Bel dan op No. 42 Advertentiën t Dienstbode Dienstbode Boedelhuis Boerderij» Inventaris Notaris Joh. Knoppers P. J. Landman 293 Amsterdamsche Manafaclurenhandel Langestraat 98 - Amersfoort Levert prima Goederen. Hebt l) een Taxi of Auto noodig? Amersfoort. Naar aanleiding van gemaakte op merkingen bij het afdeelingsonderjtoek der.gemeentebegrootiog merken B. en W. c i. op: Uit het feit, dat onze voordracht weinig aanleiding gaf tot het houden van beschouwingen over principiëele onderwerpen, meent ons College de conclusie te mogen trekken, dat ook de Raad, onder de huidige omstandigheden, de ingeslagen richting de juiste acht. Zooals in den geleidebiief is mede gedeeld, verkeeren verschillende zaken nog in een staat van voorbereiding, i terwijl niettemin als vaststaande mag worden aangenomen, dat voor die ver schillende zaken in 1920 geld noodig zal zijn. Daarop niet te rekenen zou bedenkelijke gevolgen kunnen hebben en zou in ieder geval de werkelijkheid niet weergeven. Dat de begrooting van uitgaven tot een belangrijk hjoger bedrag moest wordtn opgemaakt, houdt weinig ver band met de verlangens van ons Col lege. Behoudens een niet noemenswaar dig bedrag, moest het hooger bedrag worden geraamd als een gevolg van de omstandigheden, waarop ons College geen invloed vermag uit te oefenen en ter uitvoering van 's Raads besluiten. Nu treedt met januari een nieuwe verordening op de inkomstenbelasting in werking. Welke de opbrengst daar van zal zijn, weet thans nog niemand te zeggenzij kan mee-, maar ook tegenvallen. in een groeiende gemeente als Amers foort spreekt het vanzelf, dat de op brengst van de inkomstenbelasting ac- cresceert. Ware dit niet het geval, de toestand zou zeer bedenkelijk zijn. Maar evenzoo spreekt hel vanzelf, dat ook de uitgaven toenemeo. De gedaehtengang van enkele leden is blijkbaar deze, dat van het verhoogde inkomen van de werklieden, geen. al thans weinig meer belasting mag wor den geheven dan van het oude inkomen. Zulks op grond hiervan, dat de waarde van hel geld is verminderd. Uit deze. opzichzelf juiste stelling, wordt, naar wij meenen, een verkeerde gevolgtrekking getrokken, wanneer men de mcening is toegedaan dat het be drag van de belasting, in guldens uit gedrukt, niet mag worden verhoogd. Stel, iemand van f800 inkomen en die daarvan f 12 belasting betaalde, heeft nu een inkomen van f1600. Zou hij daarvan nu 112 bhjvenbetalen, dan gaat de waarde van de belasting met 100 pet. dus ook met f 12 achteruit, omdat aangenomen wordt, dat de waarde van het geld met 100 pet. is verminderd. Door een ander lid is gevraagd, boe wij denken te komen aan een vermeer dering van 100 pet., of de verordening tot heden wel wordt toegepast. Met een verwijziging naar onze mede- deeling, dat wij de kohieren wenschen af te wachten, voegen wij daaraan nog toe, dat naar onzen indruk toch tal van kleinere aanslagen te loor gaan. Door de aanstelling van een ambtenaar voor den buitendienst, hebben wij de ver wachting, dat ook daarin verbetering zal komen. Alvorens van de fi ïanciën af te stappen, herhalen wij nog eens, dat de grootst mogelijke zuinigheid betracht moet worden en dat al hetgeen niet strikt noodzakelijk is, achterwege be hoort te blijven, terwijl de ontvangsten zoo hoog mogelijk moeten worden opgevoerd. De toestand van de gasfa briek bijvoorbeeld is nog belang-ijk ongunstiger, dan de door ons gtgeven cflfers deden vermoeden. Op 1 Octo ber jl. bedroeg het verlies f35 193 75, wat voor een goed deel eeu gevolg is van het verkoopen van gas beneden kostprijs. Als niet spoedig een daling in de kolenprijzen intreedt, zal het tarief noodwendig moeten worden verhoogd. Verwacht mag worden, dat de vraag, of voor het bijw< commissievergaderingen presentiegeld mag worden toegekend, wel spoedig een Koninklijke beslissing zal komen. Dat een volksbadhuis in r™* h»- hoefte zal voorzien, daarvan College ten volle overtuigd en daarom betreuren ook wij het, dat daarvoor thans geen middelen aanwezig zijn. Dc vraag of de bouw vai houten woningen aanbeveling verdient, wordt onderzocht. Dat de Centrale Boekhouding duur instituut is, kan niet worden gegeven. Onze bedoeling ten aanzien va woningbedrijf is niet duidelijk. Deze woningen zijn gebouwd met Rijks voorschot en in het tekort op de exploitatie, dragen Rijk en Gemeente beiden bij. Het blijkt echter, dat ook dan nog een tekort aanwezig is en du komt ons niet noodig voor. Daarom is het de bedoeling de huren zoodanig te verhoogen, dat de exploitatie klop^.__ Voor de eerste maal, na een be staan van bijna zes jaar hield het Meis- sespatronaat St. Lucia zijn jaarfeestver- jgadering in zijn eigen verceoigingsge- bouw, het Patronaatsgebouw, aan het Zand. Daarbij was tegenwoordig de Zeereerw. Heer Pastoor Hoomemao, Eere-directeur, de Weleerw. Heer Boer- ma Directeur, het Bestuur en de com missieleden, de beschermelingen, met hare ouders en huisgeuootenverder nog eenige Eerw. Heeren Geestelijken en uitgenoodigde besturen van andere patronaten. De feeslvergadering werd geleid, door de Presidente Mij. Frans. In zijn openingswoord wees de Eerw. Directeur erop, dal een jaarfeest dient om een een prcttigen avond aan de meisjes te bezorgen en haar de beloo- □ing te geven, die zij door het jaar verdiend hebben, maar ook om het Bestuur in nauwer contact te brengen, met de ouders. Van deze gelegenheid gebruik makend werd door Z.Eerw. met de ouders onderhandeld, en den weg aangewezen, hoe Bestuur en ouders wederkeerig zullen handelen, in J" kwestie te laat komen en verzuim dit openiugswoord werd door den jes uit volle borst gezongen: ,,Het patronaatslied", waarna door de presi-1 dente een overzicht werd gegeven over het werk en de werkwijze van het af- geloopen jaar. Hieruit blijkt, dat het Meisjespatronaat St. Lucia nog steeds bloeiend is, dal er een goede geest heerscht en men over 't algemeen ge nomen tevreden mag zijn. De prijzen werden uitgereikt door de Eere Direc teur. Aan circa de helft der meisjes, kon eene belooning worden gegeven voor het steeds deelnemen aan de maan- delijksche Gen. H. Communie, met het daaraan voorafgaand onderricht. Voor het gereld sparen werden in elke klas drie prijzen gegeven, aan hen, die de meeste keeren hebben gespaard. Voor gedrag en trouwe opkomst werden twaalf eerste prijzen, achttien tweede acht derde prijzen toegekend. Voor de eerste maal werd aan acht bescher melingen, die de cursus voleind heb ben en waarvan er meerdere vanaf de dé oprichting der patronaatslessen volg den, een getuigschrift uitgereikt daarbij gaan zij over naar de Zitaver- eenigiug, die aan het meisjespatronaat aansluit. De Eerw. Heer Pastoor wen schie deze meisjes geluk met hun eind diploma en hoopte dat zij op den in geslagen weg mogen doorgaan en stelde ze tot voorbeeld, voor] de andere, jongere patronaatsleden. O.idcr de tractatie op chocolade en ipeculaas werden door de meisjes eenige voordrachten gehouden wat erg in de smaak viel, zoowel bij de bescherme liogen, als bij hare ouders. Het spel de krachten in aanmerking geno- vrij goed. Verschillende rollen wer den zelfs heel goed gespeeld. Ouders ïisjes amuseerden zich] dan ook uitstekend. Gedurende den Kersttijd organiseert het Pl. Comité „Herwonnen Levens kracht" evenals vorige jaren een Kerst kaartenverkoop ten bate der lijders aan tuberculose. Wij sporen de ingezetenen aan de verkoopstertjes niet te leur te stellen. De prijs der kaarten bedraagt 10 cent, voor niemand dus een bezwaar, zijn offertje bij tg dragen. De heer J. H. Hassing heeft bedankt voor de functie van voorzitter der R. K. Midden5tandsvereeniging De Hanze. Maandag 22 December 1919, des avonds 7 uur, zoo noodig voortzetting Dinsdag 23 December 1919, des na middags 2 uur. raadszitting Aan de orde is o.m.Benoeming van leden voor verschillende commissies. Benoeming curator Gymnasium wegens periodieke aftreding van Graaf van Randwijck. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur (vaca ture L. A. B iron van Ittere en Mr. Dr. H. Th. A. Verhief). Inbrengen van gronden in het grondbedrijf. Verkoop bouwterrein nabij de Rijks H. B. S. aan J. Fnma. Verkoop bouwterrein aan J. van Keulen. Overname van een strook grond 9 M'. van Mr. Verhoef. Over name stoep Utrechtschestraat 23 van G. v. Duin. Crediet te verleenen van f1800.— voor aanschaffing huisnum merbordjes. Voorstel tot intrekking van de „Verordening houdende het verbod van het gebruik van gas uit de Ge meente Gasfabriek en van electriciteit door middel van het gemeentelijk ka belnet op bepaalde plaatsen en bepaal de tijdstippen." Vaststelling der ge- meentebegrooting. Uit den Omtrek hoogland De Burgemeester maakt bekend, dat de Broodkaarten voor de volgendr periode zullen worden uitgereikt aan hé Levensmiddelenbedrijf dezer gemeente: Voor wijk A en B Maand. 22 Dec. C. D en F. Diasd. 23 Dcc. E Woensd. 24 Dec. telkens des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Aartsbisdom Utrecht Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrechr haeft benoemd tot rector aan het Rijks- ipvocdingsgesticht voor jongens te Leeuwardeti den WelEerw. heer F. J. Schimmel t kapelaan te Utrecht (Sl. Marti- nus) den Weleerw. heer J. A. M. Schartman t kapelaan te Herwen en Aerdt den Weleerw. heer H. F. Wanders. Correspondentie Eenige verslagen en mededeelingen, te Iaat voor dit nummer ontvangen, -olgen in het Dinsdagnummer. Kerkeliike Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congregatie H. Familie. Half zes Patronaat. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antonius-Mis. WOENSDAG. Vigilie geboden Vastendag DONDERDAG. Ie Kerstdag 4 uur plechtig gezongen H. Mis, waarna 2 gelezen H. Missen 7 en half 9 drie gelezen H. Missen: half 10 twee gelezen H. Missen half 11 plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. VRIJDAG 2e Kerstdag H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Vespers. Deze week de H.H. Missen om 7. 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half zeven en Acht uur H. M s. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 6 uur oefening met predikatie van de Broederschap van den Zaligen Dood. DONDERDAG. Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur plechtige H. Mis, waarna uiideeling der H. Communie en 2 stille Missen. 7 uur en half 8 H.H. Missen. 8 uur, half 9 en 9 uur H.H. De laatste H.H. Missen half 10 en 10 uur en om half 11 de Hoogmis. 3 uur Vesper. VRIJDAG. 2e Kerstdag. De H.H. Missen en de Ves pers als op ZoDdag. ZATERDAG Nam. van 3'/a tot 9 uur biecht- hooren. Zeven uur Lof ter eere van de H. Maagd. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht en negen ui Parochiekerk van St. Henricus aan de Borstraat. ZATERDAG 20 Dec., des avonds te 7 uur Plechtige Opening der H. Missie. ZONDAG 21 Dec., de H.H. Missen te 5, 7 en 10 u Predikatie 's morgens te half 5 onder de H.H. Missen van 7 10 uur. Te 3 uur Conferentie voor al de gehuwde mannen, uitsluitend voor dezen toegankelijk. Groote avondpreek te 7 uur. IN DE WEEK. iederen dag: Te half 6 H. Mis met preek. Te 7 uur H. Mis met preek. Te p uur H. Mis. waarna preek. Groote Avondpreek te 7 uur. Daarenboven;: MAANDAG 22 Dec., 's middags te half Confereutie voor al de gehuifde v ouwen, uitsluitend dezen toegankelijk. Op 23 Ucc., dc tweede Zondag van de ;H. Missie 's middags te 3 uur, Plechtige Kruisplanting. Voor de Kathechismuskinderen Die op Kalechismus zijn bij den WelEerw. Pastoor: Zondag 21 Maandag 22 Dec. onderrichting te 12 uur. Dinsdag biechten de meisjes te half 11, de jongens te half 4. Woensdag Plechtige Generale H. Communie te 8 uur. Die op Kateclusmus zijn bij den WelEerw. KapelaanMaandag 22 Dec. biechten de meisjes te half 11, de jongens te half 4. Dinsdag gezamenlijke H. Com- Het biechten der volwassenen begint eerst Woensdag 24 Dec. Geheel de Missie, iederen dag 's avonds te half 10 luiden der Zondaarsklok. Woensdag a.s. Vigilie van Kerst mis. Geboden vasten en onthou- "dlngsdag. Donderdag. Hoogfeest van Kerstmis, te vieren als Zondag Om 4 uur de Nachtmis. Daarna 2 gelezen H.H. Missen. Verder om 7 uur, half 8 en 8 uur 3 stille H H. Missen om 10 uur de Plech tige Hoogmis. Vrijdag, Feestdag van de H. Stephanus, Dag van Devotie. De H.H. Missen als op Zondag' Parochiekerk van St. Ansfrldus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 12 uur Kalechismus. 4 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG. Vigilie van Kerstmis, geboden Vasten- en Onthouding. Van 4—8 biechthooren. DONDERDAG Hoogfeest van Kerstmis. Om S uur de_ Nachtmis met predi katie, waarna 2 stille H. Missen. Onder deze H. Missen wordt de H. Communie uitgereikt. Om 9 uur en half 10 een stille H. Mis Om 10 uur de Hoogmis. Om 4 uur Lof met Rozenh. na het Lof biechthooren. VRIJDAG. Feestdag van de H. Stephanus, dag van devotie. Om half 8 wordt dc H. Communie uitge reikt. Om 8 uur H. Mis. Om 10 uur de Hoogmis. Om 4 uur Lof met Rozenh. ZATERDAG. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van 5—8 uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Kalechismus op de gewone dagen enuren. Hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half drie Catechismus. 3 uur Lof. Daarna repititie v. Kerstliederen. WOENSDAG. Vigilie van Kerstmis geboden Vasten en onthouding. DONDERDAG. Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, daarna twee stille H.H. Missen. 9 uur en half 10 stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis. VRIJDAG. H.H. Diensten als op Zondag DAGELIJKS dc H.H. Missen om kwart vóór acht en kwart over acht. Dienstbode gevraagd niet begin Januaii 1920 voor halve of heelc dagen naar verkiezing of een flinke Werk vrouw voor drie halve dagen per week in een gezin van 2 per sonen. Zich aanmelden H. Vian- denslraal 3. Hoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Lof. Half drie Catechismus voorde meisjes. Na het Lof Jonge Wacht en Patronaat. 1 lieveling der lijster voor de Voortpi. des Geloofs. WOENSDAG. Vigilie van Kerstmis geboden Vasten- en Onthoudingsdag. DONDERDAG. Hoogfeest van Kerstmis. De nachtmis om 5 uur, daarna twee gelezen H.H. Missen. Om kwart over 9 twee gelezen H.H. Missen. Om 10 uur de Hoogmis. VRIJDAG. 2e Kerstdag. Feestdag van St. Stephanus Dc H.H. Missen om half 8 om half 11. DAGELIJKS de H.H. Missen i half 8 en kwart over 8. Ilijkerk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedji WOENSDAG Vigilie van Kerstmis geboden vasten en onthouding. 3—8 biechthooren. DONDERDAG Hoogleest van Kerstmis te vieren als Zondag. Nachtmis 5 uurna de H. Mi uitdeeling der H. Communie daarna nog eene H. Mis waai onder Kerstliedjes. 10 uur Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenh. Daarna biecht hooren. VRIJDAG. 2de Keisldag, Feest van H. Stephanus, zonder verplich ting van te vieren. 7 uur H Mis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedje. ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Mi half 8. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid te Antwerpen, den WelE. Gostr. Heer Lult" V. S. VAN SIMAEY, in den ouderdom van 27 jaar. Uit aller naam, FAM. OTTE, Langegracht 32. Aan de R. K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek' Nieuwstr. 24, wordt voor werkdagen des morgens van 9—lO'/a uur een nette werkster gevraagd. Aanbiedingen 's middags van 4—6 uur. oud 16 a 17 jaar, R. K., v.g.g.v. tegen half Januari of begin Fe bruari bij O. SCHOUTEN, Café „de Roskam", Achteveld bij Amersfoort. Mcj. Hchenkamp Schlatmann Lan- gestraat hoek Langegracht vraagt met 1 Feb. een nelte R. K. Dienstbode. te EEMNES. Notaris F. P. E, van DITZ- HU IJZEN te Baarn, zal op Maan dag 22 December 1919, des voormiddags 10 uur op de boerderij van den heer H. BUT- ZELAAR te Eemnes-binnen publiek verkoopen: pen bestaande uit: een 6 Va-jarig, een 5'/j-jarlg en een 1-jarig bruin Mcrriepaard, 12 kalfdragende Koeien, 3guiste Koeien, 3 Pinken, 3 Boerenwa gens, Dogkar op veeren en Melk- kar, Grasmaai-machine en Hooi- schudder, Cultivator, Ploeg, Eggi Wanmolen, Kortmachine, Gierbak en verder Landbouwgereedschap. Kaaspers, Vaten, Vloten, Kuipen en al wat tot de kaasmakerij behoort. Groote partij best gewonnen Hooi, Haver en Koolrapen. Zaterdag voor den verkoop uit- genummerd te bezichtigen. Koopen tot f 20.contant, daarboven op dag tot 1 Juni 1920 mits 2 soliede borgen worden gesteld. te Amersfoort zal op Dinsdag 30 December 1919, 's avonds 7 V2 uur precies, in het locaal van het café „Het Boompje" aan den Heiligenb.weg te Amersfoort, publiek verkoopen: In ill Ginmli Amersfoort. Pcrc. 1 en 2. Twee Heeren huizen niet tuinen aandeSnou- kaartlaan no. 14 en 16, groot resp. 1-52 are en 2.20 are. Verhuurd perc. 1 (no. 14) mon deling aan den heer M. Kraaijen- hof voor f 6.25 per week. Perc. 2 (no. 16) aan Mevr. G. Schwcmmer A f25 per maand tot 1 Juni 1920. Perc. 3 en 4. Een kapitaal hecht en wel doortimmerd koopmanshuis aan de Lange- straat no. 121 met grooten tuin met schuur, benevens een stal aan de Mutirhuizcn no. 62 totaal groot 8.30 Are. De sta! aan de Muurhuizen is mondeling verhuurd en wordt met ii gedeelte van den grond als pee. 4 afzonderlijk geveild. Perc. 5. Een winkel en woon- iis aan den Soesterweg no. 157 hoek Withoosstraat, groot 1.23 are. Mondeling verhuurd aan den heer H. Burgsteden a f 4.25 p. w. Perc. 6—12. Zeven burger- woonhuizen met erven aan den Soesterweg nos. 155, 153, 151, 149, 147, 145 en 143, groot resp. 92 c.A„ 95 c.A„ 98 c.A., 1.02 are, 1.10 are, 1.08 are, 1.24 are. Mondeling verhuurd no. 155 (perc. 6) aan den heer L. Dreu, no. 153 (perc. 7) aan den heer A. A. Meijer, no. 151 (perc. 8) aan den heer J. O. Verhaar, no. 149 (perc. 9) aan den heer R. G. Kuiper, no. 147 (perc. 10) aan den heer M. J. Welter, no. 145 (perc. 11) aan den heer D. J. Kup- pens, no. 143 (perc. 12) aan den heer de Vries, elk A f 3.25 p. week. Perc. 13-19. Zeven burger woonhuizen met tuinen aan de Matthias Withoosstraat nos. 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, groot resp. 1.34 Are 1.42 Are, 1.39 Are. 1.36 Are, 1.43 Are, 1.36 Are, 1.40 Are. Mondeling verhuurd no. 1 (perc. 13) aan den heer G. Keur- horst; no. 3 (perc. 14) aan den heer J. Jacobs; no. 5 (perc. 15) aan den heer A. van Denderen no. 7 (perc. 16 aan den heer J. Verkaikno. 9 (perc. 17) aan den heer S. Smitno. 11 (perc. 18) aan den lieer A. Verkaik ito. 13 (perc. 19) aan den heer A. J. Schiedon, elk A f2.85 per Heiligenbergweg 5 - Amersfoort HUIS- EH DECORAIIESCHILOER Soliad werk. Billijke prijzei veek. Perc. 20-22. Drie woon huizen met erven aan de Gerrit van Stellingwerfstraat nos. 40, 42, 44, groot resp. 1.39 Are; 1.43 Are1.43 Are. Mondeling verhuurd no. 40 (pcrc. 20) aan Mej. de Wed. v. Well, no. 42 (perc. 21) aan den lieer A. Schimmelno. 44 (perc. 22) aan den heer A. Willems eik a f2.90 per week. Betaling en aanvaarding van perc. 3 en 4 1 Mei 1920. Van de overige perccelen behoudens huurrechten 30 Maart 1920. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van genoemden notaris Weverssingel 6. Is het Telefoonnummer van dc Eerste Amersfoortsclie Begrafenisonderneming JOH. REINBOUD NIEUWSTRAAT 18 AMERSFOORT Billijke wiste tarieven De Amsterdamsche Manufacturenhandel is het goedkoopste, soliedste en courantste magazijn hier ter stede. Wie nog nooit is geweest komt eens zien en U zult verbaasd staan en u zegtik koop anders niet meer dan in de Amsterdamsche Manufacturenhandel. Amsterdamsche Manufacturenh., Langestraat 98

De Eembode | 1919 | | pagina 2