PRIMA WIJNEN j. VAN HAMERSVELD Ir. Bel dan op No. 42 VANAF f 1.35 PER FLESCH VRAAGT PRIJSCOURANT. Op de marktAppelen f 2 a f 4.50, zandaardappcicn f 5.50 a 6.50 per her Hoendereieien £8 4 flO per ÏQOP i Hooiboter £3 4 £3.20 per kilo. Kippen f2 £4, kuiken* £3 4 f 6, piepkuikens £1.50 a f2.75, oude eenden £2 4 £3, tamme konijnen £2 4 £4 per st. Duiven £1.70 4 f2 per paar. Magere varkens £60 a £05, zeugen 150 a 200, biggen £25 4 f45, drachtige zeugen £200 4 270 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer heet. Appelen 25 heet. Zandaardappe- len 60.000 stuks Hoendereieren 60 kilo Hooiboter 30 Magere varkens60 Biggen10 Zeugen. Kaasmarkt. Aangevoerd 12 wagens, bevattende 2100 K.G. Prijzen f54 a f65 ger 50 K.G. Handel matig. De dames J. A. M. Janssen, K. A. Klaverveld, A. M. Kras, W. Kuntz, C. Lettink en A. Mooy, zijn geslaagd voor het examen Nuttige handwerken. Rapiditas wist Zondag haar laatste competitiewedstrijd te winnen. Met werd «Vooruit" geslagen. Het is er in Utrecht lang niet malsch toegegaan. Forsch ja zelfs unfair spel werd vertoond. Vooral «Vooruit" dat wellicht op een stellige overwinning had gerekend toonde zich nu juist vau haar beste zijde. Eenigeu tijd het einde moest de wedstrijd worden gestaakt. Het 2e elftal wist ook te winnen en daarmee twee kostbare puntjes te be halen. D. W. S. werd met 42 naai Utrecht teiuggczonden. Voor rust was de stand 41, wat vrijwel de verhou dingen weergaf, want telkens zwermde de «Rap. voorhoede om het vijandelijk doel. Na rust was het een saaie tooning. D.W.S. wist in dien tijd doelpunt te fabriceeren wat zij ten volle verdiende. Zondag 22 Februari werd door den ZecrEerw. Pater Vola, Redemptorist, in de parochie van den H. Henricus een congregatie van de H. Familie opgericht. Vele personen traden reeds als lid toe. In de jaarvergadering der R. K. CoOp. Vereeniging .Helpt Elkander», constateerde de voorzitter, de heer S. Kraan, met vreugde de vooruitgang die in 1919 plaats had. De kruidenierswin kel die aan de coöperatie verbonden is kon overgaan tot het inrichten van een besteldienst. Tot bestuursleden werdeu gekozen de heer S. Kraan en in de plaats van den heer W£, v. Koelen de heer J. Jagers. Ook dit jaar zal door eventueel toe tredende leden geen inleggeld betaald wordtin, Het dividend van de bakkerij zal uitgekeerd worden op 1 en 2 Maart 's avonds van half 9 tot half 10. Dat van de kruidenierswinkel 8 en 9 Maart op hetzelfde uur. Vanaf de 2e week in Februari wordt er brood geleverd aan verbruikers te Hoogland. Tot leden van den Raad van Com missarissen werden gekozen de heeren J. Vial, Brandsen en Walet. Hebt U een Taxi of Auto noodig Amersfoort. 't verzoek vaq den Ned. Bond Werklieden in openbaren dienst en be drijven, afd. Amersfoort, om alle werk lieden in dienst der gemeente, keering in eens te willen f 150.per persoon. Bij salarisregeling van 29 Juli j.I. is voor wat aangaat, de hoegrootheid van het loon, geheel gevolgd het advies van de betrokken commissie. Behou dens een verschil van inzicht' enkele neven kwesties, wareu deoiga- nisaties het met de loonregeling eens. En nu is na dien toch geeu enkele reden aan te voeren, die het oen wettigen, op dit moment slag in eens te verleenen. Het standpunt, van de organisatie, waarvan toch mag worden aangenomen, dat zij geen andere, dan wel gen verzoeken indienen, en olie verantwoordelijkheid kan aanvaard, kunnen B. en V deze dan ook niet begrijpen. Met gc- heele terzijdestelling van het instituut, dat ter behartiging van de rechtspo sitie en de bezoldiging van het per soneel, in dienst der gemeente, in het leven is geroepen, en op wier erken ning door de organisaties anders groo- ten prijs wordt gesteld, wordt een x zoek om een uitkeering ingediend, Wordt deze richting ingeslagen en 't is eigenaardig dat adressante daartoe het verzoek dpet dan kan het bestaan van een georganiseerd overleg geen zin hebben. Met een uitkeering van f 150.- gemoeid een bedrag van £85.650. Na de gevoerde discussies bij de behandeling van de begrooting, be hoeft het geen betoog, dat dekking van deze middelen niet anders kan worden gevonden, dan door verhooging in de inkomstenbelasting en de ta- iven van de bedrijven. Afwijzend adviseerden B. en W. ook een verzoek van de R. K. Werk liedenvereniging St. Joseph Chr. Bestuurdersbond, dat daarheen te willen leiden, dat aan de leden van de levensmiddelen commissie voor het bij- :n der vergaderingen vergoeding wordt gegeven voor ge!eden werk1 zuim. Dit verzoek is voor inwilliging mi lijk vatbaar, reeds hierom, omdat het ilijk zou aangaau het eene dat werkverzuim heeft wel ei goeding te geven, het andere, voor een bepaald werkverzuim lijker is aao te toonen, daarvoor niet in aanmerking te doen komen. B. en W. meenen daarom, dat hun advies, los van het adres, de princi- pieele vraag moet behandelen, of in het algemeen vergoeding moet worden gegeven voor het bijwo gaderiogen. En deze vraag dient dan noodwendig weer zoo ruim te worden opgevat, dat daaronder ook ziji grepen de vergaderingen van raads- De militaire sportweek welke worden gehouden van 31 Mei tot met 5 Juni is een maand uitgesteld, Zij zal nu plaats vinden van 28 Juni lot en met 5 Juli. Geboren Willem, z. van R. Oostin- jen en G. M. Willemse. OverledenJohannes v. Bavel, 76 j., wedn. van A. J. L. te Veldhuis. Diederika D. Blaokcnstein, 85 j„ wed. van J. Stroop. Hedenavond 7 uur vergadert de gemeenteraad. Behandeld worden o.m. Bouw van een school Mlereveldstraat- Aankoop schoolmeubelen school in Wijerstraat. Wijziging verordening heffing belas ting openbare vermakelijkheden. Verkoop bouwterrein aan W. van Haselen. Idem Da Costaplein aan A, J. C. Mooij. Idem nabij de Prins Frederiklaan aan B. E. van Dorth. Overneming grond aan den Leus- derweg van I'. van Gent. Ooveroeming stoep Langestraat 78, van Gebr. Kroes, Aankoop bouwterrein aan de Konin- gionclaan van den heer Hamers. Aankoop gronden Leusderweg van Wed. P. van Achterbergh. Aankoop gronden, tusschen Utr. weg en Leusderweg, van de Beaufort. Aankoop perceel Dorresteinschesteeg van L. den Houdijker. Aankoop pcrceelcn aan Hoogstraat, Eemsiraat eu Ouden Soesterweg. B. en W. adviseerden afwijzend op Maar wordt de vraag aldus gesteld, naar onze meening kan zij anders in behandeling komen, dan ont- en wij dadelijk het wettelijk be- r, ontleend aan de Gemeeotewet. en W. huldigen de opvatting dat hel geWenscht is dat alle richtingi alle groepen van de bevolking zooveel mogelijk de gelegenheid m worden gegeven, deel te nemen aan behandeling van de publieke zaken Maar zij zijn ook de meening toege daan, dat in het publiek belaag daar- een beroep mag worden gedaan op de burgerij. En het wil hun x komen, dat het ook niet in het belang de maatschappelijke ontwikkeling zoude zijn, indien dat beroep slechts mag worden gedaan tegen beloomng, Daarom zal, naar hel B. en W. voor komt de oplossing moeten worden ge zocht in liet houden, zooveel mogelijk van avondvergaderingen. En zoo in sommige gevallen niet mogelijk dan zal door belanghebbenden zelf ge tracht moeten woiden de moeilijkheid op te lossen. Uit den Omtrek Baarn Voor eenigen tijd is een gedeelte van het Baarnsche boscli. het z.g. Peking- bosch, door H. M. de Koningin-Moeder, verkocht. Naar wij vernemen willen de koopers de bekende Pekingkom dem pen en ter plaatse een weg aanleggen. Het prachtig geboomte zou dan ook geveld worden, zoodat dit mooie plekje, een der meest bekende punten in den omtrek van Baarn, jammerlijk bedorven worden, Gtmnts Geboren Woutera, d. van W. van Oostrum en M. J. Blanken. OndertrouwdP. Beunder en M. Kruithoet. Overleden Aaltje Hagen, echtg. van H. Fransen, 72 j. Voor eenigen tijd kwam de schip per L. met de mast van zijn vaartuig aanraking met den draad, welke over rivier de Eem is gespannen voor de electrificatic van Bunschoten. Thans zijn de palen op zoodanige hoogte ge steld, dat dergelijke ongelukken in het vervolg niet meer kunnen voorkomen. Vanwege het Departement van kunsten en wetenschappen, heeft een rijks-architect opmetingen gedaan in verband met de voorgenomen restau- van den gemeentetoren te Buiten dijk. Het ligt in de bedoeling dit bouw werk uit de 14c eeuw zooveel mogelijk in den ouden toestand te herstellen. Hoogland. Vrijdagavond om half zeven wordt in Concordia de gewone maandelijk- ■che vergadering der R. K. Werklie den vereeniging St. Jozef gehouden. Naar wij vernemen is de burge meester van het naburige Bunschoten voornemens ontslag aan te vragen. Burgerlijke Stand. Geboren Margrietha, d. v. G. Lasseur en M. Kreikamp Geertruida Hendrlka, d. v. W. Henkers en B. van Kleinwee Geertruida Maria, d. v. H. Boersen en C. E. Brouwer Jan, z. v. J. Midden en R. Ossendrijver Johanna Hendrika, d. v. J, Pcnterman en G. v. de Hoef. Overleden Aleyda v. de Raapkamp, 56 jr., echtgen. v. G. v. d. Hoven Joannes A. Pommer, 9 mnd. Jan Mossing, 72 jr., wed. v. A. Veldhuizen Adrianus R. Tondeur, 3 mnd. nilktrk Op de markt 25000 eieren f8.50 a f9.50. Schram- men f60. i. f70. Rundvee f200 a f600. Nuchtere kalveren f 12 4 (22. Ccusdttt Burgerlijke Stand. Getrouwd: Antonie Karei Roelofsen en Rika Woutera van Veluw Klaas Harskamp en Marrelje v. d. Heuvel. OverledenHendje v. d. Tweel, oud 70 jr., wed. v. T. ter Plaat. Soest Het uitbreiden, verbouwen, met bij bouwing van kluiskeldcrs voor reke ning van het kantoor der Commandi taire Bankvereeniging H. L. A. Dullaert en Co. te Soest is opgedragen aan Dorresteijo n Rademaker. De Heer A, Winter Gemeente- Veearts van Soest is voor alle aange legenheden ook praktijk te spreken ten gemeentehuize voormiddags onge- half twaalf uitgezonderd Vrijdags. Onder No. 22 worden alle bood schappen telefonisch aangenomen. Wat betreft Soesterberg wordt spreekuur gehouden in «liet Huis Halvee en wel Woensdags en Zater dags voormiddags ongeveer 10 uui Geboren Richarda Anthonia d. R. Stalenhoef en W. Roeten C nelia Wilhelmina d. van W. Sukel Bekkum Jacob z. van H. J. Esch en G. Briedé - Klasina Elisabeth d. van B. Strumpel en K. E. Keijzer Frans Johannes z. van F Veenendaal en J. Vonhoff Jacobi Johanna d. van C. Wanzing en H. v Doorn Jan z. van H. Huisman en J. Dunsbergen Neeltje, d. van Gerestein en D. van Willigenburg Geertje d. van G. Doctor en K. Pieper Clasina Meta d. van H. Stam en M. Dorresteijn Elisabeth d. van J. Ver woerd en J. H. Schouten Geertruida Aaltje d. van J. Verwoerd en der Veen. Getrouwd W. M. Schut en H. J. M. Marcc A. v. Dijk en G. Das J. van den Broek en D. Ernsten H. Hornsveld en J. A. van Dijk. Overleden: Jules Eduard .Vendes 57 jr. echtg van C. H. G. van Thol Benjamin Frederik Endtz 78 jr. wed. M. W. Tonckens. Soesterberg Er moeten in den laatsten tijd groole diefstallen gepleegd zijn van militaire uilrustingstukken uit het Algemeen Demobilisatiepark. Enorme hoeveel heden dezer uitrustingstukken moe de demobilisatie uit alle deelen i land naar genoemd Demobilisatie park vervoerd worden. Gedurende het vervoer had het goed veel te lijden terwijl een goede controle tengevolge van de groote hoeveelheden bijna niet mogelijk was. Het gevolg is dan ook geweest, dat op groote schaal dief stallen werden gepleegd. Thans worden gestolen goederen in vrachtauto' alle oorden terug gehaald. Een vijftiental soldaten is in verband niet deze diefstallen reeds gearresteerd, terwijl nog meer arrestaties zijn te verwachten. Utrecht Maandag is de vierde FJederlandsche Jaarbeurs in tegenwoordigheid van (al van genoodigden geopend, onder wie de Minister van Arbeid rar, Aalbcrse. De plechtigheid had plaats in den Stadsschouwburg. orzitter van den Raad van Beheer mr. J. P. Fockcma Andreae, burgemeester van Utrecht, hield een toespraak, waarna de Minister van Landbouw v. ljsselsteijn, de openings rede hield. Door Z. D. H, den Aartsbisschop Utrecht is gedurende de dagen a.s. Jaarbeurs (23 Februari 6 Maart) dispensatie in de Kerkelijke Vasten- en Oothoudingswct verleend allen, die zich bevinden binnen dc grenzen der burgerlijke gemeente Utrecht. Kaasmarkt. Aanvoer1 wagen, wegende2lÓ K.G. Handel vlug. Binnenland. Waarom vóór alles Katholieke hulp verleening aan Weenen noodig is. In het ochtendblad van 17 Febr. der »N. R. Crt.» komt een Weensche brief voor van haar Berlijnschen correspon dent, waarin eenige medcdeellngen worden gedaan en opmerkingen worden gemaakt, die blijkbaar ten doel hebben dc z.g. «neutrale, hulpverleening aan Weenen tc verheerlijken, hare voor treffelijkheid boven een «Katholieke, te doen uitkomen. Wie echter het artikel niet al te op pervlakkig leest, zoo schrijft de Pers- coinóiigsie van het R.K. Huisvestings comité te 's Bosch, moet tot deze con clusie komen dat het «neutraal, comité in werkelijkheid alles behalve neutraal optreedt en dat voor alles noodig is de Katholieke hulpverlecning van liet R.K. Huisvestingscomité te steunen. Beweerd wordt in het bedoeld artikel, dat in Nederland meer protestantsche dan R. K. kinderen worden gevraagd. De schrijver zou gelijk hebben, wanneer hij beweerd had, dat via het neutrale comité meer Protestantsche kinderen worden aangevraagd dan Roomsche. Maar onkundig als hij is van den arbeid van het R. K. lluisvestings-Comite Nederland zeil, ontgaat liet hem dat sedert de oprichting der Katholieke comité's en de voorlichting door de Katholieke pers, dc meeste Katholieken ertoe gebracht zijn hunne aanvragen om Katholieke Weensche'kinderen te richten tot het R. K. Huisvestings-Co- mité. Het is hem blijkbaar ook onbekend, dat, Koevele Roomsche kinderen ook reeds ïn Katholieke gezinnen zijn onder gebracht, het R. K. Huisvestings-Comitc nog altijd beschikt over vele duizenden aanvragen om Katholieke kinderen, waaraan lot heden nog den voldaan. «Weenen telt 1.763.000 katholieken, 175.000 joden en 75.000 protestanten onder zijn inwoners., zegt de schrijver. «Op één protestantse!! kind komen dus ongeveer 24 katholieken.. Deze mededeeling moge de Katho lieken van Nederland de oogen openen! Er lijden zevenmaal meer Katholieken honger dan Joden dure plicht rust dus vooral op de Ka tholieken van Nederland om hun ge- loofsgenootcn in hunnen nood bij te staan. Die plicht dringt te meer, omdat het relaas van den schrijver maar al te duidelijk bewijst, dat Katholieke Ween sche kinderen, wat hun godsdienst betreft niet veilig zjjn bij het «neutrale. Comité. Na geklaagd te hebben, dat dc Ka tholieke geestelijkheid hier te lande zich verzet tegen het onderbrengen van Ka tholieke kinderen in Protestantsche ge zinnen, verraadt de correspondent de maatregelen, die het «neutrale.' comité tegen zulken euvelmoed heeft wetei «Het neutrale comité aldus de schrijver wapent zich thans tegen deze tegenwerking door van (Katho lieke ouders, die hun kinderen Protestantsche families toevertrou een schriftelijke verklaring te eischen, dat zij hun toestemming hebben leend, en er vrede mee nemen, dat het kind gedurende het verblijf omgeving niet deelneemt aan de gods dienstoefeningen, die zijn Kerk het oplegt,- Wat hier van dc Katholieke Ween sche ouders geüischt wordt, is werkelijk ergerlijk. Men vordert van hen eene toestemming, die zij niet geven kunnen en niet geven mogen zonder zich aan een grof plichtsverzuim, ja aan geloofs verzaking schuldig te maken. Zij moeten goedvinden, dat hunne kinderen drie maanden lang de H. Mis niet bijwonen en niet naderen tot de H. Tafel; dat zij drie maanden lang worden opgevoed in eene niet-Katholiekc omgeving, waar niets hen herinnert aan hun H. Gods dienst, waar niemand hen zal opwekken tot het geregeld verrichten hunner ge beden, tot hel bijwonen van godsdienst onderricht cn waar het voorbeeld Iicd zal brengen tot godsdienstige schiliigheid of met hun geloof strijdende opvattingen en gebruiken. Dat alles vraagt het neutrale Comité nu van die ouders. Het vraagt dit, in omstandig heden waarin de waulioop der ouders, die hunne kinderen zien verkwijnen, de zwaksten onder hen er gemakkelijker brengen zou lot deze plichts- en geloofsverzaking over te gaan. Is die hatelijke dwang wellicht nood zakelijk? Kunnen die Katholieke Ween sche kinderen anders misschien geen onderdak krijgen in gastvrij Holland? Het neutrale comité weet, dat het K. Huisvestings-Comité nog vele duizenden adressen van Katho lieken beschikt, die met ongeduld op de komst der ongelukkige kinderen zitten te wachten en van wie men d# zekerheid heeft, dat zij de godsdienstige zoowel als de maatschappelijke taak der Weensche ouders gaarne geheel zullen overnemen. Het neutrale c dat liet R. K. Huisvestingscomité zich meermalen in zijn persberichten bereid heeft verklaard om de zorg voor de Katholieke kinderen, die met neulrale transporten mede komen, over te nemen. Wat belet het «neutrale, comité dan, zijn beschermelingen, die het naar Hol land bracht, hier volgens het verlangen der Katholieke ouders in Katholieke gezinnen onder tc brengen? Voor ieder Katholiek kind, dat door het neutrale comité naar ons land zou worden ge bracht, zal het R. K. Huisvestings- Comité eene plaats in cun Katholiek gezin weten te vinden en mochten de: vele duizenden plaatsen, die thans nog beschikbaar zijn, alle zijn ingenomen, dan nog garandeert het R.K. Huisves tingscomité plaatsing van alle Katho lieke kinderen in Katholieke gezinnen. Daarvoor kent het tc goed dc solida riteit en de liefde voor zijn godsdienst n Katholiek Nederland. Wij moeten protesteeren tegen de onwaarheid, die de correspondent der N. R. C. durft neerschrijven, dat de Weensche geestelijkheid de bezwaren der Nedeilandschc geestelijkheid in deze Hc'u.oogste kerkelijk gezag in Wee nen heeft er bij het onze herhaaldeigk met klem op aangedrongen.'^t «och vooral gezorgd worde, dat de Katholieke kinderen van Weenen onderdak vitiden in Katholi dooi-6liet «neutrale comité, aangenomen zal den Katholieken, die in dat comité «n zijne afdeelingen zitting hebben, wel onbekend zijn; nu de Rotterdammer ze zoo openlijk bekend maakt en ver heft, mag zij voor hen toch wel aan- leiding S» I» d"' °,°k neutraliteit practi.cli In eel»»'»'»™1: ging oversloeg en om in te zien dat zij tot zulke bestrijding van hetgeen den Katholiek heilig is, niet langer kunnen of mogen meewerken. De Katholieken van Nederland we en thans wat zij te doen hebben. Willen zij hunne geloofsgenooten in Weenen bijstaan in hunne schier ondraaglijke ellende en willen zij hen vrijwaren voor de verleiding, uit medelijden met het leven en dc gezondheid hunner km- deren, dezer zielehcll in gevaar te brengen laten zij dan het R. K. Huisvestings-Comité méér nog dan tot heden door hunne giften in staat stellen nog groolere hulp te verleenen dan tot heden hel geval was en het aantal kindertransporten naar ons land groo- tere uitbreiding geven. De Magistraat in Weenen, die -vol gens den correspondent der N.R.C. de Nederlandsche actie, niet alleen wat haar omvang maar ook wat haar me thode betreft, bijzonder waardeert, wist niet, zoo zegt hij, waar de zendingen van Katholieke comité's heenkwainen. Van andere zijde hoorde die corres pondent het vermoeden uiten, dat deze hoofdzakelijk voor vrome stichtingen werden gebruikt. In Weensche scholen komen zij in ieder geval niet, zoo werd hem verzekerd. Men voelt de insinuatie, die onder deze anonyme verzekering schuilt. Doch de Katholieken van Nederland kunnen gerust zijn. Hunne giften en gaven komen ten goede van hen, voor wie zij ze hebben gegeven vooral het Ween sche kind. Wel degelijk komen ze ook de Katholieke schoolkinderen ten goede. Deza arme stumpers worden niet ver geten. Waar dc correspondent hel ver moeden hoorde uiten, dat de zendingen voor vrome stichtingen worden ge bruikt, daar willen we dat vermoeden wel bevestigen, maar met deze onont beerlijke nadere aanduiding, dat die vrome stichtingen naast Katholieke scholen zijn Katholieke ziekenhuizen, weeshuizen, vondelingen-gestichten en inrichtingen van weldadigheid, die de verzorging van de noodlijdende Ween sche Katholieken tot zich hebben ge trokken. die allen door het officieelc socialistische stadsbestuur zeer stief moederlijk behandeld worden. Dat de Katholieke hulpverlecning niet aan den Weenschen magistiaat wordt opgedra gen, is toch wel vanzell sprekend. De Katholieken willen zekerheid hebben, dat wat zij voor hunne geloofsgenooten geven, dezen ook in handen komt en niet wordt toegewezen aan bevoor rechten, die lot de politieke volgelingen der bestuurders behooren. De noodzakelijkheid d.iarvoor op zijn hoede te zijn komt aanhoudend aan het licht ook door brieven, die het R. K. Huisvestings-Comité van Weensche ouders ontvangt, waarin dezen klagen, dat de zendingen uit Holland nagenoeg geheel onder de «rooden. cn «rood georgamseerden worden gedistribueerd en herhaaldelijk, ja schier bij alle stan den worden gebruikt als lokmiddel om tot die organisaties over tc gaan, gelijk het «neutrale». Nederlandsche Comité, blijkens de onthullingen van den cor respondent van de N.U.C., ze weet te benutten om geloofsafval in de hand te werken, zonder eenige noodzakelijk heid, daar er voldoende plaatsen zijn Katholieke gezinnen. Correspondentie Eenige ingekomen stukken worden in het volgend nummer geplaatst. Red. R- K. Kerkzang. Kan'men op geen enkel gebied van kunst beweren liet volmaakte tc hebben bereikt, zeker niet op muzikaal terrein, allevminst op dat van onzen Roomsclien Kerkzang. 'n Gelukkig verschijnsel, dat sinds de uitvaardiging van liet «Motu Proprio» (22 Nov. 1903 en 25 April '04). zich ook bij onze Roomsche Kerkzangers een krachtig streven naar het volmaakte openbaart. Mannen als: wijlen Mgr. Lans, Deken Leblanc Pastoor Eppink "-Moor Jansen, Mgr., J.A.S. v.fchaïk nog zooveel anderen, onder wie ook lecken van erkcnd-muzikaal talent, schijnen het zich als levensdoel te hebben gesteld. Him onvermoeid ijveren vond belooning vooral in den bloei der St. Gregoriusvereeniging met haar propa gandistisch orgaan «Het St. Gregorius. blad» waarvan de eminente Pater Dr- Caecilianus l iuygens O. F. M. de be kwame Redacteur is. Bij Geestelijkheid en leeken wist deze aatste op den jongstgehouden Katho- liebendag te Utrecht nieuw vuur te ont-

De Eembode | 1920 | | pagina 2