JEUGD- Advertentiën Arts Jorissen hervat de practijk Strijksters Groote Propaganda=avond HOEDEN MANTELS Rijwielhandel. R.H.W.Fruit-Soda A. W. Timmermans |.J. KASPERS Piano Onderwijs Op het militaire spoitterrein te Oud- Leusden werd Zaterdagmiddag de sport dag gehouden door de afd. Utrecht van de Vrijwillige Landstorm omvattende de klassen Amersfoort, Amerongen, Baarn, Bilthoven, Bunnik, Driebergen, Hoogland, Veenedaal, Wijk bij Duur stede en Zeist. De uitgebreide wedstrijdenreeks en het groot aantal deelnemers maakten de taBk der jury, leiders en bestuur, alles onder leiding van kapitein Heuvelink. niet gemakkelijk, het bleek echter ir vertrouwde handen te zijn, onder be gunstiging van schitterend najaarsweer en belangstelling van verschillende militaire autoriteiten namen de wed strijden om 10 uur reeds een aanvang. De uitslag v,h schieten is als volgt eere prijs G. v. Wee, Hoogland 57 punten le pr. S. J. Wijnbergen, Drie bergen 48 p.2e pr. C. v. Hamersveld, Hoogland 47 p.3e pr. A. v. Dijk, Amerongen 46 p.4e pr. J. H, Telkamp, Wijk bij Duurstede 43 p.5e pr. J. Staats, Amersfoort 43 p.6e pr. H. Birkhof Hxn., Baarn 41 p.; 7e pr. G. v. 't Klooster, Hoogland 41 p.8e pr. P. S. Leenaerts, Amersfoort 41 p. 0e pr. J. E. Berendse, Amersfoort 41 p. Estafette 4 X 133 M- in militaire tenue -J- geweerle pr. Driebergen 87 sec.2e pr. Amerongen 88 sec. 3e pr. Amersfoort 88% sec.4e pr. Wijk bij Duurstede 91% sec. Extra pr. H. v/d Burgl, Driebergen. Touwtrekken le pr. Amersfoort 2e pr. Wijk bij Duurstede3e pr. Bunnik4e pr. Hoogland. Wielrijden met hindernissen le pr, P. P. C. Wees. Baarn 2e pr. C. M. de Jong, Bunnik3e pr. F. Lokhorst, Bunnik 4e pr. A. J. Bos, Amerongen 5e pr. A. Koudijs, Zeist. Polstok ver-springen: le pr. T. v. Scherpenzeel, Bunnik; 2e pr. J. H. Brouwer, Hoogland 3e pr. H. N. Wolfs winkel, Amersfoort4e pr. C. Schoen- akker, Amerongen. Handgranaat juistwerpen le pr. T. Lokhorst, Bunnik 2e pr. J. Hopman, Amersfoort3e pr. H. G. Telkamp, Wijk bij Duurstede: 4e pr. W. v. Oosterom, Amerongen 5e pr. T. v. Scherpenzeel, Bunnik6e pr. H. Birk- hotf Jzn., Baarn. Handgranaat ver-werpen eere-prijs H. G. Telkamp, Wijk bij Duurstede; le pr. C. M. Schoenakker, Amerongen 2e pr. A. de Lange, Amerongen; 3e pr. G. Zweegman, Driebergen 4e pr. C. v. Hamersveld, Hoogland5e pr. N. Prins, Amersfoort. Veldloop 3' K M.cere-prijs W. W. Niessen, Amerongen lepr. H. Birkhof Hzn., Baarn 2e pr. A. Niessen, Ameron gen 3e pr, N. v. d. Lee, Wijk bij Duurstede 4e pr. A. de Lange, Ameron gen 5e pr. A. v. Dijk, Amerongen, ILos ver-springen eere prijs H. W. Wolfswinkel, Amersfoort; le pr. C. M. Schoenakker, Amerongen 2e pr. W. v. Minnen, Amersfoort3e pr. L. Huigen, Amersfoort4e pr. A. v. Dijk, Amerongen. Vijfkamp bestaande uit: Schieten, handgranaat ver- en juistwerpen. Veldloop en polstokver-springen le dr. T. Lokhorst. Bunnik2e pr. J. E, Slaats, Amersfoort; 3e pr. W. H. J. Niessen, Amerongen4e pr. C. M. Schoenakker, Amerongen. Des avonds vond de prijsuitreiking plaats in café »'t Boompje.» De Land- stormers werden hier toegesproken door majoor Dumont terwijl Kapitein Heuve link die de prijzen uitreikte de winnaars hartelijk feliciteerde. Sergeant Meilink- dankte allen die hadden meegewerkt tot het welslagen van den sportdag. De officieele opening der tuinbouw tentoonstelling zal plaats he bb en Woens dagmiddag half drie. Dadelijk daarop is de tentoonstelling voor het publiek geopend. De inzendingen overtreffen alle verwachting zoodal de beschikbare ruimte geheel' in beslag zal worden genomen. In het gebouw al een restaurant gevestiga zijn, vaar een strijkje genante verpoozing zal brengen. In beginsel is besloten dat er ter tentoonstelling gelegenheid zal zijn fruit enz. te koopen, met dien verstande echter, dat het tentoongestelde terdagavond geëxposeerd blijft. Verder werd nog meegedeeld dat dr. de Winter eiken dag aanwezig zal zijn ten einde een verklaring te geven bij rijn microskopische praeperaten op 't gebied der pluimveeziekten. De N. P. V. zal verder een b.oed- machine exposeereo. Verwacht wordt dat Woensdag of Donderdag daarin de kuikens zullen uitkomen. Zondagavond reed nabij Birkhoven een auto die van Amsterdam Amersfoort ging, een wielrijder die vlak vour den wagen wilde steken. Met een beenbreuk werd de wielrijder opgtnomen, wicn dr. v. Enst de eerste geneeskundige hulp verleende. Overbrenging naar het ziekenhuis bleek noodzakelijk. De auto, die het ongeluk had willen voorkomen, reed tegen een boom en werd zoodanig beschadigd dat hij niet vervoerd kon worden. De inzitten den kwamen met de schrik en een enkele lichte ontvelling vrij. Zaterdagavond meldde zich iemand bij de politie oin nachtverblijf. Toen hij den volgenden morg.n weid ont slagen. deelde de man mede, dat hij de vorige week een rijwiel te Bameveld en ééo te Achterveld had verduisterd. waarna hij doof de politie gearresteerd is. De beide rijwielen, die te dezer stede verkocht waren, zijn teruggevonden. Door architect van de Haar is aan de firma Hazelaar en Lagerweij, aan nemer te Amersfoort, onderhands op gedragen het bouwen van 16 éénge zinswoningen op een terrein nabij de Javastraat. Uit den Omtrek Zeist In tegenwoordigheid van autoriteiten is Donderdag 't nieuwe gebouw, de openbare leeszaal en bibliotheek geopend. Nadat de leeszaal en bibliotheek, on dergebracht in een heerenhuis, geruimen tijd bewezen had in een behoefte te voorzien, getroostte de Raad zich een belangrijk offer voor de volksontwikke ling en besloot tot stichting van het heden geopende aan alle eischen vol doend gebouw, dat in huur aan de Vereen. Openbare Leeszaal werd over gedragen. waartoe de Raad de gemeen telijke subsidie aanmerkelijk verhoogde. De veiling bij inzet werd gehouden v. het bekende fraaie landgoed »Schaer- weidc», gelegen in de gemeente Zeist aan den Utrechtschen weg. De buiten plaats werd ingezet op f 110.000, het geheele complex, waartoe ook behoort de overplaats van de villa op f 166,000. Het bod van f110,000 voor de villa werd gedaan door den heer A. Diks Rzn„ te Utrecht. De veiling bij afslag wordt 28 September gehouden. Binnenland Agenda Missieweek en Missiecongres te Utrecht. WOENSDAG 27 SEPTEMBER. Geb. v. K. en W. Congresvergade- ringen 10 uur, 3.30 (onderwijzersverga dering) en 8 uur. Schouwburg. »Sevenste Bliscap van onser Vrouwen», 7 uur. Tivoli. Concert muziekgezelschap Goulmv en tlaer en St. Cecilia, half 8 DONDERDAG 28 SEPTEMBER Geb. v. K. en W. Congresvergade ringen, 10 uur en 8.30 studenteoverg. Jaarbeursgebouw. Congresvergade- '"cleb v"k. en W. Missiefilm, 7 Schouwburg. »De Sevenste Bliscap van ot.ser Vruuwen«, 7 uur. Tivoli, Cocccrt U. R. K. Orkestver- eeniging half 8. VRIJDAG 19 SEPTEMBER. Geb. v. K. en W. Congresvergade- ringen 10 uur en 3.30 vrouwenverg. Jaarbeursgebouw. Sluitingsvergade- ring van het Congres, 8 uur. Geb. v. K. en \V. Missie film, i Schouwburg. >De Sevenste Bliscap var onser Vrouwen», 7 uur. Tivoli. Concert U. R. K. Orkestver, en Arti et Amicitiae, half 8. ZATERDAG 30 SEPTEMBER. Tivoli. Concert U. R. K. Orkestver- eeniging, half 8. ZONDAG 1 OCTOBER. Gedurende de Missieweek tentoo stelling van kerkelijk edelsmeedwerk Brom's edelsmederij Drift en van mi gewaden enz. bij Cox S: Charles, Catharijnekade 2. Katholieke Kamerclub. In de vergadering van de Katholieke Kamerclub is hét aftredende bestuur herkozen nml. dr. W. H. Nolens v zitter; mr. M. J. C. M. Kolkman, dervoorzitter; Ir. M. C, E Bongaerts, 'sdr. L. N. Deckers, penning en C. J. Kuiper 2de-secretaris. Tengevolge van gasverstikking door het openlaten van ten gaskraan, zijn te Nijmegen Me 84 jarige gewezen spoorweg-ambtenaar H. W. en zijn echtgenoote dood gevonden. Een twee-jarig kind van een land bouwer aau de Oostwijk te Dedems- vaart, viel in het water. De moeder, het ongeval bemerkende, begaf zich direct le water en trachtte haar kind te redden, hetgeen haar wegens den hoogen waterstand of door den mod- derigen bodem niet gelukte. Op haar hulpgeroep kwam de hond aanloopen, die te water sprong en zoowel moeder als kind naar den kant wist te trekken n van een anders wissen dood te redden. Aan den gemeenteraad vi een adres met 270 handteekeningen gezonden, verzoekende geen pensioen te verleenen aan de wethouders. Volgens bericht bedraagt het tekort van de vliegtentoonstelling le Rotter dam f 200.000. Van die twee ton is f170.000 gedekt door het waarborg fonds. De resteerende f 30.000 zullen door den heer Van Beuningen bijgepast. Een inbreker is er in geslaafd largs de voorzijde van den gevel van het Hotel Fürstenhof te Berlijn naar boven te klauteren en in een op de eerstt verdieping gelegen kamer binnen te dringen. Met zijn revolver bedreigde de man de twee dames, die er logeerden om er vervolgens langs denzelfden weg met 130C0 mark en voor ongeveer 3 millioen juweelen van door te gaan. Te Helder is een marine vliegtuig uit hel vliegkamp »De Kooi» in de Zuiderzee gevallen, waarbij de vlieger Goedhart en de vlieger De Jong zijn omgekomen. Gemengde Berichten DeNederlandsche Heidemaatschappij heeft te Nunspeet een vergadering ge houden. De maatschappij werd in 1921 door wijlen mr. A. Ph. Th. Eyssel als eenigc eifgeoame aangewezen. De netto-op brengst ean deze nalatenschap kan op ruim I 100.000 geraamd worden. In het afgeloopen jaar werden 596 werken voor landbouwers en 572 wer-1 ken voor grondeigenaren en gemeenten, vereenigingen, enz., uitgevoerd. In het gebied van de Noord- en de Oostzee heeft c.n zware storm gewoed. Tengevolge van den stormvloed zijn de oevers der Elbe in Hamburg over stroomd ook de Vischmarkl te Altona stond onder water. Eveneens zijn de dieper liggende kelders en kelderwo ningen der havenbuurt ondergfhopen. De schade, die op de zee is aange richt is nog niet te overzien. Op de Elbe bij de Oste lag een Engelsche kruiser aan den grond. Een oude dame reed op een drie wieler in de Groot-Hcrtoginnelaan te Gravenhage, Plotseling werd zij ge grepen door een meubel-vrachtauto, waardoor zij van haar rijwiel werd ge worpen. De dame was onmiddelijk dood. In de vergaderingen van Melkvee houders werd besloten den melkprijs te Amsterdam voor den a.s. winter op 14 cent per liter Ie bepalen. 2 bekwame Strijksters ïevraagd, loon van f 12. f 20.— per week. -.p K Stoom-Bleekerij DE KOLK De commissie voor de siering van den A.N.W.B. heeft als resultaat van haar beoordeeling uitge reikt 20 diploma's le klas. Verder 37 diploma's 2e klasse, w.o. Brommen, Ernst, Het L'io en Voorthuizen 40 diploma's 3e klasse, w.o. Birneveld- Vo rthuizeu en Vaassen, Aan de spits stonden de stations Gorssel, de Steeg en Visvliet. Eenige begrootingscijfers Wederom een ton uitgetrokken voor de restauratie van het Kon. Paleis te Amsterdam. De betrekkingen van militaire- marine-attiiché's word:n opgcheve Op de justitie-begrooting wordt de post voor subtidiën aan vereenigingen met vier ton verminderd. Het subsidiebedrag v< aan werkloozeD verhoogd tot f4.200.000. Een schilder te Rotterdam, die een pand in de Tuinderstraat met benzinclamp werkzaam was wierp dezr, toen zij in brand vlo-g op straat, mei het noodlottig gevolg dat een juist pas- seerend 10 jarig jongetje het brandende voorwerp op zijn hoofd kreeg. Het ventje liep zeer ernstige brand wonden op. Een bericht uit Londen meldtDe Bamel Napir-aeroplaan, die zal mede dingen in de wedvlucht te Etampes (Frankrijk) op 30 September, zal een snelheid bereiken van vier mijlen in de minuut. De bestuuider van het vlieg tuig, heeft reeds een snelheid van 212 mijlen in 't uur verkregen, maar er zijn veranderingen aangebracht ter verbe tering dezer snelheid. Woensdag 27 September GEVRAAGD EEN Net tweede Meisje of nette Werkster. Ingang I Oct. gevraagd aanko R.K. Kantoorbediende voor Kantoor- en Magazijnwork. Brieven met inlichtingen en verlangd salaris, letter U.K., bureau „IJe Eem- bode", Amersfoort. ;r eerste kwaliteit Tuin- en Landbouwzaden Houten Balken groote voorraad 8 bij 10, 15, 18,23 en 30 cM., alsmede Baddings, regels, enz. Voorts groote partij IJzeren Balken Te zien en te bevragen bij J. A. VAN SEUMEREN Zn., Vleulenschevaart 9, Utrecht. Tel. 1482 F. van Hofwegen Roomsch Katholieke Vrouwenbond Afdeeling Amersfoort Vrijdag 6 October, 8 uur, in het Patronaat Elleboogsteeg Spreekster: Mej. HOLTHAUS uit Utrecht. Bestuursverkiezing: Elke tien leden hebben het recht een candidate te stellen. Deze vergadering is toegankelijk voor alle R. K. Vrouwen boven 18 jaar. [Bi Bezoekt gedurende de Land- jÊ] en Tuinbouw-Tentoonstelling en Winkelweek het Dames en Kinderhoeden Magazijn MAiSON „MODERN" WESTSINGEL 21 AMERSFOORT. Zie de Etalage Zie de Etalage Cimiiliiil „DE VALK" Woensdagmiddag i. i. in Leerfilms, Lachfilms, Natuuropnamen. Tot slotDe Ontdekking van de Noordpool. Feëerie in kleuren. Prijzen: f0,25 en (0 50 (plus sted. belasting) ,,L' HIRONDELLE" 16—18 LANGESTRAAT AMERSFOORT rWergcleekcnde beveelt zich beleefd v-' aan voor alle voorkomende Rij- wielreparalicn. illi soorten Onderdooien. Beleefd aanbevelend, Th. Zegwaard Achler d,- Kamp 12, Amersfoort (Engelsche Gzaeuse) in alle Hotels, Café's enz. verkrijgbaar R. HOKSBERGEN Schimmelpennlnckstr. 2 - Tel. 742 Electr. Mineraalwaterfabriek „Plioenix". Bierbottelarij. Schilder en Decorateur Lingigncht imusliiil SCHILDER- EN BEHANGER Soiled werk Billijkt prijzen Nieuwstraat 7a Amersloort donr Imiiis bevordering der loonhnnsl Dm Haag. Langestraat 25, Amersfoort. Een les p. w. f50 per jaar. H.H. KIPPENHOUDERS Te Koop Blanke schelpen en grit per baaltje v. pl.m. 50 K G. f 1.25 Aanbevelend 0. P0MMER - Ho.gl.nd

De Eembode | 1922 | | pagina 2