D»d Heter j. h. Viester, sinds 1913 als onderwater in dienst van het „Be stuur der K K. Jongenscholen van Amersfoort," heeft eervol ontslag uit dese betrekking gekregen teneinde niet ingang van 1 Juni werkzaam te rijn aan de „Hansebaok" te Amsterdam. Moge hg ook van ambt geheel veran derd zijn het sociaal-Roomsclie belang blijft hij dus dienen, S. De Wooingbouwvereeniging „Goed Wonen" zal op Donderdag O Juni 1921 in Café Kolfschoten aanbesteden Het bouwen van 147 arbelderwonin- gen in vier perceelen en in massa. Bestek en teekeuingen sijn te ver krijgen op het Bureau van architect J. B. van de Haan Jr. Met 1 October is aan den direc teur van bet post- en telegraafkantoor te Amersfoort, P. Zwart op zijn verzoek, ais zoodanig eervol ontslag verleend, In 1921 worden 5 plaatsen als surnumerair der postergen en telegrafie, beschikbaar gesteld. De aanmelding staal open voor mannelijke candidaten, die in het bezit zijn van het einddiplo ma van een Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus of Gymnasium, dan wel van een daarmede gelijkge stelde inrichting van onderwijs. Een examen wordt van hen niet ge- eischtzij worden aan de hand van de op de bedoelde eindexamens behaalde punten voor plaatsing gerangschikt. Aanmelding behoort te geschieden bij het Hoofdbestuur der Postergen en Tele grafie te 's Gravenhage vóór 1 Juli 1921. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het post- en telegraaf kantoor te dezer plaatse. De gelegenheid is opengesteld tol het alleggen van het examen voor te legrafist eo kantoorbediende, welk exa men begin Juli a.s. te 's Gravenhage zal worden gehouden. Aanmelding moet geschieden vóór 15 Juni a.s. bg het Hoofdbestuur der Posterijen en Te legrafie, 6e afdeeling D. te 's Graven- Nadere inlichtingen o.a. betreffende vrijstelling van het examen wegens het bezit van diploma, zijn te bekomen bij den Directeur van het post- en tele graafkantoor te dezer plaatse. De gemeenteraad vergadert Dinsdag 31 Mei 1921, des namiddags 7 uur. De agenda luidt 1. Ingekomen stukken en mededee- 2. Benoeming lid Commission van Bijstand voor de bedrijven, onderwijs en-wetgeving (vacature v. Traa). 3. Benoeming onderwijzeres aan de C-School No. 3. 4. Benoeming onderwijzer aan A-School No. 6. 5. Benoeming lid Commissie Toezicht op de Handelsdagschool de Handelsavondschool. 6. Voorstel verleenen studieverlof i K. Westerbeek. 7. Voorstel van G. Hoogevest eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres nuttige handwerken A-school No. 1 8. Voorstel tot tijdelijke wijziging de salarisregeling personeel Handels avondcursus. 9. Voorstel tot opnieuw vaststellen der Verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden Handels dag- en Avondschool. 10. Voorstel verleenen ziekenverlof aan onderwijzend personeel. 11. Voorstel vaststelling plan bouw school Soesterkwartier. 12. Advies op het adres van de afd. Amersfoort e.o. Bond vaD Ned. Onder wijzers om over te gaan tot uitbetaling van achterstallig salaris aan handwerk- onderwgzeressen over 1919 en 1920. 13. Voorstel College Curatoren van het Gymnasium tot wijziging van het Reglement van het G> „nasium te Amersfoort. 14. Voorstel wijziging Verordening regeling jaarwedden leeraren Gyi 15. Voorstel evenals vorig jaren, geen overgangsexamen te houden aan hel 16. Vooiste! regeling jaarwedden en voorloopige bepaling der pensioengrond slagen onderwijzend personeel Gym- 17. Aankoop twee perceelen grond nabij de Coninckslraat voor f 3000. 18. Gunstig advies op verzoek van W. Hendrikscn tot opheffing van bouw- verbod rustend op een perceel grond aan de Hessenslraat. 19. Overneming grond Hessenslr van W. Hendriksen. 20. Overneming stoep Langestraat 63 van Fortmano en Hehenkamp. 21. Overneming strook grond breeding 't Zand van C. J. Kun». 22. Onder handsche verkoop perceel Havik 9 aan Rijnbergen voor f 4500 23. Overneming stoepen Langestraat van Bokking en Elzenaar. 24. Overneming strooken grond voor verbetering Woestijgerweg. 25. Verkoop bouwterrein Dillenburg- laan 963 M» C. J. Minck f39.00. 26. Verkoop grond Regentessclaan aan het Rijk, 27. Verkoop grond tusschen Arnhem- scbeweg en spoorlijn aan de Bouw vereeniging V. I. O. S. 28. Verbuur 1.2 H.A. grond Soester kwartier aan H. van Rossenbirg. 29. Verhuur van den Langen Akker. 30. Voorstel mac W. H. Meursing toe stemming te verleenen tot het plaatsen van een hek op gemeentegrond langs 't Smallepad. 31. Gunstig advies adres Valkhoff en 3. een beerput te mogen aanbrengen gemeentegrond. 32. Inbrengen van gronden in het Grondbedrijf. 33. Afwijzend adviès van B. en W. op het adres vbo Handel en Nijverheid houdende verzoek de marktgelden te verhoogen. (Bij dit advies komt tevens behandeling het adres van de be ren der Federatie van Marktvereeni- gingen houdende verzoek niet tot ver- hooging over te gaan). 34. Advies op het schrijven van bewoners van de Kruijkamp waarbij zij verzoeken genoemde straat te ver- breeden en een ijzeren hek te plaatsen, 35. Toekenning presentiegeld leden stembureaux. 36. Aangaan van een geldleening groot een mlllioen gulden. 37. Vei hooging crediet restauratie L. Vrouwetoren. 38. Afwijzend advies op verzoek Amërsfoortsche Koifbalverceniging om snbsidte in verband met de herdenking in het 5-jarig bestaan der vereeniging. 39. Voorstel tot intrekking van het besluit, regelende verleenen van ere- dieten aan njveren. 40. Wijziging Verordening houdende regels omtrent de benoeming en het ontslag van ambtenaren en tijdelijke ambtenaren in dienst der gemeente. 41. Aanstelling schrijver-bode voor het Burgerlijk Armbestuur. 42. Afwijzend advies op verzoek van mej. H. Berg om ontheffing van be palingen dranklokaliteiten. 43. Voorstel aan J. v. Hamersveld ontheffing te verleenen van de ver ordening dranklokaliteiten. 44. Voorstel regeling belooning der zusters belast met verpleging in de ziekenbarak voor besmettelijke ziekten. 45. Vaststelling Verordening Keuring Waren. 46. Wijziging der gemeente-begroo ting 1920. 47. Reclames Inkomsten-Belasting 1920. 48. Vaststelling 10e primitief kohier inkomsten-belasting 1920. 40. Vaststelling 6e suppletoir kohier inkomsten-belasting 1920. 50. Afschrijvingen inkomstenbelasting 1920. 51. Reclames Straat en Rioolbelasting 1920. 52. Afschrijvingen schoolgeld gvm- isium 19I8.T9, 19l9-'20, 1920-'21. 53. Reclames schoolgelden scholen werd besloten zich van steun-verleenen onthouden. Aan de commissie voor het orgaoi- eren van schietwedstrijden te den Haag >or landstormers en burgerwachten werd op voorstel van B en W. geen subsidie verleend, omdat de plaatselijke afdeeling toelage wordt verstrekt. instig werd beschikt op het rekest het onderwijzend personeel met betrekking tot de vergoeding voor het geven van handwerk-lessen buiten de gewone schooluren. De algemeene politieverordening werd gewijzigd en aangevuld met bepalingen over vracht-auto-vervoer waarbij B, en W. worden gemachtigd een maximum gewicht te bepalen. O vereenkomstig de voorstellen van B. en W. werd vast gesteld eene verordening op het ver. leenen van bijdragen in de kosten vaD uitzending en verpleging van kinderet gezondheids- cn vacantie-kulonie Eveneens werd vastgesteld eene ver ordening regelende opname en ver pleging van lijders aan besmettelijk ziekten uit de gemeente Hoogland, in d' daarvoor bestemde barak te Amersfoor' Tot af- en overschrijving van poste' op de begrooting voor 1921 werd over' eenkomstig het voorstel van B. en W besloten. Goedgekeurd wcjd bet kohier der aanslagen in de hoofdelijke inkomsten belasting voor 1921 en het vermenig vuldig getal vastgesteid op 1.35 dit is 009 minder dan verleden jaar. Aan den heer Bode, A. van Dijk werd als blijk van waardeering voor 30-jarige tri ambtsvervulling eene gratificatie leend van 60 gulden. Het kohier der hondenbelasting werd goedgekeurd opeen bedrag van f240,50. Ontheffing wordt gevraagd van de plichting tot het geven van onderwijs in de lichamelijke opvoeding ingevolge de lager onderwijswet 1920. Besloten werd tot instelling i ouders commissie ingevolge de lager onderwijswet. Tot leden der plaatselijke con van toezicht op het Lager onderwijs werden benoemd de heeren Smeets, Segers. D. Uppelscboten, T. Eblng en G, Schoonderbeek. Eene verordening regelende samen stelling en inrichting dezer commissie werd vastgesteld. Na rondvraag sluiting met gebed. Met ingang van 29 Juni a.s. is her benoemd tot burgemeester der gemeente Hoogland H. Ch. Baron van Tuyll Serooskerken. A—D. M. de pelgrims ten leste weiden toegelaten tot den handkus, dst stoere mannen eenden als kleine kinderen, De heer Venings vertelde verder van het bezoek bij Kardinaal van Rossum, die eenvoudige groote Hollander, na den Paus de grootate in het bestuur der Kerk, en van de hartelijke ontvangst de pelgrims ook daar ondervonden van het bezoek aan de catacomben Caliixtus waar zij, te midden der overblijfselen van 80000 martelaren uit de eerste christen tijden, liet H. Misoffer bijwoonden en de H. Com munie ontvingen en hoe hunne ge dachten toen nasr Holland terug gingen, waar zoovele katholieken wonen, die beter in de gelegenheid z$n hun heilig Geloof te leeren kennen en hunne plichten zooveel gemakkelijker kunnen waarnemen dan deze eerste Christenen konden doen en het toch niet willeD. Deze beschouwing en de heerlijke opwekking, die de heer V. er aan toe voegde, om toch weer terug te keeren de eenvoudige, echt Cbristelijki enswijze van vroeger, was zóó. moo zóó ontroerend, zoo bemoedigeod den strijd voor de katholieke beginselen het sloot zoo mooi aan bij de vie- g van het encycliek-feest, dat ik, mede uit dankbaarheid jegens den beer Veoings, wien het niet te veel was op één avond in drie verschillende zalen spreken, meende verplicht te ig even de aandacht op deze leemte het verslag van Catholicus te wijzen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Geboren: Ahasuerus. Vlasakker eo C. de Wiidc Nieske Huigerina d. v. A. W. Dekker en J, H. Offereins Aartje, d. v. v. Hal en G. v. d. Bovenkamp Dirk Adrianus, z. v. J. Mans en S. Verboom Pie- ter Hendrik, z. v. A. v. Vreuningen en D. Overeijnder Maria Petronella, d. v. J. Snijders en S. Mertz Hen- drika Maria, d. v. J. Jansen cn G. \V,- T. ten Bulte Otto Gerardus Maria, d. v. G. J. A. Vos en E. Jansen Johan Bertus, z. v. D. Florijn en J, E. Meijsser Albert Johannes, z. v. A. Meijlot en A. v. Deelen Johanoes, z. v. J. de Tos en J. Kroes Bre- nardus Theodorus, z. v. A. C. Cornelis en J. G. Rümer. OndertrouwdM. Bogerd en E. S. Kijkeler.boom. G. v. Zanten en J. Dulhler. A. Takken en J. M. Huist. A. J. Huurling en A. M. Dissel- hof. J. A. Wijntjes en Th. A. Jagers. H. S. N. Menko en E. Laten- slein van Voorst. GetrouwdW. Oldenburg en M M. v. d. Logt. L. Wielactt en M. C. Hol. H, v. d. Last en Th. v. d. Flier. A. Doornekamp en H. van Kolfschooten. G. Pot en C. Heere. J. M. dc Groot en A. v. d. Biezen- bos. G. GovaÈrt en M. de Lang. P. A. Lansaat en S. G. H. v. d. Peppel. E. Ockhuisen en J. W. E. de Jager. Overleden Cornells v. d. Veer, 81 j., wedn. van H. Oijkmao. Otto Gerardus Coenen, 47 j., echtg. van H. G. J. Vos. Cornells v. d. Fiiert, 65 j-, wedn. van T. Steenbeek. Stephanus v. d, Vrugt, 10 j. Aaltje Willemsen, 76 j., wed. van H. v. Apcl doorn. Hendrik Doornekamp, 67 j„ wedn. van A. Dasselaar. W. van de Geer. nijberk Op de paardenmarkt waren 306 stuks aangevoerd.» Handel levendig. Er waren buitenlandsche kooplieden aanwezig. De laatste weken, zoo meldt de Nijk. Ct., zijn de prijzen der vette kal veren en vette varkens aanmerkelijk gedaald. Werd in 't begin van April nog voor eerste kwal. kalveren f 1.50 en voor idem varkens f0.86 per pond schoon gewicht besteed, tbans zijn de prijzen gedaald tol respectievelijk f 1,20 cn f 0.50. De marktberichten van Am sterdam en Rotterdam, van Maandag en Dinsdag j.l. luiden, wat genoemde vee soorten betreft, weder niet Soestdijk H. M, de Koningin-Moeder wordt heden voor eeD kort verblijf ten paleize Soestdijk verwacht. Wij vernemen voorts, dat de Koningin-Moeder, dit jaar haar buitenverblijf te Soestdijk niet betrekt, doch voornemens is de zomermaanden in Duitschland door te Uit den Omtrek Barneveld Op de marktBiggen f 16 a f 20 tamme eenden f 1.50 f 2.75 vetn ganzen f2 a f4; jonge hanen 10.70 a f2.30; jonge hennen f 1.50 a 14; oude kippen fl ii f4; eieren f8.75 a f 10.25 per 100 stuks, aanvoer 375.000. hoogland Dinsdagmiddag vergaderde de ge. mcenteraad onder leiding van Baron van Tuyll. Nadat de vergadering was geopend werden de notulen der vorige samenkomst gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werd dat bij de ge bruikelijke kas-verificatie van den ge meente ontvanger alles in orde was bevonden. De gemeentc-begrooting voor 1921 is goedgekeurd. Naar aanleiding eener circulaire van Ged. Staten over gemeentelijke steun de Hiiversumscbe politieschool, Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) vereenvoudiging van de rechts pleging- De politierechter zoo zal zijn naam n zal alleen in actie treden, indien lar het aanvankelijk oordeel van den officier van justitie de zaak van een- 'oudigeo aard is. Het wetsontwerp maakt het mogelijk, .en opzichte van verdachten, die op heeterdaad betrapt zijn, het geding in een minimum van lijd te beëiodigen. Op den dag zelf kunnen zij ter terecht zitting worden geleid. Als echter de beklaagde in het belang zijner verde diging uitstel verzoekt, schorst do poli tierechter het onderzoek voor een be paalden lijd. Bevindt de beklaagde zich in verzekerde bewaring, dan wordt hem desgewenscht een raadsman toegevoegd. Verder komt er een kinderrechter. In een vergadering van het centraal bestuur van den Ned. R.-K. Midden standsbond is besproken de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie en het R.-K. Staatsprogram. De vergadering nam een motie aan waarin met algtinefi e stemmen werd besloten aan het be;tuur van de R.-K. Staatspartij te verzoeken te willen be vorderen, dat in het program van be doelde Staatspartij worde opgenomen de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie in dien zin, dat de daarvoor rijpe organi saties in diverse takken van bedrijf verordende bevoegdheid erlangen ten aanzien van de arbeidsvoorwaarden, de rechtspraak en de handhaving van de desbetreffende verordeningen, alsmede een uitgebreide bevoegdheid ter uit voerig der sociale wetten. De Redactie verleent gaarne plaats in dit episteltje van den voorzitter der Amersfoortsche R. K. Sociale Actie, en laat dan, met goedvinden van onzen hooggewaardeerden medewerker «Ca tholicus» ongeplaatst diens nabeschou wing, van 't Encycliek-feest, waarin hij, meer in 't kort, óók's heeren Venings bezielend woord herdacht. «Beter en vollediger dan ik«, schreef ons Catholi cus bescheiden, «geeft de geachte heer Luycx weer wat door den leider der St. Rafael mannen werd gezegd.» REDACTIE. Binnenland. Buitenland. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje in katholiek plaatselijk orgaan. In het verslag wat Catholicus in Eembode« gaf over de encycliek-r ting, vergat bij melding te maken van iets, wal nocht ans de vermelding over waard is, o.l. het verslag wat de heer J. C. Venings gaf van het bezoek wat Z.Ed, met 222 zijner getrouwen bracht aan Rome en de H. Vader, hoe hij ons vertelde van de ontroering die zich van hen allen meester maakte, bij het aanschouwen van de oogeoscbijnlijk zoo nietige en toch zoo grootsche figuur van Paus Benedictus. van de zichtbare bewogenheid van Z.H., toen Hij in zijn toespraak zeide zoozeer getroffen te zijn door de liefde zijner trouwe Hollanders, dat Hij ieder hunner persoonlijk wel aan Zijn Vaderlijk Hart zou willen drukken, hoe Z.H. zijn innige vreugde uitspiak over het feit dat in dat kleine, verre landje de encycliek Rerum No varum het beste weid begrepen en nageleefd cn erbij voegde «dat had Paos Leo XIII moeten beleven, wat zou dat Hem goed gedaan hebben.. Hoe de Paus allen opwekte trouw te blijven aan hunne organisaties en aan de leiding hunner Bisschoppen en vooral de geestelijke belangen der georgani- seerden te behartigen in de stands- organisaties en hoe tenslotte de Paus van ganscher harte Zijn zegen schonk aan de aanwezigen, hunne huisgezinnen, aan het Vakbureau en aan de aange- j sloten organisaties. Wij gelooven gaarne de heer Venings als hg verteft, dat toen Uit Doetiochem wordt gemeld, dat tgdens een hevig onweder, de bliksem in een boerderg sloeg. De boerdeig werd in asch gelegd. De 14-jarlge zoon werd door het hemelvuur getroffen en gedood. Teogevolge van de vele diefstallen misdrgven tegen de zeden, den laai- n tijd in het Xederwoud, gelegen onder Lunteren, gepleegd, hebben, aldus de »N. Rolt.» zich Maandag- ivond ongeveer 50 landbouwers uit die omgeving tot den chef der landkolonie van het Leger des Heils gewend met den eisch, de noodige stappen te doen, tot een zoo spoedig mogelijke verplaat sing der reclasseeriogsinrichting, die op de landkolonie is gevestigd, H. M. de Koningin heeft het voor nemen in het begin van Juli voor een drietal weken een zeereis te ondernemen met een van de schepen der Konink- lijke Nederlandsche Stoomboot Maat- schappij. Het doel van den tocht zal zgn de Noorweegsche fjorden te be- De Amsterdamsche raad bekrach tigde het besluit tot opheffing der ge meente-winkels. De Prov. Staten van Gelderland hebben J. Arntz (R K.) te Nijmegen tot lid van de Eerste Kamer verkozen. 't Ontslag aan den communistischen onderwijzer Ceton die zonder verlof naar Rusland trok is door het Gemeente bestuur van Amsterdam goedgekeurd. De wet tot herziening van het in voerrecht op tabak treedt 1 Juni a.s. in werking. De Eerste Kamer verwerpt hel bus- ^ruit-ontwerp. De gemeente Doorn heeft, het IJskelderbosch van een ex-keizer gekocht voor de somma van f74,895. De Hllversumsche gemeenteraad heeft tot gemeente-ontvanger benoemd D. Burgersdgk. Besloten werd tot het aangaan geldleening groot 1miilioen, rentende 7 pCt. voor den bouw van bgzonderc In een gehouden vergadering der Confes'ioneele Vereeniging te Utrecht is een commissie samengesteld Voorbereiding der wederoprichting de vereenigiDg tot handhaving van Chr. Hist, karakter der natie. In deze zelfde vergaderiag is bij acclamatie motie aangenomen waarin een scherp protest wordt uitgesproken tegen de toelating van Katholieke processies in welke motie het Protestantsche volk tot een krachtig verzet wordt opge roepen. Onder Groenlo is een kapitale boer derg van Rosen verbrand. Dertig var kens en een kalf kwamen om in de vlammen. Geen rechtbank, maar een persoon- igk rechter zooals bij geringe over tredingen ook de kantonrechter persoon- lijk rechtspreekt zal in de toekomst io lichte strafzaken vonnis wgzen. Dit Aan Duitschland zal de herbouw van 't verwoeste gebied tusschen Atrecht en Amiens worden opgedragen Senator Combes, oud-voorzitter van den Franschen ministerraad, een ver woed geloofsvervolger, is overleden. Behalve de vier bataljons van den Rgn, gaan ook uit Engeland troepen naar Opper-Silezië. mogeigk met tanks en vliegtuigen. Tgdens een Bulgaarsch volksfeest werd te Sofia een bomaanslag gepleegd. Z.H. de Paus heeft een brief ge schreven aan kardinaal Logue, die te Dublin in de katholieke kerken is voor gelezen. De brief luidt als volgt -In den opecbaren strijd die in Ier land gaande is, is het weloverwogen beleid van den Heiligen Stoel een beleid dat consequent gevolgd is in dergeigke omstandigheden om zich de xgde van geen van twee sle dende partijen te scharen. Zulk een onzijdigheid beiet ons echter niet om te wenscben, te begeeren en zelfs te bidden en te smeeken de razerng van den strijd zoo spoedig mogelijk te staken en duurzamen vrede en oprechte eendracht in plaats van deze vreesclijke ijandschap te stellen. Gedachtig aan ons apostolisch ambt n bewogen door die liefde, weike alle menschen omval, vermanen wij de En- gelschen zoowel als de Ieren rustig te overwegen, of de tijd niet gekomen is, het geweld op te geven en door onderlinge overeenstemming te onder handelen.» Financieel* mededeelingen. (Ingezonden.) Concern Sorel Algemeene Verzekeringsunie Naar ons uit betrouwbare bron wordt medegedeeld, wonen vele aandeelhou ders van bovengenoemde A. V. U. te Amersfoort en meenen wij dus in 't belang hiervan eens nader op de dezer dagen zooveel besproken Mij. terug te De Centrale Crediet ft Landbouw- bank, alhier, ontleent aan het Intern. B. v. B. het volgende Naar wij verarmen zal door Mr. v. d. Mandele surceanse van betaling worden aangevraagd. Deze surceanse wordt waarschijnlijk toegestaan. Inmiddels is hiermede de affaire Sorel nog met opgelost. Het consern is een Vennootschap onder firma de fuman- len van deze Vennootschap zijn feite lijk de Algemeene Verzekeringsmaat schappij »'t Koggeschip.', de Holl. Herverz. Mg. «Amsterdam Deli», de Brand-Zee-assutalie-Mij., Ver». Mij. A'dam-Gron. Verz. Mij. «Xoord-Holl.», Verz. Mg. A'datrr-Friesl,*, Herverz. Mij. «Amsterdam», van welke Mgen respectievelijk geplaatst is f 1.000.000, f 1 000 0000, f1.000000, f 500X100, f 125.000, 1258.000, f250.000. Deze aandeelen zgn niet gestortgestort is de f500.000: van Amsterdam-Deli 10 pCt. op andere aandeelen 20 pCt. De opvatting van Crediteuren is thans, dat voor alles de aandeelhou ders de aandeelen vol moeten storten. Deze aandeelhouders zijn hiervoor in staat. Een der grootste aandeelhouders is b.v. de bekende firma Scholten uit Groningen. In December '20 hebben aandeel houders behalve dte der Mg. A'dam Deli een bedrag gestort, aaD anderhalf- voud van het ooispronkeigk bedrag, dus overeenkomende 30 pCt. van het nominaal bedrag. Deze contanten zgn echter niet gestort op de Mijen bo vengenoemd, maar in een nieuwe Mij., de Algemeene Verzekeringunie, welke Mg. een kapitaal heeft van f 1.250,000

De Eembode | 1921 | | pagina 2