Verrichten alle Bankzaken en Advertentieblad Katholiek Niéuws- en Omstreken. voor Amersfoort DE EEMBODE Telefoon No. 314. Kantoor: Langegracht 13, Amersfoort Verschijnt Dinsdag» en Vrijdagmiddag. Prijs per drie maanden zestig cent; voor buiten Amersfoort verhoogd met vijf cent voor incassokosten. Afzonderlijke nummers vijf cent per exemplaar. Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden vóór den aan vang van een nieuw kwartaal. m Vrijdag 15 Juni 1917. No. 22. 31!lt Jaargang. AdvertentifinPrijs per regel 12'/» ct., met bewijsnummer. Voor incasso wordt vijf cent per maand-nota in rekening gebracht. Billijke tarieven bil geregeld adverteeren. Advertentifin moeten Dinsdag- of Vrijdagmorgen vóór elf uur ten kantore van De Eembode worden bezorgd. Mededeelingen, Ingezonden stukken en advertentiün te zenden aan de Directie van De Eembode, Langegracht 13, Amersfoort. J. B. SCHEUER AMERSFOORT. Langegracht 9 - Telefoon 254. Administratie- en Effectenkantoor. Aankoop en verkoop van Effecten, Varxllveren van Coupon». Sluiten van pro- Kantoor geopend van 9—3 uur. R. K. V. B. door P. J. v. Schalk, kapalaan. II. In de vertrouwelike omgang met andersdenkende voetbal-spelers, is een groot gevaar gelegen voor de Katoliek. Dit zooveel mogelik te beperken, is liet streven van de K. K. V. B. Dit streven ademt geen haat tegen onze dwalende broeders, neen, 't is meer een daad van waakzaamheid over de arge loosheid der bruisende jeugd in 't ver keer met niet-k.itolieke sportbroeders. Het spel is het aanknopingspunt. Die knoop dcit uit tot een band, een band tussen spelers onderling, een band, die gevoeld wordt in 't later n: schappelik leven, in de familie's „de Tijd" van 18 Dcc. 1915 schrijft een leek over dit feit aldus „Erger dan leken vermoeden, zou den zij kunnen vertellen van zedelike en godsdienstige ruïnes door een schade- like intieme omgang, het binnen loodsen van onvoorzichtige vriendschap pen in ongewenste fanuliëo, het ge mengd verkeer en gemengde huwelijken, 't Mis- en Vesperverzuim tol gewoonte en geloofsverlies als tragie slot". In de R. K, V. 11. is alleen plaats voor de R. K., een konsckwent door voeren van het Roomse Vcrccnigings- beginselKatnliek bij Katolieken, andersdenkenden bij andersdenkenden. Wil de R. K. V. 11. dan algeheele af scheiding Voor het Noorden zonder cenig voorbehoud ja. Daar is voor de andersdenkende in de Neutrale Voetbal- organisatie plaats genoeg. In 't Zuiden kunnen niet-katoliekcn niet goedkeu ring van de adviseur als hospitant-lid zonder actief of passief kiesrecht wor den aangenomen. Mag dan nooit tegen niet-katoltekeklubs gespeeld worden? Als regel niet, maar ook hier kan, ge zien de omstandigheden, de adviseur een tijdelike ontheffing verlenen. Nu zal men hier wel weer zeggen, o, dat separatisme in de Katolieke Kerk. Separatisme, ja zeker scparati maar een afscheiding, die niet door ons is gewild, doch door de wantoe standen op sportgebied is geschapen. Separatisme maar geen zucht tot af scheiding zonder meer, maar een af weren tegen de godsdienstige en zede like gevaren, aan de Neutrale Voetbal verbonden. Separatisme, ja, maar geen afstoten, geen vermijden van alle sa werking, o neen, alleen maar een lijden van al te vertrouweliken omgang iet andersdenkenden. 't Zijn niet wij, die de eerste loopgraven- mies getrokken hebben door de Maat- ichappij, 't zijn niet wij, die de hekjes hebben geplaatst in onze samenleving, 't zijn niet wij, die ons volk hebben ingedeeld in allerlei confessionele hok jes, Neen, het 2ijn onze tegenstanders, die door hun „antitese" een brede scheur hebben getrokken in ons Kris- telik-denkende natie, 't zijn onze tegen standers, die 't Liberalisme huldigend, Kristus en Zijn leer hebben terugge drongen uit de maatschappij, terugge drongen in de Kerk, tot de binnen kamers van het gezin 't zijn niet wij, rije kinderen Gods, die seperatisme kweken, 't zijn onze tegenstanders, die ieder neutraal terrein benutten als een terrein voor verkeerde propaganda en daardoor voor ons het stereotiepe Ver boden Toegang hebben geplaatst, Seperatisme, hoe durven ze het te zeggen de N. V. B.'ers, alsof zij niet eerste seperatisme hebben gekweekt lun eigen klubs. Eisten zij niet, en nog van hunne leden, een zekere maatschappelike welstand, een straat veger, hij moge nog zoo goed voet baller zijn, komt bij A. F. C. vast niet onder dak. Sloten zij niet minder met aardse goederen bedeelden uit het lidmaatschap, plaatsten zij geen hekjes Ekonomiese hokjes timmeren mogen de heren wel, maar Konfessio- ncle hokjes maken is seperatisme „uil den booze". Hiervoor is maar één uit leg mogelijkLe clericalisme c'est Jammer, dat cr nog Katolieken, ja zelfs hoogstaande, ontwikkelde Kato- licken gevonden worden, voor wie dal woord seperatisme steeds een spook beeld blijft. Katolieken, die door hun stand, ontwikkeling en invloed leiders en drijvers moisten zijn van de brede volksmassa's langs Roomse banen, die zich afzijdig houden, niet meeleven met de Roomse beweging, zich wijds gebaar hullen In de mantel z.g. niet meedoen aan seperatisme, een mantel, die hun naaktheid, hun menschelik opzicht, hun gemis aan duif dekken moet. Katolieken, voor v eerbied en de hoogachting van ar denkenden zwaarder weegt, dan de en de drijfkracht der eigen part'j, Kato lieken, die vrijwillig lid blijvend van een neutrale organisatie, juist onder den titel van overtuigd Katoliek hun houding propaganda maken Oveiiuigd Katoliek? De overtuiging spreekt zich niet uit in woorden, zij toont zich meer in daden. Overtuigd Katoliek zijn zij, voor wie teoiie cn praktijk één zijn, die niet voor de Kato liek kerk debateren, maar daarvoor en daarnaar leven, voor wie de zwakste tangens de kerkelike overheid gelijk staan met een gebod. 't Is plicht van een Katoliek, Kato liek te zijn geheel en al. 't Is plicht gehoorzaam te zijn aan Paus en Bis schoppen. Ze zijn de door de H. Geest aangestelde leiders van Gods Kerk. 'ijn de leiders, die de schapen moei leiden. De Pauseostem heeft ge klonken Katolieken, vereenigt U in de R. K. Vereenigingen. En mogen deze woorden meer rechtstreeks be trekking hebben op sociale verenigin gen, de rtden waarom gelden eveneens r de sportverenigingen. Maar naast uitspraken van de Paus over hel Katoliek verenigingsleven in 't alge- staan de uitspraken van het Nederlands Episkopaat over de R. K. Sportverenigingen in 't bizonder. De bisschop van Breda heeft de R. K. Voetbalorganisatie genoemd „een der noodzakelikste werken van deze tijd", de bisschop van 's Bosch noemt haar nuttig en noodzakelik. De Aartsbisschop van Utrecht en de bisschoppen van Haarlem en Roermond gaven opdracht organisatie van de R. K. Voetbal- klubs in hunne bisdommen, terwijl de bisschop van 's Bosch in zijn schrijven n Dec. 1916 herhaalde: „Wij verklaren bij deze, dat het ons ernstig en uitdrukkelik verlangen is, dat alle Rooms-Katolieken in ons Bisdom, die de voetbalsport beoefenen, zich aansluiten bij de R. K. Voetbal bond", De R. K. Voetbal moge zich daarom 'erheugen in de belangstelling inze Roomse burgerij moreel, i ook financieel. Waar de voetbal nu langs Roomse banen en over Roomse terreinen rolt, voor de Katoliek geen enkel sar meer, de R. K. Voetbal te en. Ons parool zij daarom Alle Roomse jongens, die de voetbalsport beoefenen, in uitsluitend Roomse klubs. P. J. VAN SCHAIK. Uit het Buitenland. Van den Oorlog. Na den slag aan de Marne in 1914 de kentering voor de Duilscliers be gonnen J-iffre. is het geweest, die héél 'let groote veldtochtplan eerst Frank- 'ijk met één slag vernietigen, daarna Rusland. Engeland telde nog niet waardoor de strijd in zes we ken had kunnen zijn beslist, deed falen. Nooit kan dit genoeg als het groote keerpunt in dezen oorlog worden ge releveerd. De slag aan de Marne heeft Duilschland gemaakt tot een afgetobd itrijder, die nog juist voldoende krach- en bezit om zich overeind te houden en die zijn zoo bliksemsnel getrokken zwaard, thans gaarne zou laten zakken, ilde de tegenpartij maar hetzelfde doen. Ziet men Duitschlands beeld zóó, dan dient óók erkend, dat het allengs ge 'eldig aan forschheid heeft ingeboet. Is dit bij uitstek strijdbare volk daar- m de nederlaag nabij is het rijp om an Britsche hand den genadeslag te ontvangen Met die illusie behoeven gealliecrdi zich niet te vleien en dat doen zij ook Terecht zien zij nog steeds Duilschland hun meest gcduchten genstander, wiens kracht nog lang niet gebroken is. Want al treden de Duitschcrs niev eer fel aanvallend op, hun kracht en macht zijn nog wel ruim voldoende om te beletten dat hun overtalrijke vijand door hun lioiën breekt en door een beslissenden slag het einde doet naken. En zoo zien wij dan in Vlaanderen i Noord Frankrijk, in Lotharingen en aan den Russischen kant alle aanval len vaslloopen, geen beslissing brengend. Met de Italianen gaat het tegen Oos tenrijk evenzoo. Duizenden en duizen den worden opgeofferd, maar het groote succesde doorbraak, blijft uit. Natuurlijk is de toestand in Rusland lor Duilschland een uitkomst. De door Engeland aangestookte r»- volutie heeft den Rus ongeschikt cn oowillig gemaakt voor het oorlogswerk in het front. Met zware dreigementen moet men Rusland afhouden van 't voornemen alleen vrede tc sluiten. Maar dat zoo'n gedwongen bondgenoot niet veel meer waard is, spreekt van zelf. Rusland is aan de grootste wanorde ten prooi. Het schip van staat is zonder stuur man die met vaste hand 't roer houdt. De vrijheid ontaardt in bandeloos heid en de toekomst is er donker. Griekenland, dat steeds meer gekne pen wordt door Engeland en Frankrijk, .beschermers der kleine natiën", nu zijn koning op bevel van die beschermers aftreden. Koning Konstantijn zal met den kroon prins bet land verlaten en heeft zijn tweeden zoon, prins Alexander, als opvolger aangewezen. Deze troonswisseling is geschied on der dwang. Het was met de neutraliteit van Griekenland reeds bedenkelijk ge steld nu kan men niet zeggen, dat er ts van is overgebleven. Onder deze omstandigheden is het uitgesloten, dat de tweede zoon var koning Constantijn een zelfstandig! positie zal innemen. Dit kan den afgetreden monarch tol troost strekken als zijn volk toch ter oorlog moet, dan gebeurt dit thans onder gunstiger omstandigheden dan het de vorige malen 't geval geweest zou zijn. Toen was de nederlaag zeker en zou Griekenland waarschijnlijk het lot van Belgie ondergaan hebben, is de kans het grootst, dat de e' wichtstoestand ongestoord blijft Griekenland een Entente-bondgenoot wordt op de wijze van Portugal, d.' een die wel zijn bevolking moet offeren, maar die toch den oorlogs gruwel buiten het land kan houden. In ieder geval een les voor Holland, om alle „beschermers van kleine natiën' te schuwen en zelfstandig een eigen weg te gaan. Binnenlandsche Berichten. Blijkens een schrijven van de N.O.T. aan de koffiehandelaren, zal wegens den beperklen voorraad, het verbruik van kolhe moeten worden verminderd. - Ter hoogte van Scheveningen is cn Zeppelin waargenomen. Bij Katwijk zijn er twee waargenomen. COMMANDITAIRE BANKVEREENIGING H. L. A. DULLAERT Co. AMERSFOORTLangegracht 30 Tel. 363. SOESTVmi Weedes (raat 206 - Telefoonnummer 6. SCHERPENZEEL: Rijksstraatweg; - Telefoonnummer 2. Minister van Oorlog. linister van oorlog is benoemd jhr. mr. B. C. de Jonge, een afdeelings- chef van het departementeen burger, voor 't eerst dus geen militair. Provincials Staten. In de buitengewone zitting der Staten van Utrecht, bijeengeroepen voor het kiezen van leden der Eerste Kamer, zeide de Commissaris der Koningin getroffen te zijn door het spoorongeluk, dat in de nabijheid heeft plaats gehad en het groote gevaar, waaraan H. M. de Koningin heeft blootgestaan. Het dankbaar, dat H. M. aan dat gevaar is ontkomen en geen letsel ge kregen heeft. Het is vooral in deze moeilijke tijden, it in ons volk een gevoel van saam- hoorigheid is ontstaan, en diepen indruk heeft het gemaakt, dat H. M. in deze tijden vooral getoond heeft, mede te leven met de nooden van Haar volk, met dat volk mede te voelen. Moge H. M. ook in de toekomst tn gevaren vrij blijven en lange jaren >or land en volk gespaard blijven. Aan de orde was nu de verkiezing in twee leden voor de Eerste Kamer. Gekozen werden de aftredenden G. D. d'Aumale baron van Harden- broek van Hardenbroek (A.-R.) en Jhr. Mr. J. W. M. Bosch v. Oud Amelis- 'eerd (R. K.) Evenredige Vertegenwoordiging. Volgens het stelsel der Evenredige Vertegenwoordiging wordt bij de stem mingen voor de Tweede Kamer ge heel het land beschouwd als één kies district, ingedeeld in 18 kieskringen elke kieskring weer in verschillende stemdistricten. Het aantal van i districten wordt later bepaald. De candidaatstelling gebeurt door inlevering van de candidaatlijsten, welke minstens 25 kiezers onderteekend zijn, en welke bij de verkiezing voor de Tweede Kamer niet meer dan 10 candidaten mogen bevatten. Dezelfde candidaat tnag niet op meer dan één lijst in den zelfden kieskring voorkomen, wel op lijsten in andere kieskringen tgediend. Al de ingediende lijsten gaan aar het cenlraal-stembureau in den Haag, dat voor de openbaarmaking zorgt. Dan bestaat nog gelegenheid meerdere lijsten tot een groep te ver binden, wat tot gevolg heeft, dat die verbonden lijsten beschouwd worden als bij elkaar te behooren, en derhalve ook het getal stemmen op die ver bonden lijsten uitgebracht bijeen ge teld wordt, om te bepalen hoeveel ze tels aan die groep moeten worden toe gewezen. Iedere party zal derhalve baar verschillende lijsteu verbinden om daar door zoo sterk mogelijk te staan. 45 dagen na 'e candidaat stelling heeft de stemming, plaats, waar bij alleen gestemd kan worden op de candidaten, die voorkomer op de lijsten, welke in dien bepaalden kieskring zijn ingediend. Het stembiljet, dat iedere kiezer thuis ontvangt, bevat de lijsten, welke in dien bepaalden kieskring zijn ingediend. Het is dus mogelijk, dat het stembiljet zooveel malen tien namen bevat, als er in dien kieskring lijsten ingeleverd zijn. Die namen staan niet zooals thans alphabetisch vermeld, maar lijst na lijst, zooals ze zijn ingeleverd. Het nieuwe stembiljet zal dus heel wat grooter moeten zijn dan het tegenwoordige. De wijze van stemmen blijft dezelfde s thans gebruikelijk is en geschiedt dooi een wit stipje voor den naam van den candidaat zwart tc maken. Maar het groote verschil iedere kiezer maakt slechts één stipje zwart De hoofdzaak is, dat htj een candidaat vaa zijn partij kiest, maar door aan den eenen candidaat van zijn partij boven de anderen den voorkeur te ge- kan hij er toe bijdragen, dat die candidaat meer kans heeft gekozen te worden. Zijn stem heeft dus invloed I om den persoon zijner keuze in de I Tweede Kamer te brengen en tevens het aantal zetels, dat aan zijn partij j zal toegekend worden te bepalen. Na afloop van de stemming wordt i evenals thans de uitslag daarvan in elk j stembureau onderzocht, en daarna met j de stembiljetten naar den voorzitter van het hoofdstembureau overgebracht. Daar wordt den volgenden dag het stemmencijferin dien kieskringen'! aantal i stemmen op eiken candidaat uitge- bracht vastgesteld en openbaargemaakt. Terstond wordt die uitslag gemeld aan het hoofdbureau in Den Haag, enzoodra alle gegevens zijn ingekomen, wordt daar een zitting gehouden om den uit- FEUILLETON. Het vierde gebod. „Wij hebben hun een les gegci was het antwoord. „Ik zou mij gissen, indien we nog heden geen aan bieding van hunne onderwerping kregen. Zijn de verliezen groot „Zij hebben weinig te beduid, zeide de hertog van Kleef. „Maar juist daarom zou een stormloop alles beslist hebben." „Wees maar gerust. Zie, daar waait reeds de witte vlag. Twee ruiters laten de poort. Heer Willem, i den groeren tak, rijdt hen te gemoct en vraag wat zij verlangen." Willem van Egmont verliet me eetligc edelen het kamp en reed d< parlementairs halverwege te gemoct. De onderhandelingen waren kort en weldra keerde heer Willem alleen terug. Zijn bedrukt gelaat spelde niet veel goeds. „Heer hertog," zeide hij, „laat naar de tenten gaan, ik heb ni dat voor geene andere ooreti slemd is." „Mijn zoon I" riep de hertog angstig. „Leeft en heeft geen letsel bekomen," was het antwoord. „Laat ons gaan I De beiden hertogen voldeden aa het verzoek. Zoodra zij bionen waren wide heer Willem, terwijl hij als iade- loos het hoofd schudde „Adolt heeft er genoeg van. roept mijne tusschenkomst in, or u zijne ve.-giffenis te verwerven. Hi zit in angst, dewijl hij ziet dat zijne positie onhoudbaar ismaar juist daarom wantrouw ik hem. Wat „Gij hebt gelijk, lieer Willem I" riep de hertog van Kleef, „Wie laat zich •erleiden door het vriendelijk gesis :ener slrng? De stad geve zich op genade of ongenade over. Over dc krijgshoofden zal het oorlogsrecht be- Arnout had intusschen de handt gevouwen en hief ze als tot een dank gebed op. „Ga, Willem," zeide hij, alsof hij niets had verstaan van het gesprokene, „dat mijn zoon voor mij verschijne I" „Onmogelijk I" riep de Klecfsche tertog. „Gij zult hem opnieuw verge ven, zonder eenige voorwaarde." „Dat de aangewezen scheidrcchters van weerszijden vergaderen," sprak Willem„heer hertog," wendde hij zich tot den driftigen Klevenaar, „denk er aan dat Adolf ook uw bloedver- want is. Spreek dus liever bij hen e woord te zijner gunste." „Ja, ja I" riep Arnout. „Ik bid u om, wees hem goedgezind, bij mijn zoon I" De Klevenaa-- schudde het hoofd volgde grommende heer Willem nt buiten om de scheidrechters te wa schuwen, terwijl Willem zich weer n: de pa-lementairs begaf. Arnout was na het veitrek zijner beide bloedverwanten op de knieën gevallen en bad snikkend: „Mijn God, ik dank u, dat Gij mij mijn zoon weer geeft. Wat beteekenen al deze rampen bij dit oogenblik van zaligheid. Hij zal dus nog den troost van mijn ouder dom worden 1 O, mijn God, wees dui zendwerf gedankt 1" Nog een wijl bleef hij in een zacht gebed verzonken, waarin hij gestoord werd door de stem van een schild knaap. die kwam aankondigen dat van de stad een ridderstoet naderde en dus zijne tegenwoordigheid vereischt werd. De hertog stond op, wischte de sporen zijner ontroering van zijn gelaat en trad naar buiten, waar zijne riddei hem wachtten. Spoedig trad de stoe uit de stad nader en voegde zich bij 's hertogen gevolg, dat hem in de vorm van eene halve ntaan omringdt Twee mannen waren achter gebleven. Op hen was aller oog gevestigd. De oudste nam den jongste bij de hand en hem binnen den kring voor den hertog voerende, sprak hij „Adolf, ziedaar, uw heer vader," waarna hij eenige schtcden terugtrad. „Genade, heer vader, genade voor zoon I" onder deze woorden liet zich Adolf op de knieën zinken zocht met de hand naar die zijns 0( welke hem had losgelaten. ,Mijn zoon, mijn weergevonden in I" riep de hertog, en richtte den knielende op, terwijl hij hem omhelsde. Dc oude hertog weende als een kind en ook Adolf scheen zeer aangeda; want hij hield zijn vader omklemd. Onder den ridderstoet bracht deze i vangst echter een geheel anderen druk teweeg, en het gemompel dat onder hen ontstond bewees, dat zij in Adolf minder vertrouwen hadden zijn vader. „Heer Arnout," sprak de hertog Kleef, „deze onderwerping is niet doende. Indien Adolf de voorwaarden, welke wij hem zullen stellen niel neemt, blijft hij onze gevangene. Deze woorden deden den vader pijnlijk aan. Hij wilde spreken, doch Adolf voorkwam hem door op nede- rigrn toon te antwoorden „Indien mijn bloedverwant van Kleef mij wantrouwt, heeft hij daar rede ti men make de voorwaarden gereed ik beloof ze op mijn woord van edel man na te komen. Wees echter de arme stad genadig." „Heeren," riep Arnout, met glinste rende oogen, „stelt de voorwaarden en vergun mij, dat ik my met myn zoon verwyder. Gij zult ze ons straks mede deelen. Kom Adolf, volg my, mijne tent," en zij verlieten den nageoogd door de ridderschap, onder welke er velen waren, die medelijdend het hoofd schudden. In de tent gekomen hernieuwde zich de vaderlijke ontboezeming van geluk en deze was zoo roerend, dat de zoon diep bewogen de tranen uit de oogen rolden. Lang zaten zij daarna hand in hand sprakeloos naast elkaar en alleen door de trillingen hunner handen elkaar hunne gevoelens meedeelende. Eindelijk zeide de vader zacht „Adolf, mijn zoon, hoelang zal berouw duren Ach, hoe dikwyis reeds hebt gij mij beterschap beloofd, en nog altijd moet ik opnieuw vergiffenis schenken. Wenscht gg dan zoozeer uws vaders dood, dat gg reeds bij zijn leven in zijn gezag wilt treden Neen, antwoord niet. Weet echter dat dit de laatste maal is dat ik mij zwak zal toonen. O," vervolgde hg, „welk een toekomst zouden wij te gemoet gaan, indien ik heden waariyk mijn zoon had teruggevonden I Middellcrwijl had de ridderschap hare besprekingen geëindigd en de voor waarden van de onderwerping in schrift gebracht. Dc hoogroode aangezichten bewezen dat ook daar eene warme strijd gestreden was, terwyi de beken de aanhangers van Adolf hunne vreugde maar zeer moeilijk konden verbergen. Alleen de hertog van Kleef was woe dend. In 't bijzijn van allen raasde hij, dat hertog Arnout bij zulk een vrede slechts verloren had dat hy met eene slang als Adolf kort recht zou doen en hem een levenslangen kerker tot verblijfplaats aanwijzendat geheel Gelderland een land van verraders was, meer andere uitroepen, welke heer Willem van Egmont trachtte te smoren. De ridderstoet begaf zich langzaam lar 's hertogen tent. Zoodra zij de tent hadden bereikt traden vader en zoon naar buiten en gaf heer Willem lezing van het stuk „Belooft gy deze verbintenis na te komen, zoo bezegel ze met uwe hand- teekening. Neemt gij hiermeegenoegen?" „Adolf," sprak de hertog, „denk er n dat een ridderwoord een zegel Is, beloof „Ik beloof u het trouw na te komen, op mijn ridderwoord." zeide Adolf plechtig, „Is het zoo goed, vader „Gy geeft mij opnieuw het leven 1" juichte dc hertog, wierp de ridders met de hand een afscheid toe en trok zich et zijn zoon In de tent terug. De edelen verstrooiden zich, velen schudden het hoofd. Die plotselinge verzoening van zulk 'n woestaard als Adolf, kwam hen verdacht voor en zjj beklaagden den armen vader, die ver in hem scheen te stellen. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1917 | | pagina 1