Zondagmiddag om 2 uur, hadden 24 personen van Bayon, die een bede vaart deden naar het II. Hart Ie Nancy, het middagmaal gebruikt te St. An- tnine. Bij den terugkeer naar de stad is een der rijtuigen van den tand- spoorweg, waarin negen personen za ten, losgeraakt en op een ander rij tuig gebotst. Het eerste rijtuig werd geheel verbrijzeld. Er zijn twee dooden. waaronder een kloosterzuster, en zeven ernstig gekwetsten. In verband met de overbrenging van het lijk van den beruehten vuilschrij ver Zola. naar liet Pantheon heelt de luitenant-kolonel Paly de Clain gepro testeerd in een brief aan de „Aurore": „De apotheose van Zola," zegt hij, „is niet alleen de apotheose van den laster, maar van de desertie voorden vadcrlandschen plicht. Dit schandalig voorbeeld zal bewijzen, dat, als hel vaderland in gevaar is. men door den vijand den rug te keeren en niet door tegen hein op te trekken, onder de Republiek in 1908, den weg naar het Pantheon vindt." Bij de overbrenging van het lijk van Zola loste een man met een revolver twee schoten op majoor Dreyfus, die aan den arm gewond werd. De persoon, die dezen aanslag pleegde, noemt zich (iregorf en is journalist. Naar verzekerd wordt zal de ver wonding geen ernstige gevolgen heb ben. De mogelijkheid van een Russiseii- Engelsch-Eransch verbond wordt ook door de Novoje Wremja bespioken. Het blad meent, dat zulk een verbond een ideaal-bondgenootschap zou zijn, daar het den buitenlandschen vrede voor Rusland zou waarborgen. Het eenige gevaarlijke punt acht het blad de be trekkingen van Engeland en Frankrijk met Japan, maar beide lande.i zouden wel de meest noodzakelijke voorzich tigheid in acht weten te nemen. De nieuwe Driebond zou in het Verre Oosten zoowel als in-Europa een so- liede basis voor de instandhouding van den vrede kunnen opleveren. Als een welsprekend bewijs voor de vrees voor aanslagen, die in de naaste omgeving van den C/aar hecrscht. en waardoor inzonderheid hei hoofd van den veiligheidsdienst generaal Dedjoe- lin, bevangen is. bericht liet Berliner Tageblatt uil Petersburg, dat hei kleine Zarskoje-Sclo door lótkl agenten der geheime politie wordt bewaakt. Boven dien bezit hel paleis nog een „ochrana" (wacht) voor den inwendige» dienst van •lOOnun.diedoorviTschcidcnei'fficioreii wordt gecommandeerd, onder persoon lijke leiding van generaal Dcdjncli». Voor den dag. dat liet Eiigclsche Koningspaar te Beval aan land zal doorbrengen, worden lOOOrn.in daarheen gedetacheerd om den wachtdienst op zich te nemen. In Engeland is men vene van alge- ineen ingenomen met liet bezoek van koning Èdward aan den Czaar. Nu weer is de regeering in hel Lagerhuis daarover geïnterpelleerd. De afgevaardigde vroeg, hoe de re geering op de hoogte zou blijven van de besprekingen tnsschen den Koning en den Czaar, wanneer geen lid van het kabinet daarbij tegenwoordig is. Minister-president Asipiith antwoordde: „Ik kan hierop antwoorden, dal de regeering op de hoogte wordt gehou den en dat zij verantwoordelijk blijft voor de staatszaken. De gestelde vraag zou kunnen leiden tot een andere, n.l. of er steeds een minister aanwezig zou moeten zijn, wanneer de Koning hier of daar een anderen vorst ont moette. En deze vraag is een ongc"- rijmdheid." OIJIT.SCIII.AN O. In hel najaar zal Keizer Wilhelm weer eenigen tijd aan de Zuidkust van dorp bevond, een tijdig verti k windig inaakic. Daarom waren heiden vroeg gereed en traden op den weg voort. Deze voerde lanes een ruischend heekje in h.l dal, dooi geurige bosschen. over bloemrijke weiden, en heuve len. terwijl op de opeiie plaats in liet woud de blik zich verloor in de beneden liggende, dampende en schilteiende dalivercld, waar over een plechtige stdte lag uitgespreid. Aanvankelijk gingen ue mannen zwijgend naast elkander, want de wisselende voor stellingen van de bekoorlijkste schoonheden, gevoegd hij het grootsclie der omringende hergnaluur waren te overweldigend, dan dat de arme kleine mcnsch voor deze heerlijkheid Beds niet verstommen zou. Maar Westhorn had nog een gewichtige medcdeeliug op liet hart en zoo onderbrak hij eindelijk liet zwijgen met de volgende woorden: „Wij zijn alleen, slechts God is boven en om ons. I)c weg naar hel huis Gods schijnt mij voortreffelijk geschikt lot een ernstig gesprtk, waarom ik u zou willen verzoeken. Mag ik eens vertrouwelijk met u spreken V Ik het» li een zeer groot verzoek te doen." „Spreek gerust, mijnheer Westhorn. Wij zijn elkaar niet meer zoo geheel vreemd De weinige dagen van uw verblijf bij ons, hebben, geloof ik. vrienden uil ons gemaakt." (Wordt vervoly.d.) Engeland gaan doorbrengen, aldusmcldt de „Mililarisch-Politische Correspon- denz." De opperhofmaarschalk moet reeds last hebben gekregen, om naar een geschikt verblijf om te zien. liet kasteel Higheliffe zal vermoedelijk niet vrij zijn. De keizer gaat om gezond heidsredenen, maar zal vermoedelijk, ingevolge een persoonlijke uitnoodiging van koning Edward, een bezoek op Windsor brengen. De 55ste algemeene Duitsche Ka tholiekendag wordt dit jaar te Dflssel- dorf gehouden, n.l. van 16 tot 20 Augustus. Bij de verkiezingen in Pruisen voor den Landdag heeft het Centrum vier zetels gewonnen en de Polen één ze tel. Eeil geduchte les voor den Rijks kanselier. Voor zijn bloc-politiek is deze uitslag zeker niet bemoedigend, vooral niet ais men in aanmerking neemt, dat ook de socialisten op het bloc ze ven zetels veroverd hebben. Steun voor Werkloozen. Het nriikol met het bovenstaand opschrift in do „Eombude" van Zater dag ji.. hoeft in houyo mate de aandacht getrokken van do „Eemlander". Daar over verblijden wij ons ten zeerste. Maar wat liet laatst genoemde biari betreffende het bewuste artikel in liet midden brengt, wenschen wij in een volgend nummer onzer courant te beantwoorden, omdat wij dit aller noodzakelijkst achten. Plaatselijke Berichten. Ammoort. lieden, Zaterdagavond zal dr. W. J. van Oorkont, uit 's-Oravcnhagc, Sccr.- I'ciuiitli;nkeste' der Centrale vcreeniging lol bestrijding der tuberculose in Nederland, in „Amicilia" hier een voordracht houden over de moderne wijze tot bestrijding der tuberculose als volksziekte. Waar voer de gehcele beschaafde wereld dv bestrijding dezer vrceselijke ziekte zoo grooic sympathie ondervindt, zal nugclwijfcld ook te Amersfoort niet Ie vergeefs een hc- ro p worden gcunan op de belangstelling der sladgeiiooien. De uitnoodiging tol bijwoning der lezing gaat uit van de volgende stadgenooteiijhr. J. W. A. Itaiehmau Wnijticrs, I'. M. L. de liruijn Prince, mevrouw jhr. iteijma linie Kingma. c' van Keek, M. I.. CVhn.se. dr. A. li. C. au Uriel, pasvoor I.. A. I**. X. Bock, mevrouw Frcdciik- -Van Clceff, dr. I'. A. I-. (irnkinan. mevrouw Hamers-Ge-rligs, J. W. Joriaseil. M. Kamerling, prof. h'. Ken- nhick, II. II. li. Morren, ds. W. J. Mciiicrs, C. J. -Nierstrasz. mevrouw baronesse Heri gere van Warineiihuizen, dr. It. W. Selireu- det, A. M. Tromp van Holst, li. L. Visser, J. van Vollenhoven. W. II. F...Vrijdag, me vrouw Warnsinek en G. van Wijlaud. Mocht, onverhoopt, iemand, die belang stelt in dit onderwerp geen uitnuodigiug hebben omvangen, dan is hij loch van harte rollingen voltrekt, is lol hoofd der school van Chr. nationaal onder wijs benoemd de heer O. W. Rietveld, hoofd der Van Beek Calcocn-school te Utrecht, Mejuffrouw C. M. S. Kauli is aange steld tol tijdelijk onderwijzeres aan de Open bare Lagere School Be soort aan de Beek- Tol tweeden hoofdliesteiler aan het Post kantoor alhier is met ingang van Iti Mei be noemd C. van tieten te Haarlem. Mej. S. Sporty en de beer van Wou denberg behaalden de akte boekhouden van de Vcrccniging van leeraren in hel boek houden - Ih lieer N. Vels-lleyn is benoemd tol bestuurslid van het tehuis dei vcrccniging „Kinderzorg". Naar wij vernemen heeft ..Vreemdelingen verkeer" in conhinalie niet „Handel en Nij verheid" aan hel Gemeentebestuur verzocht, de muziektent in hel Plantsoen le laten staan. Zooals te verwachten viel is het 30-jarig dicnstfecst van den hoofdagent van politie J. I'. de Jager, dat hij Maandag j.l. mocht vieren, niet onopgemerkt voorbijgegaan. Na mens hel Hoofdbestuur van den Ned. Poli tiehond werd hem met een harlclijkc toe spraak door deu Commissaris de verguld zilveren medaille uitgereikt. Verder mocht hij benevens geschenken tal van gelukwen- schen als bewijs van sympathie ontvangen. Gedurende de maand Mei werden door de Aincrsfoortschc tram 9921 betalende pa- sagiere vervoerd en bedroeg de opbrengst der passage f1117.711; de lotale inkomsten beliepen f 025.55, de dagkilometeropbrengsl Mejuffrouw M. E. Nakker is met in gang van I Juli benoemd lot onderwijzeres aan de openbare lagere school le Har derwijk. - Bij liet Zaterdag te Utrecht gehouden examen voor de akte onderwijzeres is ge slaagd mej. I'. Vlaanderen alhier. Naar wij vernemen zal nog in Juli liet café-restaurant en pension. „Birkliovcii" wor den geopend en worden geëxploiteerd door den heer S. V. Kicklcr, tevens exploitant van Caté „Centraal". -Jhr.inr.H.W. van Aseli van WlJck. Ka merlid voor Amersfoort en Secretaris der thans ontbonden Staats-cominissie voor bc- Duor Gedeputeerde Stalen zijn weer twee lolelingeii uit onze gemeente van de lichting 1908 voor den dienst ongeschikt verklaard. Zij moeten in 1909 door loteliugen van dezelfde lichting worden vervangen. Al spelende geraakte Vrijdagmiddag een nog jeugdig kind le water in de l.angc- graeht. Spoedig toegeschoten hulp mocht het gelukken den kleinen drenkeling nog juist op lijd van een wissen dood te redden. Hoogland. Hij de stemming voor een lid van den gviucciilvraad. gehouden op Maandag 1 Juni, zijn 197 geldige stemmen uitgebracht. Hiervan kreeg de lieer I'. Kok 90 stemmen, de heer J. Schoondcrheek 83 stemmen en de heer A. Tijmese 24 stemmen. Er moet dus eene herstemming gehouden worden tissclic» de heeren P. Kok en J. Schoonderbeek Van de miliciens, welke dit jaar uit deze gemeente zijn uitgetrokken, werden er niet minder dan drie lichamelijk vuur den militairen dienst afgekeurd, en wel van de 8 maundersIHofkcns en van de 4 maan den J. v. Beek en P. v. T Klooster, de laatst genoemde beliooreiid hij de lichting 19117. Soest. Van Vrijdag op Zaterdag 1213 Juni van ongeveer 170 manschappen van het 2e Regiment Vcld-Artillcrie, die alhier overnach ten op hun niarsch van Leiden naar de Kamp van Oldenbroek. lil den laalsten lijd zijn alhier verschil lende processen-verbaal opgemaakt tegen automobilisten, die op verboden wegen re den, tengevolge van aangiften van getuigen. Deze medewerking van de burgers met de politie is voorzeker zeer prijzenswaardig. Zon moet nu ook maar gehandeld worden met automobilisten, die te hard rijden. Donderdag is er Weer ziiu'n koppensneller gepakt. Donderdagavond gaf de Klonipenclnb voor het café van den heer M. alhier ccue korte zanguitvoering. Dat de stukjes in den dal kort ua den aanvang de bewoners der reu en door handgeklap hunne goedkeuring llel cuuccri Donderdagavond door de Fanfare Pnliënlia vincit omnia alhier gege ven voor derzelver leden en die van de ve:- cciiiging „Soest Vooruit" is buitengewoon geslaagd. Een uitgelezen publiek vulde den verlichten tuin van den lieer Seluilkx. Jam mer, dat liet weer dezen avond niet mede werkte, anders ware de avond l. Dit k ren, dat den geheclcn avond eonc reclit ge zellige stemming onder de toehoorders heersehte. De vcrccniging „Soest Vooruit" werk gehad. De heer Schalk* heeft door de flinke inrichting ook zekei zijn aandeel in het welslagen van dezen n De Zeeie Yelp, KHRKNHiUWS. i. lieer T. J. I zijn i de II. Sacramenten der Stervenden aldaar over leden in den ouderdom van 79 jaren. De overledene is nuk eenige jaren kapelaan geweest der parochiekerk van O.L. Vr. Ten hemelopneming te Amersfoort. Als pastoor is Z.Eerw. 30 jaren werkzaam geweest te Vclp. Gemengde Berichten. Den Kslen Mei passeerde le Petersburg op den weg naar Tsarskojc-Svlo een oude onderofficier, zekere BocdnT ow, die onge twijfeld de oudste veteraan der wereld is. want hij telt niet minder dan 128 jaar. Hij trad ui 1797 in het regiment der lijfhu/a- ren en bleef langer dan 80 jaren ill dienst. Hij liccfl ui vele oorlogen, daaronder ill den Veldtocht van 1812, gevochten, ver kreeg alie vier klassen van de orde van St. George „Voor dapperheid" eu verwierf bovendien nog 40 andere kruizen en medail les. Koetoesof eu Skobelof spraken wegens zijn dapperheid persoonlijk hun dank uit. De oude ijzervreter juiilvangl van hel ministerie van oorlog een janrlijxsch pensi oen van 115011. Hij is nog steeds gezond en krachtig en zijn gehoor is onverzwakt. Hij huwde negentig jaar geleden en had een zoon en twee dochters. De zoon viel in - Te Velp bij Arnhem is de ongeveer 55-jarige wed. Grijsscn met een brandciidc- lamp van de trap gevallen. Haar kleeren brandende, kroop zij door een raam naar bulten en riep om hulp. De metselaar 11., die naast haar woont, snelde toe eu doofde de vlammen, waarhij bij zelf brand wonden aan de hccncn kreeg. De vrouw was over het geheele lichaam met lirand- lichaam en liet haar van' liet hoofd gebrand. Zij werd dadelijk naar het ziekenhuis ver voerd en is daar overleden. - Een koninklijk ambtenaar uil den om trek van Kivslau vernam dezer dagen, dat hij in de Pruisische staatsloterij KMI mark had gewonnen. Dit buitenkansje belette hem evenwel niet eene hulploclagc te vragen aan liet bestuur. Tezelvcrtijde schreef nij aan liet bestuur der loterij om zoo spoedig mo gelijk iu het bezit le komen van zijne 1090 Mark. Ongelukkig vergiste hij zich in de adres- secring en eenige dagen later ontving hij van de Breslauer rcgccriiig een schrijven, waarin men hem geluk wenschte niet zijne winst en hem het loterijbriefje terugzond, „dat hij wel zon noodig hebben." Den vol genden dag liet het bestuur der loterij hem weten, dat hij eene dwaling had begaan, maar dal liet tul bespoediging der /.aas zijne vraag om een hulpgeld rechtstreeks aan het bevoegd bestuur had overgemaakt. Men kan zich het gezicht van den ambtenaar vnor- Donderdag ontspoorden te Deldeii door Het onweer heeft wederom veel onge lukken veroorzaakt. Donderdag woedde hei boven Apeldoorn met hagelslag. Bij liet in slaan van den bliksem in eeil huls op de Eendracht werd een man gedood en ont stond een begin van brand, dat spoedig ge- Op den Soerenschcn weg richtte het he melvuur in eene villa een vreeselijke ver woesting aan, gelukkig zonder brand te ver- Vcrschcidcnc hoornen werden oiiiwortcld, terwijl door den hevige» hagelslag in de inucslmiicii veel setiade werd aangcrichl. Bij liet onwcücr van Donderdag is te Oistcrwijk de plucghaas van den Staats spoorweg. Bekkers, door den bliksem ge- getroffen. zoodat men hel ergste vreest. Te Nicuwcnhooril (Z.-tl.) is de 14-jarige K. L., tweede zoon van een landbouwer al daar, hij hel huiswaarts keeren vaa liet veld doodclijk door den bliksem getroffen. Te Gouda is Donderdagnacht, ver moedelijk door het inslaan van den li ikscm, brand ontslaan in de brandstoffunhcrgplaals van den heer D. Vermeij.'De brandweer was met een slang op de waterleiding spoedig het vuur meester. Toch verbrandden nog plan. 150IX) turven. De assurantie-polis was atgcluopcn en nog niet vernieuwd, zoodal een en ander feitelijk niet verzekerd was. - De woning van den lieer U. de Groot, iu de Stompwijkcrmccr. werd dooi den blik sem getroffen en brandde geheel af. Tv Gciidringcn sloeg Donderdagmiddag de bliksem in de boerderij van Beekman aldaar. Het huis brandde geheel af. Alles Woensdagochtend om vijf uur woedde boven Rhcdcn een lievig onweder. De bliksem sloeg in de woning van I,. Jansen aan de Dorpstraatin een oogenlilik was het ge heele huis in de aseh gelegd, de 29-jarige zoon Lambert, die te bed lag, werd gctroflvn Hel vee kou nog juist gered worden, maar de inboedel verhrnnddc. Alles was verzekerd, (lok werd een woning loebehooreude aan mej. M. I>. Swaabcn, onderwijzeres te Velp, aan deu Aruhemsclieii weg gclroifcu. De voordeur werd ingeslagen en het dak en de balken beschadigd brand werd niet veroor zaakt. In een stuk bouwland le Worth- Khvdcii werd een kolossaal gat geslagen. Overeenkomstig iffn stand. Zij: Alles is te veel. wat ik uilgeef, de ntudislc, de juwelier, ja. wat zal ik dan doen, men moet toch overeenkomstig zijn stand leven!" Hij: Zeker, lieve kind, maar voor echter overeenkomstig zijn verstand." Spitsboef: „llel is altijd: „De wereld wil bedrogen worden", en zoodra ik 't sli eeil hevtje bcpiorf, wordt ik dadelijk in gerekend." IN(il:ZONDI:N. Or mil te Redactie. Woensdagmorgen ontving ik een nummer van de Eemlander. Naar de reden van deze toezending behoefde ik echter uivf lang le gissen. Het artikel uil de „Eembode" van Zaterdag„Steun voor werkloozen", prijkte •ip de voorzijde van hul blad, waarop volgden veilige aniilcckciiingcii op dit artikel en dan een slotwoord op den koop toe. Het liet nu geen twijfel meer over, dal bedoeld werd eens een prachtige reclame le maken voor de Eemlander. Nu kon immers aan hel goed- geloovigc publiek zoo mooi worden voor gesteld hoe partijdig de „Eeinbude" en hoe oii|iartijdig de brave hendnnder Is. Maar deze berekening heeft dan toch gefaaldde hum is verkeerd gesprongen. Donrumslandighedvn kom ik dagelijks met personen van verschil lende gezindten ill aanraking, van wie er maar weinigen waren, die zich veel van deze omlerstviiniiigszaak hadden aangetrokken, al hadden zij ook hun bijdrage voor dal doel gestort. Het artikel van de „Eembode", hun thans ter lezing aangeboden, en de zoo min steekhoudende, zoo onbeduidende aan- Icckcningcn daaraan toegevoegd, hebben de ougen geopend, en de uitspraak van den een na den ander is, dat de „Eembode" terecht kon wijzen op sluitende parlijdig- hcid en haar verstandige raadgeving om een tweelal anti-llbcralgn in hel Dugclijksch Be stuur op te nemen, waardeering verdient. Maar liet perfide slotwoord om de taal van de Eemlander eens te bezigen - dat het blad ook nog ten licstc geelt, is zoo onbeschaamd brutaal en uitdagend, zoo vermetel dreigend en sarrend tegenover de Katholieken le dezer stede, zoo ver beneden de waardigheid der fatsoenlijke pers, dal ik een krachtig protest daartegen niet weerhouden kan. Wat ii, ge achte Redactie, thans meent te moeten doen, blijft uwe zaak, maar dit protest inoest mij van hel hart. De Eemlander heeft zich mi eerst ten volle in hare ware gedaante vcr- hare hartstochtelijke partijdigheid vergls- H-efl Mijnheer de Redacteur. Mogen wij, naar aanleiding van liet inge zonden sink van X in l'w nummer van 29 Mei, een weinig plaatsruimte in Uw blad verzoeken Wij erkennen, M. d. R. met X, dal het laat eindigen van uitvoeringen en wat daarmede samenhang! eene verkeerde gewoonte is, maar toch komt het ons gewenscht voor, op de woorden van deu lieer X eenige kant- leekeiliilgen te maken. Allereerst de vraag: Hoe laat was de feest viering van het 12' a jarig bestaan van „Het Kruisverband" geëindigd „Even vóór bijna twaalf uur" zegt de lieer X. Deze duisterc tijdrekening dient verandert te worden in-. den eersten avond kwart voor twaalf, den tweeden liulf twaalf. Is dit nu moved le laat geworden, dat er in het openbaar over geklaagd moest worden Wij veronderstellen van neen. Wanneer toch een uitvoering om II uur of kwart over elf geëindigd is (waarop hij de samenstelling van liet program gerekend is) kan dit zeker niet le laat genoemd worden. Moet nu, wanneer die tijd een half uur over schreden windt, daaraan zooveel ruchtbaar heid gegeven worden, en dat nog wel door een colicga-draiikhcstrijdcr, zootils duidelijk uit het sink van X blijkt Verder schrijft X „Ik herinner mij, voor korte jaren is ill Amersfoort eene actie op touw gezet, i-n, ik zal maar een voorbeeld noemen, om bij de sociëteit „de Vcrccniging" er door te krijgen te vervroegen hel sluilmgsiiiir. ol om na een hc|iaald uur, naclitgetd le betalen. K. K. Drank bestrijders, met een goeden naam, hebben zich, Jammer genoeg zonder direct gevolg, hebben zicli er voor geïnteresseerd, le verkrijgen een besluit in dien geest, en als wij nu ectic uitvoering, eeil gczclligcu avoiui geven, liet komt ons voor, M. d. R. dat X hier de zaken verwart. Bedoelde actie betrof het gewone socictcitavondjc, geen sprake was hierbij van uitvoeringen. Immers deze duur den en duren nog, wanneer het uitvoeringen betreft van de vcrccniging. die teil nauwste met de sociëteit iu verbinding slaat, met in begrip van hel tuil, tot laat in den nacht ot liever vroeg in den morgen. Hierover be hoeven wij ons echter niet L verantwuorden. Wij constatcercll alleen het feit. om aan te tonnen, dat het voorbeeld van X niet gunstig gekozen is. Verder wordt ons verweten, dat wij dien avond niet erg propagandistisch zijn geweest. Wij echter beweren, dat de lieer X door zijn anoniem geschrijf aan de goede zaak niet alleen geen voordeel heeft gedaan, maar veeleer schade heeft be- Waaraan is nu de schuld van hel le laat worden V 'I l'rogramma was niet overladen en, wij kunnen het in tegenstelling mei de mceniiig van X getuigen: er is ook niet „gerekt". Wij zulten hier de reden van het laat worden niedvdcelenWij hadden over le weinig krachten te beschikken. Verschillende heeren, zoowel als dames, zelfs leden valide regeliiigs- eommissie, moesten meespelen, meezingen, en als zij nog eens vrij waren, in de zaal aanwezig zijn. Het spreekt van zeil, dat er zoo met het vcrkleedcn, griineeren, enz. veel tijd verloren ging. Men kon hel eene onder het spelen van belandere niel afwerken. „Dil was vooruit te zien," zal mijnheer X zeggen. Dit was het niel en hij zal «lil begrijpen, als hij weet, dat lien dagen vóór de uitvoering de hoofdper sonen van heide blijspelen bedankten, te laat dus om hel programma le wijzigen. Ten slotte M. de K., zouden wij X dankbaar geweest zijn, als hij zijn bezwaren op onze vergadering had ingebracht ot schriftelijk bij hel bestuur ingediend, doch een openbaar geschrijf over zulk een kleinigheid, en dan nog zich verschuilend achter een X, moeten wij afkeuren. U, M. de R„ dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijven wij l/el Itcslnur en de Feestcommissie van Het Ken, Marktbericht. Amersfoort 5 Juni 1908. Appelen 14. -518, Beren f4, .'i 17. - Klciaardappclen ill, 5 ill,— per heet. Zami- aarilnpiielen 11 811 4 12,20 per heet, Eieren

De Eembode | 1908 | | pagina 2