d. vu J. Hoktbergen en S. A. v. d. Brug Cristina, d. van J. M. v. Gent en Ch. Ie Clercq Willem Gerard, z. van J. M. v. Gent en Ch. le Clercq Sophia Elisabeth, d. van J. Krijnen en C. M. Wijntjes J. W. z. van G. J. uit den Bogaard en A. Memelink Willem, z. van H. Holtman en J. van Dijk. Ondertrouwd: R. Rijn en H. H. Vahslal J, M. Hermans en W. L. M. Boots J. van Vken en C. Pot hoven Y. R. de Vries en M. A. Snijders. Getrouwd; J. W. ten Hoven en A. Veenstra J. M. v. Dijk en G. A. Jonker J. F. van Goethem en M.J. J. Grootkop. Overleden Johannes v. Plateringen, 80 jr., wedr. v, A, M. Hommel Everarda Butselaar, 82 jr., wed, van M. Schuuring Aaltje v. Soeren, 6 w. Cornelia Merlijn, 54 jr., eclitg. v. C. v. Doornik Christina Gaasbeek 6 mnd. Gijsberta G. Dijkmijn, 4 jr Er had een bijeenkomst plaats van R. K. en Cbr. georganiseerde winkel bedienden, in verband met te voeren salaris-actie. Als spreker trad op K. Rijper uit Haarlem. Spreker schetste in het kort den toestand der winkelbedien den, die wel het meest van de tijds omstandigheden te lijden hebben gehad 'ta nog lijden, wegens de jammerlijke loonen. welke over het algemeen aan de winkelbedienden worden betaald. «Hierin, moet verbetering komen en hebben de bonden gezamenlijk een minima loonregeling vastgesteld, welke zeker niet overdreven is en zoo spoe dig mogelijk moet worden ingevoerd. De leden zelf moeten ook hieraan me dewerken, door zooveel mogelijk hun collega's aan te sporen lid te worden van hun bond, om zoodoende sterk te zijn en gemakkelijk hun bescheiden eischen te zien ingewilligd.» De strijd zal echter gevoerd worden in overeenstemming met onze begin selen. Met een dankwoord aan spreker werd de vergadering gesloten. De leden der Afd. Handels-, Kan- roor- en Winkelbediendenbond worden herinnerd aan de ledenvergadering op Vrijdag 6 Febr. in Hotel Schwemmer waar als spreker zal optreden Scheer- boom uit Amsterdam met het onder werp Het ontstaan der R. K. Staats partij men verzuime deze vergadering niet. Tevens zullen mededeelingen ge daan worden over de viering van het 2-jarig bestaan. Waar het bestuur al het mogelijke heelt gedaan dezen dag zoo waardig mogelijk te vieren, zullen ook de leden niet achter mogen blij ven maar door hunne tegenwoordigheid blijk geven van hunne waardeering. Programma's voor niet leden a 20 cent verkrijgbaar bij het bestuur. Vrijdag a.s. zal in „Amicitia" ten bate van de noodlijdende Hongaarsche kinderen een weldadigheidscoccert wor den uitgevoerd waarbij het Boedapester Strijkkwartet belangloos zijn medewer king zal verleenen. Van dc opbrengst wordt 10 pCt. afgetrokken, welke len goede komt aan de VcreeDiging tot bestrijding der tuberculose. Een rangeerder aan het station alhier raakte onder twee in beweging zijnde wagens, waardoor zijn linkerbeen bo ven de knie werd afgereden. Zondagavond vergaderde de Jonge Werkman^, parochie St. Franc. Xav.. in het Patronaatsgebouw op het Zand onder leiding van voorzitter Lorijn. In de opening wees de voorzitter op de belangrijke beteekenis van de J. VV.- en de taak die zij te vervullen had. Kapelaan Boerma hield zijn verhan deling over de H. Bediening. Deze causerie was van groote practise!) waarde en werd met gespannen aan dacht gevolgd. Mededeelingen Roorle Kruis en Ontwikkelingscursus betrct- fende werden gedaan, waarna gesloten werd met den Ch.*. groet. Donderdagavond in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging, oprichling van den «Eucharistischen Kring. Zondagmiddag vergaderde de Ont spanningsclub voor R. K. Na op ge bruikelijke wijze geopend te hebben wierp de voorz. een terugblik op het afgeloopen jaar dat voor dc ver. niet ongunstig genoemd mag worden. Hij sprak de hoop uit dat 1920 voor de leden maar ook voor de ver. in alie opzichten een zalig en heilvol jaar mocht zijn. Een 5-tal nieuwe leden werd aan genomen. k Aan de zangafd. werd toegestaan medewerking te verleenen, in combi natie met het St. Ansfriduskoor en 't koor der R. K. Werkliedenvereeniging. een zanguitvoering te geven voor eeu goed doel. Een soiree zal worden ge geven, waar men gezellig zal samen zijn. Hierna sluiting met den Christe- lijken groet. Uit den Omtrek gebracht. Tegen de daders, uit Hoog land is procesverbaal opgemaakt, nillurk Bij de aanbesteding door •Patri monium», voor het bouwen van 33 woningen en 1 winkelhuis enz. is in geschreven Lammers en Kok, Enschede, f291800; Temmink f289950J.v.d.Ham f281400; Klaver en v. de Kuit f 281000; Hannink, Usselo, f280000. Er is voor ruim f60000 boven de begrooting ingeschreven. Burgerlijke Stand. Geboren Gerard, z. v, H. v. Loeneo en M. Woudenberg Willempje, d. v. A. Worst en M. v. Soeren Jannetje, d. v. J. v. d. Berg en G. v. Doortik. Ondertrouwd: Reijer Wentzel en Grietje Peer. Overleden: Gerrit Kleter, 75j-, wedr. in L. v. Daaiselaar Elisabeth v. Korlaar, 89 j., wed. van J. Cornelissen. Op de markt 13000 st. eieren f 12.— a f 13.25 4 Schrammen f 50 a f 60 7 Biggen a f35 93 Runderen f300 5 f600 10 Schapen f25 f50 30 Nuchtere Kalveren f20 ii f32. Uoortbuizen Het gelukte een jager een groot wild zwijn te schieten. Soest Bij het boomenrooicn kreeg G. v. Klooster een vallenden boom zoodanig op het hoofd dat men voor zijn leven vreest. Per auto is hij naar het zieken huis vervoerd. Dit is reeds de tweede maal dat deze arbeider wordt getroffen door een dergelijk ongeval. Het concert ten bate der Vincentius- verecuiging is een succes geweest. De Soester élite heeft acte de présence gedaan. Het glanspunt van den avond vormden de Dames Bolle, zang, en Mcj. Vossenaar, piano, beiden van Utrecht. Dat was kunst. Violist was M. Batenburg alhier, arrangeur van het concert, die als altijd met veel gevoel en voordracht, eenige lieve nummertjes speelde. Het woord van hulde door Or. Rupert, president der Vincentius- vereenigiDg, gebracht aan de dames kunstenaressen, aan den heer M. Ba tenburg, en aan den heer J..Alders voor de schitterende omlijsting van het po dium, was ten volle verdiend. fiooflland Burgerlijke Stand. Ondertrouwd W. Eijbergen j:a F. Koest. Getrouwd A. Schothorst cn A. Hil- horst. A. Brouwer en S. Foekema. OverledenJacobus J. Kpskamp, 4 m. hoevelaken Zekere E. D. werd des avonds op den straatweg bij de Chr. School door twee personen, gewapend met een knuppel, onverhoeds aangevallen. Hem werden slagen op hoofd en armen toe Binnenland. Onlangs werden in 't Kotterdamsche seum veel kostbare gouden voor- werden gestolen. De Kotterdamsche politie heeft nu een inval gedaan in een peiceel aan de Aert van Nesstraat, bewoond door Bleijenberg. Hij had, als aanwijzing, een wond aan de linkerhand. Bij de huiszoeking vond de politie een portefeuille met f500 en een porte- moDnaie met f 100 aan bankpapier. Na een scherp verhoor bekende Bleijenberg de inbraak te hebben ge pleegd. Hij deelde mede, dat de inbraak is gedaan 's nachts om 12 uur en dat twee mededaders buiten op hem wacht ten, terwijl hij hen de buit heeft over-i gegeven. Daarna zijn zij gegaan naar een onbewoond perceel aan den Schie- damschen Dijk, waar zij bleven tot 's morgens 6 uur. Daar heeft men de kunstvoorwerpen vernield. Blijenbcrg deelde mede, dat de voor werpen voor f 3000 waren verkocht, ven welk geld hij 1 700 had ontvangen, De buit is nog niet opgespoord. De medeplichtigen zijn voortvluchtig. Ei zijn te Arnhem weder 7 nieuwe pokkeDgevallen voorgekomen, waarvan vier in het observatiehuis en drie in de buitenwijken. Er is nog een geweldige voorraad appels. De veronderstelling is niet ge- weagd, dat er in 1920 niet meer appels zullen groeien, dan er nu nog opge stapeld liggen van den vorigen oogst. Er zijn nog eigenaars, die met meer dan 500 mud zitten te kijken, doch de de lijd, dat er opgeruimd moet worden, is aangebroken. Door het steeds toe nemende aanbod zal van prijsverhoo- ging geen sprake zijn. Wie maar vroeg verkocht hebben, die lachen nu in vuistje. Van 't jaar zal men wel v zichtiger zijn bij dc verpachtingen, t menigeen heeft zich dit jaar zoo goed als "dood gekocht. Xe Zwolle werd de 12-jarige s van een slager vermist. Eindelijk vond men hem echter dood op den zolder hangen. Bij het maken van gymnastische oefeningen, moet hij met een touw onder de keel van ongeveer een haiven M. hoogen balk zijn geraakt. Hierdoor kwam de flinke jongen op treurige wijze om het leven. Oud-minister dr. Kuyper had op de wandeling het ongeluk te Den Haag uit te glijden waarbij hij met het hoofd op een hardsteeoen raamkozijn van een winkel terecht kwam. Hevig bloedende uit een hoofdwonde, werd hij door voorbijgangers opgenomen en in een winkel binnengedragen. In een zieken- inrichting werd dr. Kuyper verbonden, waarna hij naar zijn woning kon wor den gebracht. Hij bracht een onrustigen nacht door, maar later was zijn toestand redelijk. Als het groote wereldcrediet voor de Ccntralen komt, dan profiteeren wij wellicht van de algemeene opleving. Toch moet men zich daarvan nu weer geen gouden bergen voorstellen. Vóór den oorloh kon Duitschland voor 85 pCt. in eigen behoefte aan voedsel voorzien, en omdat vb» alle bedrijven de landbouw het minst heeft geleden, zal men het met eigen b'odemproducten een heel eind sturen. Vooral nu men bet wat zuiniger moet gaan aanleggen, Veel meer verwachten wij van groo- ter consumptie in ons eigen land. Nu de looden sterk zijn gestegen, zullen velen en niet het minst de arbei ders heel wat meer kunuen besteden voor de voeding van hun gezin. Vooral plantaardige producten kunnen veel meer geconsumeerd worden. Als de vegetariërs in dezen tijd nog eens wat extra propaganda wilde maken, zouden zij ongetwijfeld hiermede een groolcti dienst bewijzen. Is het niet teekenend voor het conservatisme in de voeding, dat thans, nu onze appels zoo goed koop zijn, het gebiuik van deze vruch ten toch niet noemenswaard toeneemt Voor onze gezondheid zou het alle aanbeveling verdienen, als er wat meer appels, versch, gekookt of als moes werden gegeten. De gevreesde griep is opnieuw op komst. In verschillende plaatsen heeft ze zich weer geopenbaard. Het Enget- sche ministerie voor de volksgezondheid heeft het raadzaam geoordeeld, wenken te verspreiden, om de ziekte zooveel mogelijk te voorkomen. Aangeraden wordt zoo gezond en geregeld mogelijk te leven, vermoeienis, kouvatten en overdadig gebruik van alcohol te ver mijden, zich niet in groote bijeenkom sten te begeven, de kamers niet ft warm te stoken en zoo weinig mogelijk te reizen. Goede ventilatie van woon- mondspoelingen Buitenland. Uit de Vereenigde Staten kot berichten over een uitbreiding van influenza-épidemie. Te New York e Chicago komen duizenden gevallen (gelukkig blijft daar het sterftecijfer laag) en ook uit Japan wordt gemeld van een toeneming der epidemie. De beruchte anarchist Malatesta is in Italië teruggekeerd met het uitge sproken doel eene revolutie in het leven te roepen. Malatesta heeft beloofd, dat de revolutie zonder bloedvergieten zal plaats hebben, als dc klassen der be zitters wil medewerken. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redaciie.) Trottoirs In de Langestraat- Toen ik door enkele winkeliers aan gezocht werd om eens een poging te doen ons vooruitstrevend Gemeente bestuur over te halen den aanleg van trottoirs ter hand te nemen, heb ik mij nooit kunnen voorstellen dat de ver traging hiervan geheel en al de schuld is vau een groot aantal bewoners, of liever eigenaren van huizen aar Laogestraat. Om te weten wie er vóór en w tégen waren, was duor mij eeu stuk opgesteld om B. en W. te verzoeken hiertoe over te gaan en na circulatii bleek het dat er van de 105 perceelen er 87 geteekend hadden vóór trottoirs, 14 bezwaren hadden en 4 niet wilden teekenen. Daar de bezwaren der 14 niet geheel onoverkomelijk waren, sloot ik een onderhoud aan te vragen bij den Wethouder van Openb. Werken, dat mij toegestaan werd. Wie schetst echter mijn verbazing toen mij daar een plan werd voorge legd, reeds gemaakt in 1917, waarin de Langestraat keurig in teekening was gebracht, met juiste aanwijzing hoe men zich gedacht heeft de (jreedte der trot toirs, die op verscfiillende gedeelten der Langestraat verschiet, omdat de rijweg de geheele Langestraat door, overal zijn zelfde breedte moet houden. Het geheel was keurig uitgevoerd en droeg den stempel van minutieuze ver zorging. De nivelleering der stoepen, kelderluiken en lichtgaten, alles was precies tot in de uiterste détails aan gegeven. Op verkleinde schaal bedroeg de lengte der teekening nog ongeveer Het was dus wel degelijk de be doeling van B. en W. om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het moderni- seeren onzer Langestraat, die op stad- genooten en nog meer op vreemde lingen den indruk maakt van een middeleeuwsch stadje. In ons vaderland telt men reeds vele steden van minder aantal inwoners, die in hun hoofdstraten de trottoirs ingevoerd hebben. Wie schetst mijn nog grootere ver bazing, toen de Wethouder van Openb. Werken mij ook inzage gaf van liet dossier der gehouden enquête in 1917, waaruit bleek dat vau de 105 perceelen, waarvan toestemmend antwoord ge vraagd werd om hunne stoepen af te staan, er 42 ernstige bezwaren hadden. Als ik u nu vertel 2'/2 uur bezig zijn geweest dat lijvige dossier door te zien, behoef ik u niet te zeggen hoe verschrikkelijk uitvoerig sommigen geweest zijn inet huo veelal ingebeelde bezwaren. En de enorme eischen die zij dorsten te stellen aan B. en W. I Onder de velen, die hun stoepen eigendom wenschten te houden, was céa die N.B. 500 gulden durfde vragen ik behoef er zeker niet bij voegen hoezeer ik mij schaamde o\ de brutaliteit van enkele onzer mede burgers. Het trof mij ook hoe er nog velen onder waren, die eenvoudig niet het minste begrip hadden van dc nieuwe tijden, waarin wij leven, die nog zoo echt klein-henepen vasthielden aan enge begrippen, klein gedoe en enkele guldens die maar niet wilden of konden begrijpen hoe wij neringdoenden er enorm op vooruitgaan, als wij trottoirs hebben, waarop het koopend publick zonder stoornis van auto's, wagens, karren, rijtuigen, fietsen, enz. rustig de étalages kan bezichtigen; dan trap pen de kinderen aan de hand van de toch waakzame moeders niet meer in de vieze gooten, die niej meer noodig zijn. nu de geheele Langestraat is ge doleerd. Iin het wachten is op de trottoirs 1 Moet ik er nog bij vertellen dat de perceelen eer iu waarde stijgen met trottoirs als zonder Het heeft mij dan ook grootelijks verwonderd, dal er dus nog één-derde der bewoners niet dan onder vele bezwaren voor te vinden i. En is het dan wonder dat B. cn tot de conclusie gekomen zijn er voorloopig inaar niet aan te beginnen? Tout savoir e'est tout pardonner hoe dikwijls is er niet gemopperd ja, B. en W. doen wel alles voor het Bergkwartier maar niets voor de binnen stad.» A qui la faule? Wie aan mijn woorden twijfelt komc gerust bij mij en neme inzage van de aaritcekeningen, die ik gehouden heb tijdens liet bezoek bij den Wethouder van O. W. Wat nu Het plan opgeven Men mag aannemen, dat na 3 jaar de ge dachten veranderd zijn cn de nieuwe lijden niet nagelaten hebben de men- schen breeder van opvatting te doen worden. Ik heb een plan ingediend bij B. W. of zij het plan trottoirs Langestraat niet aan n*ij zouden willen ter hand stellen om het aanschouwelijk te maken. Ik ben overtuigd, als wij allen bij elkaar vergaderd, het plan zien, wij in geest drift zullen geraken cn niet zullen rusten, alvorens dit verwezelijkt is. Het mag toch zeker bekend zijn dat een stad beoordeeld wordt naar zijn hoofdstraten. Stel u voor dat men iu Amsterdam eu Den Haag nog stoepen aantrof in de hoofdstraten, 't Is eenvoudig ondenk baar. Denkt u weikelijk dat die men- schen daar zooveel bezwaren gemaakt hebben Ze waren veel te blij dat hun Gemeentebestuur hun dc beliulpz; hand bood. Namen heb ik niet willen noen Ik ben er vast van overtuigd dat B, W. het lijvige dossier der bezwaren de vlammen zullen prijs geven, wanneer wij allen cé.parig zonder restrictie toestemmen tot het verwijderen der stoepen. Onze nakomelingen mogen nimmer weten, dat er nog bewoners der Langestraat waren, in den jarc 1917, die bezwaren hadden tegen het in eigendom overgaan der sloepen aa Welaan dan, gij bewoners d.*r Lang- straat. Als straks u gevraagd zal worden om te komen bezichtigen het nieuwe plan der Gemeente voor de trottoirs, werkt dan allen mede tot het tol stand komen dezer nuttige en prac- tische verbetering van onze hoof Isiraat. De dank, die de burgerij u daarvoor brengen zal, zij uwe belooning. L. HOUBAF.U. 13 naar Noordstr. 15, winkelbediende Johanna v. de Wecm, R.K., van Arnh.w. 10 naar Breeslr. 41, d.en.tb A. v. Eys, N.H., van Bwsch.w. 59 naar Burgerbuurt 6, bakker. II t. tui, luniitoiil liiilmi. r. K. Landbtuwvereenlglitfl. De leden, welke Chili of Amr.niak wenschen te ontvangen, moeten dit ten spoedigste opgeven. Ook zijn 3 wagons slakkenmeel aan gekocht tegen lagere prijzen. Wie hiervan wenschen te ontvangen -d"KV Verhuisd. 'J'. Korlaar U.K.. van naar Soesterw. 249, koopman A. Spierings, N.H., van VV'estcrslr, 89 naar J. Tolliusstr. 10, agent v.pol. H. Tondeur, R.K., van Corunckstr. 95 naar Coninckslr, 87, atbeide Geertruida Tondi ur, R.K., van West- singel 20 waar idem dienstbode A. Cohen, N.I., van Schcrbierstr. 7 naar Weversingel 32 Geertrui Krijnen, R.K., van Soesterw. 5 naar Langestr. 63. dienstbode Jacuba Tontmel. R.K., van K,Bergst. 8 naar Breestraat 21, dienstbode W. Scheinck Gcr., van Langestr. 45 naar Krankel.str. 12, wachtmeester H. Bastiaan N.H., van Gr. Spui 21. naar idem 14, idem Adiiana v. Bijnen, R.C., van G. v Steilingw.str. 98 naar id. Geurt v. Tellingen, N.H., van Arnlt. straat 11 naar Nieuweweg 1 winkelbcd. J. Levie, EvL., van Westerstraat 43 naar Kamp' 75 piano maker. Jacoba Tondeur, R.C„ van Bergstr. 23 naar Coninckstr. 87 dienstbode. A. de Kruif, R,C., van 1'. Boistr. 70 naar Havik 10 schilder. Johanna Arler, K.C., van Bergstr. 19 naar Teut 40. G. Marinus, N.H., van Leesdttweg 43 naar Blocmcnd.str. 21 schocnm, H. van Loon, R.C., van Aldeg.str.33 naar KI. Spui 28 arb. remn Ida Lange, N.H., van id Wed. J. Teunissen, N.l-L, van Arnh. weg 96 naar Kamp 34 W. v. d. Brink, N.H., van Een naar Heiligenb.w. 47 typograaf. J, Joose. N.H., van id. naar Adriana v. Eeden, N.H., v. weg 109 naar Bloemend, str. 40 dnslb. A. Groenhuysen, R.C., Muurh. 96 naar Leusderw. 63 pakhuisknecht, Martje Holland, N.H., van Utr.weg 120 naar Bissch.wcg 3/. dienstbode Maria Verhoeven, R.K., van Lange gracht 21b naar Eemstr. 26 Johanua v. Beltkum, R.K., van Berg str. 15 naar Kruisk. 74, dienstbode G. Barneveld, N.H„ van Gasthuisl. 43 naar Gasthuisl. 41 loopknecht H. de Wekker, N.H., van N'oodstf. Kerknieuws. I'A is een apostolische pref»Ctuur op gericht voor het eiland Celebes, een missiegebied van de missionarissen van liet H. Hart van Tilburg. Tot prefect is benoemd pater Dr. Vesters. Retraiten in het St. Alfonsushuis te Amersfoort. 7—10 Febr. Arbeiders uit Friesland, verg. f 5. 14—17 Febr. Mannen en jongelingen, verg. f5. 20—23 Febr. Vrouwen en meisjes, verg. f5. 24—27 Febr. Vrouwen en meisjes, verg. f5. 1—4 Maart. Vrouwen en meisjes uit Hoogland verg. 5. 0 9 Maart. Relraitcverecniging Kon. Marechaussee. 13—16 Maart. Heeren middenstand verg. f7.50. 18—22 Maait. Patronaten Utrecht verg. f5. 2215 Maart. Ongeh. dames mid denstand 7.50. 29 Maart—1 April. Heeren. 3—6 April, Mannen en jongelingen, Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Directie van het Retraitenhuis. 0odsdi«nst De Openbaring. De mededeelingen, welke ons de Openbaring naar aanleiding van onze zoo hooge bestemming doet. zijn ver boven menschelijk begrip en natuur verheven bijv. liet geheim der alleiheiligste Drie vuldigheid, volgens hetwelk in de éene Godheid drie personen zijn de menschwording van Christus, waardoor in den éénen persoon van Christus twee naturen, dc goddelijke en de inenscheiijke, verccnigd zijn de leer, dat in de 11. Communie Christus Zelf tot ons komt. Deze waarheden zijn onbegrijpelijk voor het mensche lijk verstand, zooals schitterend kleurenspel onbegrijpelijk is voor den blindgehorenehierbeneden moeten wij. door de genade ge holpen, ze ootmoedig en in ver trouwen op de goddelijke waar achtigheid aannemen, om daardoor eenmaal de gelukzalige aapschou- wing der goddelijke waarheid tc verdienen. Of moeten wij wellicht aan deze waarheden twijfelen, omdat wij ze niet begrijpen Waaraan /.ouden wij dan wel niet moeten twijfelen? Begrijpen wij ons eigen leven en voelen en denken -Van alle opwerpingen», zegt een be kend schrijver, die men tegen het Christendom maakt, is er geen onbeduidender dan die, welke ontleend wordt aan zijn onbegrij pelijkheid». God heeft ons deze Openbaring op een zichtbare, menschelijke wijze geschonken door den God- mensch Jezus Christus, die Zich na zijn dood op zichtbare wijze door de opvolgers van den II. Petrus doet vertegenwoordigen. Niet op den Bijbel is de Kerk gesticht; de Kcik bestond reeds vóór de geschreven Evangeliën. In dc Kerk is de goddelijke Openbaring eerst mondeling door de overlevering (Traditie) en dan later ook schriftelijk door de H. Schrift tot ons gekomen. Monde linge Traditie eu H. Schrift zijn derhalve de beide geloofsbronnen, waaruit dc leering, die tot onze zahgheidslrekt, moet geput worcien. Evenwel zouden ons deze bron nen weinig baten, als ze niet door een levend, met goddelijk gezag bekleed leerambt aange wezen en bewaakt werden. Eens deels is voor het goed begrip van de H. Schrift eu de Overle vering een btpaalde verklaring noodig; en anderdeels kunnen menschen uit hun aard niet bui ten menschelijke leiding. Hieraan kwam Christus tegemoet door de slichting der Kerk en het aan stellen van wettige overheden. Derhalve is de leer der Kerk het cenigc richtsnoer, van ons geloof. Dc Keik is het, die ons waar borgt, dat de Bijbel niet slechts een geloofwaardig boek is, maar waarlijk Gods woord. In dezen zin berust dus het goddelijk ge zag van den Bijbel op het gezag der Kerk. K in aue uitgaven

De Eembode | 1920 | | pagina 2