R. K. Spaarbank Hooglanderveen J. I. Kaspers Doetuwvoordeel Van fa dooii Arts Batenburg P. J. Landman Advertentiën. Lunchroom Princesse F. H. Lomans RENTE 3.6 °|o W. Reinboud Jr. „Bruintje" J. KUIT L. J. Hemels C. van Drie. Schildsr en Behanger Door Snaren Weldoen" ni,t wk als u" ,llk is. Th. van Kalleveen Fijne koffie a f 1.50 per pond, N.V. voorh. Van Gent en Co. (Knip dit uit) Amersfoortsche Zee- en Riviemschhandel Heeren Landbouwers! Haarsma's Landbouwhuis Th. Steenaar t-Uij en Dames- en Kinderkleeding naar maat Nieweg en Van Harten HUGUENIN BEELDHOUWER Electro Motoren Ponne Co. Een Sint Antonius-legende S. H. MASSA. nier geblinddoekt zwemmen is inge- lascht. Reeds zijn mooie piijren voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld en hebben voorname zwemmers uit de provincie zich laten insahrijven. Er zal dus van dezen wedstr^d een groote propagan- distische kracht voor het zwemmen uitgaan. Binnenland Uitvoer van sigaren naar Duitsch- land in onbeperkte hoeveelheid toege staan. Te Amsterdam zal een R. K. Volks universiteit worden opgericht. De Kerkelijke Overheid heeft be sloten toe te staan, dat vrouwen kun nen wordea toegelaten tot alle verga deringen van den Middenstand, zoowel tot die der stands- als die der vak organisatie. Een net gekleed man, klom de trap op van een etagewonihg te 's Graven hage en nam, na de deur, die niet ge sloten was, geopend te hebben, uit de portiek een fiets weg, waarop een nieuwe cape lag, die hij ook medenam. De bewoners merkten den roof en zetten den dief na. Deze wierp de cape weg en ging er snel met het ge stolen rijwiel van door. Nog sneller was de keeshond, dien de bewoner den rij- wieldief had nagezonden. Hij haalde spoedig den dief in en beet in den band van het achterwiel, dien hij on danks alle pogingen van den dief niet losliet. De dief was genoodzaakt zijn gestolen fiete in den sfeek te laten en te voet te vluchten. Er schijnt een overvloed van on derwijzers te zijn, Zoo hebben zich voor de vacante betrekking van onder wijzer te Schagen 66 sollicitanten aan gemeld, te Egmond aan Zee zelfs 80. Het hooge salaris kan biervan niet de oorzaak zijn, daar beide gemeenten (als het drie klassenstelsel zijn beslag heeft gekregen) tot de laagste klasse behooren. Ook bij andere vacatures op het platteland van Noord-Holland, is het aantal sollicitanten groot. Dezer dagen werd een wissellooper van het bijkantoor Rotterdam der Twentsche Bank uitgezonden om voor ongeveer f 10,000 aari wissels en qni- tantifn te innen. Het geld is geïncas seerd, doch de looper loopt nog. boek voor Kath. Nederland. De goedi bedoelingen der uitgeefster niet willende miskennen, zijn wij toch van oordeel, dat het beter ware geweest, deze gave nog een jaar uit te stellen, wijl dan de gegevens voor eene nauw keuriger en vollediger samenstelling misschien ruimer voorhanden zoudi zijn, dan nu blijkbaar het gevel wa Nu zijn enkele rubrieken goed ve zorgd en geven tal van waardevolle gegevens, terwijl weer andete absoluut onvolledig en onbruikbaar zijn. Toch is, wat nu geboden wordt, reeds in vele gevallen bruikbaar, zoodat aan koop van dit boek niet ontraden mag worden. H. M. de Koningin heeft het vr nemen, zich op Vrijdag 11 Juli t de Piinses naar het Loo te bcge1 en om nu en dan naar de residentie te komen ter afdoening van staatszaken. H. M, zal haar verjaardag op Het Loo doorbrengen en wenscht dien dag. evenals verleden jaar zonder feestbe toon en uitsluitend in den familiekring door te brengen. De schoolklasse van de Prinses met goed gevolg overgegaan naar li 5e leerjaar. In Staatsmijn »Wilhelmina«, te Tcrwinselen, werd een gehuwde mijn werker onder afvallend gesteente be dolven en gedood. Bij een veehouder te Hekendorp, is ingebroken. Vermist worden vele gouden en zilveren sieraden «n een bedrag van f 130. De dieven hebben zich toegang verschaft dojr een schuur en in een der kamers een kast open gebroken. In het eerste haljaar van 1919 is te 's Hertogenbosch ongeveer f 65.000 aan vermakelijkheden uitgegeven. lijkheid. Dat de ban.l zou worden ge slagen aan uwe Excellentie, zullen wij, Göttinger studenten, nooit toestaan. Wij hebben daarom het besluit genomen, dat voor het geval de vijand uwe uit levering verlangen zou, u in de stad Güttir.gen een verblijfplaats zal worden angeboden en wij zijn bereid u met Ie wapens in de hand tegen Iedere daad van geweld te beschermen. De oude veldmaarschalk heeft op deze uiting geantwoord met wijze en kalme woorden, gelijk dat van hem te verwachten was. .Gij kunt u voorstellen zoo zeide hij hoe bitter voor mij de dag van de onderteekening was, want ik heb zelf indertijd In de Spiegel zaal van Versailles de stichting van het Duitsche rijk bijgewoond. Wanneer de vijanden mij, ouden man, die nieta dan zijn plicht tegenover zijn Keizer en Koning en tegenover zijn vaderland heeft gedaan, tegen den muur willen zetten, dan zullen zij mij hebben. Maar ik wil niet, dat gij uw jonge levens mij opoffert. Uw taak zal zijn in voortdurende pliehtsbetrachting mede te werken aan het herstel van ons Vaderland en aan het bewaren van de orde. Vertrouw op God, maar dat niet alleen, werk zelf krachtig moe I Wij ouden van dagen zullen het herstel i Duitschland wel niet meer beleven. De gevallen Duitsche grootheden i het voormalige regime sprongen een na den ander voor den keizer ■Ie bres. Na Bethmann Hollweg, die de volledige verantwoordelijkheid aan vaard heeft voor alle politieke beslui- welke gcaomen zijn toen hij rijks kanselier was, komen vijf zonen van den ex Keizer zich voor hun vader be schikbaar stellen. De jonge Hohenzol- ierns wenden zich rechtstreeks tot Koning George, de* neef van hun vader, mot het verzoek hun vader aeen onteerenden gang te besparen». Koning George kan dit verzoek slechts aan den premier overbrengen. Tijdens de jaarmarkt te lissen zijn op meerdere plaatien relletjes voorge komen. De menigte, vertoornd door de hooge prijzen der levensmiddelen, be stormde de uitstallingen, plunderde ze en wierp de waren voor een deel op straat. De politie en veiligheidswacht herstelden de orde. Vele schoten wer den gelost. Te Hatnm kwam het tot plunderin gen. Op de weekmarkt verzamelde zich een opgewonden menigte, zonder dat dit tot excessen aanleiding gaf. 's Middags heeft een aantal gewapende matrozen een wapenwinkel geplunderd. De politie werd ontwapend en mishan deld. Een verkoophal is leeggeplunderd en verschillende manufacturen-winkels. De gevangenis werd bestormd en de gestraften bevrijd. Een telegram uit Pctrograd meldt, dat de bolsjewistische commandant 800 personen, die getracht hadden Petrograd te verlaten, liet doodschieten. Eveneens werden 65 officieren gefusi- leerd. Buitenland. Door de Engelscüe regeeting medegedeeld dat de Nederlandsclie regeering zou worden uitgenoodigd den ex-Keizer uit te leveren, die voor een internationaal gerechtshof zal terecht staan. In de wandelgangen werd verzekerd dat het gerechtshof zal bestaan uit vijl leden, die door de vijf groote mogend heden zullen w rden aangewezen. Men hoopt dat de terechtstelling in den herfst zal kunnen geschieden. Men neemt aan dal de ex-Keizer aanwezig zal zijn, omdat zijn uitlevering zal worden verzocht door alle Geallieerde staten. Een tegenhanger van de t»rklaring van de Duitsche officieren, die den ex-Keizer met hun lichaam wilden be schermen, vormt de betooging vat Göttingcr studenten, die een deputatii hebben gezonden om veldmaarschalk Hindenburg namens 1500 studenten te verzekeren van hun trouw en aanhanke hervat Dinsdag 8 Juli zijn praktijk. Heiligenbergweg 5 - Amarefoort HUIS- EU DfCQRiUIESCHILDER Solietl werk- - Billijke prijzen. OUDE ZILVERBONS worden waardelooszendt ze bij tijds per aangeleekenden brief of postwissel tot steun voorde ni op te richten ST. ANTONIUS PAROCHIE aan de Vecht te Terwolde op de Velttwe. W. BOELENS, R. K. Pr. Duistervoorde (Twello). GEVRAAGD een FLINKE DIENSTBODE voor dag of voor dag en nacht. HAARSMA'S LANDBOUWHUIS Hof - Amersfoort. Een Vrouw VRAAGT eenige nette wasschen aan huis. Brieven onder leter L bureau van dit blad. Op een effectenkantoor hier ter stede kan worden geplaatst een jongste bediende R.K. Eigenhandig geschreven brie ven onder no. 471 Kantoor De Eentbodc Amersfoort. Te Koop een nog in goeden staat zijnd Wasclifornui» of Kookpot, inhoud 30 Liter. Utrechtschestr. 40, Amersfoort, Op netten stand teil zit- en ten slaapkamer te huurmet gebruik van keukeu. Brieven onder letter P. bureau de Eembode. BSF" De R. K. Open bare Leeszaal en Bi bliotheek, Nieuwstraat 20 te Amersfoort is van Zondag 13 tot en met Maandag 21 Juli gesloten. Utrechtschestr. 49 48 hof Telef. 356 Amersfoort. Eliclfi lubistl Burnu Lichl- ui Mlinilillitii Modtrne Bliksembeveiliging Amerifoortsche Geringste inlage 10 cent. ZITDAGEN s ZONDAGS ven lt-1 uur i WOENSDAGS ven 7 -7uur In de R. K. Jnngensechool, Breedeitreet Kleedermakerij tijdelijk adres: Nieuwstraat 14 Telefoon tió. 293, Amersfoort lederen dag verkrijgbaar Virsch gepeld* Garnalin, Nieuwe Holl. Haring. Donderdag en Vrijdag Versche Schol en Schelvisrh. Krankeledener. 10, Amerifeort Timmerman en Aannemer Kamp 50, Tetephoon no. 449 Uitvoering van alle Timmer en Metselwerken. De ondergeteekende heeft zich gevestigd als Schoen en Zadelmaker en beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werkzaamheden betreffende het vorengenoemde, hopende door nette en prompte bediening het vertrouwen waardig te worden. Minzaam aanbevelend, C. Vianen voorloopig gevestigd bij Nieuwstraat 5a Kunsttanden-Gebitten P. v. d. Burg, Heiligenberg- weg 7 Amersfoort. Dagelijks te spreken. Vullingen Pijnloos trekken. Vrijdags van 9—3 uur door Tandarts. - i„.tl nl«t tmnnnn Hot tl Kii t Tu/ (uknrinrn uitsluitend Bloemendalscheitraat 26. lood- tn Zinkwerker Aanlog «in Cis- tl Watorliidini. REPARATIE SPOEDIG EN BILLIJK Houdt zich beleefd aanbevolen voor allo werkzaamheden. A. J. van Munster Oroote Spui 33, Amersfoort. Aannemer van Begrafenissen, Levert alle rouwdrukwtrkoc als Circulaires, Bidprentjes spoedig en billijk. dat wil niet zeggen dat U bij Uw inkoopen uitsluitend de laagste prijs moet besteden, want goadkoop Is vaak duurkoop. Noomt durin uit liool met iiut miMijh iui|i tnlitiil probeer desnoods 1 maal een onsje van dertig cent en U bent mede overtuigd dat ze niet duur, maar Inderdaad voordeelig is, bovendien eenig van Smaak en een hoog- fijne AROMA bezit. Aanbevelend Amersfoort Bloemondaalsche binnenpoort, Leusderweg. P. Pijperstraat 7 Soesterberg - Soestdijk - Utrecht - Bussuni. P. S. Verder in prijzen van f 1.40-1.30-1.25 fl.20-1.15-1.10 en fl.00 per pond. le Huishoudzeep 515 Flink stuk toiletzeep 10 Groote Dobbelman of Klaverbladkarnemelkzeep 22'/, Ie Lucifers Molen of Hollandsche Boerin 15 Dames gummihakken 15—20 Kernleder zoolbeslag 10 llier zoolbeslag 6 Sterke Veter» 1—2' ,—5 Schrijfmappen 7'/,—10—16 Pennen per doosje 10 Brielkaarten per 100 30 Kastranden per stuk 1 Punaisses 36 in doos 5 Muizenvallen 7'/i Scltoencream glazen pot 5 Up to Date 20 groote doos Erdal 25 Insmeerborstel 10 le Ooudbrons 15 Zwart rol closetpapier 19 Tandpasta Odol 15 Tandichttiers, been 30 Vorken of Lepels vanaf 9 le keus diepe borden 19 Papspeenen 15 Melkflesschen 15 Lampeglazen 15 Sterke Haarnetten 10—10'/, echte haren 25 Qoedkoope Bazar van Porselein an Glaswerk, KROMMESTRAAT 64. Utrechtschestraat 40. Voorhanden prima gezouten heil bot en fijne zoutevisch. Dagelijks versche aanvoer van alle soorten zeevisch. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag goedkoope schelvisch verkrijgbaar. Korenmaaiërs op iedere machine passend, werken prachtig, prijs 60 gulden op proef. Verder groote voorraad ploegen. Cultivators Zigzageggen Zaaima- chines Dorschmachines Rosmolens enz. enz. enz. Nog 3 machines met Korenmaaiërs compleet op proef prijs 200 gulden Werkplaats Hoogeweg 14-16 Amersfoort, Hof, Tel. 410 Pieter Bothlaan 26, Amersfoort. ELECTRO TECHNISCH BUREAU LANGESTRAAT 105, LANGE BEEKSTRAAT 2 Telefoon 462 - AMERSFOORT - Telefoon 317 Plannen en begrootingen gratis. Alle uit* voeringen worden onder garantie geleverd 25 BISSCHOPSWEü 25 Atelier voor Kerkelijke kunst HOUTSNIJ- EN BOETSEERWERK. POLYCHROMIE ^P* Speciaal adres voor reparatiën aan beelden enz. "Wi Firma Electro-Tech \nisch Bureau en Machine fabriek biedt aan voor levering uit voorraad cn zeer korte levertijd c.a 100 stuks Draai- en Gelijkstroom machines van 0,5 tot 95 P.K. Levering aan directe gebruikers (zoo noodlg met montage). door Pastoor J, Wtegerinck te Nijverdal. Qroot 15 blz.prijs f0.25; ft. p. p. bij vooruitbetaling 10 28; Uitgave ten bate van den bouw dor St. Antonius-kerk tc Nijverdal. wordt gratis toegezonden aan alle Weldoeners. Verkrijgbaar bij don schrijver. Wie helpt ter liefde Gods als Zelateur of Zelalrlce aan de verspreiding? Nog steeds voldoende voorraad Belegen Wijnen, Port, Vermouth, enz.. alsmede ruime voorraad PRIMA ADVOCAAT in de Slijterij Havik 41. Aanbevelend, Telef. 292.

De Eembode | 1919 | | pagina 3