Bel dan op No. 42 Advertentiën Heerenrijwie Assistent-Boekhouder Typiste en R. K. Dagmeid Te Koop Linnenkast A.M. Koning. Arts Olieverf Pastel van Lefranc UNION K u i j t e r s Vrijdag 9 April a.s. publiek VBrkoopen LANDERIJEN Notaris Johs. Knoppers denvereeoiging heeft met deze contri- bulieverhooging een belangrijke stap in de goede richting getet. I.aten nu ook de tegenstemmen tooncn, dat sij goede organisatie-menachen aljn, door zich bij de meerderheid neer te leggen. Na een drukke rondvraag werd deze belangrijke vergadering met gebed ge sloten. De heer Dr. J. W. Jo'rissen, zitter der Afd. Amersfoort en omstre ken van het R. K. Huisvestings-comité te 's Hertogenbosch, ontving de mede- deeling dat het vertrek van de hier en in den omtrek gehuisveste Weener kin deren wegens de troebelen in Duitsch- land noodwendig tot nadere aankondi ging moet worden uitgesteld. Ken tweede transport kinderen is te verwachten, wijl de zending van deren uit Oostenrijk en Hongarije waarschijnlijk zal worden gestaakt. In regeeringskringen is men van i deel op grond van ambtelijke rapporten, dat 't wellicht beter is niet voort te gaan met het opnemen van kinderen Oostenrijk-Hongarije. De medische en hygiënische v zorgen in het belang der volksgezond heid te nemen, vergen vrij hooge kosten. Mitsdien overweegt men of 't niet schelijker is te helpen en te ste door zending van allerlei benoodigd- heden, als levensmiddelen, kleeding- stukken, hygiënische artikelen voor ziekenhuizen enz. enz. Op die wijze met minder kosten meer nut worden gesticht. De heer H. J. C. Venings, afdee- lingschcf telegraaf H, S. M. herdacht den dag waarop hij voor 25 jaar zijn Maatschappij in dienst trad. Den plichtgetrouwen ambtenaar werden bij zijn zilveren dienstjubilc zeer vele be wijzen van hartelijke belangstelling ge boden. 's Nachts na twaalf liepen twee per sonen in de Hendrik van Viandenstraat, die voorbijgangers om geld vroegen. Toen dc politie een onderzoek instelde vluchtc er een, de ander werd gegrepen. Nader bleek dat dit heerschap nog 40 dagen gevangenisstraf te goed had. Hebt U een Taxi of Auto noodig Amersfoort. Na kennis genomtyi tc hebben eenige ingekomen stukken en enkele rekesten om advies naar B. en W. te hebben gezonden, aanhoorde de ge meenteraad in zijn laatst gehouden zit ting een schrijven van de Tucht-Unie met memorie van Toelichting, waarbij er de aandacht op wordt gevestigd, dat de lagere scholen leerlingen .tellen, die door bun verregaande brutaliteit, on gehoorzaamheid enz,, of doordat zij een ernstig gevaar opleveren voor de op- voediug van hun medeleerlingen on geschikt zijn voor het gewone onder wijs en waarbij verzocht wordt hier omtrent een onderzoek in te stellen, en in verband met de uilkomsten daar van het oprichten van een of meer speciale scholen of klassen te bevor- Voorts een schrijven van den Bestuur- dersbond ter geleide van een schrijven van het Nederlandsch Verbond van Vakvereemgingen inzake inkoop van ruwe katoen en gebleekte graslionens, houdende verzoek tot dezen aankoop te willen besluiten hetwelk als onge zegeld, ter zijde gelegd werd. Dan een verzoek van een commissie, om het daarheen te leiden, dat een gebouw van gemeentewege wordt ge sticht en geëxploiteerd, waarin het openbare leven door vergaderingen, congressen enz. zich verder kan ont wikkelen. Op voorstel van Wethouder Verhoef wordt besloten een adres tot de 2e Kamer te richten over de onderwijzers salarissen. De belasting motie-Holland zal men in de secties op 7 en 8 April behan delen. W. J. A. Boekhoudt, wordt benoemd als ambtenaar van den Burgerlijken Och* q.q. Aankoop negen woningen en aan de St, Annastrnat. Aankoop grond Monnikenpad C. Ruitenberg. Aankoop grond Lcusderweg van E. van Kolfschoten. Overname stoepen Utrechtschcstraat van Chr. Glesen. Het afwijzend advies van B. en W. op het verzoek om aanstelling van een secretaric-mensch als secretaris der com missie voor georganiseerd overleg, werd door den Raad afgewezen. De heeren Kraan en Noorman hebben voor aan stelling gepleit. Het voorstel van B, en W. betreffende het noemen van stra ten werd lang besproken. Het geven lijkc laak meende dc Voorzitter. De industrie straten komen later weer aan dc beurt. Maar men werd 't eindelijk eens over de omgeviug I.eusderwcg waar de Indische Archipel zal herdacht worden. Bij dc nieuwe H. B. S. komen staatslieden aan de beurt eu het Soes- terkwartier krijgt bloemennamen. Peper- steeg wordt wellicht Peperstraat. De middenstandswoningbouw Fresia krijgt voorschot op elleolange voor waarden. De duurte van woningbouw wordt geVUustreer'd door 't feit dat elke woning ruim f550 huur 'sjaars moet opbrengen. Het smallepad zal verder worden verbeterd, maar geld voor ver betering van Verhoevenstraat en Soes- terweg kanniet worden toegestaan: ook de Heiligenbergcrweg kan geen beurt krijgen. Groote sommen zouden deze noodzakelijke verbeteringen vergen er is geen geld. Achtereenvolgens heeft de Raad voor diverse zaken zóóveel uitgegeven dat de straBtverbctering zeer voor de hand liggend stukje ge- meeotezorg oiet voldoende kan worden behartigd. De veibetering van den Soes- terweg werd op f65000 geraamd. Bij de rondvraag drong mr. van Traa aan op betuiging van instemming de rekesten ingediend ter bevordering van eene betere ftnanciecle verhouding tusschen Rijk en gemeente. Voor steun aan „plaatselijk keuze" pleit de heer Rekke, terwijl zijn collega Polder nog eens informeert naar de in voering van den acht urendag voor ge- meentepersoneel. Die 8-urendag komt wel, luidde Wethouder Jorissen's be scheid. De Wethouder wees er op hoe door 's heeren Polders drijven Raads leden en persmenschen en door avond- rgaderingen hun arbeidsdag zeer verlengd zien. Beter toezicht op de plantsoen-ver nielende jeugd werd toegezegd, ook zullen voortaan den raadsleden ten :poedigste de stukken worden I bezorgd, Binnenland. Aan de Nederlandsche Regeering naar aanleiding van haar jongste antwoord op de hernieuwde aanvraag tot uitlevering van den gewezen Duit- schcn Keizer, een nader schrijven over handigd, waaromtrent niet uitgesloten schijnt, dat het als beëindiging der ter zake gevoerde briefwisseling kan w< den opgevat. Een groep Amsterdamsche stakers kwam te Lisserbroek (Haarlemmermeer) vanwaar eenige werkwilligen als boot werker naar Amsterdam waren gegaan. De bevolking was den bezoekers niet bepaald gunstig gezind. In een oog wenk waren een paar honderd mensclicn bijeen, die de stakers verdreven. Er zijn thans alleen bij de Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij ongeveer 900 an aan het werk. Dc stakers getroosten zich harde offers. Met de weinige guldens di» zij per week uitbetaald krijgen, kunnen zij niets uitrichten en als de vrouwen en kinderen niets verdienen, is het gebrek iijdco. Dc Banken van Lecning hebben het druk en sommige stakers offeren reeds hun meest onontbeerlijke bezit tingen, tot de bedden toe. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0- L. Vr. Hemelvaart Langegrachf. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Vespers. Half zes Patronaat. MAANDAG. Geen verplichting mishooren. H. Missen als op Zondag. DONDERDAG. H. Missen half 7, half 8 gez. H. Mis, waarna de kinderen tot de plechtige H. Comm., wor den toegelatenderde H, Mis half 10 5 uur plechtig lof met Rozenhoedje. Dagelijks de Heilige Missen om 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG le Paaschdag Half 7, en 8 uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Plechtige Hoogmis. 37 is er gelegenheid om te biechten. MAANDAG 2e Paaschdag H. Missen als op Zondag 3 uur Vespers. DONDERDAG, le plechtige H. Communie der Kinderenhalf 7 eerste H. Mis half 8 gez. H. Mis met preek, geloofsbelijdenis, vernieuwing der doopbeloften plm. half 10 Mis van dankzegging, 's Mid dags 4 uur plechtig lof met opdr. a. h. H. Hart. H. Maria cn H. Joseph. VRIJDAG, le der maand. Kwart voor 8 gez. H. Mis. 7 uur Lof ter cere v. h. H. Hart. ZATERDAG. 7 uur Lof Van 3'/i9 uur Biechthoores. DAGELIJKS dc Heilige Missen ten zeven, acht en negen uur. Parochiekerk van St. Anafridue aan de Vondellaan. ZONDAG. Hoogfeest van Paschen. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 4 uur Lof met Rozenhoedje, na het Lof biechthooren. N.B. 's Zondags onder de H.H. Missen gelegenheid om rijwie len in bewaring te gevcD. MAANDAG. 2e Paaschdag, van devotie, H.H. Missen cn Lof als len Paaschdag. Onder de H. Mis van 8 uur worden de kleine kinderen tot de H. Communie toegelaten. ZATERDAG, 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van 58 uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. fioogiand. Parochie St. Martinua. ZONDAG, le Paaschdag Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Vijf uur Lof. MAANDAG 2e Paaschdag H. Missen als op Zondag. V$f uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen o half 8 en kwart over 8. hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 5 Catechismus MAANDAG. H.H. Missen als op Zoodag. DAGELIJKS dc H.H. Missen om kwart voor 8 en kwart oyer 8. nijkerk- Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 4 uur Vesper met Rozenhoedje. Na de Vesper gelegenheid om te biechten tot 7 uur. MAANDAG (Zomertijd) 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Vesper met Rozenhoedje. Na de Vesper gelegenheid oin te biechten tot 7 uur. WOENSDAG. Half 10 gezoitgen H. Mis Bruidegom en Bruid. ZATERDAG Heden overleed na een langdurig lijden, na meer malen voorzien te zijn der H. Sacramenten der sterven den, onze geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante HendrlKa Maria Boonekamp in den leeftijd van ruim 28 jaar. p. m. boonekamp. w. boonekamp-v. d. j. j. DELEN-Boonf.kamp. P.DELEN-en Kinderen. Heden overleed na een kortstondig, doch smartelijk lijden, ons innig geliefd Zoontje en Broertje, Christiaan GerardusGiesen op den leeftijd van ruim 4 jaar. Zijn diepbedroefde ouders en broertjes. Amersfoort, 31 Maart 1920. nieuwe, prima Vredesteinbanden (1 jaar garantie), freewheel met ternglraprem en voorrent,'te koop voor slechts f95 Sint Anfridus- straat 13. kunnen geplaatst worden Aanbiedingen worden gaarne spoedig schriftelijk ingewacht. De DIRECTEUR van OPENBARE WERKEN te Amersfoort zal op Vrijdag 16 April a.s. openbaar aanbesteden de Electrische lichtin stallatievoor 156 woningen op een terrein tusschen den Soester- en Ouden Soes- terweg. Bestekken vanaf 8 April ver krijgbaar aan bureau Openbare Werken <t f 1,40per post f 1,50. BROODKAARTEN Lsvensmiddelenbur. Groenmarkt. Dinsdag 6 April 1—600 Woensdag 7 601—1200 Donderdag 8 1201—1800 Vrijdag 9 1801—2400 Zaterdag 10 2400—3000 Maandag 12 3001—3500 Arbeidsbeurs Davidshof. Dinsdag 6 April 3501—4100 Woensdag 7 4101—4700 Donderdag 8 4701-5300 Vrijdag 9 5301—6000 Zaterdag 10 6001—6800 Maandag 12 6801enhoo- ger, telkens van half negen tot Italf drie, Zaterdags tot 12 uur. Voor direct gevraagd een nette Hoog loon. Langestraat JONG PERSOON zoekt Zit-slaapkamer met pension. Zaterdags cn Zondags afwezig. Brieven met prijsopgaaf onder letter T.S. aan 't bureau v. d. blad. Prachtige Mahoniehouten (Kuifkast) Adres te bevragen bureau v.h.blad, letter H. P. N. Gevestigd te Amersfoort Uitsluitend voor neus-, keel- en oorziekten. Spreekuur voorloopig in „Het Ziekenhuis". Maandag 23Va »-m. Dinsdag 2—3'/j n.m. Donderdag 23'/2 n.m. Vrijdag 10—12 v.m. Aanvangende 15 Maart e.k. J. h. ITTMANN Langestr. 4 - Tel. 398 Bij akte op 18 Maart 1920 verleden voor den onder- geteekenden notaris Is door de heeren Willem Steenbeek, Senior, Daniël Cornelis Steen beek en Willem Daniël Maria Steenbeek, allen kooplieden te Amersfoort woonachtig aange gaan de vennootschap onder de firma. W. STEENBEEK EN ZONEN gevestigd te Amers foort, ten doel hebbende het drij ven van handel in- en het ver- werkenvan lederwaren, en aanver wante artikelen en wat verder tot dit vak behoort en zulks in den ruimsten zin genomen. De vennootschap kan een ot meer filialen vestigen cn op zoo danige plaatsen als daardtoe door haar geschikt geacht worden. De vennootschap wordt aange gaan voor den tijd van ongeveer 5 achtereenvolgende jaren, welke geacht worden te zijn ingegaan den 1 Februari 1920 om te ein digen ultimo Januari 1925. Zij wordt echter geacht stilzwijgend van jaar tot jaar te zijn verlengd indien een der vennooten aan dei anderen tenminste 6 maanden vóór het eindigen van liet loo pend boekjaar geene aanzegging heeft gedaan, dat hij de vennoot schap wenscht te doen eindigen. Ieder der vennooten is als be- heerend vennoot bevoegd ten name der vennootschap te han delen, gelden uit te geven en te ontvangen, de vennootschap aan derden en derden aan de ven nootschap te verbinden en me den naam der firma te teekenen. Tot het opnemen van geld, lie' aangaan van borgtochten, het geven en accepteeren en voor aval teekenen van wissels en ander handelspapier, het koopen, ver vreemden, eu bezwaren van on roerende goederen, het sluiten van dadingen, liet doen van in- koopen, alles de som van f500 te boven gaande en verder het aangaan van alle handelingen, niet betreffende het gewone onder werp der vennootschap, wordt me dewerking vereischt van alle me de behecrende vennooten. Bij het onderteekenen met den naam der firma, zullen de ven nooten tevens hunne gewone handteekening moeten stellen. G. P. A. L. TE LEUKEN Notaris te Amersfoort. nop»- Het College van Curatoren van het Gymnasium te AMERSFOORT noodigt belangstellenden ia derwijszaken uit tot bijwoning een „Inleiding over de Lycei gedachte",-welke zal worden ge houden door Dr. Ph. H. PEYROT, rector van het Gymnasium, alhier, op Donderdag 15 April a.s. des avonds om 7"/2 uur, in lie Logegebouw Van Persynslraat. Deurwaarder te Amersfoort zal op te 1! ure precies, op een terrein aan de Verlengde Wijersstraat (achter liet Café Kolfschoten aan het Smallepad) te Amersfoort als plankjn, schrooten boomen, balken, rib ben, latten, deuren, schotwerk, enz. enz. Genummerd voor de verkoo- ping te zien. VRIJBURG of HET HEK to Amersfoort. te Amersfoort zal op Vrijdag 9 April 1920, 's voorm. 11 precies in het lokaal van café „Het Boompje" aan den Heiligenbergerweg te Amersfoort publiek verkoopen In do gemeente Leusden. I De landerijen van ouds be- hoorende tot de hofstede „Vrij burg" of „hel Hek" gelegen aan weerszijden van den Heiligenber- gerweg tusschen de grens der gemeente Amersfoort en liet bui tengoed „den Heiligenbergerweg" bestaande uit zeer vruchtbare weilanden, tuingronden bouw landen en bouwterreinen en op gaande boomen en houtgewas totaal groot 23.32.65 H.A. Te veilen in 26 perceelen en diverse combinatiën, zooals reeds eerder is aangekondigd. Verhuurd tot einde 1921 aan B. Hofland en anderen totaal voor f 1605 per jaar. MDe ondergrond van hel liuis- perceel van „Vrijburg" ol „het Hek" met erf, tuin en wei land, totaal groot 64.30 Are. De gebouwen behooren aan den huurder B. Hofland aan wien den ondergrond cn hel overige van dit perceel verhuurd is tot einde 1921 voor f25 per jaar. Breeder bij notitiën met kaarten verkrijgbaar ten kantore van ge noemden notaris Weverssingel 6 te Amersfoort, alwaar nadere in lichtingen verstrekt worden. N.B. De op perc. II der vei ling staande 133 meest zware beukc en 4 accaciaboomcn wor den na afloop der veiling in 37 perceelen afzonderlijk verkocht met recht van naasting tegen vergoeding van 5 pCt. aan de koopers der boomen, Di Notiris J0HS KNOPPERS te Amersfoort zal op Donderdag s Aoril 1920, 'savonds 7 uur Kkaal I» tel »K tel Boompje aan de» Heiligenberger- weg te Amersfoort. publiek verkoopen: In de gemeente Amersfoort: j Perceel 1 en 2. Een kapitaal, weldoortimmerd en goed onderhouden Winkel en Woonhuis op eersten stand aan de Lange straat nos 87 a en 87 b, met zrooten tuin uitkomende aan de Stoovestraat en werkplaats met erf aan de Stoovestraat, groot 5 24 are: waarin sedert tal van jaren een eerste klas kok en ban ketbakkerszaak met uitnemend succes is uitgeoefend. De werkplaats met gang aan de Stoovestraat wordt als perc. 2 afzonderlijk geveild. Perceel 3 en 4. Een ruim huis vroeger venduhuis aan het Havik no. 27 thans ingericht voor kan toorlokalen en magazijn met bovenwoning en zolders, met overdekt erf ingericht voor berg plaats groot 3.08 are. De overkapping van het erf wordt als perc. 4 voor afbraak verkocht. Perceel 5. Een heerenhuis met tuin aan de v. Asch v. Wijck- straat No. 13, groot 2.13 are. Verhuurd tot 1 Mei 1921 aan den Heer M. A. Witsenburg voor f450 per jaar. Perceel 6. Een heerenhuis met tuin aan de Schimmelpcn- ninckstraat No. 31, gr. 1.53 are. Verhuurd lot 1 Nov. 1920 aan den heer P. v. d. Singel voor f325 per jaar.- Perceel 7—9. Drie woonhuizen met tuin aan de G. v. Stelling- werfstraat nos. 58, 60, 62. Verhuurd a f2.80 p.w. 11c. 58 tot 1 April 1921, de andere mon deling bij de week. Perceel 10. Een woonhuis met stalgebouw aan de Appel markt nos. la en b, uitkomende aan dc Muurhuizen groot 75 c.a. Mondeling verhuurd aan R. Jordense A f4.50 per week. Perceel II en 12. 2 woonhuizen met erven aan de Nieuwstraat nos. 20 en 22. Mondeling verhuurd 110. 20 aan Mej. Jansen a f3.25 p.w. no. 22 aan Mej. Klein f 2.90 per week. Perceel 13. Een groot pakhuis met zolders en erf aan de Valke straat 110. 10 groot 99 c.A. In eigen gebruik bij den heer J. v. <1. Wal. Perc. 14—19. Zes woonhuizen met tuinen aan de van Bemmcl- straat (vroeger Molenstraat) nos. 67 a 72. elk groot ruim 2.40 Are. Mondeling bij de week ver huurd elk a f 2.25 per week perc. 14 (plaatselijk no. 67) aan v. Maanen. perc, 15 (plaatselijk no. 68) aan Joh. Rckcrs. perc. 16 (plaatselijk no. 69) aan Barncveld. perc. 18 (plaatselijk no. 71) aan A. Barliis. perc. 19 (plaatselijk no. 72) aan A. Opsc herper, Perceel 20. Een arbeiderswoning met schuur, luiii, bouwland en houtwal, nabij het Monnikenpad "o- 212, groot 32.60 Are. Verhuurd tot 12 April 1922 aan H. A. Bouwman voor f4 p, w, Perceel 21. Een woonhuis met plaatsje aan de Langegracht no. 17 groot 44 c.A. Mondeling verhuurd aan H. Noppen A I 2.25 p. w. Perc. 22. Een Woonhuis ...et schuur, erf en tuin aan de Barchman Wuytierslaan no. 23, groot 9.40 Are. Mondeling ver- aan Thomson voor f 3.50 p.w. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2-4 uur. Betaling cn aanvaarding, be houdens huurrechten 8 Juli 1920. Breeder bij biljetten met nadere inlichtingen tc bekomen ten kan tore van genoemden notaris Wc- verssingel 6 te Amersfoort.

De Eembode | 1920 | | pagina 2