De toestand in het Zuiden van Frankrijk laat nog veel te wenschen over. Te Narbonne waren Vrijdag avond uit het gcheele district 67 brieven van gemeenteraden ontvangen, waarin het gevraagde ontslag gehand haafd werd. In het geheel omvat het district 73 gemeenten. Het Kamerlid Aid. de afgevaardigde van Narbonne, heett in een gesprek met een medewerker van de .Echo de Paris" verklaard, dat de noodza kelijke middelen voor het tot rust brengen van liet Zuiden zijnin de eerste plaats de vrijlating van de ge vangenen. verder liet terugtrekken van de troepen en eindelijk de stipte toe passing van de wet tegen de wijtt- vervalsching. Er is geen sprake van. dat de regeering kan verwachten, dat de belastingen zullen worden betaald. Het Zuiden is materieel daartoe niet in de mogelijkheid. Althans zou de regeering verstandig doen den oogst, die aanstaande is. af te wachten. De nationale feestdag der Fransche Republiek heeft zich gekenmerkt door een aanslag op den president Fallières. Door een individu werden twee schoten op hem gelost maar hij werd niet ge troffen. Om half acht Zondagmorgen had Fallières, vergezeld door Clemenceau. "t Elysée verlaten. Om 8 uur kwam de president op het paradeveld. waar de troepen parade hielden ter eere van den nationalen feestdag. Toen de president de parade had bijgewoond en naar het Elysée terugkeerde in hetzelfde rijtuig als Cle menceau. werd er een schot op het rijtuig gelost. De president en Clemen ceau keken om en zagen een persoon, die nu een tweede schot loste in de lucht. Reeds had de menigte zich op den dader geworpen en mishandelde hem. De agenten hadden moeite, hem te onttrekken aan de woede der menigte. Op het politiebureau weigerde hij zich bekend te maken. „Ik zal voor den rechter spreken", zei hij, „ik heb in de lucht geschoten, om de aandacht op mij te vestigen en mij gerechtigheid te doen geschieden'" De dader heet Leon Mail Ié en is een ingeschrevene van de marine. Bij zijn gevangenneming was hij gekleed als werkman. Maillé droeg een grooten voorraad projectielen bij zich. Ook werden dien dag te Parijs 40 anti-militairisten gevangen genomen. De Dreyfus-quaestie is in Frankrijk nog niet van de baan. Dit blijkt nu majoor Dreyfus ontslag genomen heeft uit den dienst. De socialistische Kamergroep schijnt dit ontslag tot eene politieke kwestie te willen maken. De Humanité vertelt, dat Dreyfus ontslag vraagt, omdat hij niet tol luitenant-kolonel wordt be vorderd. terwijl lager op de ranglijst staanden reeds dien rang bekleeden en sommigen, die vroeger beneden hem stonden, zijne superieuren geworden zijn. Nu hij geheel in den stand der eer teruggeplaatst is. ziet hij geen reden waarom zijne rechten niet volledig zouden worden erkend. Generaal Pic- quart wil echter van zijne bevordering niets weten en heelt op dringende ver- toogen van socialistische afgevaardig den geantwoord„Wij hebben voor Dreyfus genoeg gedaanwij willen niet, dat hij nieuwe politieke moeilijk heden aan de regeering berokkent". De bange ongerustheid, die in de laatste weken ontstond over de ver houdingen tusschen Amerika en Japan, is door president Roosevelt, die zijn stem heeft doen klinken, ecnigermate weggenomen. Enkele Amerikaanschc en Japansche bladen hadden door schandelijke stokerij de gemoederen zoo in opgewondenheid gebracht, dat een kalmeerend woord van zoo bevoegde zijde hoog noodig werd. President Roosevelt heeft nl. dezer dagen in Oyster Bay den Japanschen oud-mini ster van Marine, admiraal Jamamoto op bezoek gehad. Beide mannen had den na afloop een langdurig onder houd, waarna de president een mede- dceling liet publiek maken. Dit com muniqué luidt aldus: „De president heeft een onderhoud gehad met admiraal Jamamoto, dat in alle opzichten bevredigend was. Het onderhoud bevestigde, hetgeen den laatsten tijd door den Japanschen ge zant is in het licht gesteld, en het heeft aangetoond, dat een volmaakte overeen stemming bestaat tusschen beide regee ringen en dat beide naties elkanders vrienden zijn." De held van Port Arthur, generaal van Stössel, is eindelijk in zijn ware gedaante vertoond. De acte van be schuldiging tegen hem en de generaals Fock, Reuss en Smirnof is thans open baar gemaakt. De voornaamste be schuldigingen tegen Stössel zijn de volgende Dc generaal heeft geen rekening ge houden met de bevelen van den opper bevelhebber van het leger in Mant- sjoerije, waarbij hem gelast werd het bevel over Port Arthur aan generaal Smirnof over te dragen en de vesting te verlaten, Hij is integendeel in de vesting gebleven en heeft aldus de functies van generaal Smirnof weder rechtelijk op zich genomen. Iii zijn rapport over het geveclu bij Kiao-lsjou heeft Stössel verklaard, dat hij zelf de troepen had aangevoerd, terwijl hij in werkelijkheid te Port Arthur was gebleven en aan het ge vecht part noch deel had genomen. Den 14en Juni 1904 heeft Stiissel in een telegram verklaard, dat hij had deelgenomen aan alle gevechten, terwijl van 8 Februari tot 14 Juni 1904 het eenige gevecht, dal geleverd is, dal bij Kiao-tsjou is geweest, waarbij hij niet tegenwoordig was geweest. Ter rechtvaardiging van de overgave van Port Arthur seinde Stiissel den 29en December 1904 aan den Czaar, dat de Japanners meester waren van het terrein en dat Port Arthur het nog slechts enkele dagen zou kunnen uithouden, daar de voorraden op waren. De groote meer derheid van den krijgsraad had zich intusschen tegen de overgave verklaard, daar er nog voorraden genoeg waren. Zonder eenige reden schonk Stössel aan generaal Fock de orde van St. George voor zijne verdiensten in den slag bij Kiao-tsjou, die door Fock ver loren was en waarin hij zich een vol komen onbevoegd veldheer had be toond. Stössel heeft niet het lot van het garnizoen gedeeld en het niet in de krijgsgevangenschap vergezeld. In 'de acte van beschuldiging tegen generaal Fock wordt deze schuldig verklaard aan alle misdrijven, waaraan Stössel schuldig wordt verklaard. Generaal Reuss wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan Stössel's mis drijven. Generaal Smirnof wordt beschuldigd van zwakheid, daar hij geen eind ge maakt heeft aan het gedrag van de generaals Stössel, Fock en Reuss. Binnenland. De Minister van Marine heeft aan H. M. de Koningin ontslag aangevraagd. Naar van welingelichte zijde wordt verzekerd, moet de ontslagaanvrage van den minister van marine uitsluitend het gevolg zijn van het voorgevallene in de Tweede Kamer bij de behandeling van zijn voorstel betreffende de reor ganisatie van het korps mariniers. Het gerucht, dat de heer Cohen Stuart tevens ontslag uit den zeedienst zou nemen, vindt geen bevestiging. antwoord had gegeven. En toch, ondanks dat in 'I gevlei komen der roode vrienden, heelt de lieer Gerritsen het stemmental, bij eerste stemming verkregen, bij herstemming niet eens zien toenemen met het getal stem men door de socialisten bij eerste stemming in dat district uitgebracht, terwijl daarentegen de heer Kleber circa 40 stemmen meer op zich vercenigde. Hierin ligt een zeer bemoedi gend verschijnsel voor de anti-liberale partijen. In ieder geval zullen de vrijzinnigen ook in district 1 in de toekomst met dc Rechtsche partijen ernstig rekening hebben Ie houden. In district III werd een groot succes be- bij ssing. eling Een woord van welverdienden Int mag in tusschen niet onthouden worden aan de anti-liberaie kiezers in dat district, inzon derheid aan dc Katholieke kiezers, en ook en vooral aan de hecren propagandisten, die met voorboeldigen ijver en tact lot deze overwinning hebben medegewerkt. Ook aan allen, die slechts ecnigermate hebben bijgedragen tot deze stembuszege- praal zij bij deze een woord van warme hulde en dank gebracht. Bij het te Amsterdam op 17 en 18 Juli gehouden examen voor dc hoofdactc Lager Onderwijs zijn o. iii. geslaagd de dames G. M. Kuijt en A. dc Groot uit het Pensionaat der Ecrw. Zusters van O. L. Vr. alhier. Uitslag der aanbesteding gehouden door architect Herin. Kroes alhier, op 17 Juli: A. het houwen van een R. K. Kerk niet pastorie en B. van een Zusterhuis met den h i. van Rhijn Ie Hilveri Plaatselijke Berichten, en Debie acireb iii rapijten, Karpetten, Vioer- 15 :eilen, Tafelkleeden, Be- ïan^papieren - Bedden, Dekens, Matrassen, Slaap- :amer-ameublement enz. Sehangerij - Stoffeerderij. I Vlle werkzaamheden tot iet vak behoorend worden poedig en accuraat uit jevoerd. STE PRIJZEN. Aanbevelend. ding REGULATEURS, prachtige kasten, dj cw laagst mogelijke prijzen, jaren garaj Twee personen, die nog niet lang ge leden naar Canada vertrokken, in de over tuiging, dal zij in de nieuwe wereld een beier beslaan zouden vinden dan in hel vaderland, zijn reeds teruggekeerd. Behalve de groote reiskosten (pl.m. 1400) H. IJ.S.M. was, ook nog zijn vaste hetrek- in heeft indertijd zijn in- oedel v geld ti brengt <107 het herkau wende dieren en varkens verbi naar of binnen een kring in de gemeente Mijdrecht omvattende den Polder Bloklund. h. dat wanneer bijzondere redenen afwij king van hel sub. a bedoelde verbod nood zakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den Burgemeester van Mijdrecht onder de door den districts veearts te Utrecht aan te geven voorwaar den. Bij de bocht van Bavoort. op den Amersfoortsehen straatweg, reed Zondag middag een automobiel O 421, komende van Woudenberg en gaande in de richting Amers foort, in woeste vaart tegen een boom aan. Het voertuig werd tegen een volgenden hoont geslingerd en aan de achterzijde in gedrukt. De voorkant was totaal verbrijzeld, zoodat verder vervoer op een wagen moest geschieden. De inzittenden kwamen er won der goed af. Een lieer en een meisje be ige weinig hctcckcnende kwet- Ecn fietsrijder had j.l. Zondag bij het beruchte dricpunlje bijna een ernstig onge luk gehad. Met een paar kameraden den Arnhcmschcii weg afkomende kon hij een auto, die mei flinke vaart van den Lcusderwcg altrennen, niet zien. Door zijn fiefs in den steek te laten bracht hij 'I leven er af en kwam mei den schrik en eenige ont vellingen vrij. Maandagmorgen omstreeks 9 uur sloeg, nabij dc Brouwerij, aan de spoorwegover- r ij paard der huzaren op hol. Het paard rende de spoorbaan op en werd ein delijk aan dc Koppelbrug door eeltige man nen lot slaan gebracht, zoodat er geen on gelukken voorkwamen. In een onbewoond huis aan den Utreehlschen straatweg is een zoo goed als nieuw heeren rijwiel gevonden. De politie is er mee in kennis gesteld. Bij de Donderdag ten Raadhuize ge houden aanbestedingen werd gegund: Het leveren en stellen van een ijzeren brugje over en een balie aandcLangcgrachl aan G. Blok, voor 1699.50; het vernieuwen der bestrating in de Kleine- en de Groote St. Jansslraat en aan dc Bees tenmarkt aan Th. W. Bonte, voor 11716; het vernieuwen van eenige vakken werf- muur aan den Zuidsingel en aan hel Spui aan C. Ruitenberg voor f 1587. - De heer Th. H. M. Hogenboont heeft met gunstig gevolg afgelegd het praetisch- apothekers- examen. - De heer J. de Groot, commies bij 's Rijks directe belastingen, is met Ingang van I Augustus overgeplaatst van hier naar Zwijndrecht. - Mejuffrouw H. A. Smit van hier. is te 's Gravenhage geslaagd voor het door de Ned. Tooiiku nstenaars-vcreeniging afgenomen examen Koorgezang. - Zondag 4 Aug. zat de „Jonge Wacht" eert propaganda wandeltocht (geen fietstocht) maken naar de Zustervereeniging de „Jonge Wacht" te Soest, waaraan ook leden van 't kruisverbond kunnen deelnemen. Hde. De werkzaamheden aan de Kazernes voor de bereden troepen vorderen goed; de stallen zijn al een Hink eind gevorderd, ter wijl de riolecring voor een groot gedeelte gereed is. Hoewel de apotheek, het magazijn en eenige militaire woningen niet klaar zul- zfjn, t ten September in gebr li kuii- tloogtand. Zondagnamiddag hield de Maria- vereenigiitg hare gewone vergadering op Leo's oord. Na het voorlezen der notulen betaald en eene cul'lccte voor het Dr. Aricns- fonds gehouden, welke f 4,39» opbracht. Ook werden twee nieuwe leden geïnstalleerd. Na een woord van aansporing tot volhar ding door den Adviseur, onzen ZcerEerw. heer pastoor, werd door ZijnEerw. eene feestelijke vergadering aangekondigd op 15 Aug., den dag der oprichting van onze af- dccling en tevens bekend gemaakt, dat op dien dag eene H. Mis zal worden opgedra- mging. ergadcring met gebed. Soest. Door den heer J. van Looij gens vertrek naar elders ontslag gei als lid van liet Bestuur der Openban en zal deze tijding VOO - De verjaardag van H. M. de Koningin zal in ons dorp niet onopgemerkt voorbij gaan. Door de vercenigtng tot bevordering van hel Vreemdelingenverkeer „Soest Vooruit" ondergaan. Reeds sedert lang was het ge- houw te klein gebleken. De noodige opmetingen zijn reeds gesellied, aanvang zal genomen worden. Op den len Augustus a, s. hoopt de heer J. Woudenberg te Soesterberg zijn 25- jarig jnbilé te vieren als Hoofd der Open bare lagere school aldaar. Naar wij vernemen heeft zlell eene non- dat die dag op waardige wijze door de in gezetenen zal gevierd worden. E. Kamerling men, waarvan 7 van onwaarde. De Bilt. Bij Kon. Besluit is benoemd tol Burgemeester onzer Gemeente de heer II. Ph. J. baron Van Heemstra, niet toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als Burge meester der Gemeenten Harmelcn en Veld- Nljkerk. Dc heer B„ onderwijzer aan de school te Nijkcrkcrvccn, per fiets naar Elspect willende gaan, is te i'.rmelo van dc fiets ge vallen, waardoor hij zoodanig letsel bekwam, dal hij per rijtuig moest worden vervoerd. De deelnemers aan dc wedstrijden op 31 Augustus a.s., moeten zich aanmelden Zaterdag 17 Augustus tusschen 12 en 2 uur in Volksheil. Per advertentie zal alles bijtijds worden aangekondigd. Maandagmiddag had Jan Versteeg uit 't Nijkcrkcrvccn, bij hel op den hooiwagen slappen, hel ongeluk met zijn voet onder het wiel te geraken. Dit lichaamsdeel werd zoo danig gekneusd, dat hij per rijtuig naar huis is vervoerd. t he- Hemnes. Een ongeluk, dat betrekkelijk goed afliep viel voor op den Laarderstraatweg. Daar viel een man van een voer hooi af en zou zeker uverreden zijn, als de voerman niet dadelijk gestopt had. Wel bekwam dc man eenige kneuzingen, maar toen die ver bonden waren, kon hij dc reis voortzetten. - Donderdag had in de Lindeboom te Eemncs-buitcn eene belangrijke verkoop plaats van onroerende goederen onder Ecinncs ge legen ten overstaan van Mr. I-". Pen te Baarn. Perceel I. Een huis met erf en grond tegen over de vaart ter grootte van 49 A. 80 c. A. werd verkocht aan den heer W. Eek q.q.alhier, voor f 47tXJperceel 2. Hooi- of weiland, groot 1 H. A. 38 A. 50 c. A. aan den heer H. Meijer alhier voor f 3225perceel 3. Hooi- ol weiland, groot 86 A. 20 e. A. aan den heer J. Rigter q.q. te Blaricunt voor f 1760; perceel 4. Hooi- of weiland, groot 95 A. 70 c. A. aan den heer J. Snel. alhier, voor f 2000perceel 5. Hooi- ot weiland, groot 1 H. A. 9 A. 80 c. A.. aan den heer A. Snel alhier voor f 2850; perceel 6. Hooi- of weiland, groot 76 A. 60 c. A. aan den heer J. Rigter alhier voor f 1700perceel 7. Grasland ter grootte van 9 A. 87 c. A. aan den lieer J. Hagelt alhier voor f450. perceel 8. Bouwland ter grootte van I H. A„ 38 A., 80 cA.. Eek I. perceel <1 Wei- en Bouwland, Ier grootte f 1750. perceel 10 Weiland, ter grootte van 3 H. A., 12 A.. 80 cA., aan den heer Sletten de Jong voor 14200. perceel li Weiland en Boschgrond, ter gruotle van 2 II. A„ 5 A., 20 cA. verkocht aan den heer J. Tz. Klaver, voor f870. Hierbij kwam 7 proc. opgeld. Betaling der kooppenningen op Sept. e.k. Gemengde Berichten. zeil ir itige paukenslagen De pau- als men weet, in het orkest idcrschatlcn beteekenis. De 4en behoeft slechts d Berlioz, Varney, d'lndy en Massem men. Maar wie bekommert zich in lijksch leven om een paukenist 't zich om een zoo nuttig musicus nii Het was een origineele wraak. Hij zou na vele dienstjaren gepensioneerd worden. De laatste avond van zij» nuttigen werkkring was aangebroken en hij nam op gewone wijze plaats in het sehouwburgorkest. Eens klaps - de violen lieten juist een tccdcr piai rich als zijn pat worden hem scheelde, zeide hij doodbedaard: Jarenlang heb ik mijn plicht gedaan en geen hond liccft zich om mij bekommerd. ten niet over mij zullen spreken. Zijn eerzucht werd bevredigd. De couran- lief was. De Krijgsraad te Kiew heeft van de 101 wegens deelneming aan de muiterij van 17 Juni aangeklaagde soldaten 6 veroordeeld ter dood, 12 tot levenslangen dwangarbeid, 211 lot tijdclijkcn dwangarbeid, 17 tot plaat sing voor drie jaren in een strafhataillon, 30 wachts een stapel planken een der werklieden, de 40-jarige lende in de liekkerstraat, daar- W. i onder bedolven werd. Dc ongelukkige zat tijd uit zipi benarde positie gered worden. Kreunende werd hij onder de planken-pyra- ii)idt vandaan gehaald en toen bleek, dat hij verschillende schrammen en kneuzingen had opgeloopcn eu een zijner beenen gebroken was. Hij is per vigcluutc naar liet Stedelijke Ziekenhuis overgebracht en aldaar ter vcr- pleging opgenomen. Maandag reed de landman G. Blees uit de lip naar Amsterdamhij hem zalen de landman M. de Jong Jz. uit Haarlemmer meer en eenige meisjes, in liet geheel 7 per sonen. Op den IJdijk bij K.idoeleii reed een automobiel hen achterop, en wetende, dat zijn paard wat onrustig is, besloot B. den stellen dijk af te gaan en langs dc kluit de Buiksloler Ham in te rijden. Toch reed de automobiel vliegend voort. Het paard schrikte, de wagen viel om, en allen vlogen er uit, Een dochter werd gekwetst, de wagen was stuk, doch overigens liep het goed at. De bestuurder van dc automobiel vloog door en bekommerde zich niet om de zaak. Door worden opgenomen. Uil Ostende wordt gemeld, dat aldaar liet lijk is opgcvischt van een man in blauwe uniform met vergulde knoopen. Op zijn boe zeroen was een zilveren medaille gespeld met liet volgende opschrift: De vereeniging van luchlschippcrs aan directeur A. Hulka. Er is geen twijfel of dit lijk is hel stoffelijk overschot van den heer Bulken te St. Denis hij Parijs woonachtig. De lieer Bulken steeg den 24 Juni met den heer Taunay te Duinkerken op, Zooals men weet werd de luchtballon zonder de reizigers - eenige dagen later bij Beets in Friesland gevonden. Het lijk van den heer Taunay is nog niet aangespoeld. De corrrsiHindeiil der Daily Telegraph Ie Milaan meldt liet volgende Nabij Carrare heeft men 50U0 voet boven zccpcil de grootste mijn laten springen, die I

De Eembode | 1907 | | pagina 2