Advertentiën R. K. Boerinnenschool te Denekamp St. Jorisschool H.JJEKEL Het juiste adres G. D. Oelp P. J. Landman Afbraak- Verkooping. Afbraak Goedkoope Winkel F. H. Lomans soliede Afbraak, licht, dan neme men boomen, op wild- gegrifield, die dan eveneens hard tullen groeien. Men zij bij aanplant niet te zuinig op een boom, hier vooral zou de zui nigheid de wijsheid bedriegen. Men leg het er op aao, dat de geheele muur vlakte zoo spoedig mogelijk begroeid zij. Is men te zuinig dan kan dit vele jaren duren. Ook een enkele boom kan een gansche muurvlakte bekleeden, maar eer het zoover is, verstrijken jaren en nimmer kan zulk een boom zooveel geven als eenige kleinere te zamen. Onze plaatsruimte laat slechts toe enkeU geschikte soorten te noemen. Van de perziken, waarvan de vroege vooral aan de Oostzijde, de late uit sluitend aan den Zuidkant dienen te komen noemen we: Alexander en Amsden (Juli), Louise en Grosse Mig- noonehitive (Aug.), Madeleine blanche en Madeleine rouge (einde Aug.), Belle Bause, Belle de Vitry en Reine des Vergers (Sept.), Lord Palmerston en Golden Eagle (October). Peren voor'Oost- en Westmuur zijn Marguerite Marillat (September), Louise bonne d'Avranches (Oct.), Soldat labou- reur, De Tongre en Doyenne du Cor nice (Nov.), Beurré Diel, Nouvelle Pulvil en Besi de Choumontel (Dec,). Peren voor Zuidmuur.- Bergamotle Es peren, Beurré d'Hardenpont en Passe, Colmar (Jan.), Beurré de Rance (Febr.) en Deyenné d'Liver (Maart). Ten slotte peren voor NoordmuurBurrc Gifiart (Jull-Aug.), Alme Treyve, Clapps Fa vourite (Aug.), Double Philippe en Beurré Hardij (Sept.), Louisse beurré d'Avranches (Oct.). worden gevierd. Op den eigenlijken dag, 10 Augustus a.s., wil de jubilaris het feest herdenken in intietnen familiekring en op het Seminarie receptie houden van half twaalf tot half een. Pater Weljers O.P., thans gevestigd te Kdoigsbergen (Duitschland) vroeger gedurende vele jaren kapelaan van de' Sint Dominicuskerk te Utrecht, is van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Pater Weyers heeft zich O.a. zeer verdienstelijk gemaakt als een der grondleggers van de georganiseerde R. K. Geheelonthouding, terwijl hij indertijd ook veel naam heeft gemaakt als adviseur van de spoorwegvereeni- ging «Recht en Plicht* en door de stichting «Padua*. In het beruchte sta kingsjaar 1903 erkende de regeering zijn verdiensten door hem de Oranje Nassau- orde te schenken. lo het Liefdegesticht te Zutph.-n is den ouderdom van 79 jaar overleden de Hoogeerw. Heer B. Eppink, oud deken van Deventer. €pisttl en £oangelie TWAALFDE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit den tweeden brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthigrs III, 4—9. Broeders! Zoodanig een vertrouwen hebben wij door Christus bij God. Niet als waren wij uit ons zeiven ge noegzaam zelve Kerknieuws. Portiuncula. Het woord portiuncula beteekent een kleine portie of een klein land. Nu ligt er op een afstand van een half uur van Assisie een klein stuk land, waarop een kapel is gebouwd. Die kapel was een lievelingsoord van den H. Franciscus en kreeg als vaste naam Portiuncula. De H. Franciscus herstelde de kapel en in 1211 ontving hij ze ten geschenke van de Benedictijnen. Nu is om die kapel een groote kerk gebouwd, die door vele processies wordt bezocht. Aan die kapel ontleeot de bekende portiuncula-allaat ook naam en betee- kenis, want oorspronkelijk was die af laat alleen te verdienen in die kapel later werd die gunst ook verleend aan de mannelijke en vrouwelijke ordens van Sint Franciscus n.l. in hun kerken of kapellen. Nog later mochten alle geloovigen in die bepaalde kerken of kapellen de aflaat verdienen. De aflaat werd toepasselijk verklaard op de ge- loovige zielen door Paus Innocentius XI. Oorspronkelijk kon men de aflaat slechts eenmaal verdienen. De juiste tijd waarop voor het eerst deze gunst is verleend en uitgebreid, zoodat de aflaat zoo dikwijls verdiend wordt, als men de kerk bezoekt en daar de voor waarde volbrengt, is niet met zeker heid bekend. Verschillende Pausen hebben in den loop der tijden de portiuncula aflaat bekrachtigdal is dus de geschiedenis van den oorsprong der aflaat niet met volledige zekerheid te geven, toch is doot meerdere Pausen de aflaat uitdruk kelijk verleend en goedgekeurd, zoodat de aflaat met volkomen zekerheid ver diend kan worden. Paus Pius X z.g. gaf aan de wereld het groote voorrecht, dat voortaan in elke kerk de portiuncula-allaat verdiend kan worden, zoo dikwijls men, na ge biecht en gecommuniceerd te hebben een kerk bezoekt en dan iets bidt vol gens intentie van Z. H. den Paus. Terwijl vroeger 2 Augustus de dag was voor het verdienen der aflaat, heeft Paus Pius X z.g. daarvoor ook bepaald den Zondag d.o.v., zoodat de aflaat nu ook verdiend kan worden vanaf den Zaterdagmiddag en verder den gehee- len Zondag, die volgt op 2 Augustus. Het is aan de Doorluchtige Bisschop pen overgelaten, of zij op den 2 Aug. of op den Zondag d.o.v. de aflaat wil len stellen. Maar omdat de meeste menschen veel geschikter op den Zon dag van deze schoone gelegenheid kun nen gebruik maken, wordt in onze kerken de portiuncula-allaat op den bepaalden Zondag verdiend. Het zal niet noodig zijn, er op te wijzen, dat een aflaat geen vergiffenis geeft van zonden, daaivoor is en blijft noodig berouw en biecht. Daarom kan men zonder berouw of biecht die aflaat ook niet verdienen, want ieder kan be grijpen, dat de siraf voor de zonde niet weg kan gaan, zoolang de zonde nog in het hart zit. Aartsbisdom Utrecht. Z, D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Lonneker den Wel- Eerw. heer H. J. Smit tot pastoor te Glanerburg den Wel- Eerw. heer G. J. A. Budde tot kapelaan te Gaanderen den Wel- Eerw. heer J. A. H. Naber en vervolgens aan den WelEerw. heer H. van den Veer op zijn verzoek eervol ontslag verleend als kapelaan te Harmeien. Het veertigjarig priesterfeest van Mgr. Dr. A. C. M. Schaepman, presi dent van het seminarie Rijsenburg zal wegens de jaarlijksche retraite voor de H.H. Wijdingen door de E E. heeren Geestelijken en Theologanten na de groote vacantie, voor midden October, te denken als uit genoegzaam heid is uit God, die ons ook bekwame bedienaars gemaakt heeft van een Nieuw Testament, niet door letter maar door den Geestde letter immers doodt, de Geest maakt levend. Indien nu de bediening des doods, met letters in :nen gegrift, in heerlijkheid geweest zoodat Israel's zonen het gelaat Mozes niet konden aanschouwen wegens de heerlijkheid zijns aangezichts, welke te niet gaat, hoe zal niet veel meer de bediening des Geestes in heer lijkheid zijn. Want indien de bediening der veroordeeling heerlijkheid is, veel is de bediening der gerechtigheid overvloedig in heerlijkheid. EVANGELIE volgens den H. Lucas; X, 2337. In dien tijd sprak Jesus tot zijne leer lingen Zalig de oogen, die zien wat gij ziet 1 Want Ik zeg u, dat vele pro leten en koningen verlangd hebben te zien wat gij ziet, en zij hebben het niet gezienen te hooren wat gij hoort, en zij hebben het niet gehoord. "n zie, zeker wetgeleerde stond op Hem op de proef te stellen en zeideMeester I met wat te doen zal ik het eeuwig leven bezitten? En Hij ;prak lot hem Wat staat er in de Wet geschreven Hoe leest gij Hij ant woordde en zeideGij zult den Heer i God liefhebben uit geheel uw en uit geheel uwe ziel en uit al krachten en uit geheel uw ver stand en uwen naaste als u zeiven. En Hij sprak tot hemGij hebt goed geantwoorddoe dit en gij zult leven. Doch hij, zich zelven willende recht vaardigen, zeide tot Jesus En wie is mijn naaste? Jesus nu nam het woord op en sprak Zeker mensch ging van Jeruzalem af naar Jericho en viel onder die hem ook uitschudden wonden toebrachten en heengingen, 'ijl zij hem halfdood lieten liggen. Het gebeurde nu dat een priester denzelfden weg alkwam en, hem gezien hebbende, voorbijging. Ook een Leviet, toen hij nabij de plaats was en hem zag, ging voorbij. Doch zeker reizend Samaritaan kwam nabij hem, en hem ziende, werd hij door medelijden be wogen. En toetredend, verbond hij zijne wonden en goot er olie en wijn in, en legde hem op zijn lastdier en voerde hem naar eene herberg en droeg zorg hem. En des anderen daags nam hij twee tienlingen en gaf ze den waard, zeggendeZorg voor hem En wat gij verder moogt te kosten leggen, zal ik u bij mijne wederkomst teruggeven. Wie van deze drie was, dunkt u, de hem, die onder de roe gevallen was En hij zeideDie barm hartigheid aan hem gedaan heeft. En jesus sprak tot hemGa en doe Paroohlektrlt van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half 7 en 8 uur H Mis. Kwart over negen H. Mis. Half 11 Hoogmis. Twaalf en twee uur Catechismus. r Conferentie. ZATERDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, vasten- en geen onthouding, r Lof. Van 3'/i9'/j uur biechthooren. Parochiekerk van 8t. Henrlcus aan de Borstraat. ZONDAG H.H. Missen om 5 en 7 uur. ur Hoogmis, ur Catechismus, r Lof. MAANDAG. tr St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG Congregatie v. d. H. Familie of ter eere v. d. H. Antonius. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. IN DE WEEK de H. Missen om 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Anefridue aan de Vondeilaan. ZATERDAG vanaf 12 uur en Zondag den geheelen dag kunnen de geloovigen den Portiuncula- allaat verdienen. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie itgereikt. uur H. Mis. 3 uur de Hoogmis, uur Lof met Litanie van Allc- Heiligen, voorgeschreven wegens den Portiuncula-allaat. Na het Lof vergadering van de Zelatricen. ZATERDAG. Avonds half-8 Lof. 5 8 biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Katechismus op de gewone dagen Hoogland. Parochie St. Martinua. ZONDAG. H. Mis. de Hoogmis. Zes u Na het Lof Kruisverbond. DEZE WEEK de H.H. Missen half-8 en kwart over 8- Kerkelljke Diensten (Nadruk verboden Ingevolge de Jlmersfoort. Parochiekerk 0- L. Vr. Hemelvaart Langegraoht. ZONDAG Zeven uur H. Mis. Half negen H. Mis. Half elf de Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur plechtig l.of waaronder Litanie van Alle Heiligen. Half 6 patronaat. DINSDAG 8 uur Gezongen St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 7 uur Lof. ZATERDAG. Vigiliedag van O. L. V. Hemel vaart gein vastendag, geen houdingsdag. Van 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7, 8 20—23 Aug. Heeren midden stand, verg. flO. 2730 Aug. Heeren Handels reizigers leden van »St. Christoffeln verg. f 10. 25 Sept. Mannen en jonge lingen uit Utrecht, Enschede eD andere plaatsen, verg. f5.50. 6-t9 Sept. Ongeh. Dames Mid denstand, verg. f 10. 1013 Sept. Mannen en jonge lingen, verg. f 5.50. 1417 Sept. Meisjes Burger stand, verg. f8 2326 Sept. Patronaatsdames. 2730 Sept. Geh. Dames Mid denstand, verg. f 10. Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Directie van het Retraitenhuis. Voor de vele en hartelijke be- i van deelneming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onzen beminden zoon, broeder, liehuwdbroeder en ver loofde, betuigen wij onzen hartelijksten dank, ook aan de leden der afd. Amersfoort van St. Rafael. Uit aller naam. FAMILIE BF.KKER. Amersfoort, Augustus 1921. Bisschopsweg. GEVRAAGD een net degelijk R. K. Meisje aor hulp in de huishouding. Adres bevragen bureau van dit blad. Letter K. W. Net Meisje gevraagd lot hulp in de huishouding. Liefst van buiten. Adres: M. Woerd man, Langestraat 103. Dienstbode gevraagd bij juffr. Thanhauser-Vrees- wijk, R. K. School te Barneveld. Lof. Hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. r vroegmis, ur Hoogmis. Half 6 Catechismus. uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen om Kwart vóór 8 eo Kwart óver 8. Koloniale waren en aanverwante artikelen Flink jongmensch R. K., 22 jaar, zoekt plaatsing in boven genoemde branche ter voltooiing zijner opleiding. Brieven, met opgave var :n, onder letter W. A-, aar De Eembode, Amersfoort. niikcrk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG Half 8 uur H. Mis. Half-11 uur Hoogmis 4 uur Lof met Litanie van Alle- Heiligen wegens Portiuncula-allaat. WOENSDAG H. Laurentius. DONDERDAG Half-8 gez. jaargetij voor Aalberta van der Hart. VRIJDAG Half 8 gez. jaargetij voor Barbara Witffering. ZATERDAG. ,r Lof met Rozenhoedje. Io de week de H. Mis om half 8. $o*sterb*rg. Parochie H. Carolus Borrcmeu' ZONDAG. Half acht H. Mis. Half elf Hoogmis. Half-4 Catechismus. 4 uur Lof. MAANDAG. H. Mis in den Dolder. ZATERDAG. 3 uur. 4 uur, 5 uur, 6 uur e half 7 biechthooren. IN DE WEEK de H. Mis or Retraiten in het SL Alfonauahuis te Amersfoort. De Retraite bestaat in gebed, gewetensonderzoek en beschou wing der eeuwige waarheden een bepaalde volgorde. Velen trekken zich jaarlijks ontspanning eenigen tijd uit hun zaken terug nog redelijker is het, enkele dagen de aardsche beslom meringen te ontvluc' ten, om een Retraite de overtuiging te ver levendigen, dat het leven slechts een voorbereiding is voo eeuwigheid. Doe uw voordeel met deze groote weldaad, zoo nie jaarlijki dan toch op enkele belangrijke tijdstippen van uw leven en vooral, wanneer gij in een stemming keert, waarin gij niet zoudt schen te sterven. 12—15 Aug. Heeren Midden stand. veig. f 10, 16 19 Aug. Dames Onder- i, verg. f8. Begin September nieuw schooljaar. Spoedige opgave der nieuwe leerlin gen gewenscht en geraden. Prospectus en nadere inlichtingen bij de Eerw. Overste. Aangifte nieuwe Leerlingen v. d. St. Jorisschool 1. Voor de lu klasse van AFDEEL1NG A (Burgerschool). 2. Voor de Ie klasse van AFDEELING B (Tusschenschool). 3. Ook kunnen voor de nieuw te openen klasse voor Uitgebreid Lager Onderwijs leerlingen worden aangegeven, die aan eene andere school de 6 eerste leerjaren hebben doorljopen, mits een voldoend rapport van het Hoofd dier school worde overgelegd. De aangifte kan plaats hsbben van 17-30 AUGUSTUS ten huize der Eerw. Fraters, Zand 9. Dagdienstbode. Schoenen-Magazijn Leusderweg 101 voor prima Dames-, Heeren- en Kinder- Schoeisel Scherp coucurreereiide prijzen Degelijke vakkundige REPARATIE-INRICHTING. Beleefd aanbevelend. een Villatje jk Station (liefst op den Berg). Huurprijs nader overeen te komen. Brieven tc zenden aan E. van Sillhout, Heerensitaal 7, Rhenen. K. ACKEMA houdt SPREEKUUR mei ARTS >r het plaatsen van Kunsttanden. Kronen en Brugwerk. Pijnlooze opera tieve behandeling. Spreekuur iedere Vrijdag van tot 1 uur. AdresMej. M. MILTENBURG Langestraat 127 boven, AMERSFOORT. R.H.W. Sodawater puur of met Whisky gemengd Wordt veel gevraagd. Verkrijgbaar bij R. HOKSBERGEN SCHIMMELPENN1NCKSTRAAT no. 2 Behangerij Stoffeerderij Verhuizingen Muurhuizen 46 bij de Wouwstraat Helligenbergweg 5 - Amersfoort HUIS tH DIMlTIESCMlDin BEHANGER Dtiiiuiin Supers te Amersloort zal op ZATERDAG 6 AUGUSTUS a.s., des namiddags te 2 URE op het Zand tc Amersfoort publiek verkoopen; een groote partij waarbij zware eiken balken, diverse planken en delen, latten, ribben, di verse deuren, ramen en kozijnen en eenig brandhout enz. enz. Voor de verkooping afgenummerd te bezichtigen. Herstellen van Antiekekwik Barometers Langestraat 38 - Telef. 83 Utrechtschestraat 8 AMERSFOORT Huishoudelijke en Luxe Artikelen Glas, Porcelein, Aardewerk, Speelgoed etc. H P K0HLMANN Utrechtschestr. 15, Tel. 483 Amersfoort Iliclte Tithnisch Burtin tichl- li linhliiitillitii Moderne Bliksembeveiliging DE NOTARIS Johs. Knoppers fe Amersfoort zal op VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1921. 's nam. 1 u Amersloort in het locaal bij he „Hel Boompje" a. d. Hclligenbergerweg publieK verKoopen: zonder onkosten voor koopers 8 perceelen Grasgewas in de Zure Maai onder Baari Betaaldag 1 October 1921. DE NOTARIS |ohs. Knoppers te Amersfoort zal op VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1921, 's morgens 11 u precies te Amersfoort op het Zand publiek a contant verkoopen Een groote belangrijke partij als planken, balken, baddings, palen, leggers, latten, schotten, dennen, i tonnen, keiels, enz. enz. 's Morgens voor den verkoop uit- genummerd te zien. DE NOTARIS Johs. Knoppers Amersfoort zal op DONDERDAG 1 Augustus 1921 's voorin. II uur In iet Koffiehuis „het Ros Baijart" te Hamersveld gemeente Leusden publiek verkoopen: In DE GEMEENTE LEUSDEN. Perc. 1. De boerenhofstede „Het Spul" nabij den Hamersveldschen straatweg, Wijk C no. 54, bestaande uit woonhuis achterhuis waarin stalling voor jeien en 2 paarden, groote schuur met 5 varkenshokken en pinkengtal, 2 hooibergen, tuin, boomgaard, beste Wei- en Hooilanden, Bouwland en eg, groot 8,04,50 H.A. Verhuurd aan W. A. Pothoven tot 25 Dec. 1925, te zamen met perc. 3 en 16 en een gedeelte van perc. 4 voor f600 per jaar, Perc. 2. De voor kort nieuwgebouwde hoLtede „Nieuw Zwanenburg" nabij den Hamersveldschen straatweg, Wijk C no. 55 bestaande uit woonhuis net achterhuis waarin stalling voor 12 koelen en een paard, schuur met varkenshokken, schuurtje, hooiberg, tuin, boomgaard en weiland, groot plm. 1.74.60 Heet. Verhuurd aan A. van Herwaarden t 25 Dec. 1925 (de gebouwen tot Mei 1926) te zamen met perc. 5, 6, en 7 en een gedeelte van perc. 4 voor >50 per jaar.j Perc. 3 tot en met 17. Het voor malige landgoed „Zwanenburg" n den Hamersveldschen straatweg strekkende tot aan de Grift, be staande uit beste Wei-, Hooi- en Bouwlanden te zamen groot 23,35,00 Hectaren. aan verschillende Te veilen in perceelen en combinatiën. Betaaldag der kooppenningen 11 November 1921. Bezichtiging dagelijks (niet op Zondag). Nadere inlichtingen en Kadastrale kaart met biljetten verkrijgbaar f kantore van den Notaris Johs.Knop Wevcrssingel 6 Amersfoort. ^reede^bi^iljett|^ personen v< (noppers, DE NOTARIS Johs. Knoppers te Amersfoort zal op VRIJDAO 12 AUGUSTUS 1921 'svoorm. II uur in het lokaal bij het koffiehuis „Het Boompje" aan den Heiligenbergerweg te Amersfoort publiek verkoopen In de Gemeente Amersfoort. PERCEEL 1. Een Boerenhofstede bestaande uit woonhuis met achter- schuur, hooiberg, tuin-, bouw- eiland a. d. Hoogeweg No. 150 groot 1.79.40 H.A- PERCEEL 2. Wei- en Hooiland d. Hoogenweg naast perceel I groot 64.85 H.A. PERCEEL 3. Wei- en Hooiland d. Lagenweg naast perceel 1 en achter perceel 2 groot 1.75 H.A. l. 2 en 3 zijn tezamen ver- .1 25 Dec. 1924 aan H. van Leijcnhorst Ezn. voor f700 p. jaar. PERCEEL 4. B ouwland Verhuurd aan Bt. van Noordenburg tot 25 December 1928 voor f 175 p. jaar. (De gebouwen op dit perceel zijn in huurder). PERCEEL 5. Wei- en Hooiland .d. Liendertschenweg naast perc. 4, groot 3.05.30 H.A. Verhuurd tot 24 Dec. 1921 aan de ven G. v. d. Hoven voor f 382 p. jaar MASSA'S: 1c Massa perc. 2 en 3. 2e Massa perc. f, 2 en 3. Betaaldag der kooppenningen 12 November 1921. Aanvaarding 25 Dec. 1921 (behou dens de huurrechten). Bezichtiging dagelijks uitgenomen op Zondag. Nadere inlichtingen worden verstrekt en kadastrale kaarten van de perceelen zijn verkrijgbaar ten kantore van den Notaris Knoppers voornoemd. Wevers singel 6 te Amersfoort. Breeder bij billetten.

De Eembode | 1921 | | pagina 3