Firma GEBRS. HAMERS, J.J.SMIT AMERSFOORT. Langstraat 40 In VITRAGES, TULLE, GLAS- en OVERGORDIJNEN, FRANJES, EM- BRASSES, enz. is thans de collectie geheel compleet. Ook in ZWARTE en GEKLEURDE JAPONSTOFFEN, ECHTE KANTEN en MUTSEN is een groote sorteering voorhanden. Aanbevelend, Fa. GEBRS. HAMERS. Gemengde Berichten. DinsdaRniidd.iR geraakte een jongen in de papierfabriek van de firma Meijer .S Couvée, Ie Amsterdam, in brand, doordat hij de stoommachine willende smeren, petro leum in plaats van machineolie nam. De 'c en de brandende olie n de kleederen van den t tevergeefs het ir zich op den grond te doch wierp zich daarna in het IJ. t de fabriek staal. Onmiddellijk op droge gebracht, bleek de knaap vrij listige brandwonden Dezer dagen sprak een persoon een politieagent op straat te Vcnlo aan en deelde hein mede. dat in een der volkslogementen •mand vertoefde, die een fiets gcslolen had. Ik" politieman begaf zich derwaarts, trof den persoon aan en verzocht beiden zich met hem naar het bureau te begeven. Daar bleek, dat de aanklager een beetje geleuterd had uit vriendschap? De fiets was eigendom van deli aangeklaagd. Maar het mooiste in de zaak was, dat de betrokken politieagent in den aanklager iemand herkende als gesigna leerd in het algemeen Politieblad. Zondagavond was de landbouwer Jaars veld uit Wllleskop. te llarmelcn met paard op den straatweg bij de Christelijke auto II liif.W zoo rakelings dat de wielen elkaar raakten, 't was. dat de wagen omkantelde en in l terecht kwam. Allen kwamen er d af. de schade zal door den hestuur- der auto Mr. F.. Hoogstraten vergoed worden. Waarschijnlijk door hel spelen met lucifers door kinderen, is er bij den land- houwer Snoeren op 't Ven te Heeze brand ontstaan. Het vee kon met moeite worden gered, terwijl huisraad oogst en landbouw gereedschappen een prooi der vlammen werden. Het echtpaar S. verloor door den brand hun ecnig kind. het vierjarig dochtertje; het verkoolde lichaampje werd later te voor schijn gehaald. Verzekering, alhoewel zeer laag. dekt de - - Een kermis zonder oliekoeken is geen kermis. Op een kermis moet je de oliereuk reeds van verre in den neus dringen en moet je troepjes met oliekoeken ontmoeten, waar je ook gaat. Heessche kermis is ook zoo'n echte olie- koekenkermis; langs den weg ziet men jon gens en meisjes, moeders en kinderen vaak met den grijzen oliekoekenloet in de hand. Zondagavond gaf dit aanleiding lot een koddige seine op den Hecsschcn weg. Dravend, vlug beende een snaak mei een toet vol oliekoeken over den donkeren weg. De koeken waren voor moeder! Rits! daar vliegt hem een kleinere collega voorbij. Hier d'er mee! pakt hem de toet uit de handen en sjouwt uit alle i.i. -ht voort. De bestolen oliekoeken-jongen hein ach terna, luid schreeuwend: Houd den ..>f! Houd hem! De wandelaars komen in vlugger bewe ging. kijken en oogen vragend rond. - Daar loopt d" dief. houdt hem! l-.vn wedloop ontstaat, de oliekoekendief loopt in de klem. Politie verschijnt. - Wat gebeurt hier? - Ja. baas, hij hit mien oliekoeken ge gapt. Politie en publiek schoten onwillekeurig In den laelt, zij dachten met een gi noten gelddief te doen te hebben. - Geef hem de oliebollen voor zijn moe der terug, beval kórt een der Ifermnudadi- Moeder kreeg 's avonds oliekoeken, die- een deel der kermis in rep en roer gebracht hadden. (Grid.) - De Daily Telegraph verneemt uit New-York, dat er tién dag in de vercenigde Staten, bij automobiel-ongelukken acht-en- dertig mensehen om 't leven zijn gekomen. Zoo reed te Indianopotis bij een automii- hiclwcdstrijd een door den heer liourgue be stuurde auto full speed tegen de omheining. De heer Botirgtic en zijn chaffeur werden op slag gedood. Een menigte van 12.1*10 personen was ge tuige van dit ongeluk. Tc Seattle is een auto tegen een brug ge botst. De chauffeur, een Amerikaan, en drie jeugdige Canadeesche jonge dames werden gedood. Twee anderen werden in zee ge worpen, doch door een schipper gered. Ook in Frankrijk zijn die dingen bezig ge weest. Op de lijn van Parijs naar Arpajou, niet ver van de plaats waar vöór eenige da gen twaalf mensehen den dood vonden, is weer een ongeluk voorgevallen. Nu is het eene automobiel, welke door een trein is aangereden. Er zaten twee jongelin gen in, M. Goudin, burgerlijk ingenieur en M. Liivy, die een uitstapje hadden gedaan en nu terugkeerden naar Parijs. M. I.évy be stuurde en de auto reed zeer snel. Over den spoorweg rijdende werd de auto aangereden door eenen trein, die in volle snelheid aankwam. De schok was vrccsclijk. De twee inzit tenden werden uit de auto geslingerd en tol tegen de naburige huizen geworpen. Alle hulp was vruchteloos. Heiden waren op slag gedood. En nu nog een bericht uit Engeland Donderdagavond reed in de buurt van Sutcombe, een dorp in North-Devon, een autobus vol passagiers. Terwijl de „auto" een helling opklom, stond "t moderne voer tuig plots stil. Dat duurde slechts even. want de autobus begon achteruil te loopen lot grooten schrik van de reizigers. Remmen hielp niet. In steeds toenemende vaart rolde 't voertuig naar heneden. Aan den voet van den heuvel stortte 't gevaarte om. Een politieagent werd gedimd en velen zwaar gewond. Uit Frankrijk wordt gemeld dat opnieuw slachtoffers zijn gevallen in de mijnen van Courrièrcs, waar in l'.Hai zoovele honderden levens vernietigd werden. In twee gangen hebben bijna op hetzelfde oogenblik instortingen plaats gehad ;één werk man werd gedood, zes zwaar gekwetst. Een mijnwerker kon pas na acht uur onafgebro ken arbeid uitgegraven worden. Het onderzoek, door de werkliedenafge- vaatdlgdcn ingesteld, wees uit, dat de onge lukken te wijten zijn aan de slechte soort aarde van den bovenwand van de gang. die- bezweken is voor de er opdrukkende massa, niettegenstaande de stutbalken volkomen gaaf en volgens lief voorschrift aangebracht waren. - liet recht der dames om tabak te ronken is thans in Engeland openlijk erkend. De groote spoorwegmaatschappij „London and North Western Railway" besloot voortaan in alle treinen een bijzonder rijtuig Ie klasse voor ronkende dames „ladies smokers" te reserveeren. Bij deze gelegenheid herinneren de bladen er aan. dat sinds eenigen tijd ook in alle groote restaurants van Londen het ronken aan de dames wordt toegestaan. llil Sienna (Italic1) kwam weer een be richt over een aardbeving, die in g-hcel de provincie gevoeld werd. Geen enkel ernstig ongeval heeft ziehCChtcrvoorgedaainteSicima. Te Buoneonvento is aanzienlijke schade aangericht; een persoon werd gedood en eeni gen werden verwond. Te San Morenzo zijn alle huizen ingestort of zwaar beschadigd; er zijn hier talrijke ge wonden. Tc Monteroni zijn enkele huizen bescha digd; te Piomhino weide-u twee schokken gevoeld, de verschrikte bevolking verliet de - Eindelijk is liet de Parijsche politie ge lukt de hand te leggen op den persoon, die sinds een paar maanden overal in de straten van Parijs overdag zoowel als 's avonds vra. htwagens met stroo beladen in brand stak. Ruim 150 wagens werden reeds op die wijze vernield. De dader is nu op heeter- daad betrapt, terwijl hij een brandenden lucifer wierp in een hooj;beladen kar, staande in de inrijpoort van een handelaar in de rue de Chalon. De dader was een 18-jarige huis knecht bij een patroon op den boulevard l'oissonióre. Het schijnt, dat men met een zwakzinnige te doen heeft. -- Zondagmiddag kwanten te Londen tien dieven, als hccrcn keurig gekleed, voor een goudsmidswinkel in de City. Een hunner opende de deur met een valsclteu sleutel, en allen gingen binnen. Den bewaker sloe gen zij bewusteloos en bonden zij op een stoel. Veivolgcns gingen alle aan lu-1 moven. Middelerwijl kwam de bewaker bij zinnen. Hij wist zich los te maken, de deur te be reiken en om hulp te roepen. Toen viel hij flauw. Politie kwaut en kon zes van de schel men inrekenen. Vier ontsnapten in een tijtuig. De bewaker ligt in zorgelijkcn toestand in het gasthuis. Van den buit der vier ontsnap ten, vinden wij nog niets gemeld. - Eet dag te Gcuèvc it en wel .11 liet gebouw - van het gas. In dc gelteele wijk zijn, lot op eelt afstand van een K.M., ruilen verbrijzeld. Tot Woensdagavond 8 uur zijn er 7 doo- den en 15 gewonden uit de puinhopen der fabriek te voorschijn gehaald. Een 50-tal personen werden door glasscherven gewond. Een aardig geval is kort geleden bij een Lonbcnsch gerechtshof voorgekomen. Een arbeider, wiens vrouw een klein groen- tenkrnampje- bezit, was door een rechter tot een geldstraf van 10 shilling veroordeeld, daar hij op een Zondag zijn kraampje open gehouden had. De veroordeelde wilde het bedrag aanstonds betalen en wel in farthings, de kleinste Engelsehe munt. De rechter wei gerde dezen hoop kopergeld aan te nemen en liet den arbeider weten, dat hij binnen 24 uur de boete ut zilver te betalen had. De arbeider kende de wel van zijn land echter zeer goed en verscheen den volgen den dag met een wetboek in de hand voor den rechter, om te bewijzen, dal kopergeld lot een bedrag van twee pond sterling on voorwaardelijk aangenomen moest worden. De rechter moest erkennen, dat de arbeider gelijk had eu verklaarde zich bereid de tien shilling itt kopergeld aan te nenten. De rechter had eclllcr huilen den waard gerekendde rechtsgeleerde arbeider namen- lijk li e het u toonde aan, dat het gerechtshof geen recht meer had de boete op te vorderen, daar een geldboete, die men geweigerd had aan le nemen, niet meer betaald behoeft te worden. Toen lachte ieder, behalve de rechter. Als een „glil der elcctrieiteit". vertelt het Hhld. van Aillw. liet volgende: „Langs den weg van Bergen naar Jcmnppcs loopen de kabels der electrisclie verlichting van de laatste gemeente. Nu bracht deze week de wind dien ka bel in aanraking met de takken van een grooten olmenboom. De caoutchouc, die den draad beschermde, scheurde en zoo was tiet hout van den lak in rcclttslrcrkschc gemeen schap met den draad, liii tot grooten schrik van de voorhijgan- ecnsklui'.s een zware ont- en lichtstroom ontvloog den draad, en iit een oogwenk was de boom als pulver uitgedroogd, hij den grond afgebroken en lil brand gestoken. ploffing, i HORLOGEMAKER Breedestraai 34. Voorhanden een fijne sorleerinj- DAMES- en I1EEREN HORLOGES KETTINGEN in Goud. 2ilver en Nikkel. REGULATEURS. KLOK KEN, WEKKERS, enz. legen scherp ccncurreerende prijzen. Eigen Reparatie-Inrichting voor alle soorten Uur- en speelwerken, degelijk, billijk en onder garantie. beleefd aanbevelend. DE ZON IW?"" Meest alle artikelen zijn voortdurend in de groote Winkelétalages uitgestald, zoodat men zich steeds van de UITGEBREIDE KEUZE en LAGE ['RIJZEN kan overtuigen. STOOMDRUKKERIJ „DE EEMBODE" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1909 | | pagina 6