mogen wij er ook over klagen, dat de kanselier niet tot eene ontbinding van den rijksdag is overgegaan deze zonnevlek op zijn beeltenis zal, naar mijne opvatting, in de geschiedenis verdwijnen en liij zal de rijkskanselier blijven, die ten tweeden male op een zeer gewichtig oogenblik den strijd te gen Rome heelt gewaagd." Dat waagstuk is ook Von Biilow slecht bekomen, maar dat Basserman, wat Von Biilow zoo herhaaldelijk heeft beweerd, dat zijn strijd tegen het Cen trum alleen de politiek, niet de katho lieke Kerk gold. zoo openlijk logen straft, is inderdaad verbluffend. In eene rede. die de eerste minister Asipiith te Soulhport, hield, heeft hij gezegd Op de Iteelc wereld heeft niemand meer reden, om eene ontwapeningen si lking van den rampzaligen en ver nietigenden wedstrijd in de zoogenaam de beschaafde weteld te wensehen dan zij, die thans voor de regeering ver antwoordelijk zijn. Maar inmiddels voelen wij, dat wij onze opperheer schappij ter zee niet mogen prijs ge- ven. Voor de verzekering van 's rijks voortbestaan is onze zeemacht een levensvraag. Aan deze veiligheid wordt thans afbreuk gedaan, niet zoozeer door een opzettelijke vijandschap als wel door de natuurlijke ontplooiing van andere volken. In de laatste maan den zijn ons van onze medeburgers in alle declcn der wereld uitingen ge worden. verklarende dat zij zich niet alleen van de noodzakelijkheid van voorziening In gemeenschappelijke be hoeften bewust zijn, maar ook met vreugde moeite en lasten zullen declcn. l)en uitslag van het gemeenschappelijk overleg op dv aanstaande conferentie voor de verdediging des rijks zien wij met vertrouwen tegemoet. Binnenland. Onnoodigo drukte. Onder dit opzicht schrijd dr. W. II. Notens in de „N. Vent. Crt." 11c uitslag der algemeen? verkiezingen was Zij staan oo tegen 40 de sociaal-demo* cratcti aan de linkerzijde meegerekend. Voor de hand ligt nu. dut hef Kabinet aanblijft, en dat alleen die leden, die om gezondheids- en ander zijner leden, rijniui geacht wordt de e plaats te 'ijn. toleed t zekerheid hekel Plaatselijke Berichten. e Donderdag gehouden van verkregen de hccrcif nu. II. J. M. van den Bcrgli 296, R. van den Huig 261. S. J. van Duinen 452, J, Hofland 114, R. ti. Kijken* 408 en G. van Wijland 136 stemmen. Herkozen alzoo de heer S, J. van Duinen, terwijl herstemming moet plants hebben ttis- schen de hoeren mr. II. J. M. van den Bergt) en It. i. Rijkens. In district II werden 444 stemmen uitge bracht. Hiervan verkregen de hoeren van Achferbergh 171. J. Hofland 22, J. W. Jorissen 250. M. K. N. Ooslervccn 236, It. Sniil l.'tl en van Wijland Hi memmen. /uodal herkozen zijndeheerenj. W.jorissen In district lil werden 636 stemmen uitge- hrachl. Hiervan verkregen de hecren A. C. Couvce 278, J. Holland 49. Th. Sanders 299. N. Veis Heijn 300. J. van der Wal 280 en (j. van Wijland 43 stemmen. Herstemming moei dus plaats hebben lus- graag een slagveld zien will, dan kunnen we morgen vroeg er naartoe gaan. Maar dan moet je vroeg op. en daarom is hel goed, dat je gaat slapen." „Jn, vader," zei Hans blij. .Ik ga dadelijk slapen, maar dan wekl u ntc toch!" .Hij zonsopgang!" sprak zijn vader, en een half uur lalvr sliepen heiden, Slechts Bent de ruigharige hond, de trouwe viervoeter, sliep echter niet vast. Hij lag languit r de r der k IWnrdl vervolgd.) Onlangs weigerde het bestuur der Am bachtsschool de rekening en verantwoording over liet afgetoopen jaar aan Burgemeester en Wethouders op het Stadhuis ter inzage Ie zenden. Het Dag. Bestuur onzer Gemeente vond daar in aanleiding out voor dit jaar geen subsidie voor die school aan den Raad aan te vragen. Het gevolg daarvan is, dal ook de Rijkssubsidie zal vervallen. Het bestuur der Ambachtsschool ontving althans hel navolgend schrijven van den Minister van Binnenlnmlsche Zaken: 's-Gravenhage, 28 Juni 1909. „Door den inspecteur van het middelbaar onderwijs, belast met het toezicht uwerschool, werd te mijner kennis gebracht, dat liet be stuur van uwe gemeente besloten zou heb ben niet het uitbetalen van het ten behoeve van uwe school tot nu toe verleende sub sidie op te houden. Ik heb de eer u in herinnering te brengen, dat het verlecnen van subsidie door de ge meente een van de voorwaarden is. waaronder door het Rijk bijdragen ten behoeve van vakscholen worden verleend. Volhardt dus het gemeentebestuur inde genomen beslissing, dan zal ik mij genoodzaakt zien, te beginnen tttel liet jaar 1911), de toekenning van de Rijks bijdragen eveneens te doen ophouden. Het zal mij derhalve aangenaam zijn om trent liet voornemen van het gemeentebe stuur, teil dezen opzichte door ii te worden Ingelicht. De Minister van Hinncnl. Zaken, Naar aanleiding dier missive heeft het bestuur der Ambachtsschool mi het navolgend adres aan den gemeenteraad verzonden WclEdel Achtbare llecreu! Met verschuldigden eerbied hebben wijde eer ons met het volgende tot Uwe vergadering te wenden, onder herinnering, dal wij in ons adres van den 25 Mei l.l. u Verzochten kennis te willen nemen van ons schrijven van dien- zelfden datum aan llccren Burgemeester en Wethouders dezer gemeente; dat wij, in antwoord up gemeld schrijven van Burgemeester en Wethouders bericht ont vingen, dat ons laatstgenoemd schrijven geen wijziging bracht in Itct besluit v n het college dat Zijne Excellentie de Minister van Bin- ucnlandschc Zaken ons, onder dagtcckcning van 28 Juni l.l. een schrijven /.ond waarvan ii afschrift hierbij gelieve aan te treffen; dat. aangezien hier groole belangen op liet liet spel Staan, wij ons eerbiedig tol UUd. Achtbaren wenden met verzoek wel te wil len bevorderen, dat het gemeentelijk subsidie over 1909 alsnog aan onze Vcreeniging op de gebruikelijke wijze worde uitgekeerd." Omtrent de inkwartiering, in verhand met de najaars-manneuvres alhier, wordt nader gemeld, dat deze zal plaats hebben van 15 lot 19 September en zich in den regel bepalen zal tot 400 A 500 man per clinnat. De I9de is, als Zondag, cell rustdag Den Ilien September echter moet hier huls- 232 paarden; den I7cn aan 1280 titan met eenige paarden. Burgemeester vil Wethouders, gehoor van spuit 9, hebben in do plaats van wijlen den lieer O. Blok benoemd tol brandmeester dier spuit den lieer joh. Ml Rciuhimd. Ihans onder-brandmeester j hebben ihans doen terugvorderen de charge-platen van de woningen van aan voerders der voormalige Auiersloorlsche Vrij willige Brandweer. De plaatsvervangend kantonrechter ver oordeelde In de jongste zilllin; niet minder dan 17 personen tul twee gulden nftwecdagen ge vangenisstraf wegen:- w ielrijdeii zonder licht. Het circus Karoly is hier ter stede niet fortuinlijk geweest. Aanvankelijk was liet plan tol 8 Juli hier te blijven, doch Maandagavond gaf het reeds zijn laatste Voorste lling. De toe loop was twee avonden dan ook zoo huileii- g woon gering, dat de directeur besloot hit een zoo spoedig mogelijk vertrek. De heer II. W. J. de Jong is Woensdag aan de Rijks-universltcil Ie Utrecht na ver dediging van stellingen bevorderd tot doctor in de Rechtswetenschappen. Aan de Centrale hulcrniijn werd Dinsdag aangevoerd 261i Kilo ongezouten en 2975 Kilo gezouten fahrickshotcr onder Rijks controle. De prijs was 11.09 f 1.15. voor de onge zouten en 11.12 a f 1.19 voor de gezouten. - Adjudant Van de Vliigl, opperwacht meester Crvttier en wachtmeester Duizend stra hebben in handen van don waarnemend katonrecliter afgelegd den eed nis onbezol digd Rijksveldwachter. Soest. De uitslag der Donderdag gehouden stemming ter verkiezing van vier leden van den gemeenteraad is, dat zijn uitgebrachtin stemdiblrict Soest I 541 stemmen, van on waarde ti, geldige stemmen 535 en in slem- district II 49 stemmen, van onwaarde geeno, geldige stemmen 49. Aantal geldige stemmen te zanten 584. Volstrekte meerderheid 293. Uitgebracht op: M. van Dooijewcerl te Soest 77, te Socstcrbcrg ti, santen 83, P. C. W. Koeken te Soest .124, te Soeslerherg .'ai, samen 39); P. Hartman te Soest 189, Ie Socstcr bcrg 13, samen 202; D. Th. Klahhers Ie Soest lil, te Socstcrbcrg 10, samen 121; II. valt Klooster te Soest 412, Ie Soeslerherg 3(5, samen 448; I.. van Manren te Soest 399, Ie Socstcrbcrg 37, samen 43fi; J. Itijksen te Soest 23, Ie Soeslerherg 3, santen 26; P. J. Schalks te Soes! III, tv Soeslerherg 8, samen 119 W. I.. Top te Soest 348. te Soeslerherg II. van Barnevcld. De door Notaris van Hem en, geveilde onroerende goederen zijn aange kocht als volgttwee woningen op .1 let Oost" door Joh. liiinkenhcrg, voor f 1631)twee woningen aan Itcl Voetpad alhier, door O. v. Koetsveld, voor I KMO en een woonhuis aan den grintweg door C. Bos, voor f2500. Twee personen, afkomstig nil Amers foort, verdacht van diefstal van wol, waren Vrijdag hier In arrest gebracht om Zaterdag naar Utrecht te worden gelransporlcctd. In den nacht hoorde titelt gerucht, de politie werd gewaarschuwd en deze ontdekte, dat de IJzeren tralies vour Itcl raam uit den muur waren gebroken en een «Ier arrestanten w.ts verdwenen. Er lagen twee hrcckijzets op den vloerniet onwaarschijnlijk hebben t'r ge arresteerden hulp van buik» gehad. De achter gebleven arrestant is Zaterdag vervoerd. - De uitgestrekte bossclivtl onder Kuot- wijk zijn ecu groot succes voor het streven van de Heidemaatschappij. Honderden H A. heide en zandduinen zijn thans met krachtig groeiende dennen beplant. Vooral bezien van den top van een der hoogste heuvelen, welks bestijging door een met beide belegd voet pad vergemakkelijkt wordt, bieden tie uitge strekte bosschen een zeldzaam mooi panora ma aan. Behalve de bosschen zelf, waardoor met heide belegde wegen, die flink berijd baar zijn. zijn aangelegd, lokt ook vooral de groette kweekerij tot een bezoek uit. Hierin worden de honderdduizenden jonge deunen, die jaarlijks worden uitgeprint, van zaad ge kweekt; ook wotdt het loofhout hier geteeld. Een eigenaardigheid is nog, dal voor dezen grond in geheel geen stalmest gebezigd wordt. Met het beste gevolg vordt namelijk d.- groenhemesting toegepast. Zijn de lupinen, wier groeikracht door een kleine hoeveelheid kimstnust bevorderd v.'ordt, uitgebloeid, zoo dat de peulen beginnen te zetten, dan «or den de planten, als bevattende op dat tijd stip het maximum stikstof, ondergeploegd, waarna liet volgende voorjaar hel dennen- zaad op dezen grond wordt gezaaid. N. Cl. - Als een bijzonderheid kan gemeld wor den, dal de koopman \V. van de Voort, van Weuswotide, Donderdagmorgen op de markt alhier aan den landbouwer Valt Omme, te Essen, een drachtige zeng verkocht voor de kapitale som van 1110. Door kenners werd het reusachtig hees; op minstens 500 pond geschat. Gemengde Berichten. Maandag beging 'Ie heer v. d. Bcrglt, schrijver nnn het 3c gesticht te Veenhnlzcn, de onvoorzichtigheid, ecu adder op ie nemen. Hel ongure reptiel beet Item onmiddellijk in den vinger. Hoewel de heer v. d. Berglt on middellijk de wond uitzoog en zirlt zoo spoedig mogelijk naar den tloklei begaf, die eene wond maakte en zooveel mogelijk bloed uitperste, was de arm van den pnl'lbit geheel opgezwollen. Ovitlgcils gevoelde hij zich tvcl. Dr. Jacobs tclcgr.dccidc direct naai Amsterdam om -crum legen addergif, hetwelk avonds nog werd verwacht. Te Oouwsluis hij Alphen is een ernstig ongeluk gebeurd. De daggelder van v. d. St., (i. Verbrugge Rcheetcn. reed met eelt voer hooi In het land. Bij een der bruggetjes ge komen, reed hij waarschijnlijk Ie dicht langs den kant, de plnnk wipte ten minste en 0. V. geraakte met paard en kar te waterhet voer Itooi hoven op hem. Toen de ongelukkige levenloos er onder vandaan werd gehaald, zat zijn mond vol hugger, zoodal hij daarin geslikt moet zijn. terwijl hij nog ven paar trappen van liet paard heelt gehad, want lokkige, die 53 jaar was. laat een vrouw en zes kinderen achter. K.eitlgc landbouwers uil Mierlo(N. B.) hebben voor liet kantongerecht te Helmond terecht gestaan wegens overtreding dei Jacht wet, maar zijn allen vrijgesproken. De vervolging berustte op Itcl artikel der Jachtwet, waarin slraf wordt bedreigd tegen het opsporen van wild, terwijl de gering- vaarden daartegen aanvoerden, dat zij het wild slechts verjaagd hebben, otn limine akkers daarvan te zuiveren, daar deze door hel wild geheel warctl kaalgevreten. Tevens wordt van bevoegde zijde gemeld, dal van gouvernementswege opnieuw een zorgvuldig onderzoek naar de linzcnplatig in die streek is ingesteld, en men du» van oflicltclc zijde voorlditrend belang in deze zaak schijnt tc stellen. liet bouwen van een nieuwen fabrieks schoorsteen hij de stoomzagerij der firma Corn. Vis Zoon tc Zaandijk heeft een slnchtolfcr geëi-Gtt. Een der metselaars slapie .Maandag mis en viel naar omlaag. De on gelukkige was terstond dood. - Woensdagmiddag reed de automobiel M. KW, uit Nijmegen, waarin vier personen ge zeten waren, in volle vaart tegen de Urcbhc- hrug. Door het spoedig omwerpen van het stuur liep de machine van den weg en in een diepte van 5 meter, liet bleek een tuin Ie zijn. De auto kwant tegen eelt trcuiwllg aan hetgeen gelukkig verhinderde, dat de ma chine met man en al in de zeer diepe inuii- dalieslttis terecht kwant. Nu kwamen allen tliel den schrik vrij. De machine was bin nen enkele uren weder op den weg gebrachl. Het gevaarte had in zijn val en woeste vaarl nog al wal schade aangericht en kon, deer lijk gcltnvcnd, de reis Dinsdagmorgen is door d n trein van uil Amsterdam een spoorwegarbeider, die met verschillende anderen bezig was her stellingen te verrichten aan de spoorbrug hij Wecsp. overreden en op slag gedood. Hel hoofd en de rechterarm zijn den veron gelukte algereden. - Te N. Schans ((iron.) zou door eenige lui candid,'tal worden gesteld van den raad A. Utilize. De voorstanders dezer eandidatnur vulden den naam echter in op /'ti (ironiiigseh dialed A. Kroeze. Toen de lij»! nil van de nondige handteeklngen voorzien reeds op liet Gemeentehuis was bezorgd, kwam men tot de ontdekking, dat in de gemeente ook "tl oude werkman woonde, die A. Kroeze heette, een man, die zich hcelemnal niet met de politiek bemoeit en in geen geval lid van den taad wenscht te worden. In allerijl werd tilt eelt tweede lijst voor A. Krnize met de noodlgc haudteckcningcii voorzien, Dij den burgemeester ingediend en zoo prijken thans op de offlclcelc kaart de namen A. Kroeze en A. Krnize. waarmee een en dezelfde persoon is bedoeld! Te l.onsduineu werd Zondagavond hef vijfjarig zoontje .an J. Brak dnor de West- land .ke stoomtram overreden, liet hoofd was geheel verpletterd, zoodat de dood ter stond intrad. De vhder. die alleen van Zater dagavond tot Maandagmorgen thuis is, had juist met rijn drie kinderen een wandeling gedaan. De kleine wilde zijn zusje van de toen door de tram gegrepen en gedood. In ceit gemeente nabij Roermond i» men hij de gemeenteraadsverkiezing pracllset ge weest. Kr waren twee aftredende leden. Een kon wegens vertrek niet meer in aanmerking konten. Maar er daagden voor deze plaats liefhebbers op. Er hcstoml dus gevaar Voor eene stemming en al den aankleve van dien. De burgemeester, die het wel meent met de geineeiite-financi'.'n, vond er echter iels op. Hij ping eens met de belde heeren pro- lijsten in 'e dienen, bracht hij liet zoover, dal heiden besloten ont den gemeenteraads zetel te loten. En zoo kwam liet, dal een der leden de gelukkige werd, omdat hij hel laagste strootje trok. De andere scheurde zijn volteckeude camlidnlcnliist aan stukken. De moderne sensatie-zucht heeft bijna weer slachtoffers gcCischt. In hel Parljsehe variété-locaal l.una-Parc trad onder den n.inin van prinses Siwa een Amciikaanschc jttf- ftouw on als „krokodillcn-lemslcr". Tijdens de voorstelling beet plotseling eender groot-tc krokodillen de temster in haar rechterarm. De juffrouw greep onvervaard met haar lin kerhand een pistool uit Itnar gordel en schoot het dier mol drie schoten neer. Toen kon rij haar arm eerst uit den muil bevrijdenhij was geheel verbrijzeld, Onder het publiek was fntusschcn een paniek ontstaanallen renden naar den uitgang en in het gedrang werden meerdere personen ernstig gewond. - Tc New-York is in een der grootste ma gazijnen een paniek ontslaan, die zeer nood lottige gevolgen had. Blilkons een advertentie was er in de nieuwe magazilnen van Kresges hijzonder goedkoop aardewerk te krijgenhorden, schalen, enz. en 69) vrouwen. velen met kinderen aan de hand of op i'en arm verdrongen zich om hij de tnonhnnk te komen. Het gedrang nam steeds toe en het werd er niet heter op, toen eenige vrouwen zenuwachtig en angstig werden en trachten er Kit t komen. Bij dal gedrang en geworstel begon een der vrouwen Ie gillen en till dachten allen dat er brand was. Zij drongen angstig naar de trap. die van de tweede verdieping unnt béneden leidde. Velen sprongen over de Ictiniit" en "leien beneden op rlcn grond, waar zij op en over elkander lagen, kermend van pijn en schreeu wend van angst Het was een ontzettend tonueet van ver warring en liet duurde de ontstelde vrouwen cc Een zevenjarig meisje werd stervend met verbrijzelden schedel weggedragen. Twaalf vrouwen en kinderen werden zwaar gewond meer of minder ernstige verwondingen naar htlnnc woningen gebracht. In de gevangenis te ncnderntoitde heeft een gevangene, die wrgens diefstallen eenige maanden zitten moest. Zondag een poging gedaan tot ontsnappen. Een wieler wedstrijd hield de argelooze bewakers dus danig hozig, dat de gevangene in de kantor van den cipier kou komen, er tweehon derd francs wegnemen en een revolver mei drie dozijn kogels. Op den gevangenismuur werd hij ontdekthij sprong in de liongom- rasterdo ruimte van een werkplaats. Daar zat hij weder gevangen en hij heeft or ziclt lang verdedigd. Twee dozijn kogels verschoot hij en een moedigen gendarme van 23 jaren heeft hij gedood. Een schol in zijn hand heeft hem eindelijk weerloos gemankt. Hel Ie hoop gclnopon volk wilde hem lynchen. In hel centrum der Spnansche hnoldslad heeft zich een bloedig drama afgespeeld, dal de ganse lie slad in opschudding heeft ge bracht. Sedert langen lijd leelde de portier van de stadsbank van leuning. Osc Navarro, In bit icre vijandschap met den hoofdportlcr, Thomas Gomez. Deze week nu loste Nuvatro, tijdens de ronde, twee revolverschoten op Gomez en verwondde Item doodclijk. Daarop vluchtte hij, achtervolgd door Itcl personeel, naar de kcldcrgewclvcn, waar zich een wn|>en- katner, ten behoeve der nachtwakers, hcvlndl. f laar lagen IU geweren en ongeveer 21 patronen geborgen, Navarro verschanste zich in den kelder en hegoit van daar een gere geld geweervuur op zijn vervolgers. Du civiele gouverneur der slad en een groot aantal politieagenten kwamen toeljlen, maar het gelukte niemand, den belegerde te bewegen, wielt over te geven. Zelfs loen zijn kinderen Item toeriepen, ging hij door met schieten. Thans vuurden ook du agenten terug. Ten slotte sneed aten du clectrische en de waterleiding af, om den razettden man door duisternis en dorst lot de overgave Ie dwingen. Plotseling, legen vier uur in den morgeit, Wierp Navarro twee zilveren doeras door de tralies voor de vensiers naar bulten, en riep, dat aten daarvoor een doodenmis zmi laten lezen. Twee schoten klonken, cn daarop werd hel doodstil. Korl daarop drongen een broeder en een vriend van Navarro den kelder bin nen. waar zij den ongelukkige dood in een bloedplas vonden liggen. Geheel Madrid was door het onophoudelijk schieten 131 de heen. Thomas Comcz stierf in den loop van den Tol de voornaamste bcslnnddeclen van den inventaris van het huis van een inboor ling der l:iiip|iijnsclic eilanden behoort de familiesigaar, het gemeenschappelijk eigen dom van alle leden der familie en waarop zoowel de grootmoeder en de grootvader als hel jongste kleinkind recht hchhc-n. Eu van dat recht wordt ook ijverig gebruik De familicsigaar heeft een omvang van 3 tot 4 centimeter en een lengte van 411 lol 60 centimeter. Wordt zij niet gebruikt, dan ligt in liet speciaal voor haar gcmankl gat van vuil der hnmhoepnlvii, waarop liet hui» rost. eu het gat is zoo dicht bij den grond aangebracht, dal ieder kimt zich kan «ver geren aan het genot de. sigaar. Wie trek heeft, steekt ze aan. rookt, zoolang hij ol zij wil, en legt ze dan weer in bel gal. Buitens huis mag zij niet gerookt worden, Komt er een gast, dan wordt Item of haar dadelijk de tauiiliesigaar aangeboden, zelfs al heeft een ander ze op dal oogciihlik juist ill den mond eu liet zou een groole hclccdiging zijn, als een gast voor deze „hoogste eer" zou De hegraven arbeider van dcnBritgg- waldlliutiel, de Italiaan l'oder.oli, Is eindelijk, na tien dagen of precies 2,m uren, gered. Eenige steunbalken, die ilicl onder veilig hoekje geboden. Met moeite moest de man uit zijn cugcu kerker gehaald worden, /iin 1 etste woorden watett„Breng mij naar bed, ik heit slaap," Hel aantal slachtoffer- van de ramp be draagt dus tut zeven. Alle lijken zijn nog Een eigenaardige katholieke plechtig heid heelt dezer dagen tc Landshui in Bet eren plaats gehad. Graat Albert von l'rey- sing, hehouiciidc lot den ouileil Dultsclteii adel, droeg zijn ecrslo H. mis op. De preek werd gehouden door II. baron von Uw. bisschop van l'assatt. Als diaken en subdia ken oliiciferden baron vim Streng en graaf von Allems. De tharlferarius was prins Ati- gnsl von Auersperg cil de misdienaars waren graven Conrad en Jozef von l'ruysing. Deze ill Ie laatsten zuilen ook priester worden. Woensdagmorgen ts te Arnhem, vermoe delijk door te zware belasting, een steiger van een 111 aanbouw zijml luns op den hoek v.m den Broiiwcrijwcg en de Vcl1iwcstrn.1t ingestort. Vijl werklieden stortten naar be neden eu bekwamoti allen vcu ondingen; één werd liiWeudo: gekneusd. lil k>(il:.WIJ.IKi: S I ANDI-N. Gemeente Soest. GllioKiN Adt laantje, 1 David Cnrnclis j, Mensink, 62 j,, wed', t Gemeente Lensden. iiid.N. Hendrik Nieolaas, z. 1 ihaik eu II, Gerritsen. tiet van Kgdum en E. van Pullen, ÜCIIICCIIIe Stnillcliluiig. ill ar kt be ebt. Amersfoort, 9 juli 1909. Appelen f ft, —-'110, Peren ft),- a fl), Kleimirilappclcii, 1 (t, a i 5,75 per heet. /.nitd- aard,appelen 14, !i i 5,- per heel Eieren f3,au a 14,- per Km stuks. Grashui' 1 I 1,15 5 f 1.30 per kilo, llonihnlcr fit, A f tl. - jht kilo. Kippen (0,70 A f 1,30. Kuikens 10,1(1 A III. Piepkuikens fit,40 a 10,9(1. Ganzen li a fO, Oude Eenden Ml. a fo,-. Jonge Eenden 10,90 A f 1,20. I lazen f0,(10 A Wilde Kotiiji.cn f0,011 Afo.do. 'lamme Kou ij Ilea 10,.«IA f 0.70 ivrstiik. Duiven (0,50 a (0.70 per paar. Vette Varkens foil, a foo, Zeugen t 10. Af6d,-. Varkens voor export f (10, Af Oil. Biggen 17, -Af 12,- Magere varkens f 16,- A (25. per slak Veile koeien fn A fo,GusU' koeien 1000 A IIZHI, Kalf koeien (HM), a foot), Kalf- vaarz.n in, al. Pinken KI, A fo, Pink: deren A (>,- Vette kalveren 1,0- Advertentiën. Gevraagd I AUGUSTUS Een nette R.K. Dienstbode, van goede getuigen voorzien. Br. fr. lelt. M Bureau F.emlinde.

De Eembode | 1909 | | pagina 2