Tweede Blad „DE EEMBODE" 18 Juli 1908 war x,!sfe eaasttrsar - VI Zondag na Pinksteren. liplslel nil 'It'u brief van den II. Apostel I'nullis nan de Romeinen; VI, 311. Broeders, wij allen, die in Jesus Christus gedoopt zijn, zijn in zijnen dood gedoopt, Wij zijn dnn door den doop met llcni begraven in den dood, opdat, gelijk Christus door de heerlijkheid des Vaders van den dood verrezen is, wij ook aldus in een nieuw leven zouden wandelen. Want indien wij als eeiic plant ingeënt zijn geworden lol de gelijkheid van zijnen dood, zoo moeten wij het nok van zijne verrijzenis zijn. Dit weten wij, dat onze oude nicuseh tegelijk niet lleill gekruist is. opilul hel lichaam der zonde te uicl ge daan worde, en wij der zonde niet meer dienen. Want die gestorven is, is van de zonde gerechtvaardigd. Zoo wij nu met Clirix- tus gestorven zijn, gclooven wij, dat wij nok met Christus zullen leven; daar wij weten, dat Christus van de donden verrezen zijnde, thans niet meer sterft, en de dood over llem niet meer zal heerschcn. Wan! wat Hij der zonde gestorven Is, dal Is Hij eens gestor ven; wat Hij echter leelt, leeft hij vonrOod, Zoo ook gij, acht u zelveii gestorven voor de zoude, maar Icvcildc vuur (iod in Chris tus Jesus onzen Heer. EVANGBLIE volgens den II. Marcus; VIII, 1—9. mgtc hij Jesus was, en zij nicl tc eten hadden, riep Hij zijne leerlingen hij zich. en zelde hun: Ik heb mededoogen mei de schare; want ziet, zij zijn reeds drie dagen hij Mij. en zij hchhcii nicl te clcu: en zoo Ik hen ongc- spijsd naar huis laai gaan, zullen zij op den weg bezwijken; want cenigen van hen kwamen van verre. Doch zijne leerlingen antwoordden HemVan waar zal iemand hen hier in de woestijn met hrood kunnen verzadigen?En liij vroeg hun: Hoeveel broo- den licht gij Zij zeidenZeven. En Hij gehood het volk op den grond zich neder te zetten. I:n lllj nam de zeven hrooden, dankte, brak, Qn gal ze aan zijne leerlingen om voor te zeilen en zij zeiten ze aan hul volk voor. En zij had den ook enkele vischjes, en Hij zegende ze, en gelHKid ze voor Ie zeilen. En zij alen en werden verzadigd, en zij namen zeven manden op mei hrokkcliiigen, die overschoten. Zij cellier, die gegeten luidden waren umtreiit vierduizend, en Hij liel ze gaan. Almanak der Week. ZONDAG 19. Ce Zondag na Pinksteren. II. Vlncciilitis Paulo. MAANDAG 20. II. Hier yi I II. Mnrgarelha. L. Kw. DINSDAG 21. II. Mnnulphiis en Gondul- pllus. H, l'raxedis. WOENSD. 22, H. Maria Magdalcna. DONDEKD. 23. II. Apolliiiarls. VRIJDAG 24. II. Christina. ZATEKD. 25. II. Jacobus. Apostel. Dan van devotie. KIRKELIIKt DIEHSTtH li AMEKSFOOR1 Van 19 Juli tot 2C Juli. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. Lange Gruclit. Zondag de II. Missen hall zeven, half ne gen, IOiiiii Hoogmis, kwarl over twaalf en kwart over Iwee Catechismus, 3 uur Vesper, half 5 Congreg. van de II. Familie. Na de Hoog mis en un de Vesper is er gelegenheid nul Ingeschreven te worden in de broederschap 7 uur Lof. PAROCHIE VAN OEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zondag de II. Missen X en II uur,om !l' de Hoogmis, 12 en 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers, fi uur oefening der broeder schap van den zaligen dood. Gedurende de week de II. Missen te 7, X KERKNIEUWS. - Woensdag la Juli luid m het Bisschop pelijk College Ie Roermond de plechtige prijsiiildeellng plaats ouder voorzitting van z. I). II. Mgr. J, II. Dielimnuus. Bisschop van Roermond. Eerst werden door Z. D. II. den Bisschop de ruime nieuwe gebouwen plechtig iugc- xchillcndc ufdccliugcu van 'I Cull lokalen zullen h en wereldlijke inwijding hij. en na de ken. Vele geestelijke heilige h volgens hegaven zich allen naar de eest/aal, waar voor een talrijke menigte le prijsuitdeeling plnals luid. Na hegroe- ing van Monseigneur en een lied. door iet studenleilkoor gezongen, werd hel treur- pel „Don Garcia Moreno" opgevoerd. Allo cugdigc acteurs vertolkten hunne rollen op ""lekende wijze. Nadat de prijzen waren uitgereikt, sprak de Zeerecrwaarde ZccrGcleerdc Heer L. Schrijnen, Directeur, het slotwoord. Op wel sprekende wijze bracht bij dank aan Z. D. II. den Bisschop, den Burgemeester, Gemeente raad, leden van de Tweede Kamer en van Gedep. Stalen voor hunne tegenwoordigheid en hun steun. Mei groote voldoening mocht bij erop wijzen, dal hel Bisschoppelijk College ook dit jaar zijn goeden naam gehandhaafd heeft. Alle leerlingen van het Gymnasium slaagden in hun eindexamen, terwijl de afd. Handelsschool in den loop des jaars de goed keuring mocht verwerven van den Inspec teur van het Handelsonderwijs. Ann 12 van de Iti leerlingen werd het einddiploma uitgereikt, Ook de voorbereidende klassen zullen linde vacantic op ruime lokalen en aparte sludiezaal Na deze luid toegejuichte redevoering werd de plechtigheid gesloten. Plaatselijke Berichten. Amersfoort. In liet gebouw van den R. K. Volksbond had Zondag j.l. de Diocesane Bondsvergadering plaats. Aanwezig waren 31 vertegenwoordigende afdeelingen 30 voor zitters en 85 afgevaardigde leden. De ver gadering werd geleid door den lieer II. Brouwer van Hilversum. De voorzitter van de afd. Amersfoort, de lieer W. G. Klomp sprak een kort woord van welkom, waarna de heer Brouwer de ver gadering opende en in zijn openingsrede den kortelings overleden secretaris, den lieer II. B. Koenders herdacht, en zijn weduwe en nagelaten kinderen in aller steun aanbe val, terwijl door alle aanwezigen een korl gebed voor de rust zijner ziel gehouden Verder deelde de voorzitter mede, dat in 't afgeloopcn jaar waren afgescheiden van den Bond de afdeelingen Doesburg met 4(1 en Viiikeveeu met HK) leden, terwijl toege treden waren de afdeelingen Lonnckcr met 1.5 eu Winterswijk met 130 leden. De gcheelc Boud bestaat nu uit 37 afd. met 6150 leden. Daarop ging men over tol behandeling van punt I der agenda zijmie een voorstel van Enschedé luidende: .Aan hel bestuur worde opgedragen, krachtige pogingen in 't werk Ie stellen om te komen tol één R. K. Arheidsblad voor geheel Nederland, in dier voege, dat weke lijks worde uitgegeven één hootdhl.nl met één bijblad verplichtend vooralle bondsleden Dit voorstel, dal van een behoorlijke Me morie van Toelichting was voorzien, werd niet in behandeling genomen, daar het Dag. Best. in zijn prae-advies een nieuw, bijna soortgelijk voorstel indiende, hetwelk werd ingeleid en verdedigd door den heer II. Brouwer luidende: a. De Bond van R. K. Werklicdcnvcr- eeuigingen in het Aartsbisdom geve in eigen beheer uit het Bondsorgaan .De Kath. Werk man" en stelle het verplichtend vooral zijne h. de Bondscontributie worde gebracht op 62 cent per lid en per jaar, waarvoor elk grabs ontvangt het Bondsorgaan. e. De Bond stelle aan een vrijgesteld per soon. die zich ook belast met de honds/a ken in het Bondsorgaan zoolang het Bonds orgaan nog niet het eigendom van den bond is, Wordt dit wederom eigendom, dan kan daardoor vanzelf de door den Bond aange stelde persoon in de zaken der redactie en dit te bereiken, tevens hel volgen de uitvoering ervan zou te zeer op flnaii- cicele bezwaren stuiten. Het Bestuur nam daarom het prae-advies terug en stelde de De algemeene vergadering van den Bond van R. K. Werkliedenvereenigitlgeu in het Aartsbisdom op 12 Juli Ie Amersfoort bijeen; spreekt als hare overtuiging uit. dat de groote meerderheid der aangesloten verec- nigingen zich in beginsel hebben uitgesproken a. voor de noodzakelijkheid van het al gemeen lezen van het Bondsorgaan gestelde". Dal echter de bezwaren nog tc groot zijn om nu reeds daaraan dcfinilicf Ie voldoen; draagt liet Dag. Bestuur op, rekening houdend mei genoemde bezwaren, nogmaals dit voorstel in studie tc nemen om dan, na door de aapgcslolcn vcrccnigingcn weer tc zijn besproken op een eerstvolgende Bonds- besluursvergadcrmg een dcfinihcl besluit tc Na enkele hcxprckiugcu, waarin vooral werd gewezen op 't feit, dat de finnneil'ele toestand der afdeelingen zeer ongunstig is. werd deze motie aanvaard met 75 tegen 7 stemmen, de laatste die der afgevaardigden der afdeelingen Enschedé, Hengelo, Haaks bergen en Winterswijk. Na de pauze was aanwezig de Zeer Eerw. lieer E. X. Buil, pastoor te Barneveld, Bondsadviscur, alsmede de plaatselijke, Amersfoortsclie adviseur, kapelaan H. Ak- kermnns. Mededeeling werd gedaan, dat de heer Van Wijk, lid der afdceling Zwolle, benoemd is tot Bondsccrctaris. Twee voorstellen kwamen nu aan de orde der afdceling Utrecht, welke, daar de wijzi gingen te laat waren ingekomen, en dus alleen een onderwerp van bespreking kon den uitmaken, zonder dat een conclusie kon worden genomen. Dit besluit werd genomen nadat een opinie-verschil in deze door den bondsadviscur in genoemden zin was uitge maakt. Voorstel II luidde: De Bond van R. K. W. V. in het Aarts bisdom, Icggc al zijn afdeelingen de ver plichting op, hare leden Ie doen plaats ne men In de vakafdeclingen en waar deze af deelingen nog niet bestaan, zijn invloed aan tc wenden tot het oprichten daarvan. Dit punt werd ingeleid door den heer G. v. d, Wurf. De afdeelingen, die zichovcrdit punt uitlieten waren het er vrij algemeen over eens, dat de Bondsvergadering in dezen moeilijk een besluit kon ncincn, dat bin dend was voor de afdeelingen. Nu volgde punt III der agenda, voorstel Utrecht, luidend: Den Bond van R. K. W. V, in het Aarts bisdom, worde opgedragen zijne medewer king te verleeucn tot het oprichten van Sociaal-Apologetische Cursussen in alle af deelingen, zijne medewerking Ie verlecnen om personen van bijzonderen aanleg eene aparte opleiding te doen genieten. Zijne me dewerking te verlecnen tot het verkrijgen van goed ontwikkelde personen, aan wie de leiding van ecu degelijke cursus ten volle is toevertrouwd. Door den heer E. B. Bcrendscn werd dit punt ingeleid. Ook wegens te late indiening van dit voorstel kon geen conclusie worden ge nomen. De voorzitter zcide echter toe in het Dagelijksch Bestuur de in dit voorstel neergelegde verlangens in overweging te zullen doen nemen. Vervolgens stelde de afdceling Enschedé nog de volgende motie: tieve'artieidscontracten van groot belang is dat verwacht mag worden, dal, als de wet tot regeling van het arbeidscontract in wer king zal zijn getreden, verschillende plaat selijke vakafdeclingen met meer sucses dan dat de wet het sluiten van zoodanige contracten slechts zal erkennen, wanneer de contracteerende vereeuigingen rechtspersoon lijkheid bezitten, dringt er bij verschillende bersturen e~ Het Dagelijksch Bestuur ging met destrek king geheel accoord, evenals de gehcclc ver gadering, zoodat zelfs nicl tot stemming werd overgegaan. hield de Zeereerw. Bondsad- ir Bult ei waarin de gewijde redenaar op de eerste plaats herinnerde aan het feit, dat den vol genden morgen het Schaepman-monumcnt zou onthuld worden. Over deze merkwaar dige gelieurtenis zullen de katholieke arbei ders zich zeker verheugen, nu den grooten doctor, wijlen den beminden Bondsadviscur, eere werd gebracht, zoozeer verdient. Een man, die zijn devies .Credo Pugno", .Ik ge loof en strijd", steeds trouw is gebleven. Vervolgens wees Spr. de aanwezigen op de gevaren, die dreigen van de zijde dergenen, die met alles hebben afgerekend en alleen de stof aanbidden. Ernstig waarschuwde Spr, legen hul lezen van neutrale eu socia listische bladen, en daarentegen krachtig de eigen pers te steunen. De socialistische pers zal nu wel weer schreeuwen, zei Spreker, dat ik u dom houd, maar de domper, die zij zeggen, dat ik u opzet, zetten zij hun eigen volgelingen op, daar zij hun verbieden katholieke bladen te steunen. Niet wij zijn dus domper, eindigde Spr., maar zij. Wij vormen naar het woord van den grooten Schacpman: .Een school van werklieden mei rotsvast geloof en kennis." Voor zijne schoonc rede, werd de gewijde Spreker met daverende toejuichingen be- I liermede was de agenda afgedaan en sluot de voorzitter ouder dankbetuiging aan allen, deze hoogst belangrijke vergadering. Soest. Jl. Zondag sloeg bij het onweder, dat hoven onze gemeente woedde, de bliksem in dc arbeiderswoning van H. J. W. alhier. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Het huis was laag. de inboedel Zondag jl. werd alhier een rijtuig nabij het luttel Trier van achteren aangereden door dc paardentram. Een der beide voor liet rijtuig gespannen paarden werd hierdoor schichtig en sloeg het rijtuig gedeeltelijk aan splinters. Naar men zegt is door den eigenaar van paard eu rijtuig tegen de Tram- wegmnntschnppij eene actie tot schadeloos stelling van f 1560.— ingesteld. Naar wij vernemen gemeentebestuur alhier het bij gelegenheid van de viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder hel gemeentehuis geheel tc doen verlichten. Baarn. Voor lid van den gemeenteraad zijn officieel eaudidaat gesteld de liccrcn C. A. Woltman Elpen (R. K.) en J. Sntce- kes (S. D. A. P.) t bij het Dr. A. J. A. Thomas, die door de libe rale kicsvereenlging .Baarn" werd candi- daat gesteld voor den Gemeenteraad, had ior de candidatuur bedankt. Dc Gemeenteraad stelde het primitief kohier der Inkomstenbelasting vast tol een bedrag van f 28707.40, bij ecu belastbaar in- n van f3.578.800 en een hcffiugspcr- ccntagc van slechts O.U. In April 1906 werd liet water van dc Eem, hetwelk in dat jaar door ccnigc be kende Amsterdamschc hcngclsportliefheb- bers, met den heer C. A. A. Duduk de Wit aan het hoofd, voor drte jaren als vischwa- as gepacht, door loozing van afval van de Amcrsfoortschc gasfabriek verontreinigd, tengevolge waarvan al de viscli binnen en kele uren dood aan dc oppervlakte dreef. Van visschcn was toen gedurende gcruimen tijd geen sprake, en het gevolg was, een beklag hij het .Heemraadschap van dc rivier de Eem, Beken en aankleve van dien" tc Amersfoort, dat het water had verpacht et een cisch tot schadevergoeding. Het Hoogheemraadschap erkende de ver ontreiniging van het vischwatcr, doch ver- den adressant naar het daglijksch bc- van Amersfoort, dal echter geen gevolg gaf aan den eisch. Thans heeft het Heemraadschap aan den heer Dudok dc Wit c. s. een som van f500 schadevergoeding aangeboden, die werd aan vaard, zoodat de zaak in der minne is op gelost. Het Kruisvcrbond hield Zondagmiddag in het SI. Nicolaasgchouw een vergadering. De penningmeester deed rekening en ver antwoording van zijn beheer, waaruit bleek, lat er ecu nadeelig saldo van 35 cent is. De WelEerw. heer G. W. Bolder, kapelaan, licldecn lezing overlijkvcrhranding.cntooude daarin aan, wat pleit voor begraven en tegen rerbranding van lijken is. Eemnes. Door een 17-jarigen knaap lilt Laren werd Zondagavond omstreeks elf uur den Laarderstraatwcg, de arbeider J. Per Ier uit deze gemeente met een mes eene gevaarlijke snede aan den hals toegc- it. De wond was 4 centimeter lang en drie centimeter diep. Gelukkig had de ge troffene iemand bij zich, door wiens toe doen hij liet café van J. van Wijk bereikte. Ondertusschen had hij veel bloed verloren. De persoon, die hij bij zich had rende op een draf naar Laren om geneeskundige hulp tc halen. Deze was spoedig aanwezig en toen de wond dichtgenaaid was, werd dc getroffene naar zijne woning vervoerd. De misdadiger werd 's nachts van zijn bed ge haald en 's morgens ter confrontatie door vier veldwachters voor den gewonde ge bracht, waar hij onder tranen zijn misdrijf bekende. Dinsdag werd hij geboeid naar Amsterdam gebracht. Zondag deed de Koningin-Moeder In ge zelschap van een hofdame een rijtoer door deze gemeente. J. Rokcbrand wette zijn zeis in den polder, stond even op, beklom den dijk, glilste uit en brak zijn been. Gelukkig weid hij opgemerkt eu naar de woning van den arbeider Mol vervoerd. Later werd hij door H. van Wijk naar zijne woning Ie Blariciim Naar wij met zekcrli neemt het zoontje van den landbouwer G. Host tc Buitendijk, dat onlangs het achter wiel van een voer hooi over liet lichaam kreeg, langzamerhand In beterschap toe. Met den hooibouw schiet het niet op. Gelukkig is de grootste helft van den oogst op prachtige wijze gewonnen en veilig ge borgen. Toch staat er nog eene massa te verwerken, maar de werkzaamheden kunnen niet opschieten, omdat het haasl alle dagen regent. Dat er naar bestendig droog weder zeer verlangd wordt, kan men gemakkelijk begrijpen. Door den burgemeester worden de gezetenen in kennis gesteld met het feit, zich te Abcoude, Baambrugge een geval van mond en klauwzeer heeft voorgedaan onder de koeien. Laren. Voor rekening van den heer B. Velt werd door den architect Kooij, te Huizen, alhier aanbesteed liet bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Torenlaan. Ingeschreven werd door A. Haring 12660, S. Klaver f 2025, Van Scliaik en Van Dort f2562. Gehr. van den Brink en Schaapher der f2175. De gunning werd aangehouden. Op het restaurant „Crailoo" werd Zon dagavond een welgeslaagd concert gegeven duur de stafmuzick van het 5de Kcgum infanterie uit Amersfoort, directeur dc lu G. Bikkers. De belangstelling voor het kamp der Ned. Weerbaarheid alhier is dit jaargrooU dan anders. Dezen zomer zal het kamp doi ruim 2(X) manschappen betrokken .worden het aantal deelnemers bedroeg verleden jaar 70. Dc onlangs opgerichte afdceling cnvalcrle- wccrmacht zal voor het eerst het kamp trekken: hiervoor zijn 12 deelnemers. Hilversum. Maandagmiddag brak op.dcn Kerkbrink van een tentwagentje, bespannen met ceil paard, het achterwiel, met het ge volg, dat de wagen kwam te vallen en de inzittenden, zes personen, waaronder twee dames, tegen den grond werden geworpen. Een der dames werd aan het hoofd gewond en hij den apotheker Diiker verbonden. De BURGERLIJKE: STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 9 Juli tot 16 Juli 1908. Geb Judini Muller. Christina, d. van G. Adam en C. nan. - Wouter, z. van R. v. d. Kamp Baggel. Willem, z, van H. v. Surksum v. d. Brink. Gerritjc, d. van II. v.d. Scheer en L. Palm. Wlihclmina Jcniiucttc Cornelia Helena, d. van C. v. Nieuwcnhuizen A. v. Beek. Elisabeth Helena Ji van D. Veis licijn en E. A.Ackeri tilinnii.a Cornelia, d. van F. Teuthof en J. Brinkman. Anna Margarctha, d. van G. v. d. Wetering en C. Ros. Gcrrltje, d. van A. M. Verheul en K. A. Groolhatlavee. Johanna, d. van S. Sleeking en J. de Wil. Cornelia, d. van J. Kooiman en J. G. Bellaart. Bernardus, z. van B. de Wit en E. Oostveen. Gcrritje, van II. de Mol» en W. van '1 Boveneind. Ondertrouwd: C. G. de Vries en J. van Laar. A. Laseur en M. Boshonm. Getrouwd Th. van de Waal en S. J. J. Blom. G. Boekcnooccn en J, Poort. I. J. van Dijk en J. van Eijkelenburg. - J. dc Valk en G. Hagcman. Overleden J. Vcrmcij, ai j.. wedn. van Th. Jacobs. G. Hagcheuk, 10 mud. W. P. van Diermcn,?3 mnd. W. Arlar, 75 J„ --j- -.a„ q_ van siooten. C. A. Capello, E. M.9J. Geselschap, 70 j„ ongch. Apeldoorn, 6 j, O, van Barrc- vcld, 2 mnd. —i'M. P. Hermans, 44 j„ ongeil. 0. van Lokhorst, 71 J., cchtg. van J. C. van Mierloo. Gemeente Baarn. Geboren: Gerard, z. van H, v. Huik en J. Moiling. jannetje, (I. van G. v.d. Broek en E. Lammertse. Willem, z. van J. v. il. Maal en E. v. Zanten. Dirkje, d. van J. Ravenhorst en B. v. Scliaik, Ondertrouwd: o. v. Schaljk en de Ruig. L. J. Sehcrpenhuijseii en I. denree. Getrouwd: N. P. de Koo en C. M. tlcij- brock. Overleden F. H. Leis, 57 j., cclitg. van C. L. de Ruijtcr. Gemeenle Laren, Geboren Alida Anlonia, d. van W. Smit en M. v. d. Schaal, ondertrouwd CI. D, Gratama en D. den llartog. Getrouwd Th. J. Walraven en I). O. v. Brink. - W. II. F. Bels en O. v. d. Bcrgli. Overleden J. Bus, 57 j. - M. Zwanik- ken, 18 m. Gemeente Hilversum. Geboren Aagje, d, van F. de Vries en T. Visser. Johanna Fredotika, d. vnnj. C. Kaspers en F. Kloppenburg. Gijshcrlus. z. van H. Vos en U. Vcrweij. Lammert, z. van C. Renbrink en S. Kamphuis!. Jeanne Hillcgonde, d. van H. v. Tuinen en <j. Klooster. Cornelius Hendrikus lier man, z. van C. Q. Vlek en M. Boekweg. - Johanna, d. v. J. v. Beek en M. P. Been. 1.nmhertus Wilhelmus, z. v. F. Vos en L. v. Huureii. Maria Margarctha Allcgoudn, d. v. G. Koolhof en A. J. Damcn. iliihcrtiis Gcrnrdus Maria. z. v. W. Th. P. Kalkhovcn en C. H. M. Frerlchs. Cornells Dirk, r. v. J. v. Leeuwen en A. v. Deventer. - Anna Minke, d. v. J. Weijer en F. H. Scvcnsma. Anlonia Franeisca Juscpha Maria, d. v. A. F. v. flest en A. Beuker. - Cornells z. v. G. v. Dijk en A. v. Oostvcen. - Marrclje, d. v. A. Ravenhorst en H. v. Scliaik. Anna Maria Jozephiua, d. v. J. Vos en M. M. Beekelaar. Hermanns, z. J.E. v. H, FtiIJk e ondertrouwd: J. G. Riccker en R. Ilakze. G. v. Kampen en M. v. Wilsiim. Getrouwd: d. Kuijper en A. Dalman. Overleden: H. de Rijk. wedr. v. II.Link, 63 j. J. C. Ganzcvles. 17 j. F. C. Peet, 31 j. - E. Puik. cchtg. van M. Tukker, 71 j. - w. A. de Munnik I j. Gemeente Bussum. Geboren: Niculaas Hendrik, z. v. II. Ha gen en G. Vceninan. Wilhelmus Johan nes. z. v. T. Krijnen en J. Groencvcld. Agatha Jacoba, d. v. I'. tl. Laff en N. Boer winkel. Catharina Sophia, d. e. R. A. de Ruiler en N. J. Smitskamp. Gcilrudcs Johanna Maria Antonia, d. v, H. W. J. Wil denberg en G. Meltes. Emlliiis Octnvius Jacobus, z. v. P. J. de Booijs en (1. de Zwnrl. Cornelia Elisabeth Maria, d. v, H. G. J. de Beer en A. van den Hoeven. Jozina Maria, d. v. H. J. Slegt en A. II. Kaan. Ondertrouwd: II. v. Monsjou en I'. J v. d. Berg. L. Dicthelm en N. Vlaanderen. Getrouwd: E. Hermans en A. van der Starre. Overleden: J. Lange, 71 i„ wed. v.E. II. v. d. Veen. - J. J. Smit. 40 j„ eclitg. v. A. E. Stegimillor. J. J. de Klijn, 65 j. Gemeente Naarden. Geboren Ulricli Koenraad Louis Enrico, z. van F. G. Hoffmann en J. E. R. v. d. Schroeft. Hendrik, z. van J. v. d. Veer en van N. Nicsing. Elizabeth Antonia. d. van J. P. Eijpe en C. J. Dijkmans. - Aaltje, d. van H. F. de Jager en J. Lustig. Elizabeth, d. van M. Harder en N. Lamme. Geurt, z. van A. Schipper en E. Hulscher. Getrouwd: j. A. F. de Haas en E. A. Laven. A. Hazevoct en A. M. Reiioul. - II. Eijpe en M. Fokker. Overleden: H. Bierhorst, 1 m. - A. v. Altena, 7 m. D. v. Rliijn, 1 j. Gemeenle Hoogland. Overleden J. Mater, 72 j., ongch. Gemeente Soest. Geboren Evcrardus Antouius. z. van T. van 't Klooster en P. Bosboom. Getrouwd E. van den Brom en A. Muis. Gemeente Nijkerk. Geboren Gcrril, z. van J. Plug en J. Kuit. - Willem, z. van J. v.d. Kampen A.Schaap. Gijsje, d. v. W. v. Steeg en H. v. d. Horst. - Wiliempje, d. v. J. v. Norden eil B. D. v, Pomselaar. - Maartje, d. v. J. Martenscii en W. Gijtenbcek. Aaltje, d. v. J. v. Zeu- meren en M. Guliker. Jacoba, d. v. A. Worst en J. Ruiler. Aalbert, z. v. R. v. d. Mliccn en A. Kraai. -- Hendrik, z. v. A. v. Meer veld en W. G. v. Dieren. ondertrouwd: G. v. Montfmns en A. M. Rietbergen. Gemeente Barneveld. Bevallen: T. van den Top. geb. van der Veen, z. R. van Koesvcld, geb. Konilijs, d. H. Harskamp, geb. Rosendaal. II. van Ee. geb Luttikliuizcn, z. Overleden A. Brunckrcct, 57 jr., geit. met J. Westerliuls. - Jacob van Esveld. 35 jr. - H. van den Bom. 2 m.

De Eembode | 1908 | | pagina 5