RAAD VAN ARBEID TE AMERSFOORT Uitvoering Invaliditeitswet. Dwarsliggers. Openbare Verkooping. F. H. Lomans G.J. HORST P. J. Landman UITZONDERINGSREGELS. Openbare Verbonping J. KUIjTERS deurwaarder te Amersfoort zal op Vrijdag 12 December 1919 's Morgens II uur precies in hel Koffiehuis van den heer E. VAN KOLFSCHOTEN aan het Smalle- Bad 8 te Amersfoort voor de oil. IJzeren Spoorweg Mij. (om contant geld) publiek verkoopen: ruim 3000 stuks buiten dienst gestelde Dwarsliggers in kavels van 50 stuks. Benevens ruim 1200 M. Wisselhout in kavels van 100 Meter. Alles liggende op het Spoor wegemplacement te Amersfoort (bij Birkhoven, de Zanderij, bij de Voetbrug en bij de Werkplaats). 2 dagen voor de verkooping en den morgen van de verkoo ping afgenommerd te bezichtigen. Nadere inlichtingen en aanwij zingen geeft de heer A. C. J. OELENS, Opzichter H. S. M. kantoor houdende in het Oude Station. BAARN 1919. December 1919 des avonds 8 uu in Hotel .Central" te Baarn publiek verkoopen: 1. Een fabrieksgebouw met bovenwoning, waarin gevestigd is de Baarnsche Ijsfabriek te Baarn. aan de Heemskerklaan no. 21. groot 3,26 aren, benevens de daarin aanwezig zijnde com plete machinerieën voor de ijs- fabrikatie. Te veilen de machines eerst afzonderlijk in 2 perceeien en daarna gecombineerd met het gebouw. 2. Een winkelhuis, waarin tal van jaren een manufacturenzaak met succes is gedreven, zeer gun stig gelegen te Baarn aan de Laanstraat no. 20 en de Mollerus- straat 2a, groot 3,70 aren. Ont ruimd te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen. 3. Een zeer gunstig gelegen en goed onderhonden burger- woonhuis met sohuurtje te'-Baarn aan de Fabriekslaan no. 14 groot 1,61 aren. Ontruimd te aanvaar den bij de betaling der koop penningen. 4. Een zeer gunstig gelegen dubbel burgerwoonhuis met recht van overweg over naastgelegen gang te Baarn aan den Veld- heimweg no. 16 en 18, groot 3,24 aren. 5. Een huis met erf en schuur te Baarn aan den Eikenboschweg no. 8, groot 4,27 aren. Ontruimd te aanvaarden op 1 Mei 1920. Bezichtiging Dinsdag en Don derdags van 2—4 uur. Betaling der kooppenningen op 21 Januari 1920. Meerdere inlichtingen te be komen ten kantore van genoem den notaris mede bij de Heeren A. Horsman en J. D. F. van der Veen te Baarn wat betreft perc. 2. KLASSE I jaarloon, beneden f 240.— (weekloon tot f4.80) KLASSE II Jaarloon v. f 240.— tot f 400.— (weekloon tot f8.—) KLASSE III Jaarloon v. f400.— tot f600.— (weekloon tot f12.— KLASSE IV Jaarloon v. f600.- lot 1900- (weekloon tot f 18.—) KLASSE V Jaarloon v. f900.— of hooger (weekloon boven f 18.—). Premiezegel f 0.25 Premiezegel f 0.30 Premiezegel f 0.40 Premiezegel f0.50 Premiezegel f0.60 48 Hof Telef. 356 Amersfoort. tlietn Tichniicli Bmm Licht- n Uinstillilii Moderne Bliksembeveiliging AMERSFOORT I.IKVE VROUW ESXR.WT SMEDERIJ Helligenbergweg 5 - Amersfoort HUIS- El DECOHTIESCHIIDEI Solled werk. Billijke prijzen. De Raad van Arbeid maakt bekend dat, volgens artikel 199 der Invaliditeitswet, de premie door middel van op de rentekaarten te plakken zegels betaald moet worden vóór of gelijktijdig met de uitbetaling van het loon in geld aan den arbeider; geschiedt de uitbetaling niet per week doch per maand of per drie maanden, dan moeten er zooveel zegels geplakt worden als er Maandagen zijn voorgekomen in den sinds de vorige loonbetaling verstreken termijn dat, indien de arbeider in den tijd, waarover het loon door den werkgever be taald wordt, tot verschillende loonklassen heeft behoord, volgens artikel 201 der Invaliditeitswet de premie van de hoogste dier loonklassen verschuldigd is dat de volle weekpremie verschuldigd is, ook indien slechts een gedeelte der week (hoe kort ook) gewerkt is; (artikel 180 der Invaliditeitswet); dat dus over de week', waarin 3 December valt een volle premie verschuldigd is; dat géén premie verschuldigd is over een kalenderweek, waarover geen loon verschuldigd is (artikel 204 der Invaliditeitswet); dat geen premie verschuldigd is over een kalenderweek, indien over die week reeds een premie is betaald in de voor dien arbeider geldende of in een hoogere loonklasse. Is de betaling geschied in een lafere klasse, dan betaalt de werkgever een tweede premie over die week dat de werkgever geen premie meer behoeft te betalen, indien de arbeider voor goed een vast loon gaat verdienen van f 2000.— of meer per jaar(de arbeider is bevoegd dan zelf premie te betalen) dat op een rentekaart alleen zegels mogen worden geplakt over de kalender- weken, welke geheel of gedeeltelijk vallen binnen den duur van de geldigheid der kaart (artikel 229 der Invaliditeitswet)dat van elk zegel, dat door den werkgever geplakt moet worden, onmiddellijk, nadat het op de kaart geplakt is, de dag, de maand of het jaar, waarop dit geschiedt, in letters of cijfers duidelijk met inkt moet worden geschreven of gedrukt. Het niet nakomen van dit voorschrift heeft ten gevolge, dat de werkgever geacht wordt het zegel niet te hebben geplakt (artikel 272 der Invaliditeitswet) dat de arbeider geen betaling van zijn loon kan vorderen, indien hij zijn rente- kaart niet aan den werkgever tegen bewijs in bewaring heeft gegeven of aan den werkgever niet overlegt een rentekaart met voldoende open zegelvakken voor de zegels, die ter voldoening der premies daarop geplakt moeten worden (artikel 268 der Invaliditeitswet). De arbeider is verplicht de rentekaart in bewaring te geven, indien zijn loon geheel bestaat in verstrekkingen in nalura (b.v. uitsluitend kost en inwoning); Voor alle arbeiders, die uitsluitend recht hebben op een vast loon In geld, onafhankelijk van leeftijd of geslacht, wanneer de dienstbetrekking geacht kan worden de arbeidskracht van den werknemer, geheel of zoo goed als geheel in beslag te nemen, wordt betaald in de loonklasse, waarin hij gerekend naar dat vaste loon in geld, valt. (Zie loonklassen onder A). Voor alle arbeiders die niet uitsluitend een vast loon in geld hebben of boven het vaste loon in geld nog loon in anderen vorm ontvangen (verstrekking in natura, kost en inwoning, etc. tantièmes, gratificatiën, toeslagen, overwerk, enz.) geldt regeling B. A. Indeeling van arbeiders, die uitsluitend tegen een vast loon in geld werkzaam zijn. B. Indeeling van arbeiders, die niet uitsluitend tegen een vast loon in geld werkzaam zijn. KLASSE 1 In' klasse I vallen alle arbeiders, wier loon onafhankelijk van leef tijd of geslacht, geheel bestaat in verstrekkingen in natura. Verstrekking in natura kan ook zijn onderricht. KLASSE II Zie onderstaande tabel. KLASSE III In klasse 3 vallen A. De mannelijke en vrou welijke arbeiders van 14 tot en met 17 jaar. (Zie voor uitzonderingen onder staande tabel.) B. Alle vrouwelijke arbeiders van 18 tot en met 20 jaar. (Zie voor uitzonderingen onder staande tabel). KLASSE IV A. Alle mannelijke arbeiders van 18 tot en niet 20 jaar. (Voor uitzonderingen zie onder staande tabel). B. Alle vrouwelijke arbeiders van 21 jaar of ouder. (Voor uitzonderingen zie onder- slaande tabel.) KLASSE V Alle mannelijke arbeiders van 21 jaar of ouder. Qeen uitzonderingen. Werkzaam bij en ten behoeve van Aardewerk (het vervaardigen daarvan Apotheken Beelden en ornamenten (het polychromeeren van Bezems, boenders, borstels, borstelhout, kwas ten of penseelen (het vervaardigen daarvan) Boeken (het binden en linieeren van Bouten, klinknagels of moeren (het vervaar digen van) Cachetsnijden en graveeren (het) Caoutchoucwaren (het vervaardigen van) Capsules (het vervaardigen van) Cartonnages (het vervaardigeu van) Courant-,boek-, metaal en steendrukkerijen (in) Diamantindustrie (in de) Draadnagels (het vervaardigen van) en in draadtrekkerijen Gips (het branden van) Glas (het slijpen, verzilveren, etsen, schilderen of graveeren van) en het zetten van glas in lood) Glas- en glaswaren (het vervaardigen van) Gloeilampen (het vervaardigen van electrische) Goud- en zilversmederijen (in) Handel (in den) en bij het verkeerswezen Hoepels (het maken van) Horloges en ander uurwerken (het vervaar digen van) Hotels en koffiehuizen (in) Hout (het hakken, zagen, schaven en kloven, schillen van) en het teenschillen Huiden (het zouten van) en het blooten van vellen Juwelierswerkplaatsen (in) Kapperswinkels (ln) Kunstgebitten (tiet vervaardigen van) Kurk, balein, been, hoorn, kunstbalein of paarle moer (het vervaardigen van voorwerpen van) Land- tuin- en boschbouw Lederwaren (het vervaardigen van) en in zadelmakerijen Leesten (het vervaardigen van) Linoleum (het vervaardigen van) Lompen en anderen afval (het sorteeren van) Manden (het vervaardigen van) Matten (het vervaardigen van) Messenmakerijen (in) Meubelen (het schilderen van) Leeft ij dsgrens Werkzaam bij en ten behoeve van Papier en cellulose, papierwaren en papie- renzakken (het vervaardigen van) Pleisterbeelden (het vervaardigen van) Porselein, aardewerk, fluweel, hout en andere stoffen (het vervaardigen (het vervaardi gen van Rijtuigen en wagens (het vervaardigen, be- kleeden en schilderen van) Rotting (het schillen of vlechten van) Schoenen (het vervaardigen en herstellen van) Steenen, pannen en tegels (het vervaardi gen van) Schuren van schijven (het) Stoelen (het maken van) Stoelen (het matten van) Stroo (het vlechten van) Stroocarton of stroostof (het vervaardigen van) Stroohaksels (het vervaardigen van) Stroohulzen (het vervaardigen van) Tabakspijpen (het vervaardigen van) Telefoon- en telegraafdienst en de brieven- posterijen Turf (het baggeren van) en het vervaardigen van veenbagger Veehouderij Veenderijen (in) Vergulden (het) Verplegend personeel Weverskammen of rieten (het vervaardi gen van) Zeemleder (het maken van) Zeevaart (de) Zeevaart (ten behoeve van), met uitzondering van het huishoudelijk en bedienend per soneel op de schepen Zeevisscherij en de visscherij op de rivieren en binnenwateren, met uitzondering van de oester- en mossel visscherij Zoomede de arbeider^ gelast met de leiding van of toezicht op personeel, met admi- stratieve of technische burtanwerkzaam- heden, en onderwijzend personeel En de arbeiders, die werkzaamheden ver richten in inrichtingen van wetenschap of kunst, van publieke vermakelijkheden en schouwburgen, concertzalen en dergelijke Leeft ij dsgrens 14 t/m 17 jr. 18»/m20jr. 21 j. of ouder H.H. Werkgevers wordt verzocht deze advertentie te bewaren, RENTEZEGELS, ter betaling der premie, zijn, behalve aan het postkantoor, te verkrijgen ten kantore Maandag I December 1919, IEDEREN werkdag, behalve des ZATERDAGS, van 's Morgens 9'/a12 uur De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Amersfoort A. TER COCK. den Raad van Arbeid, Utrechtscheweg 133, vanaf 's middags van 2—4 uur.

De Eembode | 1919 | | pagina 6