Tweede Blad „DE EEMBODE" 8 Augustus 1908 IX Zondag na Pinksteren. Eltislïl uil den eersten brief van den ff. Apostel Paulus aan de Korinthitrs X. 6-13. Broeders, laten wij gcenc bcKfcrlo lot liet kwaad liehlien, gelijk zij gehad helilien. Wordt ook gi'CIIC afgodendienaars gelijk eenlgcn van hen, zooals er geschreven staat: Het volk zat neer om Ie eten en te diinkcn, en zi] stonden op om Ie spelen. Laten wij ook geen overspel bedrijven, gelijk eenigen van hen overspel bedreven lichhcn, en er vielen op venen dag drieën twintigduizend, l aten wij den Gezailde niet tergen, gelijk ccnigcii van hen getergd hebben, en door slangen zijn zij omgekomen. Wilt ook niet morren, gelijk eenigen van hen gemord heli- ben. en door den verderfengel zijn zij gesla gen. Uit alles is linn geschied tol een voor beeld, en is geschreven tol onderrichting van ons, lol wie de einden der eeuwen ge komen zijn, Derhalve wie mcciil te staan, zie toe, dal hij niet vatte. Gccnc beproeving, dan die meiischelijk is. komc over u. God nu Is geitouw, die niet zal toelaten, dat gij boven uw vermogen hc|trocfd wordt; maar Hij zal hij de hv|>rocviug ook uitkomst geven, np- dal gil baar verdragen kunt. EVANGHLIE volgens den ff. Lucas; XIX, 4147. lil dien tijd, toen jesus Jeruzalem naderde, en de stad zag. weende Hij over haar. en zeide; „Mocht ook gij nog en wel op dezen uwen dag erkennen, hetgeen u tot vrede strekt; maar het is nu voor uwe oogen ver borgen. Want er zullen dagen over u ko men, dal uwe vijanden u met ecnen wal omringen, u belegeren, en van alle kanten zullen benauwen, en dat zij u, en uwe kin deren in li, lol den grond loe verdelgen, en in li den eenen steen op den andeicu niet zullen laten, omdat gij den tijd uwer bezoe king niet gekend hebt. Hn inden tempel ge komen, begon Hij lien, die dnnr verkochten en koelden, er uit te drijven terwijl Hij htm zeide: Daar staat geschreven: Mijn huis Is een huis des gebeds. Maar gij hebt er een ruovcrsliol van geiiiaakl. En Hij leerde da gelijks in den tempel. Almanak der Week. AUGUSTUS ZONDAG 9- 9e Zondag na Pinksteren. II. Romanos. MAANDAG 10. II. Laiirentius. Dn/: van devotie. DINSDAG II. II. Tlhiirtius. WOUNSI). 12. II. Clara. V. M. DONDKKD. kl ll.il. Ilippolytus en Cassia- VKIJDAG 14, II, tiusebius. Vigilie. Geboden Vasten- en ontliondingsdag. ZATKRD. 15. Maria Hemelvaart. Te vie ren als Zondag. KERKELIIKE DIENSTEN TE AMÏRSfOORT Van 2 tot 9 Augustus, PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. Lange Gracht. Zondag de II. Missen half zeven, half ne gen, lOuur I loogmis, kwart over twaalf en kwart over twee Catechismus, 2 uur Vesper, hall 5 Cungrcg. van de H. Familie. Dinsdag 8 uur gezongen St. Autouius-iMIs. Donderdagavond 7 uur Lof. Zaterdag de II. Missen half zeven, lialf ne gen, KI uur Hoogmis, 7 uur Lof, prcdicaliv en Ie Deunt. PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zand. Zondag de II. Missen li1;,. 8 en II uur, om tl1/» de Hoogmis, 12 en 2 uur Catechismus, Vrijdag Vigilie, geboden Vasten- en onl- homliugsdag. Zaterdag Feest van Maria Hemelvaart, de II. Diensten als op Zondag. Gedurende de week de II. Missen te 7. 8 KI.kKNIKUWS. Woensdagnacht overleed Ie Maarssen de Zeereerw Heer A. U. II. I'ondes, in den ouder dom van lil jaren. Z.Fierw. was in 1H73 priester gewijd en was sinds IIKII aldaar als pasiooi werkzaam. Plaatselijke berichten. Soest. Mej. C. Gerritsen alhier slaagde deze week voor het eindexamen II. H. S, met vijfjarigen cursus. - Van 18-25 Augustus a.s. zal alhier de Inkwartiering plaats hebben van 2escndrou» Huzaren. Hel cvuc bestaal uit 9 officieren, 103 man schappen en 112 paarden en hel andere uit <1 olllcleieu, UW manschappen en 112 |>anrden, liet zal in ons anders zoo rustige dorp. waar in lal vau jaren geen inkwartiering meer Iteefl plaats gehad, eeue grooie drukte teweeg brengen. De verjaardag van II. M. de Koningin- Moeder is ook in onze gemeente op bijzon dere wijze gevierd, liet Gemeentehuis was voor deze gelegenheid schitterend verlicht, terwijl de Fanfare .PatiOntia vindt omnia" tl schoon concert gaf, maakte II. ,M. met gevolg in 3 rijtuigen ecu rijtoer door ons dorp en gal daardoor blijk, dat zij de Haar ter ccre aan gebrachte versieringen en verlichting op prijs stelde. Jammer, dat niet eerder hekend was, dat II. M. ons dorp zou bezoeken, an ders zou ons dorp nog heel wat anders te zien gegeven hebben. Onder de tiiinverlichliugen muntten vooral uil die hij den KdclAchlh. lieer burgemeester en bij den lieer Stork en onder dc villa-ver lichtingen die hij den lieer Notaris Prillcvllz en D. M, J. Lasondcr. ISanrn. De feestviering alhier werd Maan dag om 9 uur aangevangen op het Brink- plcin, door de gecombineerde zaugverecni- gingcu „Baarn's Mannenkoor en „Cantate Domino". Uitgevoerd werden het „Wilhelmus", „Neerland'staal" van Aug. Slillc, en „Hollands Glorie" van Richard Hol. Deze uitvoering werd door duizenden bijgewoond. Na alloop begaf ecu groote menigte, voorafgegaan door liet fanfarecorps „Crescendo" zich naar het station ter verwelkoming van II. M. de Ko ningin-Moeder, die om IIM7 met de lloll. Spoor arriveerde. Onder groot gejuich reed de trein met salonrljtoig het station binnen. Hel fanfarecorps „Crescendo" speelde op liet stationsplein liet oude Wilhvlmtts. De Konin gin-Moeder was blijkbaar aangenaam verrast door de harlelijkcoiiivangsl. In tweeopen rijtui- tulgcn werd met liet gevolg naar Soestdijk gereden onder gejuich der menigte. De bloemencorso, die lu den middag ge houden werd, is zeer goed geslaagd. Ofschoon het aantal deelnemers niet bijzonder groot was, leverde de stoel een zeer mooicii in druk op. Honderden waren reeds tijdig in liet park aanwezig, om getuige te zijn vau deze bloemenhulde, welke op initiatief der Oranje- en Vcrfrnaiings-commissie II. M. de Koningin-,Moeder zou worden aangeboden. Te ruim half drie kwamen de Imtrijtuigcn op het terrein aan, alwaar II. M. luide werd toegejuicht door de talrijke bezoekers en ontvangen werd door den burgemeester van Iiaarn. Nadat dc offieieele voorstelling had plaats gehad en de jongejuffrouw Ksser, namens de Oraiijv-commlsie, 11. M. een fraaien ruiker van orchideeën had aangeboden, waar voor de vorstelijke bezoekster vriendelijk dank zegde, werden de voorzitter derf Irauje- D. N. W der commisic van hel corso, de heer ih. I', V, Astro, aan II. M. voorgesteld. Daarna zette de stoei, welke bestond uit ëén- cn tweespannen, automobielen en rijwielen, zich in beweging en werd tweemaal voorbij II. M. gereden. De koningin bezichtigde de fraai versierde rij- en voertuigen met veel be langstelling en verliet ongeveer 2 uur het terrein, andermaal hartelijk toegejuicht door de menigte bezoekers. Daarna werden dc prijzen uitgereikt en aan alle deelnemers, zilveren hcrinneringsnicdallc geschonken. Ten slotte maakte de stoet een tocht door iiel dorp, waar langs alle straten en wegen feestelijke stemming liccrschtc. Tijdens het corso werd een concert gcgcgcvcu door dc plaatselijke niuxlckvereciiigiiig .Crescendo' De navolgende bekroning werden door de Jury toegekend. Schoonst versierde damesfiets: Ie prijs jongej. G. Visser te Haam. 2e prijs jongj.C Rchcl te Haam, 3e prijs mevr. Nolllie Ie Amsterdam, extra-prijs mej. L. Schuilei te Idem hecrenficts: Ie prijs L. S. Ilaiinema te Amsterdam, 2e prijs J. J. van Doornik te Baarn, 3e prijs G. van den Burg te Soesl, extra-prijs jongeheer Frohit te Baarn. Schoonst versierde rijtuig, loebehoorendc aan landbouwers: 2e'prijs D. van der Grift Schoonst versierd rijtuig, loebchuorcndc aan stalhouders: Ie prijs A. G.J. Ambrosias Schoonst versierde équipage (eenspannen): Ie prijs mej. M. Wreesinan te Hilversum, 2e prijs mej. J. II. van Dorp Ie Baarn. 3e prijs de lieer II. C. /.wart te Amsterdam, extra prijs de heer Aug. Janssen te Haam, bestuiirsprijs dames Hecht te Baarn. Idem (lwees|>aiineu): Ie prijs de heer li. Swngermnu te Iiaarn. 2e prijs de heer A, I.. Sch.'ipcr Claus te Hilversum, 3c prijs de heer W, Jiskoot te Baarn. Schoonst versierde automobiel niet twee zitplaatsen: Ie prijs de heer R. K- loc Laer Idem voor meer dan 2 zitplaatsen: Ie prijs de lieer F. Foeckcns te Amsterdam, 2e prijs de heer j, L. Pierson te Baarn. Des avond werden de feestelijkheden be sloten met ecne nlgenieenc verlichting, wel ke gedeeltelijk uitging van de Oronjc-coul- missle. terwijl ook vele particulieren hunne villa's en tuinen hadden gcïlluniecrd. De bijzondere aandacht trokken hel Brink- en Stationsplein, welke schitterend verlicht wa ren. de tuin voor de villa van den htirge- villa van mej. Vau IJzcndijkc, terwijl dc heer M. I.. Snohilic een prachtigegevelverliehting had laten aanbrengen. Op den Brink werd een concert gegeven door dc slafmuzlek van liet 5e Reg. infanterie, terwijl opliet Stations plein eveneens een kapel zich liet luioren. Tegen half tien maakte II. M. de Konin gin-Moeder met gevolg een rijtoer door de gemeente. Ier bezichtiging der verlichting. II, M. werd door de duizettde feestvierenden, onder wie talloo/c vreemdelingen, geestdriftig toegejuicht. In het dorp was hel den ge ileden avond bijzonder druk en tol laat In den avond werd In opgewekte stemming feest Laren, Door liet raadslid Haimlntf Ixann Ged. Staten verzocht, het besluit tol bcnoe- van een onderwijzer, in de laatst ge houden raadsvergadering genomen, aan II. M. de Koningin ter vernietiging voor te dragen, op grond, dat alle stukken, in zake de be noeming, niet twee dagen te voren ter inzage hebben gelegen en dc voorzitter in de ver gadering weigerde, den lieer llamdorl het ord over de voordracht Ie verleenen. Omtrent de Tentooiistcllings-aauge- Icgcnhcdcn schrijft de „G. en E".liet volgende: Het comité van de Gooische Week is met de keuze van het Tentoonstellings-terrein gelukkig geweest. Door welwillendheid van dc Maatschappij „Crailoo" beschikt het iet hosch achter het Restaurant „Crai loo", de bekende rotspartij met achterliggend rein en de daarnaast gelegen terreinen hosschcn. Het Gemeentebestuur van Hla- rlcum verleende hare medewerking door de danrtiihsclien gelegen wegen, benevens een groot deel van liet plein, voor den duurder tentoonstelling aan het verkeer te onttrekken beschikking te stellen van het comité, waardoor een totaal oppervlakte van ongeveer 7 H.A, wordt verkregen, In het hosch achter het restaurant zijn iplnalst ven tent van 3(1 maal 7 M., twee tenten van 25 maal 7 M. en ecne ronde tent met 13 M, diameter; langs de in dat hosch aangelegde wandelpaden zijn meer dan tit) perken Ier beschikking der inzenders. Al deze perken zijn genomen; bovendien zijn voor buiten-mededingingen en alsnog ter o|)lulstering zich annmcldcndcn nog een tiental perken beschikbaar, Ook de afdccling afge sneden bloemen kan zeer fraai worden, daar nu reeds I2U0 bloemglazen aan de commissie zijn aangevraagd en dagelijks nog meerdere Inzenders zich aanmelden. De afdeeling groenten en vruchten belooft een bepaald succes te worden. Voortdurend komen inzenders vragen alsnog plaatsing te bekomen, Voor zooverre de ruimte dit toelaat, wordt aan alle verzoeken in dien geest voldaan. Ofschoon het tijdstip voor eenc tentoon stelling van pluimvee enz. met gunstig is. voldoen dc inzendingen verwachting. Door den pachter van „Crailoo" wordt dagelijks een matinee ge geven. waar de bezoekers der tentoonstelling op vertoon van hun kaart vrijen toegang hebben, terwijl ook des avonds voor amuse menten zal worden gezorgd. Voor geschikte reisgelegenheid, 's avonds na afloop van concert enz., is zorg gedragen. In dc richting Bussunt, in aansluiting met den trein naar Amsterdam, vertrekt namelijk om 10.10 en in de richting Hilversum in aan sluiting met den trein Utrecht oi extra tram van de halte Crailoo. Hilversum. Uit liet op de halfjaarlijksche vergadering van het ondersteuningsfonds „St. Joannes de Deo" uitgebrachte verslag dal de eerste helft van dit jaar een nadcclfg saldo van (269.49 heeft opgeleverd. Dc vangsten bedroegen f 2472.13' de uitgaven f 27.ll.ti21 'j. liet aantal leden bedraagt 683. De statuten zullen worden herzien, opdat contributie en uitkeeiing geregeld kunnen worden naar verhouding van hel inkomen der verschillende leden. Tot rechtskundig adviseur der R. K. Middenslaudsvereeniglng is benoemd mr. W K. 8. van Haasten, alhier. Het Bestuur der vcrccnigiug heeft behou dens goedkeuring door de leden besloten gedurende den aanstaanden winter, door den heer G, Vlek, Accountant, een cursus in hel boekhouden te doen geven. Ook zal over eenigen tijd een bibliotheek voor den Mid denstand worden ojigerlcht, voor welk doel reeds een eifl van f 100 is toegezegd. Verder zal het bestuur een adres richten tot den Gemeenteraad met liet verzoek, om bij werk- znnmheden aan de rioleering rekening te houden met verschillende tijden vau hel jaar, opdat de winkeliers zoo weinig mogelijk schade ondervinden. Met de Hilvcrstimsche Winkellers-vereenl- ging zal worden samengewerkt inzake de o|iricliting van een incasso-en informatie bureau. De commissie tol behoud eu tot exploi tatie van het Gebouw der Katholieke Vcr- eemging deelt mede. dat op de Zou- en Feestdagen de .zaal" geopend is, mits zij niel op dien dag aan ecne of andere R. K. Vereenigiiig verhuurd is. Op inlntitief van het PI. Comité der K. 8. A. heeft in het gebouw der Katholieke Vereenigiiig een vergadering |ilaats gehad van een vrij groot aantal Katholieken, ten einde plannen te bespreken voor de viering van hel a.s. Paasfeest, Definitieve besluiten werden nog niet genomen, dit werd opge dragen aan een comité, bestaande uit 5 dames en 26 liecren, Verschillende punten voor liet programma der feestelijkheden werden in- tusschcu reeds genoemd, terwijl ter verkrij ging van de noodige fondsen o.a. werd aan bevolen liet houden vau een fancy-fair met verloting. In een Dinsdagavond gehouden vergade ring heeft een nadere bespreking idaats ge had en is de zaak der feestviering vastge steld, in het Dlergaardepaviljoen viel Zondag een meisje. A. M. genaamd, van een schom mel. ZIJ werd bewusteloos hij den lieer Ros binnengedragen, waar zij na ongeveer een uur weer tot bewustzijn weid gebracht. Maandagavond vergaderde in hel café „De l'anw" de Tuinbouw vereenigiiig „Theorie en Praktijk". Besloten werd zich ann Ie slui- bij de vereenigiiig Ambachtsschool Voor Hilversum en Omstreken. Tevens werd in be ginsel hcsluten met Koninginnedag a.s. ceni- versiering aan te brengen aan het Ge meentehuis eu de muziektent op de Kerkbrink. Hiervoor werd een commissie benoemd, be- aande uit de heeren Vriesman eu Rijndorp. Ingezonden waren door den heer A. Bosch :n collectie Dahlias en door den heer J. Kliugcspoor 2 Francoa Rauiosa. Aan beide inzendingen werd de hoogste ouderscheiding toegekend. "Ier gelegenheid van den verjaardag I. M. de Koningin-Moeder gal liet mu ziekkorps der voormalige schutterij Maandag irt op den Kerkbrink. Een dichte drom luisterenden was op liet plein bijeen, terwijl op het terras van het Hot geen plaatsje vrij bleef, flel moet gezegd, liet concert ver diende deze buitengewone belangstelling, er werd kranig gespeeld en meermalen klonk applaus uit de menigte. Met de vulksllcdo- werd gesloten. Bij hei te Amsterdam gehouden examen r hoofdonderwijzer slaagden de heeren J. P. vau Mcllc en J. v. Rossem. belde alhier. De heer J. \V. Brouwer, eveneens alhier, slaagde te Arnbein bij hetzelfde examen; terwijl onze plaatsgenoot, de heer J.J. Dood- korte de hoofdakte te 's-Gravenhagc he- I. Ter gelegenheid van den ver jaardag van II. M. de Koningin-moeder gat lie „Crescendo", directeur de heer D. J. N. Gunlers, Maandagavond eelt concert in de muziektent aan de Brink-laan. Er was veel belangstelling Voor deze uitvoering, die geheel naar wettsch slaagde en, ingezet met liet Wilhelmus, eindigde met liet Nederland- sclte Volkslied. Een zeer onaangenaam geval overkwam een 68-jarige dame Ie Amsterdam, die zich Zaterdagmiddag per tram naar hel station Muidcrpoorl begaf lelt einde hare familie alhier Ie bezoeken zij had n.l. den conduc teur een dubbeltje gegeven, dat valseh bleek te zijn. Toen zij nu wilde uitstappen, werd zij door een politic-agent beleefd nitgenoo- digd hem te volgen. Onder groote belang stelling bereikte men liet bureau. Na het verhoor werd de dame weder in vrijheid gesteld. Door het ojionthoud kwam zij hier. waar haar familie in de grootste onrust ver keerde. veel te laat aan. Mej. J. I. Clinge Doorenbos. alhier, slaagde voor het te 's-üravenhnge gehouden examen Middelbaar Engclsch Acte Aterwijl inej. A. v. d. Wonde alhier de acte Engeisch L. O. behaalde. Een 7-jarig kind van een Amstcrdam- sche familie, die ann den Munlweg alhier in pension is, viel Zondagmorgen bij hel spe len van een hek en kwam dermate tegen den grond terecht, dal een armpje brak. Per rijtuig is liet kind naar de R. K. Ziekenver pleging te Hilversum gebracht. Ter gelegenheid van het feit. dat het thans I2!jaar is geleden sedert de gemeente de exploitatie van de gasfabriek overnam, werd Zaterdagavond aan het vaste peisunccl f 2.50 en aan de lantaaruo|>stekers 11 boven het gewone loun uitgekeerd. Noorden.^ Maandagavond j.l. vergaderde missie tot viering van den verjaardag van H. M de Koningin, Na eeltige besprekingen werd liet volgende programma opgesteld, hetgeen echter nog als voorloopig dient be schouwd Ie worden. 's Morgens inluiden van het feest en re veille met muziek door de straten der stad. daarna concert met zang in de Groote kerk na afloop riugrijdcrij op rijwielen voor dames en heeren op het Dortsmansplcin. 's Middags historische oplucht, voorstellende een episode uit den rvgccriligstijd van graaf Floris V, niet ridders, cdclknapcii voetknech ten enz., althans indien, zooals de commissie verwacht, door de ingezetenen voldoende op de dezer dagen aan Ie bieden lijsten zal worden getcckcnd. Na allood kinderspelen en ringrijden met paard en sjees. 's Avonds voorstelling van een bioscoop. De Bilt. In liet boscll de kleine Pan op de buitenplaats Beerschoten alhier werd dezer week door de arbeiders een nest van UI jonge bunzings ontdekt, welke bijna volwas- Een hond van de buitenplaats een Eng. bull. Icrrier legde er in hel gevecht tiisschen hem en de dieren negen neder de liende werd door de arbeiders doodgeslagen. Een ernstig ongeluk had Zondag middag alhier plaats op het voetballenein. De uit jeugdige krachten bestaande voelbalvcr- eenigiiig „Batavo" uit Utrecht zou Zondag middag ten strijde trekken tegen de evenzeer uil jeugdige krachten beslaande voclbalver- cenlging „Vitesse" alhier. Ten ongeveer 4 uur nam de wclslrijd een aanvang op het Biltsclie terrein nabij jacht- lust aan den Snestdljkschcn straatweg alhier. Nadat ongeveer tien minuien gespeeld was. werd de 15-jarige H,S. van delllrcclitschc vereenigiiig door een tegenstander van de Hillschc vereenigiiig zoodanig legen zijn rechterbeen getrapt, dal dit lichaamsdeel on der den knie albrak, zoo erg, dat het ge broken bot door liet vleeseli stak. Dr. II. W. Melcldor was spoedig ter plaatse aanwe zig en legde liet eerste verband. Daarna weid de jongen |>er brancard vervoerd naar de rijksklinieken te Utrecht. Zondag 9 Aug, om 11 uur contributie en zitting spaarkas, 12 uur niaandclijkschc ver gadering. Des Maandagsavonds vau li.-ilf 9 lalf 10 uur heeft het Christelijk bureau Arbeidsrecht zitting in het Volkshuis Lijnmarkt te Utrecht. Leden v.d. Amersfoorl- schen R. K. Volksbond hebben daar vrij ad vies ill zake de verschillende arbeidswetten enz., mits voorzien van liet confrihuüchockje. BURüHRLIJKIi STANDI..V Gemeente Amersfoort. Van 30 Juli tot 5 Aug If*». Geboren -. Eppolena Klasiua Wilbina, d. van I.. Houttuin en A. Schot. - Cornelia, (i. van B. v. Locncn en P, Schul. Johannes Hermanns, z. van P, Jacobs en J. v. Nnnwegon. - Marie Cornells, z. van A. C. C. I'lunije en M. C, Slotboom. - Martha, d. van II. v. 't lioog en G. Zwicserijn. -- l-'etrus AIhvitus Dominions, z. van I'. de Wilde en A. v. d. Linden. Ondertrouwd: A. van den Esholcu en A. van Doorn. - B. van Gastel en G. J. Llilf. GETROUWD: I'. Joritsuin en f. van Hck- G. ten Hoven en II. I Jansen. 64 j.. ongeil. D. (.celling,n. 8 d. - R. W. Wlllemse, 11 m. - J. VeUhiiizcn. Geboren Mijntje, d. v, J. Gcijtcnbcck en J. W. C. de Vink, Jan Cornells, z, v. Th. J. L. M. Slcmerink eu M. J. van Kan. ONDERTROUWD: D. van den Broek en Lnmmerlsc. C. ilornsvcld en J. II. Ilom- getrouwdE. 1, van der Flier eu A. C. de Zoele, II. ilornsveld en C. A. Krleg. Overleden J. B. Blom, 19 d. Gemeente Baarn. GEBOREN: Hermanns Jan, z. v. H. Snik en G. Verhoef. Wilhelmus, z.. v. W. Dijkman en A. de Bruin. - Cornelia, d. v. II. Hartog en A. Noorloos. -- Adriaiia. tl. v. J. Krul eu M. de Ruig. - l'etronella Bernardino Maria, d. v. Th. Keet en J. P. de l.igl. Gijsber- lus, z. v, T. Hertog en C. Koïfrle. ondertrouwd: E, Kruithui en a. M, Bingers. W. van de Beek en W. Gerrit sen. - J. Willcmsc en N. van de Grilt. getrouwd: a. van den Pol en a. Dop. Gemeente Laren, Geboren: Martina Anna Maria, d. v. B.J. Verhagen eil A. v. d. Poll. ondertrouwd: J. Fokken eil W. Bakker. - Vlug en I.. Pu ijk, Getrouwd o. D. ümtatun en D. den Hartog. Gemeente Hilversum. Geboren: Maria Hondrika, d. v.H.Wem- holt en J. A. Witten, Qeerlrnidn Johannes, d. van T. Pel en 'I. v. V'elzcu. Jncomijntjc, d. van R. Westcrveld en J. üe Ronde. Cornells Tiinotlicus, z. van G. T. v. d. Heijden en C. M. v. d. Heijden. Bei nardus Andreas Laiirentius, z. van J. M. Ehlcrts en J. A. v. Putten. Wlllenibin Jacoba. d. van I). Sclilorfer en J. W. Lnnkhorst. Wilicmiciitje, d. van W. Wallenburg en W. v. Doornik. Petrus, z, van W. Ie Kloesc en J. Janssen. Willielniina. d. van T, Luijf eu II. Bulle- hakkcr. Pletcr, z. van P. v. Rennen en Heivink. Margnrctlia Elisabeth, d. van J. Zeell en L. Stuik. - jaeobns. z. van A. de Ronde en J. J. v. Raau. Johannes Evet- nrdiis Jacobus, z, van I'. W. Fennis eu M. Jacobus, z. van C. Veer en J. Uithuist. Jacobus, z. van C. Veer e Lijntje Jacoba. d. van P, Wvdekop en A. v. Poelgeest. Wouter, z, van I). v. Ktlekoven en J. M. I.isealjet. Cornelia Adriainis Bartholomeiis, z. an II. N. v. Vulpen eil J. H. de Gruyter. Maria l'etronella. d. van A. I'. M. J. Regtcr en M. A. v. Ilirliini. Johannes Albert, vau W. v. d. Pul eu M. v. Zomeren. Giisbcn.i Catliarlnn, d. van G. Veerman en c. J. E. Drost. -- Jozef, z. vail M. Diamant in li, Cats. - Maria Louise, d. van W. II. Hoefsinit en A. C. H. Lovlus. - Maria Elizc. d. van M. Geldmaker en M. II. Hernisc. ondertrouwd: J. Zut en F. Bast. Getrouwd: A. Hendriks en M, Draining. K. Hagen en F. Drcuuing. J.G. Kiceker eu R. lializc. J. Glazemaker en A. Zvgstroo. Overleden: J, Rinkel, wedn. van K, dc Jong, 64 j, - W. v. Allen,i, 9 ut. - (1. Vos. 3 w. - A. II. Bljpost, 28 j, - C. Rogier, 6 in. P. v. Kimmen, 3 j. -- I- Kuipers. 83 j.. wedn. van J. Boiidewijn. - II. Tj.-ibring. titi j„ wedn. van E. C. A. v. Munster. v. Dijk. 9 m. - II. W. Jansen. 5 j. Gemeente Busstim. GeBuRI'.N Cornells Hendrik, .- van w. a. Stom en A. M. Piireveen. - Aleidn Maria, d, van L. Steur en B. Hom, Gerhardus Johannes. van (i, v. d. Meiden eu C. Human. Johanna Cathnrina. d. van H. v, d, Berg Berg. - Heiiriëlle. Eliou en A. de Miranda. Ondertrouwd J. C. v. Beek en Pb. Sta I. Fcïderliul. E, Schneider e: Overleden: D. w. Cales, 2 Gemeente Na arden. Geboren Fredcrlk Willem George, z. van F. W. li, l.iuck en T. Meijer. LninberUis Wilhelmus, z. van W. Vlug en J.deGi.icve. Hendrik, z. van C. W. Zuidcrvnnrt eu C. Oussorcn. Ondertrouwd: a. Dijs en a. G. Krtiijs- wijk. 8. II. Scvcrijll en R. Vos. Overleden: J. Huisdier, wedr. van E. Boldeihcij, 75 j. Gemeente Hoogland. Geboren Wilhelmus, z. van J. Smiuk eu M. Kijnders, Gemeente Hoevelaken. geborenJohanna, d. v. H. Voskuilen en G. Riglcr. Gemeente Harncveld. Bevallen W. Petersen, gob. Boilink, d. - II. van den Brink. gch. van Dijk, d. W. Iliisscr. geb, Hek. z. II. Pul, gel", van de laigl. z. -- G. van He, geb, Pater. z. J. de Bruin, gel), vau den Brink. d. J. van Middendorp, geb. Dekker, z. Overleden J. Berkhof, 8 in. Gemeente Nijkerk. Geboren Tijuien. z. v. I'. Landman en C. Wilgcnhurg. - Hendrik, z. v. II, Burg wal eu G. v. Hiiiiiituclcii. F Jozef. z. eu Geertruida Maria, d. vocts en II, J. de llacr. Aalt, tiuliker en II. Kielt. Ondertrouwd: J, v. Mnlcnstein ei Plnggenhoef. 4. Riel- C. Kamphuis), I j.

De Eembode | 1908 | | pagina 5