W. A. BOOG, Openb Lagere School Fruit- en Groentenveiling Trappisten Bier. TUIVERSMAGAZDN J. B. Scheuer, [_J.B. VAN DEN HOEVENj j La LIJSTEN Piano's Vleugels Pianola's Amerikaansche Orgels R. van den Burg Amersfoort Magazijn „de Gouden Klok" Willem A.Th. Groenhuizen De Eerste R. K. Amersfoortsche Begrafenis-Onderneming. JOH. RE1NBOUD, Bij geboorte, ondertrouw, huwelijk, overlijden, De Eembode Goud= en Zilverwerken, Kamperbinnenp. 3, Wed. W.SMIT, Amersfoort. Q. J. H. GELS1NG Valsch geld. Bij de Amsterdamsche politic zijn 4 valsclie rijksdaalders, 1 valsclie gulden, 12 valschc kwartjes en 7 valsche dubbeltjes gedeponeerd door het personeel van de gemeente tram in betaling ontvangen. Vreeselijk. Te Muro op de Zwitsersch- ltaliaansche grens heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad, hen jong Itali- aanscli paartje, dat op de huwelijksreis was zou in gezelschap van een dame een rijtoertje in de bergen maken. Bij een kromming van den weg sloeg het paard plotseling op hol, met het ongelukkig gevolg dat rijtuig en reizi gers in den afgrond stortten. De jonge vrouw werd opslag gedood, terwijl haar echtgenoot en de hen vergezellende dame levensgevaarlijk verwond werden. Winkelsluiting. Vanaf 15 Juli zullen de winkels te Aken te 8 uur 's avonds sluiten, heilige winkeliers hadden dit reeds eenigen tijd ingevoerd, doch thans zal hel algemeen worden. Invoer van bevroren vleesch. 400.000 K.G. bevroren Argenlijnseh vleesch kwam te Amsterdam per boot Wijzigingen in verschillende plaatselijke verordeningen heeft den invoer en ver koop van bevroren vleesch mogelijk gemaakt en aan vraag er naar heelt het niet ontbroken. Overreden. I e Kericrade werd de we duwe H. door een locomotiel aange reden en gedood. Het 7-jarige zoontje van Anne Veenstra is op weg naar school Ie Heerenveen door een melkwagen over reden en gedood. Verdronken. Zaterdagavond is te Go- rinchem zekere M., die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, in de Merwede verdronken. Ooodelijk getroffen- De 55-jarige Jan Luyken is, terwijl luj te Heemstede langs een huis liep dat afgebroken werd, dom een balk, die naar beneden ge worpen werd, op bet hoofd getroffen, llij was onmiddelijk dood. Gewond. Zaterdagavond geraakte een bootwerker te Harlingcn tusschen ran- geciendc spoorwagens. Door de butlers werd luj levensgevaarlijk aan licup en bink gewond. Niet weerbaar. Alle toielingeu der ge meente Uitschoten en Snelrewaard, elf in getal, werden algekeurd. Zakkenrollers. Ie Boskoop hebben de zakkenrollers geprofileerd van de grootc drukte op de rozententoonslcl- liug. Gerold zijn drie gouden dames horloges met dito ketting, een porte feuille met f4000. ee t orte e met f45, een gouden heerenltorloge en een zilveren horloge vaneen llangscheti politic-agent, die een dag- Postzegels. In October van dit jaar zullen ter gelegenheid van het Kt feest van Neerlands onathankelijkheid, jublileum-post-zegels werden uitgege ven. De zegels zullen de portretten toonen van koning Willem 1, Willem 11, Willem 111 en van Koningin Wil- hehniua. Moord. Ken hevige vechtpartij had plaats in de Boschstraat te Maastricht. Zekere Schulkens stak daarbij een zijner tegenstanders, Decker, met een mei dood en bracht een ander duodelijkt verwondingen toe. Hovendien verwond de de onverlaat nog een derden persoon. Verdronken. Zondagavond is bij het zwemmen in de Maas bij Maastricht verdronken de 17-jarige A. Zijn lijk is opgehaald. De Koningin. 1'oen de Koningin Trins Hendrik met gevolg op weg n Boskoop te Oudewater per auto door kwamen en op den Koosendaalschen dijk kwamen moesten de auto's een melkwagen, bespannen met twee hit ten passeereit. De dieren werden bij het zien der auto's schichtig e gunnen te steigeren, zoodat de man ze niet meer houden kon. De Koningin het bemerkende, gaf den chauffeur bevel tc sloppen en den voerman te helpen. Ken aldaar wonende weduwe S. toeloopend riep uit„daar doe je goed aan, juffrouw, andere rijkt lui storen zich aan niets en rijden maar door, maar er gebeuren ook vaak gelukken." Waarop de Koningin vi delijk antwoordde„Ja vrouwtje we zullen voorzichtig zijn." Toen de wed. later hoorde, dat die .juffrouw" de Koningin was geweest, werd zij „beduusd" van. steekpartij. In' een logement in Koestraat te Amsterdam is een drink partij in een vecht- en steekpartij aard. Nadat er menig glaasje gedronken was, kregen de gasten het onderling te kwaad, waarna een hunner tjj| trok en daarmede een ander vaarlijken steek in het hoofd toegebracht. De getroffene, die tengevolge van veel bloedverlies het bewustzijn had verloren, wenl naar het Binnengasthuis vervoert' De student in den morgenstond. Eerste student: „Wat een heerlijke morgenlucht I" tweede student: „Ja; jammer dal wt niet katterig zijn." Een klein misverstand. De patro houdt zijn klerk, die 's morgens te laat up liet kantoor komt, zijn horloge voor, zéggende„Zie eens hier, mijnheer Van Zanten 1" Klerk: „Wat een prachtig horloge Maar hoe wijlt u dan. dat ik vandaag jarig ben I" Ingezonden. Indische Missie-vereeniging. Nederland herdenkt het honderdjarig bestaan zijner onafhankelijkheid. 1913 het jubeljaar van ons volk, dat God Koning trouw zich verheugt in steeds toenemende welvaart en bij ongestoorde vrede de zegeningen ondervindt van een vaderlijk bestuur. 1913 is het jubeljaar van ons volk, it met_ het einde der I-'ransche over- heersching de herwinning viert zijner Koloniën in Oost- en West-Indic, waar door het groot en machtig is onder de volken. Met lierheid ziet het neder op eeuw van arbeid ter beschaving onlwikkeliug der Indische stammen, dankbaar voor de groote voordcelen, die het aan producten zoo rijke Indié oplevert. Terwijl een juichkreet opgaat door geheel Nederland en een „U, o God, loven wij, U, o Gud, danken wij" uit volle borsten klinkt, bij de herinnering aan de vele weldaden ons door de Voorzienigheid in deze eeuw geschonken, komen wij in naam van de Katholieke Missionarissen, die iu onze Koloniën arbeiden aan de Geloofsverkondiging, tol onze Katholieke medeburgers met een bede om hulp, opdat zij uok deel zoudeu hebben in onze feestvreugde. Onze Missionarissen brengen alles ten offer, om zich te wijden aan de bekeering der inheemsche bevolking onzer overzcesche bezittingen, geen arbeid, geen moeite, geen ontbering is hun te zwaar; zij nemen op hunne schouders de taak van geheel Nederland; le zegeningen onzer Christelijke be- ichaving te brengen aan Nederlands inderdanen van overzee. Hen le steunen is onze dure plicht. Wij mogen het niet lijdelijk aanzien, dat deze edele mannen gebrek lijden, dal zij door onvoldoende voeding en huisvesting in hunne gezondheid ge knakt worden, gelijk lieiaas dikwijls het geval is, want Katholiek Nederland 'leeft zijn eigen Missionarissen in de :igen Koloniën tot nu toe te veel ver geten. Diep hebben zij het gevoeld, dat velen in hel moederland vuur lu:u arbeid onverschillig waren en dat zij dikwijls als verlaten stonden, door die hun het naaste waren, bij de zware laak, die zij le vervullen hadden. Uit breiding van de Missie, oprichting van scholen, stichting van nieuwe staties moesten achterwege blijven wegens gebrek aan de noodige middelen, met weemoed zagen zij veelbelovende Missie gebieden voor ons H. Geloof verloren Katholieke landgenooten 1 lil onze Missiën van Nieuw Guinea, van de eilanden Key en Tenimber, der K. K. ''aters van het H. Hart te Tilburg. In Missie onder de Dajaks op Bor der E. E. Paters Capucijnen. In Missie onder de Inlanders op Floresen Timor der E. E. Paters Jezuïeten der E. E. Paters van Udenin de sic der E. E. Paters Redemptoristen op Suriname en in de Missie der E. E. Paters - Dominicanen op Curasao, ont breekt het aan de noodige middelen de ontwikkeling en de uitbreiding geloofsverkondiging, iedere brief, wij van daar ontvangen, is cene bede om hulp, ecne bittere klacht, dat de Missie, bij gebrek aan steun, geen voldoenden vooruitgang maakt, terwijl toch de vooruitzichten zoo goed zijn en een gewillige bevolking belofte geeft voor de toekomst. De Indische Missie-vereeniging wil dit aan het Katholieke volk van Neder land, dat zich zoo offervaardig toont ur het schooue werk der Voortplanting i Gcloofs, bekend makenmeer zal niet noodig zijn, om onze Katholieke landgenooten aan te sporen, in dit jubeljaar, waarin wij de zegeningen van onze teruggekregen onafhanke lijkheid en van ons hersteld koloniaal bezit herdenken, uit liefde tol God en lit naastenliefde, een julilé-penning als illerguvc aan de Indische Mi: Oost en West aan te bieden. Het adres van den penningmeester Ernst Laane, Bergen Op Zoom. Het Dagelijksch Bestuur der Indische Missie-vereeniging W. H. BOGAAKDT, Vuorzitti M. J. D. CLAKSSENS, Sect E. LAANE, Penningmeester. Weekkalender. DE MAAND JULI. WOENSDAG 16 Juli. O. L. Vr. v. d. Berg Carmel. DONDERDAG 17 Juli. H. Alexius, Belijder. VRIJDAG 18 Juli. H. Fredericus, Bissch. en Martel. ZATERDAG 19 Juli. H. Bcrnulfus, Bissch. en Belijder. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek- Amersfoort. I)e R. K. Openbare Leesz.aal en Bi bliotheek, Kampstraat 18, Amersfoort is dagelijks kosteloos toegankelijk voor alle personen boven de 18 jaar van 10-1 en van 3—10 uur. Oj> Zou- en feestdagen 12—2 en van 7—10 uur. Agenda's. Eerste Amersfoortsche Glazenwasscherij Kantoor Langestraat 12. (Tel. 129). Speciaal ingericht tot het van bin nen schoónmaken en witten van Ker ken, Gestichten, Particuliere Huizen, Kantoren, Stallen, enz. enz. Attesten van goed en deugdzaam werk voorhanden. Sluit billijke abonnementen voor het wasschen van glazen en win kelruiten. Advertenties. Heden overleed, na het ont vangen van de 11. H. Sacramen ten, onze geliefde Echtgenoot en Vader, den Heer Jacobus Alphonsus de Bunt, in den ouderdom van 51 jaren. Wed. J. A. DE BONT- Raijmakers. AGATHA J. A. DE BONT. LAMBERTUS P. J. DE BONT, CORNELIA J. DE BONT. Hof 20. Amersfoort 12 Juli '13. a. d. Leusderweg. Bij het begin van den nieuwen irsus (2 Sept. a.s.) kunnen op bo- :ngeuoemde School zoowel Meisjes als Jongens toegelaten worden. Ouders, die voor hun kinderen toe lating verlangen, gelieven zich daartoe aan te melden aan liet Schoolgebouw bij voorkeur op Maandag 14 en Dinsdag 15 Juli a.s. tusschen 9 en 12 of 2 en 4. voor tmisliirt en omstieten. Eerste Veiling op Donderdag 17 Juli te 4.15 'snam. en vervolgens eiken i Dinsdag- en Donderdagmiddag op hetzelfde uur. Aanvoer van af een uur nam. op op den dag der veiling. Reglementen aan het gebouw, Kleine Koppel. HET BESTUUR. Prima dubbel Gerste Bier, alleen verkrijgbaar in de Bier- en Melksalon Kampstraat 27 - Amersfoort. Ook per flesch verkrijgbaar. Abonneert U op liet s KATHOLIEK onder Red. dor beste Katb. Lelterkundigua Maandelijks verschijnen 48pa{ groot formaat over 2 kolommei prachtige lectuur, als: Roman: ZUIDSINGEL 21, - AMERSFOORT Telefoon 254. Administratie- en Effectenkantoor. Aankoop en verkoop van effecten. Verzilveren van coupons. Sluiten van prolongatie. Kantoor geopend van 9—3 uur. Kerkelijke Berichten. AMERSFOORT. paruchiekork 0. L. Vr., Lange Gracht- Woensdag feestdag van O. L. Vr. m den berg Carmel. Donderdag om 7 uur Lol. Gedurende de week de HH. Missen „ai 7, 8 en 11 uur. Parochiekerk St. Franc. Xav., 't Zand- Zaterdag om 7 uur Lol ter eere van de II. Maagd. Gedurende de week de II. Missen „m 7, 8 en uur. Parochiekerk St Henricus, Borstraat Dinsdag feestdag van den H. Hen ■cos Patroon der kerk. Om uui Plechtig Lof ter eere van den 11 Henricus. iediircndc «Ie week de 11. Mi: Kortegracht 22 belasten zich met aan. en verkoop van effec ten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie. Safe-Inrichting. M. H. J. VAN LENT Schilder en Behanger Molenstraat 15 Scherp concurreerend. Langegracht 31 - Amersfoort. Uurwerken - Goud- m Zilverwerken. Horloges - Pendules - Regulateurs en Wekkers. - Speciaal adres voor Trouw- en Zegelringen - Broches Armbanden - Colliers - Knopjes Belletjes enz. enz. Reparatieinrichting aan huis voor gewone en gecompliceerde Uur werken, ook aan Goud en Zilver. Aanbevelend, Langestraat 43 - Amersfoort. Abonnement voor opwinden. Inkoop van Oud Goud en Zilver. N1EUWSTRAAT 14 - AMERSFOORT. Billijke doch vaste tarieven. EoiS/.ie, Allerlei, Raadsel: Logogrief. Rebus, enz., enz... vuur den zeer lagen prijs van 65 CI:NT per 3 maanden: Prachtige GoedKoope Lectuur P. STOKVIS-WATERREUS, Uilgever, 's-BOSCH. kieze men om daarvan PER ADVER TENTIE mededeeling te doen. Het soliedste en goedkoopste adres van alle soorten Horloges, Regulateurs en Wekkers, Bloedkoralen, gemonteerd kristal, Gouden- en Zilveren Kappen, Boeken, Naalden, Spelden. Inkoop van Oud Goud en Zilver. Reparatie-inrichting. JH adres voor den boerenstand. Beleefd aanbevelend, Koloniale en HOK 48 Ji AMERSFOORT. Boter - Kaas - Eieren. Grutterswaren.

De Eembode | 1913 | | pagina 3