Tweede Blad „DE EEMBODE" 7 December 1907 II. Zondag van den Advent. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Romeinen. XV. 4-13. Broeders I Al wat er geschreven Is, is ter onzer onderrichting geschrevenopdat wij door het geduld en de vertroosting der Schrif ten de hoop zouden behouden. De God van geduld en vertroosting geve u, onder elkan der eensgezind te zijn volgens Jezus Chris tus; opdat gij eendrachtig uit dénen mond, den God en Vader van onzen Heer Jezus Christus verheerlijkt. Neemt dan elkander op, gelijk Christus u opgenomen heeft, ter verheerlijking Gods. Want ik zeg, dat Christus Jezus een bedienaar der besnijdenis is geweest wegens de waarheid Gods, om de beloften der Vaderen te bevestigendat de heidenen echter God om zijne barmhartigheid verheerlijken, gelijk er geschreven staat Daarom, o Heer! zal ik U onder de heidenen loven, en uwen naam lof zingen. En wederom zegt hijVerblijdt u, gij Heidenen, met zijn volk. En wederom Looft den Heer, alle heide nen, en verheerlijkt hem alle volken. En ook zegt Isaïas: Er zal een wortel van Jesse zijn, en die zal opstaan om over de Heidenen te heerschcn, op Hem zullen de heidenen hopen. De God van hoop vervulle u dan in in hel gelooven met alle vreugde en vrede: opdat gij moogt overvloedig zijn in de hoop en in de kracht des heiligen Gecstcs. EVANGELIE volgens den H. Mattheiis; XI. 210. In dien tijde, als Joannes in de gevangenis de werken van Christus hoorde, zond hij twee zijner leerlingen en liet Hem vragen Zijt Gij het, die komen moet, o! hebben wij eenen anderen te verwachten En Jezus ant woordde en zcidc hunGaat en boodschapt aan Joannes, hetgeen gij gehoord en gezien hebt. De blinden zien, de kreupelen wandelen, de melaatschen worden gezuiverd, de dooven hooren, de dooden verrijzen, aan armen wordt het Evangelie verkondigden zalig, wie zich in mij niet ergert. Als zij dan weg gingen, begon Jezus tol het volk van Joannes te zeggenWat zijt gij in de woestijn gaan zien? een riet door den wind bewogen? Maar wat zijt gij gaan zien? een mensch kleederen dragen, zijn in de huizen der koningen. Maar wat zijt gij gaan zien een Profeet Ja, Ik zeg u, en meer dan een Profeet. Want hij is degene, van wien geschreven is: Zie, Ik zend mijn gezant voor uw aanschijn, die u den weg be reiden zal. IFMEUIIF DIEHSTEK IE AMERSFOORT Van 8 Dec. tot en met 15 Dcc. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. Lange Gracht. Zondag de II. Missen half zeven, hall negen, om tien uur Hoogmis, kwart over twaalf en kwart over twee Catechismus, drie uur Ves per, half vijf Congregatie van de li. Familie. Dinsdag 8 uur gezungen St. Antonius-mis, Donderdag 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Missen 7. 8 Woensdag en Vrijdag geboden vasten- en onthoudings-dagen. PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zand. Zondag de H. Missen half zeven, acht en elf uur, om half 10 de Hoogmis. Twaalf en twee uur Catechismus. Drie uur Vespers. Zes uur plechtig Lol met lieldadigheids- predicatie en collecte voor de St. Vincen- tius-vereeniging. Zaterdag 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Diensten te 7 half 8. en 9 uur. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft op den eersten Zondag van den Advent, in de kapel van het seminarie te Rijsenburg. de H. H. wijdingen toegediend van het Diaconaat aan de Eerw. hccren van het seminarie J. R. de Boer, A. B. v. d. Borgh, H. S. Brugman, H. W. Dijkman, A. T. G. Hamers, J. M. Heimerikx, J. B. Hulshof, J. de Jong, B. Jongcrius, A. F. T. Klerk. J. H. Lukens, G. M. Mulder, B. A. Preller. J. J. Schaats, A. J. J. Spinhof, L. J. H. Teeuwen, A. S. Uijttcwaal. P. J. Veltman, C. A. Vernooij en T. J. v. Wijkaan de Eerw. Fraters Trap pisten Bcnedictus Möldcrs, Lucianus v. d. Pullen en Bonaventura Vianden en aan de Eerw. Fraters Augustijnen Simplicianus (F. J. A. Gelsing) en Carus (H. ter Haar) van het Priesterschap aan de Eerw. Fraters Trappisten Anselmus Vriens en GuidoMen- zcnbach en aan den Eerw. Frater Canisius van Bcnthcm van de Orde der Predikt» Plaatselijke Berichten. Amersfoort. De majoor, eerstaanwezend- ingenieur alhier, zal, onder nadere goed- g van den Minister van Oorlog, in het openbaar aanbesteden Bestek no. 169: Het inrichten vaneenter- :in te Amersfoort tot parkeerterrein c.a. ider het beheer der Genie te Amersfoort. (Raming f43.000), Deze aanbesteding zal geschieden op Dins dag 17 December 1907, des voormiddags te i uren, in het hotel „de Zwaan" alhier. - Omtrent de viering van het vijftigjarig :staan van de Rij- en Hoefsmidschool mag 'zegd, dat ze uitstekend is geslaagd. H. M. de Koningin en de Prins, van Den Haag op weg naar het Loo, deden Amersfoort aan, om de feestelijkheden met hun tegen woordigheid op te luisteren. Het hofrijtuig ed in snellen draf door de eerepuort en eld voor den ingang der manege stil. Overal wapperden vlaggen en het Koninklijk Echtpaar werd allcrwege hartelijk door het ibliek toegejuicht. Nadat de vorstelijke personen in de keurig mierde manege hadden plaats genomen, erd het leest geopend met een Hongaarschcn post, gereden door korporaal Bouma, die zijn -es paarden Dink in bedwang toonde te hebben •li als slaand ruiter veel lof ontving. Daarna volgde een spnngnummer voor acht ■fficicrcn, instructeur luitenant jhr. Godin de Beaufort, waarhij horden van 1.35 M. met groot gemak werden genomen. Vervolgens reden acht wachtmeesters een quadrille des lanciers. Als tusschennummer volgde een partij sabel i drie fraaie gymnatische standen, die den istructeur, wachtmeester Duizendstra, een arm applaus bezorgden, ten hijzonder fraai nummer volgde hierop: mgc paarden in dressuur, gereden duurden ircctcur der Rijschool, overste Melelerkamp li Reede. Jonge paarden en handgeklap n niet bij elkaar, doch 't koste groole e niet te applaudisseercn, toen overste Melelerkamp zijn intree deed en daarbij op de tonen der muziek zijn paard Spaansche passen liet maken. Het zij intusschen gezegd, dat de overige heeren niet minder fraaie ijkunsl Ie genieten aven. g j, .j, rijden van acht gedetacheerde luitenants, mder leiding van overste Mctclcrkainp. In liet mi volgende volgitecr-numnicr, in- triicteur adjudant-pikeur Pijl, werd over zelfs rijf paarden gesprongen en werden op een andere plaats in de manege ongelooflijk stoute staaltjes van volligeeren op het ongczadcld paard te zien gegeven. Almanak der Week. ZONDAG 8 Dec. 2e Zondag van den Ad vent. Onbevlekte Ont vangenis van Maria. MAANDAG 9 H. Leocadia. DINSDAG 10 H. Melchiades. Paus en Mart. WOF.NSD, II H. Damascus I. Paus. Vas- DONDERD.12 H. H. Epiinachus en Gez E. Kw. VRIJDAG 13 II. Lucia. Vastendag. ZATERD. 14 H. Nicasius. :n slotte, onder leiding v a geldelijke b hebben, Bij een dezer dagen plaats gehad hebbend brandje in het schuurtje van den heer A. v. D. werd aan den heer B. eveneens van wege die Maatschappij eene onverplichte schade vergoeding uitgekeerd van f 10.— Als een zeldzaamheid kunnen wij mel den, dat Woensdag een kip van mej. T. K. alhier onder eene heg 10 kuikens heeft uil- gebroed. Het beest heeft dus al het koude en natte weder van den laatsten tijd door- Blijkens ontvangen bericht van den heer Commandant van het 5e Regiment Infanterie te Amersfoort zullen waarschijnlijk in de a.s. zomermaanden in deze gemeente een paar escadrons van het Ie regiment Huzaren wor- Dit zal hier dan weder een heele drukte geven. Baarn. Maandag had op het rangeerter rein aan het station alhier een droevig on geluk plaats. De rangeerder K. uit Utrecht kwam te vallen juist voor een rangeerenden trein. De ongelukkige, wiens beide beenen werden afgereden, werd naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd, waar hij spoedig over leed. Een vrouw en vier kinderen blijven onverzorgd achter. De afdeeling Baarn en omstreken der Vereeniging tot Oprichting en Exploitatie van Voikssanatoria in Nederland, hield Zater dagmiddag ten gemeentehuizc een vergade ring. Gekozen werden tot leden van het bestuur F. F. baron d'Aulnis de Bourouill en Dr. A. J. A. Thomas en tut penning meester, in plaats van wijlen jhr. Roeil, jhr. L. Rutgers van Rosenburg. Het bestuur der plaatselijke afdeeling van de Nat. Christ. Geheel-Onthoudersver- eeniging is samengesteld als volgtH. v. d. Dool. president* mej. B. Westendorp, vice- pres.J. Smit, eerste-secr.mej. Saudtman, 2e-secr.. tevens bibl.J. Pb Dietenbach, le- peniiingm.D. Koops, 2e-penningm. II. M. hield daarna eerde en onderhield ch geruimen tijd met elk der instructeurs i leerlingen van de Rij- en Hoefsmidschool. e overste Melelerkamp werd door II. M. .-rsounlijk met hel officierskruis der Oranje- assau-orde begiftigd. De opperwachtmees- ,_rs Larmcm! en Van der Laan mochten uit haar hand de zilveren medaille der Oranje- Nassau-orde ontvangen. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Smidschool. Door twee jonge dames werden aan H. M. de Koningin bloemen aangeboden. M. de Koningin vertrok weer om 4.10 met denzelfden trein, waarmee ook de Koningin-Moeder naar het Loo reisde. De Prins nam 's avonds deel aan een rcu- sten-diner in de schouwburgzaal van de sociteit „Amicitia". er dan KJÜ reünisten met hun dames, autoriteiten en genoodigden, woonden het Maandagmiddag hield de Oranjcver- eeniging eene vergadering, waarin op de eerste plaats aan de orde kwam rekening en verantwoording over 1907. Door eene com missie werd alles nagezien en in orde be vonden, waarom ze voorstelde den penning meester dank te betuigen voor het gehouden beheer, waarmee dt vergadering instemde. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental thans bedraagt 627. In 1906 is ontvangen f785.35 en in 1907 f943.80, waaronder f200 subsidie van de gemeente. Aan contributie werd over deze jaren ontvangen f487.95 en f698.75. Het batig saldo is dit jaar f57.05', zoodat de finantieele toestand gunstig is te Een voorstel van het Bestuur om als feest viering op 19 April 1908 een tentoonstelling te organiseer en van huisvlijt en 's avonds een optocht te houden werd na eenige dis cussie verworpen met 19 tegen 13 stemmen. Nadat andere plannen door de vergadering waren opgeworpen cn wc., '.ruggenomen, werd ten slotte met 14 voerf, 19 tegen en 4 onthoudingen besloten op 's Prinsen jaardag geen openbaar feest te organiseeren, doch alle krachten te concentreercn op 31 Augustus. Vervolgens had de stemming plaats ter voorziening in vacatures, ontstaan in het Be stuur door het bedanken van d en heer D. van Schooneveld cn hel periodiek aftreden van de heeren P. H. van Hasclen en j. van Sicrenberg de Boer. De heer Van llaselen stelde zich niet her kiesbaar, en was niet te bewegen, terug te komen op dit besluit. De lieer Sierenbcrg de Boer werd herko zen met 34 van de 36 stemmen cn nam de herbenoeming aan. De hccren J. A. Schoterman en P. R. Kok, die vervulgcns werden gekozen, bedankten. Na drie vrije stemmingen werden gekozen de heeren D. Meester en A. J. Scholte, die beiden de benoeming aanvaardden. In de daarop volgende Bestuursvergade ring werd gekozen tot Voorzitter de heer C. W. F. Reyckcrs cn gecontinueerd als Secretaris-Penningmeester de heer G. J. van Siercnberg de Boer. Soest. Tot lid van hel best.-ur der Maria- vereeniging alhier is in de Donderdag j.l. ge houden algcmccnc vergadering benoemd met 47 stemmen Mej. G. de Munck - de Bruin, - Bij den onlangs plaats gehad hebbenden brand bij P. Schweglcr alhier is door de Assurantie-Maaatschappij „de Nederlanden" te Zutphen, agent de heer J. II. Benschop, aan den verzekerde eene onverplichte ver goeding toegekend van f 150.—, terwijl aan hen, die bij liet blussehingswerk geholpen school vertegenwoordigd is door het hoofd, een onderwijzer en een vader van een der leerlingen, hebben de volgende personen zit ting genomen F. F. baron d'Aulnis de Bourouill, burge meester van Baarn, eere-lidL. B. Fikkert, schoolopziener, eere-voorzitterD. Bierhaal- der, lid der pl. schoolcommissie; P. A. van :r Merseh, idem en J. C. van der Veen, em, en verder als vertegenwoordigers de ivolgende scholen: School Eemnesserweg de heeren J. Schin- :l. h. d. s., G. Verdam, onderwijzer en T. Geysendorpher, vader. School met den bijbelde heeren L. On ce, h. d. s., P. Berghuis, onderwijzer en T. Haarman, vader. iooI Oosterstraatde heeren J. K. M5I- i. d. s., J. Nortier, onderwijzer en G. Jansen, vader. R.-K. schoolde heeren T. M. J. Becker, d. s., H. Leemrijse, onderwijzer en P. de Ruijter, vader. Westerschoolde heeren T. Pluim, h.d. s., P. van Raalten, onderwijzer en A. Grolle, Lage Vuurschede heeren A. van der Laan, i. d. s., F. Jantzen, onderwijzer en K. van Oosterom, vader. Binnenkort zullen de inge zetenen in de gelegenheid gesteld worden van hunne instemming met het streven der commissie te doen blijken. De afdeeling Baarn van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdag middag en avond in 't hotel „de la Prome nade" voor haar leden een tentoonstelling, waaraan door vele bloemisten en liefhebbers is deelgenomen. De warande, serre en ach terzaal van 't hotel stonden vol met keurige bloemen en plantengroepen, op smaakvolle wijze gerangschikt. In 't bijzonder trok de aandacht een groep warme kasplanten van mevr. de wed. A. Browne, tuinbaas J. v. d. Bovenkamp, waaronder een „Nepholopls bostoniSnsis" door prachtigen bladvorm en bladgroei uitmuntte. Ook was een collectie uitgezochte fruitsoorten aanwezig, die mec- rcndcels verkocht werden. Een totaal bedrag van vijf en twintig gulden wordt aan de deelnemers naar gelang van het aantal be haalde punten als prijzen uitgekeerd. Voor de schoonste inzending van liefhebbers krecgdc heer J. v. d. Bovenkamp den eers voor de inzending van bloemisten, de heer D. Bruidegom den tweeden eereprijs. Wel licht door het minder gunstige weer was net bezoek niet zoo druk als verwacht mocht worden. Als jury-leden traden op de heeren Gebhard, J. M. Kraaijenbrink cn K. Wezelen burg. Laren. De heer L. Smit, gemeente-ont vanger alhier is door den Raad benoemd tot gemeente-secretaris met 6 van de 7 stem men. Een stem werd in blanco uitgebracht. Het voorstel om het ambt van secretaris en gemeente-ontvanger door <éo persoon te doen waarnemen, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Met 'I oog op de ook hier heerschende werkloosheid beramen de besturen van „Ar menzorg" en „De Gooijergracht" plannen, om door vergrooting der ijsbaan iets te doen tot leniging van den nood. Natuurlijk zal, als de plannen verwezenlijkt worden, de Nurden. Door het gerechtshof te Am sterdam wordt 10 December a.s. in hooger beroep behandeld de zaak tegen den heer Floris Vos en zijne 9 medebeklaagdcn ter zake de troebelen op Oud Bussem. Vanwege het O. M. zal een drietal getui gen gehoord worden, nl. Mr. Schook en de veldwachters Dik en Wind. Mr, Hartzzcld en Mr. van Kempen zullen weder als verdedigers optreden. Zondagavond laat reed de korporaal-kok B. van de pantserfortartlllerie van hier naar zijn standplaats Muiden. Kort bij Hakkelaars- brug gekomen, werd hij onverwacht door een kogel in de rechterdij getroffen. Zoo spoedig mogelijk begaf hij zich naar den brugwachter om dezen te wekken, opdat hij telefonisch de politie van hier kon verwittigen. Hij kreeg echter geen gehoor. Zoo goed als het ging fietste de getroffene nu naar Muidendaar werd hij verbonden. Maandagmorgen is hij naar het hospitaal alhier vervoerddoor dr. C. C. V. is toen de kogel verwijderd. Men vermoed, dat deze afkomstig is van een Flobert geweer. De politie doet ijverig onderzoek. In verband met dit bericht wordt nader gemeld, dat door een ingesteld onderzoek van de politie gebleken is, dat van eene aanranding geen sprake is geweest. Bedoelde militair was zelf in 't bezit van een vuur wapen, dat bij ongeluk afging en waarvan de kogel hem in het been drong. Uit vrees voor straf deed hij het voorkomen, dat aan randers op hem geschoten hadden. De onlangs te Bussum opgerichte ver eeniging van erfgooiers, die lut'doel heeft de erfgooiersgronden ti verkoopen en de op brengst te vcrdeelen, zal Maandagavond in het „Hof van Holland" Ie Naarden eene ver gadering houden cn pogen te Naarden eene afdeeling op te richten. Door beschadiging van een puistje op het been ontstond bij den heer Hagevoort in 't laatst van de vorige week bloedver giftiging. Niettegenstaande men getracht heeft door amputatie van het been den patient in ouden, is de heer Hagevoort Zon dagmiddag aan de gevolgen van bloedver- gifting overleden. Met ingang van I April 19U8 is onze stadgenoot, de heer A. Stijn, sergt. der inf. benoemd tot concierge aan het nieuwe ge meentehuis te Baarn. Zeist. Tengevolge van een onderzoek, ingesteld door de politie alhier, is de vrouw van Van Vaten Maandagmorgen voor den rechter van Instructie güleid, doch in dien middag weder vrijgelaten, waarschijnlijk het oog op de kinderen. Maandagmiddag is pen eigenaardige bijzonderheid, betreffende dezen moord is, schrijft het N. v. d. Dn nog niet medegedeeld, namelijk dat de vermoorde Hendrik Drost de derde van dien naam is, die door moordenaarshanden van het leven werd beroofd binnen den tijd van slechts weinige jaren. Niet alleen, dat zij denzelfden naam dragen, tnaar zij zijn werkelijk bloed verwanten, ofschoon eenigszins ver. De eerste Hendrik Drost, was boerenknecht aan den Dwarsweg, onder de gemeente Amerongen en stierf enkele uren nadat hij bij de zoogenaamde keet aan den Haspel van iemand een doodelijken slag op het hoofd had gekregen. De tweede Hendrik Drost, was de zoon van H. Drost Sr., in de Groep, onder Ame rongen hij werd ruim een jaar geleden op gruwelijke wijze te Amersfoort vermoord, alwaar hij rangeerder was aan het station, dit was ook een roofmoord, Qe dader of daders van dien moord zijn onbekend gebleven. NIJkerk. Ter jl. Maandag op het landgoed „Salcntein" gehouden jachtpartij werden ge schoten 166 faizanten, il) hazen, 123 kozijnen en I snip, totaal 300 stuks. Z. K. H. Prins Hendrik, die de jachtpartij bijwoonde, arriveerde 's morgens met jacht wagen, bespannen met vier schimmels, cn keerde tegen ongeveer 5 uur naar Het Loo terug. De Prins was vergezeld van zijn ad- Putten. Door de afdeeling Nijkerk van den Volksbond, vereeniging legen drankmis bruik, is in beginsel besloten tot het houden van eene huisvlijt-tentoonstelling in het voor jaar van 1908. harderwijk. Uilslag van de herbesteding van een houten villa op steencn voet. Er moesten 2 opgaven worden verstrekt, een berekend naar pannendak cn een naar rietendak. Ingeschreven werd als volgtv. d. Berg, Ermclo f4420 en f4350; Wildeman, id, f4276 en f4164; Kamphorst, ld. f4180 en f4080; Zwak. id. f4140 en 14060; H. Bos, Putten f4075 en f3972. De gunning is nog aangehouden. In de vorige week werd door een vis- schcr bij de politie alhier aangifte gedaan dat men, tijdens zijn boller alhier in de haven lag, verschillende zeilen cn een nel had stuk gesneden. Naar men zegt Is de dader, een 17-jarige visschersknecht, door de politie opgespoord. - Ged. Staten hebben hunne goedkeuring verleend tol het aangaan van eene gemccnte- leening van f 11.000 tegen een rente va üe uitnoodiging lot inschrijving kwam BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 28 Nov. tot 5 De Geboren Gecrtruida, d. van E. W. Koenen en M. Beek. Gerril, z. van T. van Drie en A. Bouwman. Cornells Hen drik, z. van A. de Jonge en J. de Kievid. Martha, d. van F. J. J. baron Van >!ra en N. A. S. baronnesse van der ch lot Vcrwolde. Johannes, z. van G. ijer en J. Petersc. Clasina Adrian,i, d. J. de Wil en M. Koot. Maurits Henri, van H. van Raalte en B. A. Cohen. ia, d. van J. Kruiswijk en M. Veencndaal. Nicolaas, z. van H. Hilhorst en H. van den Eshof. Johannes Adrianus, z. van C. J. ''erhoef en S. Boer. Hcrmanus Petrus, z. an I. Th. van Nes en B. Th. Bruineman. Johanna, d. van I'. Tommcl li. c P. W. Kost en J, Kuijt. - Ph. van Oostveen en W. Tolboom. dr. P. K. Lulofs^en A. J. A. ;,i: n Linge. H. Drook. Getrouwd: J. Godschalk en C. H. de Vries. G. W. Willemsen en E. Flipsen. A. Achlerkarap en J. van IJzendoorn. Overleden G. de Bruijn, I j. M. Vee ncndaal, 3 mnd. D. van den Brink, 2 j. P. A. Kuijt, 9 j. H. Veenendaal, 82 j„ J. van Vulpen, Meij. 5 mnd. - E. W. T. van Aroeron- gen, 23 j., ongeh. W. Zeggclaar, 39 j.. ongeh. Gemeente Hilversum. Geboren Herman, z. van W. Bakker en van Buuren. - Antonius Izak. z. van G. Rijerse en A P. van Wijk. Antoon Nico- '"s, z. van J. W. Merkelbach en J. A. Meijnen. Nceltje, d. van W. Staartjes en M. Vonk. Eugenius Albertus Julius, z. van E. J. B. C. Wilhelm en G. Jordaan. Herman, z. van T. van Leuveren en C. Visser. Gljsbert, z. van O. Wclgraven en J. J. Langelaar. Jan Hendrik, z. van L. M. Verzaal en C. E. Cornelissen. Johannes Jacobus, z. van W. Verhoeven en H. M. de Jong. Mijntje, d. van J. van Kampenen A. Hasselt. Eli sabeth Margaretha, d. van J. N. N. Behrens en C. E. Meewsen. Hendrik, z. van H. Florijn en G. Verhoef. Antonia, d. van J. van Oostenbrugge en A. van Zoeren. Jo hannes Wilhelmus, z. van de Jong en E. M. Witling. Getrouwd w. Hovy en m. Esser. - W. H. H. Pomitierel en E. J. F. van Schagen. N. La Maitre en S. C. de Ruiter. H. Groenhuizen cn H. Kruimel. - O. Harmsma en J. Swaan. I. Vriesendorp er. D. van van Voorst, echtg. van H. Sipkes. 75 j. - J. H. v. d. Weij, echtg. van II. Visser, 40 j. Antje Hartog, echtg. van H. Siedses, 51 j. Gemeente Bussum. geborenMarietje, d. van H. Havekotte en M. M. van Huijsteden. Maria Mag- dalciia Emilia, d. van Th. Custers en H. J. Dorinolen. Johanna Jacoba Maria, d. van F, Rozcnboum en A. M. Putman. Hendrik, z. van P. de Bruin en T. Verwcij. - Hero, van H. Bremer en A. v. d. Laan. Mein- rrt, z. van S. Brandsma en G. Bakhuizen. Ondertrouwd: T. van der Velden en P. A.Jansen. "i Scholten, Gemeente Bameveld. BEVALLEN: G. Zomer, geb. Bouw. z. G. Berkhof, geb. van Ee, d. U. Franken, geb. Boevc. z. levenloos. J. van Malken- horst, geb. Davclaar, z. H. Dusschoten, geb. van den Brink, z. F. van dtn Essen- burg, geb. van den Hudding, z. T. van Ree. geb. van Donkersgoed, i. C. van to, geb. van Zomeren, d. H. van Beek. :b. Docter, z. Gehuwd J. Schillcmans met W. Masten broek. A. van Kesteren mei L. van Leeu- en. - E. Mulder met W. van Esvcld. Overleden O. van Loo, 34 j., gehuwd et K. van de Beek. - M. van Garder, 47 jr.. gehuwd met W. Walcl. - T. W, Vrij huff, 41 jr., gehuwd met P. J. A. vau Wijhe. H. Zoeten, 5 weken. Gemeente Soest. Geboren Petrus Wilhelmus, z. van Th. J. Wagner en C. M. Schimmel. Christina Wilhelmina, U. van T. Daselaar en B. Eps- kamp. üijsherius, z. van D. van Soest en G. Haagc. Leida, d. van R, Schuuring en A. M. Groenevclt. Gijsbcrtus Johannes, z. van J. P. van den lircenier en M. de Bruijn. Ondertrouwd H. Kraaij cn O. van den Brink. Overleden: G. van de Kamp, 18 m. N. van 't Klooster, 71 j„ echtgt. van P. Schalkwijk. Gemeente Hoogland. Oeboren: Antonia Hendrika, d. van J. van Vclzcn en Kok. Ondertrouwd W. Bouwman en W. Adams. Overleden W. Ruller, 59 j.. echtgt. van A. van de Bor. Gemeente Nijkerk. Geboren Andries, z. van J. v. d. Veen cn E. v. Beek. Hendrik, z. van D. v. Vane- veld en E. v. d. Veen. Willem, z. van M. v. Brummelcn en 11. v. d. Hoorn. Jacob, z. van C. v. Bokhorst en E. Pijpers. Jannetje, d. van V. Seegers en G. Mcerveld. Gehuwd A. v. Dienncn en H. Wassink. Gemeente Hoevelaken. Geboren Grietje, d, van v. Essen en I. Morren. Antonle llendrikus, z. van H. Duits cn H. Hoijcr. Ondertrouwd W. v. d. Water en A. Morren. Overleden v. Kolfschoten. 9 m. - G. v. Assclt, 32 J. Gemeente Baarn. geboren: llendrikus Cornells, z. van A. Schimmel cn A. Kok. Maria, d. van B. J. v. Klaarwater en A. Porlengcn. Ondertrouwd 11. v. d. Laak en H. J. A. Wanders. Getrouwd B. de Rooij en L. F. Carelsc. D. v. Doorn en C. Th. Schollen. Overleden 1'. de Heus, 53 j., echtg. van H. v. 't Land. Maria, d. van G. v. d. Laak cn A. Masmcijcr. Gemeente Blaricunt. Overleden M. Heerschop, 78 j„ wed. van U. v. 't Klooster.

De Eembode | 1907 | | pagina 5