Maanilag 3 Nov. Bel dan op No. 42 Advertentiën. t Wegens sterfge val' zullen onze Magazijnen tot des nam. 2 uur GESLOTEN zijn. firma GEB!. HAMERS P. J. Landman P. Leenards Vrij van distributie MISSIE= artikelen Fa. fi. Wolters Firma Gebr. SANDERS LANGESTRAAT 98 - Amersfoort Amsterdamsche Manufacturenhandel Let op het juiste adres De heer Polder citeerde met effect »den polsslag van den tijde en meende overigens, dat de oplossing van de bijslag-kwestie door B. en W. aan de hand gedaan, allerminst gelukkig is te noemen. Ook de heer Kraan kon niet accoord gaan met het plan van B. en W.; door aldus te besluiten, zou alleen gebaat zijn, de man, die zijn nood publiek maakt. De Voorzitter verdedigde het plan, waardoor wordt voorkomen dat men- schen bevoordeeld worden, die 't niet noodig hebben, maar de leden Hofland, Leinweber en Polder betoogden dat een doeltreffend onderzoek naar den welstand gladweg onmogelijk is; meestal woidt de stille minimnmlijder de dupe van zoo'n stelsel. Het slot was, dat de zaak wordt aangehouden. Ook het afwijzend advies inzake den katoen-koop van gemeentewege wordt niet aanvaard. De heer Hofland stelt vervolgens voor aan vroedvrouwen, toegelaten voor armenpractijk, f400 'sjaars te garan deeren. Dit voorstèl werd aangehouden. Bij de rondvraag kwam o. m. dt straatverlichting ter sprake, die op vele punten meer dan treurig is. Wethouder Vels-Heijn zegt geleidelijke verbetering toe te passen. De heer Kraan informeert naar Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort. Een juffrouw uit Hoogland ging naar haar naaister alhier. Daar aange komen voelde zij zich onwel, waarna plotseling de dood intrad. Het lijk werd per politiebrancard naar Hoogland ver voerd. Jan Burgers hoopt 2 November a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij den heer A. J. van Zalingen. Gedeputeerde Staten brengen ter kennis, dat in huDne vergadering van Maandag 3 November ten gouverne mentshuize Achter St. Pieter te Utrecht in het openbaar zal worden behandeld het besluit van den raad der gemeente Amersfoort tot schorsing van Mr. A. van Traa als lid van den raad. Als leden van het dagelijksch be stuur van den Raad van Arbeid te Amersfoort fungeeren W. van Schaik en H. Brouwer. Hun plaatsvervangers zijn H. Meursing en N. Veeger. De opening der ontwikkelingsavon den van de afd. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden zal niet 30 October doch 6 November e.k. plaats hebben, des avonds Half negen op de bovenzaal der St. Jozef-vereeniging. Door den architect Yan Schaik werd aanbesteed 't weder opbouwen van het afgebraode perceel Groote Spui 21. Vier biljetten waren ingeleverd. Van der Linden, Hilversum f 28.200, A. van den Brink, f32.810. G. v. Nes f 32.930 E. de Bruin, Hoogland f33.300. De voor een militaire proviand wagen gespannen paarden sloegen in de Utrechtsche straat op hol. Ingang Langestraat werd een oude juffrouw omver gereden. Zij bekwam ernstige hoofdverwondingen, werd bij den heer Vermolen binnengedragen en vervolgens per brancard naar het gasthuis ver voerd. Het hollend span de Langestraat doorgerend zijnde en op de Kamp ge komen, liep tegen 't huis van den heer Knuivers aan, waardoor zij tot staan kwamen. Eenige ruiten werden vernield. De bestuurders, die intijds van de wagen wisten te springen, hebben hierna de paarden weer naar de kazerm gebracht. Uit den Omtrek BamtveKI Gemeente en militaire politie hebben in een bosch achter Harskamp, een holbewoner ontdekt. In het hol werd onder meer gevonden een militaire onderbroek, waarop zich bloedvlekken bevonden, terwijl bet rijwiel, dat in zijn bezit was, overeenkomt met het sig nalement van het rijwiel, dat korporaal Vos uit Deventer, die op 31 Aug. j.l. spoorloos verdween bij zich had, ver toonde. Het hol is op korten afstand gelegen achter het fietspad, dat Vos dien avond moest passeeren. De man is te Ede voorloopig opgeborgen en doet verwarde verhalen. Het vermoeden, dat korporaal Vos uit Deventer is vermoord, krijgt hoe langer hoe meer grond. De familie van Vos heeft het op de verdachte bevonden rijwiel, alsook een portemonnale, die hij op den avond van 31 Aug. bij zich had, met plm. f5.— herkend, als het eigendom van gemelden korporaal. Verdachte geeft op, in Duitschland te zijn geboren en ontkent, hoewel de bewijzen tegen hem vermeerderen. Tegengesproken kan worden het gerucht als zoude met ingang van 1 Nov. a.s. het werk van het radiostation nabij Aftel voor onbepaalden tijd worden Er wordt nog een weg van Assel naar het terrein aangelegdwaardoor niet alleen een betere verbinding van Hoog-Soeren naar het radiodorp wordt verkregen, doeh tevens de route Apel doorn—Harskamp aanmerkelijk korter De Commissie van bijstand der gas fabriek heeft gewaarschuwd tegen over matig gasverbruik. Wordt hierbij de de zuinigheid niet steeds in acht ge nomen, dan zal weer tot tantsoeneering moeten worden overgegaan. Gtrnnts Door de onderlinge brandverzeke ring werd bepaald dat bij eventueele uitkeeringen in 't volgend jaar, 50 pCt. boven de geschatte waarde zal worden vergoed. Bij verhooging, wegens te laag verzekerd zijn, moeten in 't ver volg. behalve de verhoogde inleggelden, n.l. f3 per duizend, ook de schattings- en zegelkosten worden betaald. Na 'breedvoerige bespreking wordt met 23 tegen 9 stemmen besloten om de eerste leden der vereeniging niet meer inleg- geld te laten betalen dan f 1 per dui zend gulden verzekerd bedrag. Mede gedeeld wordt dat het kasgeld der vereeniging f18.000 bedraagt. Kardcrwijk In het vreemdelingenkamp hebben de Russen een hongerstaking gepro clameerd, naar aanleiding van het feit, dat op een hunner bij een poging tot ontvluchting geschoten was. Slechts vijf van de 400 geïnterneerden namen voedsel aan. De kampcommandant, de gep. kolonel Van Alphen, was zoo danig onder den indruk, dat hij zijn functie heeft neergelegd. Later is de hongerstaking geëindigd. hooglanderveen Ledenvergadering voor den Boeren bond op Dinsdag 4 Nov, 's avonds n half zes in de school. Agenda: 1. Mededeeling over ver deeling van bestuursfunctie's. 2. Be- andeling van Concept Statuten. 3. Be spreking contributie. 4. Teekenen van ledénregister. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Ilijkcrk De etalage-wedstrijd onzer winkeliers werd besloten met een prijsuitdeeling. gelegenheid waarvan het succes werd geconstateerd. Aan de jury werden ais een aandenken in het feest, medailles aangeboden welke door den heer Spiekerman in ontvangst worden genomen. De beide andere leden Oosterveen en Houbaer, uen verhinderd te komen. De heer Spiekerman verklaarde Alle winkeliers hebben hun best gedaan en kunnen gerust wedijveren met de groote steden. Het is de Oranje-Ver- eeniging gelukt deze eerste etalage wedstrijd van Nijkerk schitterend te doen slagen. Vooral de Middenstand is dank verschuldigd aan de Vereeniging. Immers de kijker van heden is de kooper van morgen. Middenstanders, steunt daarom, aldus spr., ook de Oranje- vereeniging tot bereiking van haar doel: liefde kweeken voor het Vorstenhuis, zoozeer gewenscht is, vooral in Stoutcnburg De generale massa der ambachts heerlijkheid ,,Stoutenburg" is slag geloopen. Het hoogste bod voor per, ccelen en ondermassa's bedroeg f481,680 terwijl de boomen f154,055 hebben opgebracht. Met de veiling van deze lente mede, wier opbrengst f401.350 beliep, heeft Stoutenburg du3 in 't geheel f 1.037.081 opgebracht. Bij den verkoop der am bachtsheerlijkheid ..Stoutenburg" werd geen bed gedaan op de geheele massa, zoodat de bezitting uiteenvalt. De ge heele verkoop besomde f635.735. ik de arbeiders, een trap geef. Ik ken die uitdrukking zeer goed, in geschrif- en op vergaderingen ben ik tegengekomen, maar dan w de lettergroepjes s.d.a.p., s.d.p. s.p. of c.p. gewoonlijk niet ver té zoeken. Waar de heer v. K. m$ in het slot zijn schrijven een raad geeftw uit blijkt dat hij mij in staat acht met arbeiders samen te werken, daar had hij deze onroomsche uitdrukking moeten plaatsen. Zoowel voor hem 'oor mij, spijt het mij dat hij deze ongelukkige uitdrukking gebruikt. Ik ben noch arbeidersschuw noch arbei ders-vijandig en heb dat meermalen kunnen bewijzen. Wanneer ik ook iets afkeur in hande lingen van de arbeiders dan doe ik dat vrijmoedig, maar zeker niet om I trappen. Veel in bet schrijven van heer v. K. ga ik maar voorbij, omdat het tot onnut dispuut aanleiding kunnen geven, wel ben ik bereid, indien hij dit verlangt, mondeling en ander eens te behandelen, waarbij ook het slot van zijn schrijven ter sprake kunnen komen. Wat niet zeggen wil, dat ik mij in staat acht zijn raad op te volgen. Zoolang alleen een groot loon, het maken van groote winst, doel schijnt te zijn van ons levenstaat het iet best mede. Waar ik gaarne aan willen medewerken en wat dc heer C. zou toejuichen, zullen wij pas kunnen bereiken als door allen wordt begrepen de waarheid van de Katho lieke leer, dat het leven ons is gegeven als doel: maar als middel. J. H. H. R- K. Boerenbond. Donderdag 6 November 1919 5 precies. Algemeene Ledenvergadering der A. B. T. B. in Concordia Kerklaan. AGENDA 1. Opening en Notulen. 2. Mededeelingen in verband met de oprichting van eene afdeeling A.B.T.B, Hooglanderveen. 3. Bespreking van 'de concept-wijzi gingen in de statuten der A. B. T. B. te Arnhem, alsook die der afdeelingen i der nog op te richten Vakbonden. 4. Bespreking der Invaliditeitswet. 5. Mededeelingen. 6. Rondvraag en Sluiting. Ingezonden. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van mijn schrij' in De Eembode onder het hoofd „Coöperatie en Consumenten vereeni- giog", heeft de heer W. v. K. in het nummer van 21 dezer eenige opmer kingen gemaakt, die ik gedeeltelijk wensch te beantwoorden. Dat de vergelijking van een winkel- weck, gehouden door winkeliers, a!a reclame voor bun zaken, voor hun be' staan, ergo voor hun werk, met de propaganda voor een verbruikscoöpe ratie, door de arbeiders niet opgaat is toch duidelijk. Winkelier spelen is niet het aangewezen werk, is niet het vak, van werklieden als maatschappelijk' stand. Zij kunnen schilderen, timmeren metselen, in een woord hun vak dat ze aanleerden uitoefenen, om daarmede een voldoend en rechtvaardig loon krijgen. Ik heb geschreven, dat het etaleeren, het aantoonen van grooter vakbe kwaamheid en arbeidsvaardigheid eerder in aanmerking zou komen om te wor den vergeleken met een winkelweek. Dat juist deze twee genoemde zaken en de bevordering daarvan weinig op den voorgrond treden is eenvoudig een feit en als de heer v. K. had aange toond, dat mijn bewering onjuist was dan had hij kunnen schrijven dat ik niel op de hoogte was. Nu gebruikt hij zonfler moii veering de uitdrukking, dat R. I Coöp. Boerenbond Hoogland. Kerknieuws. Z. H. de Paus benoemde eenige Hollandsche priesters tot geheim kamer heer en wel de Hoogeerw. heeren Bos man, deken van Amsterdam, en Stof fels deken van Haarlem, en de Zeer- heer dr. Ariëns, pastoor van Maarssen. drietal H.H. Missen. Om 4 uur Kruisweg voor de overledenen. VRIJDAG. Ie Vrijdag der Maand. Om half 8 gezongen H. Mis. Kin derkoor tevens feestdag van St. Willibrord. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr- Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. H.H. Missen half 7 half 9 half 11 3 uur Kinderzegen. 6 uur Plechtig Lof en predi cate tot sluiting v. d. H. Missie. MAANDAG. H.H. Missen 6, 7, 8, en 9 uur plechtig gez. uitvaartdienst. 10 uur H. Mis op het Kerkhof 7 uur Kruisweg voor de ove ledenen. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 's Avonds om 7 uur Lot. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Deze week de H.H. Missen Hen 9 uur. Om 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Parochiekerk van St, Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half zeven en Acht uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. Drie uur Vespers met Rozen hoedje en de gebeden van de Octobermaand. Na de Vespers Wijding Rozenkransen. Medailles etc. Zeven uur plechtig Lof predikatie tot sluiting der H. MAANDAG H. Missen van 6 af tot 9 9 uur plechtig gezongen H. Mis met korte predikatie. 7 uur Kruisweg voor i ledenen. VRIJDAG le Vrijdag der Maand. Kwart voor Acht gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof eere van het H. Hart. ZATERDAG Nam. van 31/, tot 9 uur biecht- hooren. Zeven uur Lof ter eei H. Maagd. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht en negen Parochiekerk van St. Anifridu» aan de Vondellaan. ZATERDAG. Allerheiligen. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 1 uur Hoogmis met fee st- predikatie. 4 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof biechthooren tot ZONDAG. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis met preek voor de geloovige zielen. 4 uur Kruisweg voor de ge loovige zielen. Na den Kruis weg biechthooren. De vergadering der zelatricen op Zondag 9 November. MAANDAG. Allerzielen. De H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur de gezongen Requiem, 's Avonds om 7 uur Kruisweg. DONDERDAG Van 68 biechthorren wegens den le Vrijdag. VRIJDAG. le Vrijdag der maand, om half 8 de H. Mis van de levende en overleden leden der Sacr. Ver. met zang der zelatricen. Om 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. ZATERDAG. 's Avonds 7 uur Lof met Ro zenhoedje. Van 58 uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone dagen en uren. A.s. Zondag 9 Nov. onder de H. Mis van 8 uur worden de kleine kinderen tot de le H. Comm. toegelaten. Koogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Lof met de gebeden van de Octobermaand. Daarna Zielevespers met preek. Gelegenheid om te biechten tot 6 uur. MAANDAG Gedachtenis van alle overlede nen om kwart voor 7 het ir het ti hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZATERDAG. Allerheiligen. De H. H. Diensten als op Zondag. Na het Lof biechthooren. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 3 uur kort Lof met rozenhoedje. Daarna vespers van Allerzielen. Vanaf 12 uur kan de aflaat worden verdiend. MAANDAG. Allerzielen. De H.H. Missen beginnen om 7 uur, om 8 uur gezongen Requiem. DAGELIJKS de H.H. Missen om kwart vóór acht en kwart over acht. nijkerk. Parochiekerk H. Catharine. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis Collecte voor het schilderen der Kerk. 3 uur Kruisweg en Lof. 6 uur Vespers voor overledenen met predikatie. Na 't Lof en na de Vespi biechthooren. MAANDAG. Allerzielen. 7 uur en half 8 H.H. Missen 9 uur plechtige Requiemmis, 's Avonds 6 uur Kruisweg de overledenen. Van Zondagmiddag 12 uur en den geheelcn Maandag aflaat toties quoties te verdienen al leen voor de geloovige zielen. DINSDAG. Half 8 gezongen jaargetijde voor de overl. weldoeners der Kerk. WOENSDAG Half 8 gezongen jaargetijde voor overleden familie Boerssen. ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Mis n half 8 Tot onze diepe droefheid overleed heden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Zoon,Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer Rudolphus Johanms luteins Aloysios Bitli. in den ouderdom van 24 jaar. Woerden, Ph. OKKES-Botti. J. OKKES en Kind. De plechtige H. Mis van Requiem zal plaats hebben Maandag 3 November, te 9 uur, in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemel vaart aan de Langegracht. Amersfoort, 28 Oct. 1919. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid,na een lang, geduldig lijden, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten derStervenden, onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, de Weduwe Piliinilli Schippei geb. Kraandijk. in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam G. J- SCHIPPER. Amersfoort, 31 Oct. 1919. Kamp 76. De uitvaartdienst zal ge houden worden in de Kerk van den H. Franc. Xaverius op Maandag 3 Nov. ten 8 ure. Ondertrouwd LUCAS A. TROMP en MARG0T L. J. MEEUWSEN Havanna (Cuba) Amersfoort Langestraat Amersfoort Heiligenbergweg 5 - Amersfoort HUIS EN DECORATIESCHIIDIR Solled werk. Billijke prijzen. Lieyevroüwestrtat 28 - Inisluil beveelt zich beleefd aan als Aansprekeraannemer van begrafenissen Verkriijbaar ZONDER 101 Briketten f 5.50 de 100 K G. Eierkolen f 6.— de 100 K.G. Bij wagonlading f25.— minder. Zonder prijsverhooging aan huis bezorgd. Bestelhuis en waar men het ook kan afhalen Vijverstraat 14 - Tel. 205- R. J VAN EIMEREN. Vioolles aangeboden aan eerstbcginnenden Billijke conditiën, Brieven letter P. U. aan het bu reau de Eembode Amersfoort. zijn Zondag den geheelen dag; verkrijgbaar bij de Speciaal adres voor Religieuse artikelen. HAVIK 37-39. Jachtpatronen, Wildklemmen, Dak- ieer, Asphaltpapier, Slijpsteenen en Landbouwgereedschappen. Kamperbinnenpoort 4 - Amersfoort. Wegens het enorme succes der Reclame-dagen voortzetting tegen ongekende lage prijzen Zoo juist ontvangen 6/4 geel katoen 55 cent per el. Graslinnen voor lakens 90 ct. per el. tegenover het galanteriemagazijn van den heer v. Len»

De Eembode | 1919 | | pagina 2