J.J.SMIT Stoomdrukkerij „De Eembode" Langegracht 13 Amersfoort Rekeningen - Kwitanties - Nota's - Brievenhoofden Enveloppen - Briefkaarten - Adreskaarten enz. enz. Monsterboeken ter inzage Vraagt prijsopgaaf POST= EN TELEGRAAFKANTOOR TE AMERSFOORT. HORLOGEMAKER Breedestraat 34. Voorhanden een fijne sorteering DAMES- en HEEKEN HORLOGES, KETTINGEN in Goud. Zilver en Nikkel. REGULATEURS. KLOK- KEN. WEKKERS, enz. tegen scherp concurreerende prijzen. Eigen Reparatie-Inrichting voor alle soorten Uur- en speelwerken, degelijk, billijk en onder garantie. beleefd aanbevelend. =H3F=H^3b=Ji=Jl F=ir=in^l[^^l[^vnr=n=in=ii Speciaal adres voor de levering van Dienstregeling van 1 October 1908 tot 30 April 1909, De in deze lijst genoemde uren zijn gerekend naar den Spoortijd 20 minuten ACHTER bij den plaatselijkcu tijd. Openstelling van het kantoor Aanvang der Bestellingen Op NV erkdagenJ yoo( Op Zon- en Feestdagen it 6.30 it )t 8,30 a ernationalen telefoondienst 7,30 12.30 a. lol 1.30 a. degraatdienst 7,30 lil. tot 8,30 ui.. 12.30 a. tot 1.30 a. itercoinmunalen en internationalen telefoondienst 7.30 m. li post bewijzen, de invordering en afrekening v den postdiem den telegraaf- en inte voor den postdiem I Voor de storting en uitbetaling van postwissels op W erkdagen 8.30 m. tot 2,30 a. Voor den pakketpostdienst alleen op Werkdagen 7,30 m. tot 8,30 a. op Werkdagen 8,30 nt. tot 8,30 a. op Zon- en Feestdagen 7,30 in. t' op Werkdagen7,25 in. 10,40 m., 3,35 a. 7,— op Zon- en Feestdagen 0,— m. op Werkdagen 8,— m., 1,15 a. 6,40 a. op Zon- en Feestdagen8,40 nt. Voor den Rijkspostspaarbankdienst BRIEVENI I l'AKKETFOST Op WERKDAGEN Lichting der Hulpbrievenbussen b il Aldegondcstraat Arnltemschepoorl Varkensinarkt I leiligenbergcrweg 4,55 in. 5,- 5.5 5,10 5.20 5,25 9,20 m. 9.26 9.29 9.31 9,37 12,20 a. I2.'29 l 12,31 12,37 12,41 2,20 a 7,20 2,26 7,20 2,20 7,29 2.31 7,31 2,37 7,37 2,41 7,41 5,30 5,35 5,40 4,55 5,- 9,45 9,48 9,50 9.20 12,45 12,48 12,50 12,20 12,24 2,45 7,45 2,48 7,48 2,50 7,50 2,20 7,20 2,25 7,25 12.33 12.34 12.43 Op Zon- en Feestdagen hebben alleen de liehtingen plant! 8,35 9,45 k van icderen posttrein. EEN raUW, Uit MANNEN BESCHAAMT. In het jaar 1881 stierl in Parijs de in de katholieke wereld zoo hooggeachle schrijver, de hoogeerwaardige heer mgr. de Scgur. In tegenwoordigheid van een kardinaal en zes bisschoppen hield de beroemde redenaar mgr. Mermillod de lijkrede. De ruime dom .Onze Lieve Vrouw van Parijs" was gevuld met toehoorders uit alle standen; want het gold hier een doode te eeren, die als geleerd en vroom priester, destijds als buiten gewoon weldadig jegens de armen, door hoog en nederig in de wereldstad Parijs bemind .In de familie Scgur", zoo zeidc de rede naar, .was zoowel van vaders als moeders zijde een deugdzaam katholiek leven erfelijk geworden. Zoo de moeder van den overlede ne, zoo was ook zijn grootmoeder (de vrouw van den in 1812 zoo beroemd geworden Moskoucr gouverneur Rostopschin) cene uit muntende katholieke cdclvrouw. Mevrouw Rostopschin, welke in 1806 de Russische kerk verliet cn in haar twee en dertigste levens jaar katholiek werd verdient als voorbeeld van volhardende standvastigheid wat katholiek leven en bidden betreft nagevolgd te wor den. .Hel dagelijksch bijwonen der tl. Mis", zoo verhaalde de redenaar, .het dikwijls ontvangen der II. Sacramenten, in 'I kort ganssch het katholieke leven en handelen bracht voor een vrouw van een hooggeplaatst ambtenaar zeer veel onaangenaams. Want deze hoogc vrouw was in Itare jeugd een der aanzienlijkste hofdames in hel paleis van keizerin Kalkarina geweest. Wegens haar vermogen, hare betrekking, haar groote talen ten en haar adellijke geboorte bod zij in hoogekringen een grooteninvloed.Opzckeren dag nu kwam een officier in de woning van de gravin met een schrijven van den gouverneur van Moskou. Daarin stond o.a. .Mevrouw de gravin, waak zorgvuldig op uwe handelingen. Want wanneer u verder openlijk van uw katholieke gevoelens doet blijken, dan moet ik dat aan den keizer bc- Onverschrokken antwoordde de gravin den officier: .Wees zoo .vriendelijk en zeg aan den gouverneur, dat ik heden nog aan den keizer schrijven zal." Haar brief aan keizer Nicolaas luide aldus: .Majesteit! De gouverneur van Moskou dreigt mij, aan uwe Keizerlijke Hoogheid te berichten, dat ik. nu ik katholiek ben, dagelijks in ntijn rijtuig in opvallende wijze naar de katholieke kerk rijd om daar de heilige Mis bij te wonen, zooals ik immer deed, sinds ik lol mijn grootste geluk hel Russische Schis ma verlaten heb en in de alleen ware Kerk van Jezus Christus getreden ben. .Indien ik aldus handel, steun ik mij op het recht, hetwelk mij door 'liet gezond verstand en door de wel gegeven wordt. Mijn handel wijze is echter geen buitengewone en op vallende. Niels wijs ik verder af dan de be doeling iemand, wie dan ook, door een be spottelijke vertooning te willen beledigen en opzien te wekken. .Ik zal dus natuurlijk in de toekomst zou handelen, als hel lol dusver 'I geval was. .Wanneer hel u echter behaagt, dan kan uw majesteit mij gevangen laten nemen zooals mei misdadigers geschiedt, indien ik mij openlijk toon als katholiek. U kunt mijn goederen, mijn vermogen in beslag laten nemen cn mijn persoon naar Siberië laten wegvoeren, dit alles is mij hetzelfde. Doch nooit kan uw Majesteit mij verhinderen, mijn geweten te volgen, en mij dwingen, inijn katholiek geloof af te zweren, en nooif zult ti mij aan den dienst Gods ontlrckken „Majesteit, zorg vooru zelvcl Nog eenige jaren wellicht, en ook tl moet, als alle ove rige stervelingen, den dood ingaan. Dan ech ter zult ge streng geoordeeld worden. En wanneer Jezus Christus, uw Heer en God, u in dien gemoedstoestand vindt, waarin ge nu hevindt dan zal Christus li eeuwig ver- oordeelcn. .Uw tegenwoordig groote keizerrijk zal u dan niet redden kunnen; u moei Ier helle gaan. .Moge daarom uw majesteit dikwijls aan dil oordeel denken; wanl het gaat daarbij om uw eigen zicleheil, om uw zaligheid in den hemel, of om uw verdoeming in de hel." Keizer Nicolaas las dezen brief. Hij waag de hel toch niet deze vrijmoedige vrouw de katholieke godsdienstoefeningen te verbie den. Deze heldin van liet geloof stierf iu Moskou in den ouderdom van 84 jaren, rijk aan verdiensten naar den hemel. Politiehonden. Den laalslcn tijd is men ook in Neder land - nog al druk in de weer mei politie honden, van wier scherpzinnigheid men zich veel belooft voor "I opsporen en grijpen van misdadigers. de resultaten bereikt men liet politiehouden- Nog dezer dagen te Brussel. De inspecteur van politic Lihbreeht, die eenige honden had aangekocht Voor den recherchedienst met politiehonden was met een viertal dezer dieren lit den vroegen mor gen naar het Bois de la Cainbrc gegaan om daar een ravijn ter zijde van Ucclc te laten afzoeken door de vier dieren, die ieder een strook terrein aangewezen kregen om af te loopen. Een der „Buil" maanden oud, die den rechtervleugel onder zoeken moest, weigerde eensklaps verder Ie gaan. Zelfs de zweep van den inspecteur kon hein niet verder drijven. Reeds werd de inspecteur wrevelig duur de ongehoorzaamheid van liet dier, dal hij bereids niet gcschikl achtte voorden politic- Hij fiool de honden hijccn cn gaf .Buil' een fikschc afstraffing ten aaiischouwe der overige honden. Het dier bleef echter dreigend naar een bepaald plekje kreupelhout kijken. De inspecteur Hel hel dier toen begaan cn zond de andere honden nclilcr hem aan. Als een pijl uil een boog vloog Buil hel kreupelhout in cn weldra weerklonk een woedend geblaf. De inspecteur er op af cn tol zijn verba zing vond hij zijn vier honden iu een ver woed gevecht mei vier kerels, die zij nlel wilden loslalcn. Iedere hum! had een der individuen hij de kuilen cn liel niet los. Hel waren inbrekers, die dien nacht in een villa hadden ingebroken cn iu het kreupel hout hun huil zaten te verdeden. Geholpen door de stevig vasthoudende honden slaagde de Inspecteur er In alle de vier inbrekers Ic boeien en als een Irlom- phator Irok hij naar de grenzen der slad, waar hij spoedig hulp kreeg. „Buil" de held van den dag, kwispelstaar tend voorop. een mail wegens Inbraak verdedigde, hield de volgende toespraak lol den rechter: .Uw gevoelen eerbiedigend, meen ik locli Ie mogen cunstalceren, dal inijn client niet in liet huis ingebroken heeft. Hij vond hel venster van de woonkamer open slaan en stak toen alleen zijn arm binnen en nam een paar kleinigheden. Nu is echter de arm van mijn dient, niet hij zelf, en nu ontbreekt mij de wclcnschnp ervan, hoe it de gchcclc persoon voor een voorval straffen kunt, dal slechts door een zijner ledematen begaan Is." - „Deze tegenwerping," antwoordde de redder „is zeer juist gemaakt. Deze logisch volgend, veroordeel ik hiermede den arm van den aangeklaagde tol een jaar gevangenisstraf. Hij kan Item begeleiden of it iel, zooals hel Item past." De aangeklaagde lachte cn maakte met behulp van zijn ver dediger zijn kunstarm los, dien hij op de bank van de beschuldigden legde, waarop hij zich verwijderde. STOOMDRUKKERIJ „DE EEMBODE" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1908 | | pagina 8