dat in genoemde stad tweeduizend men u-hen zijn omgekomen. Men is Ihans echter het ergste te boven. De over gebleven bevolking herstelt zich van den schrik, de handel heeft weer de hand aan 't werk geslagen, de overheid be raamd bereids middelen om de geleden schade te herstellen. De Chileensche regeering moot aan haar onderdanen in hel buitenland heb ben doen weten, dat zij geen vreemde hulp van noode heeft. Uit Londen wordt bericht, dat de kosten voor de verzorging van de Rusrische krijgsgevangenen in Japan, de berekening, die uil Tokio aan (Ie Russische regeering is toegezonden, op 50 millioeis yen (5 millioen p.st.) zijn gesteld. De Japansche gezant te Delers- burg heeft, de opdracht gekregen hier over te onderhandelen op grond van de Russische tegenrekening voor liet onderhoud van de Japarsche krijgsge vangenen in Rusland. Uit Dover wordt officieel gemeld, dat Koning Edward over de route GalaisDover naar Engeland z.llerug- keeren. De Koning verlaat Mariön- bad op 7 September en zal, na een kort oponthoud in Parijs, naar Londen E»n moordaanslag, die huiveren doel van ontzetting, is Zaterdag jl. weer door Russische revolutionnairen te SI. Peters- burg gepleegd. Ditmaal was de mini9ter-president Slolypin tol doelwit gekozen, Vier personen in een huurrijtuig ge zeten. van wie twee in burgerkleding en twee gekleed in buitenlandsehe uni form, hielden voor liet huis van Sloly pin stil. Toen zij in de porlierskamer kwamen, liet een hunner bij ongeluk een bom vallen. De bom ontplofte ter stond met buitengewone kracht. De in een naburig vertrek vertoevende generaal- majoor Samjatin werd gedood, evenals de holmeester VVoronin, wien 't hoofd van ilen romp werd gescheiden. De portier en alle in de portiers-kamer aanwezige personen, ook drie van de mis dadigers, werden eveneens gedood. De vijftienjarige dochter van minister S oly- pin, die op de bovenverdieping was, werd zwaar gewond aan de becnen. Een zoontje van den minister kreeg een beenbreuk. De minister-president zelf bleef ongedeerd- Een van de directeuren vanhelTele- graaf-agentscbap, prins Schachowsköi, is gewond. Nader werd gemeld, dat het be dienende personeel, ofschoon het ont vangdag was, de i laders niet wilde door laten, omdat de lijst der bezoekers ge sloten was. De indringers geraakten handgemeen met de bedienden. Daarbij liet een van de indringers de bom vallen. Er werden 27 personen gedood bij deze ontploffing. Van de daders werden drie gedood, de vierde is gevangen ge nomen. Gedood zijn generaal Samjatin, de ceremonie-meester Woronin, het lid van den ministerraad Chwortow, prins Nakaschidze, een kapitein van de gen darmerie, bewakers, bedienden en boden. Gewond werden 25 personen, waaronder twee ambtenaren van liet ministerie en een generaal der artillerie. Het gebouw werd verschrikkelijk toe getakeld. Terstond na de ramp brachten de ministers van financiën, marine en oorlog, grootvorsten en leden van liet corps diplomatique bezoeken aan minister president Stolypin. De hoofddader, wiens lijk door sol daten wordt bewaakt, is een jonge man van 25 jaar. In hel Peters en Paul-hospitaal werden 24 lijken en 22 by de ontploffing ge wonde personen opgenomen, Van ile laatste stierven drie, terwijl zij verbonden we 'den in den loop van den avond itie.-ven er nog drie, zoodat hel gehcele aaiil-il gedooden dertig bedraagt. Vier gewonden, die verdacht worden mede plichtig te zijn aan de misdaad, werden in het gevangenis-hospitaal opgenomen. De Keizer zond na den aanslag liet volgende telegram aan den minister president ik vind geen woorden om mijne ver ontwaardiging uil te drukken, ik dank God, dal Hij u beschermdeik hoop van ganscher harte, dat uw zoon en dochter spoedig zullen herstellen, even als de overige gewonden. Nicolaas. De plegers van den aanslag waren revolutionnaire socialisten, handelende in opdracht van de strijdende afdeeling der partij. Zij hadden Stolypin verwit tigd, dat hij ter dood veroordeeld was, omdat de doodstraf nog niet is afge schaft. .Stolypin en de ambtenuren waren eenvoudig moordenaars, schreven zij, die de doodstraf verdienden, De moor denaars waren rijkelijk voorzien van geld, Het eentrale comité van de revoluti onnaire socialisten heeft een proclamatie opgesteld, verklarende dat, zoo de re geering niet onmiddellijk haar politiek verandert, feiten als dal van Zaterdag zich tol de uiterste grenzen zullen her halen en dal de vertegenwoordigers der regeering by honderden zullen gedood worden. De feiten hebben bewezen, dat de revolutionnairen voor niets meer terug deinzen en dat zij terecht een schrik bewind hebben ingevoerd. De moorden volgen elkaar met steeds grooler snel heid op. Generaal Minn, de commandeur van het regiment Semenovsky, is Zondag avond te Polerhof vermoord. Op gene raal Kaulbars is te Odessa een aanslag gepleegd, die mislukte. Te Warschau is generaal Wonlaslarski, tijdelijk gouver neur-generaal van Warschau doodge schoten. En zoo volgt de eene gruwel daad op de andore. Dal intusschen talrijke personen worden gevangen ge nomen is een natuurlijk gevolg. De Scliles. Ztg-, verneemt uit SL- Pclersburg, dat de hoogste militaire en burgerlijke ambtenaren te Odessa plotse ling gezanielijk onlslag hebben gevraagd, o. a. generaal Kaulbars, de opperbevel hebber aldaar, Karaugosof, de gouver neur-generaal en de militaire gouverneur van de slad. De Gzaar heeft een nieuw bewijs ge geven, dat hij werkelijk geneigd is aan de verlangens des volks tegemoet te komen. Bij Keizerlijk besluit is aan de boeren-landbouwbank de verkoop opge dragen van een aantaljapanage-goederen en bosschen tot vergroeiing van het grondbezit der boeren. De vaststelling van de verkuopsvoorwaarden naarmate van de middelen, die Ier beschikking van de boeren staan, is opgedragen aan den minister van het keizerlijke hof, die moet raadplegen niet de ministers van binnenlandsche zaken en financiën en met den hoofdbestuurder van de land- bouw-orgdiiisatie. Alle plannen uuelen vóór de uitvoering aan de beoordeeling van den Gzaar onderworpen worden. Het Petcrsburgsehe lelegraafagenl- schap bericht: Bij de bespreking van den uiooidaanslag op minister-president Slolypin diukt de buitenlandsehe pers verschillende vermoedens uit over de toekomstige politiek der Regeering. Deze vermoedens steunen soms op geruchten, die hier aanhoudend in omloop zjjn. Wij zijn in slaat mede te deelen, dat, uf>cliooti de terroristische daden een druk op het publiek uitoefenen, het een groote fout zou zijn. wanneer men wilde gelooven, dat het terrorisme van de revolutionnairen kan gepaard gaan met een terrorisme van de regeering. Hel regeeringsprogramnia is onwrikbaar vast gesteld en kon tengevolge van aanslagen en moorden geen verandering ondergaan. De regeering zal ook de maatregelen tegen de revolutionnairen niet verzwak ken, boe verschrikkelijk ook hunne be dreigingen mogen zijn. De regeering zal steeds weten te onderscheiden tus- schen eene binnen wet-lige grenzen zich bewegende oppositie en vijanden van de orde, die besloten zijn door propaganda en door passief .verzet de wet ter zijde te stellen. De vreedzame propaganda beschikt over geschikte strijdmiddelen in de gedaante van de pers en van de vergaderingen. Maar alle vijanden van de orde zullen streng vervolgd worden, welke ook hunne ideen mogen zijn. De regeering bezil voldoende middelen om de aanslagen te onderdrukken, maar de onderdrukking is niet haar eenig doelhaar eerste vraagstuk is de vg< rbereiding van wets ontwerpen voor de Doenia en de oplos sing van dringende vragen met de wet tige middelen waarover zij beschikt. De revolutionnairen kunnen beproeven hel werk der regeering Ie vernielen, maar zij zullen eene nederlaag lijden, want de regeering kan geene noodzakelijke hervormingen laten varen, omdat deze of geene staatsman door een ander moet worden vervangen. BINNENLAND. Sociale Week. Zondag 2 September a. s. wordt te Utrecht des avonds Ie 8 uur precies de Sociale Week geopend, in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen, groole zaai. De Openingsrede wordt uit gesproken door Jhr. Mr. O. van Nispen lo! Sevenaer, Voorzitter van de Vereeni- ging tot bevordering van de Kalh. Soe. Actie in Nederland. Daarna vangt onmiddellijk de cursus aan. Mr. P. J. M. Aalbersc, Algemeen Secretaris van de K. S. A., spreekt over Volksontwikkeling. Hij behandelt deze drie punten 1. Wat is Volksontwikkeling? 2. Waarom noodzakelijk? 3. Hoe te bevorderen Vervolgens behandelt Prof. J. D. J. Aengenenl, Algemeen Adviseur van de K.S.A., het onderwerp: Sociale Cur sussen, Hij bespreekt deze drie punten 1. Beteekenis van sociale cursussen. 2. Verschillende soorten van sociale Maandag-ochtend vangt de vergade- ig aan om 10 uur precies. Zy wordt dan, evenals du middagvergadering, ge houden in Huize liuilertlu.it, Maliebaan No. 81. Eerst spreekt Mr. P. J. M. Aalberse over De Sociale (juestie. Hjj behandelt deze punten 1. Omvang en wezen. 2. Oplossing. 3. Individualisme. 4. Socialisme. 5. Solidarisme. Daarna spreekt in de Middagvergade ring, die om 2 uur precies aanvangt. Prof. Dr. G. J. Licsker, Hooglecraar aan de Universiteit te Freiburg, in Zwitser land, over Het Arbeidersvraagstuk. Hij behandelt de navolgende punten: 1. Wezen en beteekenis van het Arbeidersvraagstuk. 2. Oorzaken. 3. Verband met het Socialisme. 4. Oplossing. Des avonds wordt weer vergaderd in de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Aanvang te 8 ure precies. Allereerst spreekt dan Prof. J. D. J. Aengenenl. Hoogleeroar aan hel Groot seminarie te Warmond, over Staal en Maatschappij, en wel in 't bijzonder over deze drie punlen 1. Wezen en doel van den Slaat of de burgerlijke Maalschappïj. 2. Omvang en grenzen Her Slaals- bevoegdheid in '1 algemeen. 3. Toepassing op sociaal-economisch gebied. Tenslotte spreekt Mgr. G. W. Konings overDe Kerlc en de Sociale Quaestie. Wij behoeven nu wel niemand meer aan Ie sporen, deze Sociale Week, of althans eenige vergaderingen ervan, bij te wonen. Er zijn aan 't Gebouw verkrijgbaar: Weekkaarten i 12.5u, Dagkaarten h f 1, Ochtend- of Middagkaarten a f 0.50, en Avoiidkaarlcn ii f 0.25. Een ieder kan dus, tegen betaling van 25 ets. de openingsvergadering op Zondagavond bijwonen. Men denke er echter wél aan, dal alle vergaderingen precies op tijd be ginnen. Aan de .Tijd'' wordt gemeld, dal H. M. de Komngi i voornemens is de zitting der Stalen-Generaal op Dins dag 18 September a.s. in persoon Ie openen, waarloe H. M. den Zaterdag te voren in de residentie wordt verwacht. Hel hoofdbestuur van den alge- rneenen Nederl. Bond .Vrede door Recht", heeft een adres geriehl lol II. M. de Koningin, waarin hel den vurigen wenscli uitspreekt, dat op aandrang van Ifr. Ms. Regeering liet programma der Tweede Vredesconferentie alsnog in dien zin worde aangevuld, dat daarop als hoofd zaak kome te slaan de aanwijzing van die soorten van geschillen, waarvoor de internationale arbitrage voor alle toe tredende staten verplichtend zal zijn. Wcgcnv de leest viering Vftn den verjaardag van II. 51. de Koningin zal dll nummer van de eouranl iels later ver- seliijnen. Plaatselijke lieriohten. Amersfoort. Zondag en Dinsdag vierde de R. K. Volksbond zijn Stichtingsiecsr en oven als altijd haddeu dn tooncel- «n mnziek- de in govon uitvoeringen genoeglijk te ■naken. De looneelverconiging gedachtig aan hel vroeger succes behaald niet het drama .Pierrede Galeiboef', koos voor dozon verkeerd gedacht, hare keuzo op dit drama to doen vallen dewijl het voortdurend nieuwe tooneclcn doei aanschouwen, die de verwachting steeds gaande houdenook spoelt het onder dat gehalte vuu hot volks- leven, waarin men veelal do misdaad ge bruikt om een bepaald dool ie bereiken. Ecuigszlns dn inhoud VAn dit drama te het word nog eonmaat opgevoerd voor het publiek en zij die dan van dit drama ieis willen lion kunnen liinrvnu gebruik maken op Zondag 9 September, Maar niettemin zij hier vermeld, dat Pierre als galeiboel maar onschuldig veroordeeld, Ulchon medeminnaar lijk gedroegen in hunne karakterverloonln- gen. Ook de andere hoeren ncicnrs irncluien mei hunne bijrollen lm- aantrekkelijke van dit spel te verhoogen. Tevens was de regie me t zorg ter hand genomen en de grimeering naar type bewerkt. Daarna word nog gegeven als blijspel .Aman's Wraak ol Jodonlist" waarin wel geen moraal te vinden is, vork rijgen, on dat do hoeren van „Ons De Harmonie „St. Grogoriu»" kweet zich goed hij hel voordragen der muzieknummers 011 gaf menigmaal blijk, dut jeugdige krachten, onder goede leiding elnaiidc wel iols goeds ten gehoore kunnen brengen, Op naiigenamn wijze zijn deze avonden weder doorgebracht en menigeen gal ojionlijk blijk, dar hij met genoegen een der uitvoe ringen had bijgewoond. 'i Was gisteren feest In onze slad. Opgeluisterd deer prachtig weer, door lal vlaggen en enkele oerobogon niet ochler getuigend van architectuur, noch intend door schoonheid word de leesldag tegen hair acht 's ochtends geopend koraal-uiuziek op den toren der St. Jorls-kerk. Te acht unr werd don Edolacht- haren heer Burgemeester een aubade go- bracht door het atalmuziekkorps van iet Re Regiment Infanterie, welwillend aange boden door den heer kolonel, commandant van het 6e Regiment Infanterie, Daarna muzikale reveille door verschillende straten, Te twaalf uur word een g ooio parade gehouden, door <!c verschillende hier in garnizoen liggende wapens, aan de Kouin- Ook op liet lorrein achter de Infanterie- Kazerne was hot feest voor Kader en man schappen. Een talrijk publiek woonde de wedstrijden bijde mededingers doden htm uiterste bost elkaar do loef af le stoken, Hartelijk werd er gelachen om do potsier lijke. de koddige vertooningenmenige zweetdroppel word er gelaten b'U liet dingen Een tentoonstelling van „Ploralia" in den min van .de Arend" bracht ook 't hare hij Te zee uur prijouitdoeling aan de deel nemers van liet Bloemencorso, Van half aclu tot tien uur mnziok-uitvoe- ringen op den Hof, door de miizlek-ver- eenigingen „Harmonie" en „Auiersloorische Tegen hall Sdrfo bloemencorso. Vooralge- gaan door oen wacht te paard kwam do stoet uit de Pleter Bolk-straat en volgde den hem aangegeven weg. Onder de versierde voer tuigen waren er. die getuigden van smaak; meerendeel dor Straten gepasseerd le zijn, werd de sioet op hot Stationsplein ontbonden. Dit nummer was waarlijk -een succes. Te negen unr werd do fakkeloptocht gcorgnnlsecrtl en vertrok van uit de Blnn- knnheimstrnnt, zijn route nemende door verschillende straten. Opgeluisterd door verschillende vorcenlgliigoii met haar banie ren en muziekgezelschappen, levens ver gezeld door leden van Patrimonium in 16o ccuwsch kostuum, bracht deze ommegang heel wat beweging in de stad. VrQdsg 44 Augustus werd ia de boven- raai van het gebouw van den R. K. Volksbond eene vergadering gehouden van het Plaalielyk r K. S. ie Helm nieuwe leden en wel van de heereu J. Th. san Lent en H. Leemrjjse. Aangezien de Vrijdagavond voor eenige leder «eer ongeschild was, werd besloten voortaac op Dinsdagavond tj vergaderen. Daarop volgde hel verslag van iiel behandeld! up de Diocesane vergadering te Deventer. .Naai wal er door do plaatselijke comités kan gedaan tegen te gaan, en hel lezen van goede boeken le bevorderen. 0>k werd gewezen op den ver koop van prenthiielkaarteo, en hoe dikwijl, albeeldmgeo van oDZudcljjken aaid de jeugd in handen worden gespeeld. Besloten werd een onderioek in te stellen, oI ook hiér dergelijke delen le beramen om dergelijke piactjjkea mei vrucht le best,jjden. Hjj het bespreken van do sociale weck werd besloten tot liet verspreiden van strooibiljetten gebruik le maken van de nuttige lessen die van 4 lot tt Sepl. door wetenschappelijke katholieke Nederlanders, zoowel geestelijken als leeken, te Utrecht zullen gegeven worden over den socialen tuutand op christclyken Aan degenen, die niet in de gelegenheid «ijo bovengenoemde lessen bjj te wonen worde vooral op 'l hart gedrukt de verslagen le leze die daarvan voorzeker in katholieke blad, «uilen geplaatst worden. Hy de rondvraag werd er door een der led, met nadruk op gewezen, dat er in de aangtslali vereenigiagea vooral onderwerpen zullen h sproken worden, die op do comilt-vergaderiogi koonen Ier Intel gebracht worJen, opdat zoodoeode meer toeliog gehouden wordt tusschr comité co aangesloten vereeoigiogeo, en mi zoodoeode door sameowciking gemakkelijk lot een program rso actie zou kunoen gerake Door hel bestuur werd toegezegd in dien geest te lullen werken, voor zoover de stalnten vao K. S, A. zulks toelaten en in overleg met den geestelijken ad vist ur. Hierna werd de vorgadsring op de gewone wyie door den voorzitter gesloten. Ken hakker aan do Kampstraat, die WoeuBdng aan den UtrCchlschcn weg rijwiel oven togen hut huis van een zijner klanten zette, kwam bij het weer naar buiten komen lot de minder aangename ontdekking, dat een ander met zijn karretje was wog- genpurt. Do lieer F. Wijnia, onderwijzer met hooldakte aan do bijzondere school voor Cl" r. nationaal ouderwijs, behaalde de akte Fran- ache taal, Lager onderwijs. Ann den lieer J. W. D. van Eek, student aan do Technische Hoogcscliool to Dollt, in de nfdoolingcn der werktuigbouwkunde, scheepsbouwkunde on oloctrolochniok, is voor den komenden cursus con Rijks-beurs tocge- Ia verbaod met de geringe sterkte van hel garoltoen Amsterdam in dezen winter hceil de Minister van Oorlog bepaald, dal te Amera- Mcj. A. M. O. Frans hoopt 40 September openbare Lagere school aan de Beekstraat te - Hjf 'c l'laalsbureele gehouden aanbe- ing der levering van i 6(100 takkebosseo, *34.000 K.G. steenkolen, 3000 U.L. Cokes, 35.0Ü0 Tot ooderwijzer nan de R. K. Joogei school alhier is benoemd de heer J. Hermes, le Pnrmereud. Voor de betrekking vao hoofd der school san de school io de Koniogsslruat hebben lich 144 sollicitanten aangemeld. - Dinsdagmiddag hield de gemeonter eene vergadering. De belangrijkste der 27 ingekomen stukkon wai endrie voorstellen van U. en W. to uitbreiding van hot personeel dor politie ei tol hot bouwen van een politic-posthuis aai den Soestorslrantwoglot het bouwen eene schuur voor de Gemeente-reiniging cn lie aanschaften van iweo sproeiwagens; en tot liet verlcenen ccuer te gemootkoming aan gesalarieerde beambten bij do voormalige dienstdoende Schutterij - allo (e behandelen bij de Gemeento-begrooling 1907. De gemcculo-rckeiiing over 1905 w 176.41 De, rekening over 1905 van nu wijlen de dienstdoende schutterij, werd voorloopig vast gesteld op f 15219.96 in ontvangst en uitgaaf de bogrontiug voor 1906 van haar opvolgslur, de rustende schutterij. 151)0.15. Do rekening van het Burger Weeshuis ip! 16.439.745 in ontvangst uilganf. Burgerlijk Armbestuur op I' 14.141.92 zoo in ontvangst als uitgaat. Die van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in ontvangst en uilgaaf op f2(l0. Toen de voorz er in behandeling wilde brengen een voorstel van B. cn W. omtrent de waterleiding, werd van vorschilleudo zijden gevraagd om geheime zitting, f deuren ging dicht van 2 uur tol 3.16, teen verklaarde do voorzitter, dat B. on W. leiding van Honlolè om verlichting eu bestrating van do z.g. Kruiskainp, stelden B. eu W. vóór om: daar alle aanwonenden niet willen bijdragen in de kosten van bestrating, van den heer Honteló over te nemen 511.65 M'en van het Burgerweeshuis 782.60 M' grond en deze to doen bestritten en van gasleiding te voorzien, waaraan de Raad zijn goedkeuring hechtte, Eveneens werd goedgokenrd een voorstel van B. en W„ tot hot kosteloos in ge bruik geven van een lokaal der H. B. S. aan do Voreeniging „Het Groene Kruis" tot liet houden van een cursus in eerste hulp bij ongelukken, gedurende do maanden September en October, des Dinsdags- en 'onds van 7.30 tot 10 uur. do woning i'rijdagsavo Een voort jaar werd ovenoeus z. h. st. goedgokenrd. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van eenige slral verordeningen in verband met art. 51 der woningwet, werd met algetn. st. goedgekeurd. De begrooting voor do rustende schutterij, dienst 1906 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f600.15. Aan den onderwijzer E. Liiulenhovius, werd voor hot waarnemen van liet Hoofd schap dor Jongensschool na hot ontslag van don hoor Van dor Nagel, eono gratificatie toegekend. Do jaarwedde van de onderwijzeres mej. H. C. Kucnsz werd, wegens het door baar behalen der hootdacte verhoogd met 1125.— Aan de onderwijzeres mej. J. M.deBruyn, werd wcdeiom voor een jaar vrijstelling verleend van liet geven van onderwijs in de handwerken. Hot lo nanvullingskohier der plaatselijke directe belasting werd daarop vastgesteld op f5084,75. Naar aanleiding van ingekomen reclames tegen aanslagen In do plaatselijke directe belasting, dienst 1906, werd op voorstel van B, on W. tot eon bedrag van f2307.- ont heffing verleend. Ton slotte werden bij loting voor de afdeolingon aangewezen, voor de le aldoeling, de heereuVan Eaveld, Van Beek, Jorlssen, Plomp. Van Eek, Hamers, Vnu Voorst Vodor on Vols lleyn, met don wethouder Visser als voorzitter en voor de tweede aldecling de hoeren Gerritsen, Heyligers, Tromp v. Holst, Hagcdoorn, Van Kalken, Oostervoen eu Van Duinen onder praesidium van don wethoudor Celosse. Baarn. Naar wij vernemen, zal Vrijdag 7 Sopt. n. s. in hotel Velaars namens do voreeniging Patrimonium en St. Joseph een oponbaro vergadering gehouden worden, waarin zal worden gespreken over minimum loon en maximum arbeidsduur in do bo- slekknn. Beide voroemgingon zullen voor een spreker zorgendie voor PAtrimonluut is de hoer J. Huizinga, lu Baaru welbekend De hoer C. Heikamp alhier is be noemd lot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school aan do Beekstraat to Amors- Do verkooping van villa „Mes Dé- li cos" untt de Brink voor nfbraak is niet doorgegaan. Er schijnen andere plannen in de luelit te hangen, waarvau in de oorst- volgende raadsvergadering wel moor zal gehoord worden. Mej. M. Bakker, onderwijzeres iu de nuttige handwerken voor meisjes aan de ge- mecuteschoieu Oostcrheldo en Ecmncsscrweg, hooft wegens vertrek eervol ontslag aange vraagd. Esmneu. Na eene afwezigheid van 13 jaren, dlo zij te Samaraitg aan liet ouderwijs bcstcoddc, heelt de Eorw. Zuster Maria Damiana toclt oon bezoek Aan Itaro familie leden lu deze gomcento gebracht. Van Zater dag tot Maandag heeft zij hier verloold eu werd, zooals men donken kan, hartelijk wolkom goheetou.

De Eembode | 1906 | | pagina 2