van financiën, dan moeten dete fcerut- teo op waarheid". De afgevaardigde van Zuidhorn, riep na dexe woorden uit„Daar is geen woord Fransch bü". En de heer Patijn had later gelegenheid den Minister nog eens zijn „onjuiste inlichtingen" onder den neus te duwen. Roomicht flemee»nt«polltl«k. Met ingang van 1 Oct. zal verschij nen een „Tijdschrift voor Sociale Ge meentepolitiek", waaraan onder ons. katholieken, reeds lang behoefte be- •tond. Het zal om de veertien dagen verschijnen. Als redacteurs zullen optredeu prof. Aalbersc en A. B. Michielsen, burge meester te Halfweg. Als vaste medewerkers hebben zicli verbonden Prof. Aengenent, te War mond Joa. Cuypers, architect te Am sterdamM. van Hout, burgemeester van Helmond; dr. J. W. Jorissen, wet houder te AmersfoortH. Stulcmeijer, wethouder van Rotterdam; A. Verdijk, commies aan de Prov. Griffie te 's Her togenbosch mr. Waszink, burgemees ter van Heerlen (L.)C. D. Wesseling, raadslid te 's Gravenhage J. J. Winter- mans, wethouder van Eindhoven. In September zal een proefnummer uitkomen. Da Hanze. De R. K. Middeostanders uit het aartsbisdom hielden hon Bondsdag. De voorzitter deelde mede, dat in 't afgeloopen jaar door de Federatie zijn opgericht diverse vakbonden en een Hanze-Borgmaatschappij die te 's-Bosch is gevestigddan heeft zij contact ge zocht en gekregen met de R.K. Kamer club, die nu geregeld in verbinding staat met den vice-voorzitter, den heer Struijcken te Den Haag, terwijl benoemd zijn twee studiecommissies, t.w. eene voor het verzekeringswezen en eene ter bestudeering van het wetsontwerp op het vakonderwijs. De rekening en verantwoording slui tend met een bedrag van f 2030.80 aan ontvangsten en uitgaven, werd goedgekeurd. Voorgelezen werd een schrijven van J. Th. Gerritsen, te Silvolde, met de mededecling van ontslagname als bestuurslid. Men bracht Gerritsen dank voor alles wat hij voor den bond deed. Herkozen werden als bestuursleden W. P. Ros, te Groningen, en C. J. L. Alders Lzn., te Hilversum, terwijl in de vacature-Gerritsen gekozen werd B. J. Kemperman, te Ulft. Na de pauze kwam aan de orde voorstel Baarn, betreflende een Cen- traal-Bureau, tot het verrichten van alle administratieve en organisatorische werkzaamheden ten dienste van de „Hanze" en hare instellingen. Na eenige discussie werd besloten het voorstel te renvoyeeeren naar het hoofdbestuur, dat de mogelijkheid van uitvoering zal onderzoeken. Een voorstel-Utrecbt om de bonds- contributie tot f0.50 terug te brengen, werd ingetrokken. Kapelaan J. H. Hooyman, van Hil versum, hield een voordracht, over: „De beteekenis van het eerste Ned. R.-K. Middenstandscongres", waarbij hij er op wees, üat het congres gaat feestvieren, zijn kracht demonstrecren en protesteeren tegen zijn achteruit- stelling door de Regeering. Amersfoortsche Nieuwsberichten. De renbaan Birkhoven werd Zondag weer eens voor draverijen gebruikt. Zeer talrijk was het belangstellende publiek, dat langen tijd de stroomende regen trotseerde, om van het immer pakkende ruiter-concours te genieten. Tot assistent ten postkanlore te Utrecht is aangesteld de besteller W. Gouw, hier werkzaam. De gronden door den heer Van Boom aan de gemeente in koop ge vraagd, zijn bestemd als bouwterrein voor een borstelfabriek met kantoor en twee woonhuizen. De muziekleeraar Geraeds, les ge vende in het pensionaat St. Louis cn aan de Muziekschool, is aangesteld tot organist van de Onze Lieve Vrouwe- kerk aan de Biltstraat te Utrecht. Kruisverbond St. Franc. Xaverius. Maandag hadden we weer onze m an- delijksche wapenschouw en instructie. De heer Kisner, de pas gekozen Voorzitter, hield zijn entree-rede waarin hij een werkprogram ontwikkelde en op ernstige medewerking der leden aan drong. Notulen waren er niet en er ont brak nog veel waarvoor het bestuur geen blaam trelt, maar meer evenwel den afgetreden Secretaris, die, als ik het goed begrepen heb, ontslag heeft genomen, wat hij om zijn mal beheer nooit eervol zou hebben gekregen. De heeren G. Flos en A. Boom, werden resp. als geheelonthouder en afschaffer geinstalleerd, en twee leden werden naar ons Kruisverbond over geschreven. Toen richtte de Eerw. Ad viseur een hartelijk welkomstwoord tot de nieuwe leden en sprankelde uit zijn warm drankbestrijdershart vonken van vuur die vurigen strijderslust deden ont vlammen. In eene volgende vergadering zal het onderwerp „oplossing van het Kruis verbond in de vakorganisatie," door den Adviseur worden belicht. De heeren F. Kisner en A. v. d. Boom werden bij acclamatie met vrij mandaat afgevaardigd ter Bondsverga dering op 8 Aug. e. k. te Zwolle. De beschrijvingsbrief vorderde heel wat tijd, door de kantteekeningen die er op gemaakt werden. Wat ons o. a. meer bijzonder opviel, was het voor stel van 't Hoofdbestuur om een ge salarieerd secretaris-penningmeester te mogen benoemen en de terugkeer van zoowat alle aftredende bestuursleden op de candidatenlijst, wat wel niet in den smaak zal vallen bij de afdeeling Maarssen, die verleden jaar een tegen overgesteld voorstel deed. De verkiezing van twee bestuursleden werd voorioopig afgevoerd't was overbodig, meende men. Het verslag over „Eemland" waar van reeds een couranten-bericht mel ding maakte, bracht nog eens naar voren de kwestie„Openluchtmeeting in September." De rubriek mededeelingen leverde veel variatievan alles en nog wat I Wij teekenden enkele dingen op. Onder leiding van den Adviseur zul len belangstellende Kruisverbonders a.s. Zondag, 3'/, uur, een bezoek brengen aan de R. K. Openbare Leeszaal. Voor ons bondsorgaan „De Kruisbanier" moet meer propaganda worden ge voerd. De retraite-penning van het Kruisverbond zal Vrijdag om 7 uur in de bovenzaal der Mil. vereeniging vergaderen en na verloting van de aan wezige gelden voor 3 retraiteplaatsen, worden opgeheven. Bij de rondvraag stelde de heer J. Vial vóór, te onderzoeken, waarom sommige leden bedankenhet zou naar zijne meening 't bestuur, middelen in de hand geven, 't verlies te beperkeu. De Heer Bianchi drong aan op de vorming van geheelonthoudersclubs vooral ook met het oog op het reclas- seeringswerk. De vergadering was tamelijk bezet en het bestuur, met name de voorzit ter, die blijken gaf van kunnen en willen, zal in de animo der vergader den, de voorteekenen hebben gezien van een floreerend Kruisverbond. X. Zeer velen gaven gevolg aan de uitnoodiging tot bijwoning van de plech tige prijsuitdeeiing van het hier geves tigde Belgische Athenaeum, Maandag in Amicitia gehouden. Er heerschte een prettige stemming en het geheel verliep uitstekend. Een zeer varieerend programma bood „elk wat wils", Door den R. K. Voetbalbond is in overleg met de Centrale Patronaats- commissie eene commissie benoemd, wier taak het is te onderzoeken, in hoeverre het mogelijk is een regeling te ontwerpen voor sport-beoefening in patronaat en jeugd-organisatie. Als leden dezer commissie zijn aan gewezen de Weleerw. heeren Croonen, te Hengeloo, en J. C. Van Wijk, te Utrecht, en de heeren Jan M, M. Ha mers, te Amersfoort, en F. Fransen, te Hengeloo. Vrijdagavond vergaderde om 7*/t uur, de Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom, en sprak den wensch uil, dat tijdens de vergadering nog meerdere leden zouden komen opdagen. De notulen werden na een kleine wijziging goedgekeurd. Bij de mededeelingen kwam o.m. ter sprake het tcekenen op steun lijster.. Een der aanwezigen n.l. had in de W. W. PI. ondervonden, dat leden van andere Verecnigingen m.n. X. V. weigerden hun steun te verleenen cn te tcekenen op de steun- lijst, die door St. Raphael werd aan geboden, voor de vrouw van een mede lid Heindriks, die, nadat haar man pas gestorven, bleef met een pensioen van f 0.40 per dag. waar zij met 4 kinderen van leven moet. Zij weigerden te tcekenen zooals ze voorgaven om dat de betrokken persoon bij de S. S. thuishoorde, maar in werkelijkheid na tuurlijk omdat het uitgiog van St. Ra phael. Die steunlijst voor Heindriks werd nog eens aanbevolen, en de Voorzitter herhaalde, wat reeds meer malen aan de leden is bekend gemaakt, dat het hun volkomen vrijstaat om te teckenen op de steunlijsten, van welken kant ze ook komen, maar dat ze an dere lijsten alleen moeten teekenen wanneer 't uitgaat van St. Raphael of minstens het stempel van St. Ra phael draagt. Daarna werd een nieuw lid geïnstal leerd. Een aanbieding voor collectieve inkoop van klompen werd voor ken nisgeving aangenomen. Nadat een ingekomen schrijven van 't lid G. J. v. Deelen was voorgelezen, en daarover eenige besprekingen waren gehouden, werd de kwestie verder ter behandeling aan het Bestuur over gelaten. Daarop werd het schitterende verslag van den R. v. Afgev. voorgelezen. Het voorstel „Amersfoort" had schitterend succes, en is in ernstige bewerking bij het Hoofdbestuur. De Afgevaardigde, onze Secretaris de heer Peperzak sprak vooral met vuur en in den breede over de mededeelingen van den Voorzitter van het Hoofdbestuur over de uitkec- ring bij ziekte. M tar daar op de Ver gadering zelf aau de pers gevraagd werd daarover geen mededeelingen te doen, zullen we er hier ook over zwijgen. Dc leden, die deze kwestie willen we ten, moeten maar op de volgende vergadering komen, want daar zal het veralag worden voortgezet. De Voorzitter spoorde aan, de a.(. vergadering van den R. K. Volksbond ttouw te bezoeken, wegen* belangrijke kwesties. De Heer v. d. Hengel be dankte voor dc trouwe opkomst op vergadering van Vakafd, V. Wegens 't late uur werd de lezing van den Eerw. Adviseur niet gehouden. De vragen bij de rorfdvraag gesteld, werden kort beantwoord. Te laat voor het Vrijdag-nummer kwam onderstaande mededecling in óver de viering van ,,'t Zander Collec- tanten-Jubilé", zooals de inzender zich typisch uitdrukte. 'tGold de heeren F. X, de Vos en A. de Vries, die hun veertigjarig cn de heeren J. Groenhuizen en B. Len zing, die hun 25-jarig jubilé vierden. Nadat in 'n vergadering van collectan ten de voorzitter de heeren had gecom plimenteerd, voerde de Zeereerw. Heer Pastoor Hoorneman het woord, om dank te brengen voor hun ijver, getoond in het vervlogen tijdperk, waarin zij zooveel malen hadden gecollecteerd voor de verfraaiïng van het Huis Gods en de leniging van den nood der ar men. Ten einde den feestelingen een blijvend aandenken te verschaffen, werd het gezelschap gekiekt in den Pastorie- De avond werd prettig gepasseerd. Er werden ververscliingen aangebo den en muziek en zang ontbraken niet. B. Bij de H. IJ. S. M. zijn de werk- manskaarten uitsluitend geldig in de voor buurtverkeer aangewezen treinen, behalve trein 216 AmsterdamAmers foort, en wel in den regel in de treinen die vóór 8 uur v.m. en nff 5 uurn.m. vertrekken. Het oude perceel aan de Lange- straat. tegenover de Krankeledenstraat, dreigde gesloopt te worden. De eige naar bleek echter na eenige onder handelingen toch tot een schikking be reid cn zoo werd door bei Rijksbureau te 's Gravenhage een plan van restau ratie ontworpen. Zoo bleef een mooi geveltje behouden. In 't perceel ves tigde de heer Van der Kuilen z'n be kende fruitzaak. Ds. Meiners is 14 Augustus 25 jaar predikant. Kaasmarkt. Aanvoer34 wagens met 8775 kilo. Prijzenf 48 a f 53 per 50 kilo. Gest. f50 ff f56.50 per 50 kilo. Handel matig. Het trekhondenconcours bij de muziektent in 't Plantsoen gehouden, had, zoo lezen we in Amersf, Dagblad, niet veel liefhebbers getrokken, We misten veel van de ferme spannen, welke vaak in Amersfoort worden ge zien. 't Is in te denken, dat een dorps bode zijn gewonen dienst niet kan onderbreken voor zoo'n monstering, 't Concours ging uit van den „Bond tot verbetering van den trekhond." Aanwezig waren de vice-president, de heer Ottcma uit Leeuwarden, cn de secretaris, de heer Van de Roemer uit Rotterdam. Eerstgenoemde is be kend door zijn werken in Friesland. De beoordecling was aan den heer J. Brands uit Alkmaar. Opgekomen waren J0 reuen en 3 teven. Voor de eerste werden prijzen van 5, 4. 2, 1 en 1 gld. toegekend aan Charles Nau we lacrst. de commissionair van Klis»- bcthsdoip, (Ie cn 2e prijs); aan G. Kuy'. Ed. S:\cmen. Tolboom (Ho >g- land) en A. VVes'.hof. Voor de teven bicven de le cn 4e prijs achterwege. L. Houtvecn bekwam den 2en prijs (f4). C. Gouw 3:: prijs (f3; en J. van Eijkclenburi; den 5cil prijs t l). Deze laatste prijs is als aanmoediging ge geven. Ook van de andere prijzen kan gelden, dat zij geen zekerln I geven, dat ook op tentoonstellingen dia dieren zullen worden bekroond. Voor bespan ning werden de prijzen van 5, 4, 3, 2 en 1 gld. toegekend aan Nauwelaerst, A. de Graaf (Spakenburg), Sacmen, Kuijt en Gouw. Aan W. H. Mcursing, directeur van de Fabrieken van Gebak is vrijstelling verleend van een in de verordening tot afschaffing van den nachtaibeid in broodbakkcrijen, voor zooveel betreft het vervoer van brood naar Nijkerk, Woudenberg, Soest en Soestcrberg, met bepaling dat het vervoer alleen zal mogen geschieden in verzegelde kisten of karren. Voorts werd aan de firma Koning ontheffing verleend in dien zin, dat twee deegmakers cn één ovenist vanaf 3 uur des morgens arbeid mogen ver richten in haar broodbakkerijen wat betreft het vervoer van brood door de depóthouders, die uitsluitend hun brood verkoopen buiten de gemeente, het vervoer van brood naar het Internee- ringsdepöt te Soestcrberg, met bepa ling, dat het vervoer alleen zal mogen geschieden in verzegelde kisten of Naar aanleiding van hier ter stede verspreide geruchten, alsof bij de rant soeneering van gas cn brandstoffen voor Amsterdam, Rotterdam en den Haag een uitzondering zou worden gemaakt, bericht het Rijkskolendistri- butieburcau aan het Gemeentebestuur, dat deze geheel onjuist zijn. De Melkslijters verzochten ééu uur later dan ingevolge de Verordening op de Winkelsluiting mogelijk is, melk te mogen slijten, daar de meeste melk- slijters vóór acht uur niet alle klanten bediend kunnen hebben en dc melk, die dientengevolge niet verbruikt is, den volgenden dng bedorven is. Als regel kan de melk eerst des middags om 5 uur bij de boeren gehaald wor den. Wanneer de slijters dan om plm. 5s/4 uur in de stad komen, moeten zij eerst nog met de melk naar het Ge meentelijk laboratorium, zoodat zij eerst te 6'/t ttur kunnen beginnen. B. en W. zijn van oordeel, dat het gewenscht is aan dit bezwaar tege- moet te komen. Voor de benoeming van een school arts bevelen B. en W. aan le. M. v.d. Hoeve, arts, alhier. 2e. J. Boer, te Hocnkoop. 3e. J.H.C.Deelken, op Ameland. B. en W. vestigen de bijzondere aan dacht op dr. Van der Hoeve. Deze heeft gedurende ongeveer 3 jaar dc zeer moeilijke medische practijk bij de Bel gische vluchtelingen waargenomen tot groote voldoening. Zij zijn van oordeel dat de school arts niet alleen wetenschappelijk op dc hoogte moet zijn, maar ook de daar aan geëigende maatschappelijke hoe danigheden moet bezitten. In den lieer Van der Hoeve vertrouwen zij iemand gevonden te hebben met beide eigen schappen. Hedenavond vergadert de gemeen teraad aan de orde is o.m. Installatie Raadslid, mr. dr. Verhoef. Benoeming Voorzitter Commissie toezicht Arbeidsbeurs. Benoeming schoolarts. Benoeming onderwijzer vacature Lubcrti. Vaststelling nieuwe verordening In komstenbelasting. Opnemen van tijdelijk kasgeld. Verkoop fabrieksterrein groot 500 M* tegen f 4.per M' aan A. C. van den Boom. Aankoop van gasfornuizen. Wijziging Verordening op de Win kelsluiting. Verstiekking van brandstoffen cn melk tegen verminderden prijs. In het jaarverslag van het Liefde werk Oud Papier lezen wij omtrent het comité Amersfoort het volgende „Amersfoort heeft zijn cijfer dit jaar weder eenigszins weten te verbeteren. Al is de achterstand van verleden jaar nog niet geheel ingehaald, een meer dere opbrengst van 4205 kilo bewijst, dat er met hart en ziel gewerkt wordt. Wij wenschen dit bestuur, dat het spoe dig de voldoening moge smaken het verloren terrein geheel te hebben te ruggewonnen." Het geheele land door werd opge haald 2,418,717 Kg. papier en aan werkloon uitbetaald f35,538,10. Uit dc opbrengst werd o.m. geschon ken aan Z. H. den Paus I 4000, voorts aan dozijnen R. K. liefde dlgc instellin gen en nuttige R. K. stichtingen sub sidies wisselende van f3U0 tut I' 50, waaronder aan de R. K. Mil. Vereen, in de Vlasakkers f 100. De zuivelconsulent Hylkema schreef in zijn verslag over de kaasmarkt dat dc verwachtingen door de groolere productie van kaas in den omtrek hoog waren gespannen. De markt zou ook groutc vlucht hebben genomen, had niet de Duitsclic regeering juist toen dc vermeel derde productie was begonnen de Zentral Einkauf-Stellc ingesteld en de geheele inkoop van kaas in ééne hand gesteld, tevens een prjjs aangevende. Daardoor hadden dc boeren er geen belang bij naar dc markt le gaan, om dat daar dezelfde prijs werd besteed welke zij ooi; aan huis ontvangen. Niettegenstaande deze zeer ongun stige omstandigheid, mag de kaasmarkt toch op een mooicn vooruitgang bogen. Aangevoerd waren In 1914 109000 K.G.. in 1915 251040 K.G. en in 1910 413375 K.G. In het provinciaal verslag staat over onze Kern 't volgende te lezen. Voor gezamenlijke rekening werd door Amersfoort en het heemraadschap Dc Eem, dc rivier van ruig en onkruid gezuiverd voor f 408.55. Door de gemeente werden aan den mond van De Eem geplaatst 2 nieuwe flikkerlichten, benevens een groot wit licht meer landwaarts op den linkeroever, Voor het uitbaggeren van een zand bank bij den Baarnschcn dijk, ontsta -n door den stormvloed van Januari 1916, werd uitgegeven f 1470 en voor her stelling van stormschade en het op- hoogen van het trekpad f 1535. Overigens werd door de Gemeente op de gewone wijze in het onderhoud van het trekpad met dc daarin gelegen bruggen en duikers alsmede voor het bedienen der ponten voorzien, terwijl de E:mhaven en de stadsgrachten op diepte werden gehouden. De beken en waterleidingen, voor zoover zij onder beheer van het Heem raadschap De Eem slaan, zijn op diepte en onder profiel gebracht en op de vastgestelde afmetingen onder- houden. De Westelijke en de Oostelijke Sin gelgracht te Amersfoort werden onder houden voor f797,95. Het op diepte houden cn voorzien van (Ie oevers der Luntersche beek kostte f 1104.75. Hel afsnijden van twee bochten van genoemde beek, achter Randenbroek cn boven de brug in de Gasthuislaan kostte f5697.40. Uit dtn Omtrsk. BAARN. Aan de op Donderdag 30 Augustus te houden tentoonstelling van de Floraliavereeniging wordt door 385 leerlingen van dc verschillende lagere scholen deelgenomen. Aan de tentoon stelling is verbonden een wedstrijd in hel binden van veldbouquelten, terwijl lantasic-bloemstukjes ter opluistering mogen worden ingezonden. Een groot aantal prijzen wordt voor de tentoon stelling aangekocht, terwijl ook spaar bankboekjes zullen worden uitgereikt. Op het terrein zullen de kinderen onder leiding van de onderwijzers verschillende wedstrijden houden, waarvoor eveneens prijzen beschikbaar worden gesteld. H. M. de Koningin-Moeder liet aan het monument van Christoffel Pullman nabij Socstdijk een fraaie krans van bloemen hechten. Deze dappere grena dier van de lijfcompagnie in het regiment infanterie van den Prins van HcBscn Darmstadt, verkoos liever het leven te verliezen, dan zijn wapenen over te geven in den nacht van 27 Juli 1787, dus juist, 130 jaren geleden. J. C, Ocbcrius Kaptijn is benoemd tot burgemeester der gemeente Koudc- kerkc. De Raad heeft een crediet van f20.000 verleend voor maatregelen in verband met de brandstolen voorziening. De Raad heeft voorts de volgende gasrcgeling vastgesteld: Voor een ver bruik tol 30 kul). M. per maand 8 cent (muntgas 9 centlvan 31 tot 41) kul). M. 25 cent cn boven 40 kub. M. f 1 per kub. M. Hij een herhaald verbruik boven 40 kub. M. per maand wordt de gastoevocr afgesneden. Voor groote gezinnen wordt een toeslag verleend van 3 kub. M. per maand voor elke persoon boven de 5. Bij ernstige ziekte kunnen de toegestane hoeveelheden worden verhoogd tot 60 en 70 kub. M. per maand. Vour hen die behalve gas ook clcctrisch licht branden, wordt van het volgens deze regeling hun tocge- stane quantum afgetrokken. BARNEVELD. J. de Heus. lid van den Raad is herbenoemd al» lid der Ge zondheidscommissie. zetelende te Nij kerk. Nu hel voedsel voor de varkens schaarsch is, wordt heel wal haring aan deze dieren gegeven. In ééne week werd door een handelaar zelfs 30.000 K.G. dezer vischsoort afgeleverd. Vrijdag trad een persoon den winkel van een bakker in de Sclioutenstraat binnen en vroeg of er soms ook een knecht noodig was. Van de gelegen heid, dat het meisje zich verwijderde, om bedoelde vraag aan haar vider te doen, maakte dc vreemdeling gebruik, de winkellade, waarin zich 10.32 be vond. te ledigen. BLARICUM. I t is een begin gemaakt met den bouw van bet nieuwe post kantoor, Het werk is opgedragen aan den aannemer A. W. Ros te Hilver sum cn zal vermoedelijk Januari of Februari gereed komen, Een landbouwer oogstte dezer dagen als een groote zeldzaamheid een roggebalni die niet mindrr dan vier goed ontwikkelde aren droeg. EEMNES- Deze weck we.d hooi ver kocht. zoo in den polder gewogen tegen 70 gulden de 500 K.g. ot 1000 pond. Men beweert, dat er reeds f80 voor 't zelfde gewicht is besteed. Deze hoogc prijzen verlokken de ingezetenen lot verkoop. Er zal niets boven 't eigen gebruik overblijven, 'l Kan ge beuren. «Int men te veel verkoopt dan ondcivindt ntcn daarvan ui den winter dc lastige gevolgen. Natuurlijk kan een llirikc nasnede veel goed maken, maar najaarshooi is veel lichter. NUNSPEET- Het vluchtoord is een Katholiek kerkje rijk geworden. 't Staat er20 meters breed bij 48 meters diepte. Vooraan het vier trappen hooge priesterkoor met zijn drie altaren achteraan hel prachtige zangkoor. Het geheel vormt een vrien dclijk kerkje, gansch in het wit, ruim verlicht en verlucht. Ken flinke toren met klok en uurwerk geven aan het gebouw het uitzicht van een echt Roomsclic» tempel. Deken l'ock van Amersfoort wijdde hem eenige dagen geleden in. SOEST. Dc Collecte voor Herwonnen Levenskracht heeft alhier f 66.op gebracht. Eergisteren viel op Albertsdorp het 5 jarig kind van P. Rcmy in een kuip met heet water, niet het ongelukkig gevolg, dat het kind na een smartelijk lijden aan de bekomen biandwonden is overleden. Dc diepbedroefde ouders verliezen hiermede hun cenig kind. Notaris Prillevitz verkoopt Dinsdag 7 Augustus 11 uur in „dc Wacht" bij het station, een huis met schuur, ruim 11 A. grond met vruchtboomen op den Eng. Notaris Van Dilzhuijzcn verkoopt Donderdag 10 uur ten huize van wijlen Hubcrtus aan dc Kuiperstraat, den inboedel. Ten overstaan van deu notaris Prillevitz weid verkocht, 1. De villa „Ponion»", aan den Nieuwen weg groot 82.10 Aren. Koopcr B. F. Swcts te Katwijk Koopsom f 14075.

De Eembode | 1917 | | pagina 2