ot het invoeren van een nieuwen cathechismus. De beraadslagingen wor den 26 Febr. a.s. gesloten. Binnenland. Het nieuwe Ministerie. Het Staatsblad van Dinsdag bevatte de namen van de nieuwe ministers, die Woens dag door H. M. de Koningin zijn beEedigd. Het nieuwe ministerie is als volgt samen gesteld Mr. Th. Heemskerk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Minister van Binnenlandsche Zaken. Jhr. Mr. R. de Marees van Swln- deren, Hr. Ms. gezant te Washington (met verlof hier te lande), Minister van Buiien- landsche Zaken. Mr. A. P. L. N e I i s s e n, Raadsheer iu den Hoogen Raad, Minister van Justitie. Vice-admiraal J. Went h o 11, Minister van Marine, blijft Minister van Marine. Mr. M. J. C. M. Kolkman, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Minister van Financiën. Luit.-Gcn. I'. H. A. Sabron. Chef van den Generalen Staf, Minister van Oorlog. Mr. J. S. Bever s. Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Minister van Waterstaat. A. S. T a I m a. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Minister van Landbouw, A. w' F. I de n burg, Gouverneur van Suriname, Minister van Koloniën, met tijde lijke opdracht van het Departement van Ko- luniën aan Mr. Heemskerk, nieuw benoemd Minister van Binnenlandsche Zaken. Van deze negen ministers zijn drie katho liek de hecren Kolkman, Nelissen en Bevers, drie anti-revolulionnair de hoeren Heemskerk, Talrna en Idenburg terwijl .de Jdrie overigen de heer De Marees van Swindcren tot de Chr. Hist., en de heeren Sabron en Wentholt niet tot een der christelijke partijen worden gerekend. Dat dit Ministerie door de Rechtsche bladen met sympathie wordt begroet is gemakkelijk te verklaren, als men in aanmerking neeint, dal de meeste hunner op staatkundig gebied leeds ten volle hun sporen hebben verdiend. Maar ook door de meeste liberale bladen wordt het nieuwe Ministerie uit lend beoordeeld. Om slechts te noei liberale „Ulreehtsch Dagblad", dat ster in 'I bijzonder, .Eu i e zegt: zijn geheel genomen lang geen slecht figuur." Over het afgetreden Ministerie zegt het .Dit ministerie is te gronde gegaan omdat het nooit had moeten ontstaan." In geval de nieuwe ministers hun ambt niet wcnschen te vereenigen met dat lid van een der beide Kamers der Staten- Generaal. wat toch wel vermoed wordt, zullen voor hen plaatsvervangers moeten worden gekozen, voor de Twee Kamer te Slicdrccht (voor mr. Heemskerk), te Rhedeu (voor mr. Kolkman), en te Tietjerksteradeel (voor den heer Talina) terwijl de Provinciale Staten van Zuid-Holland een plaatsvervanger moeten kiezen voor mr. Kolkman. Mr. Ne lissen maakt een plaats open in den Hoogen Raad. Amsterdam zal een nieuwen wethouder moeten hebben voor mr. Heemskerk, Suri name een anderen gouverneur voor den heer Idenburg en de generale staf een nieuwen chef in de plaats van generaal Sabron. Ook moet de gezant te Washington, Jhr. De Marees van Swinderen, vervangen worden. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. De .Burgemeester en Wet houders van Amersfoort, gelet op art. 264 der Gemeentewet, doen te weten, dat het Ie suppletoir kohier der Straathclasting over liet dienstjaar 11X17, goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Utrecht, in afschrift gedurende v ij f maanden op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing ligt. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, gelet op art. 264 der Gemeente wet, doen Ie welen, dat het 4c suppletoir kohier der Inkomstenbelasting over het dienstjaar 11X17, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Utrecht, in afschrift ge durende v ij f maanden op de Secretarie voor een ieder Ier lezing ligt. in de booten gebleven waren, bij elkaar ge bracht, en uit de golven gehaald, wat te redden was. Ofschoon ons verlies niet zou groot was, als men eerst meende, hoorde men overal weencn. Temidden dezer verwar ring ging men weer in de booten, welke onbeschadigd waren, stak de sloep in brand en vaarde weg. Van verre zagen wij het brandende schip iu de duisternis opvlammen de dag aanbrak was het vijandelijk schip gezonken. Toen wij aan land slapten was de zon reeds opgegaan. Zij, die bij elkaar hoorden, voegden zich bijeen. Boer Pool kwam naar ons toe, .Bij het ongeluk, dat ons getroffen heeft, kunnen W|| u geen (eest bereidenindien gij echter de begrafenis mijner zoons wilt bijwonen, zullen wij ons dat tot een eer rekenen." Tranen verslikten zijn stem. Dussaulz vreesde met mij, dat geen vreemdelingen pasten hl) een faml'ic-drama. Wij bedankten beleefd voor de uilnoodiglng, terwijl wij den braven man de hand drukten, .In dal geval," antwoordde de oude man, .zal mijn derde zoon u op den weg naar Kcroulaz vergezellen." De vcrecnigiug van ongeveer 80 dames hier Ier slede, welke zich ten doel 'steil hel verschaffen van versterkende middelen aan onvermogende zieken en zwakken, verstrekte in het afgeloopen jaar aan gemiddeld 9 pa- tienten 858 eieren en 5291 liter melk. Evenals elders zijn 'de ingezetenen onzer goede stad, die in de Rijks-Grond belasting zijn aangeslagen, wegens de her ziening weder eens minder aangenaam ver rast met een aanslagbiljet, dat belangrijk verhoogd is, en als gevolg daarvan zullen ook de aanslagen voor. de Gemeentelijke Straatbelasting worden gewijzigd, dat wil zeggen, dat zij, die houger zijn aangeslagen in de Grondbelasting, ook meer Straatbelas- tingfte betalen hebben. De 28-jarige kermisreiziger J. van der L„ die ook hier handkarren stal, werd des wege door de Rechtbank te Utrecht veroor deeld tol drie jaren gevangenisstraf, onder aftrek der preventieve hechtenis. De eisch luidde drie jaar. Maandagmiddag is in de Beek bij de hroodlabrick drijvende gevonden het lijk van een vermoedelijk 45-jarig manspersoon. N i eersl naar hel bureau van politie Ie zijn overgebracht werd het reeds in staal van ontbinding vcrkecrend lijk naar het lijken- huisje aan den Soeslcrslraalwcg vervoerd. De indentitcit kon nog nicl worden vast gesteld. De Slaatscourant bevat de akte van oprichting van de Amersfoortsehe houtwn- renfabriek vourli, Wesselman Co„ te Leusden. Doel liet oprichten en drijven van één of meer fabrieken van bamboeriet-, stroo- en houtartikeleu. het uitoefenen van handel in -zoodanige artikelen ol waren en het verrichten van datgene, wat met zoodanige fabricage of handel in verband staal of daaraan bevor derlijk kan zijn. Duur lot 31 December 1956. Kapitaal I ItXXXX), iu 20U aandeden, elk f 500, verdeeld in 4 seriën, ieder van 50 aandeden. eerste il direct n de hcc ren J. J. Wesselman en W. H. M. Lagcrwcy. Een knecht van den vrachtrijder E. v. d. Hoek heeft een ernstig ongeluk gehad. Terwijl hij een wagen tabaksbladen van Lent naar hier moest brengen, kwam hij te vallen over een diep spoor van den grintweg tusscticu Manrshergen en Leersuin en ge raakte daarbij onder den wagen, waarbij een been, en van het andere de voet ernstig gekneusd werden. Ook een knecht van den voerman W. Cirkel heeft een dergelijk ongeluk gehad op den weg naar Putten. Een been werd zoo ernstig gekneusd, dat ook hij naar het Sl. Eli- sahethsgasthuis moest overgebracht worden, Van de lichting 1908 zullen worden inge deeld bij hel 5c regiment infanterie 680 man voor volledige en 252 voor korte oefening bij het Ie regiment huzaren 75 inan; bij hel Ie regiment veld-artillcrie 274 man. Dit jaar worden bij de huzaren uitslui tend ingedeeld lotclingcn, herkomstig uit de landwucrdlstrictcn 10-15, 29, 31-36 c -48, met tl dering v 60 lotclingcn, bcslcmd urn bij hel depot Ie Millingen Ie worden belasl met de paardenverzorging. Deze lotclingcn moeten afkomstig zijn uit Gemeenten, gelegen inde vorderingsdistricten. Zij komen ill Maart voor 14 dagen onder de wapenen om te worden onderwezen in hun militaire verplichtingen en worden op I October gedetacheerd hij het rcinontcdcpol. Aan hel plaatselijk telefoonnet zijn als nog aangesloten mevrouw de üraaf-üreve- link, Korte Bergstraat 17. met no. 110, en majoor W. II. Piepers, Lange Bergs nel n 130. Hoogland. Bij de st.ilinspcctic in de maand Januari door den heer W. II. van Hasclcn, plaatsvervangend districts-vecarts te Amers foort, in verband met het mond- en klauwzeer bij de veehouders in de gemeente Hoogland gehouden, zijn geïnspecteerd bij de 342 zich aldaar bevindende veehouders, 36H2 runde ren, 2224 varkens, 165 geiten, 25 schapen. Bij dén veehouder was liet vee nog lij dende aan mond- en klauwzeer, terwijl deze ziekte in Repasseerden zomer en najaar ou der het vee van 17 veehouders had gchcerscht. Bij de vcctclllng bleek tevens 'I aantal paarden door de verschillende veehouders in deze gemeente gehouden 307 Ie he- Zeist. Voor een vrij goed bezette zaal sprak rector Bull van Ulreelil in de aange kondigde propaganda-vergaderlng van de R. K. Werkliedenvereniging over .Katho lieke vakorganisatie en verzekeringswezen". Hel groolc gewicht en'de verheven invloed van onze katholieke levens- en wereldbe schouwing moei, aldus de eerw. spreker, ook tot uiting komen in ons vakvcrccnigings- Zljn onze tegenstanders, de soeinal-demo- cralen, op prinelpicele gronden georganiseerd, wij Katholieken verlangen niets minder. Van daar onze clschalle Katholieken in een katholieke vcrecniglng. Vervolgens hesprak Z.Eerw. de laak der vakverenigingen, die volgens Roomsche leer en Rooinsche zeden ook moeien streven naar meerdere stoffelijke welvaart, in 'I hizondcr naar hoogcr loon en korter werktijd. Zij streven ook naar die welvaart, die den arbeider mogelijk zal maken, dat hij door middel van verzekering zich behoede voor Invaliditeit cn ouderdom, dik wijls als uitvloeisel van den zwaren arbeid. Den 20. l-chr. a.s., des nam. 3V, uur, zal in hel gemeentehuis alhier de verga dering van aandeelhouders van den Macadam- weg Zeist—Huls ter Heide gehouden worden. Aangezien deze weg door de gemeente zal worden overgenomen, zal dit wel de laatste vergadering van aandeelhouders zijn. Barneveld. In eene alhier gehouden ver gadering van ingezetenen ter bespreking van de viering van het 25-jarig jubilé van den heer A. W. J. J. baron van Nagcll, als Burgemeester dezer gemeente, op 22 April a.s. werd een bestuur gekozen van 15 leden, dat de feestelijkheden nader zal regelen. Besloten is, den Burgemeester met zijnecht- genoole, die des morgeus aan het station der Hol!. Spoor aankomen, daar te doen afhalen door een eercwacht te paard cn te voet. Te vens zal hem daar een huldeblijk der inge zetenen worden aangeboden. Des namiddags zullen de verschillende vakvereenigingeu alhier een optocht houden. Een Zangtereeniging van elders zal feest liederen zingen. Op de gemeente-secretarie alhier ligt gedurende 30 dagen Ier inzage een staal, aanwijzende de uitkomsten van de meting, schatling enz. der gebouwde cn ongebouwde dienstjaar 1908. Naast de reeds beslaande is Maandag avond alhier een Iweedc kcgclclttb opgericht, die voor één avond in de week de baan bij den heer Van Zwieten gehuurd heeft van de vereeniging lot exploitatie eener kcgcl- Harderwljk. De vissclicrs gaan weer druk Ier haringvangst, aanvankelijk met bevre digend resultaat, zoodat de echte Harder wijker bokking wederom verkrijgbaar is. Ook wordt nogal jonge haring gevangen, die gerookt als sprot wordt aangeboden. Gemengde Berichten. - Bij het afrijden van de Vechtbrug op de Lagcoord Ie Ulreelil geraakte Woensdag een der twee voor een meelwagcn uit Zui len gespannen paarden waarschijnlijk aan het schrikken. Ilet werd schichtig cnïwild, waardoor ook het andere paard niet meer te houden was. en het span op hol sloeg. Weldra lagen de beide dieren in de Vecht te spartelen, zonder zich los Ie kunnen ma ken van den wagen, die medc.to water was gegaan. Hulp kon niet verleend worden en zoo verdronken de dieren Jammerlijk voor de oogen van vele nieuwsgierigen. De voer man was nog tijdig van den wagen gespron gen cn redde zich daardoor waarschijnlijk van een anders wissen dood. Mei een liljscli- luestel zijn de cadavers der paarden en de wagen later' weer uil hel waler opgehaald. Bij den aanleg van hel Clinrloisclie bootje aan de Veerhaven te Rotterdam, kon inen Zondagavond een tweetal kinderen huilende zien slaan, die vertelden, dal ze aan den overkant woonden en geen geld had den om over Ie varen. Menig voorbijganger met een warm hart, stopte dit tweetal een geldstuk, voldoende om een overtocht, in de handen. Een agent vauj politie, die beide kinderen ccnigcn lijd in liet oog hield, bracht ze naar hel politiebureau'aan de Wille de Wlllisiraal, waar bleek, dal ze reeds in het In 'l Schoterkwarlier Ie Haarlem zette ecu man zijn Hels aan een deur en ging naar binnen z'n houd, een groolc spits, kreeg 't bevel erop te passen. Een poos daarna kwam ecu rljwieldlel opdagen, die fluks de Hels greep. Maar de hond vloog hem naar de keel en leelijk gehelen en mei verscheurde klccdcrcii moest de diel zonder Naar de Nieuwe Koer. meldt, had in een café te Roermond Zondagavond een wed dingschap plaats, om in 6 minuien tijds 25 borrels uit te drinken. Zekere S.. gepensioneerd O.-l. militair ver richtte dit heldenstuk, en hegaf zich daarna nog naar een ander café. Uil Ruhrort wordt gemeld, dat de lichter Union II, van Schiedam, schipper Koopman, van Rotterdam, die door aanvaring bij Alsiim was gezonken, gelicht is kunnen worden. De lijken van de drie kinderen, die hij de aan varing om het leven kwamen, werden ge borgen. - Dinsdagavond omstreeks G uur kreeg de 29-jarige veedrijver J. wonende in den Boterhoek .Ie Leeuwarden, op den Wirdumer- dijk aldaar een toeval. Nadat hij was bijge komen, vervolgde hij zijn weg langs de Niciiwestad, om naar zijn woning te gaan. Vermoedelijk weer door een toeval getroffen, is hij hij de Pnnrdcbrug aan hel Schavvrnck te waler geraakt, Daaruit opgehaald, zijn Iwee geneeskundigen een uur lang bezig geweest om Ie trachten dt levensgeesten weer op te wekken, doch levcrgcefs. - Het Franschc bestuurbare luchtschip de „Patric" dal op 'I einde van 'I vorige jaar te Verdun aan de handen van n paar hon derd soldaten ontsnapte cn er stil van door ging, - men heeft er scdcrl niets meer van gehoord - heelt 'n navolger gekregen. Even huilen Berlijn Is Zondag een van de beste luchtschepen, waarover de Duitsclic vereeniging voor luchtscheepvaart beschikt, de „Tschudi" zonder bemanning de lucht ingegaan, weggevoerd door den wind. Terwijl de ballon mei gas werd gevuld, hielden 36 man hem vasl, bovendien waren een grool aantal zware zakken rondom den luchtbal verdeeld cn In de mazen van hel opgehangen. Toen hij echter'half gevuld kwam er een lievige windstoot, die een deel der mcnschen omverwierp. De wind perste het omhulsel uil 'I nel en toen ging de bol er van door In de richting van Sllezll'. Een nader hcrichl meldt, dat de ontsnapte luchtballon Zondagmiddag reeds is terugge vonden bij Trantenau in Bohemcn. Er waren enkele scheuren in 'I tal. Bij een brand in een grool bankiers kantoor te New-York, had een groot ongeluk plaats. Op de derde verdieping was een groote zaal, waar 10 mannelijke klerken aan het werk waren, Onmiddellijk, nadat hel vuur hel plafond der derde verdieping had aan getast, zakte de vloer dier verdieping In, gedeeltelijk ook misschien door hel gewicht van een rcuzenbrandkast, die meer dan 3000 K.G. woog. De 19 mannen en de brandkast vielen op den grond der tweede verdieping, terwijl de zware Ijzeren massa der brandkast door de heide volgende verdiepingen heen hrak. Twee klerken werden op de plaats gedood, terwijl 12 anderen bijna hopeloos levensgevaarlijk verwond werden. De Berlljnsche politic heelt William Scot in zijn prachtig Ingericht huis In Schmnr- gensdurt iu hechtenis genomen. Hij was eigenaar van een magazijn, dat geweldige zaken deed iu kwakzalversmiddelen en andere middelen, om de goegemeente Ie bedriegen. De man verdiende geld als waler cn ver zond eiken dag, ook naar hel buitenland en de koloniën, aan pakkellen tegen rembours voor 1000 ink., zoo goed als alles zuivere verdienste. De eigenaar van het bekende hotel Aslor te New-York, heelt onlangs tot zijn wecrgalooze ontsteltenis vernomen, dat er zich under het leger zijner bedienden een bevond, Franz genaamd, wiens afkomst van de meest luisterrijke was. daar hij behoorde tot een der hoogstgeplaatste families van Oostcnrijk-llongarijc, die van Trauttmans- dorlf-Weinsbcrg. De brave jongen vervulde met noesten ijver het haantje van venster- en deurknop- poetser, en had in een onvoorzichtige bui, onder het zegel van geheimhouding zijn naam verklapt aan een landgenoot, die zich op zijn beurt haastte den eigenaar van het hotel in te lichten. Deze wilde nu tot geen prijs inecr toe staan, dal de prins-knecht deurknoppen wreef, noch vensterruiten. De zaak werd bekend. Eu daar de jeugdige prins alleen tot dit uiterste was gekomen wegens een geschil met zijn familie, zal de kwestie wel lil der minne worden bijgelegd. Rrins von Traiitlsmansdorlf-Wcinsherg zal waarschijnlijk in hotel Aslor blijven lugccrcn, voorluopig maar in een ccnigsziiis andere positie dan lot dusverre. Van de Nedcrlandsch-Diiitschc grens wordt hel volgende aan een Duitsch blad gemeld In hel Eehtcler veld liep onlangs des avonds een smokkelaar met 20 pond koffie- booncn een grenswachter in handen. Snel wierp hij den zak mei koffie 'van zich weg cn zocht zijn heil in de vlucht, achtervolgd door den douanier. Daarbij kwam de smok kelaar echter in de nabijheid van een an deren grenswachter. Nauwelijks had deze beambte hem gezien, toen hij ook reeds zag, hoe de smokkelaar viel en bewegingloos op den grond blccl liggen. De ambtenaren dach ten aan een beroerte of zoo Iets en riepen de hulp in van een boer, die in de nabijheid woonde en die den hcwcgingloozen zieke op een kar naar huls bracht. Daar zette men den steeds nog hcwiistcluoze hij het haardvuur in grootvaders leunstoel, waar hij slap ineen zonk. Men legde hem warme de kens om, en trachtte hem warme koffie iu Ie gieten, maar alles was vergcefsch, de Nu begaf een der ambtenaren zich op weg naar het een uur ver verwijderd liggend dorp, om een dokter te halen. Den anderen beambte viel de lijd Ie lang cn hij ging zijn collega een eind te gemocl. Hel boerenge zin wilde echter nicl alleen bij den zieke blijven, wijl zij vreesden, dal hij undertus- sclien kon stervenzij gmgen dus mei den beambte mee den dokter te gemoct. Bij den terugkeer was tul verbazing en schrik van allen grootvaders stoel leeg cn de .sterven de" spoorloos verdwenen I Dicnzclfdcn avond, toen de grensstreek der heide ambtenaren onbewaakt was, werd een kudde koeien ongehinderd uil Neder land de Dultschc grens overgebracht Hoe een dokier eich pallt'nlen verschaft. Dr. Puff, een beroemde arts Ie Bordeaux uit de vorige eeuw, had de gewoonte op zijn geneeskundige reizen, wanneer hij in een stad kwain, door den omroeper met trommelslag bekend te inaken, dal hij zijn hond verloren had, en de Icrugbrenger een helnoning van 25 goudstukken bekomen zon. De omroeper gal alle uiterlijke kcntcckc- lien op van den niet verloren hond, insge lijks alle titels en academische graden des dokiers aan benevens zijn woning en zoo werd de arts spoedig hel voorwerp van een algc- mcene stadsbespreking. «Weet u hel al", verleide de een den ander, „dal een beroemde dukler hier gekomen is 7 Die moet rijk zijn, want hij biedt 25 goudstukken aan dengene, die zijn houd terugbrengt." Die werd op die wijze nu wel is waar niet gevonden, wel echter patiënten In menigte, Een vrooltjkepostgeschiedenis, TcMunchen trad eens een heer in hel postkantoor naar hel loket waar de hricvcn afgegeven werden en riep«Luider I" De postbeambte verstaal, dat de man dool is en men luid mei hem spreken moest, wanneer hij hel hooren zal, en vraagt hem daarom met zeer luide slem naar den naam van den persoon, voor wicn hij den lirief verlangt. „LuiderI" schreeuwt de heer. „De namen herhaalt de postbe- hij op zij, voi deri evenwel ei glas. De boer den zak e amble en „Luider I" schreeuwt zijnerzijds de heer, die meent Ie verstaan, dal de cerslc aan doofheid lljdl, De postbeambte haalt eersl diep adem en dan met alle inspanning schreewt hij inel donderende stem den lieer tegen„de namen I" en zulk een trompet geschal legt hij in dien roep, dal het als de echo van een verren heuvel in de ooren na dreunde. De heer trad geheel verschrokken Iwee schreden terug en „Luider, mijnheer I Luider!" brulde hij met de volste kracht, die zijn reuzcnlongen bezaten. „Luider!" heli ik u gezegd, zoo heel Ik en nicl anders II - „Oho, ah zool" zeldc de postbeambte, „uw naam is Luider, he? Ik had u nicl verslaan hier is uw brief, mijnheer Luider!" Een zonderlinge snaak. Een innn, wiens houding, manieren en klccdlug den boeren stand verried, trad een hotel binnen. Bij een flink avondmaal verlangde hij een (Icscli champagne. Den vreemdeling, naar zijn klee ding te oordeclen, meende de kelner Ie moeten opmerken, dat de llcscli champagne vijf francs kostte. „Is de wijn goed V" vraagde de vreemdeling. „Zeer goed, mijnheer", antwoordde de kelner. „In dit geval is hij niet te duur, breng mij daarom twee flcsschcn." De door dit antwoord verblufte kelner ging de beiden flcsschcn halen en wachltc met ongeduld naar liet einde van den maaltijd, om Ie zien hoe de hoer zich bij de betaling houden zou. Deze be merkt intussclicn dal hij door den kelner in 'I oog gehouden of juister gezegd bewaakt wordt. „Mijn vriend," zoo sprak hij den kelner aan„ii beschouwt mij, zoo als ik zie, inet levendig genoegenzuil hel ii nil l ongevallig zijn een glas van dezen schui menden wijn inel mij Ie drinken De ver baasde kelner weel van verlegenheid niet of >r of achteruit moest, hij un it ledigt liet hem aangeboden vraagt nu de rekening, trckl en soort van wollen kous, neemt cenigc goudstukken daaruit en reikt een daarvan den verbaasden kelner over mei de opmerking, dal hij de kosten der verle ring daarvan moest aftrekken, terwijl hij hel overige als drinkgeld behouden mag. Op ditzelfde uogenblik rijdt ook zijn equipage voor. De voorgewende boer was geen andere dan William Verwision, een rijke, Engclschc lord, welke Helst op die manier reisde, om zich over de verlegenheid van hotelhouders cn kelners Ie vermaken, maar ook om kost- bare wijnen nicl duurder dan andere reizi gers Ie moeien betalen. Hij weet te veel. Zij (smalend): „Ach, wal weet u mannen toch van de dnniosklecdjng?" Ilij (met zware slem): „Den prijs, beste Voor een Engclsclt gerechtshof word een proces gevoerd, waarbij een advocaat van een nietige gestalte als getuige was op geroepen. De voorzitter van hel gerechtshof, welke in tegenstelling tot hem een reus was en op den kleinen man als uit de hoogte neerzag, vraagde bij de vaststelling van den persoon: „Wal is uw beroep?" „Jurist", anlwuordde de gevraagde. „Lieve hemel.1" riep de reus met verbazing uil, „will gij jurist zijn? Ik kan u wel iu mijn rokzak steken I" - „In dal geval," antwoordde de kleine geval, „zou ii vermoedelijk meer rechtsgeleerdheid in den zak, dan iu uw hoofd hebben." Een levend beeld. De bankier Goldman liml zich door zijn vriend, een beroemden portret schilder, talen schilderen eu was verrukt over de volkomen gelijkenis cu de gansche opvatting; niet cellier zoo de dames zijner familie, die allerlei aanmerkingen maakten cn de huisheer op eene zeer onparlementaire manier beoordeelden. De schilder nam ecliler de zaak rustig op, kalmeerde Oen vertoornden heer des huizes en beloofde, ondanks al hel prolcstccren van hem, ook verandering cn verbetering aan Ie zullen brengen. Een week laler, legen den avond, knini ook de schilder terug, maar, lot groote ver bazing van zijn vriend, mei een lecgo lijst, stelde deze nauwkeurig op de plaats waar zij hel laatst gestaan had, zette een aantal bloemen eu planten onder eu naast deze. plaatste cenigc lampen op verschillende ptui- len van de zaal en verzocht nu den ban kier, zich als levend beeld achter de lijst Ie plaatsen, waarna hij de dames iu de zaal nooüigdc en hun verzocht een plaats op cenigen afstand in te nemen, oimlnl zij van daar hel effect des Ie heler konden bcour- decten. „Waar is mijn man ..Hij zal dadelijk komen. Ik heli uitdruk kelijk verzocht, dal hij ii ongestoord zou Inicn Lange pauze. „Mijnheer professor." begon eindelijk me vrouw Goldman mei koude minachting, „ik zie, dal ii mijn wenk betredende hel voor hoofd en neus niet in aanmerking genomen hebt." „De uitdrukking van de oogen vind ik nog even vreemdzóó ziel papa In 'I geheel niel.' viel de oudste docliicr iu. „En de mond," schreeuwde de tweede, „zooals ik reeds meermalen nel) gezegd, de mond is anderlinlliiiaal zoo breed als die De schoonzuster veegde liunr hrilleglnzcu; uil hare oogen flikkerde een gemengd ge voel van medelijden en leedvermaak. „Mijn beste professor", sprak zij, „gij zijl onze lieve, goede huisvriendmaar zijne vrienden moei men de waarheid zeggen. Gij hebt door uwe veranderingen aan hel por tret hel laatste spoor van gelijkenis uiige- wischt. Hel portret was voor de verandering veel, veel meer gelijkend. Doch mijn oordeel zal ii niet moedgevend zijn. Wij zullen eenige bekenden van mijn zwager er bij

De Eembode | 1908 | | pagina 2