Lezend m n zonnig interieur", .Uildragervwiokel te Versailles" en .De haven van St. Yves". Het werk van een 14-tal Larensche schilder» wordt door den Larenscheo Kunsthandel van 11—16 Jan. la Arnhem in Arlibna Sacrum ge- éxposeerd. Loop der hevolklog oter 1906: Gevestigd: 137 m. 165 v.aam.301Geboren i 64 s I. 100 183 m. 219 vr. tam. 402. Vertrokken 78 m. 89 vr. sara. 167 Overleden 30 m. 24 vr. aam. 54 verminderd 108 m. 113 rr. aam. 211. De geheele vermeerdering it das 76 tri. 106 vr. samen 181, zoodal de bevolking op 1 Januari 1906 bedroeg 1417 m. 1467 vr. samen 2884, verdeeld als volgt: 1356 Xalb 362 Ned. Herv37 Er. Lutb,, 35 Doopsgez., 20 Remonstr., 10 Ned. Israël., 6 Port. Israll., 7 Gerei., 4 Waalscb Here., 4 Anglic. 3 Presbyl, 2 Herat. Loth., 1 Vrye Gem. en 38, die tot geen kerkgenootschap bebooren. 30 huwelykeo werden voltrokken. Buiau. Hel totaal der bevolking onzer ge meente wu op 1 Januari 19% u. 4648, vr. 5477, Ie aamen 1«,015. Op 1 Januari 1906 ra. 4864, vr. 5877 ta zaraeo 10.741. Vermeerderd in 1906 alzoo met 716 personen Zoodag. en Maandagavond vierde de R. K- W. V. ,St. Joseph", afd. Busaom, haar 6de jaarfeesl. De beer Tb. de Poel, voorzitter der vereeol- ging. opende het feest met deo talryken aan wezigen, waaronder zich ook bovoodeo deeorw. putoor en de kapelaans, een harlolyk wolkom en een zegenryk nieuwjaar toe te roepen. Ver volgen! wekte spr. de aanwezigen op om by de in den loop van den avond te bonden collecte ter dekking van het tekort voor de Korelfoest- eriog f Door de ooderafd., de toooeelvereenigiog ,D. O. V.", werd een drims opgevoerd, getiteld: .Baboe Rite, 't wu maar «en loode". Het apel wckle elgemeooe tevredenheid. Er werd werkelyk beschaafd spel te tien gegeven, waarnit blykt. dat de regie in goede baoden ls. Dinsdag vergaderden B. en W. met de Commissie ven Openbare Werken en die van de Rooiiya ten gemeoolebuisc, ter bespreking san 't edrea der Ood-Buasem. Exploitatie My. ioxake de terbindlog van onxe gemeente met de terreinen van genoemde Mg. door overbrugging van de ilouammervaart oabjj de Generaal de la Re,laan. Zeker is hel thans, dat dexe kwestie, dia reeda zoo liog haageode is, op 't poot staat te worden afgonikkeld. Na de veelvuldige conferenties, die one ge meentebestuur met de Expl. My. bleld, zyo de planoen tot beider genoegen eindelyk gereed en kannen we In de eerstvolgende raadszitting de behandeling ervan verwachten. Naar men ons mededeelt, is bet bonwen eener bakkerij met maaldery en mtchinelokial voor de vereenigiog .Waldeo" onder beheer vin den architect K. de Bazel opgedragen ua de Zasosche Bouw- eo Timmergroep te Zaandam voor dea prjje van f 13460. Het bonwen van dria dubbele heete lucht- oveoi aan de Hotterdamsebe Meleelgroep van Ovenbonwers. Electrlscbe installatie de firma Wynmalen en Hsnsmsn te Rotterdam voor f 74.65. Putten. De loteliog W. L. Sehouleo van bier heelt te Apeldoorn na afgeUgd examen, bot diploma behaald voor militaire bekwaamheid eo lichamelyke geoefendheid. Hy wu de eeoige loteliog uil Patten, die nich aan dat examen onderwierp. Bijkerk. By bet te Apeldoorn gebonden onderzoek tol het verkrygen van een bewys van militaire bekwaamheid en voorgeoefend- beid xyo uit dexe gemeente de navolgende loteliogen ven de lichting 1906 geslaagd: Jon r. d. Akker, Marten v. d- Bor, Coroelie van Dykbnlzeo, Hendrik van Esosn, Alborlus Hoodrikns v. d. Heiden, Johannes vao Plaggen- hocf, Gerrit »»o Raraabora en Aart Vulenbnrg, die respectievelyk trokken no. 34, 23, 45, 24. 21, 46, 11 eo 18, tersvyi Jacob Dork v. Rama- borel, die no. 27 Irok, geslaagd is voor militaire bekwaamheid. Het aandeel van de provin-ja Gelderland Us drogen in de lichting der Nationale Militie van het jaar 1906 bedraagt 1875 man. Yao dexe moeten geleverd worden o.n. door d* gemeente Nyketk 30, Pulten 15, Ermelo 18, Harderwyk 26, Oldenb: oek 16, Ede 60, Baroeveld 33. Hoevelaken 4, Scherpeoxeel 3. Van genoemde getallen »yo bestemd Ier vol ledige en lol korle oeleniog, respectievelyk voor de gemeente: Nijkerk 21 eo 9, Pntlen 11 en 4, Ermelo 13 en 5. Harderwok 18 en 8, Oldebroek 11 en 5, Ede 42 en 18, Baroeveld 23 en 10, Hoevelakeo 3 eo I, Scherpeoxeel 2 nn 1.

De Eembode | 1906 | | pagina 2