Wollen en gestikte dekens Oe Notaris Johs. Knoppers Afbraak, Be Notaris lolis. Knoppers TUIVERSMAGAZIJN Miniatuurklompjes. J. B. Scheuer, Smidsknecht Te Koop: GROOTE KEUZE zeer goedkoope prijzen. Fortmann Hehenkamp Kosthuis MANUFACTUREN. Hotel Place Royale Algemene Vergadering Manufacturenmagazijii „DE ZON" Firma Gebrs. Hamers Pelterijen Gemengde Berichten. Zwendel. Nu de aandacht van politie en justitie lichtelijk wor.lt afgeleid, w, de zwendel met den dag. Het me natuurlijk in de landen, die direct bij den oorlog betrokken zijn. In Zuid- Frankrijk had zich een uitgebreid steun comité gevormd; de enorme reclame, die dit maakte, trok de aandacht, i dat de justitie ging onderzoeken, constateer.! werd, dat in den loop zes weken 3'/j ntillioen gulden ontvangen. Maar de onkosten hadden 3'm uiillioen bedragen. Nauwelijks I 250.000 was dus aangewend voor liet doel, waarvoor het geld was afgestaan, Roof. Op den Leldsclten straatweg werd een wielrijder uit Oen Haag, die in Leiden op bezoek was geweest, aan gerand. Hij werd van zijn rijwiel ge worpen, tengevolge waarvan hij het bewustzijn verloor, in welken toestand hij door een onderofficier werd gevon den, De man had eeltige kwetsuren aan het gezicht, die echter niet van ernstigen aard waren. Toen hij tot bewustzijn was gekomen, bleek dat zijn portcmunaie was verdwenen. Nog meer. De Czaar heelt vóói vertrek naar het oorlogsterrein bevo len alle reserves op te roepen en een mobilisatie van paarden in de Ooste lijke provincies gelast, alsmede een mobilisatie van de landweer. „Zwarte Mario" Zoo noemen de Fran- sclicn het zware Duitsche geschut. Wanneer men een auto over den weg ziel snellen, zoo vertelt een journalist deponeert „Zwarte Marie" een grant, achter zijn staart. l)c luchtverplaatsing, die door de ontploffing wordt v zaakl, is zoo groot, dat er niets omtrek van 40 50 voet blijft eind staan, terwijl het gat, dat bom in den weg slaat, gemakkelijk 111:111, motor en al kan verslinden. „Zwarte Marie" wierp dezer dagen een granaat tusschcn een sectie van 40 paarden, die rustig in een dorp ston den, schijnbaar veilig legen een over val. De lieelc hoop werd gereten, ter- wijl men van een sergeant-majoor, die daar in de nabijheid stond, niets meer terugvond dan een arm en een been. lien Fransch kapitein was bezig zijn auto binnen de gevaarlijke zone te paree ren. De kap werd doorboord in stukken gescheurd. De kapitein zelf kwam er met een modder- en zand bad af. I'.en generaal met zijn staf was bezig van af een hooimijt, als beschut ting, de operaties te volgen. Een auto, gelukkig leeg, stond langs den weg in de nabijheid. Iemand moet de groep officieren hebben opgemerkt. „Zwarte Marie" begon te spreken en liet een granaat vlak voor de auto vallen. Dt auto verdween geheel en al door de aarde opgeslokt, liii zoo gaat do veldslag aan de Aisile langzaam voort. De kanonnen grommen; de geweren knetteren; de menschen lijden en ster ven bij honderden. Te Putle aan de Belgische grens pas seerde nagenoeg de geheole bevolking van Deurne bij Antwerpen. In den nacht werd deze plotseling door een verschrikkelijk kanongebulder opge schrikt. Terwijl de granaten vielen, zijn velen slechts in nachtgewaad naar Antwerpen gevlucht. Dat was slechts enkele minuten lonpens. doch bij Ant- werpen gekomen, werden de ongeluk- Idgen niet binnengelaten. Men zond hen in de richting van Nederland. Som migen hadden niet meer bij ziel) dan een kruiwagen, waarop een konijn, on der een zak verborgen. Drocl was hel ook die vluchtelingen te zien, die zich ami anderen moesten overlaten: onge- lukkigcit, lammen en blinden werden op kruiwagens over de grens gebracht. Treffend was het toonecl, toen de Zus ters van Wijneghem voorbij trokken. Zij hadden in den nacht moeten vluch ten en hadden slechts een weinig klce- ren mee kunnen nemen op een groo- tcn handwagen. De Zusters zelf had den zich voor den wagen gesp en hadden een 111:1 rscli van 6 ut ter den rug. In Dutte waren dadelijk een paar jonge mannen gereed 0111 den wagen voor du Zusters naar Ber gen-op-Zoom te trekken. En zoo gin- gen zij verder. Passen. Ieder Nederlander, die Duitsch- land wil binnentreden, moet voortaan voorzien zijn van een volledig buitcn- i laudsch paspoort. De door den consul geviseerde bewijzen van Nederlander schap zijn niet meer geldig. Geïnterneerd, Te Eindhoven arriveer den ouder militair geleide 116 Belgi sche soldaten met een officier, die te Hamont gevlucht waren voor 2000 Duitscliers, en bij het overschrijden van onze grens door onze soldaten waren ontwapend. U|1 zeo. Een Kngelsehe onderzeebo •ii is ongedeerd 111 Engeland teruggekeer nadat zij op de hoogte van de Keu een I luitsehen torpedovernieier door middel van een torpedo in den grond geboord had. Aan du grens, te Putte, zijn 4 Belgi sche militairen door de grenswacht aangehouden en naar Bergen op Zoom gebracht. Deze militairen waren totaal uitgeput; zij hadden sinds een paar dagen niet gegeten en waren sinds 20 dagen niet uit de schoenen geweest. Inbraak l'e Wormervecr is terwijl de de bewoners afwezig waren, ingebro ken bij een commies aan de gemeen te-secretarie. Hij bevond zich op dat uur op de gemeente-secretarie, terwijl zijn echtgenoote op theevisite bij dame in de buurt was. Vermist som gelds tot een gezume- lijk bedrag van f130, benevens eenige gouden en zilveren voorwerpen, waar onder een gouden slot een paar gou den oorknoppen en een gillen hals ketting. Wat ze eten. Men geeft een bereke ning van de sommen, welke er non- dig zijn om de in het veld staande legers te onderhouden, basis daarvoor liet dagrantsocii van een Duitsch 1 genomen. Uil deze berekenin gen blijkt, dat het Duitsche leger we kelijks 27.300.000 K.G, brood verbruikt, 7.278.000 K.G. vleeseh, 54,600.000 K.G. lardappelcn, 012.000 K.G. zout,612.000 K.G. koffie en 620.000 K.G. suiker. Om zich een voorstelling van deze deuken, dat het het gczamelijke. brood één stuk 127 Meter in doorsnee zou ten, het vleeseh zou een massa vor- 11 van 55 Meter lengte en 25 Meter breedte en de aardappelen zouden een zak vullen, die 55 Meter hoog is en een evenredige breedte zou hebben. Daar de cijfers voor de andere legers die bij den oorlog betrokken zijn, even redig zijn aan hun grootte, zoo kan veilig aannemen, dat de voeding de thans te velde staande legers alle naties 75 millioen' mark kost, waarbij dan nog 17 millioen mark trans portkosten komen, te znmen dus een van 62 millioen mark. Treurig. Op bet perron van Homburg liep een vrouw, die bitter weende. Zij id een telegram ontvangen, waarin .•rmcld stond, dat haar jongste zoon vaar verwond lag tc Saargemiindeeen ,-ccde telegram was daarop gekomen, berichtend, dat een tweede zoon ster- :cnd lag in Zwcibrückcn. Een derde lelcgram meldde haar de zv crwonding in doodsnood van haar nan in het hospitaal te Metz. Op alle telegrammen stond het dringend ver zoek. dat de vrouw onmiddelijk moest overkomen. En nu liep zij op het per- plaats en zij wist niet', waarheen zij zou gaan, waar de liefde liaar het eerst heentrok. DE MAAND OCTOBER. ZONDAG 11 October. MAANDAG 12 October. H. Wilfridus, Bisschop en belijder. DINSDAG 13 October. H. Eduardus, Bisschop. WOENSDAG 14 October. H. Callixtns, Paus-martelaar. DONDERDAG 15 October. H. Theresia, Maagd. VRIJDAG 16 October. ZATERDAG 17 October. H. Hcdwigus, Weduwe. Rechtbank te Utrecht. 1. J. H. P., 16 j„ winkelknecht, 2. J. A. M. K.. 14 j„ fabrieksarbeider. 3, E. B., 13 j., bakkersknecht, allen te Amers foort, wegens diefstal van appels en peren ten nadeele van P. N. K. 1 en 2 tot land tuchtschool en 110. 3 tot I'S boete sub. 14 dagen tuchtschool. A. J. 11.. 20 j„ loopknecht te Amers foort, wegens verduistering in dienst betrekking van geld ten nadeele van H tot 4 111. gevangenisstraf. G. \V.. 18 jaar. metaaldraaier te Zeist, wegens wedcrspanniglteid tegen den rijksveldwachter P. de V. en G. C. tot dagen gevangenisstraf. J. W. v. d. B„ huisvrouw C. van B„ 32 j.. wonende :e de Bilt, wegens ver duistering van een broche ten nadeele 'i. van V., tot fö boete sub 5 d. hechtenis. Kerkelijke berichten. MISAANVVIJZING. Zondag 11 October. H. Mis: Salus gebed a cunctus, 3e gebed naar keuze, l'raefatie van dc H. Drievuldig heid. AMERSFOORT. Parochiekerk 0. L. Vr., Lange Gracht Zondag HH. Missen om zeven en half negen uur. Om half elf de Hoog mis. Om kwart over twaalf Catechis- Oni 3 uur vesper. Om half vijf Congregatie van de H. Familie. Maandag 0111 7 uur October-oefening :n Lof. Dinsdag 0111 8 uur gezongen St. Antoniusmis; 's avonds om 7 uur Lof. Woensdag 0111 7 uur Lof. Donderdag 0111 7 uur Lol. Vrijdag om 8 uur Gezongen II. Mis; avonds om 7 uur Lof. Zaterdag 0111 7 uur Lof. Dagelijks de HH. Missen ten 7. 8 1 6 uur. Parochiekerk St. Franc. Xav. 't Zand. Zondag de Hl 1. Missen 0111 halt 7, en 11 uur en om halt IU Hoogmis, m 12 en 2 uur Catechismus. Om 3 ir Vespers. Om 7 uur Lof met dikatie. Maandag en volgende dagen 's avi i) 7 uur lof met de gebeden der Oc- tobermaatid. Zaterdagavond 0111 7 uur Lofler in de H. Maagd. Dagelijks de HH. Missen ten 7, 8 1 6 uur. Parochiekerk St. Henricue, Borstraat. Zondag de HH. Missen 0111 5 en om uur. Om 10 uur de Hoogmis. Om uur Catechismus. Om zes uur Lol et Preek en Rozenhoedje. Maandag om 7 uur St. Gerardus Majclia-Mis. Maandag, Woensdag en Vrijdag on der de H. Mis van 8 uur uitstelling van het H. Sacrament, Rozenhoedje en daarna zegen met het Allerheiligste. Dinsdags, Donderdags en Zaterdags 0111 7 uur Lof met de gebeden vatt de Oc- tobermaand. Vrijdag, feest van den H. Gerardus- Majella, om 8 uur Gezongen H. Mis 's avonds om 7 uur Lof Gedurende de week de H.H. Miss om 7 en 8 uur. Spoorwegpersoneel. Van 24—27 October zal er in liet Relraitenhuis te Amersfoort een retraite gehouden worden voor de leden "t. Raiaël. Spoedige aanmelding is zeer Weekkalender. J. v. d. Kommer, telegraafwachter, van Kruiskamp 61 naar id. ong. L. Konings, van Stooveslraat 2 Coninckstraat 116. G. Kortus, timmerman, van W« singel 36 naar Bisschopsweg 53. VV. de Kruiff, loodgieter, van Coninck- raat 121 naar Kruiskamp ong. J. F. Leijendekker. instrumentmaker, in Kruiskamp 63 naar id. ong. J. v. d. Linden, van Monnikenpad 6 lur Muurhuizen 117. 11. van Nieuwkerk, winkelbediende, ui Aldegondestraat 61 naarZ. Singel 33. P. C. Oostenberg, kapper, naar S Andriesstraat 22 naar Kruiskamp 63. I'. Schreuder, timmerman, van Hoo- geweg 43'. F. Schukking, van Arnh.weg 66. K. v. Veen, koperslager, van Soester- weg 184 naar Coninckstraat 121. GEMEENTE AMERSFOORT. Gevestigd. M. Smit. huisjuffrouw, van 'sGraven- iiage naar Langestraat 57. L. Dreu, smid, van Utrecht uaar Soesterweg 218. O. Bottinga, agent verzekering mij., m Zwolle naar Langestraat 32. C. W. Blank, van Oudenbosch naar St. Louis. A. Nijland, chaffeur, van Amsterdam tar Arnh.weg 147. A. Mante. onderwijzer, van Weesp ■ar Westerstraat 27. J. Heining, van Ede naar Hellestr. 88. H. Rissink, ingenieur, van Enschede lar Utr.weg 104'. H. Metelerkamp Cappenberg. ■lontair politic, van Amsterdam Schimmelpenninckstraat 40. J. E. van Hoorn, van 'sGravenhnge mr Beekensteinschelaan 23. A. C. Wiegman, van Bergen (N. H, lar l'untenburgerlaan 13. H. de Kruijf, van Utrecht naar Muurhuizcu 117. A. Taconis. van Oudeschoot naar Bergstraat 37. H. ile Leth. vanHilversimnianrNieuw- -aat 15. J. H. Botterweg. timmerman, van ile naar Utr.weg 43. Kinderen Oosterbeek, van Duisburg ,ar Woestijgerweg 67. A. C. de Wit, van Hillegotu naar Z. Singel 44. 1). Kuil:, timmerman, van Stouten J. H. v. Vellliuiisen, kleermaker, van Zeist naar Hellestraat 102. E. Raaijen. metselaar, van Duitsch land naar Leusderweg 5ö. B. Papenhuizen, cantiiie-chel, v.111 Utrecht naar NVasiusslraal 10. J. F. Geijn. onderwijzer, van Utrecht aar Zand B. J. v. d. Werf. koopman, van 'oermoiid, naar Westerstraat 2. G. van Mannen, dienstbode, van ,'eenetulaal naar Z. Singel 66, Wed. H. P. Bulderdijk, van Loenen laar Puntenburgerlaan 10a. Vertrokken. W. A. Rijnders, onderwijzeres, van Langestraat 102 naar Haaften. S. J. v. d. Berg. Luit. Artillerie, van Zuidsingel 12 naar Son. A. W. teiwHoven van Soesterweg 62 lar Leusden. M. Th. de Rochemoiu, leerling-ver pleegster. van H. v. Viandenslrnat naar Utrecht. Ch. J. Netkens. autohandelaar, van Lcu-derweg 120 naar Priiisenliage. J. H. Schipper, arbeider, van Molcn- itraat 22 naar Enschede. J. Bakker van Zuidsingel 66 naar Rotterdam, L. v. Temmen, le Luit. Art. van Bergstraat 25 naar Tilburg. A. Bottenburg. gep. militair, van Gr. Nachtegaal steeg 6 naar Arnhem. W. Kramp, wachtmeester, van Olie- ecg 1 naar Utrecht. J. v. d. Horst, arbeider, van Soes- rweg 156 naar Vcnlo. J. Nijhof. assistent 11. S. M. van Tuin- sti aat 6 naar 's Gravenhage. W. de Bic, schoenmaker, van Kruis kamp 57 naar Sprang. G. Versteeg, koetsier, van L. Vrou- enstraat 14 naar Utrecht. D. Boimia, schoenmaker, van Muur- huizen 105 naar Leeuwarden. C. Lam, gepens. van Muurhuizen 13 naar Zaandam. Jhr. A. den Beer Poortugaal, Utr.weg 4 naar Hoogland. M. Knevel, ld. L. Majoor, gep.. van Bloemei «chcstruat 56 naar Putten. Jhr. J. C. den Beer Poortugaal, Utr.weg 4 naar Amsterdam. Verhuisd. E. D. Beklcer, koopman, van Helle raat 35 naar Coninckstraat 136. J. Dekker, van Monnikcnpadlónaarid. H. L. A. Dullaert. commissionair in effecten, van Breedcstrnat 4o naar Langestraat 126. A. de Groot, spoorbeambte, van KI. Koppel 23 naar Kiuiskamp 36. P. v. d. Hoof. gep. gem. opz., van Koestraat 6 naar Arnh.weg 34. C. de Jager, leerling machinist, van Krommestraat 57 naar Kruiskamp ong. H. Jansen, gep., van Soesterweg 181 ar Breedestraat 10. De R. K. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek. Kampstraat 18, Amersfoort is dagelijks kosteloos toegankelijk voor alle personen boven de 18 jaar van 101 en van 310 uur. Op Zon- eii feestdagen van 122 en van 410 uur. Des Maandags is de leeszaal'smor gens gesloten. R. K. Spaarbank. Zondag wordt zitting gehouden in het schoolgebouw aan de Breedestraat. Agenda's. te Amersfoort zal op Vrijdag 16 Oc tober 1914, des voormiddags elf uur precies, op het erf van den lieer HAMEL te Amersfoort aan het Smalle pad, publiek om contant geld verkoopen Eene grootc partij -/.eer soliede t zoo goed als nieuwe beslaande hoofdzakelijk uit pl.m. 1000 stuks verschillende soorten planken, palen, leggers, gordings, balken, bad- dings, schrooten, platen, latten, regels, schotten, den ren, ramen, kruiwagens, kisten enz. 's Morgens te zien. 406e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 2 Oct. 19141100 loten). Ten Kantore van den Collecteur A. C. K. O. Leinweber te Amersfoort Breedestraat 22) zijn geen numi uitgetrokken. De vierde klasse trekt van 12 Oct. 1614. Marktberichten. Amersfoort. GROENTEN- EN IRUITVEILING 8 Oct. Siiijbooiieu 00—00 cent per 100. I'rinccsscboonen 8—8' cent per tüo. Dubbele bonnen 00—00 cent per ben. Spinazie 15 20 cent per ben. Willekoul 4' -ö' cent per stuk. Savoyekool 4'cent per stuk. Urocnekool 0 cent per stuk. Aardappelen fo.oo—fo.00 per 1ii.l. Wortelen f 1.00-11.41) per 1U0 bos. Appelen 11.85 lot 12.81) per H.I.. Knolselder)- I - I'cent per bos. Kroten 100- 130 cent per 100 bos. Postelein 25-35 cent per ben. Andijvie Itl.75 per 100 bos. KoodC kool 3' i-5 cent per stuk. KIERVEILING V. I». N. 0 October. Aanvoer l'J237. Kipeieren f7.80-f9.25. Kendeieren f5.75-fli.25. 207 kippen fU.27~ f 0.42 per kilo. Bantcveld. 8 Oct. 1914. 9.35. Aardappelen 12.- af 3.1X1. Biggen f 5. - 1 f9.50 Vette varkeus f 0,58 h f 0.60. Schram men f 0.40 a f 0.41 - fe Amersfoort zal op Donderdag 22 October 1914, des voormiddags 9 uur, op de hofstede „ELKS PLEZIER" te Leusden aan den Zwarten weg, pu bliek om contant geld verkoopen djfc Gladtandsche 'lil, 2 koeien, 2 vaarzen, 4 gras talveren, geit, partij kippen, waakhond, pl. in. 12000 '/a kilo's hooi, pl. tn. 6 vim rogge, 6 vim haver, 3 schelven strooisel, droogc takkenbossen, partij aardappelen, suikerbieten, koolrapen, knollen te velde. Loods en varkenshok voor afbraak, 2 hittenkarren, kruiwagen, gierbak, snijbank, slijpsteen, bouw-, deel- melkgereedscltappen. INBOEDEL, als groote eikenhouten innenkast, antieke kast. klein linnen- kastje, 3 tafels, staartklok, stoelen, spiegel, kookforriuis, rookverdrijvi aardewerk, keukengereedschap enz. 's Morgens te zien. Abonneert U op het s KATHOLIEKE onder Red. der beste Katb. Lettert ondigee. s verschijnen 48 png. llnpininihiij „Ot Nijverheid" W. J. GERRITSEN, Appelmarkt 17 Amersfoort. inning nu 1II1 soorten Unpen in de flinkste sortecriug en den minst mogelijkenn prijs. SPECIALITEIT IN ZUIDSINGEL 21, - AMERSFOORT Telefoon 254. Administratie- en Effectenkantoor. Aankoop en verkoop van effecten. Verzilveren van coupons. Sluiten van prolongatie. Bioscoop Langestraat Dagelijks voorstelling. Doorloopend toegang. Deze week Extra Programma. PROGRAMMA van 9 tot en met 15 October. 1. Amersf. Bioscoop Courant. Laatste gebeurtenissen. 2. AMAI.FIE. Prachtig gekleur de Natuuropname. De Lompenbaron groote klucht in 3 aftloelingen. EXTRA NUMMER. Op algemeen verzoek Het Slachtoffer der Mormonen Groot drama in 3 nfdceliiigcn. Deze film zal op duidelijke wijze »>r Militaire! onderoffiole ccsldagcii) leerd door eene commissie var Ifccrcn uil deze stad die ei v. zullen waken dat gccnc films v Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever. s-BOSCH. Advertentiën. flinke Smidsknecht /egens klein gaan wonen wordl ter overname aangeboden een antieke Kast. Te bevragen Kantoor De Eembode, Aanbevelend, Langestraat 63 - over de Krommestraat. gevraagd door een bejaard persoon bij eenvoudige menschen, zonder in woning. Aanbiedingen Kantoor De Eembode, lett. T. A. In een courante zaak kan direct een flinke Leerlinge it worden. Brii Bureau Eembode. Smolders vanOsch Kortegracht |u - Telefoon lof AMERSFOORT ergaderingen, Diners en Soupers. Afzonderlijke zalen beschikbaar Dagelijks verkrijgbaar: Middagschotels it 80 ct., bestaande uit soep, schotel naar keuze, nagerechl. Op vastendagen vischgerechten. zonder prijsverhooging. Bekende goede keuken Rustige kamers voor langer verblijf, tegen pension-prijzen. Hooglmdsche Brindmithiing. op DINSDAG 13 OCTOBER 1914, des namiddags ten 3 uur precies, ten huize van G. J. SCHIMMEL 1 den Hain. Opining. Notulen 3. Verslag un Ot boeken in li kis. 4. Veikieiing van 3 bestuursleden na gras periodieke Ming. 3. Innen isn premiegelden. 3. Slniling. LANGESTRAAT (Opgericht 1864) AMERSFOORT Grootste keuze in Witte, zwarte en gekleurde wollen doeken. Jachtvesten, jongens- en manstruien. Zie onze Reusensorteering in DAMKSBLOUSKS. KINDERJURKEN. CÖSTVUMKf»KKFN UT'>- l'HALES. KINIiEBMANTKLT.lKS ,.,1 CAPES. MUTSKN. MARINE BARETTEN. IJSMUTSEN. SLOBKOUSEN. WANTJES. MoKJI-'s BONTJES, LAKEN-, TRICOT-, ELAN ELLEN - .-n SAN ELI.A-ROKK EN. In dit Artikel liebb \V1| sorteering ontvangen van tie goedkoopste tof de fijnste soorten. ilV Zie onze Etalages. "9g Wollen ondergoederen voor dames heeren en kinderen Koopt onze „Hercules" schoolkonsen met dubbele hielen en toonen beslist ijzersterk. Aanbevelend, GEBR. HAMERS.

De Eembode | 1914 | | pagina 3