Door de Congregatie der Eerw. Fr at er 8 van het St. Gregoriushuis te Utrecht, door het bestuur der K. K. Jongensscholen belast met de regeling en leiding van het onderwijs in de scholen aan de Schimmelpenninckstraat, werd aangekocht het aan den Wevers- singel gelegen pand met grooten tuin, woonhuis en kantoren van den heer Notaris Johs. Knoppers. Nadat eenige noodzakelijke veranderingen zijn aan gebracht zullen zich daar vestigen de Fraters der Congregatie die aan de R. K. Jongensscholen zijn verbonden en nu verblijven in het Fratershuis aan het Zand. Een goed d<;el der Amersioortsche burgerij is volop aan 't moppernn ge slagen. De oorzaak van dit natuurver schijnsel is de distributie der aanslag- billetten van den hoofdelijken omslag, door velen genoemd een aanslag op hun hebben-en-houden. De belastingschuldigen dienen echter in 't oog te houden, dat het genoteerde bedrag voor nteer dan één belasting jaar geldt. Dat de «aanslag*- tot 't bedrag voor 'n jaar herleid velen nog bezwaart cn benauwt is mogelijk. Maar alle lusten vergen lasten. De belangrijke, zich meer en meer uit breidende gemeente Amersfoort, heeft voor de voorziening in allerlei behoeften natuurlijk veel geld noodig. Eo als uitgevoerd wordt wat nu nog »plan« Is, zal de belasting nog bedui dend moeten stijgen. In 1910 werd (97,000 geindin 1918 f371.000; in 1921 dokt men genoeglijk negen ton. En wat blijft er zelfs bij inning van van een dergelijk respectabel bedrag nog een massa te wenschen over. Verbetering van de binnenstad door verruiming van verkeerswegen, ver nieuwing van bestrating enz.'n nieuwe handelsschooleen nieuw gymnasium en een half dozijn lagere scholen 'n nieuw raadhuis; aanleg en ocderhoud van nieuwe wegeneen abattoireenige dozijnen administratieve krachten voor de verschillende gemeentebureaux enz. Er is nog veel geld noodig, want er1 wordt nog veel gewen scht i Kaasmaikt. Aangevoerd 55 wagens bevattende 11000 Kilo. Prijs f 66 tol f 77 per 50 Kilo. Handel vlug. M. J. van Dugteren leeraar aan de Handelsdagschool, is als zoodanig be noemd aan de R.H.B.S. tc Winterswijk. Door notaris Knoppers werd geveild de auto-garage met woning aan de Barchman Wuytierslaan voorheen Klaas Baviog. In bod gebracht op f 46 500. Amersfoort UI -- Rapidilas III (2—0). Zondag j l. had A nersfoort IHr hel zilveren kruis te verdedigen tegen «Rapiditas III*. Om ongeveer 12'/, uur stelde beide ploegen zich op. «Amers foorti- trapt af, en geen 2 minuten drijlt de Geslzwarte rechtsbinnen de bal door alles heen en weet na een Kleine scher mutseling voor doel zijne club de leiding te geven. ,'1—0). Rapiditas- herstelt zich, cn weet zelfs eenige malen gevaarlijk voor liet doel der feestvierende vereeniging te komen, maar doelpunten blijven uit, Herhaalde malen worden de verdedigingen aan den tand gevoeld, maar de achterhocdei- bezweren aile gevaar. Rust komt mei 1—0. Kr wordt gedraaid. Om te beginnen krijgen we een heihaling van voor rust. De rechtsbinnen der 'zebra's*, komt, door een misversta- d in de blauw-wit achterhoede, alleen voor doel. De keeper loopt uit, en een tweede male trilt het -Rapiditas net. Er wordt door beide ploegen stevig aargepakt, maar de respectievelijke voorhoeden zien verder geen kans om te doelpunten. Einde komt dus met eene 2—0 nederlaag vor Rapiditas, en het zilveren kruis blijft in de »Amersfoort« veste. Over het geheel genomen was het een spannende partij, met Amersfoort** iets in de meerderheid. De Rapidltanen hebben rchier de overwinning vast niet cadeau gegeven. Wij zijn ech'cr van mecni.ng, dat «Amersfoort* eenige in vallers uit een hooger elftal heeft laten meespelen, wal hun ten slotte de over winning bezorgde. De leiding berustte iu goede handen, en de beide partijen waren hierover tevreden, Beginnend met het nieuwe school jaar in Sept. a.s. zal voortaan in de R. K. Scholen gedurende den morgen schooltijd door de Eerw. heeren Gees telijken catechismus-onderricht worden gegeven. In de R. K. Jongensschool der pa rochie van St. Hcnricus was zulks reeds lang het geval. Wijl de R, K. Scholen in de oude stad nog altijd niet parochi aal zijn ingedeeld wordt het catechis mus onderricht inter-parochiaal ge geven. Voor R. K. jongens en meisjes die openbare onderwijsinrichtingen bezoe ken, zal apart catechismusles worden gegeven. Geslaagd voor costumiére de dames G. Th. Kuipers re Barneveld, A. Heij te Scherpenzeei, A. v. d. Broek te Soesterberg en A. van Groenestein Alhier. Op de maiktAppelen f8 ;'i 120, peren (8 122, zandaardappelen f5 f6.50 p. st. Hoendereieren f 12.75 a f15 per 100 st. Grasboler f3 i* f3.5g p. kilo. Kippen fl.50 a f3, kuikens f4.50 .i f6, piepkuikens 0.35 i f 1.40, oude eenden f90 .'i fl.60, tamme ko nijnen f 1.25 a f2.25 per stuk. Duiven f0.80 a fl.30 per paar. Magere var kens f45 a fÓ5, drachtige zeugen f 120 h f165. biggen f 12 f28, guste zeu gen f90 a f145 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 120 heet. Appelen 60 heet. Peren 50 h. zandaardappelen80.000 hoendereieren 180 biggen; 45 zeugen. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het bureau van den Bur- gerlijkenstand op 31 Augustus 1921, den Verjaardag van H. M. de Konin gin, voor het publiek geopend zal zijn des voormiddags van 8 '/a '°t 9 uur, uitsluitend tot het doen van aangifte van geboorte of overlijden. De hiervoor noodige aanvrage moet geschieden aan het gemeentehuis, mon deling of schriftelijk, uiterlijk tusschen 8 uur en 8'/t des voormiddags van dien dag. Blijkens het gepubliceerde verslag werd het St. Alfonsus-huis aan de Barchman-WuvtierslaaD van Aug. 1920 tot Aug, 1921 bezocht door 4430 per sonen die in retraite gingen. Er werden gehouden 72 retraiten voor mannen en jongelingen 42 met 2413 deelnemers en 30retrairen voor vrouwen en meisjes met 2017 deelneemsters. Het aantal relraitanten vermeerderde met 640. Uit de lijst aangevende liet aantal relraitanten, gerangschikt volgens woon plaats en parochie noleeren wij AmersfoortSt. Franc. Xaverius 60 O, L. Vrouwe 66 St. Ansfridus 18 St. Henricus 12totaal 166. Achter veld 4. Hamersveld 36. Hoogland 38. Hooglanderveen 5. Nijkerk 3. Baarn 34. Eemnes 51. Soest 34. Soesterberg 4. Harderwijk 1. Barneveld 1. Laren 64. Blaricum 11. Zeist 22. Utrecht 348. De kleine Geldersche parochie Zieu- wenl zond 211 relraitanten. Men schrijft ons De R. K. Voetbalvereeniging «Ra piditas*» hield een belangrijke leden vergadering waar de zedelijke band, die de leden samenhoudt hechter, de R. K. V.V. opnieuw als 't ware gcfundamen- teerd is, Dit natuurlijk ten voordeele van de R. K. Voetbalbeweging in Amersfoort. Met algemeene stemmen werd het concept reglement, dat ter vergadering behandeld werd, aange nomen. De bestuursverkiezing had tot gevolg dat gekozen werden H. Jordi, J. v. d. Bogeit, J. Keijzer, L Asper- slag en P. Lorijn. Voor een goede registratie was het noodig dat «Rap** van naam veranderde. Gekozen werd de naam van - Albatros*. Dat «Albatros een goede toekomst moge ingaan. Alhier is plotseling overleden majoor Nieuwland, commandant van het 3e Bataljon 16 Reg. Infanterie. De over ledene was begiftigd met de militaire Willemsorde. In het Zander Patronaatsgebouw kwamen Vrijdagavond de R. K. drank bestrijders, vereenigd in het Kniisver- bond St. Franc. Xav. bijeen. De Eerw. Adviseur kon 7 nieuwe leden installeeren. Htt verslag Bonds vergadering uitgebracht door den heer A.J. Pijpers liet aan duidelijkheid niets te wenschen over. De samensteller werd met applaus beloond. Tot aansluiting bij de K. S. A. werd besloten. Besproken werd de drankbestrijdersmccting te Bla ricum te houden op Zondag 4 Srpt, a.s. Convocaties zullen worden rondgezon den om de leden uit te nooriigrn voor een fiets of autotocht. De kosten voor den autotocht bedragen, voor enkele reis I 1,retour f 1.75 wanneer er -J- 40 personen deelnemen. Eenige vragen van verschillende leden werden door den voorz. en den afgev. Bondsvcrg. naar genoegen beantwoord. De Gemengde Ontspanningsclub v, R. K., gaf Zoudagavood 1.1. een Tuin feest. Het programma had «voor elck wat wits«, n.l. Zang van de ver. »St. Caecilia* onder leiding van directeur Helmicb, Muziek onder leiding van kapelmeester Rhoda en Dans ondei leiding van leeraar Ockhuizcn. Al zeer spoedig heerschte er een gezellige stem ming onder het publiek dat dankbaar was voor het gebodene. Voor zoover we 't programma konden volgen werd er ook goed gemusiceerd. Vooral hel orchesl deed zich van z'n beste zijde kennen. Niet minder succes oogstten "St Caecilia* met goede zangnummers. Alle nummers werden goed gezongen, 't Feest mag geslaagd heeten. Uit den Omtrek Hcbterveld K*n winkelier hoorde penig gestom mel en toen hij een onderzoek instelde, zag hij een verpleegde uit «De Glind- horstK bezig de lade te l-chteo. Aan stonds werd de dief gegrepen cn ge dwongen het geslolene terug te geven. Baarn Maandag 19 S.ptember zullen de architecten Rigter en Van Bro, khorst namens het bestuur van hst Baarn,sch Lyceum, aanbesledendc uitbreiding van het Lyceum met zestien lokalen, rijwielbergplaatsen enz, De Raad heeft het voorstel om in beginsel te besluiten tot de oprichting van een schoolbioscoop, met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. In de com missie voor uitvoering werden benoemd: J. Dyxhoorn, P. H. van Calmhout en A. A. Stoker, terwijl tot voorzitter werd aangewezen dr. A. J. A. Thomas. Aangeboden werden de gemeente- begrooting voor hel dienstjaar 1922, de bedrijfsbegrooling der gasfabriek en de begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur. De gasprijs is met ingang van 1 September van 16 op 15 cent per kub. Meter gebracht. Het vermetiigvul- digingscijter der gemeente inkomsten belasting is vastgesteld op 1, bij een progressieschaal van 1.5 tot 4.4 en een aftrek van f800. De politie heeft vingerafdrukken ge nomen, waaruit zij besluit dat de villa inbraken in den nacht van 20 op 21, en van 21 op 22 Augustus gepleegd moeten zijn door den 25 jarigen Pool- sclien landbouwer W. Budsyoski, zich ook noemende Stanislaus, geboortig uit Kornowo. De politie te Baarn verzoekt opsporing en aanhouding. BarntPtld Geboren Peter, z. van A. v. d. Steeg en E. v. Essen Hendrik, z. v. W. Bettink en A. Blankespoor Willem, z. v. H, v. Vliet en 'G, v. Burik. Willem Gijsbertus, z, v. T. Veldhuizen en J. Bos Willem Aleidus, z. v. A. Looijen en A. W. Mulder Niesje, d. v. G. v. Loenhorst en M. v. d. Beek. Ondertrouwd A. v. d. Beek en H. Dusschoten A, v. Malkenhorst en R. v. d. Kamp. Gehuwd H. v. Zeumeren en P. v. Bloemendaai. Overleden Pctronëlla Robbertsen, 4 w. Willempje Bakkenes, 66 j„ echlgen. van Hendrik v. d. Top. Boogland De leden van het Kruisverbond die wenschen deel te nemen aan de drank- weermeeting te Blaricum op Zondag 4 September a.s., worden verzocht ziel) op te geven bij den secretaris. Gele genheid daartoe bestaat lot uiteilijk Zon dag na de vroegmis in Concordia. Om half een vertrek vanaf de ver- za meiplaats nabij het gemeentehuis. Entiée wordt terugbetaald. Gemnes GehuwdG. Kruithoed en G. Vei Ceusden Overleden: Cornelis Hop, 77 j., wed. v. Dirkje Brouwer Wilhelmus T. Rutten, 17 maanden. Bijkerk Geboren Aalt. z. v. G. v. Dassclaar en W. van Ramhorst Aalt, z. van J. v. d. Ham en M. Wassink Meinlje, d. van A. Wassink en G. v. Bokhorst Aaltje d. van W. Pothoven en G. v. d. Klomp Antonia, d. van G. Vastenburg en A, v. d. Akker. Gehuwd J. Hoogeveen en E. Pot hoven D. Polder en J. Bouw B. Franken, en G. van 't Veld. Ovarleden Willempje Vedder,66j., echtg. van Jan v. Essen Aanje Wtllems, 2 m. Elbert Boonestroo, 5j. Aalt v. Kommer, 1 j. Op de maikt32000 st. eieren f 14 11 14.75. 7 Schrammen f48 a f50. 64 Biggen f 25 ?i f 28. 90 Runderen f 400 f. f600. 7 Schapen f20 a f35. 25 Nuchtere Kalveren f 18 a f24. Stoutcnburg GeborenLaurentius Judocus, z, v. H. j. Baaiman en C. J. Hamers. Overleden Berendina W. Wilberink, 48 j,, ongehuwd. Zeist Het vermenigvuldigiogscijfer der in komsten belasting is vastgesteld op 1.7; 12 opcenten zullen worden geheven voor de crisisuitgaven dienst 1921. De burgemeester heeft aanmerkelijke ver- laging van de inkomstenbelasting in uitzicht gesteld. Utrtcbt Kaasmarkt. Aanvoer 143 wagens, wegende 26884 Kg. Eerste kwaliteit f72 a f76. Tweede kwaliteit f65 a f 71.50. Kijksmerk f70 f80. Handel matig. De officieele opening en plechtige inwijding van de R.K. Huishoud- en Industrieschool voor Meisjes te Utrecht is vastgesteld op Dinsdag 8 Sept. a,s. De toeloop van leerlingen voor deze nieuwe bclangiijke Katholieke onder wijsinrichting is i66 groot er gaven zich reeds ruim 200 leerlingen op dat er nu reeds enkele parallelklasseri zullen moeten worden gevormd. Binnenland Bij de nieuwe uitkeerir.g der oorlogs- winstbelaxting, krijgen de gemeenten Amersfoort f 273.000, Nijkerk I 35.293, Putten f7.420, Barneveld f73.706, Bui schoten f12.998, Soest f43.696, Hoogland f 1,087, Utrecht f 1.151.601, Amsterdam 14,2 millioen, Rotterdam 5 millioen, Den Haag 3.7 millioen. Haarlems wethouder van financiën, mr. Bomans, heeft nagegaan, wat er op het gemeentelijk budget bezuinigd kan worden. Hij kwam daarbij tot de ronde som van f200.000. Als gevolg van de lage valuta is de verboden invoer van Duitschland naar Holland weer sterk toegenomen. Vee, ijzer, rijwielen, optische instrumen ten worden nu in grooten getale binnen gesmokkeld langs de Geldersche gren zen. Duitsche en Hollandsche douane zien scherp toe en gaan tot vele in beslagnamen over. Gevechten aan de grens gaan weer tot de orde van den dag behooren. Voor benoeming tot lid van den Raad van State (vacature-Loeff) 'komt ernstig in aanmerking mr. J. baron de Wijkerslooth de Weerdesteyn, lid van de Twtede Kamer en lid van Gedepu teerde Staten van Utrecht. Men zinspeelde er op dat er andere redenen dan de processie-kwestie kun nen bestaan, om bij de a.s. Grondwets herziening het hoofdsluk van den gods dienst buiten behandeling te laten. Van gocd-tngelichte zijde wordt thans be richt, dat het voornemen daartoe inder daad niets heeft uit te staan met de anti-processierelletjes, maar verband houdt met de moeilijkheden in zake de fmancieele verhouding tusschen de ver schillende Kerken en den Staat, waar omtreDt niet de gewenschte overeen stemming verkregen werd. Daarom was reeds, vóór de relletjes begonnen, het plan gemaakt dit hoofdstuk onveranderd te laten en terug te nemen hetgeen tot wijziging daarvan was voorgesteld, Alweer nieuwe legerplannen zijn Ingediend. Beloofd wordt nu, dat be zuiniging in hoofdzaak zal worden ver kregen door a. Beperkiog van bet aantal man dagen. Het vroegere en het thans voor gedragen stelsel wijzen, geheel door gevoerd, een totaal verschil aan van 980 000 mandagen in het voordeel van het nieuwe voorstel, vertegenwoordi gende een geldelijk bedrag van bijna millioen gulden. Voor het diensljaar 1922 zal het voordeelig verschil iets minder zijn, omstreeks 850.000 mandagen, in gelds waarde uitgedrukt 1.750.000 gulden. b. Inkrimping van het beroepsper" soneel. Eenmaal doorgevoerd, zal de hierdoor te verkrijgen bezuiniging een jaarlijksche besparing van ten minste 5 millioen gulden geven. c. Vermindering der cavalerie, waar-' door jaarlijks circa 3'/j millioen kan worden bespaard. d. Inkrimping van de aantal paar den bij de artillerie. e. inperking van hel aantal garni zoenen (bijzondere belangen van som mige gemeenten bij behoud van gar nizoen zullen moeten achterstaan bij het algemeen belang). f. Vereenvoudigd legerbebeer door opheffing van niet strikt onmisbare Dc officieele opening der Vijfde Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht zal plaats hebben up 6 September a.s. in den Utrechtschen Schouwbuig door den Commissaris der Koningin in de Pro vincie Utrecht. In de gemeenten Amerongen en Veenendaai doen zich lypbus-gevallen voor. Te Zwolle is het aantal tot -79 gestegen. Een patiënt is overleden, hel aantal sterfgevallen is thans 11. Een patiënt is hersteld, 66 zijn nog onder geneeskundige behandeling. Ten bate van een te Laren te stich ten ziekenhuis op R. K. grondslag voor alle gezindten, is door eenige vooraan staande dames uit Laren en Blaricum een verloting van kunstvoorwerpen op touw gezet. Alle te verloten voorwer pen, ter gezamenlijke waarde van on- veer f 25.000, die door Z. H. den Paus, H. M. de Koningin, vele Gooische artisten, verschillende handelsfirma's eo particulieren buiten het Gooi zijn ten geschenke gegeven, staan geëxposeerd. Buitenland. De White Star Line is zoo goed als gereed met een vaartuig, dat het grootste van de wereld zal wezen. Het schip is 956 voet lang en 100 voet breed. De turbines hebben een capaciteit van 100.000 p.k, De «Majestic**zoo wordt het schip gedoopt zal olie als brandstof bezigen, en een voldoenden voorraad voor de heen- en terugreis naar eD van Amerika kunnen vervoeren. Het schip zal ruimte bevatten voor vierduizend passagiers. Het verkeer tusschen de acht stalen dekken wordt door electrische liften vergemakkelijkt. Op het promenadedek worden drie enorme stalen gebouwen opgericht een salon, een »paUu,entuin« {en een restaurant. Het zijn de grootste con-1 siructies van dien aard, die ooit aan boord van een scbip zijn aangebracht. Het schip zal voorts een prachtig ingtrichl zwembad met een maximum diepte van 9 voet bevatten, alsmede een b.bliotheek met luimte voor 4000 boeken, een rooksalon cn een kaartsalon. Er zijn uitgebreide maatregelen ge troffen tegen brand. Over het geheele schip zijn 450 alarmtoestellen verspreid, die den wachthebbenden officier auto matische waarschuwen, wanneer ineen der compartimenten een zekere tempe ratuur wordt overschreden. De veiligheid aan Boord van de «Majectlc» wordt bovendien verhoogd dobr drie' draadlooze installaties. De voormalige leider van de Duit- schen Centrumpartij Erzberger was op weg van Bad Griesbacli naar de «Alexandez-Schanzc** bij Kniebis. Hij werd begeleid door den Rijks dag-afgevaardigde Diez »Jen hij door onverlaten met revolverschoten werd afgemaakt. Als daders komen in aanmerking twee mannen in den leeftijd van 25 jaar, die de beide af gevaardigden van elkaar scheiden en bij de achtervolging den afgevaardigde Erzberger verschillende kogels in de borst en in het hoofd schoten. De af gevaardigde Diez werd gewond. Erzberger, is zoo goed als zeker als een beest afgemaakt door mannen, die vreesden, dat hij allengs de macht, waarnaar hij zoo haakte, zou terug- winnen. Ongetwijfeld hebben we hier met een politieken moord te doen. Den wapenstilstand moest Erzberger onderteeken en dat vergeven hem de militairisten niet. Maar met revolutie in het land kon hij niet anders. Trou wens niemand minder dan Hindenburg had hem geseind onvoorwaardelijk te teckenen als het niet anders kon. De binoenlandsche politieke situatie was in die dagen zoo verward, dat men ten slotte een man noodig had, die de ellebogen gebruikte om ruimte te ma ken. En dat kon in die dagen alleen Erzberger, de steeds opgewekte werker van den heelen vroegen morgen tot den heelen laten nacht en de kerel zonder zenuwen, de eeuwig blijmoedig glimlachende. Erzberger heeft vele verwijten hem gedaan, niet verdiend. Maar dat er hem veel verweten werd, kon niet uit blijven. Niet alleen omdat hij machtig was en eerzuchtig maar ook omdat zijn middelen vaak niet fijn waren. Hij hzd gezönd verstand, snel begrip, poo- tig initiatief, doch geen fijne intuïtie. In dc kringen der militairisten door dik en dun verwekte het vermoorden van Erzberger, eenige voldoening, die zich soms publiek uitte. Dat kan niet anders dan weerzinwekkend worden genoemd. Door een dubbele telefoni sche verbinding hoorde een lezer van een Duitsch Dagblad een gesprek van generaal Von Bering met een kennis. Deze gevoelsmensch merkte op, toen hem hel nieuws werd verteld: -Nu, dan kunnen wij elkaar gelukwen9chen dat dat zwijn eindelijk dood is. Ik zai mijn beste fiesch wijn uit den kelder laten halen om erop te drinken,»: De onvrijwillige toehoorder belde den generaal later op om hem te vertellen dat hij de uitlating had gehoord. De krijgsman raakte daardoor in de grootste verlegenheid én stotterde zooiets van «een privé uitlating*. Als mensch en Christen betreurde hij het gebeurde natuurlijk, maar een beetje genoegen deed het hem toch ook wi I. Ieder woord van commentaar op deze dubbele christelijke boekhouding is te veel. Te Mogliano, bij Rome, heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Tot dusver werden reeds 30 dooden onder dc verbrijzelde wagons vandaan gehaald. Men denkt, dat er meer dan honderd meest zwaar gewonden zijn. Economische Beschouwingen. Er is geen gevaarlijker wapen, dan sociale actie en sociale invloed in handen van hen, die nog een kind zijn in de wetenschap der sociale economie. De liberale economisten beweren, dat economie onafhankelijk is van de MorBal, van de zedenwet. Zij moeten dat nel beweren, indien zij. aannemen, dat de wetten, die hel economisch weiken beheerschen, even onverander lijk en evenmin te ontkomen zijn als de natuurwetten. Wat men doet, ge dwongen door een natuurkundige wet, is in geweten niet toerekenbaar. De katholieken daarentegen leeren, dat de Economie en de Moraal wèl twee af zonderlijke wetenschappen zijn, maar dat de eerste aan de tweede onder geschikt is. Twee verschillende wetenschappen; want ofschoon beiden zich bezig houden met de menschelijke handelingen, be schouwen zij die ieder van een ver schillend standpunt. De Economie heeft 't oog gevestigd op de stoffelijke zijde, de Moraal op de zedelijke zijde der zelfde handelingen. Wie goed begrijpt, wat het zeggen wil, dat onze economische daden, waar door wij dus wefken aan de stcffelftkc welvaart,"' ock hunne zedelijke zijde hebben, die zal beter kunnen verstaan, waarom de Kerkelijke Overheid zoo aandringt op zuiver-kathoiieke organi- Al ons weiken, ook op stoffelijk ge bied, moet ondergeschikt zijn aan, en rekening houden met de zedelijke be stemming van den mensch. Het tijdelijk geluk, dat door goede economische orde ontstaat, Is geen einddoel, maar een

De Eembode | 1921 | | pagina 2