Advertentiën J, F. PETRICK DROGISTERIJ Bekendmaking. Heeft U pijn op die plaats? GOEDKOOPE WINKEL Von bet Verenigingsleven. Klokke half acht laten Maandag in 't Patronaats-lokaal aan de Elleboog steeg een paar bestuursleden en eenige leden bedenkelijk de leege raai in te kijken, zich afvragend of de Hanze- leden dan absoluut geen belang mi stellen in hun standsorganisatie. Af toe kwam nog een lid binnen, mi een redeliik bezochte samenkomst werd 't niet. De Voondtrer, de heer Be. daar, na opening roei den Chrlsteljjken groet, terecht op. De notulen werden Ïeleieu en onveranderd goedgekeurd. en nieuw lid werd toegelaten. De Zeereerw. heer G. J. van der Hout hield vervolgens een rede, beoogendc meer besef van de noodzakelijkheid van 'l middenstands-vereenigingsleven bij te brengen. Hij wees op de donkerte der tijden, waarin allerlei kwaads driest opkomt, belagende vooral de geeste lijke en stoffelijke bestaansbelangen den Middenstand, De leden van dien stand behooren sich los te maken van alle liberalistische denkbeelden en sich eigen te maken te leven en te werken volgens de be proefde Roomsche beginselen, zich grondend op nauwgezette beoefening der deugden vat) rechtvaardigheid en naastenliefde. Met pakkeode voorbeel den lichtte Rector van Hout toe, hoe strikte rechtvaardigheidszin en warme naastenliefde alleen kunnen leiden tot eene gelukkiger samenleving. Het bestaan van den middenstander wordt bedreigd op velerlei wijze. En hoewel die stand als schakel in den maatschappelijken keten oiet kan ge mist worden, toch kan de positie van dien stand slechter en slechter worden, wanneer niet wordt ingezien dat ceo hecht en trouw vereenigingsleven alleen redding en uitkomst lean brengen. Rector van Hout leverde dan krachtig pleidooi voor trouw aan standsorganisarie in het waarachtig geestelijk en stoffelijk belang middenstand. Met aller instemming dankte de Voor zitter den Eerwaarden Spreker voor zijn deugdelijk betoog. De heer van Nieuwenhoven riep wel gemotiveerd den steun in van «De Hanze» voor de actie van de Room sche Garde, waarop werd toegezegd dat in een spoedig te houden leden vergadering die aangelegenheid ter sprake zal worden gebracht. Zooals reeds^werd medegedeeld, is de actieve Voorzitter, de heer Bejer, bij acclamatie herkozen en nam de heer van Valkenhoef zitting in de plaats van den heerSpiekcrman, die bedankt had. Voor de rondvraag, was vreemd ge noeg, geen animo, zoodat de Voorzitter na de reeds vermelde mededeelingen over de »Hanzebankc, de vergadering met den Christelijken groet kon sluiten. Woensdag hield de Spoor- en Tram wegver. St, Raphael, afd. Amersfoort, haar jaarvergadering. De opkomst was dun, het wekt den schijn of de afwe zigen geen belang stellen in de orga nisatie. De organisatie mag niet ver- verzwakken, strijd zal er steeds blijven om te houden wat verkregen is. Xoodig zal zijn uitbreiding van het bestuur met één lid. Een zegewensch werd geuit voor alle leden in het nieuw begonnen jaar. Alsnu behandeling der agenda. Als nieuwe leden werden geïnstalleerd de hceren v. d. Biggelaar, Buijs en de Groot. Aan den secr. werd een bijzon- der woord van dank gebracht voor de werkzaamheden verricht in het afgeloo- pen jaar, itvtnctl aan de penningm. Bij de verkiezing van 5 bestuursleden werden herkozen de heeren Vonk Kooltjesen gekozen de heeren Vermeij, Laporte en Peperzak. Tot leden van de kascommis8ie werden gekozen de heeren Verhaar, v. Doorn en Schoteije. Verkiezing bestuurslid 5e vakafd., ge kozen de heer ten Hengel. Bij verkie zing afgevaardigden en plaatsverv. voor de vakafd., werd voor alle afdeelingen herkozen. De commissie .Huldeblijk eigen gebouw H.B.», had in de afd. Amersfoort f159 bijeen gebracht. Bij de rondvraag werd door verschil lende personen het woord gevraagd, die allen zakelijk werden beantwoord. Ten slotte verkreeg de Eerw. Adviseur bet woord en sprak zijn dank uit voor de gelukwenschen van voorzitter eti leden. Zijn Eerw. hoopte dat alle te vreden mogen zijn met de nieuwe loonregeling en brBcht hulde aan hel hoofdbestuur. Kerels zijn onze leiders, daarom mannenliefde voor St.Raphacl. steeds meer en steeds beter, en laten ook wij steeds mannen zijn van plicht, en overal onze roomsche overtuiging Hierna volgde sluitirg, Woensdag 9 Febr. a.s. des avonds 8 uur vergadert de Centrale Raad van de R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde, alhier. Geboren Gerrie Cornelia, d. van H. W. Stol en M. v. Binnendijk. Hermijntjs, d. van H. v. Dijk ei H. Hoek. Overleden: Jacob v. d. Blink, 67j., echtg. van J. v. Dijkhuizen. Men verzocht ons opname van het volgende „Zondag soiree van Ontwikkelings en de Ontspanningsclub voor R. K. »St. George.x In de zaal van het Pa tronaat a.h. Zand waren circa 150 dames ea heeren vereenigd. Wij waren er als gast en 't mojt gezegd, dat de gezellige toon welke er heerschte, ons direct trof. Jong en oud hebben zich enkele uren kostelijk geamuseerd. Het Bestuur komt een woord van hulde toe voor de samenstelling van dezen avond. Tooneel, voordracht, muziek en dans wisselden elkaar af. De klucht «De onuitstaanbare» was van 't begin tot 't eind één lachsucces. Het spel was uitnemend de regie in goede handen. De variant van «Jantje van IJssel- stein» was om te «gieren». Hij, die hem uitvoerde, heeft idee dejlui te ver maken. 't Bal schonk vermaak aan jong en oud. Aan den balletmecster alle eer. En wat op de eerste plaats had moe ten genoemd worden, doch gewoonlijk een laatste plaatsje krijgt, dat is de eersteklas muziek. Aan pianist en violist mag een woord van lof niet onthouden worden. Het bestuur heeft er slag va menschen gezellig bijeen te houden, 't Moet dan ook een groote voldoening zijn, dat het ledental enorm toeneemt. De laatste 4 maanden een aanwi van 60 pCt., terwijl verschillende vitées zich later als lid opgaven. «St. George» voorziet in een behoefte en de club zal in de verschillende kringen van het R. K. publiek een gewilde vereeniging worden». Donderdag hield «St. jozef» de jaarvergadering. Voorzitter Kraan tan hield een hartelijk nieuwjaar-speecbje en memoreerde het kort wat in het afgeloopen jaar was tot stand gekomen. De Eerw. Adviseur installeerde hierna 4 leden en wekte allen op tot trouw vergaderbezoek van stands- en organisatie. Z.Eerw. hield vervolgens een interessante beschouwing ove scheppingsverhaal. Naar aanleiding van deze leerzame bespreking, richle de voorzitter hartelijk woord van dank aan het adres van den beminden adviseur, die gedu rende 1920 weder zulk een warme be langstelling had getoond voor het wel en wee der arbeidende klasse. Ook deze plaats dank en hulde) Secretaris en penningmeester brachten hierna hun jaarverslag uit. De begroo ting voor 1921 werd na eenige bespre kingen aangenomen. Voorzitter deelde mede, dat 15 Mei een groote Encycliekmeeting zal v den gehouden te Utrecht. J. vial en W. Wijnands werden bestuursleden gekozen in de plaats J. v. Wandelen en C. van Empelen Tot 10 Februari bestaat er gelegenheid tot het stellen van candidaten vo vacature W. v. d. Heiden. De «Eucharistische Kring» hield Zondagmiddag een buitengewone leden vergadering, hoofdzakelijk ter bespre king voor de aanbidding met het 40-uren gebed. Aan de verschillende leden werd voor ZoDdag a.s. een be paald uur van aanbidding opgegeven terwijl men van half een tot één uur in de Keik O L.Vr. Hemelvaart geza menlijk Christus in de H. Eucharistie lof zal brengen. Hierna werden besprekingen gevoerd omtrent de Stille Omgang welke ieder jaar te Amsterdam wordt gchcuden waaraan dit jaar verschillende leden zullen deelnemen. Het doel van «Stillen Omgang» werd uiteengezet. Verdere mededeelingen zullen op de e.v. vergadering en in «De Eembode- worden gedaan. Zandaardappelen f 5 a f 6. Hoender- eieren fll a f1350. Grasboter f3.40 a f3.60 Kippen l"2 a f4. Kuikens f4 a f6. Piepkuikens f 1.25 a f 2.50. Oude eerden f 1.50 a f 1 60. Wilde konijnen f 1.50 a fl.60. Tamme konijnen f2. f4 50. Duiven f 1.50 a f180 p. PBar. Mager vrrkens f60. a f90. Zeugen f180 a f225. Biggen 120 a f45. Aangevoerd waren ongeveer 5 heet. Zandaardappelen, 80000 Hoendereieren, 150 kilo Grasboter, 20 Magere varkens, 100 Biggen, 10 Zeugen. Kaasmarkt 3! Jan. Aangevoerd 13 wagens, bevatter.de 1875 K.G. Kaas. Prijzen f70 tot f87.50 per 50 K.G. Handel matig. Uit den Omtrek Koegland Woensdag vergaderde de R. K. Werkliedenverecnlging in Concordia Bondsvoorzitter Brouwer uit Hilver sum was aanwezig oui te schetsrn de strijd ond'r dagen op maatschappelijk terrein. In de huishoudelijke vergrd-ring welke voorafging werd medegedeeld dat tegen zeer verminderden prijs voor de werkliedenver, beschikbaar wordt gesteld, onderbroeken, borstrokken er sokkr t, herkomstig uit Frankrijk er oorspronkelijk bestemd voor mi i tairen aan het front, doch vanwege di vrede niet benoodigd. Nadat nog enkele andere zaken werden besproken werd het woord gegeven aan den Bondsvoorzitter die op een zeer duide lijke wijze uiteenzette de strijd welke op maatschappelijk terrein wordt ge streden. Verschillende middelen aan de handjgedaan om uit dezm chaos van ontwrichting der maatschappij te gera ken liet spreker de revue passeeren. Uit al deze bleek dat der Katholieken ,1. het bedrijfsradenstelsel waarbij werkgever en werknemer meer tot elkanr'er worden gebracht wel het beste doel zal trrffeo. daar deze gegrondvest is op de encycliek „Rerum Novarum", waarbij de christelijke naastenliefde als grondslag wordt gebezigd. Met zeer veel belangstelling werd deze rede aanhoord en den spreker bij afloop een hartelijk applaus gebracht Ctusdcn Geboren Hendrika, d, v. A. d. Ouden i M. Steenbeek Willem Albertus, v. W. Veenendaal en G. Pieper. OverledenAntonia v. Asch 75 j., eebtg. v. T. v. Ruitenbeek. lliikerk Men scbrjjft ons: Nadat in de vergadering van 19 Jan. daartoe besloten was, is in de verga dering va 26 Jan. de aid. der Aarts diocesaan Boeren en Tuindersbond te Nijkerk opgeheven. Hoe onaangenaam 't ook was, toch moest men daartoe overgaan wegens de weinige belangstelling der boeren Id den bond. Veertien leden gaven echter terstond hun verlangen te kennen lid te blijven van de A. B. T. B. en zullen aanslui ting zoeken te Hooglanderve Moge die Bond, zoo nuttig voor het geestelijk en lijdelijk welzijn der boeren, spoedig uit de asch venijzen, als de boeren ook hier eens begrepen hebben, dat ze lid van eenR. K. Bond moeten zijn. De boerenplaats van W. Kleter te Nijkerkerveen is Donderdag publiek in gezet op f23.600. Utrecht Kaasmarkt, Aanvoer 16 wagens, wegende 3488 Kg. Eerste kwaliteit f 80 f84. Tweede kwaliteit f75 4 f79.50 Rijksmerk f90 a f92. (met bon). Han del vlug. Parochiekerk van St. Henrietta aan de Boritrazt. ZATERDAG. Van 4—9 uur gelegenheid om te biechten. IN DE WEEK de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Parochiokork van St. Ansfrldus aan da Vondellaan. WOENSDAG. Feest van Maria Lichtmis. Om half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. Om 9 uur gezongen H. Mis. Vó<5r de H. Mis worden de kaarsen gewijd. Avonds 7 uur Lof met Roz. DONDERDAG. Feest van den H. Blasius. Na de H. Mis wordt de Blasius- zegen gegeven. Van 6—8 Biechthooren wegens den len Vrijdag. VRIJDAG lsten Vrijdag. Half-8 de H. Mis voor de lev. overl. leden der Sacraments- :en. met jutpg der zelatricen. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG. AvondB 7 uur Lof met Rozenh. Van' 5 tot 8 'uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Katechismus op de gewone dagen N.B. ZONPAG 6 FEBR. de Kruisweg vergadering der zelatricen. Buitenland. De Fransche bladen klagen o< het al te hooge aantal ambtenaren Duitschland. Merkwaardig is nn wel e bericht uit Parijs, waaruit bleek, dat Frankrijk thans 100,000 ambtenaren meer heeft dan voor den oorlog. Bij den Westelijken ingang va kanaal is een groote EDgelsche duik boot vergaaD, Zes officieren en 50 zijn omgekomen. U. HOOGLANDERVEEN. Vergadering op Woensdag 2 Febr. nam. 6 uur, in de school. Bespreking Centrale Vereeniging. Het Bestuur. HOOGLAND. Coop. Landbouwvereetilging. De Leden wordt bekend gemaakt, dat ze deze week, hunne bestellingen hebben te doen voorPootaardappelen, Zaaihaver, Chili, Zwavelzure Amoniak, Kalizout, enz, ten kantore der Malerij Men wordt eraan herinnerd dat niet meer wordt gekocht, dan besteld is, dus direct bestellen. Ook is een wagon Eierkolen gekocht, vrij van Distributie, die hiervan wil ontvangen gelieve dit direct op te geven bij den kassier. HET BESTUUR. Correspondentie. Eenige ingezonden stukken en ve slagen volgen in het Vrijdag.iumme REDACTIE. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Netterden den Wel- Eerw. Heer H. J, Holtslag tot pastoo- te Renswoude den Wel Eerw. Heer J. P. G. van Rooijen tot retor aan het Opvoedingsgesticht voor Jongens te Harreveld den Wel- Eerw. Heer J. B. Hulshof; to. pastoor te Hoogeveen den Wel- Eerw. Pater G. J. Lcemreize O. C. Voort heeft Z.D.H, de Aartsbisschop eene nieuwe psrochie opgelicht te Ter- wolde onder de bescherming van den H. Aniooius van Padua, cn benoemd tot pa toor a'daar den Wel Eerw. Heer W. Boelens. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0- L. Vr. Hemelvaart Langegracht- Vanaf Woensdag de H.H. Mi 6-8-9 uur. 9 uur Gez. H. Mis. 7 uur Lof met predikatie. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. WOENSDAG. H.H. Missen 6, 8, 9, 10'/, 6 en 9 uur predikatie. 9 uur gezongen H. Mis. 's Namiddags birchthcoren der kinderen, die hun plechtige 1 H Communie hebben gedaan. Dezen avond, en de volgerde avonden, 7 uur Lof met predikatie. DONDERDAG H.H. Missen 6, 7, 8, 9 uur. 6 en 9 uur predikatie. 9 uur gezongen H, Mis. VRIJDAG. Als Donderdag, ZATERDAG. Als Donderdag, 7 uur Lof en opening van het 40-uren-gebed. GEBOREN LAURENTIUS JACOBUS O. A. LU1JCX en E. J. LU1JCX—VRIJ. Amersfoort, 31 Jan. 1921. fioogland. Parochie St. Martlnus. WOENSDAt O. L. Vr, Liobtmis. 8 uur WijdiDg der kaarsen. Kwart over 8 gezongen H. Mis. Half-4 Lof. VRIJDAG. 1ste Vrijdag. Om 8 uur gezongen H. Mis. Deze week de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Rooglanderveen. Parochie St. Jozef. WOENSDAG. Feestdag van Maria Lichtmis. Geen verplichting. Half 8 uur eerste H. Mis ea 8 uur gezongen H. Mis met t stelling. Om 5 uur Lof. VRIJDAG lste Vrijdag v. d. maand. Algemeene Kinder-commuoie. DAGELIJKS de H.H. Missen i Kwart vóór 8 en Kwart óver nijkerk. Parochiekerk H. Catharina. WOENSDAG. Maria Lichtmis. 8 uur gezougen H. Mis. Vóór de H. Mis worden de kaarsen gewijd en uitgedeeld. 6 u. Lof. Daarna St. Blasiuszegen. DONDERDAG. Half 8 uur Gez. jsarget. ZEerw. Heer Pastoor Florissen. Na de H. Mis St. Blasius-zegen. 35 uur Biechthooren. VRIJDAG, le Vrijdag der maand Half-8 uur Gezongen H. Mis. 6 uur Lol. ZATERDAG. 38 biechihoorei:, 6 uur plechtig Lof met Rozet-h, tot opening van het 40 uren gr bed IN DE WEEK de H. Mts half acht. Werkvrouw gevraagd Pakhuis Pakhuisruimte te huur gevraagd jor de Roomsche Garde. Drieven A. van Nieuwenhoven, Sta- llonstraat 28b Bekendmaking Januari 1921, niet meer aan zijne zaak is verbonden. A. C. VAN DEN BOOM. Amersfoort, 1 Febr. 1921. UNGESTIIAAT tl - AMERSFOORT BORSTELS - SPONZEN - ZEEM LAPPEN - TOILETZEEP - PARFUM POETSCREME - CARBID - ENZ. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter al gemeene kennis dat zij voornemens zijn den Raad dier Oemeente een voorstel te doen tot het onttrekken aan den publieken dienst van: Een gedeelte van den z.g. Bollcweg n,l. dat loopende vanaf de ueldersche- straat tot aan den Isseltscheweg kadas traal bekend gemeente Amersfoort Sectie D Nr. 1640 en 3640 beide ge deeltelijk Dat op den 11 Februari 1921 des namiddags ten twee ure in het ge meentehuis aan den West8ingcl door hun College zitting zal worden ge houden tot het aanhooren van be zwaren tegen dit voorstel Dat schriftelijke bezwaren vóór ge noemden datum kunnen worden in gezonden aan het adres van den Burgemeester. Amersfoort, 24 Januari 1921. De Burgemeester. VAN RANDWIJCK De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Het bestuur van den HES- SENSTRAATWEG roept den houder van het uitgeloote aandeel no. 67 :t dat aandeel in dien weg op, zii te vervoegen ten k taris te Leuken te Amersfoort, uiterlijk 15 Februari 1921 ter uitbetaling 2e heitt. De Commissaris G. TE LEUKEN. Huis met tuin Utrechtsche weg, (op den Berg). Koopprijs U60CO. Desgewenscht flOGOG hyp. Te bevragen kantoor Nots. Te Leuken Zand 39. Or. SCHOLL'S Arch. Support, neemt de pijn absoluut weg, verhln dert scheef loopen en voorkomt vermoeienis, - Wsndt U tot nns Schoenmagazijn „VEDEA" TelBfoon 70 - JOH. VAN DIJK - Langesiraat 116 Utrechtschestraat 8 - Amersfoort Voor de Missie Grootste en goedkoopste sorteering in Kerkboeken - Kruizen Rozenkransen - Schilderijen Kruismedaillons. Alle soorten Religieuse Beelden enz. enz, ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE. H. P. KOHLMANN

De Eembode | 1921 | | pagina 2