Balans-Uitverkoop I. C. „de Bijenkorf' Bel dan op No. 42 Advertentiën t t Klerk gevraagd Electro Technisch Bureau B. SCHOOLEMAN Een pond havermout een pond gort Bouwland 8 af 10.000 De Houtverkooping Te Leuken Maandag 5 Januari Arnhemschestraat 29 H. C. HOOQERVORST Amersfoort Op het 2e der door het Concert bureau Hans Auguatin in Amicitia ge organiseerde Concerten Donderdag 8 Januari zal optreden de Primadonna der Berlijner Staatsopcra de groote Deensche zangeres Birgit Engell, ge noemd de Deensche nachtegaal. Het Vaderland schreef bij gelegenheid vau haar optreden in den Haag De Deen sche nachtegaal, Birgit Engel, kwam, zong en overwon. Het Comité voor hulp aan nood lijdend Oostenrijk en Hongarije ontving in dank van de Christelijke Zangver- eeniging «Harpe Sions» desomm f 53.90, zijnde het batig saldo van uitvoering door bovengenoemde ver- eeniging gegeven. Dinsdagmiddag was voor de kinde ren der St. Anstridusparochie een Kerstfeest bereid. De zaal van „de Arend" was in gereedheid gebracht op een wijze, die blijk gaf van een beguj- pen van het kinderverlangen. De versierde en verlichte kerstboom en kribbe wekten zoo echt de Kerst stemming terwijl de poppenkast en de tafels beladen met cadeaux de verlan gende blikken der kinderen trokken. Pastoor Sandkuijl opende met een toepasselijke speech, waarna enkele Kerstliederen werden gezongen. De „poppenkastman" wist de kinde ren spoedig op hun gemak te brengen en vertolkte op origineele wijze de ge schiedenis van Jan Klaassen en z'n vrouw Kathrijn. De trommelvliezen dreigden soms te scheuren van de luide kreten der verrukte toeschouwers. In de pauze werden ruimschoots ver snaperingen rondgediend en gaf een jongenskoortje enkele kerstnummers. Wist John. de Zoete kinderen te boeien als „poppenkastman". in nog meerdere mate kon hij dit als goochelaar. Ook hier mocht 't publiek wederom een werkzaam aandeel nemen. Menige jongen ging vol trots den goochelaar helpen maar de meesten werden „begoocheld" en tenslotte har telijk uitgelachen door hun kameraadjes. In z'n sluitingswoord bedankte pastoor Sandkuijl allen, die hadden meegewerkt tot 't welslagen en verzocht den kinderen allen bij hem te komen om mede te helpen de zwaar beladen tafels ledig te Hulde aan hen, die zooveel tijd en geld hebben overgehad voor hun kleine medemenschen. K. hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort. L. v. d. Brink en W. Blooi. H. Lohrmann en A. H. Vierdag. Overleden Geertruida M. Scheflers, 2 j. Peter v. Barreveld, 12 j. Trijntje Overwijk, 4 j. Johannes v. d. Vlasakkers, 61 j., wedn. van B. v. d. Veer. Elisabeth de Wit, 64 j., echtg. van H. Deijs. Rengertje v. Middendorp, 15 m. Hendrikus Bou- man, 55 j., echtg. van M. Bakker. Pieter v. d. Peppel, 26 j., echtg. van E. v. d. Hoek. De exploitatie der Soc. Coöpera tieve winkel leverde over het afgeloo- pen boekjaar een beduidend verlies. H. de Reuver f Op 63-jarigen leeftijd overleed op. Nieuwjaarsdag tijdig gesterkt met de, genademiddelen onzer Moeder de H. Kerk de heer Herman de Reuver. In hem verliest het Roomsche Amersfoort wederom een man die zich menige functie lange jaren verdien stelijk maakte voor de goede zaak. Als opvolger van wijlen den heer W. Kuiper beheerde hij de penningen van het R. K. Jongensschoolbestuur der btads-parochies, en dat beheer bracht vaak groote zorgen, want schit terend was de hnanciecle positie van is bizonder onderwijs nooit. Ook op ander gebied werd beslag gelegd op den tijd, dien bij na een druk zaken-leven in ruste meende te passeeren. Zoo was hij jarenlang vice- president van den Hoofdraad der St. Vincentius-vereenigitig, lid van de Pa lats-commissie der parochie St. ciscus Xaverius, en Secretaris van het bestuur der Amersfoortscbe R. K. Spaarbank. In al deze bedieningen was hij een nauwgezet functionaris, wiens werk zaamheid gewaardeerd werd door zgne medebestuurders. Moge de Goede God hem na een welbesteed leven doen ingaan in de eeuwige heerlijkheid van Zijn aan schouwing. Uit den Omtrek Evenals vorige jaren was ook dit jaar den kinderen der leden onzer St. Jozefs Werkliedenvereeniging een kerst feest bereid. Dank zij de uitstekende voorbereiding en regeling der daarvoor aangewezen dames en heeren slaagde het Kerstfeest uitmuntend. De kinderen waren vol vreugde en genoten van alles wat hun kwistig werd geboden. En de vreugd hunner kleinen verlustigden zich de grooten. Er werd een plaatselijk Comité uit het Overheidspersonei 1 geconstiueerd tot steun van het Oostenrijk-Hongaar sche Kind. Het Comité bestaat uit J. Muijlwijk, Voorzitter, J. Mulder. Secretaris (Utr.- weg 239) K. Vos, I'eningm., J. H. Schoof en C. Collewijn leden. Het ver wacht dat de Overheid zich niet onbe tuigd zal laten en een overeenkomstig bedrag voor dit doel zal beschikbaar stellen. De Communistische Onderwijs eeniging hield te Amsterdam haar ste jaarvergadering, waarin werd genomen dat krachtige actie gevoerd zal worden tegen het Wetsontwerp de Visser, in zake de reorganisatie van het lager onderwijs, terwijl lot lid van het Hoofdbestuur werd gekozen P. Kortland alhier. Met ingang van 2 Januari a s. zal het postkantoor te dezer stede voor den telegraafdiens tot 9 uur des avonds zijn opengesteld. GeborenGeertruida Nelly, d. van J. ter Burg en W. H. v. Dijk. Klaas, z. van K. Jongejati en G. v. Ek-len. Jansje, d. van J. Verhoef en J. v. d. Berg. Maria, d. van H. v. Essen en A. v. d. Heuvel. Johan, z, W. Berculo en J. v. d. Berg. Alberi Bernard, z. van M. Kruissink en A. M J. Weijns. Jannetje, d. van G. v. Putten en W. v. d. Bunt. Gerrit, z, van A. Terscheget en G. Meerwijk. Johanna Paula, d. van L. J. Moggen- storm en A. J. Kroeze. Joseph Johannes, z. van N. Bovee en C. Th. v. Doorn. Martha Catharina, d. van H. G. Vetkamp en R. Buis. Gerrit, z. van J. v. d. Hooff en M. Koops. Hendrik, z. van 't Hoenderdaal en J. Gijscn. Gerrit, z. van J. Moen en G. v. Dregt. Ondertrouwd S. P. Oosterberg en J. Mulder. S. Knoppers en A. Bouwma. Getrouwd: A. J. ter Linden en Y. J. Heiosius. H- v. Zanten en G. Bosman. J. Hartogsveld en W. Wolf. Barneveld In de Glmd hebben landbouwers de Operatieve aankoopvereeniging »De Vooruitgang-- opgericht. Zoover noo dig. zullen de gekochte artikelen aan den Pelmolen worden gemalen. Het bestuurA. v. Ingen, voorzitter. W. v. d. Broek, penningm., H. v. Sijtveld -.. v. d. Brink. Op de Markt. Boter f 3.30 A f 3.40. Eieren f 16 00 a f 9. Biggen f 3000 a f 45 00 Vette Varkens f 0 75 A f 0.80. Aardappelen f 3.50 A f 5. niikerk Op de markt. 3500 st. eieren f 14.— a f 17.—. 7 Schrammen f 60.A f70.2 Big gen f 30.f 40.160 Runderen f 300 k 675, 26 Schapen f 35 a f 70 Jonge, Hanen f 0.— a f 0.— 10 Nuchtere Kalveren f 25.- i f 40.-. Hooglanderveen Vrijdag 9 Januari des avonds 5'/j uur, in de school lezing over het Gods bestaan door den heer Van Groeningen. Trouwe opkomst wordt verzocht. Baarn De gemeenteraad heeft verworpen de volgende motie van den heer Fos- thuma: De Raad van oordeel, dat de moederschapszorg tot de gemeentelijke bemoeiingen behoort, dat deze zorg buiten allen vorm van armenzorg moet omgaan, noodigt B. en W. uit voor stellen in het belang van moeder en zuigeling in te dienen. Op voorstel van den heer Stoker werd het salaris van de vakonder- wijzere» in de hardwerken gewijzigd. Het loon werd gebiacht van f65 op f75 per wekelijksch lesuur. Met ingang van 1 Jan. a.s. zijn de gasprijzen vastgesteld als volgt: voor een verbruik tot 40 kubieke M. per maand f015 per M3. en boven 40 kubieke M. f0 26 per Ms. Hoevelaken Alhier is een vereeniging gesticht voor den bouw van arbeiderswoningen. R. I. [lip Boeienbind Hoogland. Coóp. Boerenleenbank. De spaarders die hun spaarbank boekjes noch niet hebben ingeleverd voor de jaarlijksche contrö'.e worden verzocht dit alsnog ten spoedigste te doen hiervoor zal extra zitting worden gehouden op 5, 7. 8, 9 en 10 Januari telkens des namiddags van 2—7 uur. Zij die hun voorscbotrente noch niet hebben betaald worden eveneens ver zocht zulks op de bovengemelde dagen te doer,. Tevens kan op die dagen de premie voor de Brandver zekering worden betaald. HET BESTUUR. Binnenland. Door het ontploffen van een dyna- mietpatroon in de steenkolen is de kachel van den nachtwaker P. S„ te Philipsdorp, uit elkaar gesprongen. Alle ruiten werden verbrijzeld en een 4 jarig kind bekwam ernstige brandwonden. In de mijn bij Kerkrade veronge lukten drie mijnwerkerséén uit Vaals en twee uit Aken. Bij Gebr. Terhofstede te Hengelo ontplofte een mand vuurwerk. De winkeljuffrouw A. is met ernstige brand wonden in het ziekenhuis opgenomen. Een arbeider uit Woensel viel met zijn hand in een geroesten spijker. De hierdoor ontstane bloed vergiltiging had den dood ten gevolge. In de gemeente Finsterwolde (Gr.), zijn meerdere goedgeslaagde proeven genomen met het voederen van gar- nalenmeel aan paarden en koeien. Het meel wordt vermengd met gerstemeel cn gaarne door de dieren gegeten. De voederwaarde is groot. Bij den onbe- dutdenden afzet van garnalenmeel, zijn deze proeven van groot belang, voor de visscbers aan den Dollard. De Maas is voor een groot gedeelti buiten hare oevers getreden en heeft in Limburg een aantal landerijen en boomgaarden in een onmetelijken water plas veranderd. Vele bewoners zien zich van de bewoonde wereld afge sloten; hun woningen zijn slechts met bootjes en karren te bereiken. Op enkele plaatsen wordt doorbraak van den Maas dijk gevreesd. Waarschuwingsschoten zijn gelost en de klokken worden geluid. Ook langs de Waal staat op vele plaatsen het water van dijk tot dijk. water is de laatste dagen 3 Metei gestegen. Te H-ngstdijk is een landbouwer door de tram overreden en gedood. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congregatie H. Familie. Half zes Patronaat. MAANDAG. H H. Missen om 7. 8 en 9 uur. 10 uur H. Mis in de kapel op Kerkhof. DINSDAG. H.H. Driekoningen te vie als Zondag. H.H. Missen 7 en half 9. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Vespers. DONDERDAG. 7 uur Lof. Parochiekerk van SI. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half zeven en Achtuur H. Ms. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis.. 3 uur Vesper. 6 uur Conferentie.' DINSDAG. H.H. Driekoningen te vieren en de H.H. Missen als op Zondag. Half 11 plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. ZATERDAG. Nam. van 3'/a—9 uur biecht- hooren. 7 uur Lof ter cere van de H. Maagd. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht en negen uur. Parochiekerk van St. Henricus aan de Borstraat. ZONDAG De H.H. Missen om 5 en 8 uur. Om 10 uur de Hoogmis. DINSDAG. H.H. Driekoningen te vieren en de H.H. Missen als op Zondag. Parochiekerk van St. Ansfridus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis, 4 uur Kruisweg waarna zegen, met Allerh. Na den Kruisweg V' rgadertng der zelatricen, 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG. 6—8 uur biechthqoren. DINSDAG. H/ogfeest van Driekoningen, té vieren de H.H. Missen en hel Lof als op Zondag. ZATERDAG. Van 5—8 uur Biechlhooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone DINSDAG. H.H. Driekoningen te vieren en de H.H. Missen als op Zondag. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Bijkerk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mts. 10 uur de Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedje DINSDAG H.H. Driekoningen te vieren en de H.H. Missen als op Zondag. ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Mis half 8. hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half 3 Catechismus. 3 uur Lof. DINNSDAG. H.H. Driekoningen te vieren en de H.H. Missen als op Zondag. DAGELIJKS dc H.H. Missen om kwart vóór acht en kwart ovei acht. hoogland. Parochie St. Martinua. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Half 3 Catechismus 3 uur Lof. Heden overleed zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden de heer Hermanus Henricus de Reuver, Weduwnaar van Mevrouw Antonia Carolina Hamers in den ouderdom van 63 jaren. Namens de familie, De plechtige H. Mis van Requiem zal plaats hebben Maandag 5 Januari a.s. ten half tien in de Parochiekerk van den II. Franeiscus Xa- verius cn de begrafenis dien dag te 12 uur op het R. K. Kerkhof alhier. Eenige en algemeene ken nisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Amersfoort, 1 Jan. 1920. Heden overleed tot onze diepe droelheid, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk. onze geliefde eclit- genooleen zorgzame Moeder WiHutaint Hinrica Nestincx. in den ouderdom van 40 jaar. S. H. MASSA en Kinderen. Havik 41. Amersfoort, I Januari 1920. ONDERTROUWD Piet C. Drabbe Elizabeth W. A. Gutersohn 31 Dec. 1919. Singel 320. Nijmegen, Houstraat 27.t Huwelijksvoltrekking 20 Jan. a.s. J. S. LENT1NG Sluisje 120 - Smederij wenscht zijn geachte cliëntèle, vrienden en begunstigers een Gelukkig Nieuwjaar. Landbouw- Huishoudcursus Indien er genoeg deelneemsters zijn om e?n cursus le volgen zal er een worden gehouden te Stoutenburg en te l.cusden. De cursus zal op deu dag worden gegeven. Aanmelding kan ge schieden bij W. v. d. Hengel Jzn Stoutenburg en A. v. d. Hengel te Leusden, tot 8 Januari. bij de Centrale Boekhouding der Gemeente-bedrijven. Vereischt wordt goede ontwik keling en leeftijd beneden 21 jaar. Brieven te zenden aan den Chef-Boekhouder, Kant. Gaslaan. Smalle Pad 12. Amersfoort Ieder kooper van I pond Margarine vanaf f0.80, of 1 pond prima bak- en braad vet vanaf f0.90 per pond orjtvangt daarbij gratis cadeau of Voor R. K. PASTORIE bltdl zich aan een tweede meisje voor Februari of eerder. Brieven onder letter A. I reau „De Eembode". bu- Verdere prijslijst: Koffieboonen f0.80 p. pond Thee f 1.10 Havermout -0.18 Gort -0.20 Tarwebloem -0.22 Gerstebloem - 0.20 Boekweitmeel -0.28 (zuiver) Rijstebloem - 0.25 Griesmeel -0.30 Profiteert van deze aan bieding bij H. van Valkenhoef-Van Rossum KAMP 37 AMERSFOORT. Notaris TE LEUKEN te Amersfoort zal Vrijdag 16 Januari 1920 des morgens 11 uur precies te Amersfoort in het koffiehuis „het Boompje";aan den Heiligenbergerweg in het openbaar verpachten: Voor dan tijd van één jsar: aan de Vlasakkers te Amersfoort gedeeltelijk in gebruik geweest bij Belgische vluchtelingen, als: 1. Het Sparrevierel gr. 1.24.70 H.A. in pacht geweest bij v. d. Ham. 2. De Belgische Tuin, groot ongeveer 65 aren, in pacht ge weest bij Gebr. v. d. Hoek. 3. Het Belgendorp. groot 2.01.10 H.A. 4. Het Frederiksoord a. d. Spoorlijn, groot 1.42.61 H.A., in pacht geweest bij v. d. Ham- Nadere inlichtingen en kaart ter inzage ten kantore Nots. te Leuken Zand 39. Ie hypotheek gevraagd tegen jaarlijksche rente en aflos sing, dubbele overwaarde. Br. fr. onder letter G. Bureau v. d. blad. op het landgoed „den Treek" te Leusden -i>. a. is bepaald op Woensdag 21 Januari 1920, 's voorm. 9 uur, bij A. v. Reetten aan „Bavoort" te Leusden. Notaris J0HS KNOPPERS Notaris Te Leuken te Amersfoort zal Maandag 5 Januari 1920 nam. 3 ure pre cies te Achterveld in het café van den heer H. van Zandbrink in het openbaar verkoopan: A. VoordenheerWnlfertTolboom. Ongeveer 25 perc. gekloofde EIKE- ELZEN-en ESSCHEN- STAMMEN nrs. 1— 25 op diens boerderij „I^LEINHOF". B. Voor den heer W. v. d. Hengel Gasthuis Daatselaar. 9 perc. HAKHOUT nrs. 1—9 op Groot Vinselaar in het Sticht- sclie Bosch. Aanwijzer de eigenaren. Notaris te Amersfoort zal Dinsdag 13 Januari 1920, 's morgens half elf ure precies te Hamersveld in het „Ros Bayart" in het openbaar verkoopen A Voor de R. K. Kerk aldaar 8 perc. Hakhout no. 1 bij C. Schothorst aan Scherpenzeel- schen weg 2, bij Jan de Groot. Aanwijzer Jan de Groot 3—8 in het bosch bij hel huis. BVoor den heer T. Voskuilen Gzn. te Leusden. Op de hofstede de Wetering in Aschat 1 perc. Hakhout aan de Steeg. 2 perc. zware Wilgeboomen op de Hofstede. Aanwijzer de eigenaar. CVoor den heer H. van den Hengel Aschat: 3 perceelen Wilgeboomen in het land bij het huis nrs. 13. Aanwijzer de eigenaar. DVoor den heer D. C. Los Rijpwetering. 5 perc. Elzen en Esschen Hakhout nrs. 15 aan de Steeg bij de Hofstede „Het Klaverblad". Aanwijzer H. L. de Jong. Betaling 24 juni 1920. hannes Tolliasslr 5 iniislioil Meubelmakerij. Aanbevolen adres voor het ma ken van alle soorten Meubelen Speciaal ingericht voor repa- ratiën. Keurige-, vakkundige uitvoering. Billijke prijzen. begint de groote in het magazijn Deze reuzenuitverkoop heeft ten doelplaats te maken voor het volgend seizoen. Zuiver en ongeschonden goederen. Kinderjurken vanaf 59 cent. Mutjes 65 cent. Ijsmutsen in ver schillende kleuren 49 cent. Kindermanteljes vanaf 85 cent. Baby truitjes en broekjes nu 95 cent. Prachtige wollen Dames- en Meisjesmutsen, voor ongekende lage prijzen. Alle niet geëtaleerde kindergoederen, worden tegen dezelfde spotprijzen verkocht. Wat U niét in de étalage ziet, vraagt dat binnen. Verder ook vooral nog reuzenkoopjes in Damesblouses en Cos- tuumrokken vanaf f2.50. Zeer mooie meisjes Costuumrokken tegen eiken prijs. Wollen, halfwollen en zijden sjaals, voor spotprijzen Geheel zijde sjaals, nog niet geëtaleerd, nu f2,65. Zeldzame koopjes in Heeren fantasie-sokken, alle kleuren, nu 69 cent. Heeren zelfbinders, zeer mooi, nu 28 cent. Bretèls en sportriemen nu 18 cent. Nog een reuzenpartij KOUSEN alle onbeschadigd, ver beneden inkoopsprijs. Het is ons ónmogelijk alle goederen op te noemen of fe étaleeren Geen oorlogsgoederen, vuil of beschadigd, maar gebrek aan plaats ruimte nqodftaakt ons op te ruimen. Uit de étalage wordt niet verkocht vóór Maandag 9 uur. Zie de Étalage's Beleefd aanbevelend, Zie de Étalage's

De Eembode | 1920 | | pagina 2