Door Burgemeester en Wethouders zijn benoemd H. J. Radstake tot hoofd opzichter van den woningbouw J. Pot hoven tot opzichter le klasse afdeeling gebouwen, en N. Nauning tot opz. 2e klasse. F. H. 4,e Bruyn, klerk bij de politie is benoemd tot adspirant-inspecteur van politie te 's Gravenhage. Na afloop van een lezing door Dr. de Vletter is de afdeeling Amersfoort der Montessori-Vereeniging opgericht, met aanvankelijk 25 leden. Met de villa Nederberg aan den Utrechtschen weg is ook het daarach ter gelegen Oude Tolhuis en het bouw terrein naast het woonhuis van Dr. Kamerling door koop in handen van de gemeente gekomen. Een bewoner van de Zuidsingel deed aaDgifte van dietstal door in drukking van een ruit, waardoor 2 4 3 fleschjes odeur, een nikkelen friseer- lamp en een pot scheerzeep werd ver mist. Door de recherche is in een win keltje in de Hellestraat een partij cho- coladereepen in beslag genomen, ver moedelijk van diefstal afkomstig. Als verdacht van dezen diefstal is aange houden E. H. uit de Hellestraat. Na bekentenis van zich aan dezen dief stal te hebben schuldig gemaakt en na proces verbaal, is hij weer vrijge laten. De adjunct-commiezen J. P. M, Korving en J. v. Zalioge zijn overge plaatst naar Postkantoor Rotterdam. Onder groote belangstelling werd ter aarde besteld het stoffelijk over schot van Amersfoort'S oudsteD inge zetene, de heer Bijterlaar. De overledene bereikte den leeftijd van 92 jaar. Zondagavond 1.1* hield de «Jonge Werkman» in de parochie St. Franc. Xav. haar eerste algemeene ledenver gadering. Voorzitter Lorijn hield bij zijn openingstoespraak een beschouwing over de belangrijke beteekeois van de vereeniging. Kapelaan Boerma hield een interessante lezing over de H. Mis. Op zeer bevattelijke wijze gaf Z.Eerw. verklaring van de verschillende hande lingen der H. Mis. De Vragenbus be vatte een tweetal vragen, die afdoend werden beantwoord. Een studieclub werd opgericht. Voor bet verplichte lidmaatschap der R. K. Openbare Leeszaal hieraan verbonden zal voor de helft worden tegemoet gekomen. Vao de rondvraag werd een matig gebruik gemaakt. Hierna gezellig samenzijn. Donderdag hield de R. K. Werk liedenvereniging »St. Joseph» haar ledenvergadering onder leiding vao den heer Kraan. Deze uitte in zijn openings woord zijn vreugde over de talrijke opkomst. Een 80 nieuwe leden werden daarna door den Eerw. Adviseur geïnstalleerd. In zijn installatiespeech wees hij op het groote aantal leden van onze vereeni ging. Wij kunnen er zijn met onze 80C leden. Wij zijn reeds sterk genoeg om een macht te vormen tegen het socia lisme. Maar nog verder moeten we. Vooral op zedelijk-godsdienstig ge bied moeten we weerbaar zijn opdat wanneer we aangevallen worden door onze tegenstanders, ons kunnen dedigen. Een vragenbus zal worden geplaatst om een ieder die vragen te stellen heeft en dit liever niet persoonlijk wil doen in de gelegenheid te stellen deze toch te laten beantwoorden. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar een kinderkei feest worden georganiseerd. In de co missie daarvoor samengesteld hebben zitting de heeren P. de Wilde, Th. Bakkenes, P. J. v. Kalleveen. J. Veld huizen en H. C. Clifford. Zondag 14 Dec. zullen kaarten a 10 cent verkrijg De leden die een half jaar lid zijn kunnen bij overlijden door hun mede leden grafwaarts worden gedragen, de kosten worden - door de vereeniging vergoed. Inzake den steun voor deWeensche kinderen, werd besloten de regeling over te laten aan een daarvoor c tueel in het leven te roepen comm uit de Amersfoortsche arbeidersbewe ging. De agenda voor den Centralen Raad werd behandeld. Tot 31 Dec. bestaat er gelegenheid tot het stellen van bestuurs-candidaten. Deze candidaatstelling is van kracht wanneer zij door minstens 10 leden geschiedt. Hierna rondvraag en sluiting. Hedenavond is er géén zangrepetitie van de Gemengde Ontspanningsclub voor R. K., wél echter Vrijdagavond Kaasmarkt. Aangevoerd 10 wagens, bevattende 2025 K.G. Kaas. Prijzen f67.50 tot f72 per 50 K.G. Handel stug. Op de markt. Appelen f 2.50 f 5.Peren f 2.50 a f 4.50 Zandaardappelen f4.75 4 f 5.50 per hectoliter. Hoendereieren f 26.a f 28.per 100 stuks. Hooi- boter f 3-20 f 3.70 per kilo. Kippen f 2.— 4 f350Kuikens f 4.— 4 f6.— Piepkuikens f 0.80 4 f 2.25Oude eenden f 1.50 4 f 3.— Hazen f 3.50 4 f4.50; Wilde konflnen f 1.— 4 f 1.25 Tamme konijnen f 3.k f 5.— per stuk. Duiven f 1.70 4 f 2.per paar. Magere Vnrkens f 80.k f 15Ó. Zeugen f 200.— k f 260.—Biggen f 15.— 4 f 48.— per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 350 heet. Appelen 60 heet. Peren 40 heet. Zandaardappelen 1000 stuks Hoender eieren 150 kilo Hooiboter30 Magere Varkens200 Biggen 10 Zeugen. GeborenWillempje, d. van J. v. d. Brink en J. v. Roem burg. AVnold, z. van C. v. Nieuwcnhuizen en E. A. v. Bckkum. Petrus Adrianus, z. van H. A. Kuijer en C. A. M. Luyben. Angenieta, d. van A. v. Meeleren en A. Veenendaal Erik, z. van M. de Hoog en A. M. v. Achterbergh. Pieter Willem, z. van W. F. Steijn en H. Blouw. Elbert, z. van T. Bou- en G. M. v. d. Kuilen. Hen drik Cornells, z. van G. J. v. Dam en E. B. W. E. Thielens. Everarda Alyda, d. van J. Kerkhof en M. v. Ze'ldert. Hendrikus Cornells, z. van J. Uding en A. v. Beek. Johan Antoon, z. van G. Bos en J. R. v. Diermen. Johanna Barbara, d. van r. Hoeijen en J. v. Dijk. Wil helmus Antonius, z. van F. J. Kisner F. C. Bauland. Hendrik Antoon, van A. Speijers en J. v. Elteren. Cornelia Albertha Johanna, d. van H. A. Smink en A. de Ruyter. Cornelis Jan, z. van G. C. Keij en G. Braun. OndertrouwdA. J. ter Linden en Y. J. Heinsius. W. v. Bloemendaal en A. v. d. Beek. J. B. Snijders en G. Heere, Getrouwd J. Cramer en A. J. S. Meskes. J. Kloosterhuis en R. v. Overleden: Cornelia Boersen, 65j., echtg. van A. v. d Brug. Johan Th. Schwitzner, 86 j., w^dn. van J. A. Legebeeke. Maria J. H. Wevers, 77 j., wed. van S. de Jager, Maria Fakkert, 78 j., wed. van W. Poort. Francina H. v. Rossum, 26 j„ ongeh. Wilhelmina M. v. Hartskamp, 37 j„ ongeh. Harm H. v. Veen, 2 j. Hendrik v. d. Hoef 16 j. Maria Smink, 49 j., echtg. van A. Berg. H. Bruinekool, 7 w. J. A. Kaspers,3m. Uil den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand, Geboren Maria Elisabeth, d. van J. Kwint en M. E. v. d. Berg Elisa beth, d. van G. Smits en J. v. d. Bol Maria, d. van C. Moen en M. Koenen Margaretha, d. van G. Bree en A. M. Blom Wietske, d. van H. Loden- stein en W. Dijkstra Alyda. d. van Th. v. d. Veer en C. S. de Raaf Alyda, d. v. P. Bree en C. Nijhof Gijsbertha, d. van Tj. Boorsma en T. Methorst Gijsbertha Wilhelmina, d. van C. Veldhuizen en B. v. Drieën- huizen Jan Peter, z. van J. P. Da- men en J. C. S. Hulsman Hendrik Marius, z. van H. M. Schaink en C. Schaaf Elisabeth, d. van E Oostrum en A. G. de Ruiter Maria Magdalena, d. van C. Visser er Monnier. OndertrouwdH. Westeneng J. Brouwer. Getrouwd G. de Zoeten en M. Ceij- tenbeek. Overleden: Anna Barta Geertruida in Leeuwen, wed. v. E. Timmer, 63 j. - Adriana Verwoerd, wed. v. J. Jach- tenberg, 84 j. Aaltje Scherpenzeel 2 mnd. Jan v. Slooten 6 wkn. Johanna Maria Elisabeth Sigling, wed. F. C. Schüize, 67 j. Barntvtld Op de hofstede Malkenhorst alhier zal weldra een tank voor vreedzame doeleinden gebezigd worden. Deze machine zal namelijk een ondergrond- ploeg in werking brengen, waarmede men een heideveld wil omwerken. In verschillende gemeenten in omgeving is de wet op hondsdolheid afgekondigd. Elke losloopende hond moet van een muilkorf voorzien zijn. Overtreding van het verbod wordt ge straft met een geldboete. Losloopende honden, niet van een muilkorf v> zien, worden doodgeschoten. GeborenAdriana Wilhelmina d. A. Evertse en W. Kleijer Hendrik Jan z. v. J. Kas en E. de Kruijf Gijsbertje, d. v. M. Bunt en H. Vossel- man Petronella, d. v. G. v. Gars- kamp en T. Kuijt Gerrit Jan, z. v. M. Flik en A. v. d. Weerd Willem e. v. M. v. Middendorp en T. v. d. Hee Johannes z. v. H. v. d. Span en N. Koller. OndertrouwdP. G. Smits en G. Hofman C. Veer en G. Hofland. GehuwdW. Jansen en J. Petersen F. Blankespoor en H. v. Rockel, Overleden Willempje v. Beek 33 j., echtg. v. G. v. Dijk Steven v. d. Brink, 74 j„ wedo. v. H. v. de Heg Kathrijna v. d. Sijden, 72 j., echtg. v. A. v. 't Zelfde Geertje v. Wester- neng, 73 j., echtg. v. G. v. 't Ooster. Op de markt: Boter f3,40 4 f3,50, eieren f?6 4 f31, biggen f28 4 f43, vette varkens f0,80 4 f0,90, aardap pelen f3.50 4 f5. Etmncs GeborenMaria Clasina, d. v. A. Rosneij en E. Pen. Ondertrouwd: S. v. Laar en H. E. Bauw H. Fokken cn G. Nagel. Bototlaktn De brigadier-titulair Versteeg is aan gesteld tot Brigadier der Rijksveldwacht en overgeplaatst ter standplaats Amers foort. In zijn plaats is benoemd de Rijksveldwachter G. de Lange van Woerden. Versteeg heeft ia de ruim 11 jaren, die hij hier is geweest doen kennen als een degelijk politieman, die tact heeft met het publiek om te gaan, aar ook om op te treden waar het fiooflland Zaterdag 6 December is aan de Hooglandsche kinderen een St. Nico- laasfeest gegeven, dat ze niet licht vergeten zullen. In hoogsteigen per soon was de Sint overgekomen om dit jaar persoonlijk zijn goede gaven te deelen. Tegen 2 uur 's middags en alle kleinen in het verenigings gebouw «Concordia* bijeengekomen, de Burgemeester, onze ZeerEerwaarde Heer Pastoor, de Schoolopziener, enkele notabelen enzevoort, getuigden door hunne tegenwoordigheid van hunne belangstelling. De groote zaal was nog bijna te klein om allen te bergen. De gordijnen waren geheim zinnig gesloten en de aldus in half duister gehulde, propvolle zaal deed de kinderen popelen van nieuwsgierigheid ,ar de komende dingen «Vol verwachting klopt ons hart.» Het gordijn ging op en het tooneel gaf een huiselijk tafreeltje te zien. Een aantal jongens en meisjes, rondom tafel gezeten, bezig met zang, spel huiswerk, luisterden, onderwijl a dachtig naar vader en moeder, die hun vertelden van Sint Nicolaas e zijn goede gaven en werden voorbi reid op zijn komst. Gevolgd door een stoet van ni< minder dan vijf zwarte knechten, trad nu de Sint met statigen tred de zaal binnen. De gansche kinderschaar in ademlooze spanning. Eerbiedig welkomt. door vader met zijn gezin besteeg de SiDt het podium en nam plaats. Verschillende kinderen, speciaal hiervoor geoefend door de Eerw, Zus ters gaven hun kunststukjes voor den Bisschop te hooren en werden daar- >or natuurlijk rijkelijk beloond. Nu volgde voor de kleinen de clou in den middag de tractatie. Eigen handig deelde de Sint het lekkers uit en werd daarvoor spontaan bedankt door een reeks van liedjes cn versjes. Blijdschap straalde van aller gezicht en toen de Heer Bremer uit naam van alle kinderen den grijzen weldoener bedankte, getuigde een daverend hoera van aller instemming. Alles is prachtig geslaagd dien middag. Het tooneelspel dat gegeven werd. was een meerstemmige van Van Zweers. De jongens jes waren hiervoor lang te v oefend door Kapelaan de Wit. Dat was geen gemakkelijke taakmoeilijk was dé opzet, schitterend is ze ge slaagd. Alles verliep vlot en de zang Den organisator van dit feest zij daarom alle hulde 1 hooglanderveen Zaterdag j.l. werden de kinderen op school verrast door een bezoek van den goeden Sint. Terwijl allen met spanning zaten te kijken naar de mooie cadeautjes, midden in hét locaal op een tafel keurig uitgesteld tusschen suikergoed en marsepein, verscheen plotseling de Bisschop van Spanje op zijn witten schimmel en met zijn zwarte Piet voor de open geslagen ramen der school. Groot gejuich onder de kleinen, weldra gevolgd door ecne meer stille onrust, toen Sinterklaas het smaakvol versierde scboollocaal binnenschreed, Burgemeester Tuyll van Serooskerken. die met Mevr. Tuyll aanwezig sprak een woord van welkom to goeden Sint. Deze zette zich daarna neder cn begon zijn lesjes over deugd of ondeugd. Wanneer soms een jong bolleboosje heel eventjes de traantji te machtig werden, waren ze gauw vergeten en verdwenen, als hij het cadeautje in zijn bezit kreeg. De kin deren zongen aardig, ontvingen allen een zeer gepast geschenk en deden zich te goed aan heerlijke chocolade speculaas en suikergoed en wat nii Pastoor Brenninkineijer, ook onder de genoodigden, bedankte Sinterklaas zijn bezoek en vroeg hem terug het volgend jaar. Een morgen echte kinderpret, die dank zij de zorgen van bet onderwijzend personeel, heerlijk voldeed. harderwijk Bij een rijwiel- en autohandelaar is een benzinereservoir ontploft. In e oogenblik stond de geheele garage lichte laaie, 5 auto's en 4 motorfietsen zijn verbrand. Ook de bakkerij van J. Koot is uitgebrand. Bijkerk. De Raad besloot tot het bouwen van 16 middenstandswoningen op het land aan de Spoorstraat, De totale kosten bedragen f 139.100. De huur der woningen wordt bepaald op f350. Burgerlijke Stand. GeborenGerrilje, d. van Zoeren en G. van Soeren Geurtje, d. van H. Bonestroo en G. v. Looze-' noord Johanna Alberta, d. van Th. A. v. d. Heiden en C. H. de Vries Jan, z. van H. Geurtsen en E. Wouden berg Willempje. d. van H. Bouw en H. Vreekamp Betje, d. van J. v. Mondfrans en B. Wulfsen I Everhard, z. van B. Rozendaal en N. Hasselaar Aalbert, z. van W. Priem en A. Kieft Teunisje, d. van E. v. Rijn en T. de Groot Elbertje, d. van G. de Graaf en T. de Groot Aalt, z. van J. Plug en E. v. d. Biezen Marinus Petrus, z. van G. Scholten E. v. d. Berg Cornelis, z, van B. Kamphorst en E. Winkelman Maria Catharina, d. van W. Meulen- kamp cn J. Barbara v. Marissing Pieter Cornelis Ge ardus, z. van P. A. Vroegop en A. E. Balkestcin Gerritje, van J, Brons en G. Kamphorst. OndertrouwdFrederik Nieman en Willempje Hofman Jacob v. Drie en Gijsbertje v. Heil Hendrik Dunschoten en Hendrikje v. Polen Johannes Oostendorp en Evertje Vas- tenburg. Getrouwd: Everardus van Oostrum :n jansje de Gooijer. OverledenGerard Hooijer, 36 ji tchlgen. van Arisje Vedder Annetje Dirks bijgen. v. d. Horst, 65 jr., echt- gen. van M. Bunt Heintje Wienges, 72 jr. Lubbertje v. d. Brink, 58 jr., wed. van Gerrit v. d. Nautena Jo hanna v. d. Bijtel, 74 jr., wed. van G, Diermen Gerrit Visser, 95 jr., wedr. van N. de Bruin. Utrecbt Kaasmarkt. Aanvoer 21 wagens, wegende 3150 K.G. Eerste kwaliteit f67.— 4 f69.—. Rijksmerk f70. Handel traag. De volgende provinciale heffingen zullen moeten worden betaald 22 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouwde eigendommen, over het belastingji 1920; b. 22 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde eigen dommen, over het belastingjaar 1920 22 opcenten op de hoofdsom der personceic belasting, over het belasting jaar 1920; d. 9 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, over het belasting jaar 1920/1921 e. 9 opcenten op de hoofdsom der inkomstenbelasting, over hel belasting jaar 1920/1921 f. 9 opcenten op de hoofdsom der inkomstenbelasting, over het belasting jaar 1920/1921, voor zooveel de aan slagen br.treft der belastingplichtigen, bedoeld bij artikel la der wet op de Inkomstenbelasting 1914. Binnenland Een burgerwacht-debat in den Ara sterdarnschen Raad heeft tot resultaat gehad dat dj voordracht om een drag van f212.000 ter beschikkiug den burgemeester te stellen ten hoeve van de burgerwacht voor dienstjaar 1919 goedgekeurd werd. Sociaal-democraten en Revolutio nairen stemden tegen. Bij dc door Broekman's Effecten kantoor gehouden veiling werden aandeden van drukkerijen de volgende prijzen betaald aandeel drukkerij Den Haag koers 80 pCt. 1 aandeel drukkerij Rotterdam koers 71 'I, pCt. 1 aandeel drukkerij Amsterdam koers 43'/, pCt. Men denke er aan, dat de post pakketten-tarieven verhoogd zijn. Het kleinste pakje kost voortaan 40 ct lust om „gauw even" per post ditje of een datje te verzenden, zal wel zoetjesaan vergaan. Ook het telegra- tecren loopt bijna in de papieren 50 ct. voor 10 woorden I De Minister van Oorlog is met zijn bezuinigingsplannen losgekomen. Deze worden door sommigen goed-, door anderen afgekeurd. Het Centrum schreef er het volgende over »De minister weoscht voorloopig het militie contingent van 23000 de oorlogssterkte van 200.000 gewijzigd te laten. Beneden het peil van 1914 mag niet worden gegaan, meent Z.Ex. Maar wat hij ter mo veering dier meening aanvoert is ni het overtuigendste deel zijner Memon En wat hij in verband daarmee zegt over den Volkenbond cn onze bewa pening vrij onduidelijk. Dal de Volkenbond ons het onder houden van een grootere in stede een kleinere weermacht zou opleggen, mag toch verre van waarschijnlijk, niet te zeggen uitgesloten heeten. En op welken grond steunt zijne verzekering, dat »de kans op het stellen van voor ons aandeel overdreven eischcn grooter zal worden, wanneer wij weermacht reeds beduidend gingen verminderen* Vermindering en niet handhaving der bestaande legersterkten ligt in dc lijn van den Volkenbond. En onze minis ter-president heeft nog kort geleden met veler instemming ongetwijfeld verklaard, dat dc kleine naties ontwapening gerust wat voorop mogen Krachtens besluit van het Episco paat zal worden overgegaan tot de .lichting van een R. K. Centraal Bureau voor onderwijs en opvoeding 's-Gravenhage. Dit Bureau komt te staan onder ne commissie van beheer toezicht, waarvan de voorzitter recht streeks wordt benoemd door het Epis copaat, en de vier overige leden door het Episcopaat worden aangesteld op voordracht van den Ned. R. K. School raad voor L. O., den Ned. R. K. School raad voor H. cn M. O., de Centrale Commissie voor Jongenspatronaten en de Centrale Commissie voor Meisjes patronaten. Dienovereenkomstig zijn benoemd tot voorzitter: Van Wijnbergen, lid in de Tweede Kamer, tot leden: Mgr. Van Oers, vicaris- generaal Breda dr. L. J. Sicking, rector R. IC. Lyceum Den Haag J. G. Jansen, kapelaan St. Wille- brord binnen de Veste Amsterdam Jonkvrouwe Van der Scheuren te Nijmegen. Boven Eindhoven woedde een lievige orkaan. Te Tongelre woei een groote boerderij van den landbouwer in elkaar. De dochter die juist bezig s te melken, alsook een 18-tal stuks werden onder het puin bedolven. Na eenigc uren gflukte het, het meisje uit haar netelige positie te bevrijden. Zij heeft wonder boven wonder geen kwetsuren bekomen. Te Kwadendamme (Zuidbeveland) is tijdens den storm, de kerktoren in de pastorie gevallen, Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor, doch de schade is groot. Er zijn twee verdachte personen, Duitschers, die al eenige dagen in Amerongen achter slot en grendel hebben gezeten, wegens verdachte spionnage in de buurt van het kasteel, door dc politie naar Utrecht gebracht, Dc ex-kroonprins blijft voorloopig nog op Wieringen, De pastorie te Oosterland is opnieuw door hem ge huurd. Adalbert, broeder van den ex- kroonprins, wordt met de postboot verwacht. Het bezoek zal hoogstens een of twee dagen duren. Benoorden den Waterweg werden noodseinen opgelaten. De stoomred- dingboot ging uit. Het in nood ver- keerendc stoomschip bleek te zijn het Duitsche S.S. „Serial". Het schip is boven op het strand geslagen. Voor Weenen Het Centraal Bureau doet een krachtig beroep op dc Kathoii«kéh van Neder land, om door hei beschikbaar stellen van levensmiddelen, klecdingstukken enz. de verzending van 50 wagons mogelijk te maken. De nood en het lijden te Weenen zijn ongelooflijk groot. De berichten, die het Centraal Bureau daarover voortdurend van verschillende zijden ontvangt, zijn hartverscheurend. Er moet geholpen worden en snel ge holpen, want alleen onmiddellijke hulp kan de Weensche bevolking voor totalen ondergang behoeden. Katholieken van Nederland I Toont wederom Uwe Roomsche solidariteit en stelt ook door uwe gaven in natura de afdeelingen van het R. K. Huisvestings comité in slaat de Weensche bevolking door dc zending van 50 wagons met de daar zoo dringend noodzakelijke levensmiddelen cn klcedingstukken te verblijden. Vooral vet, boter, geconden seerde melk, conserven, boven- en onderkteeding, schoenen enz. zullen van harte welkom zijn. Katholieken, zoo zelden wordt ver- geels een beroep gedaan op uwe mild dadigheid en uw goed hart. Denkt thans aan uwe arme verhongerende geloofs- genootcn van alle standea in Weenen, die aan letterlijk alles gebrek hebben. Geeft spoedig wat ge missen kunt aan plaatselijke afdeelingen van het R. K. Huisvcstings-Comité, zoodat deze vóór 10 December a.s. bij haar binnenko mende gaven aan liet Centraal Bureau te 's-Heitogcnbosch kunnen doorgezon den hebben. Aan de daarvoor in aanmerking ko mende comité's zal tijdig bericht wor den gezonden, wanneer de overlading zal kunnen geschieden. Katholieken van Nederland, denkt ook aan de arme, ongelukkige kinderen, voor wie nog niet liet oogenblik is gekomen om naar Nederland te wor den overgebracht om daar eenigszins hunne verloren krachten door eene liefderijke verzorging door onze mede lijdende bevolking terug te winnen. Honderdduizenden verkceren cr nog in de treurigste omstandigheden de hon ger en de koude hebben alle geluk uit hunne jonge leventjes vei dreven. Zóó nadert voor hen het Kerstfeest dat zij in vroegere jaren steeds als het schoonste familiefeest hebben gevierd, doch dat nu voor hen zonder vreugde, zonder blijheid zal moeten voorbij gaan..... Gij, Katholieken, kunt weer een lichtstraaltje werpen op het droeve leven van die arme kleinen. Buitenland De Belgische gemeente Moorse!, weid Donderdagavond in opschudding gebracht door een ongehoord-vreeselijk bloedbad. Een knaap had, samen met zijn broeder, een gezin van vijf men schel, uitgemoord met al wat onder de handen viel, hamer, broodmes, stoof- dekscls cn koolscliuppen. Na opgesloten te zijn geweest, deed de jongste bekentenissen. De beide moordenaars hebben hun vader reeds veel verdriet veroorzaakt. /.ij moesten gedurig geld hebben om naar danskroegen en kino's te gaan. Hunne moeder overleed voor drie ar in een zinncloozengesticht.

De Eembode | 1919 | | pagina 2