Tweede Blad ,DE EEMBODE' 6 Juni 1908 Op hit Hoopte! in Pinksteren. /•pislel uil de Handelingen der Apostelen; II, 1—14. Toeit de dagen van hel Pinksterfeest ver vuld werden, waren alle leerlingen tezamen in de/.elfde plaats; en plotseling kwam er een geluld uit den hemel, als vnn eenen opkomenden geweldigen wind, en vervulde Int gelieele huis, waar zij gezeten waren. En hun verschenen verdeelde tongen vuur, en op een ieder van hen zette zich vette neder; en zij werden allen vervuld met den heiligen Ucest, en begonnen verschillende talen te spreken, zonnls de heilige Oeesl Iiiiii die gaf te spreken. Er waren nu te Jeru salem Joden woonachtig, godsdienstige man nen van elke natie, die onder den hemel is. Toen dan dit geluid geschied was, liep de menigte Ie zaaien, en was verslagen, omdat een ieder hen iu zijne taal hoorde spieken. Eii zij waren verbaasd, en verwonderden zich, zeggende: /iet, zijn zij allen, die daar spreken, geen GnlilcërsV En hoe hoorden wij dan ieder onze taal. waarin wij geboren zijn? I'arthenen. Meden en Elaniitcn, en in woners van Mesopotamia van Judca en Cappa- docie, l'onlus en Azië, l'hrygië en Pamphylië, Egypte en de streken van Liliyë, hij Cyrenc. en vreemdelingen uit Rome, en Joden en bekeerlingen, Cretenzcrs en Arabieren; wij hebben hen in onze talen Gods groole daden hooren spreken. BVANGHLIE volgens den H. /minnes; XIV, 23-31. In dien tijde zeide Jcsus tot Zijne leer lingen: Zoo iemand Mij bemint, die zal Mijt: woord onderhouden, en Mijn Vader zal Item beminnen, en Wij zullen tut hein komen, en ons verblijf hij hem nemendie Mij niet bemint, onderhoudt mijne woorden niet. En het woord, dal gij gehoord hebt, is het mijne niet, maar des Vaders, die Mij gezonden heeft. Dit. heb Ik tot u gesproken, veblijvcnde bij u. Maar de Vertrooster, de heili ge Geest, dien de Vader iu mijnen naam zal zen den. die zal u alles leeren, en u alles herinneren, wat Ik ii gezegd heb. Ik iaat u den vrede, Ik geef ii den vrede niet zóó gelijk de wereld geeft, geef Ik u. Uw hart zij niet ontsteld, noch bevreesd. Gij licht gehoord, dat Ik u gezegd heb: Ik ga, ca ik kom lot u. Indien gij Mij hemindet, gij zoudet u gewis ver blijden, omdat Ik tot den Vader ga, wijl de Vader grooler is dan Ik. En nu heb Ik het I geschiedt; j gclon zal ii spreken. Want de dezer wereld komt, inaar hij heeft niets aan Mij. Maar opdat de wereld wctc. dat Ik den Vader bemin, en zoo doe,'gelijk de Vader Mij geboden heeft. Almanak der Week. JUNI 7. Hoogfeest v, Zending van E. Kw. nis /uitdun. DINSDAG 9. II. Eelicianus. Mart. Wt 1ENSIiu. Quatertemper. Geboden ras- ten- en onthoudinnsdup. II. Margaretha, Koningin van DONDKKD. II. II. Hnrnabas. Aposl- VRIJDAG 12. Quatertemper. ten- en ontlioiidinnsdan. II. Odulphus. ZATF.RI). IJ. Quatertemper. Geboden ras- ten- en onthenidinusdan. II. KEHKEIIM DIENS1EN TE AMERSFOORT Van 7 tol 14 Juni. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. lauw Gracht. Zondag de II. Missen half zeven, half negen, 10 nut Hoogmis, 3 uur Vesper. Maandag de II. Missen half zeven, hall negen, 10 uur Hoogmis. Dinsdag 8 uur gezongen Sl. Antonius-Mis. Donderdag 7 uur l.of. Dinsdag de H. Missen K en 1) uur, de overige dagen der week 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zondag 1ste en Maandag 2de Pinksterdag Hoogmis, 3 uur Vespers. Dinsdag 8 uur gezongen II. Dienst, waar- nndci de tweede II. Communie der kindereu. Vrijdagavond 7 tint lof ter eere van liet II. Hart. Gedurende de week de II. Missen 7.9. en 9 u. de Plaatselijke Berichten. Soestdijk. De Koningin-Moeder wordt heden, Vrijdag, ut den namiddag, van Hart hier terug verwacht. I tinsdagmiddag, den de bezoekers van hotel Trier opgeschrikt door een hevig gekraak, hetwelk zijn oorzaak vond in hel plotseling afbreken van een zwaren lak van een reiizeuliiule in den Itiiu van den heer B. liet was gelukkig, dal de passage op dat oogeuhtik niet groot was. zoodat geen ongelukken plaats grepen. Een Hnnrn. Gedurende de Pluimvee-tentoon stelling zullen in liet Oranjepark drie mili taire muziekuitvoeringen gegeven worden en des middags hij de opening een malineë, des avonds een concert en den 2den Pink sterdag des middags een groot matinee en De exploitant van liet Oranjepark is voor nemens dezen zomer weder 8 groole inili- taire-concerlen Ie geven en diverse kleinere, van de stal te Amers- De ahonncniciitsvonrwaardrn zijn deze week rondgezonden en bedragen voor 1 per soon 15, 2 personen f8, 3 personen f 10, 4 personen 112, 5 ol meer personen uit één gezin 115. Tevens worden couponboekjes voor 12 entrée's, die niet persoonlijk zijn, egeu 16 verkrijgbaar gesteld. Nadat ook de lieer J. Oostcilga van Gansluiecr had bedankt voor lie benoeming lot hoofd der Christelijke school aan den Eemdijk. werd benoemd de heer T. Visser van Rotterdam, die de benueiniiig heelt II M. de Koningin-Moeder hadden gehaald. Het mocht hem dan ook gelukken ten huize van zedcren M. elf jonge faizanicn te vinden, die men onder een kip had gelegd. Men heeft bekend, deze diertjes in het bosclt uit Iiiiii nest te hebben gebaald. Door de makelaars Wohrmflti en C. Sweris werd Woensdag ten overstaan van den notaris A. Beets, publiek geveild de Stoomtimmcrfahrick „Kernland" gelegen aan den Ouden Utrechtsehen weg. I. Fabrieksgebouw met machinekamer, ketelhuis, droogkamers. loods, hooizolders enz., ingezet op 1791X1. Een terrein niet lioitlluodscn op I 2500. 3. Een woning met erve op f2500. 4. Het kantoorgebouw uj> f 201X1. Bij de combinatiën werd alles opgehouden. Hilversum. Door de Gascommissie uil den Raad wordt het wcnschelijk geacht, dal de straatverlichting, waarin wordt voorzien door 985 lantaarns, waarvan 210 naclitvlammcn, worde verbeterd. Daarom is den directeur der Gasfabriek opgedragen met bekwamen spoed plannen ill te dienen, die tot deze verbetering kunnen leiden. De brandweer blusclite Zondagmiddag een licidcbrandjc, dat ontstaan was nabij liet Hoogt van 't Kruis. Maandagmiddag trok de brandweer op nieuw uit voor het hllissclien van een heide brand nabij den Ouden Waschmccr. De nieuwbenoemde Commissaris van politie, de heer J. A. de Koning, heeft Maandag zijn functie als zoodanig aanyaatd. Dinsdag maakte hij zijn opwachting hij het Dagelijkse!) Bestuur dezer gemeente, terwijl hij Dinsdag middag zich heeft voorgesteld aan de ver schillende politieambtenaren. Tc ongeveer half vier stonden de agenten van politie, allen in uniform iu de wachtkamer opgesteld. De heer De Koning sprak allen hartelijk toe en uitte den wciisch dat door eendrachtige samenwerking de harmonie tusschcn supe rieuren en ondergeschikten moge worden bestendigd. - Door den makelaar A. R. Buwalda is het groole landgoed .Ouster Engli". aan den Soesldijkerstraatweg, eertijds bewoond door den lieer A. Hult/man, verkocht aan ccii heer E. Ostwalt alhier. Het plan beslaat eelt villapark aan te leggen, met een weg, loopcnde van den Gilden Amcrstoortschcn weg naar den Soesldijkerstraatweg. Homnes. Door liet bestuur van 't Water schap Ecnines zal schouw gevoerd worden over alle bruggen In den gehcclcii polder le Veld op Dinsdag 9 Juni c.k. De bruggen moeien goed aangevuld en de oprillen o|i- gehoogd zijn. De rekening van ontvangsten en iiilgaven van liet dienstjaar I!«i7 van het Waterschap Ecmncs is opgemaakt en ligt ter lezing op Zondagmiddag viel het zoontje van den timmerman A. Wortel bij het plukken van bloemen aan den slootkant in liet water eu ging geheel onder water. Zijn vader stond gelukkig in de nabijheid en wist spoedig zijn kind Ie redden. Zondagmiddag sclirt den lieer A. Sloutoilbiirg hiel, die achter hem aankwam, waardoor tilbury met vrouw en kind in de sloot te recht kwamen. De vrouw bekwam ecnigc kleine verwondingen, maar haar hoofdtooisel was zeer beschadigd cu haar klccdcren zeer hemodderd. Men schoot spoedig ter hulp en bij den landbouwer Hos ging men hiiiuen, waar men zich van den schrik ccnigszius herstelde en van klcercn kon verwisselen. Van het familiebezoek naar Laren kon niet Dc oudste inwoner dezer gemeente is de landbouwer J. Schouten, die ruim 92 jaren tett. Hij is voor de tweede maal ge huwd eu was negen jaren weduwnaar. In liet najaar zal hij zijn gouden huwelijksfeest vieren. Verleden week stond hij nog met jeugdig vuur gras Ic maaien. Een treurig feit viel hier deze week voor. Een man, die veel misbruik van ster ken drank maakte, kreeg bij het verlaten der herberg e n locral, waarna hij spoedig overleed. Haren. De heer W. C. Lulierti, alhier, staagde bij liet Dinsdag te Utrecht gehouden examen voor onderwijzer. De raad heeft in haar jongst gehouden vergadering afwijzend beschik) opeen verzoek om gedurende de zomermaanden op den Naardcrstraalwcg en in de kom der gemeente te doen s|>rocien. Tot hoofd der o. I. school werd benoemd de heer M. v. U. Brecmer, alhier. Medegedeeld werd, dat de rekening van het burgerlijk armbestuur over ID07 sloot met een bedrag van f 3208 aan inkomsten en f3109 aan uitgaven. Door B. en \V. was voorgesteld de salarissen der onderwijzers als volgt te regelen: het hoofd der school van f850—f 1050, de onder wijzers van f500—f825, huofüactc f 100, an dere acten f50, tot een maximum van flüO. Op voorstel van den heer Hamdorff, die de voorgestelde jaarwedden te laag achtte, werd besloten deze kwestie aan te houden tol een volgende vergadering. Daar de ijk en herijk van maten en ge wichten voor deze gemeente is vastgesteld op den feestdag van de H.H. Petrus en f'aulus, besloot de raad tot Ged. Staten liet verzoek te richten, een anderen datum dan 29 Juni te willen vaststellen. Hel bestuur van de grintweg Laren— Hilversum heeft,schrijft de N. R. Ct., zoodanige maatregelen genomen, dat de melkboeren geen gelegenheid meer hebben,om het tolgeld, verschuldigd bij den tol van het St. Jans Kerkhof te ontduiken. Wij meldden reeds, dat ongeveer 21*1 M. zuidwaarts van den tol hekken waren ge plaatst. ter afsluiting van den oostelijken doorgang. Dat is geschied in overleg met de Utrcchtsclic Waterleidingmaatschappij, aan welke de grond, waarop genoemde hekken staan, in eigendom toebehoort. Thans heelt men op ongeveer 50 M. ten zuiden van den tol een tweeden tolboom geplaatst. Rijden de boeren nu over den gehuurden akker, dan komen zij op den weg voor den tweeden lol te staan en moeten dan toch tolgeld betalen. Bussum. Woensdagmorgen stak een boe renwagen den overweg bij Vlictlaan over. De trein van 8.51 was in aantocht. De hoo rnen werden neergelaten, zoodat de wagen op de lijn zijnde er niet af kon. In tijds werd zulks door den machinist van den naderenden trein bemerkt, die door krachtig remmen den trein juist voor den wagen tot staan wist le brengen en daardoor een groot ongeluk voorkwam. D „Bussi ging toe. Na voorlezing der notulen werd liet Huishoudelijk Reglement behandeld, hel- welk, na artikelsgewijs behandeld te zijn, werd goedgekeurd. Aan dc orde was thans het Informatie- en Incasso wezen. Dit vraag stuk werd ingeleid door den heer J. MSr- ekelbaeh. wiens conclusie, „Een Informatie- en Incassobureau is voor den Middenstand in Bussum noodzakelijk", met algeineene Benoemd werd een Commissie uit de llceren J. G. Miirckelbach, W. I*. Meijer en D. Liekeles Ocbles, om deze zaak verder uil te werken en voor te bereiden. Na behandeling van ecnige huishoudelijke zaken werd de vergadering door den Voor zitter onder dankbetuiging voor de belang stelling gesloten. Dinsdagmiddag schrok hel paard van den koetsier II. iu de Vlictlaan. Het sprong op zij. met het gevolg, dat liet Icntoen en de hoornen van hel rijtuig gebroken werden. Te Leiden is geslaagd voor liet eandi- daats-examen in de rechten de lieer l.am- breclils Hurt->1 mek. alhier. Zeist. De .Gemeenteraad alhier beeft in zijn jongste zitting besloten tul de oprichting van een gemeentelijk wcrkloozenfonds. De Gemeente stortte daarin als eerste bijdrage een som van f 100. Utrecht. Op dc Maandag alhier gehouden paardenmarkt waren 925 jiaarden en veulens aangevoerd. De |iaardcn werden verkocht van f 30—1850; de veulens van f lt»f325. Nijkerk. Dc postzak, die Dinsdag uit den sneltrein, die hier te ongeveer acht uur pas seert. geworpen wordt, werd overreden cn dc inhoud niet onbelangrijk beschadigd. Uil couranten waren hcele stukken gescheurd en belangrijke documenten als brieven en wissels zoo beschadigd. Dat het veel moeite kostte om alies aan het rechte adres te bezorgen, is gemakkelijk te begrijpen. Gedurende hel jaar 1907 werden op den spoorweg Nijkerk—Ede ruim 25 duizend rei zigers nicer vervoerd dan in 1906. gesteld op brandstichting van een houw- schuur bij den landbouwer J. van den Brink iu de buurtschap Veen onder deze gemeente, is weder voorloopig uit dat voorarrest ont slagen. Hel onderzoek wordt voortgezet. Het houwen van de school aan de Gasthuisstraat is onder voorbehoud Van goedkeuring door Ged. Staten gegund aan J. de L., koopman alhier, die onlangs voor de Rechtbank te Amsterdam terecht stond wegens hclecdfgiug van den heer J. Smit, assistent van de contrólc aan het sta tion te Hilversum werd Dinsdag veroordeeld tot betaling van f 1 of I dag hechtenis. Hutten. Het was een ontzettend onwedcr, dat 30 Mei hoven onze gemeente woedde. Hel donderde onophoudelijk, terwijl de regen bij slroomeii viel en de hagel kletterde. Vele mcnschen moesten dammen om liet huis leggen. De bliksem sloeg in de woning van den heer Eikelcnhoom, op hel hoenderpark „Aurora". De pannen vlogen van het dak; een begin van brand werd spoedig gcbluscht. Harderwijk. In de jongst gehouden zitting van den Raad dezer gemeente, is een inge komen schriltclijk voorstel met memorie van toelichting, van drie raadsleden, om de rc- geeriifg te verzoeken de opengevallen be trekking van commissaris van politic niet weder te vervullen, of hij gebreke van dien. het daarheen te leiden, dal van de bezoldi ging slechts f600 komt ten laste van dc ge meentekas. met algentccnc stemmen aangc- Een voorstel van drie raadsleden, om de belooning van den gemeente-veearts te ver hoogd! met I IU) en alzoo te brengen op f 800, werd ook met algemeene stemmen aangenomen, met bejialing, dat een eventu- ëele benoeming zal geschieden voor 3 jaren. In verhand daarmede werd aan B. en \V. opgedragen een oproeping in dien geest te plnalsen. Dinsdag zou de vrouw van schipper Jacob dc Weid, liggende met zijn vaartuig in de haven, de kachel aanmaken, waartoe zij petroleum gebruikte. Deze vatte vlam, waardoor de klcercn van de vrouw in brand geraakten. Schipper en knecht boden met groote tegenwoordigheid van gees! hulp, om de vlammen te smoren, waarbij ook de kleeren van den schipper vuur vatten. Ten slotte sprongen de schipper cu zijn vrouw te water, waardoor 't gevaar dadelijk was geweken. Geen van beiden hebben gelukkig ernstige brandwonden gekregen. Onze stadgenoot Jan Vrijhof Mz. is door liet Bestuur van hel nieuwe sanatorium aangesteld als huisknecht aan die inrichting. Agenda voor den Amersfoortschen R.K. VOLKSBOND. Zaterdag 6 Juni te 8 dag 7 en Maandag 8 Juni tentoonstelling van teekeningen en schilderstukken. De leerlin gen, die nog teekeningen iu hun bezit heb ben moeten dezen aan den corcierge be zorgen. Maandag 8 Juni ten 11 uur contribu tie cn zitting spaarkas, ten 12 uur maandc- lijksche vergadering, installatie, prijsuitdcc- ling, drlcdaagschc cursus, vakcongres, nicdcdcclingcn. 387e STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Eerste en tweede week. Trekking van 29 Mei en 2-4 Juni (3550 loten.) Ten kantore van den Collecteur A. t O. LEINWEHER te Amersfoort (Breedesi 22) zijn aan de navolgende i Prijs o op n Prijzen van (70. 110 115 120 1005 2613 2620 10450 III9IO 12924 12930 IS*Xi3 1910-1 It 19723 Te zamen 16 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 731 776 1011 IOI5 1017 1021 1033 1451 1461 1464 1466 1467 1475 2606 2616 2618 8509 8536 H 10447 10453 10454 10462 10467 10468 li 12912 12929 14126 14133 14137 14142 14151 14154 14525 14528 14533 14536 14551 14552 14554 19062 11X164 19070 I! 19083 19089 19100 19103 19113 19119 II 19711 19712 19721 387e STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Trekking v. 25-29 Mei en van 2-4 Juni 1908. Ten kantore van den Collecteur A. MARIN, Oldciibarnevcldlann 30. zijn aan de volgende nummers le beun gevallen No. 12613 f 200. Prijzen van 170. 1482 1485 1496 6750 6764 9114 9124 10489 12562 12563 12914 12924 12930 12942 Zonder prijs iiilgeloot. 1451 1452 1455 1461 1464 1466 1467 1471 1475 1477 1483 1489 1490 1492 1485 6654 6657 6659 6754 6761 6762 9105 9111 10490 10493 10495 12574 12576 12706 12902 12906 12910 12912 12913 12929 12931 12933 12947 12948 11*171 19072 19083 19089 191X13 BURGERLIJKE STA NDEN. Gemeente Amersfoort. Geboren Klaasje. U. van T. Bouw en G. Timmerman. Heintje, d. van A. v. 'I Nel en H. Hoendcrdaal. Maria Gecrtruida. d. d. Heijden cn C. dc Groot. M. Boom. Theodora Johanna, d. van W. Lonian en G. v. Loonen. Johanna, d. van J. D. v. Vcenendaal en J. Blankest ij n. - Aaltje, d u r- Qjjtchbeek. - Jan Cornells, van H. in 'ftcld en M. A. v. F.s. - Johannes Aruoldus, z. van G. W. Jekel en J. II. Engel. GETROUWD: II. v. Elderl en G. Lijnsvcld. A. Slot cn J. A. Brouwer. - M. Wocrdman en E. M. Brouwer. J. J. Kranijkamp en II. S. Wendclgclst. ti. G. Hagcman en J. Vogelzang. II. v. Kooljen en J. II. llnks- bcrgcn. C. J. v. Deiitekoiu en b. I'. Burger. A. IJzerman en G, Bloemendal. - B. v. Zanten en A. C. v. Gastel. Overheden: l.cvcnl. aangeg. kind, m. g., van L. Pezicen E. Jansen. A. Woudenberg. 51 i wlilir van Xlr Sl ongeil. J. Sniceing. 88 j„ wed. van M. Voskuilen. P. E. Lucht, 07 j.. eclilg. van W. Tideinan. Gemeente Soest. Geboren Alida Pclronclla, d. van D. Th. Klahhcrs cn A. I'. van Vecncndaal. - Jcan- nella M. H. A., d. van J. Vcldhuijscn ell J. Brouwer. Agnes, d. van A. W. van Bavcl en L. Hoelhouwcr. - Willemijnlje, d. van J, Mager en W. Gerritsen. Ondertrouwd: Th. Harten en T. van Kestcrcn. W. Oostcnhruggc en E. J. losterbeek. Getrouwd: I). de Bruin en II. van Dorrcstcin. Overleden: D. Ilaks, 45 j, echtg. van J. Gemeente Baarn. Geboren van K. Heijbroek i Gcrnrdus, z. van li. Hakker en A. v. Daslaar. Evcrtje, d. van W. Bos en E. Kortcnhoscli. - Jannetje d. van \V. Ipe van Zeilen en C. Vyuu.beek. - Aartje, d. van A. Ilogenaar Gemeente Hilversum. Lamhcrius Jacobus, z. van R. 11. Brouwer en J. Puijk. - Franciscus Cor nells. z. van Th. J. Brakkee en J.W. Janssen. Pelrus Lamhertus. z. van Ij S. v. Rhijn en M. G. Al. Kuijer. - LambertusJuli.nines, z. van L. Doorcn en M. Kallcnhach. Jan Tobias, z. van G. de Haan en S. F. M. Kost. Mara Wilhelminn Christina, d. van C. Tammer en K. W. Kuijer. Thcodorus, z. van J. v. Velz.cn en J. v. Breilkelcn. - Mctta, d. van H. Schwering en H. Ensing. k'la- zinn, d. van K, v. Bocijen en K. de Jong. - Wilhclmina Catharina. d. van A. de Wit en II. rreij. Cornells Hcrmanus. z. van C. Guldemond en J. W. H. de Vaal. Hendrik, z. van H. Wamaar en J. Boelhouwer. Evcrtje ücrardina Antonetta, d. van II. v. Ette- koven en T. Houthuizen. Evert. van J v. Dieren en N. Visser. - Pctroiiella. d. van Ruiter en M. Post. J- d. Plas e Rcijn. Gets veld. W. de Wit en J. Sluijter. G.'v. Bokhorst en J. M. M. Koops. Overleden D. G. Regter, 16 d. - J. H. dc Rode. echtg. van A. Ziiidcma, 76 j. - A. W. Cirkel, 24 j. - A. Post. wed. van C. Rllijter. 80 j. - B. Kalf. Ij. - C.llogeweg wed. "-••- lenli D. - T. v Beek. 10 ii I. Va- 0 j. Lakem hlg. v. Gemeente Ecnines. Geboren: Wousje, d. van W. eu li. Uicskcns. -- Barlje, d. va Wardl en O. v. Wijk. - Marie. Hilhorst on N. v. Diimmctcn. Overleden: T. Roodhait, ik) j. T. Scherpenzecl. Gemeente Laren. Gf.iioren Petrus, z. van w. Kuije Gehuwd P. v. Wijk en K. Smit. d. Water en A. Roest. Overleden J. M. Majoor. 6 d. Gemeente Bussum. Geboren Anna Catharina Maria. d. M. Oankeltu.nl c'll Al. J. J. e. R.n.i] J. v. Tctcring e Atitunius Maria. Arcnds. Herbert, z.' v I J. Visser. - Cornells Ju V. d. Linde en J. M. Dekki T. M. Balilmuni ondertrouw Bteemen. censer. Duma Wd- .'alis en G. G. Puijk. M. Leeuwen bergs cn J. Rijnja en II. M. M. I. J. Akkers en M. L. II. V asterman. overleden A. Mulder. 32 j.. echtg. van J. Visser. A. Meijer. 67 j„ wed. vail J Oudejans. Gemeente Naarden. Ondertrouwd: S. ten Brug en J. Brouwer. Gemeente Hoogland. Geboren: Jacobn. d. van H. Abusing en G. Bcijer. - Margaretha, d. van J. K. Knollen- belt en 11. ten Cate. Gijsbertus, z. van E. v. Willigenburg en L. Kreikamp. - Maria, d. van AL van Weerliorst en J. Hoefsloot, tien it. 7.. van E. Kaas en A. Papenburg. Bcrnarditie Johanna, d. van B. te Lintelo en en H. Langeznal. - Margaretha, d. van G. v. Hamcrsveld en G. Kuijer. Heudrikn Adrian,1, d. van I. v. d. Heijden en H. v. Dijk. Overleden A. II. Tolboom. 2 ill. - J. Leenders. 65 j., ongeh. Gemeente Barneveld. Bevallen J. Wcstcncng, geb. e. Essen, z. - T. Klomp. geb. Westencng. d. - O. Versteeg, geb. van Varcnkamp, d. A. Blankcspoor, geb. v. d. Krnats. Overleden 11. I Innuschoten. 4 mud. M. v. d. Beek, 2 jr. - J, Lam. 2 j. - R. v. Burgsteden. 74 ir. D. Blankcspoor. 16 jr. - W. Dijkliof. 31 jr. gch. mei II. Bos. Gemeente Nijkerk. Geboren: Johannes, z. van P. v. Essen en H. dc Graaf. Heintje cii Janna. ds. van A. v. d. Horst cn G. v. Monfrans. Hendrik, z. van J. v. d. Pol en M. v. Werkhoven. Thomas, z. van D. Botercnbrood cn J. Bmcrenhrood. - Hubert Gijsbert Carel, z. van W. Dcmmer en J. Vastenburg. llar- mijntje, d. van 11, Vedder cn E. Atalcstein. - Johannes Hcndrikus, z. van E. Dijkhuizen en M. A. v. d. Bank. Aartje, d. van II. Slrietman en 11, de Nooij. Roberlus Jo- liaunis. z. van C. H. C. Plcmiier v D~' Overleden: P. Timmer, 15 w. - J Steeg. 88 j„ echtg. wan M. v. Essen, v. d. Horst, 6 d. - fi. v. Montfrans, 7 n

De Eembode | 1908 | | pagina 5